UA68937A - Method for treating cutaneous and muscular wounds - Google Patents

Method for treating cutaneous and muscular wounds Download PDF

Info

Publication number
UA68937A
UA68937A UA20031110473A UA20031110473A UA68937A UA 68937 A UA68937 A UA 68937A UA 20031110473 A UA20031110473 A UA 20031110473A UA 20031110473 A UA20031110473 A UA 20031110473A UA 68937 A UA68937 A UA 68937A
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
wounds
wound
cells
skin
cryopreserved
Prior art date
Application number
UA20031110473A
Other languages
English (en)
Inventor
Valentyn Ivanovych Hryschenko
Oleksandrn Yuriiovych Petrenko
Natalia Oleksandrivna Volkova
Viktor Petrovych Hryschuk
Svitlana Petrivna Mazur
Oleksandr Mykolaiovych Sukach
Natalia Hryhoriv Skorobohatova
Tamara Hryhorivna Hryhorieva
Olena Volodymyrivna Markelova
Oleksandr Yevheniiovyc Hriazin
Olena Leonardivna Savvi
Oleksii Mykolaiovych Khvysiuk
Borys Tymofiiovych Stehnii
Viktor Stepanovych Bilokon
Original Assignee
Inst Problems Of Cryobiology & Cryomedicine
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Inst Problems Of Cryobiology & Cryomedicine filed Critical Inst Problems Of Cryobiology & Cryomedicine
Priority to UA20031110473A priority Critical patent/UA68937A/uk
Publication of UA68937A publication Critical patent/UA68937A/uk

Links

Landscapes

  • Materials For Medical Uses (AREA)
  • Medicines Containing Material From Animals Or Micro-Organisms (AREA)

