UA61165C2 - Фармацевтична композиція та спосіб її одержання - Google Patents

Фармацевтична композиція та спосіб її одержання Download PDF

Info

Publication number
UA61165C2
UA61165C2 UA2001085924A UA200185924A UA61165C2 UA 61165 C2 UA61165 C2 UA 61165C2 UA 2001085924 A UA2001085924 A UA 2001085924A UA 200185924 A UA200185924 A UA 200185924A UA 61165 C2 UA61165 C2 UA 61165C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
substance
medicinal substance
pharmaceutical composition
water
fact
Prior art date
Application number
UA2001085924A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Іріна Алєксєєвна Коміссарова
Ирина Алексеевна Комисарова
Original Assignee
Іріна Алєксєєвна Коміссарова
Ирина Алексеевна Комисарова
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Іріна Алєксєєвна Коміссарова, Ирина Алексеевна Комисарова filed Critical Іріна Алєксєєвна Коміссарова
Priority to UA2001085924A priority Critical patent/UA61165C2/uk
Publication of UA61165C2 publication Critical patent/UA61165C2/uk

Links

Landscapes

  • Medicinal Preparation (AREA)

Abstract

Винахід стосується фармацевтичної композиції для виготовлення таблеток пролонгованої дії і способу отримання таких композицій. Фармацевтична композиція містить мікрокапсули лікарської речовини, покриті плівкотвірною речовиною, а також змащувальну речовину, розпушувач, яким є лікарська речовина, і воду. Спосіб отримання фармацевтичної композиції включає отримання мікрокапсул шляхом нанесення на неагломеровані частки лікарської речовини оболонки з плівкотвірної речовини, додавання змащувальної речовини та розпушувача.

