UA58388A - Спосіб переробки замасленої прокатної окалини - Google Patents

Спосіб переробки замасленої прокатної окалини Download PDF

Info

Publication number
UA58388A
UA58388A UA2002129998A UA2002129998A UA58388A UA 58388 A UA58388 A UA 58388A UA 2002129998 A UA2002129998 A UA 2002129998A UA 2002129998 A UA2002129998 A UA 2002129998A UA 58388 A UA58388 A UA 58388A
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
oiled
parts
peat
slag
rolling
Prior art date
Application number
UA2002129998A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Олександр Васильович Брехунов
Александр Васильевич Брехунов
Дмитро Евгенович Донсков
Евген Гаврилович Донсков
Евгений Гаврилович Донсков
Олег Вікторович Дубина
Олег Викторович Дубина
Анатолій Володимирович Кекух
Анатолий Владимирович Кэкух
Іван Михайлович Коваленко
Иван Михайлович Коваленко
Володимир Михайлович Корякін
Владимир Михайлович Корякин
Михайло Ігоревич Котляр
Михаил Игоревич Котляр
Григорій Іванович Орел
Іван Михайлович Любимов
Иван Михайлович Любимов
Анатолій Валентинович Сокуренко
Анатолий Валентинович Сокуренко
Володимир Олександрович Шеремет
Владимир Александрович Шеремет
Original Assignee
Криворізький Державний Гірничо-Металургійний Комбінат "Криворіжсталь"
Криворожский Государственный Горно-Металлургический Комбинат "Криворожсталь"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Криворізький Державний Гірничо-Металургійний Комбінат "Криворіжсталь", Криворожский Государственный Горно-Металлургический Комбинат "Криворожсталь" filed Critical Криворізький Державний Гірничо-Металургійний Комбінат "Криворіжсталь"
Priority to UA2002129998A priority Critical patent/UA58388A/uk
Publication of UA58388A publication Critical patent/UA58388A/uk

Links

Landscapes

  • Solid-Sorbent Or Filter-Aiding Compositions (AREA)

Abstract

Спосіб переробки замасленої прокатної окалини, що включає змішування вихідної замасленої прокатної окалини з добавкою, що підвищує ступінь вигоряння масел при агломерації, витримування суміші з введенням отриманого матеріалу в агломераційну шихту і спікання агломерату. Як добавку, що підвищує ступінь вигоряння масел при агломерації, використовують матеріали, що мають температуру загоряння більш низьку, ніж температура випару масел, наприклад торф і/чи тирсу і т.п. Змішування замасленої прокатної окалини і торфу виконують у масовому співвідношенні 4 частини замасленої прокатної окалини до 0,70-1,5 частин торфу, а змішування замасленої прокатної окалини і тирси виконують у масовому співвідношенні 4 частини замасленої прокатної окалини до 1,20-1,80 частин тирси.

