UA59800C2 - Method for producing granulated lime-ammonium nitrate from limestone - Google Patents

Method for producing granulated lime-ammonium nitrate from limestone Download PDF

Info

Publication number
UA59800C2
UA59800C2 UA20021210284A UA20021210284A UA59800C2 UA 59800 C2 UA59800 C2 UA 59800C2 UA 20021210284 A UA20021210284 A UA 20021210284A UA 20021210284 A UA20021210284 A UA 20021210284A UA 59800 C2 UA59800 C2 UA 59800C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
limestone
ammonium nitrate
vas
suspension
solution
Prior art date
Application number
UA20021210284A
Other languages
English (en)
Inventor
Ivan Danylovych Serhiienko
Ivan Ivanovych Barabash
Pavlo Petrovych Kryshtopa
Dmytro Volodymyrov Kiiaschenko
Original Assignee
Ukrainian State Res And Design
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Ukrainian State Res And Design filed Critical Ukrainian State Res And Design
Priority to UA20021210284A priority Critical patent/UA59800C2/uk
Publication of UA59800C2 publication Critical patent/UA59800C2/uk

Links

Landscapes

  • Compounds Of Alkaline-Earth Elements, Aluminum Or Rare-Earth Metals (AREA)

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до хімічної промисловості, технології одержання добрив на основі аміачної селітри, 2 зокрема до способів одержання гранульованої вапняно-аміачної селітри (ВАС).
Відомі способи одержання гранульованої вапняно-аміачної селітри включають змішування плаву аміачної селітри концентрацією 98,0 - 99,595 і вапняної сировини (інертного вапняку) та гранулювання отриманої суміші в гранбаштах (1). Однак, додавання вапняної сировини у висококонцентрований плав аміачної селітри за умов високих температур та тривалого часу перебування в цьому плаві має такий недолік, як утворення 70 гігроскопічного нітрату кальцію та виділення вільного аміаку. Це призводить до погіршання якості продукту, значно звужує сировинну базу, оскільки для процесу використовується тільки інертний вапняк. За цими способами, для попередження утворення нітрату кальцію в готовому продукті, у плав аміачної селітри додають сульфат амонію або інші добавки. Розчини після мокрої очистки відхідних газів за цими способами можуть бути поверненими в процес.
До недоліків цих способів також можна віднести: - великі капітальні витрати на будівництво гранбашт та - монтаж обладнання; - неможливість одержання крупних гранул і, як наслідок, - проблеми з реалізацією готового продукту; - неможливість зміни розміру гранул при заданій висоті гранбашти; - низьку міцність гранул; - використання лише інертного вапняку; - енерговитрати на підготовку вапняної сировини та подачу компонентів ВАС на гранбашту;
Відомий також спосіб одержання гранульованої вапняно-аміачної селітри в двухвальному (шнековому) с грануляторі |1). Основний агрегат являє собою лоток, де обертаються два вали в різних напрямках. На валах по Ге) гвинтовій лінії розташовані лопаті. В шнековому грануляторі ретур змішують з вапняною сировиною (помеленим вапняком, доломітом, вапном будь-якого сорту), плавом аміачної селітри концентрацією 98,0 -99,095, та розчином після мокрої очистки відхідних газів при температурі 125 - 14090 і гранулюють в процесі проходження вздовж гранулятора. Після цього гранули сушать в сушильному барабані або в сушарці з киплячим шаром та о фракціонують. ав!
До недоліків цього методу можна віднести: - підвищену температуру змішування, що може привести до утворення гігроскопічного нітрату кальцію і со вивільнення аміаку; Ге) - енерговитрати через необхідність сушки в сушильному барабані або в сушарці з киплячим шаром;
Зо - повернення великої кількості зовнішнього ретуру (трикратне до кількості готового продукту); юю - високі енерговитрати через необхідність підтримання температури ретуру на рівні 1202С на протязі всього технологічного циклу, що ускладнює умови експлуатації обладнання.
