UA67377U - Високошвидкісний залізничний пасажирський состав - Google Patents

Високошвидкісний залізничний пасажирський состав Download PDF

Info

Publication number
UA67377U
UA67377U UAU200912764U UAU200912764U UA67377U UA 67377 U UA67377 U UA 67377U UA U200912764 U UAU200912764 U UA U200912764U UA U200912764 U UAU200912764 U UA U200912764U UA 67377 U UA67377 U UA 67377U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
traction
car
cars
speed
train
Prior art date
Application number
UAU200912764U
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Валентин Александрович Гапанович
Виталий Петрович Шилкин
Виктор Васильевич Кочергин
Рюдигер МАНГЛЕР
Андреас Липп
Original Assignee
Открытое Акционерное Общество "Российские Железные Дороги"
Сименс Акциенгезеельшафт
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Открытое Акционерное Общество "Российские Железные Дороги", Сименс Акциенгезеельшафт filed Critical Открытое Акционерное Общество "Российские Железные Дороги"
Publication of UA67377U publication Critical patent/UA67377U/uk

Links

Landscapes

  • Electric Propulsion And Braking For Vehicles (AREA)
  • Current-Collector Devices For Electrically Propelled Vehicles (AREA)

Abstract

Високошвидкісний залізничний пасажирський состав складається з двох ідентичних тягових секцій, кожна з яких містить комплект тягового електрообладнання. Кожен комплект тягового електрообладнання розподілений по трьох вагонах тягової групи, яка складається з головного моторного вагона, проміжного причіпного вагона, в якому встановлений тяговий трансформатор, і ще одного моторного вагона з тяговим перетворювачем. При цьому головні моторні вагони вільні від струмоприймачів і розміщені по краях состава, який доповнюється щонайменше двома додатковими причіпними вагонами.