Description

Опис винаходу
Винахід стосується галузі хіміко-фармацевтичної промисловості, а саме фармацевтичних композицій, 2 призначених для виготовлення таблеток пролонгованої дії, зокрема таблеток для сублінгвального застосування, і способів отримання таких фармацевтичних композицій.
Відома лікарська форма пролонгованої дії (патент США Мо4036207, кл. 128-26, 1984), що представляє собою капсулу, заповнену мікрокапсулами з активно діючою речовиною (лікарською речовиною). Мікрокапсули утворені нанесеним на нерозчинне ядро активним початком, покритим полімерною оболонкою. Ця лікарська форма призначена для перорального використання і розрахована на тривалість розпаду протягом 15 годин. Структура лікарської форми і тривалість розпаду не дозволяють використовувати це рішення для лікарських форм, застосовуваних сублінгвально. Спосіб виготовлення мікрокапсул не передбачає якихось особливостей, що б дозволяли забезпечити регулювання тривалості розпаду лікарської форми. Регулювання тривалості розпаду можливе лише за рахунок змінення параметрів мікрокапсули та її оболонки.
Відомі композиції для приготування таблеток (патент США Мо3873713, кл. 424/184, 1975; патент США
Мо4016254, кл. 424/497, 1977), які включають мікрокапсули, що складаються з кристалів лікарської речовини, покритих оболонкою полімерного матеріалу. З мікрокапсул, змішаних з допоміжними речовинами (ексципієнтами), пресуються таблетки. Способи приготування композиції включають нанесення на кристали лікарської речовини оболонок з плівкотвірної речовини, додавання змащувальних компонентів і подальше пресування таблеток. В цих рішеннях не ставиться задача регулювання швидкості розпаду лікарської форми.
Тривалість розпаду визначається структурою отриманої лікарської форми і додаванням стандартних допоміжних речовин.
Задача винаходу полягає у створенні фармацевтичної композиції для виготовлення таблеток пролонгованої дії з часом розпаду до ЗОхв. і способу отримання такої композиції, що дозволяє в зазначеному діапазоні с 22 керувати часом розпаду таблеток, зокрема при їхньому сублінгвальному застосуванні, з використанням Ге) лікарської речовини і води.
Для вирішення цієї задачі пропонується фармацевтична композиція, що включає мікрокапсули, кожна з яких являє собою неагломеровану частку водорозчинної лікарської речовини, покриту полімерною оболонкою з плівкотвірної речовини, розпушник (кристали лікарської речовини), змащувальну речовину і воду. о
Згідно з винаходом зазначена фармацевтична композиція готується при такому співвідношенні компонентів, Ге) мас.бо: -
Мікро капсули 96,0-99,8 «- змащувальна речовина 0,1-1
Зо вода 0,1-3 іс), при вмісті розпушника в кількості 0,1-1Омас.9о від отриманої суміші, причому вміст у мікрокапсулі лікарської речовини і плівкотвірної речовини складає відповідно 96,0-99,2 мас.бо та 0,8-4 мас.Оо. «
Згідно з винаходом для покривання плівкою беруть неагломеровані частки водорозчинної лікарської речовини з розмірами від 200 до 700мкм. - с Використання часток великого розміру дозволяє уповільнити процес розчинення, а також зменшити ч концентрацію допоміжних речовин, необхідних при пресуванні таблеток. Змінюючи розмір часток, можна -» варіювати швидкість розпаду і розчинення таблетки. Згідно з винаходом кількість часток розміром 200мкм і нижче в загальній масі речовини, як правило, не повинна перевищувати 10905.
При приготуванні композиції спочатку одержують мікрокапсули шляхом нанесення оболонки з натуральних (о) або синтетичних полімерів на неагломеровані частки водорозчинної лікарської речовини. В процесі отримання - мікрокапсул вміст вологи в оболонці доводять до концентрації не більш О,Бмас.Уо. Можливим є зменшення вологості мікрокапсул в процесі їхнього проміжного зберігання. -й Для приготування фармацевтичної композиції згідно з винаходом мікрокапсули з вологістю не вище 0,5мас.о бо 50 зволожують до вмісту води 0,1-Змас.9юо. Зволожування проводять до набрякання полімерної оболонки мікрокапсул. Після цього вводять змащувальний компонент, а потім розпушник у вигляді дрібнодисперсної сл фракції лікарської речовини.
Висушування і наступне зволожування мікрокапсул у ході приготування таблеткової суміші надає оболонці мікрокапсул більш правильну форму і позитивно впливає на однорідність структури виготовлюваних лікарських форм, що забезпечує можливість стабілізування показників розпаду таблеток. о Вміст вологи в діапазоні 0,1-Змас.9о забезпечує набрякання полімерної оболонки і призводить до того, що структура полімерної оболонки, яка після нанесення в апараті з псевдозрідженим шаром являла собою лускату ко структуру, стає нерозривною. Така структура полімерної оболонки зберігається і в отриманій таблетці, що забезпечує збільшення тривалості розпаду таблетки завдяки зниженню проникності оболонки. бо Введення в композицію розпушника надає виготовлюваним таблеткам пористість і сприяє зменшенню часу їхнього розпаду. У той же час змінення концентрації розпушника і використання як розпушника дрібнодисперсної фракції лікарської речовини дозволяє без додавання традиційних допоміжних речовин регулювати час розпаду лікарської форми і зберігати високий вміст лікарської речовини в препараті.
Згідно з винаходом функцію розпушника виконує лікарська речовина. Таким чином, і речовина, яка є 65 активним початком таблетки, і розпушник мають однакові фізичні параметри. За рахунок цього (зокрема, за рахунок однакової розчинності розпушника і лікарської речовини в складі мікрокапсули) забезпечується не -Д-
швидка руйнація таблетки на складові її частки, а її поступове розчинення-вивільнення лікарської речовини-без збільшення сумарної поверхні розчинення.
Для отримання оболонки можуть бути використані ефіри целюлози, розчинні у воді або в суміші води та Органічного розчинника.
Неагломеровані частки лікарської речовини покриваються оболонкою в апараті з псевдозрідженим шаром.
Як змащувальний компонент можуть бути використані стеаринова кислота або її солі, придатні з фармацевтичної точки зору, а також суміші стеаринової кислоти та її солей.
Як лікарська речовина може бути використана амінооцтова кислота або ксиліт, або інші кристалічні 7/0 Водорозчинні речовини.
