UA59479C2 - Контейнер транспортно-захисний для твердих радіоактивних відходів - Google Patents

Контейнер транспортно-захисний для твердих радіоактивних відходів Download PDF

Info

Publication number
UA59479C2
UA59479C2 UA2001064284A UA200164284A UA59479C2 UA 59479 C2 UA59479 C2 UA 59479C2 UA 2001064284 A UA2001064284 A UA 2001064284A UA 200164284 A UA200164284 A UA 200164284A UA 59479 C2 UA59479 C2 UA 59479C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
container
radioactive waste
lid
thickness
walls
Prior art date
Application number
UA2001064284A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Ігор Вікторович Глуховський
Игорь Викторович Глуховский
Владислав Вікторович Глуховський
Владислав Викторович Глуховский
Валентин Анатолійович Свідерський
Валентин Анатольевич Свидерский
Original Assignee
Приватне Мале Науково-Впроваджувальне Інноваційне Підприємство "Струм"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Приватне Мале Науково-Впроваджувальне Інноваційне Підприємство "Струм" filed Critical Приватне Мале Науково-Впроваджувальне Інноваційне Підприємство "Струм"
Priority to UA2001064284A priority Critical patent/UA59479C2/uk
Publication of UA59479C2 publication Critical patent/UA59479C2/uk

Links

Landscapes

  • Packaging Of Annular Or Rod-Shaped Articles, Wearing Apparel, Cassettes, Or The Like (AREA)

Abstract

Винахід відноситься до захисних контейнерів і призначений для транспортування, безпечного і довгострокового зберігання та поховання твердих радіоактивних відходів. Контейнер складається з корпусу, герметичної кришки і такелажних вузлів, які розташовані на корпусі. Корпус виконано у формі паралелепіпеда із закругленими кутами або у формі циліндра з бетону з комбінованим армуванням. Комбіноване армування включає об'ємний арматурний каркас, що складається з арматурних стержнів товщиною 5-16 мм. По обидва боки арматурного каркаса, паралельно внутрішнім і зовнішнім площинам кришки, стінок та дна корпусу, розташований шар з 3-5 рядів сітки з тонкого дроту товщиною 0,6-1,2 мм з розміром комірки від 7 до 20 мм. Ширина об'ємного арматурного каркаса встановлюється, виходячи з розрахунку забезпечення товщини захисного шару бетону в межах 5-10 мм.

