UA62537A - A process for producing the heat-sound-proof material (variants) - Google Patents

A process for producing the heat-sound-proof material (variants) Download PDF

Info

Publication number
UA62537A
UA62537A UA2003043047A UA2003043047A UA62537A UA 62537 A UA62537 A UA 62537A UA 2003043047 A UA2003043047 A UA 2003043047A UA 2003043047 A UA2003043047 A UA 2003043047A UA 62537 A UA62537 A UA 62537A
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
sol
silicic acid
mineral fiber
suspension
mass
Prior art date
Application number
UA2003043047A
Other languages
English (en)
Other versions
UA62537C2 (en
Inventor
Vasyl Oleksiiovych Denysovych
Original Assignee
Vasyl Oleksiiovych Denysovych
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Vasyl Oleksiiovych Denysovych filed Critical Vasyl Oleksiiovych Denysovych
Priority to UA2003043047A priority Critical patent/UA62537C2/xx
Publication of UA62537A publication Critical patent/UA62537A/uk
Publication of UA62537C2 publication Critical patent/UA62537C2/xx

Links

Landscapes

  • Nonwoven Fabrics (AREA)
  • Silicon Compounds (AREA)

Description

Опис винаходу
Винахід належить до галузі виробництва тешюзвукоізолоційних матеріалів на основі мінерального волокна, 2 що можуть застосовуватися в промисловому і цивільному будівництві, в енергетиці для теплоізолюції об'єктів, що експлуатуються при високих температурах (8507С і більш), у побутових приладах, а також в інших галузях техніки.
Відомий теплоізоляційний матеріал, при виготовленні якого як зв'язуюче використовують поліетилсилоксанову рідину з молекулярною масою 1700-2000, при її витраті від 0,2 до 0,Змас. 95, від маси 70 мінерального волокна (1).
Матеріал, виготовлений за відомим способом, має низькі міцнісні властивості, при його експлуатації відбувається висока лінійна усадка. Зв'язувальне, що використовується у відомому способі, дефіцитне і дороге.
Також відомий спосіб виготовлення теплоізоляційного матеріалу, у якому як зв'язуюче використовують склад із золю кремнієвої кислоти і емульсії поліметилсилоксана з молекулярною масою 800,0-11000 (2). 12 Матеріал, виготовлений за відомим способом, має велику об'ємну масу, низькі міцнісні властивості.
Поліметилсилоксан дорогий і дефіцитний. Приготування золю кремнієвої кислоти проводять на додатковому технологічному устаткуванні, що ускладнює процес виготовлення теплоізоляційного матеріалу і збільшує виробничі витрати. Матеріал дорогий і має обмежену галузь застосування.
Також відомий спосіб виготовлення теплоіїзоляційного матеріалу, у якому використовують золь кремнекислоти при її концентрації в суспензії мінерального волокна від 2,0 до 4,5мас. 95, з розрахунку на суху речовину (ЗіО») (3). Матеріал, виготовлений по відомому способі, має низькі міцнісні властивості, порошить.
Приготування золю кремнієвої кислоти проводять на додатковому технологічному устаткуванні при постійному перемішуванні золю, що ускладнює процес виготовлення теплоізоляційного матеріалу і підвищує собівартість готового матеріалу.
Також відомий спосіб виготовлення теплоізоляційного матеріалу, у якому, як зв'язуюче використовують « дисперсію кремнегеля у водяному розчині сульфату алюмінію. Сульфат алюмінію розчиняють у воді, і отриманий розчин зачиняють кремнегелем, суспензію перемішують і вводять мінеральне волокно і перемішують до однорідної маси, з якої формують матеріал визначеної форми, який потім сушать (4). Тегагоїзолюційний матеріал, отриманий за відомим способом, має велику об'ємну вагу і низькі міцнісні властивості, обмежену в галузь застосування і має малий термін служби. со
З відомих аналогів найбільш близьким за технічною сутністю і ефектом, що досягається, є спосіб виготовлення теплоізоляційного матеріалу, що включає приготування як зв'язуючого золю кремнекислоти з о розміром часток від 2 до Змкм, його змішування із суспензією мінерального волокна при концентрації золю в Га суспензії від 5 до 25мас. 90, і рН від 8,5 до 9,5, формуванні полотна матеріалу визначеної форми і сушіння (5). 3о Згаданий спосіб обраний мною за найближчий аналог як найбільш близький за призначенням і за технічною ее, сутністю.