Для отримання згідно з винаходом фармацевтичної композиції для виготовлення лікарської форми препарату, яка містить як лікарську речовину, зокрема, амінооцтову кислоту (кристалічну водорозчинну речовину), спочатку одержують мікрокапсули, кожна з яких являє собою неагломеровану частку амінооцтової кислоти, покриту оболонкою плівкотвірної речовини, причому як плівкотвірна речовина використовується, /5 наприклад, метилцелюлоза, згідно з таким: здійснюють підготовку сировини для отримання мікрокапсул, при цьому на 100кг амінооцтової кислоти беруть 1,24кг метилцелюлози; у реакторі, обладнаному обігрівальною оболонкою і мішалкою, або в ємності з ручним перемішуванням готують 1,2906-ний водний розчин метилцелюлози, отриманий розчин витримують до повного набрякання Метилцелюлози, а потім охолоджують і відфільтровують від грудочок; здійснюють готування лікарської речовини шляхом просіювання сировини з відділенням часток заданого розміру; переводять амінооцтову кислоту в стан псевдозрідження, потім в апарат з псевдозрідженим шаром при температурі 35-42" подають розчин метилцелюлози, розпиляючи його за допомогою пневматичних форсунок і сч
Забезпечуючи нанесення оболонки з метилцелюлози на неагломеровані частки амінооцтової кислоти; після закінченні подавання розчину метилцелюлози масу висушують до залишкової вологості не більше і) 0,590; продукт вивантажують і відокремлюють від агломератів і грудок. При цьому може бути відділена фракція заданого розміру. ю зо Отриманий описаним способом готовий продукт завантажується в тару для тимчасового зберігання перед подальшим перероблянням. Вміст метилцелюлози в готовому продукті складає 150,195, вологи-не більше 0,595 ісе) від загальної маси. «-
Потім на основі отриманих мікрокапсул формують суміш для пресування таблеток (таблеткову суміш).
Формування цієї суміші проводять порціями по 1Окг. Для цього просіяні мікрокапсули з розмірами 200-700мкм -- зв ЗВОлЛОжують водою в змішувачі, після чого кладуть в закриту ємність на достатній час до набрякання полімерної «о оболонки та отримання напівпродукту з залишковою вологістю від 0,2 до 0,895.
Після зволоження здійснюють підготовку маси для таблетування. Для цього із зволоженої маси мікрокапсул відбирають частину (приблизно кг), яку в окремій ємності змішують із змащувальним компонентом, яким може бути магній стеариновокислий, що вводиться невеличкими порціями при ретельному перемішуванні. При цьому « загальна маса змащувального компонента звичайно складає 0,097кг. Потім суміш, що містить мікрокапсули, ств) с змащувальний компонент, змішують з рештою зволожених мікрокапсул (приблизно кг). . З метою регулювання часу розпаду таблеток в таблеткову масу вводиться розпушник у кількості 0,1-10960, и?» тобто на їкг маси можна ввести від 10 до 100г розпушника. Як розпушник використовується дрібнодисперсна фракція лікарської речовини, що є активним початком.
Підготовлену таким чином масу потім просівають. Просіювання може здійснюватися також після введення б змащувального компонента, перед введенням розпушника. Обидва компоненти можуть бути введені також після просіювання. - Приготовлену таблеткову масу пресують на автоматичному таблетковому пресі з діаметром пуансона бмм, - що забезпечує отримання таблетки з масою 0,102:57,590.
В процесі пресування не менше одного разу на годину здійснюється контроль середньої маси таблеток,
Ме, геометричних розмірів таблеток, їхнього зовнішнього вигляду, а також часу розпаду. При відхиленні від заданих с параметрів проводять регулювання преса за тиском і масою.
Виготовлена описаним способом таблетка містить амінооцтову кислоту - 01г, водорозчинну метилцелюлозу - 0,001г та магній стеариновокислий (магній стеарат) - 0,001г.
Середня маса отриманої таблетки складає 0,102г-7,596, таблетка має плоскоциліндричну форму висотою 2,6:5:0,3мм при діаметрі 6-0,2мм. Таблетки, отримані способом згідно з винаходом, за зовнішнім виглядом (Ф, відповідають установленим вимогам. Характерною ознакою отриманої таблетки є забарвлення білого кольору з ка елементами мармуровості.
Час розпаду отриманих заявленим способом таблеток амінооцтової кислоти складає до ЗОохв. во Описана технологічна схема є спільною для різних водорозчинних кристалічних лікарських речовин, і в конкретних випадках можуть варіюватися окремі параметри, такі як температура псевдозрідження, концентрація зволожуючої рідини, час обробки для покривання кристалів оболонкою.
Можливість реалізації цього винаходу підтверджується такими прикладами.
Приклад 1 65 100кг амінооцтової кислоти кладуть в апарат з псевдозрідженим шаром для нанесення оболонки. Субстанція зволожується 1,2906-ним розчином метилцелюлози (марки М-100) протягом 4-5 годин при температурі 4270. Після закінчення процесу продукт висушується до вмісту залишкової вологи 0,мас.бо, опудрюється стеаратом магнію і змішується з розпушником, який являє собою дрібнодисперсну фракцію активного початку, в кількості 5мас.9о.
Склад отриманого напівпродукту-суміші для таблетування (таблеткової суміші) наведений в таблиці 1.
Відповідні фізико-хімічні показники таблеток (бмм; 0,102г) відображені в таблиці 2. дмінююцтва я й
Бедвдов 000018 7
Приклад 2
Мікрокапсули, отримані аналогічно вказаному в прикладі 1, зволожують до вмісту вологи 0,7мас,9Уо, опудрюють стеаратом магнію, а потім вводять дрібнодисперсну фракцію активного початку в кількості 5мас.9о. с
Склад отриманої композиції наведений в таблиці 3. Фізико-хімічні властивості відповідних таблеток (бмм; Ге) 0,102г) представлені в таблиці 4. ю
Зо Амінооцюва Те - - (Се) « з -; с з» п
Приклад З 100кг ксиліту кладуть в апарат з псевдозрідженим шаром. Для нанесення плівкового покриття субстанція (о) зволожується 3,096-ним розчином метилцелюлози (марки М-16) аналогічно описаному в прикладі 1. Після - закінчення процесу продукт висушується до вологості не більш 0,1мас.9о і опудрюється стеаратом магнію. Потім вводиться розпушник аналогічно описаному в прикладі 1. Склад отриманої композиції представлений в таблиці - 5, фізико-хімічні властивості відповідних таблеток-в таблиці 6.
ФО сл зв о іме) 5
Приклад 4
Напівпродукт, отриманий аналогічно описаному в прикладі З, зволожують до вмісту вологи 0,Змас.9о і опудрують стеаратом магнію.
Склад отриманої композиції представлений в таблиці 7, відповідні фізико-хімічні властивості в таблиці 8.
о й

