UA5716U - Формувальний пристрій для виготовлення інтер'єрно-облицювальних гіпсових виробів - Google Patents

Формувальний пристрій для виготовлення інтер'єрно-облицювальних гіпсових виробів Download PDF

Info

Publication number
UA5716U
UA5716U UA20040806551U UA2004806551U UA5716U UA 5716 U UA5716 U UA 5716U UA 20040806551 U UA20040806551 U UA 20040806551U UA 2004806551 U UA2004806551 U UA 2004806551U UA 5716 U UA5716 U UA 5716U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
matrix
pallet
shoulders
sides
pan
Prior art date
Application number
UA20040806551U
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Олег Євгенович Коварик
Борис Євгенович Коварик
Original Assignee
Олег Євгенович Коварик
Борис Євгенович Коварик
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Олег Євгенович Коварик, Борис Євгенович Коварик filed Critical Олег Євгенович Коварик
Priority to UA20040806551U priority Critical patent/UA5716U/uk
Publication of UA5716U publication Critical patent/UA5716U/uk

Links

Landscapes

  • Finishing Walls (AREA)

Abstract

Формувальний пристрій для виготовлення інтер'єрно-облицювальних гіпсових виробів містить піддон із днищем і бортами, знімну матрицю, встановлену в піддоні, що має дно, і бічні стінки, які у верхній своїй частині переходять у заплечики, герметизувальний засіб, установлений на матриці з обпиранням на заплечики. Зовнішня поверхня дна матриці має конгруентний профіль з внутрішньою поверхнею днища піддона. Заплечики лежать на бортах піддона і виконані так, що принаймні два протилежних заплечики виступають за межі бортів. Відповідні розміри зовнішньої поверхні дна матриці і внутрішньої поверхні днища піддона однакові. Спрямована догори внутрішня поверхня кожного борта піддона виконана з нахилом під кутом 4-15° від бічної стінки матриці.