Використання способу - найближчого аналога дає можливість одержувати теплоізоляційний матеріал з об'ємною щільністю від 200 до ЗООкг/м , з низькими міцносними властивостями. Теплоізоляційний матеріал при « рН 8,5-9,5 у процесі експлуатації піддається лужної деструкції і руйнується, тому він має невеликий термін З 50 експлуатації і обмежену галузь застосування. Приготування золю кремнекислоти з розміром часток від 2 до Змкм с проводять у реакторах із пристроєм, що перемішує, з частотою обертання ротора 1400-2000об/хв, що підвищує
Із» енергоємність процесу виготовлення теплоізоляційного матеріалу і збільшує вартість готового матеріалу.
Технічним результатом заявленого способу є виготовлення теплозвукоізоляційного матеріалу всіх класів і марок практично з усіх відомих видів мінеральних волокон, що володіє високими тешіозвукоізол|Оцшнми І експлуатаційними властивостями, екологічно нешкідливим, з областю використання від 0 до 850 "С и від 0 до -
Ф 1802С. ка Даний результат досягається за рахунок того, що в способі приготування найближчого теплоізоляційного матеріалу, що включає приготування суспензії мінерального волокна, приготування як зв'язуючого золю і-й кремнекислоти, змішування його із суспензією мінерального волокна, формування полотна шляхом со 20 зневоднювання суспензії і сушіння, відповідно до винаходу золь кремнекислоти одержують і одночасно осаджують на мінеральне волокна в процесі приготування суспензії мінерального волокна протягом від 5 до "м 15Охв., при рН від 4,5 до 8,5, і температурі суспензії від 4 до З5"С, при цьому відношення маси золю кремнекислоти (у перерахуванні на 5іО») до маси мінерального волокна складає від 1 до 150,0.
Крім того, технічний результат досягається за рахунок того, що осадження золю кремнекислоти на мінеральні 29 волокна проводять у присутності мінеральної кислоти, обраної з ряду: НСІ, НМОз,Н»ьзО,. в. Так само технічний результат досягається за рахунок того, що в способі приготування теплозвукоіїзоляційного матеріалу, що включає приготування суспензії мінерального волокна, приготування як зв'язуючого золю кремнекислоти, змішування його із суспензією мінерального волокна, формування полотна шляхом зневоднювання суспензії і сушіння, відповідно до винаходу подвійну золь кремнекислоти і гідроокису 60 дво- або тривалентного металу, або багатокомпонентну золь кремнекислоти і гідроокисів дво- і тривалентних металів одержують і одночасно осаджують на мінеральні волокна протягом від 5 до 15Омін, при рН від 4,5 до 8,5, при температурі суспензії від 4 до З35"С, при цьому відношення маси золю гідроокису дво- або тривалентного металу, або багатокомпонентного золю дво- і тривалентного металу (у перерахуванні на Мед і
Ме»2О»з), до маси золю кремнекислоти (у перерахуванні на 5іО») складає від 0,1 до 1,0, а сумарна маса золю бо кремнекислоти і золю гідроокису дво- або тривалентного металу, або сумарна маса золю кремнекислоти і сумарна маса золю гідроокисів дво- і тривалентного металу (у перерахуванні на 5іО»о, МеО і Ме2О3), до маси мінерального волокна складає від 1 до ЗО00.
Також технічний результат досягається за рахунок того, що осадження подвійного золю кремнекислоти і
ГПідроокису двовалентного металу проводять у присутності водяного розчину солі, або водяного розчину солі і мінеральної кислоти.
Також технічний результат досягається за рахунок того що осадження подвійного золю кремнекислоти і гідроокису тривалентного металу проводять у присутності водяного розчину солі, або суміші водяного розчину солі і мінеральної кислоти. 70 Також технічний результат досягається за рахунок того, що осадження багатокомпонентного золю кремнекислоти і гідроокисів декількох двовалентних металів проводять у присутності водяних розчинів солей, або водяних розчинів солей і мінеральної кислоти.
Також технічний результат досягається за рахунок того, що осадження багатокомпонентного золю кремнекислоти і гідроокисів декількох тривалентних металів проводять у присутності водяних розчинів солей, або суміші водяних розчинів солей і мінеральної кислоти.