Description

Опис винаходу
Винахід належить до галузі медицини, а саме комбустіології і пластичної хірургії і може бути 2 використаний для лікування великих поверхневих і глибоких опіків, відморожень, донорських і скальпованих ран, некротичного васкуліта, трофічних виразок різного генеза та ін.
Відомий традиційний спосіб лікування шкірно-м'язових ран шляхом закриття їх аутологічними шкірними сітчастими трансплантатами (1).
Головними недоліками цього способу є потреба в значних ресурсах аутопластичного матеріалу (надійне 70 повноцінне загоєння настає тільки при коефіцієнтах пластики 1:2-1:3) і його травматичність. Крім того, можливі ускладнення у вигляді формування келоїдних рубців і контрактур.
Найбільш близьким до способу, що заявляється, є спосіб лікування опікових шкірно-м'язових ран, відповідно до якого ізольовані алофібробласти дорослої людини, що уявляють собою сполучнотканинні клітини, після культивування наносять на раневу поверхню у вигляді клітинної суспензії або клітинного моношару з посівними 72 дозами 200-50Отис. кл./мл ІІ.
Основним недоліком цього способу є недостатньо швидке загоєння ран, що пов'язано з відносно низьким приживленням фібробластів алошкіри дорослої людини й обмеженим терміном їхнього існування в рані через їх антигенність і чутливість до факторів зовнішнього середовища. Крім цього, при порушенні процесу загоєння ран, за рахунок стримування росту власних кератиноцитів під дією алофібробластів, можливий розвиток ускладнень, пов'язаних з утворенням келоїдних рубців.
В основу винаходу поставлено задачу удосконалити спосіб лікування шкірно-м'язових ран шляхом застосування трансплантаційного матеріалу з більш широким спектром біологічних властивостей і, таким чином, досягти скорочення терміну загоєння шкірно-м'язових ран при одночасному зниженні імовірності виникнення ускладнень у вигляді келоїдних рубців.
Ця задача вирішується тим, що в способі лікування шкірно-м'язових ран шляхом трансплантації в область « дефекту суспензії культивованих сполучнотканинних клітин людини, відповідно до винаходу, як сполучнотканинні клітини використовують кріоконсервовані мезенхімальні клітини ембріона людини (Мезоклітини), які трансплантують шляхом нанесення на поверхню рани або інокуляції в товщу грануляційної тканини. -
Мезоклітини отримують з мезенхімально-мезодермальних тканин ембріона людини. Вони характеризуються «су високим вмістом стовбурових клітин і мають значну стійкість до дії факторів зовнішнього середовища, пластичність, низьку антигенність і здатність продукувати велику кількість ростових факторів і цитокинів. о
Такі біологічні властивості дозволяють цим клітинам приживатися і довгостроково функціонувати в рані. с
Мезоклітини здатні активно проліферирувати і диференціюватися при трансплантації, а також створювати 3о сприятливі умови для проліферації аутокератиноцитів у рані і специфічних диференцировок інших типів клітин ее, (кератиноцити, міоцити, хондроцити, фібробласти, адипоцити та ін).
Завдяки цим особливостям Мезоклітини при трансплантації здатні коригувати епітеліо-мезенхімальні відносини в рані, чим активно впливають на процес загоєння ран, скорочуючи його термін, і забезпечують « загоєння шкірно-м'язової рани без патологічного рубцювання. З 50 Використання кріоконсервованих Мезоклітин виключає можливість інфікування ран за рахунок с трансплантата, тому що в процесі збереження Мезоклітини проходять обстеження відповідно до існуючого з» законодавства.
Спосіб здійснюють таким чином.
В умовах операційної, під місцевим або загальним знеболюванням, після туалету і спеціальної обробки раневої поверхні попередньо розморожені і культивовані Мезоклітини, у вигляді клітинної суспензії б (200-500Отис. кл./мл), в залежності від площі і локалізації раневого дефекту, наносять на раневу поверхню або
Ге | інокулюють в товщу грануляційної тканини, після чого закривають рану біологічним або неадгезивним асептичним покриттям. ее, Клінічні приклади со 20 Приклад 1
Хвора Г., 19 років. Діагноз: Некротичний васкуліт. Некрози м'яких тканин верхніх і нижніх кінцівок на т площі 79о поверхні тіла.
Діагноз установлений 5 років тому. З метою хірургічного лікування некротичних дефектів шкіри і м'яких тканин хвора надходила в клініку неодноразово. Аутодермопластики супроводжувалися ускладненим 29 приживленням аутотрансплантатів у виді лізису пересаджених клаптів на 50-6095 площі ран, що закривали, це в. вимагало повторних пластик. Сформувався дефіцит донорських ресурсів неушкодженої шкіри.
В момент надходження до стаціонару гранулюючі рани верхніх кінцівок мали площу 395, а дефіцит шкіри на нижніх кінцівках складав до 490 поверхні тіла. З метою подолання дефіциту пластичного матеріалу і поліпшення приживлення аутоклаптів шкіри було вирішено сполучити аутодермопластику з трансплантацією 60 кріоконсервованих Мезоклітин.
Трансплантат приготували з культивованих кріоконсервованих Мезоклітин другого пасажу. На верхніх кінцівках виконали тільки трансплантацію кріоконсервованих Мезоклітин, які за допомогою шприца інокулювали в товщу грануляцій з частотою одне введення на 2см 2, посівна доза складала 25Отис. кл/мл суспензії на нижніх - аутодермопластику сітчастим клаптем шкіри сполучали з нанесенням суспензії кріоконсервованих бо Мезоклітин на раневу поверхню в проміжки шкірного клаптя.