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до захисних контейнерів і призначений для транспортування, безпечного і 2 довгострокового збереження і поховання твердих радіоактивних відходів і може бути використаний при транспортуванні твердих радіоактивних відходів та їхнього наступного тривалого збереження і поховання в приповерхневих сховищах та/або в геологічних формаціях, що глибоко залягають.
Відомий контейнер для розміщення біологічно шкідливих речовин, зокрема радіоактивних відходів, що має сталеве армування й складається з основного корпусу із кришкою, а також підвісних пристосувань. Основний 70 корпус має внутрішній і зовнішній обичайки. Бетон більш тонкої зовнішньої обичайки має меншу міцність на стиск, ніж бетон внутрішньої обичайки |11.
Технологія виготовлення таких контейнерів обумовлює використання бетонів різних марок, а тому і різних складів, а це істотно ускладнює їхнє виготовлення і потребує наявності двох і більше форм, що використовуються послідовно при формуванні різних шарів корпусу контейнера. 12 Крім того, така технологія виготовлення не забезпечує цілісності корпусу, оскільки бетони різного складу характеризуються різним значенням усадочних деформацій, що обумовлює утворення порожнини в зоні контакту таких шарів бетону.
Найбільш близьким по технічній суті і по результату, що досягається, є обраний в якості прототипу контейнер транспортно-захисний для поховання твердих радіоактивних відходів, що включає корпус, герметичну кришку і такелажні вузли |21.
Крім того, у відомому контейнері стінки корпусу і кришка виконані товщиною не менше 200Омм, а сам корпус виконаний у формі паралелепіпеда з закругленими кутами.
До причин, що не дозволяють досягнути необхідного експлуатаційного результату, а саме зниження маси контейнера і збільшення його робочого об'єму при збереженні зовнішніх габаритних розмірів, необхідного рівня с захисних властивостей, ударної міцності, тріщиностійкості та забезпечення герметичності конструкції після Ге) іспиту на нормальні умови транспортування, що включають іспит на стиск, вільне падіння й ударну дію, відносяться товщина стінок корпусу і кришки, величина яких повинна бути не менше 200мм.
Дане мінімальне значення товщини корпусу і кришки контейнера обумовлені конструктивними особливостями його армування, зокрема використанням важкого армоцементу, армованого декількома горизонтальними о шарами дротової арматури і вертикальними сітками, що утворюють між собою комірки (21. -
У той же час, ефективність транспортування, довгострокового збереження і поховання твердих радіоактивних відходів визначається співвідношенням сумарного робочого об'єму контейнерів і об'єму який З займають самі транспортно-захисні контейнери, і збільшується із зменшенням товщини стінок і кришки Ге») контейнера, а отже, зі збільшенням робочого об'єму контейнера при незмінних зовнішніх габаритах.
Зо В основу винаходу поставлено завдання удосконалення транспортно-захисного контейнера для твердих о радіоактивних відходів шляхом використання комбінованого армування, яке включає об'ємний арматурний каркас, що виготовляється з арматурних стержнів товщиною 5-16бмм, і багатошаровий ряд сіток, виготовлених з тонкого дроту, що розташовуються по обидва боки об'ємного арматурного каркасу вздовж його плоских сторін. «ФК
Це дозволяє знизити товщину кришки, стінок і дна корпуса контейнера до 150мм, підвищити коефіцієнт З поглинання радіаційного випромінювання конструкції контейнера від 5 до 8 разів, тобто на 6095, збільшити с внутрішній робочий об'єм контейнера на 4595 зі збереженням його зовнішніх габаритних розмірів і основних
Із» експлуатаційних характеристик, а саме збереження цілісності і герметичності після іспиту на нормальні умови транспортування, що включають іспит на стиск, вільне падіння й ударну дію.
Поставлене завдання вирішується тим, що в транспортно-захисному контейнері для твердих радіоактивних відходів, що складається з корпусу, герметичної кришки і такелажних вузлів, розташованих на корпусі, і-й відповідно до винаходу кришка, стінки і дно контейнера виконані з бетону з комбінованим армуванням, що (Те) включає об'ємний арматурний каркас, що складається з арматурних стержнів товщиною 5-1бмм, по обидва боки якого, паралельно внутрішнім і зовнішнім площинам кришки, стінок і дна корпуса розташований шар з 3-5 рядів шк сітки з тонкого дроту товщиною 0,6-1,2мм, з розміром комірки від 7 до 20мм, при цьому стінки корпусу, дна і -І 20 кришки виконані товщиною не менше 150мм, а корпус має форму паралелепіпеда з закругленими кутами або циліндру, а кришка фіксується елементами кріплення або омоноличується розчином, що твердіє. с Ширина об'ємного арматурного каркаса, що складається з арматурних стержнів товщиною 5-16бмм, встановлюється згідно умови, що забезпечує товщину захисного шару бетону, тобто відстань від зовнішньої та внутрішньої поверхонь бетону кришки, стінок і дна корпусу контейнера до крайнього зовнішнього шару сітки з 29 тонкого дроту у межах 5-10мм.