Крім того, технічний результат досягається за рахунок того, що осадження багатокомпонентного золю кремнекислоти і гідроокисів декількох дво- і тривалентних металів проводять у присутності суміші водяних розчинів солей, або суміші водяних розчинів солей і мінеральної кислоти.
Крім того, технічний результат досягається за рахунок того, що одержання й осадження золю кремнекислоти 2о Її золю гідроокису двовалентного металу проводять у присутності водорозчинної солі, обраної з ряду: Сасі »,
Са(Мо»з3)», Мас», Ма(МОз3)», МазО», Ва(МОз3)», РеСі!», Ре(МОз3)», Резо».
Крім того, технічний результат досягається за рахунок того, що одержання й осадження золю кремнекислоти і золю гідроокису двовалентного металу проводять у присутності водорозчинної солі обраної з ряду: Ресі з,
Ее(МО»3)», Рег(5О,)з, АІСІз, АКМО»з)з, АІ5(504)3, АІОНСІ», АКОН)ЬСІ.
Застосування сполученого процесу приготування й одночасного осадження на мінеральні волокна золю кремнекислоти і подвійного золю кремнекислоти і гідроокисів дво- і тривалентного металу, або « багатокомпонентного золю кремнекислоти і золю декількох гідроокисів дво- і тривалентних металів, або багатокомпонентної суміші золю декількох гідроокисів дво- і тривалентних металів, спрощує технологію виготовлення теплоізоляційного матеріалу, забезпечує гнучкість і універсальність заявленого способу, знижує М зо Витрати електроенергії, зменшує інші виробничі витрати.
Золь кремнекислоти або подвійна золь кремнекислоти і гідроокису дво- або тривалентного металу, або і, багатокомпонентна золь кремнекислоти і золь декількох гідроокисів дво- або тривалентного металу, або змішана му багатокомпонентна золь кремнекислоти і суміш золю декількох гідроокисів дво- і тривалентного металу, осаджуючись на мінеральне волокна тонким шаром, виконує роль зв'язувального. с
Із суспензії мінерального волокна шляхом її зневоднювання на відомому формувальному пристрої «о одержують полотно матеріалу, при цьому шляхом сушіння в струмі нагрітого газу, або шляхом пресування зменшується зміст води в полотні, і волокна зближаються одне з одним, розташовуються хаотично, перетинаються одне з одним, і в точках перетинання склеюються осадженим на них золем. У полотні мінерального волокна залишається залишкова вода, яку видаляють. У випадках, якщо умови, у яких знаходиться «
Золь, різко змінюються, змінюється вміст води в полотні, змінюється температура, і збільшується поверхня з с зіткнення волокон. У цих умовах золь перетворюємося в гель, що у міру видалення води і підвищення температури полотна твердіє і міцно скріплює мінеральні волокна в полотні в точках їхнього зіткнення, у ;» результаті цього утворюється сітчастий просторовий каркас полотна матеріалу зі сполученими осередками, який за будівлі наближається до поропластів, що обумовлює малу удавану об'ємну щільність теплозвукоізоляційного матеріалу. Це відноситься тільки до м'яких теплозвукоізолюційних матеріалів, при виготовленні яких залишкова б вода віддаляється за рахунок випару, або інших впливів, що не порушують об'єм полотна після формування.
Напівтверді, тверді і підвищеної твердості теплозвукоіїзоляційні матеріали виготовляють шляхом накладення о визначеного навантаження на полотно мінерального волокна після його формування. Величина навантаження с на поверхню полотна і тривалість витримування під навантаженням визначається вимогами до об'ємної дор / щільності й умовами його експлуатації. Об'ємна щільність теплозвукоізоляційного матеріалу також залежить від о кількості осадженого золю кремнекислоти, подвійного золю кремнекислоти і золю гідроокису дво- або
І тривалентного металу, або багатокомпонентного золю кремнекислоти і золю декількох дво- або тривалентних металів, або змішаних багатокомпонентних золю кремнекислоти і золю декількох дво- і тривалентних металів.
Застосування золю кремнекислоти в якості зв'язувального пояснюється простотою його одержання й дв осадження на мінеральні волокна в присутності мінеральної кислоти, обраної з ряду; НСІ, НМО»з НьЗО,.
Причому осадження золю кремнекислоти відбувається при рН від 4,5 до 8,5, що забезпечує високі
Р експлуатаційні властивості.
