UA71249A - Стенд для комплектування шин автотранспортних засобів - Google Patents

Стенд для комплектування шин автотранспортних засобів Download PDF

Info

Publication number
UA71249A
UA71249A UA20031211392A UA20031211392A UA71249A UA 71249 A UA71249 A UA 71249A UA 20031211392 A UA20031211392 A UA 20031211392A UA 20031211392 A UA20031211392 A UA 20031211392A UA 71249 A UA71249 A UA 71249A
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
frame
tires
stand
rotary frame
spring
Prior art date
Application number
UA20031211392A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Азіз Умерович Абдулгазіс
Азиз Умерович Абдулгазис
Original Assignee
Азіз Умерович Абдулгазіс
Азиз Умерович Абдулгазис
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Азіз Умерович Абдулгазіс, Азиз Умерович Абдулгазис filed Critical Азіз Умерович Абдулгазіс
Priority to UA20031211392A priority Critical patent/UA71249A/uk
Publication of UA71249A publication Critical patent/UA71249A/uk

Links

Landscapes

  • Testing Of Balance (AREA)

Abstract

Стенд для комплектування шин автотранспортних засобів містить раму і змонтовані на ній в підшипникових опорах вал з циліндричними біговими доріжками, що взаємодіють з шинами, закріпленими на валу жорстко в підшипникових опорах з приводом на поворотній рамці, яка з одного боку шарнірно з’єднана з рамою, а з другого - з навантажуючим пристроєм, виконаним у вигляді динамометричної пружини, тяги і з'єднаного з штоком гідроциліндра, встановленого на рамі стенда, і вимірювальний пристрій тангенціального навантаження шин. Бігові доріжки для шин виконані у вигляді суцільного барабана, шарнір поворотної рамки виконаний у вигляді Т-подібного кронштейна, встановленого на рамі в підшипниковій опорі поворотно, а його з‘єднання з поворотною рамкою виконано таким, що гойдається. Другим кінцем поворотна рамка охоплює смугову динамометричну пружину за допомогою призматичних упорів на її кронштейні в площині, перпендикулярній площині кочення поворотної рамки, деформація якої реєструється індикатором переміщень на рамі стенда. Вісь кочення поворотної рамки і призматичних упорів на її важелі знаходиться на загальній площині дотично до місць фрикційного контакту барабана і шин, що комплектуються, а тангенціальна навантаженість шин визначається за залежністю.