Claims (17)

Формула винаходу
1.Фармацевтична композиція для приготування таблеток пролонгованої дії, яка включає мікрокапсули, що с містять неагломеровані частки водорозчинної лікарської речовини, покриті оболонкою з плівкотвірної речовини, г) а також змащувальну речовину і розпушувач, яка відрізняється тим, що додатково містить воду, вміст лікарської речовини і плівкотвірної речовини в мікрокапсулах складає відповідно 96,0-99,2 мас. 95 та 0,8-4 мас. 9о, а як розпушувач використовується вказана лікарська речовина при такому співвідношенні наступних компонентів суміші, мас. 9о: о | «со мікрокапсули 96,0 - 99,8 змащувальна речовина 0,1-1 ьо вода 0,1-3 «- при додаванні розпушувача в кількості 0,1-10 мас. 95 від отриманої суміші. (се)
2. Фармацевтична композиція за п. 1, яка відрізняється тим, що розміри неагломерованих часток лікарської речовини складають 200 - 700 мкм.
З. Фармацевтична композиція за пп. 1 або 2, яка відрізняється тим, що кількість неагломерованих часток « розміром менше 200 мкм не перевищує 10 мас. 905.
4. Фармацевтична композиція за будь-яким з пп. 1-3, яка відрізняється тим, що як плівкотвірна речовина - с використана фармацевтично придатна речовина, здатна до набрякання.
а 5. Фармацевтична композиція за будь-яким з пп. 1- 4, яка відрізняється тим, що як лікарська речовина "» використана амінооцтова кислота.
6. Фармацевтична композиція за пп. 1-4, яка відрізняється тим, що як лікарська речовина використаний КСсИиЛліт. (о)
7. Фармацевтична композиція за пп. 1-6, яка відрізняється тим, що як плівкотвірна речовина - використовуються розчинні у воді або в суміші води та органічного розчинника ефіри целюлози.
8. Фармацевтична композиція за будь-яким з пп. 1-7, яка відрізняється тим, що як змащувальна речовина - використовується стеаринова кислота або її фармацевтично придатна сіль, або їхня суміш. б» 50
9. Спосіб одержання фармацевтичної композиції для виготовлення суміші для пресування таблеток пролонгованої дії, який включає отримання мікрокапсул шляхом нанесення оболонки з плівкотвірної речовини на сл неагломеровані частки водорозчинної лікарської речовини, додавання змащувальної речовини та розпушувача, який відрізняється тим, що у ході отримання мікрокапсул та/або їхнього проміжного зберігання вміст вологи в їхній оболонці доводять до концентрації не більш 0,5 мас. 9565, перед додаванням змащувальної речовини і розпушувача мікрокапсули зволожують водою до 0,1 - З мас. 956 до набрякання оболонки, а після введення змащувальної речовини в суміш вводять розпушувач у вигляді дрібнодисперсної фракції вказаної лікарської о речовини. іме)
10. Спосіб за п. 9 який відрізняється тим, що використовують неагломеровані частки лікарської речовини з розмірами 200 - 700 мкм. 60
11. Спосіб за пп. 9 або 10, який відрізняється тим, що кількість використовуваних для покриття оболонкою неагломерованих часток лікарської речовини розміром 200 мкм не перевищує 10 мас. 905.
12. Спосіб за будь-яким з пп. 9-11, який відрізняється тим, що нанесення полімерної оболонки на неагломеровані частки лікарської речовини здійснюють в апараті з псевдозрідженим шаром.
13. Спосіб за будь-яким з пп. 9-12, який відрізняється тим, що як плівкотвірну речовину використовують 65 фармацевтично придатну речовину, здатну до набрякання.
14. Спосіб за будь-яким з пп. 9-13, який відрізняється тим, що як плівкотвірну речовину використовують розчинні у воді або в суміші води та органічного розчинника ефіри целюлози.
15. Спосіб за будь-яким з пп. 9-14, який відрізняється тим, що як змащувальну речовину використовують стеаринову кислоту або її фармацевтично придатну сіль, або їхню суміш.
16. Спосіб за будь-яким з пп. 9-15, який відрізняється тим, що як лікарську речовину використовують амінооцтову кислоту.
17. Спосіб за будь-яким з пп. 9-15, який відрізняється тим, що як лікарську речовину використовують ксиліт. Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних 7/0 Мікросхем", 2003, М 11, 15.11.2003. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України. с щі 6) ІС) (Се) «- «- (Се) -
с . и? (о) - - ФО сл іме) 60 б5
UA2001085924A 2001-08-23 2001-08-23 Фармацевтична композиція та спосіб її одержання UA61165C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2001085924A UA61165C2 (uk) 2001-08-23 2001-08-23 Фармацевтична композиція та спосіб її одержання