Застосування подвійного золю кремнекислоти і гідроокису дво- або тривалентного металу пояснюється простотою одержання золю і його одночасного осадження на мінеральні волокна при рН від 4,5 до 8,5, у бо присутності водорозчинної солі дво- або тривалентного металу, або суміші водорозчинної їхньої солі і мінеральної кислоти. Застосування подвійного золю в якості зв'язувального сприяє одержанню теплозвукоізоляційних плит з більш високою температурою експлуатації.
Застосування багатокомпонентного золю кремнекислоти і золю декількох: гідроокисів дво- або тривалентних металів, або змішаного золю декількох гідроокисів дво- або тривалентних металів пояснюється доступністю і 65 дешевиною сумішей цих солей, а також економією силікату натрію. Змішані гелі кремнекислоти і гелі багатокомпонентні при затвердінні утворюють неорганічні зв'язки між волокнами, що більш стійкі за високих температур.
Використання заявленого діапазону витримування суспензії протягом від 5 до 15Охв, при рН від 4,5 до 8,5 необхідно для регулювання кількості осадженого золю на мінеральні волокна, що забезпечує одержання теплозвукоіїзоляційного матеріалу з заданою об'ємною щільністю і міцносними характеристиками при зміні температури виробничої води в інтервалі від 4 до 3570.
У заявленому діапазоні значень рН суспензії мінерального волокна відбувається найбільш повне осадження золю кремнекислоти, подвійного золю кремнекислоти і гідроокису дво- або тривалентного металу, а також змішаних багатокомпонентних солей декількох гідроокисів дво- або тривалентних металів. У цьому діапазоні 7/0 утворюється найбільш міцний гель, що забезпечує найбільш міцне скріплення мінеральних волокон у точках їх перетинання. Мінеральні волокна в цьому діапазоні рН не піддаються ні лужній, ні кислотній деструкції, і виготовлений теплозвукоіїзоляційний матеріал є гігієнічним, найбільш міцним, довговічним. Крім того, у заявленому діапазоні значень рН суспензія мінерального волокна добре збезводнюється, що підвищує потужність виробництва за виготовлення теплозвукоізоляційних матеріалів.
Заявлене відношення маси золю кремнекислоти (у перерахуванні на 5іО») до маси мінерального волокна від 1,0 до 150,0, а також заявлене відношення сумарної маси золю кремнекислоти і золю гідроокису дво- або тривалентного металу, або сумарної маси золю кремнекислоти і золю гідроокисів дво- і тривалентних металів (у перерахуванні на 5іОо, МеО і Ме2»О3), до маси мінерального волокна від 1,0 до 300,0, при відношенні маси золю гідроокису дво- або тривалентного металу, або сумарної маси золю гідроокису дво- і тривалентних металів (У перерахуванні на МеО і Ме2О3), до маси золю кремнекислоти (у перерахуванні на ЗіО2) від 01 до 1,0 забезпечує одержання теплозвукоізолюційньїх матеріалів з низьким коефіцієнтом теплопровідності різних класів і марок, у широкому діапазоні показників якості й експлуатаційних властивостей, практично на тому самому устаткуванні.
Застосування заявлених водорозчинних солей дво- і тривалентних металів і сумішей цих солей пояснюється об ТИМ, ЩО золі гідроокисів цих металів і золь гідроокису кремнекислоти спільно Її одночасно осаджуються на поверхню мінеральних волокон у заявленому діапазоні значень рН суспензії від 4,5 до 8,5, і при цьому « утворюють міцні зв'язки в точках перетинання мінеральних волокон після сушіння полотна.
Заявлене технічне рішення може бути реалізовано промисловим способом з використанням відомих технічних засобів, сировини і матеріалів і відповідає вимозі критерію "промислова застосовність". М зо Суть запропонованого способу ілюструється такими прикладами його застосування.
Приклад 1. Готують водяний розчин силікату натрію з масовою часткою (у перерахуванні на 5іО») О,Тмас. о
Фо, після чого додають базальтове волокно до концентрації Тг/л і перемішують до однорідної маси. При ю перемішуванні вводять розчин соляної кислоти до рН 7,0 і витримують протягом 1Охв. при температурі 2076.
Шляхом зневоднювання формують полотно об'ємною щільністю БОкг/м З і сушать протягом 18Охв. при с температурі 16070. Ге)
Технологічні параметри виготовлення теплозвукоізоляційного матеріалу наведені в таблиці 71, а його експлуатаційні властивості в таблиці 2.