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до галузі автотранспортної техніки, зокрема до обладнання для комплектування шин, 2 встановлених спарено на автотранспортному засобі на заводах - виготовлювачах і в автоексплуатуючих організаціях.
При комплектуванні автотранспортних засобів шинами, що встановлюються на маточинах спарено, майже завжди має місце кінематична їх невідповідність, що полягає у відмінності кінематичних радіусів кочення, що призводить до різниці колових швидкостей поверхні протекторів. А це призводить при їх вільному коченні по 710 полотну дороги до ковзання, що викликається тангенціальною навантаженістю, оскільки при сумісному коченні спарених шин кінематичні радіуси стають рівними. У разі якщо спарені шини працюють на привідних колесах, це призводить до відмінності тангенціальної навантаженості кожної з шин. Останнє призводить до нерівномірності зносу спарених шин, погіршує зчеплення з полотном дороги найбільш навантаженої шини, підвищує ризик аварійності при ковзкій дорозі на поворотах. Різниця в кінематичних радіусах кочення шин виникає через 12 різницю їх діаметрів при виготовленні фізико-механічних параметрів гуми протектора, корда, тиску в шинах, а також низки інших факторів виробничого і експлуатаційного характеру, не завжди підпадаючих під обпік.
Відмінність кінематичних радіусів кочення має місце і при комплектуванні новими шинами одного типорозміру і заводу виробника. Цей недолік в ще більшому ступені проявляється при комплектуванні в автогосподарствах транспортних засобів спареними шинами, що були в експлуатації і реставрованими.
Відомий технічний пристрій (див. Авторське свідоцтво ОЗ 1755093 М.Кл. з01М17/02, 1992р.), що містить з'єднані з приводом два бігових барабани, кінематичне з'єднаних між собою за допомогою муфти, шин, встановлених з можливістю вертикальних переміщень на навантажувальній рамці. При цьому одна з шин зв'язана з гальмовим пристроєм, а друга - з механізмом збудження крутильних періодичних коливань, а діаметри бігових барабанів і типорозміри шиш, що випробовуються, виготовлені відповідно однаковими. 29 Основний недолік цього технічного рішення полягає в тому, що він не дозволяє вирішити поставлену нами « задачу по визначенню тангенціального навантаження спарених шин з різними кінематичними радіусами, оскільки в ньому навантаження від однієї шини до другої передається послідовно. При спареній установці шин має місце паралельна їх навантаженість. У значній мірі відмічених вище недоліків позбавлений пристрій (див.
Деклараційний патент України ОА 2002010334 МПК7 501М17/02, 2002р.), що містить раму, на якій змонтовані на о 30 валу в підшипникових опорах два бігові барабани, по яких перекочуються дві шини, встановлені жорстко на валу «ЩЕ в підшипниках на поворотній рамі, що гойдається на загальній рамі. Вал, на якому встановлені колеса з шинами, приводиться в рух від електродвигуна через механічну передачу. Радіальне навантаження комплектуючих шин с проводиться гідроциліндром, встановленим на рамі стенду через тягу за допомогою динамометричної пружини. «--
Один з бігових барабанів на валу встановлений жорстко, а другий рухомо у тангенціальному напрямку. Обидва 3о барабана зв'язані кінематично між собою за допомогою пружного елемента у вигляді гвинтової пружини в кручення. Тангенціальна навантаженість автомобільних шин визначається по куту кручення пружного елемента.
Ця інформація видається або з використанням стробоскопічного пристрою, або з використанням спеціальної електронної апаратури. Таке конструктивне виконання відрізняється високою складністю і тривалістю « визначення тангенціального навантаження шин, що комплектуються, що обумовлено часом на закручування З 50 пружного елемента - пружини, а також не повної імітації кочень спарених шин в умовах експлуатації, оскільки с одна з шин має можливість прокручування відносно другої. з» Метою цього винаходу є розробка конструкції стенда для комплектування шин автотранспортних засобів встановлених спарено, в якому умови кочення шин максимально наближені до шляхових, а конструкція вимірювача тангенціального навантаження шин граничне спрощена. 45 Поставлена нами задача вирішується шляхом встановлення суцільного барабана в підшипникових опорах на 7 рамі стенда, фрикційно пов'язаного з комплектуючими шинами, встановленими жорстко на валу з приводом в - підшипникових опорах на поворотній рамці. Поворотна рамка з одного боку встановлена так, що гойдається на