На 7-у добу після операції трансплантації на ранах верхніх кінцівок була помітно виражена крайова епітелізація шириною близько 2см і з'явилися множинні ділянки островкової епітелізації клітин з місця введення трансплантата в товщу грануляцій. На ранах нижніх кінцівок спостерігалася виражена крайова епітелізація в проміжках сітчастих аутотрансплантатів.
На 14 добу рани на нижніх кінцівках практично епітелізувались, а на верхніх кінцівках їх площа скоротилася вдвічі. На 18 добу після пластики рани на верхніх кінцівках епітелізувались цілком.
Приклад 2
Хворий С.45 років. Діагноз: Опік полум'ям ШБ-1У ст торса, верхніх і нижніх кінцівок на площі 2090 7/о поверхні тіла; ураження дихальних шляхів; опіковий шок. Тяжкий перебіг опікової хвороби.
Для звільнення опікових ран від некрозів на 4-у добу була виконана операція первинної некректомії на спині і правому плечі на площі 1295 поверхні тіла. Поверхні ран після видалення некрозу закриті розщепленими аутотрансплантатами з коефіцієнтом пластики 1:6, для чого знадобилось 2905 аутошкіри.
На першій перев'язці після аутодермопластики була зроблена трансплантація культури кріоконсервованих 7/5 Мезоклітин третього пасажу в посівній дозі бО0Отис. кл/"мл шляхом нанесення на поверхню ран в проміжках сітчастого трансплантата, після чого рани було закрито плівкою-підкладкою, на якій культивувалися клітини.
На перев'язці через 7 діб (14-а доба після одержання травми) відзначена практично повна епітелізація проміжків сітчастих трансплантатів. На 16 добу хворий залишений без пов'язок, тому що поверхні ран епітелізувались цілком.
При огляді через бміс. відзначений відновлений повноцінний шкірний покрив без щільних рубців і контрактур.
Приклад З
Хвора Т, 36 років. Діагноз: Келоїдний рубець передньої грудної стінки, що виник 2,5 роки тому після фурункула.
Раніше келоїд тричі висікали з застосуванням у міжопераційному періоді триамциналона. Останнє об оперативне лікування - кріодеструкція рубця 14 місяців тому. В момент надходження до стаціонару на шкірі грудей хворої мав місце келоїд з нерівними краями, висотою до 2см, з чарункуватою поверхнею, при « максимальному діаметрі близько 5см.
В умовах операційної під загальним знеболюванням келоїд був висічений у межах здорових тканин і зроблений гемостаз. На дно і краї рани нанесли трансплантат кріоконсервованих Мезоклітин другого пасажу. М зо Зверху трансплантат укрили розщепленим клаптем шкіри, узятим з передньобокової поверхні лівого стегна, причому краї клаптя на 1см заходили на здорову шкіру. Першу перев'язку зроблено на 6 добу, установлено, що о аутотрансплантат щільно фіксовано до рани, він теплий, рожевий по всій площі. Післяопераційний перебіг б гладкий. Хвору оглянуто через рік, рецидив келоїда був відсутній.
Приклад 4 со
Хворий В., 22р. Діагноз: Опіки ШБ-1У ст. обох нижніх кінцівок до 3595 поверхні. тіла. Опіковий шок. Ге
На 3-ю добу після ліквідації опікового шоку в умовах операційної хворому було виконано первинну некректомію. Права нижня кінцівка була укрита розщепленими аутотрансплантатами в сполученні з ксенотрансплантатами.
На лівій гомілці були застосовані трансплантати кріоконсервованих Мезоклітин 2-го і 3-го пасажів «
Культивування, на лівому стегні використані короткотермінові культури кріоконсервованих Мезоклітин. з с Трансплантати укриті сітчастими аутотрансплантатами з коефіцієнтом пластики 1:8-1:10. Зверху рани укриті ксеношкірою і пов'язкою, що не прилипає. ;» На 7-у добу зроблено першу перев'язку. На правій нозі мали місце ділянки лізису аутотрансплантатів, накопичення серозної і геморагічної рідини під ними. На лівій нозі пов'язки зняті і замінені до ксеношкіри; яку не чіпали, рани були помірно вологими з білим нальотом, безболісні. На 12-у добу відбулася спонтанна
Ге» епітелізація проміжків аутотрансплантатів, тобто ліквідація ран. На правій кінцівці аналогічна картина була досягнута на 19-у добу, причому втрата аутотрансплантатів у результаті їхнього лізису склала 9-1195, що со вимагало додаткової аутодермопластики.
Ге) При огляді через б місяців відзначено відновлений шкірний покрив на лівій нижній кінцівці, м'який, еластичний, без формування рубців і контрактур. о Способом, що заявляється, проведено лікування 19 хворих, госпіталізованих у Харківський опіковий центр із "М приводу опіків, відморожень, трофічних і посттравматичних дефектів шкіри різної площі, глибини і локалізації.
Ефективність лікування оцінювали за характером протікання раневого процесу і терміном загоєння ран. В динаміці спостереження проводили мікробіологічні і цитологічні дослідження. Не було зафіксовано жодного ов випадку ускладнень, пов'язаних із трансплантацією кріоконсервованих Мезоклітин.
Уже з 3-4 доби після трансплантації суспензії кріоконсервованих Мезоклітин у хворих спостерігалася
Р» нормалізація характеру цитограм раневих відбитків за регенераторним типом.
В таблиці наведені результати лікування за допомогою кріоконсервованих Мезоклітин у порівнянні з прототипом і традиційним способом. 60 5
З таблиці видно, що після лікування за допомогою Мезоклітин загоєння як поверхневих, так і глибоких ушкоджень шкіри і підлягаючих тканин настає раніше, ніж після лікування традиційним способом або способом за прототипом. -
Джерела информації: 1. Парамонов Б.А., Порембский Я.О., Яблонский В.Г. Ожоги: Руководство для врачей. -СПб.: СпецЛит, 2000. -с.244-247. 2. Федоров В.Д., Саркисов Д.С., Алексеев А.А. Применение культурь фибробластов для лечения / тяжелообожженньмх. -Анналь хир., 1996. -Мо4. -с.16-20.