Приклад 2. Готують водяний розчин силікату натрію з масовою часткою (у перерахуванні на 5іО»5) 15,Омас. «
Фо, після чого додають мулітокремнеземисте волокно до концентрації 1,Ог/л і перемішують до однорідної маси.
При перемішуванні вводять розчин сірчаної кислоти до рН 7,0 і витримують протягом 10 хв. при температурі - с 20"С. Шляхом зневоднювання формують полотно об'ємної щільності ЗбОкг/м У, підпресовують при зусиллі БОкг/м2 а і сушать протягом бохв. при температурі 16070. ,» Приклад 3. Готують водяний розчин силікату натрію з масовою часткою (у перерахуванні на 5іОо) б5мас. 90, після чого додають каолінове волокно до концентрації 1,0г/л і перемішують до однорідної маси. При перемішуванні вводять розчин азотної кислоти до рН 7,0 і витримують протягом 1Охв. при температурі 2076. (2) Шляхом зневоднювання формують полотно об'ємною щільністю 15Окг/м У, підпресовують при зусиллі 25кг/м? і з сушать при температурі 1607С протягом бохв.
Приклад 4. Відмінність від приклада 1 полягає в тому, що при перемішуванні вводять розчин соляної кислоти о до рН 8,5 і витримують протягом 150Охв. при температурі 47С. о 20 Приклад 5. Відмінність від приклада 2 полягає в тому, що при перемішуванні вводять розчин сірчаної кислоти до рН 4,5 і витримують протягом 5хв. при температурі З357"С "м Приклад 6. Відмінність від приклада З полягає в тому, що при перемішуванні вводять розчин азотної кислоти до рН 8,5 і витримують протягом 16б0хв. при температурі 2076.
Приклад 7. Готують водяний розчин силікату натрію з масовою часткою (у перерахуванні на 5іО») О,Тмас.
Чо, після чого додають базальтове волокно до концентрації 1,0г/л і перемішують до однорідної маси. При р» перемішуванні вводять розчин хлориду алюмінію до рН 7,0 і витримують протягом 1Охв. при температурі 2076.
Шляхом зневоднювання формують полотно об'ємною щільністю БОкг/м З і сушать протягом 18Охв. при температурі 1607С. Технологічні параметри виготовлення теплозвукоізоляційного матеріалу наведені в таблиці 1, а його експлуатаційні властивості в таблиці 2. 6о Приклад 8. Готують водяний розчин силікату натрію з масовою часткою (у перерахуванні на 5іО»5) 15,Омас.
Фо, після чого додають базальтове волокно до концентрації 1,0г/л і перемішують. Після чого додають мулітокремнеземисте волокно до концентрації г/л і перемішують до однорідної маси. При перемішуванні вводять розчин сульфату алюмінію до рН 7,0 і витримують протягом 1Охв. при температурі 2070. Шляхом зневоднювання формують полотно об'ємною щільністю ЗООкг/м У, підпресовують при зусиллі 5Окг/м2 і сушать бо при температурі 1607С протягом бохв,
Приклад 9. Готують водяний розчин силікату натрію з масовою часткою (у перерахуванні на 5іОо) б5мас. 90, після чого додають каолінове волокно до концентрації 1,0г/л і перемішують до однорідної маси. При перемішуванні вводять розчин нітрату заліза Ге(МО 3)» до рН 7,0 і витримують протягом 10хв. при температурі "Сб. Шляхом зневоднювання формують полотно об'ємною щільністю 150кг/м З підпресовують при зусиллі 25кг/м2 і сушать при температурі 1602С протягом бомім.
Приклад 10. Відмінність від приклада 7 полягає в тому, що при перемішуванні вводять розчин хлориду алюмінію до рН 8,5 і витримують протягом 5хв, при температурі 3570.
Приклади. Відмінність від приклада 8 полягає в тому, що при перемішуванні вводять розчин сульфату 70 алюмінію до рН 4,5 і витримують протягом 150хв. при температурі суспензії 476.
Приклад12. Відмінність від приклада 9 полягає в тому, що при перемішуванні вводять розчин нітрату заліза
Ее(МО»)з до рН 8,5 і витримують протягом 150хв.при температурі 207.
Приклад 13. Готують водяний розчин силікату натрію з масовою часткою (у перерахуванні на 5іО 2) 1,Омас.
Фо, після чого додають базальтове волокно до концентрації 1,0г/л їі перемішують до однорідної маси. При 75 перемішуванні вводять розчин хлориду кальцію і хлориду алюмінію до рН 7,0 і витримують протягом 150хв. при температурі 4"С. Шляхом зневоднювання формують полотно об'ємною щільністю БОкг/м З ії сушать протягом 180хв. при температурі 16070.