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2001085924A UA61165C2 (uk) 2001-08-23 2001-08-23 Фармацевтична композиція та спосіб її одержання

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA61165C2 true UA61165C2 (uk) 2003-11-17

Family

ID=74566620

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2001085924A UA61165C2 (uk) 2001-08-23 2001-08-23 Фармацевтична композиція та спосіб її одержання

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA61165C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
TWI453040B (zh) 新控制釋放活性劑載體
KR930008951B1 (ko) 비타민-함유 과립의 제조방법
UA72922C2 (uk) ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПОЗИЦІЯ З <font face="Symbol">b</font>-КАРБОЛІНОМ (ВАРІАНТИ) ТА СПОСІБ ЛІКУВАННЯ СЕКСУАЛЬНОЇ ДИСФУНКЦІЇ
AU753482B2 (en) Oral medicinal preparations with reproducible release of the active ingredient gatifloxacin or its pharmaceutically suitable salts or hydrates
EP0040472A2 (en) Spray dried N-acetyl-p-aminophenol compositions and method for manufacture thereof
EP4025193A1 (en) Fast consolidating compounds
RU2203042C2 (ru) Фармацевтическая композиция и способ ее получения
UA61165C2 (uk) Фармацевтична композиція та спосіб її одержання
RU2241451C1 (ru) Фармацевтическая композиция, ее применение и способ получения
AU681980B2 (en) Preparation of fusidic acid tablets
RU2171673C1 (ru) Фармацевтическая композиция и способ ее получения
US5160469A (en) Manufacture of pellets of xanthine derivatives
EP0218928A1 (de) Pellets mit irregulärer Oberfläche, Verfahren zu deren Herstellung und Tabletten enthaltend diese Pellets
WO1992004032A1 (en) Slow release compositions
EP1338275B1 (en) Pharmaceutical composition, the use thereof and method for producing said composition
EA003863B1 (ru) Фармацевтическая композиция, ее применение и способ получения
Pollock et al. Influence of the particle size of the inert polymer in a compression coated controlled-release tablet
RU2228747C1 (ru) Антиангинальное средство пролонгированного действия
HU191246B (en) Process for producing oral pharmaceutical compositions of retaed activity
RU2589502C1 (ru) Лекарственное средство и способы его получения (варианты)
RU2183119C1 (ru) Фармацевтическая композиция, обладающая спазмолитической активностью, способ ее получения
RU2268047C2 (ru) Лекарственная форма, обладающая противорвотным действием, и способ ее изготовления
JPH10316556A (ja) 安定な口腔内崩壊型揮散性薬物含有固形剤およびその製造法
AU2009299882B2 (en) New controlled release active agent carrier
RU2123330C1 (ru) Способ получения таблетированной формы препарата