Description

Корисна модель, що заявляється, відноситься до пристроїв для отримання фасонних будівельних виробів і може бути застосована при виготовленні інтер'єрно-облицювальних гіпсових виробів, зокрема, плитки з рельєфним малюнком чи будь-яких фасонних виробів для обличкування стін, стелі, карнизів вікон тощо або предметів побуту чи сувенірів з гіпсу, як, наприклад, підставки, попільнички, елементи статуеток тощо.
Інтер'єрно-облицювальні гіпсові вироби отримують шляхом закладання чи заливки гіпсовмістної суміші у формувальні пристрої. Відомий складаний формувальний пристрій, який має піддон з бортами і набірну, що складається із об'ємних елементів, матрицю (авторське свідоцтво СРСР Моб59387, МПК В28811/00, 1979р.).
Об'ємні елементи матриці виконані з феромагнітного матеріалу, мають певні форми і у сукупності складають необхідний рельєфний малюнок. Борта піддона встановлені рухомо і можуть пересуватися, притискаючи один до одного об'ємні елементи матриці. Приводним засобом бортів піддона є електромагнітний пристрій. Зазначений формувальний пристрій складний, трудомісткий у виготовленні матриці і у користуванні ним.
Інший формувальний пристрій має вигляд розташованої на платформі у вакуумній камері форми, що встановлена на гнучких амортизаторах і має привід у вигляді трьох електромагнітів, осердя яких зорієнтовані у трьох перпендикулярних напрямках (патент України Ме46396, МПК В82881/10, 2002)|. При цьому форма є тонкостінною пружною підкладкою з боковими виступами, виконаною з кремнійорганічного каучуку і закріпленою на листі з твердого гнучкого матеріалу - оргскла або жерсті. Такий формувальний пристрій придатний для виготовлення рельєфних декоративних виробів. Але він, як і попередній пристрій, складний і трудомісткий у користуванні. Цей пристрій не може бути застосований підприємствами малого бізнесу через його велику вартість та нестачу виробничих площ, яких потребує такий пристрій.
Існує дещо простіший пристрій, що його застосовують підприємства малого бізнесу для виготовлення інтер'єрно-облицювальних гіпсових виробів (патент РФ Ме2087308, МПК В28811/00, 7/34, 1997р.|. Зазначений формувальний пристрій містить піддон із днищем і бортами, встановлену в піддоні знімну матрицю, яка має рельєфний малюнок на своєму дні. Як матриця використана полімерна прокладка, конгруентна з робочою поверхнею днища піддона. Матриця має заплечики, розташовані на бортах піддона, що охоплюють борта ззовні піддона до самого днища. Зверху на матриці встановлена знімна герметизувальна кришка, встановлена із спиранням на заплечики. Матрицю виготовляють з листового або плівкового пластифікованого матеріалу, що має гладку щільну антиадгезійну поверхню. Пристрій простий у виготовленні. Але користування ним ускладнене через ускладнену розпалубку виробу, бо матриця є суцільною і охоплює борти суцільного піддона до самого низу. Тому складно виконувати розпалубку і виймати виріб з матрицею з піддону.
Найбільш близьким до корисної моделі, що заявляється, є формувальний пристрій, описаний у патенті РФ
ІМе2190522, МПК В2881/08, 7/00, 2002. Формувальний пристрій для виготовлення інтер'єрно-облицювальних гіпсових виробів містить піддон із днищем і бортами, знімну матрицю, встановлену в піддоні, та герметизувальний засіб, установлений на матриці. Матриця має дно, і бічні стінки, що у верхній своїй частині переходять у заплечики, і виконана так, що зовнішня поверхня дна матриці має профіль, конгруентний з профілем внутрішньої поверхні днища піддона. При цьому заплечики лежать на бортах піддона і виступають по всьому своєму периметру за межі верхньої горизонтальної поверхні бортів піддона. Герметизувальний засіб пристрою встановлений на матриці з обпиранням на заплечики. Для того, щоб виймати матрицю з піддону було легше, внутрішні бічні поверхні бортів при виготовленні піддону підрізані на 0,5-їмм, щоб між матрицею і бортом піддону утворився зазор. При цьому розміри днища піддона збільшуються на 1-2мм порівняно з розмірами матриці, що негативно впливає на процес формування, якість відформованих виробів та тривалість використання матриці без її пошкодження, оскільки від зміщення матриці, при формуванні деяких виробів, не вся поверхня дна матриці буде розвантажена від ваги формувальної суміші, що негативно вплине на її довговічність та якість отримуваних виробів за рахунок небажаного прогину матриці.
В основу корисної моделі поставлена задача створити такий формувальний пристрій, в якому досягалось би легке виймання матриці з піддону і при цьому дно матриці точно займало б необхідне положення, що збільшило б довговічність матриці і отримання якісних відбитків чітко визначеної форми.
Для вирішення поставленої задачі формувальний пристрій, для виготовлення інтер'єрно-облицювальних гіпсових виробів, як і відомий найближчий аналог, містить піддон із днищем і бортами, знімну матрицю, встановлену в піддоні, яка має дно, і бічні стінки, що у верхній своїй частині переходять у заплечики, герметизувальний засіб, установлений на матриці з обпиранням на заплечики. Профіль зовнішньої поверхні дна матриці конгруентний з профілем внутрішньої поверхні днища піддона. А заплечики лежать на бортах піддона і виконані так, що, принаймні, два протилежних заплечики виступають за межі бортів піддона. Згідно з заявленою корисною моделлю, відповідні розміри зовнішньої поверхні дна матриці і внутрішньої поверхні днища піддона однакові, а спрямована догори внутрішня поверхня кожного борту піддона виконана з нахилом під кутом 4-15" від бічної стінки матриці. Бічні стінки матриці і борти піддона можуть бути прямолінійними чи східчастими з спрямуванням до периферії пристрою. При східчастому виконанні розміри сходин матриці відповідають розміру сходин піддона, а внутрішня поверхня кожної сходини борта піддона, що орієнтована догори, нахилена від бічної стінки матриці убік тіла борту піддона під кутом 4-15".