Приклад 14. Готують водяний розчин силікату натрію з масовою часткою (у перерахуванні на 5іО») 7,5мас. до, після чого додають мулітокремнеземисте волокно до концентрації 1г/л і перемішують до однорідної маси. При 20 перемішуванні вводять розчин нітрату алюмінію і нітрату заліза Ре(МО 3)3 до рН 4,5 і витримують протягом 150хв. при температурі 35С. Шляхом зневоднювання формують полотно об'ємної щільність 15Окг/м З, підпресовують при зусиллі 25кг/м? і сушать при температурі 1602С протягом бОхв.
Приклад 15. (як порівняння). Готують водяний розчин силікату натрію з масовою часткою (у перерахуванні на
БІО») 20мас. 9о, після чого додають базальтове волокно до концентрації 1г/л і перемішують до однорідної маси.
При перемішуванні вводять розчин сульфату алюмінію до Р 4,0, витримують протягом 180хв. при температурі « 402с. Шляхом зневоднювання формують полотно об'ємною щільністю 350 кг/м З, підпресовують при зусиллі 25кг/см2 і сушать при температурі 1602С протягом бОхв.
Приклад 16. (як порівняння). Готують водяний розчин силікату натрію з масовою часткою (у перерахуванні на їч-
ЗіО»), після чого додають каолінове волокно до концентрації г/л і перемішують до однорідної маси. При перемішуванні вводять суміш водяного розчину хлориду кальцію і хлориду алюмінію до рН 9,0, витримують о протягом Зхв. при температурі 2"С. Шляхом зневоднювання формують полотно мінерального волокна об'ємною ю щільністю З5кг/м? і сушать при температурі 1602С протягом 15Охв.
Приклад 17 (найближчий аналог). Готують золь кремнекислоти шляхом додавання у водяний розчин силікату с натрію з масовою часткою 1,бмас. 95 (у перерахуванні на 5іО») концентровані розчини соляної кислоти до рн «о 6,0 і витримують протягом 10 годин для утворення і дозрівання гелю. Гель диспергують у лопатевій мішалці протягом 4 годин до розміру часток від 2 до Змкм і з масовою часткою твердої фази 0,8мас. 95 (у перерахуванні на ЗіО»).
Готують суспензію мулітокремнеземистого волокна концентрацією 2г/л. Змішують суспензію « МуУулітокремнеземистого волокна з гелем кремнекислоти. При цьому масова частка (у перерахуванні на ЗіО») з с складає 15,О0мас 95. Додають 1095 розчин силікату натрію в суспензію мінерального волокна до рН 90 і ц формують полотно мінерального волокна шляхом зневоднювання об'ємною щільністю 15Окг/м З і сушать при "» температурі 1507С в плин бохв.
Як видно з даних, наведених у таблиці 1 і таблиці 2, заявлений спосіб забезпечує оптимальні умови одержання теплозвукоіїзоляційного матеріалу практично з усіх відомих видів мінерального волокна тільки за
Ге) умови його одержання в межах технологічних параметрів, що заявляються, в остаточному підсумку дозволяє одержувати теплозвукоіїзоляційний матеріал усіх видів і класів з низьким коефіцієнтом теплопровідності і з де високими експлуатаційними властивостями, і з робочою галуззю використання від 0 до 850"С и від 0 до -18070. ос Зміна цих технологічних параметрів зводить до підвищення коефіцієнта теплопровідності, зниженню показників якості, до погіршення споживчих іексплуатаційних властивостей теплозвукоізоляційного матеріалу. о Джерела інформації; "І 1. А. св. СРСР Мо718439, С 04 В 28/00, 1978р. 2. А. св. СРСР Мо1161496, С 04 В 28/00, 1985р. 3. А. св. СРСР Мо1013443, С 04 В 28/24, 1983р. 4. А. св. СРСР Мо1724638, С 04 В 28/24, 1992р. з 5. Патент КО Мо2127712, С 04 В 28/24, 1999р.
Таблиця 1
Технологічні параметри виготовлення теплозвукоізоляційного матеріалу
І кремнекислоти (у перерахуванні металів (у перерахуванні на Мед і Ме2О3) до |витримування | суспензії сушіння, хв. на 5іОо) до маси мінерального (маси золю кремнекислоти (у перерахуванні на суспензії, хв. волокна) ЗІОз) рН, Темпера ед. б5 рН тура "с
10000011 рою | во в пою зв 11110 роювю
Го дв яв 8511115 ю 6 вв юю 81116110 ою о ав пою юю в 415 2 1тва717711111111111о51111111111111111во в ово 31111061 о 41 і 177861111106111111 тю 45 зв 61680116 3802 7 шани 711 найближчий аналог
Таблиця 2
Експлуатаційні властивості теплозвукоізляційного матеріалу 11 матеріалу, кг/мЗ розрив, кг/см? при температурі "С температурі 8507095 « 1611 вю 000 м зо с 6 в0011700бв500000 003» оо оби 023 ов ю сч 73000106 бом боб об 0 о 039 зв а лю01000090000 ов) 000 бою 00» ом Ф «
З з - хз» 16136 17111009 | оо бою) бої ол? 111 найближчий аналог (22) де