ГФ) Нова сукупність суттєвих ознак є достатньою для досягнення поставленого завдання. Використання в запропонованому рішенні комбінованого армування з використанням сполучення об'ємного арматурного каркасу о із стержнів товщиною 5-1бмм і сіток з тонкого дроту товщиною 0,6-1,2мм дозволяє істотно підвищити ударну міцність і тріщиностійкість конструкції, що забезпечує герметичність контейнера після іспиту на стиск, вільне 60 падіння та ударну дію. Збільшення ударної міцності і тріщиностійкості дозволяє зменшити товщину стінок контейнера і тим самим збільшити його робочий об'єм.
Крім того, використання в армуванні контейнера арматурних стержнів товщиною 5-1бмм призводить до збільшення коефіцієнта поглинання радіоактивного випромінювання від 5 до 8 разів, тобто збільшує захисні властивості контейнера на 60905. бо На фіг.1 схематично зображено контейнер транспортно-захисний для твердих радіоактивних відходів, корпус якого має форму паралелепіпеда з закругленими кутами, кришка якого кріпиться до корпусу розчином для омоноличування, що твердіє; на фіг.2 - контейнер, корпус якого має форму паралелепіпеда з закругленими кутами, кришка якого кріпиться до корпусу фіксуючими елементами кріплення ; на фіг.3 - контейнер, корпус якого має форму циліндра.
Контейнер транспортно-захисний для твердих радіоактивних відходів (кожний з варіантів) містить корпус 1, герметичну кришку 2 і такелажні вузли З для переміщення контейнера. Корпус 1 контейнера може мати форму паралелепіпеда з закругленими кутами 4 (фіг.1, 2) або форму циліндра (фіг.3). Кришка 2 кріпиться до корпусу 1 кріпильними елементами, наприклад болтами 5 (фіг.2, 3), чи омоноличується розчином, що твердіє 6, який /о розташовується в зазорі 7 між корпусом і кришкою контейнера і забезпечує герметизацію ємності контейнера.
Для цієї ж мети між корпусом 1 і кришкою 2 контейнера, кришка якого кріпиться до корпуса елементами кріплення 5 (фіг.2, 3), розміщується ущільнювач 8. Кришка 2, стінки 9 і дно 10 корпуса 1 виконані з бетону з комбінованим армуванням, що включає об'ємний арматурний каркас 11, який складається з арматурних стержнів 12 товщиною 5-16бмм, по обидва боки якого паралельно внутрішнім 13 і зовнішнім 14 площинам кришки 2, стінок 7/5. З і дна 10 корпусу 1 розташований шар з З - 5 рядів сітки 15 з дроту товщиною 0,6-1,2мм та розмірами комірок від 7 до 20мм (фіг.1, 2, 3). Ширина об'ємного арматурного каркаса 11, що складається з арматурних стержнів 12 товщиною 5-1бмм, встановлюється згідно умови, що забезпечує товщину захисного шару бетону, тобто відстань від зовнішньої 14 і внутрішньої 13 поверхонь бетону кришки, стінок і дна корпусу контейнера до крайнього шару сітки з тонкого дроту 15 у межах 5-10мм. Кришка 2, стінки 9 і дно 10 корпусу 1 контейнера виконані товщиною 2о не менш 150мм.
Тверді радіоактивні відходи, призначені для транспортування, тривалого збереження чи поховання, завантажуються в корпус 1 контейнера, що закривається кришкою 2. Після завантаження твердих радіоактивних відходів у контейнер, кришка 2 якого кріпиться до корпуса елементами кріплення (фіг.2, 3), наприклад болтами 5, здійснюється закручування болтів. Після завантаження твердих радіоактивних відходів у контейнер, кришка 2 сч ов ЯКОГО Кріпиться до корпусу 1 розчином для омоноличування 6 (фіг.1), після встановлення кришки у зазор 7 між корпусом і кришкою заливається розчин для омоноличування 6, після чого контейнер встановлюється на і) площадку попередньої витримки і знаходиться там до затвердіння розчину. Підйом і переміщення контейнера здійснюється підйомно-транспортними механізмами відповідної вантажопід'ємності шляхом зачеплення за такелажні вузли 3. За Пропонована конструкція контейнера забезпечує: Ге! зо - збільшення робочого об'єму на 4596; - зниження питомих витрат на транспортування і збереження одиниці маси твердих радіоактивних відходів; - - збільшення коефіцієнта поглинання радіоактивного випромінювання від 5 до 8 разів; «г - відповідність національним (ГОСТ 16327-88) і міжнародним вимогам безпеки до транспортних упаковок для твердих радіоактивних відходів. (22)
Джерела інформації: ю 1. Заявка ОЕ О5 3321250, МПЗ О 21 Е 5/00,13.12.84. 2. Патент ВО 2056653, МПУ 5/005, 20.06.96.