Найбільш близьким до способу, що заявляється, є спосіб одержання гранульованої вапняно-аміачної селітри « дю у сферодайзері (барабані-грануляторі-сушарці-охолоджувачі) шляхом напилювання плаву аміачної селітри на з завісу з ретуру і вапняку, що утворюється завдяки обертанню барабану |1). В цьому способі використовують таку с ж сировину, як в попередньому способі. :з» До недоліків найбільш близького за сутністю способу відносяться: - ускладнення процесу очистки відхідних газів Через те, що з барабану виноситься велика кількість пилу вапняку; сл 15 - неможливість одержання однорідного складу гранул, що зменшує міцність гранул і погіршує якість готового продукту; (Се) В основу винаходу поставлено задачу розробити спосіб одержання гранульованої вапняно-аміачної селітри з бо реакційноздатного осадового вапняку шляхом грануляції продукту в барабан-грануляторі-сушарці (БГС), забезпечити однорідність складу гранульованої ВАС та мінімізувати вміст небажаного нітрату кальцію в ній на (ав) 50 рівні, що відповідає вимогам замовників. о Задачу вирішують таким чином: перед грануляцією в БГС плав аміачної селітри, концентрацією не нижче, ніж 8695, змішують з розчином зі стадії мокрої очистки віхідних газів та сульфатом амонію, потім розчин, що утворився, проходить теплообмінник, де його охолоджують до необхідної температури, після чого розчин змішують з реакційноздатним вапняком. Отриману суспензію ВАС через форсунку напилюють на завісу, з ретуру, яка утворюється при обертанні барабану. В способі, що заявляється, завіса в БГС складається тільки з ретуру,
ГФ) в прототипі - з ретуру і вапняку. 7 Оптимальна кількість сульфату амонію в суспензії ВАС становить 0,4-1,590 (в перерахунку на 10095 ВАС).
Температуру суспензії ВАС в змішувачі підтримують не вищою за 1252С. Підтримування необхідної температури во суспензії ВАС забезпечують регулюванням температури розчину, який після проходження через теплообмінник подають для змішування з вапняком. Обраний температурний режим разом з наявністю в суспензії сульфату амонію дозволяє запобігти процесу розкладення аміачної селітри і утворення небажаного нітрату кальцію.
Напилювання суспензії ВАС на завісу з ретуру призводить до одержання однорідних міцних гранул, якість яких відповідає вимогам замовників.
При дозуванні сульфату амонію враховують його наявність в плаві аміачної селітри і в розчині зі стадії б5 очистки відхідних газів. Обмеження температури суспензії ВАС і кількості сульфату амонію пояснюються результатами дослідів, проведених на лабораторній установці. Лабораторна установка являє собою ємність з мішалкою, в якій методом змішування плаву аміачної селітри, вапняку і сульфату амонію отримують суспензію
ВАС. В змішувачі підтримують постійну температуру, а на виході із змішувача відбирають проби для аналізу кількості нітрату кальцію в суспензії ВАС. В лабораторних дослідженнях використовували мелений осадовий вапняк з різних родовищ України. Усереднені результати лабораторних дослідів наведені в таблиці.
ВАС, 26. перерахунку на 10095 ВАС), 90 (в перерахунку на 10095 ВАС), 90 7
І
6 1юв111111омв111111111111111ме
Результати дослідів підтверджують, що при температурі суспензії ВАС не вище 1259С та наявності в суспензії сульфату амонію в кількості 0,4-1,590 (в перерахунку на 10095 ВАС), кількість нітрату кальцію в готовому продукті не перевищуватиме показників, які відповідають вимогам замовників.
Суттєві ознаки способу, що заявляється, такі: - суспензію ВАС одержують, змішуючи компоненти у певній послідовності і безпосередньо перед грануляцією: спочатку плав аміачної селітри змішують з сульфатом амонію і розчином зі стадії очистки відхідних газів, потім - додаючи реакційноздатний вапняк; - температуру суспензії ВАС підтримують не вище 1252С і регулюють температурою розчину, який подають сч » на змішування з вапняком; о - кількість сульфату амонію в суспензії ВАС становить 0,4-1,595 (в перерахунку на 10095 ВАС); - суспензію ВАС набризкують на завісу, що складається тільки з ретуру; - грануляцію ведуть в БГС. о
Відхідні гази після БГС, що містять пил вапняно-аміачної селітри, направляють в систему мокрої очистки для уловлювання пилу, потім їх викидають в атмосферу, а розчин зі стадії очистки відхідних газів повертають (ав) для одержання суспензії ВАС. Склад цього промивного розчину, тобто розчину зі стадії очистки відхідних газів, со пропорційний складу ВАС. В середньому він містить : аміачної селітри - до 3090; вапняку - до 1095; сульфату амонію - до 0,595. Ге)
Спосіб, що заявляється, дозволяє використовувати для виробництва ВАС реакційноздатний вапняк, тобто ю осадовий вапняк пухкої структури, що реагує з аміачною селітрою з достатньо високою швидкістю. Він широко розповсюджений і дешевий, що дає змогу розширити і здешевити сировинну базу для одержання ефективного добрива ВАС, яке запобігає закислюванню грунтів. При цьому якість ВАС відповідає вимогам замовників.
Оскільки напилювання суспензії ВАС в БГС ведеться на завісу, що складається тільки з ретуру, може також бути « 20 підвищена і продуктивність процесу завдяки внесенню більшої кількості сушильного агенту. -о
Джерела інформації: с 1. Журнал ВХО им.Д.И.Менделеева,4,1983,с.82-84.