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до області металургії, зокрема до підготовки залізовмісних матеріалів до доменного 2 процесу методом агломерації, і може бути використаний для введення замасленої прокатної окалини в агломераційний процес з корисним використанням компонентів, що містяться в замасленій прокатній окалині.
Найбільш близьким технічним рішенням, обраним як прототип, є спосіб використання відходів металургійного виробництва в аглодоменному переділі (див. наприклад, Прохоров В.Н. і ін. "Використання відходів металургійного виробництва в аглодоменному переділі" /"Сталь". - 1983, Мо 11, с. 4-7). Спосіб включає 70 змішування вихідної замасленої прокатної окалини з негашеним вапном електрофільтрів випалювальних машин у співвідношенні 5:1, витримування суміші протягом 20 діб з введенням отриманого матеріалу в агломераційну шихту і спікання агломерату.
Даний спосіб використання відходів металургійного виробництва в аглодоменному переділі по технічній суті та ефекту, що досягається, є найбільш близьким до способу переробки замасленої прокатної окалини, що 72 заявляється.
Недоліком відомого способу є малий ступінь використання замасленої прокатної окалини в аглодоменному переділі, обумовлений випаром масел із замасленої прокатної окалини в тракт газоочистки агломераційних машин, що веде до забивання тракту газоочистки і скороченню терміну служби роторів ексгаустерів агломашин.
В основу винаходу поставлено задачу удосконалення способу переробки замасленої прокатної окалини шляхом підвищення ступеня вигоряння масел при агломерації за рахунок більш раннього запалювання шихти забезпечити підвищення ступеня використання замасленої прокатної окалини в аглодоменному переділі.
Очікуваним технічним результатом пропонованого винаходу є скорочення витрати, концентрату і коксового дріб'язку при виробництві агломерату шляхом збільшення ступеня використання замасленої прокатної окалини в аглодоменному переділі за рахунок підвищення ступеня вигоряння масел при агломерації.
Зазначений технічний результат досягається тим, що в способі переробки замасленої прокатної окалини, що « включає змішування вихідної замасленої прокатної окалини з добавкою, що підвищує ступінь вигоряння масел при агломерації, витримування суміші з введенням отриманого матеріалу в агломераційну шихту і спікання агломерату, - як добавку, що підвищує ступінь вигоряння масел при агломерації, використовують матеріали, що мають со температуру загоряння, більш низьку чим температура випару масел, наприклад торф і/чи тирсу і т.п.; с - змішування замасленої прокатної окалини і торфу роблять у масовому співвідношенні 4 частини замасленої прокатної окалини до (0,70-1,5) частин торфу; о - змішування замасленої прокатної окалини і тирси роблять у масовому співвідношенні 4 частини замасленої о прокатної окалини до (1,20-1,80) частин тирси. 3о При змішуванні замасленої прокатної окалини перед подачею її безпосередньо в агломераційну шихту з о добавкою, що підвищує ступінь вигоряння масел при агломерації, відбувається зміна структури вихідної замасленої прокатної окалини -- із грузлого і липкого матеріалу замаслена прокатна окалина перетворюється в сипучий і газопроникний матеріал. У результаті цього замаслена прокатна окалина у виді сипучої і « газопроникної суміші рівномірно розподіляється по всьому обсязі агломераційної шихти, а при влученні в зону З 70 горіння агломашин нафтопродукти, уведені разом з агломераційною шихтою, практично цілком вигорають, тому с що добавка, що підвищує ступінь вигоряння масел при агломерації, запалюється при температурі нижче з» температури випару масел, унаслідок чого масла також запалюються, не випаровуючи, і тому вигорають практично цілком. Тепло, що виділяється при горінні нафтопродуктів, дозволяє заощаджувати паливо, що вводиться в агломераційну шихту, а утворена при цьому очищена від масел окалина - заощаджувати концентрат. Таким чином, використання як добавки, що підвищують ступінь вигоряння масел при агломерації, і-й матеріалів, що мають температуру загоряння, більш низьку чим температури випару масел, наприклад торфу
Ге | учи тирси і т.п., веде до підвищення ступеня використання замасленої прокатної окалини в аглодоменном переділі, відповідно до скорочення витрати палива і концентрату при виробництві агломерату, тобто до о досягнення технічного результату, зазначеного у винаході. о 20 Проведеними експериментальними дослідженнями встановлено, що змішування замасленої прокатної окалини і торфу в часовому співвідношенні 4 частини замасленої прокатної окалини до (0,70-1,5) частин торфу є со оптимальним. При співвідношенні замасленої прокатної окалини до торфу більшому, ніж 4:0,7, замаслена прокатна окалина цілком не переходить у сипучу і газопроникну масу, у результаті чого в агломераційній шихті з'являються окремі включення пластилинообразної замасленої прокатної окалини, що ведуть до підвищення 29 витрати палива без скорочення витрати концентрату. При співвідношенні замасленої прокатної окалини до в. торфу меншому, чим 4:1,5, замаслена прокатна окалина хоча і цілком переходить у сипучу і газопроникну масу, однак підвищена витрата торфу приводить до порушення існуючого процесу агломерації, у результаті чого характеристики виробленого агломерату погіршуються. Таким чином, змішування замасленої прокатної окалини і торфу в масовому співвідношенні 4 частини замасленої прокатної окалини до (0,70-1,5) частин торфу дозволяє, 60 не порушуючи існуючого технологічного процесу виробництва агломерату, збільшити ступінь використання замасленої прокатної окалини в агломераційному процесі, тобто досягти технічного результату, зазначеного у винаході.