Description

Для підвищення безпеки пасажирів кожний головний вагон високошвидкісного залізничного транспортного засобу оснащений креш-системою, яка містить енергопоглинаючі елементи у вигляді циліндричних деталей, що деформуються океровано, з сумарним енергопоглинанням верхнього пояса, бічних креш-елементів і автозчеплення не менше 2 МДж, а в районі тамбура кожного вагона передбачені жертовні зони, що мають знижену міцність у порівнянні з основною частиною кузова.
Далі запропонована корисна модель буде розкрита більш детально, з посиланням на графічні матеріали, на яких: фіг. 1 - зображена принципова схема головного вагона, фіг. 2 - зображена принципова схема моторного вагона, фіг. З - зображена принципова схема додаткового причіпного вагона.
Описуваний в рамках цієї заявки состав буде використовуватися, переважно, на залізницях з шириною колії 1520 мм, для зручності його використання і обслуговування передбачається, що всі вагони будуть мати уніфіковане виконання відповідно до типу вагона. Пропонований состав є, по суті, високошвидкісним електропоїздом з розподіленою тягою, виконаним за технологією моторвагонних електропоїздів.
Основною характерною рисою пропонованої корисної моделі є модульний принцип, що належить як до компонування тягового обладнання, так і до формування состава. Кожний комплект електроустаткування виконаний у вигляді окремих блоків, розподілених по трьох вагонах. Можна гнучко змінювати кількість вагонів у потягу, включаючи до состава причіпні вагони додатково до основних тривагонних груп, а також об'єднувати кілька потягів, для чого головні вагони оснащені автозчепленням зі з'єднанням ланцюгів керування і пневматичних магістралей. Можна, зокрема, формувати "гібридні" поїзди.
В основному варіанті виконання запропонований состав включає не більше десяти вагонів. На кінцях состава розташовані так звані тягові групи з трьох вагонів кожна, між якими можуть бути включені додаткові причіпні вагони.
Кожен комплект тягового електрообладнання розподілено на три вагони тягової групи, яка складається з головного моторного вагона, проміжного причіпного вагона, в якому встановлений тяговий трансформатор, і ще одного моторного вагона з тяговим перетворювачем.
Головний моторний вагон 1 утворює обтічну голову состава і містить кузов з вікнами 2 та дверима З з кожної бічної сторони і лобову частину, в якій розташована кабіна управління.
Для лобової частині головного вагона високошвидкісного залізничного транспортного засобу було необхідно забезпечити поєднання гарних аеродинамічних характеристик, привабливого зовнішнього вигляду і технологічності у виготовленні, для чого лобова частина виконана подовженою, оснащена опуклим лобовим склом 4 і аеродинамічною захисною юбкою 5.
Для підвищення здатності сприйняття ударних навантажень при зіткненні в конструкцію лобових частин включена креш-система, яка містить енергопоглинаючі елементи у вигляді циліндричних деталей, що керовано деформуються, з сумарним енергопоглинанням верхнього пояса, бічних креш-елементів і автозчеплення не менше 2 МДж.
Наявність креш-системи обумовлено вимогами техніки безпеки та технічного регламенту «Про безпеку інфраструктури та рухомого состава високошвидкісного залізничного транспорту», при цьому запропонований спосіб її реалізації та високе енергопоглинання пропонованої креш-системи дозволяють використовувати її на головних вагонах у составах залізничних транспортних засобів, що рухаються зі швидкостями, що значно перевищують 200 км / годину.
Аеродинамічна захисна юбка 5, крім функції зменшення опору потоку набігаючого повітря, виконує також роль рельсоочищувача, для чого її нижня частина має Ш- або М-подібний поперечний переріз.
Оскільки в головному вагоні, не дивлячись на те, що він є моторним, відсутній струмоприймач, на даху розміщені повітрозабірник б тягової установки і кліматична установка 7, які встановлені в аеродинамічних корпусах.
Моторний вагон 8 високошвидкісного залізничного транспортного засобу містить кузов з вікнами 9 і дверима з кожної бічної сторони.
Залежно від умов експлуатації, моделі моторного вагона і типу контактної мережі на пропонованому вагоні може бути встановлений струмоприймач для контактної мережі змінного або постійного струму. Щоб запобігти відривам розташованого на даху струмоприймача 11 від контактного проводу, спирання його виконано так, що нахил кузова не впливає на положення струмоприймача 11.
На даху, крім струмоприймача 11, розміщені повітрозабірник 12 тягової установки і кліматична установка 13, які встановлені в аеродинамічних корпусах.
Всі моторні вагони високошвидкісного залізничного транспортного засобу спираються кожен на два моторних візки 14.
Кожний моторний візок 14 містить дві моторні колісні пари.
Кожна моторна колісна пара містить вісь, одноступінчатий осьовий редуктор, два напресованих на вісь колеса, кожне з яких має на дисковій частині два гальмівних диски і два буксових вузли, кожен з яких оснащується температурним датчиком.
Кожна моторна колісна пара пов'язана з одноступінчастим осьовим редуктором і тяговим двигуном, розташованим перпендикулярно поздовжній осі моторного візка. Для зв'язку згаданого редуктора з тяговим двигуном передбачена зубчаста муфта з дуговими зубами.
Запропоноване технічне рішення дозволяє підвищити ефективність передачі крутного моменту за рахунок підвищення К.К.Д. зубчастої передачі та зменшення втрат на тертя.
Як тягові двигуни можуть бути використані асинхронні двигуни, наприклад чотириполюсні асинхронні двигуни трифазного струму з короткозамкнутим ротором, безкорпусним статором і примусовим повітряним охолодженням, що дозволить підвищити К.К.Д. і потужність тягового приводу і знизити його втрати.
Додатковий причіпний вагон 15 містить кузов з вікнами 16 та дверима 17 з кожної бічної сторони.
На даху розміщені кліматична установка 18, а також гальмівний опір 19, які встановлені в агродинамічних корпусах.
Кожний причіпний вагон високошвидкісного залізничного транспортного засобу спирається на два немоторних візки 20.
Кожний немоторний візок 20 містить дві немоторні колісні пари.