Т-подібному кронштейні, поворотно на рамі стенда. З другого боку поворотна рамка навантажується ді гідроциліндром, встановленим на рамі стенда через тягу і динамометричну пружину. З цього ж боку поворотна ї» 20 рамка призматичними упорами на її кронштейні охоплює смугову динамометричну пружину в площині, перпендикулярній площині кочення поворотної рамки. Деформація цієї пружини регулюється індикатором с переміщення. При цьому вісь кочення поворотної рамки і призматичні упори знаходяться в загальній площині з дотичною, що проходить крізь місце дотику бігових доріжок і шин, що комплектуються.
Причинно-наслідковий зв'язок сукупності суттєвих ознак і технічного результату, що досягається, полягає в тому, що закріплення шин привідних коліс виконано жорстко на загальному валу з приводом на поворотній рамці, в. закріпленій так, що гойдається на Т-подібному кронштейні, встановленому поворотно на рамі. Другим кінцем поворотна рамка кінематично з'єднана з навантажувальним пристроєм, а призматичними упорами на кронштейні охоплює смугову динамометричну пружину в площині, перпендикулярній площині кочення поворотної рамки. При цьому вісь кочення поворотної рамки і призматичні упори знаходяться в загальній площині, що проходить крізь 60 місце контакту шини з барабаном.
При роботі стенду тангенціальна навантаженість шин з різними кінематичними радіусами визначається відношенням розвертаючого моменту, діючого на поворотну рамку, до відстані між серединами бігових доріжок шин. А розвертаючий момент визначається добутком зусилля, що сприймається смуговою динамометричною пружиною на відстані між призматичними упорами і віссю кочення поворотної рамки. бо Все це дозволяє робити комплектацію шин на стенді по величині тангенціальної завантаженості, не перевищуючи припустиму методом підбору в умовах кочення максимально наближених до шляхових умов експлуатації, при значному спрощенні конструкції вимірювання тангенціального навантаження. Це підвищує довговічність шин і умови їх безпечної експлуатації, тобто досягти поставленого технічного результату.
Пропонована конструкція стенду для комплектації шин ілюструється наступними малюнками; фіг.1 схема стенду для комплектування шин автотранспортних засобів. Вид збоку; фіг.2 розтин А-А стенду по фігурі 1; фіг.З вид Б по фіг.1. Т-подібний кронштейн; фіг.4 вид В по фіг.1. Вимірювальний пристрій тангенціального навантаження шин. 70 Стенд для комплектації спарених шин містить раму 1, на якій змонтовані в підшипникових опорах вал 2 з суцільним барабаном 3, фрикційно взаємодіючим з шинами 4 і 5, що випробовуються, закріплених жорстко на валу 6 з приводом 7 на поворотній рампі 8. Поворотна рамка 8 з одного боку закріплена так, що гойдається на
Т-подібному кронштейні 9, закріпленому поворотне в підшипникових опорах на рамі 1 стенду. З другого боку поворотна рама 8 зв'язана з навантажуючим пристроєм, виконаним у вигляд гідроциліндра 10 на рамі 1 стенду, /5 Зв'язаного з ним з допомогою тяги 11 і динамометричної пружини 12. З цього ж боку на кронштейні 13 поворотної рамки 8 встановлені призматичні упори 14, охоплюючи смугову динамометричну пружину 15 в площині, перпендикулярній площині кочення поворотної рамки 8. Деформація цієї смугової динамометричної пружини 15 регіструється індикатором переміщення 16 на рамі 1 стенду. При цьому вісь кочення поворотної рамки 8 і призматичних упорів 14 знаходиться в загальній площині, дотичної до місць фрикційного контакту шин 4 і 5, що Комплектуються, і барабана 3.
Для визначення кінематичної відповідності шин 4 і 5, що комплектуються, їх встановлюють на стенд. Роблять навантаження поворотної рамки 8 гідроциліндром 10, що контролюється динамометричною пружиною 12 і вмикають привід 7 стенду. По величині деформації смугової динамометричної пружини 15, що регіструється індикатором переміщення 16, визначають величину розвертаючого моменту, діючого на поворотну рамку 8. Тангенціальне навантаження Р, шин, що комплектуються, визначають по залежності:
ЕшеРпружі-Йщ, « де: Епруж - зусилля, що сприймаються смуговою динамометричною пружиною по показникам індикатора переміщень 15;
І - відстань між віссю кочення поворотної рамки і серединою динамомометричної смугової пружини 15; Ге! зо Іш - відстань між серединами бігових доріжок шин 4 і 5, що комплектуються.
Комплектація попарно шин, що встановлюють спарено на автотранспортний засіб, проводиться по величині - тангенціального навантаження, не перевищуючи припустиме значення методом підбору. с
Застосування конструкції стенду, що заявляється, дозволяє комплектувати шини по величині тангенціального навантаження, що припускається, буде сприяти зниженню ступеню їх зносу і умовам безпечної експлуатації шин -- з5 при русі їх в ожеледь по мокрому полотну дороги, при поворотах, а також знижує енерговитрати на привід коліс МУ автотранспортних засобів
ВЕ А й / о чо « 400.0 І (8) Г- ші
ЦО ч 7
І» ля га
Фіг1
АА
-і -Жк де в їз 50 - вом 3е) 2 3
Фіг2
В
-т 60 ! Фіг. З б5 г що - ! /5--- й
Фіг. 4