Проведеними експериментальними дослідженнями також установлено, що змішування замасленої прокатної окалини і тирси у масовому співвідношенні 4 частини замасленої прокатної окалини до (1,20-1,80) частин тирси 62 є оптимальним. При співвідношенні замасленої прокатної окалини до тирси більшому, ніж 4:1,2, замаслена прокатна окалина цілком не переходить у сипучу і газопроникну масу, у результаті чого в агломераційній шихті з'являються окремі включення пластилинообразної замасленої прокатної окалини, які ведуть до підвищення витрати палива без скорочення витрати концентрату. При співвідношенні замасленої прокатної окалини до тирси меншому, чим 4:1,8, замаслена прокатна окалина хоча і цілком переходить у сипучу і газопроникну масу, однак підвищена витрата тирси приводить до порушення існуючого процесу агломерації, у результаті чого характеристики виробленого агломерату погіршуються. Таким чином, змішування замасленої прокатної окалини і тирси у масовому співвідношенні 4 частини замасленої прокатної окалини до (1,2-1,8) частин тирси дозволяє, не порушуючи існуючого технологічного процесу виробництва агломерату, збільшити ступінь використання /о замасленої прокатної окалини в агломераційному процесі, тобто досягти технічного результату, зазначеного у винаході.
Застосування технічного рішення, що заявляється, ілюструється наступними прикладами конкретного здійснення способу переробки замасленої прокатної окалини.
Приклад Мо 1. Замаслену прокату окалину з горизонтальних відстійників прокатного виробництва грейферним /5 краном завантажують у 4 вагони і доставляють на рудний двір агломераційного цеху. Усього доставляють по 4 вагони замасленої прокатної окалини в кожний з формованих тут штабелів обсягом близько 100 тис. т (приблизно 900 т/місяць вихідної замасленої прокатної окалини). Доставлену на рудний двір замаслену прокатну окалину вивантажують у траншею на попередньо підготовлену подушку, наприклад з аглоруди. Зверху на кожну партію з 4 вагонів замасленої прокатної окалини вивантажують 100 т торфу (2 вагони). Утворений тришаровий 2о пиріг витримують протягом 24 годин. Після витримки тришаровий пиріг рудно-грейферним краном разом з іншими компонентами вводять у штабель. Сформований штабель із введеними в нього в співвідношенні 4:1,33 замасленою прокатною окалиною і торфом існуючим способом переробляють на агломераційних машинах.
Приклад Мо 2. Замаслену прокатну окалину з горизонтальних відстійників прокатного виробництва грейферним краном завантажують у 4 вагони і доставляють на рудний двір агломераційного цеху. Усього об доставляють по 4 вагони замасленої прокатної окалини в кожний з формованих тут штабелів обсягом близько 100 тис. т (приблизно 900 т/місяць вихідної замасленої прокатної окалини). Доставлену на рудний двір « замаслену прокатну окалину вивантажують у траншею на попередньо підготовлену подушку, наприклад з аглоруди. Зверху на кожну партію з 4 вагонів замасленої прокатної окалини вивантажують 130 т тирси (З вагони). Утворений тришаровий пиріг витримують протягом 36 годин. Після витримки тришаровий пиріг со зо рудно-грейферним краном разом з іншими компонентами вводять у штабель. Сформований штабель із введеними в нього в співвідношенні 4:1,73 замасленою прокатною окалиною і тирсою існуючим способом со переробляють на агломераційних машинах. с
Приклад Мо 3. Замаслену прокатну окалину з горизонтальних відстійників прокатного виробництва доставляють на ділянку підготовки замасленої прокатної окалини шламового цеху. У спеціально призначеному со
Зв для ЦЬОГО відсіку горизонтального відстійника готують суміш замасленої прокатної окалини і торфу в ю співвідношенні 4:0,8 по масі. Приготовлену суміш у кількості 360 т грейферним краном завантажують у 7 вагонів і доставляють на рудний двір агломераційного цеху. Доставлену на рудний двір суміш замасленої прокатної окалини і торфу вивантажують у траншею на попередньо підготовлену подушку, наприклад з аглоруди, і рудно-грейферним краном разом з іншими компонентами вводять у штабель. Сформований штабель із « введеними в нього в співвідношенні 4:0,8 замасленою прокатною окалиною і торфом існуючим способом плв) с переробляють на агломераційних машинах. . У таблиці приведені характеристики ефективності одержання агломерату відомим способом і способом, що а заявляється. 5 з
Го) готовій шихті, т/ година прокатної окалини, |дріб'язку, т/година торфу, |концентрата, ефект, грн т/година т/година т/година о повідом зл 00000о000100бо0000000олва 0 мовот зх заявляється
ІЧ е)
У порівнянні з відомим способом, використаним як прототип, спосіб переробки замасленої прокатної окалини, що заявляється, при практично однаковій продуктивності по вихідній шихті дозволяє збільшити ступінь дв Використання замасленої прокатної окалини в агломераційному процесі в 3-4 рази (з 0,34 т/година до 1,25 т/година), у 3-4 рази (з 0,061 т/година до 0,224 т/година) скоротити витрату коксового дріб'язку й у 5-6 в» раз-збільшиш економію залізорудного концентрату (з 0,182 т/година до 1,016 т/година). У результаті промислового використання способу переробки замасленої прокатної окалини, що заявляється, економічна ефективність у порівнянні з існуючим способом (без обліку екологічного аспекту) складає близько 1,1млн. бор гривень.