Кожна немоторна колісна пара містить вісь, два напресованих на вісь колеса, а також встановлені на осі основний гальмівний диск і два додаткові гальмівних диски, розміщених по обидві сторони від основного гальмівного диска на рівних відстанях від нього. Маточини всіх гальмівних дисків напресованих на вісь, робоча частина кожного гальмівного диска знімною кріпиться до маточини за допомогою кріпильних елементів і в робочій частині кожного гальмівного диска передбачені вентиляційні канали, які утворені ребрами охолодження.
Винос гальмівних дисків в простір між колесами і розташування їх на рівній відстані один від одного дозволяє знизити динамічні та температурні навантаження на колеса і елементи гальмівної системи і більш ефективно розподіляти і використовувати гальмівні сили, значно зменшуючи гальмівний шлях рейкового транспортного засобу.
Кузови всіх вагонів виконані за схожим принципом. Як несучі і з'єднані з кузовом конструкційні елементи кожного вагона використовуються алюмінієві профілі за технологією безперервного лиття та алюмінієві листи.
Кузов кожного вагона високошвидкісного залізничного транспортного засобу являє собою легку алюмінієву монококову конструкцію з застосуванням великогабаритних пресованих профілів.
Кузов кожного вагона високошвидкісного залізничного транспортного засобу у зоні бічних стінок, даху і торцевих стінок в основному являє собою зовнішню оболонку повністю обладнаного вагона і повністю захищеного від корозії.
Бічні стінки з вертикальними стійками віконних прорізів кожного вагона високошвидкісного залізничного транспортного засобу виготовляються у вигляді укладених між шарами зовнішньої і внутрішньої обшивки стільникових конструкцій з підсилюючими елементами, дах - з порожніх конструкцій з вбудованими прорізами для повітроводів системи кондиціонування повітря.
Монококова конструкція, крім простоти виготовлення та надійності, дозволяє збільшити жорсткість кузова, підвищити ефективність сприйняття і передачі тягових і гальмівних зусиль.
Алюмінієві матеріали дозволяють значно полегшити складальні і ремонтні процеси, зменшують масу вагонів і повністю виключають їх корозію.
Підлога кузова поділяє кожний вагон на жилу і технічну частини. Технічна частина призначена для розміщення підвагонного обладнання і закрита з боків агродинамічною захисною юбкою 21.
Для виготовлення настилу підлоги використані екструдовані порожнисті профілі, що укладаються на поздовжні балки. З нижнього боку настилу є напрямні, до яких кріпляться модульні блоки підкузовного обладнання.
Аеродинамічна юбка 21 захищає підвагонне обладнання і дозволяє змінювати його компонування найбільш оптимальним чином. Крім цього, згадана юбка 21 сприяє значному зменшенню аеродинамічного опору, що веде до підвищення швидкісного режиму.
Для підвищення здатності сприйняття ударних навантажень при зіткненні в кінцевій частині кузова в районі кожного тамбура кожного вагона передбачені жертовні зони, що мають знижену міцність у порівнянні з основною частиною кузова. Ці частини при аварійних зіткненнях вагонів, починаючи деформуватися, гасять значну частину енергії удару, що підвищує безпеку пасажирів під час удару.
Наявність жертовних зон обумовлено вимогами техніки безпеки та технічного регламенту «Про безпеку інфраструктури та рухомого состава високошвидкісного залізничного транспорту».
З метою компенсації відцентрової сили при великій швидкості руху в кривих у кожному вагоні передбачено пристрій, який нахиляє кузов вагона високошвидкісного залізничного транспортного засобу всередину кривої за допомогою гідравлічної системи. Іншими словами, воно діє як додаткове підвищення зовнішньої рейки.
Процес нахилу кузова включається автоматично, при цьому максимальний кут відхилення від вертикалі складає 8". Таким чином, за рахунок активної системи нахилу при збереженні колишнього рівня безпеки руху та плавності ходу можна значно збільшити швидкість проходження кривих і, отже, підвищити маршрутну швидкість поїздів.
Крім механізму нахилу, візки кожного вагона високошвидкісного залізничного транспортного засобу оснащені системою активного в поперечному напрямку ресорного підвішування. Ця система забезпечує центрування положення кузова щодо візків навіть при проходженні кривих з високим поперечним прискоренням, що підвищує рівень комфорту для пасажирів. Для цього на кожному візку встановлені два розташованих по діагоналі пневматичних циліндри, які переміщують кузов в поперечному напрямку. Стиснене повітря подається в циліндри за допомогою пневморозподілювачів з пропорційним керуванням, які контролюються мікропроцесором системи нахилу відповідного візка. Активне ресорне підвішування функціонує у всьому діапазоні швидкостей незалежно від системи нахилу кузова.
Для зменшення аеродинамічного опору, а також для підвищення рівня комфорту двері всіх вагонів високошвидкісного залізничного транспортного засобу виконані автоматичними, зовнішніми, притульно-зсувного типу.
Таким чином, пропоновані конструкція і компонування заявлюваної корисної моделі дозволяють створити високошвидкісний залізничний пасажирський потяг, здатний розвивати швидкість не менше 300 км/годину за рахунок одночасного зниження маси вагонів, зниження загального аеродинамічного опору, більш ефективного розподілу і розміщення підвагонного обладнання, підвищення К.К.Д. тягового приводу, а також за рахунок підвищення ефективності сприйняття і передачі тягових і гальмівних зусиль.
їх х Ж
Ка в я цк
З Х 2 їй нн В Я
Н я ВУЗИ КОМИ НИ НК УНН АЛ ОА : М ИН
АХ Ка і А ААЗАААААААААМАЛАААААААААЧАМУЧАААААААЛААН АЛ АНА і ММ ти ж
ОК В С КО КО ен НУх злили и Вк М о он С а НВ
У я в їх у їк г х
А
1: шо Не їх реко ЗНИК Пи ВИ ща «ВЖК нн нн в нн в В не во Во СН
НК щ Щі Я вдо МЕ м 15 М х ь
Чні, 2
Ж
Ще їх й І ун КЕНЕ КК ВА
Ід. Ка ОМ
Соком в кк К в в ОХ ху з чі и ща
UAU200912764U 2009-10-08 2009-12-08 Високошвидкісний залізничний пасажирський состав UA67377U (uk)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
RU2009137246/11A RU2454340C2 (ru) 2009-10-08 2009-10-08 Высокоскоростной железнодорожный пассажирский состав