Переважним є виконання формувального пристрою, при якому верхня частина зовнішньої поверхні кожного борту піддона виконана зі скосом під кутом 16-75" так, щоб ширина верхньої частини грані борта становила не менше 5мм. Переважним також є виконання, при якому зовнішня поверхня кожного борту піддона покрита гіпсовідштовхувальним покриттям.
Приклад конкретного виконання формувального пристрою наведений на фігурах креслень, де на Фіг наведено зображення в аксонометрії зовнішнього вигляду формувального пристрою, що заявляється, з відокремленими передньою бічною стінкою матриці і переднім бортом піддона; на Ффіг.2 - переріз по А-А зображення на Фіг.1.
Формувальний пристрій для формування квадратної плитки містить піддон 1 із днищем 2 і бортами 3. На днищі піддона виконаний визначений рельєфний малюнок, який, при необхідності, може бути виконаний у вигляді западин чи виступів над поверхнею днища. На піддоні встановлена знімна матриця 4, яка містить дно 5 і бічні стінки 6. За розмірами і формою внутрішня порожнина матриці збігається з розмірами і формою плитки, для формування якої призначений пристрій. Висота матриці дорівнює висоті плитки. Бічні стінки б у верхній своїй частині переходять у заплечики 7, які в зібраному стані, коли матриця вкладена в піддон, лежать на його бортах.
Заплечики мають такі розміри, що їх кінці виступають за межі бортів і доступні для захвата їх руками. На поверхні дна матриці виконаний рельєфний малюнок, аналогічний малюнку на поверхні днища піддона. При цьому профіль зовнішньої поверхні дна матриці конгруентний профілю внутрішньої поверхні днища піддона.
Формувальний пристрій містить також герметизувальний засіб 8, установлений на матриці 4 з обпиранням на заплечики 7. Герметизувальним засобом може бути будь-який листовий матеріал, наприклад, скло, з нанесеним на його поверхні рельєфним малюнком, розташованим в місці, яке контактує з поверхнею формувальної суміші у матриці. По периметру скла в місцях, які лежать на заплечиких 7 матриці, нанесена клейка плівка. Внутрішня поверхня кожного борту піддона прямолінійна і виконана з нахилом від бічної стінки матриці під кутом с, що може бути виконаний у межах 4-15" убік товщі борту. Верхня частина зовнішньої поверхні кожного борту піддона виконана зі скосом під кутом р, який, переважно становить 45" так, щоб ширина верхньої частини грані борту була не меншою за 5мм. Крім того, зовнішня поверхня кожного борту піддона покрита гіпсовідштовхувальним покриттям 9, наприклад скотчем або фарбою.
Виготовляють гіпсові плитки у формі таким чином
Попередньо виготовляють будь-яким відомим способом з гіпсоцементної суміші з доданням клею ПВА піддон.
Для цього, наприклад, на рівну площину, наприклад, столик, встановлюють ванночку, розміри якої вибрані так, щоб в ній могла розміститись матриця. Всередину матриці вкладають дерев'яний брусок, який повторює форму виробу, але менший за виріб на їмм. Встановлюють на дно ванночки матрицю в перевернутому вигляді дном догори з бруском, вкладеним в матрицю, для запобігання прогину останньої. Наповнюють ванночку приготованим густим розчином і ущільнюють його по всій поверхні пресувальною площиною, наприклад, герметизувальним засобом 8. Можна перед ущільненням піддати столик з ванночкою вібрації для видалення пузирчиків повітря з розчину. Після повного отвердіння через 25-30 хвилин знімають герметизувальний засіб і виконують розпалубку піддона, для чого перевертають ванночку і виймають з неї відформований піддон. Потім ножиком знімають фаски з його внутрішніх бічних поверхонь під кутом в межах від 4 до 15", переважно близько 10". З зовнішніх бічних поверхонь бортів піддона теж знімають фаски величиною, переважно 45", слідкуючи за тим, щоб ширина верхньої грані піддона була при цьому не меншою за 5мм. Після остаточного висушування піддона зовнішні поверхні його бортів покривають фарбою або обгортають скотчем для запобігання прилипання до піддону шматочків гіпсу в процесі виготовлення плитки. Після цього встановлюють піддон на рівну поверхню, наприклад, на той же столик, вкладають у нього матрицю, в якої заплічки виходять за межі бортів піддона. Дно матриці спирається на піддон, рельєфні виступи і заглиблення матриці точно стикуються з відповідними западинами і виступами у днищі піддону. Матриця повністю розвантажується від сил тиску з боку гіпсової суміші, тому може використовуватись, не ламаючись, для виготовлення великої кількості виробів.
Готують гіпсовий розчин заданого складу. При необхідності у розчин можна додавати рідке скло і/або клей
КМЦ, і/або ПВА, і/або церезит. Інколи у склад гіпсовмісної суміші для зміцнення готових виробів додають річковий пісок. Можна для декоративності плитки додавати пігменти у гіпсовмісну суміш. Затим заповнюють матрицю наполовину і декілька разів струшують суміш для видалення з неї пузирчиків повітря. Після цього остаточно заповнюють піддон, наповнюючи його з надлишком на 5-1595 об'єму. Затискають формувальну масу герметизувальним засобом 8 і залишають на 10-25 хвилин (залежно від складу формувальної суміші і марки гіпсу) для отвердіння. Після затвердіння знімають герметизувальний засіб 8 і виймають з піддону плитку разом з матрицею, беручи матрицю за виступаючі частини заплічок. Завдяки виконаним фаскам матриця легко виходить з піддону. Матриця не навантажується при цьому зусиллями, які виникали б при розпиранні її в піддоні гіпсовою сумішшю. Перевертають матрицю догори дном і витрушують з неї плитку. Матриця гнучка, тому плитка виходить з неї легко. При цьому не руйнуються ні матриця, ні піддон, ані виріб.
В /А
М / її А нн аа В, // / / ! т 7 і 4-РУУ// др и пов ва В ШИ
МТУ и уж ож а п Пи ПО, й ра х 1 5
ФІГ.1 ?
А-А са,
Ї | Е , : / ж | щі . / Й І | га
Я блюд в ! я Ши 9 - | ЗХ 1
ФІГ.2