Claims (2)

Формула винаходу
1. Спосіб переробки замасленої прокатної окалини, що включає змішування вихідної замасленої прокатної бо окалини з добавкою, що підвищує ступінь вигоряння масел при агломерації, витримування суміші з введенням отриманого матеріалу в агломераційну шихту і спікання агломерату, який відрізняється тим, що як добавку, що підвищує ступінь вигоряння масел при агломерації, використовують матеріали, що мають температуру загоряння більш низьку, ніж температура випару масел, наприклад торф і/чи тирсу і т.п.
2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що змішування замасленої прокатної окалини і торфу виконують у масовому співвідношенні 4 частини замасленої прокатної окалини до 0,70-1,5 частин торфу.
З. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що змішування замасленої прокатної окалини і тирси виконують у масовому співвідношенні 4 частини замасленої прокатної окалини до 1,20-1,80 частин тирси. 70 Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних мікросхем", 2003, М 7, 15.07.2003. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України. « (ее) Зо со (зе) (ее) І в)
- . и? 1 (ее) (95) (ее) ІЧ е) 60 б5
UA2002129998A 2002-12-12 2002-12-12 Спосіб переробки замасленої прокатної окалини UA58388A (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2002129998A UA58388A (uk) 2002-12-12 2002-12-12 Спосіб переробки замасленої прокатної окалини

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2002129998A UA58388A (uk) 2002-12-12 2002-12-12 Спосіб переробки замасленої прокатної окалини

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA58388A true UA58388A (uk) 2003-07-15

Family

ID=74212481

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2002129998A UA58388A (uk) 2002-12-12 2002-12-12 Спосіб переробки замасленої прокатної окалини

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA58388A (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP5194378B2 (ja) 焼結鉱の製造方法
JP2020186436A (ja) 焼結鉱の製造方法
EP1772527B1 (en) Method for production of an addition briqutte
RU2458158C2 (ru) Способ получения окомкованного металлургического сырья
RU2404271C1 (ru) Способ переработки некондиционных железо- и цинксодержащих отходов металлургического производства
UA58388A (uk) Спосіб переробки замасленої прокатної окалини
EP2874763A2 (de) Verfahren und anlage zur stofflichen und/oder energetischen verwertung von phosphorhaltigen abfällen
RU2418079C2 (ru) Способ производства агломерата для доменной плавки
CZ2005629A3 (cs) Prísadová briketa a zpusob její výroby
RU2299868C2 (ru) Смесь добавок для производства цементного клинкера и ее применение
RU2284361C1 (ru) Шихта для вельцевания цинксодержащих материалов
RU2292405C2 (ru) Способ безобжиговой переработки мелкозернистых железосодержащих отходов металлургического производства, содержащих замасленную окалину
RU2334785C1 (ru) Коксовый брикет
RU2035425C1 (ru) Способ обжига цементного клинкера
UA61728A (en) A method for utilizing the oiled roll scale
US3345191A (en) Dolomite sinter and a process of its production
JP2002069528A (ja) バナジウム添加材
UA76001C2 (en) A method for reprocessing the oiled roll scale
JP3684335B2 (ja) 含油スラッジを用いた溶銑予備処理方法
UA55297A (uk) Спосіб отримання агломерату з використанням підготовлених вторинних залізовмісних відходів
RU2593565C1 (ru) Способ брикетирования металлической стружки
SU1468945A1 (ru) Способ получени агломерата с остаточным углеродом
SU1482972A1 (ru) Шихта дл получени сплава силикомарганца с алюминием
RO131986B1 (ro) Procedeu de obţinere a unei brichete din deşeuri feroase, pentru procesul de obţinere a fontei şi oţelului
RU2283354C1 (ru) Способ производства железорудного агломерата