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA67377U true UA67377U (uk) 2012-02-27

Family

ID=44050881

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU200912764U UA67377U (uk) 2009-10-08 2009-12-08 Високошвидкісний залізничний пасажирський состав

Country Status (2)

Country Link
RU (1) RU2454340C2 (uk)
UA (1) UA67377U (uk)

Families Citing this family (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU2592037C1 (ru) * 2015-05-12 2016-07-20 Александр Семенович Сердечный Электропоезд высокоскоростной, энергосберегающий, экологически чистый и безопасный для людей
RU181786U1 (ru) * 2018-01-29 2018-07-26 Общество с ограниченной ответственностью "Уральские локомотивы" Электропоезд двухсистемный
RU190057U1 (ru) * 2019-02-22 2019-06-17 Общество с ограниченной ответственностью "Уральские локомотивы" Электропоезд двухсистемный
RU190481U1 (ru) * 2019-02-22 2019-07-02 Общество с ограниченной ответственностью "Уральские локомотивы" Электропоезд постоянного тока
RU190435U1 (ru) * 2019-02-22 2019-07-01 Общество с ограниченной ответственностью "Уральские локомотивы" Электропоезд постоянного тока
RU191958U1 (ru) * 2019-06-06 2019-08-28 Общество с ограниченной ответственностью "Уральские локомотивы" Электропоезд двухсистемный
CN113022603B (zh) * 2021-04-06 2023-06-02 四川省青云智创超轻型智慧轨道交通技术研发中心(有限合伙) 一种超轻型轨道交通车辆及其运行系统

Family Cites Families (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3620745A1 (de) * 1986-06-20 1987-12-23 Linke Hofmann Busch Scheibenbremseinrichtung fuer schienenfahrzeuge mit drei bremsscheiben auf einer radsatzwelle
RU2165040C1 (ru) * 2000-01-24 2001-04-10 Петербургский государственный университет путей сообщения Тормозной диск

Also Published As

Publication number Publication date
RU2009137246A (ru) 2011-04-20
RU2454340C2 (ru) 2012-06-27

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN204956499U (zh) 一种橡胶轮胎低地板转向架
CN105197047B (zh) 一种橡胶轮胎低地板转向架
CN201249778Y (zh) 部分低地板轻轨电车两轴动力转向架
UA67377U (uk) Високошвидкісний залізничний пасажирський состав
CN102501858B (zh) 一种窄轨电动机车
KR101723344B1 (ko) 승객 운송 궤도차
KR20080074775A (ko) 승객 수송용 철도 차량
CN201205917Y (zh) 高速动车组
RU2441785C2 (ru) Моторная тележка высокоскоростного железнодорожного транспортного средства
KR101723347B1 (ko) 승객 운송 궤도차
Koenig et al. Integral consideration of the lightweight design for railway vehicles
RU2294293C1 (ru) Рельсовое транспортное средство типа трамвайного вагона с пониженным уровнем пола, моторного вагона электропоезда или локомотива на электрической тяге и трамвайный вагон
KR20140106094A (ko) 자기부상철도용모터카
KR101574662B1 (ko) 자기부상철도용모터카
RU114646U1 (ru) Головной вагон высокоскоростного железнодорожного транспортного средства
CN113291343B (zh) 一种胶轮列车及其转向架系统
CN202320309U (zh) 一种窄轨电动机车
Kuczyk et al. The concept of suspended urban rail vehicle
CN201670246U (zh) 一种80km/h速度等级B型地铁车辆转向架
RU104901U1 (ru) Моторный вагон высокоскоростного железнодорожного транспортного средства
KR101383222B1 (ko) 급구배 및 급곡선에서의 주행성능을 향상시킨 차량시스템
RU136774U1 (ru) Тележка железнодорожного транспортного средства
RU2508934C1 (ru) Двухосная тележка вагона метрополитена
Boocock et al. The advanced passenger train
RU112876U1 (ru) Прицепной вагон высокоскоростного железнодорожного транспортного средства