Claims (1)

  1. ;» Формула винаходу
    Спосіб одержання гранульованої вапняно-аміачної селітри з вапняку, що включає грануляцію в (Се) барабан-грануляторі-сушарці напилюванням плаву аміачної селітри на завісу з ретуру, а також сушіння, бо який відрізняється тим, що на завісу, яка складається тільки з ретуру, напилюють суспензію, одержувану перед грануляцією змішуванням спочатку плаву аміачної селітри з сульфатом амонію та розчином із стадії очистки (ав) 50 відхідних газів з подальшим додаванням реакційно здатного вапняку, при цьому кількість сульфату амонію о становить 0,4-1,5 96 (в перерахунку на 100 956 ВАС), а температуру суспензії підтримують не вище 12590 і регулюють її температурою розчину, який подають на змішування з вапняком.
    Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних мікросхем", 2006, М 10, 15.10.2006. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і (Ф) науки України. іме) 60 б5
UA20021210284A 2002-12-18 2002-12-18 Method for producing granulated lime-ammonium nitrate from limestone UA59800C2 (en)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA20021210284A UA59800C2 (en) 2002-12-18 2002-12-18 Method for producing granulated lime-ammonium nitrate from limestone

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA20021210284A UA59800C2 (en) 2002-12-18 2002-12-18 Method for producing granulated lime-ammonium nitrate from limestone

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA59800C2 true UA59800C2 (en) 2006-10-16

Family

ID=37505516

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA20021210284A UA59800C2 (en) 2002-12-18 2002-12-18 Method for producing granulated lime-ammonium nitrate from limestone

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA59800C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4410350A (en) Production of pellets and pellet-containing fertilizer composition
WO2007086773A1 (fr) Procédé de fabrication d'un engrais organo-minéral granulé
FI105807B (fi) Menetelmä seoslannoitterakeiden valmistamiseksi
US10865158B2 (en) Granular fertilizers comprising macronutrients and micronutrients, and processes for manufacture thereof
CN103193533A (zh) 一种改进和稳定高塔硝硫基复合肥料产品的方法
CN100586906C (zh) 高塔滚筒复合肥生产工艺
SK2132004A3 (sk) Spôsob prípravy granulovaného dusičnano-síranového hnojiva
Steen et al. The norsk hydro nitrophosphate process
UA59800C2 (en) Method for producing granulated lime-ammonium nitrate from limestone
PL192247B1 (pl) Kompozycja chemiczna do stosowania jako dodatek do nawozów sztucznych, sposób wytwarzania kompozycji chemicznej i zastosowanie kompozycji chemicznej
CZ292236B6 (cs) Způsob výroby hnojiv na bázi dusičnanu vápenatého a hnojivo vyrobené tímto způsobem
UA70402C2 (en) A method for producing nitrogenous-potash fertiliza method for producing nitrogenous-potash fertilizer er
EP0278562B1 (en) Process for producing calcium urea-nitrate
RU2272800C1 (ru) Способ изготовления гранулированного органоминерального удобрения
US3211522A (en) Production of ammonium nitrate granules
RU2306304C1 (ru) Способ получения сложного удобрения, содержащего азот, кальций и серу
RU2216526C1 (ru) Способ получения сложного npk-удобрения с регулируемым соотношением питательных веществ
RU2140408C1 (ru) Способ получения органо-минерального удобрения
RU2243160C1 (ru) Способ гранулирования фторида алюминия
MX2007006076A (es) Proceso para la granulacion de sulfato de amonio con urea y sulfato de calcio hemihidratado.
RU2123022C1 (ru) Способ получения реагента на основе комплексных соединений кальция и магния
SU304824A1 (ru) Б П Т В \ФШЩ SuOE?IOO j
US2971831A (en) Manufacture of superphosphate
UA56091A (uk) Спосіб отримання вапняково-аміачної селітри
RU2240295C1 (ru) Азотно-калийное удобрение и способ его получения