Claims (2)

Формула винаходу
1. Спосіб лікування шкірно-м'язових ран шляхом трансплантації в ділянку дефекту суспензії культивованих т сполучнотканинних клітин людини, який відрізняється тим, що як сполучнотканинні клітини використовують кріоконсервовані мезенхімальні клітини ембріона людини.
2. Спосіб лікування шкірно-м'язових ран за п. 1, який відрізняється тим, що трансплантацію кріоконсервованих мезенхімальних клітин ембріона людини здійснюють шляхом нанесення на поверхню рани або інокуляції в товщу грануляційної тканини. Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних мікросхем", 2004, М 8, 15.08.2004. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України. « ча (зе) (о) (ее) (Се) -
с . и? (о) (ее) се) (95) що 60 б5
UA20031110473A 2003-11-20 2003-11-20 Method for treating cutaneous and muscular wounds UA68937A (en)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA20031110473A UA68937A (en) 2003-11-20 2003-11-20 Method for treating cutaneous and muscular wounds

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA20031110473A UA68937A (en) 2003-11-20 2003-11-20 Method for treating cutaneous and muscular wounds

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA68937A true UA68937A (en) 2004-08-16

Family

ID=34512174

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA20031110473A UA68937A (en) 2003-11-20 2003-11-20 Method for treating cutaneous and muscular wounds

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA68937A (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Auxenfans et al. Cultured autologous keratinocytes in the treatment of large and deep burns: a retrospective study over 15 years
CN100432220C (zh) 在创伤治疗中可用作生物活性物质的角质细胞
JPH07501214A (ja) 新規なケラチノサイト培養物,その調製方法及び創傷治療物質としてのその用途
James et al. Sprayed cultured autologous keratinocytes used alone or in combination with meshed autografts to accelerate wound closure in difficult-to-heal burns patients
Chen et al. Microskin autografting in the treatment of burns over 70% of total body surface area: 14 years of clinical experience
Kangesu et al. A porcine model using skin graft chambers for studies on cultured keratinocytes
Zhu et al. Treatment of burns and chronic wounds using a new cell transfer dressing for delivery of autologous keratinocytes
Hayashi et al. Experience of using cultured epithelial autografts for the extensive burn wounds in eight patients
CN100368534C (zh) 生物衍生羊膜、复合生物衍生羊膜及其制备方法
Lo et al. Wound healing after cultured epithelial autografting in patients with massive burn injury: a cohort study
EP1137449A1 (en) Skin composites
Vaienti et al. Limb trauma: the use of an advanced wound care device in the treatment of full-thickness wounds
JP2002504412A (ja) 生きたキメラ皮膚置換体
Lin et al. Microskin autograft with pigskin xenograft overlay: a preliminary report of studies on patients
RU2023424C1 (ru) Способ лечения раны
Carls et al. Prefabrication of mucosa-lined flaps: a preliminary study in the pig model
Moffatt et al. Wound bed preparation for venous leg ulcers
UA68937A (en) Method for treating cutaneous and muscular wounds
Chen et al. Multicenter effect analysis of one‐step acellular dermis combined with autologous ultra‐thin split thickness skin composite transplantation in treating burn and traumatic wounds
Magliacani The surgical treatment of burns: skin substitutes
Zajicek et al. Complex approach to skin repair in an extensively burned child: a case study
RU2373944C1 (ru) Способ лечения ожоговой раны
Altmeyer et al. Wound healing and skin physiology
RU2526814C1 (ru) Способ восстановления кожного покрова у пациентов с обширными ранами с дефектом мягких тканей (варианты)
Kumagai et al. Grafting of autologous-cultured epithelium after excision of tattoos