Claims (1)

  1. Формула винаходу
    1. Спосіб виготовлення теплозвукоіїзоляційного матеріалу, що включає приготування суспензії мінерального о волокна, приготування як зв'язуючого золю кремнекислоти, змішування його із суспензією мінерального волокна, що формування полотна шляхом зневоднювання суспензії і сушіння, який відрізняється тим, що золь кремнекислоти одержують і одночасно осаджують на мінеральне волокно в процесі приготування суспензії мінерального волокна протягом від 5 до 150 хвилин, при рН від 4,5 до 8,5 і температурі суспензії від 4 до З57С, при цьому відношення маси золю кремнекислоти (у перерахуванні на ЗО) до маси мінерального волокна складає від 1,0 до 150,0. Р» 2. Спосіб виготовлення теплозвукоіїзоляційного матеріалу, що включає приготування суспензії мінерального волокна, приготування як зв'язуючого золю кремнекислоти, змішування його із суспензією мінерального волокна, формування полотна шляхом зневоднювання суспензії і сушіння, який відрізняється тим, що подвійний золь бо кремнекислоти і гідроокису дво- або тривалентного металу, або багатокомпонентний золь кремнекислоти і гідроокисів дво- і тривалентних металів одержують і одночасно осаджують на мінеральне волокно в процесі приготування суспензії мінерального волокна протягом від 5 до 150 хвилин, при рН від 4,5 до 8,5 і температурі суспензії від 4 до З5"С, при цьому відношення сумарної маси золю кремнекислоти і золю гідроокису дво- або тривалентного металу, або сумарної маси золю кремнекислоти і сумарної маси золю гідроокисів дво- і 65 тривалентних металів (у перерахуванні на ЗіО»о, Мей і Ме2Оз) до маси мінерального волокна складає від 1,0 до 300,0, а відношення маси золю гідроокису дво- або тривалентного металу, або сумарної маси багатокомпонентного золю дво- і тривалентних металів (у перерахуванні на МеО і Ме»О3) до маси золю кремнекислоти (у перерахуванні на 5іОз) складає від 0,1 до 1,0.
    З. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що осадження золю кремнекислоти на мінеральне волокно проводять у присутності мінеральної кислоти, вибраної з ряду: НСІ, НМО»з, НьЗО,.
    4. Спосіб за п. 2, який відрізняється тим, що осадження подвійного золю кремнекислоти і гідроокису двовалентного металу проводять у присутності водяного розчину солі або суміші водяних розчинів солі і мінеральної кислоти.
    5. Спосіб за п. 2, який відрізняється тим, що осадження подвійного золю кремнекислоти і гідроокису 7/0 тривалентного металу проводять у присутності водяного розчину солі або суміші водяних розчинів солі і мінеральної кислоти.
    б. Спосіб за п. 2, який відрізняється тим, що осадження багатокомпонентного золю кремнекислоти і гідроокисів декількох двовалентних металів на мінеральне волокно проводять у присутності водяних розчинів солей або суміші водяних розчинів солей і мінеральної кислоти.
    7. Спосіб за п. 2, який відрізняється тим, що осадження багатокомпонентного золю кремнекислоти і гідроокисів декількох тривалентних металів на мінеральне волокно проводять у присутності водяних розчинів солей або суміші водяних розчинів солей і мінеральної кислоти.
    8. Спосіб за п. 2, який відрізняється тим, що осадження багатокомпонентного золю кремнекислоти і гідроокисів декількох дво- і тривалентних металів на мінеральне волокно проводять у присутності суміші Водяних розчинів солей або суміші водяних розчинів солей і мінеральної кислоти.
    9. Спосіб за п. 2, який відрізняється тим, що одержання й осадження золю кремнекислоти і золю гідроокису двовалентного металу на мінеральне волокно проводять у присутності водорозчинної солі, вибраної з ряду: Сасі», Са(мМОз3)», МоСіІ», Ма(МОз3)», МазО,;, Ва(МО»з3)», ГеСі», Ре(МО»з3)», Гезо,.
    10. Спосіб за п. 2, який відрізняється тим, що одержання і осадження золю кремнекислоти і золю гідроокису об тривалентного металу на мінеральне волокно проводять у присутності водорозчинної солі, вибраної з ряду: Еесіз, Ре(МОз3)», Бе»(5О,)з, АІСіІз, А(МО»з)з, АІ5(5О,)з, ЛІОНСІ», АКОН)ЬСІ. « Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних мікросхем", 2003, М 12, 15.12.2003. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і М науки України. (зе) ІФ) с (Се)
    - . и? (о) іме) 1 (95) що 60 б5
UA2003043047A 2003-04-07 2003-04-07 A method for manufacturing heat- and sound-insulating material (variants) UA62537C2 (en)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2003043047A UA62537C2 (en) 2003-04-07 2003-04-07 A method for manufacturing heat- and sound-insulating material (variants)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2003043047A UA62537C2 (en) 2003-04-07 2003-04-07 A method for manufacturing heat- and sound-insulating material (variants)