Claims (1)

  1. Формула винаходу Стенд для комплектування шин автотранспортних засобів, що містить раму і змонтовані на ній в 72 підшипникових опорах вал з циліндричними біговими доріжками, що взаємодіють з шинами, закріпленими на валу жорстко в підшипникових опорах з приводом на поворотній рамці, яка з одного боку шарнірно з'єднана з рамою, а з другого - з навантажуючим пристроєм, виконаним у вигляді динамометричної пружини, тяги і з'єднаного з штоком гідроциліндра, встановленого на рамі стенда, і вимірювальний пристрій тангенціального навантаження шин, який відрізняється тим, що в ньому бігові доріжки для шин виконані у вигляді суцільного барабана, шарнір поворотної рамки виконаний у вигляді Т-подібного кронштейна, встановленого на рамі в підшипниковій опорі поворотно, а його з'єднання з поворотною рамкою виконано таким, що гойдається, другим кінцем поворотна рамка охоплює смугову динамометричну пружину за допомогою призматичних упорів на її кронштейні в площині, перпендикулярній площині кочення поворотної рамки, деформація якої реєструється індикатором переміщень на рамі стенда, при цьому вісь кочення поворотної рамки і призматичних упорів на її важелі знаходиться на загальній площині дотично до місць фрикційного контакту барабана і шин, що « комплектуються, а тангенціальна навантаженість шин визначається за залежністю - де Би - Ержі Тр Епруж - Зусилля, що сприймає смугова динамометрична пружина за показаннями індикатора; (о) І - відстань між віссю кочення поворотної рамки і серединою динамометричної смугової пружини; « І 7 відстань між серединами бігових доріжок шин, що комплектуються. с Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних (че мікросхем", 2004, М 11, 15.11.2004. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України. -
    - . и? -і - іме) щ» 3е) 60 б5
UA20031211392A 2003-12-11 2003-12-11 Стенд для комплектування шин автотранспортних засобів UA71249A (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA20031211392A UA71249A (uk) 2003-12-11 2003-12-11 Стенд для комплектування шин автотранспортних засобів

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA20031211392A UA71249A (uk) 2003-12-11 2003-12-11 Стенд для комплектування шин автотранспортних засобів

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA71249A true UA71249A (uk) 2004-11-15

Family

ID=74282282

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA20031211392A UA71249A (uk) 2003-12-11 2003-12-11 Стенд для комплектування шин автотранспортних засобів

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA71249A (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4800748A (en) Method and apparatus for testing rail vehicle wheels
CN108613920B (zh) 一种用于轮胎与路面摩擦过程研究的模拟试验装置及方法
US20040000191A1 (en) System for testing vehicle road dynamic, safety systems and calibration of the tester system
CN101688815B (zh) 用于分析车轮的方法和设备
JP2006503311A5 (uk)
KR200444513Y1 (ko) 필드환경을 제공한 타이어 내구 주행 시험기
JP3488464B2 (ja) 転がり抵抗及び付着限界の測定方法及び測定装置
CN201697740U (zh) 低速大扭矩工程车制动力测量装置
US11662274B2 (en) Wheel acceleration torque system and test equipment for automobile chassis simulation road test
JP5117079B2 (ja) 車両試験装置
RU2323841C1 (ru) Стенд для диагностирования тормозов автотранспортных средств
UA71249A (uk) Стенд для комплектування шин автотранспортних засобів
RU182915U1 (ru) Стенд для исследования работы спаренных колес транспортных средств
CN116380701A (zh) 一种汽车轮胎耐磨性测试装置
JPH0926382A (ja) 台上摩耗エネルギー測定試験機
JPH09329530A (ja) 台上摩耗エネルギー測定試験機
EA015762B1 (ru) Прибор для измерения и прогнозирования шероховатости дорожных покрытий и способ его использования
CN103048080A (zh) 全悬置式反力式制动力测量装置
CN115931587B (zh) 一种房车轮胎载重能力检测设备
RU2316438C1 (ru) Устройство для диагностирования тормозной системы автотранспортного средства
SU492778A1 (ru) Стенд дл исследовани колес с эластичными шинами
SU1027567A1 (ru) Стенд дл испытани пневматических шин
RU2713686C2 (ru) Стенд для контроля тормозных систем автотранспортных средств
RU2181811C2 (ru) Устройство для оценки сцепных качеств дороги с твердым покрытием
CZ304561B6 (cs) Pohybový mechanismus zařízení pro měření adhezních sil