Claims (1)

  1. «
    Формула винаходу з
    - Контейнер транспортно-захисний для твердих радіоактивних відходів, що складається з корпусу, герметичної "» кришки і такелажних вузлів, які розташовані на корпусі, який відрізняється тим, що кришка, стінки і дно корпусу виконані з бетону з комбінованим армуванням, яке включає об'ємний арматурний каркас, що складається з арматурних стержнів товщиною 5-16 мм, по обидва боки якого, паралельно внутрішнім і зовнішнім площинам с кришки, стінок і дна корпусу розташований шар з 3-5 рядів сітки з тонкого дроту товщиною 0,6-1,2 мм з розміром комірки від 7 до 20 мм, при цьому ширина об'ємного арматурного каркаса встановлюється, виходячи з ї-о розрахунку забезпечення товщини захисного шару бетону в межах 5-10 мм, а товщина стінок корпусу, дна і ьч кришки складає не менше 150 мм. - 50 3е)
    Ф) іме) 60 б5
UA2001064284A 2001-06-20 2001-06-20 Контейнер транспортно-захисний для твердих радіоактивних відходів UA59479C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2001064284A UA59479C2 (uk) 2001-06-20 2001-06-20 Контейнер транспортно-захисний для твердих радіоактивних відходів

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2001064284A UA59479C2 (uk) 2001-06-20 2001-06-20 Контейнер транспортно-захисний для твердих радіоактивних відходів

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA59479C2 true UA59479C2 (uk) 2003-09-15

Family

ID=74220206

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2001064284A UA59479C2 (uk) 2001-06-20 2001-06-20 Контейнер транспортно-захисний для твердих радіоактивних відходів

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA59479C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US8409346B2 (en) Waste storage vessels and compositions therefor
US4687614A (en) Process for producing a high integrity container
US20100154348A1 (en) Construction for buildings protected against radiation
US5391019A (en) Environmental enclosure structure and method of manufacture
US20220034084A1 (en) "Building Elements and Structures having Materials with Shielding Properties"
CN207700042U (zh) 一种用于圆形墩柱抗爆抗冲击的防护装置
UA59479C2 (uk) Контейнер транспортно-захисний для твердих радіоактивних відходів
ES2618313T3 (es) Cuerpo estructural para construcciones de protección contra la radiación
KR100877397B1 (ko) 방사성폐기물 처분용 고건전성 용기
CN106251922A (zh) 一种核燃料运输容器用减震器
UA82493C2 (uk) Контейнерний пристрій для зберігання небезпечних матеріалів, зокрема для остаточного захоронення ядерного палива, спосіб його виготовлення та установка для його виготовлення
JP2013210221A (ja) 廃棄物固化体、及び放射性廃棄物処理方法
JP2001305275A (ja) 放射性物質貯蔵設備
UA65166A (en) Protected container for the transportation of solid radioactive and other ecologically dangerous waste
CN209799058U (zh) 一种防火泄爆抗震钢骨架轻型板
JP6925181B2 (ja) 放射線遮蔽材並びに放射性廃棄物を収容する箱型容器及び箱型構造物
JP6695168B2 (ja) 放射性汚染物の保管用鉄筋コンクリート容器
JP4278824B2 (ja) 放射性物質貯蔵設備
JP7023160B2 (ja) 防災シェルター
RU2383071C2 (ru) Контейнерное устройство для хранения опасного материала и способ его изготовления
US11810682B2 (en) Neutron absorbing concrete wall and method for producing such concrete wall
JP2013170891A (ja) 放射線防護体
CN113844124B (zh) 一种多层级复合防护结构及其制备方法
CN208294123U (zh) 一种加固外墙
Hesham et al. Design Of Ultra-High Performance Fiber Reinforced Concrete Container For High-Level Waste