Claims (3)

1. Формувальний пристрій для виготовлення інтер'єрно-облицювальних гіпсових виробів, що містить піддон із днищем і бортами, знімну матрицю, встановлену в піддоні, що має дно, і бічні стінки, які у верхній своїй частині переходять у заплечики, герметизувальний засіб, установлений на матриці з обпиранням на заплечики, при цьому зовнішня поверхня дна матриці має конгруентний профіль з внутрішньою поверхнею днища піддона, а заплечики лежать на бортах піддона і виконані так, що принаймні два протилежних заплечики виступають за межі бортів, який відрізняється тим, що відповідні розміри зовнішньої поверхні дна матриці і внутрішньої поверхні днища піддона однакові, а спрямована догори внутрішня поверхня кожного борта піддона виконана з нахилом під кутом 4-15" від бічної стінки матриці.
2. Формувальний пристрій за п. 1, який відрізняється тим, що верхня частина зовнішньої поверхні кожного борта піддона виконана зі скосом під кутом 16-75" так, щоб ширина верхньої частини грані борта становила не менше 5
ММ.
3. Формувальний пристрій за будь-яким з пп. 1-2, який відрізняється тим, що зовнішня поверхня кожного борта піддона покрита гіпсовідштовхувальним покриттям.
UA20040806551U 2004-08-05 2004-08-05 Формувальний пристрій для виготовлення інтер'єрно-облицювальних гіпсових виробів UA5716U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA20040806551U UA5716U (uk) 2004-08-05 2004-08-05 Формувальний пристрій для виготовлення інтер'єрно-облицювальних гіпсових виробів

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA20040806551U UA5716U (uk) 2004-08-05 2004-08-05 Формувальний пристрій для виготовлення інтер'єрно-облицювальних гіпсових виробів

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA5716U true UA5716U (uk) 2005-03-15

Family

ID=74494434

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA20040806551U UA5716U (uk) 2004-08-05 2004-08-05 Формувальний пристрій для виготовлення інтер'єрно-облицювальних гіпсових виробів

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA5716U (uk)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU2624343C2 (ru) * 2010-12-17 2017-07-03 Конинклейке Филипс Электроникс Н.В. Устройство для управления пределом предупредительного сигнала устройства предупредительного сигнала

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU2624343C2 (ru) * 2010-12-17 2017-07-03 Конинклейке Филипс Электроникс Н.В. Устройство для управления пределом предупредительного сигнала устройства предупредительного сигнала

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US9849609B2 (en) Mold for building coating products and plant for manufacturing such coating products
US20040182026A1 (en) Brick and stone facings
KR100803668B1 (ko) 콘크리트 조형물 제조 방법
US4528227A (en) Mosaic style artwork
UA5716U (uk) Формувальний пристрій для виготовлення інтер'єрно-облицювальних гіпсових виробів
WO2007078899A1 (en) Flat mold for corner-shaped simulated stone products
US20060019041A1 (en) Tile with simulated antique brick appearance, method for the fabrication of tiles with simulated antique brick appearance
RU210355U1 (ru) Форма для изготовления ботанических барельефов
CA2497875C (en) Methods and apparatus for replicating original objects
RU2358862C2 (ru) Поддон для вибропрессования тротуарной плитки с рельефным изображением
JP3195751B2 (ja) 水硬性材料の成形法
TWI644773B (zh) Colorful cement brick and manufacturing method thereof
KR200245828Y1 (ko) 자연물의 무늬를 갖는 장식부재
JPH0515361B2 (uk)
BG62279B1 (bg) Метод за производство на изделия за вътрешна облицовка отматериали, съдържащи гипс, и форма за производството на тезиизделия
RU2544155C1 (ru) Способ изготовления декоративного покрытия на поверхности панели
UA5220U (uk) Спосіб виготовлення інтер'єрно-облицювальних гіпсових виробів
JPH07195321A (ja) 粉粒体重合層による模様入り成形体の成形方法
JPH03177374A (ja) 化粧面付きコンクリート二次製品及びその製造方法
RU99119298A (ru) Способ изготовления имитирующего природный камень искусственного строительного камня и устройство для его осуществления
RU122603U1 (ru) Форма для изготовления декоративных строительных изделий
JPH0343042B2 (uk)
JPH08300324A (ja) レリーフ模様付き陶磁器の成形方法及び成形型並びに陶磁器製品
US7654502B2 (en) Apparatus for simulated stone products
JP3163063U (ja) 手作り石鹸製作用石鹸型