Publications (2)

Publication Number Publication Date
UA62537A true UA62537A (en) 2003-12-15
UA62537C2 UA62537C2 (en) 2005-07-15

Family

ID=34392249

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2003043047A UA62537C2 (en) 2003-04-07 2003-04-07 A method for manufacturing heat- and sound-insulating material (variants)

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA62537C2 (uk)

Also Published As

Publication number Publication date
UA62537C2 (en) 2005-07-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP4630829B2 (ja) 鉱物質断熱素材及びその製造方法
Wang et al. Role of soluble aluminum species in the activating solution for synthesis of silico-aluminophosphate geopolymers
Chindaprasirt et al. Resistance to acid and sulfate solutions of microwave-assisted high calcium fly ash geopolymer
Cui et al. Effects of the n (H2O: Na2Oeq) ratio on the geopolymerization process and microstructures of fly ash-based geopolymers
JP6494618B2 (ja) 不燃性で、吸音性で、断熱性のジオポリマー発泡部材用のジオポリマー発泡調製物
US20190337861A1 (en) Aqueous, pourable, foamable, pumpable and settable dispersions and use thereof to produce porous, mineral lightweight construction materials
KR101236584B1 (ko) 고강도 에어로젤 도료 조성물
Morsy et al. Effect of nano-metakaolin addition on the hydration characteristics of fly ash blended cement mortar
JP2019513677A (ja) ジオポリマーフォーム配合物
CN110650934A (zh) 基于硫铝酸钙的无机泡沫
JP2013534206A (ja) 人造石製造用のペースト組成物及びこれを用いた人造石の製造方法
CN102731041A (zh) 玻化微珠保温骨料表面改性剂及改性玻化微珠保温骨料
Khater et al. Preparation of sustainable of eco-friendly MWCNT-geopolymer composites with superior sulfate resistance
CN105314998A (zh) 一种钙矾石胶体为模板剂的保温砂浆及其制备方法
Halder et al. Cenosphere-based PCM microcapsules with bio-inspired coating for thermal energy storage in cementitious materials
CN101786814A (zh) 低温稻壳灰菱镁胶凝材料的制备工艺
CN110582475A (zh) 基于土工聚合物的无机泡沫
Aleem et al. Chemical formulation of geopolymer concrete with M-sand
AU2017305533B2 (en) Dry particulate compositions for the formation of geopolymers, a process for forming geopolymers and the geopolymers obtained as a result
CN111217547B (zh) 一种石墨烯地质聚合物材料及其制备方法、应用和再生方法
CN101891436A (zh) 一种皂素发泡和剑麻纤维增强墙体保温砂浆
Khater Nano-Silica effect on the physicomechanical properties of geopolymer composites
JP2019532907A (ja) 非ポルトランドセメント系材料を調製して塗布するシステム及び方法
UA62537A (en) A process for producing the heat-sound-proof material (variants)
WO2013139961A1 (en) A composition for production of construction materials