UA55221A - Пристрій для накладання товсто-прямокишкового анастомозу - Google Patents

Пристрій для накладання товсто-прямокишкового анастомозу Download PDF

Info

Publication number
UA55221A
UA55221A UA2002076068A UA200276068A UA55221A UA 55221 A UA55221 A UA 55221A UA 2002076068 A UA2002076068 A UA 2002076068A UA 200276068 A UA200276068 A UA 200276068A UA 55221 A UA55221 A UA 55221A
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
anastomosis
probe
cone
tube
colon
Prior art date
Application number
UA2002076068A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Василь Олексійович Сипливий
Василий Александрович Сипливый
Володимир Дмитрович Марковський
Владимир Дмитриевич Марковский
Євген Анатолійович Шаповалов
Евгений Анатольевич Шаповалов
Анатолій Гаврилович Гузь
Анатолий Гаврилович Гузь
Original Assignee
Харківський Державний Медичний Університет
Харьковский Государственный Медицинский Университет
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Харківський Державний Медичний Університет, Харьковский Государственный Медицинский Университет filed Critical Харківський Державний Медичний Університет
Priority to UA2002076068A priority Critical patent/UA55221A/uk
Publication of UA55221A publication Critical patent/UA55221A/uk

Links

Abstract

Пристрій для накладання товсто-прямокишкового анастомозу виконаний у вигляді поліхлорвінілового зонда, який має конусоподібне розширення на одному кінці, а на межі переходу конусоподібної частини в циліндричну - циркулярну борозну.

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до медицини, а саме - до хірургії і може бути використаний при хірургічному лікуванні пухлин ректосигмоїдного відділу товстої кишки, ускладнених непрохідністю.
Найбільш часто причиною обтураційної непрохідності ректосигмоїдного відділу товстої кишки (ТК) є злоякісна пухлина, що потребує оперативного втручання з резекцією враженої ділянки товстого кишковика і відновленням цілісності кишкового тракту.
На сьогоднішній день найбільш поширеним способом вищезгаданого втручання є операція Гартмана, суть 70 якої полягає в тому, що на першому етапі проводять резекцію враженої ділянки кишки і формують колостому, а після стихання запального процесу, стабілізації загального стану хворого, нормалізації проходження калу по привідному коліну товстої кишки переходять до другого етапу операції - відновлення цілісності товстого кишковика, тобто операція Гартмана складається з двох самостійних оперативних втручань, віддалених у часі одне від одного (Хирургия: пер.с англ. доп. // гл. ред. Ю.М.Лопухин, В.С.Савельев - М..ГЗОТАР МЕДИЦРША, 72 -1997, - ІЗВМ 5-88816-006-7. зЗигдегу // Ед. Ву Вгисе Е. даїтеїЇ, К. Апіпопу Сагабавії, ПІ // Рійааеї!рніа, М/Шіатв 8
УМіІКіпв.. -І"3ЗВМО-683-0627 1-9.)
Але такий спосіб має ряд недоліків: по-перше - пацієнт знаходиться на лікуванні протягом тривалого часу; по-друге - колостома є доволі дискомфортним пристроєм, що заважає нормальному образу життя; по-третє - оперативне втручання по відновленню цілісності кишкового тракту є додатковим ризиком формування ряду ускладнень, і в першу чергу - інфекційно-нагноювальних процесів, неспроможності накладеного анастомозу.
В літературі останніх років з'явилися повідомлення про проведення одноетапного оперативного втручання з приводу товстокишкової непрохідності пухлинного генезу з використанням при цьому пристроїв, які допомагають підвищити надійність товстокишкових анастомозів з одного боку , та зберігати прохідність товстої кишки - з іншого. 29 Так, наприклад, існує зонд для декомпресії кишечника після видалення пухлини і формування « колоно-колоноанастомозу. Зонд складається з внутрішньої трубки, на дистальній частині якої нанесені бокові отвори. Вище останнього отвору на внутрішній трубці зафіксований балон, діаметр якого після роздування становить 1,5см. Трубка, через яку роздувають балон повітрям, розташована на зовнішній поверхні внутрішньої трубки. Вище від балона на внутрішній трубці фіксована друга широка трубка, яка виготовлена із дуже м'якої -- пластмаси і спадається на внутрішній трубці. На дистальному її відрізку нанесені бокові отвори. На відстані с 20см від кінця усі три трубки (внутрішня, зовнішня і для роздування балону) віялоподібне розходяться. Зонд використовують таким чином. Після резекції пухлини товстої кишки і накладення анастомозу зонд через сч задньопрохідний отвір проводять в товсту кишку, заводять за анастомоз, просуваючи вище до сліпої кишки. ю
Внутрішню трубку вводять у клубову кишку. Роздувають повітрям балон. Трубку підтягують назовні, обтуруючи 39 дею боугінієву заслінку. Вміст тонкої кишки по внутрішній трубці евакуюється назовні, минаючи анастомоз. о
Тричі на день у товсту трубку вливають по 100мл розчину антисептика, перекриваючи її просвіт на 1 годину.
Після цього трубку відкривають і розчин антисептика вільно відтікає (Р.В.Сенютович Зонд для декомпрессийи кишечника. - Хирургия. - 1997. - Мо9. - 53с.). «
Але застосування цього зонду можливо лише при високо розташованих пухлинах товстого кишечника і З 70 неможливе при низько розташованих, так як не впливає на умови накладення анастомозу. с Відомий спосіб лікування раку прямої кишки (ПК) із застосуванням направляючого ендопротезу, що являє
Із» собою поліхлорвініловий зонд. На відновлювальному етапі втручання вільний кінець сформованого по загальноприйнятим стандартам трансплантату ТК звільняють від жирових підвісок на ділянці 4-5см, ретроградно до лівого перегиба ободочної кишки вводять товстостінний поліхлорвініловий зонд діаметром 10-12мм (ендопротез), який фіксують до стінки кишки за допомогою лігатури із наміром отримати крайовий нероз кишки. і-й На культі ПК відсікають надлишок слизової оболонки. Накладають 6-7 серозно-м'язових швів-трималок. 4! Ендопротез із трансплантатом занурюють в культю ПК на глибину звільненої брижової частини і фіксують до серозної оболонки трансплантату за допомогою швів-трималок. Після цього проводять дренування порожнини о тазу і перитонізацію. Після операції функції сфінктерного апарату і резервуарна функція ампулярного відділу ка 20 ПК відновлювались швидше, ніж у пацієнтів з контрольної групи (Ю.А. Винник и соавт. Функциональньй результат лечения рака прямой кишки после вьіполнения ее чрезбрюшинной резекциий с наложением та наводящего зндопротеза. - Клін. хір. -2001.-М911.-С. 10-11).
Вказаний пристрій за суттю і досягнутими результатами є найближчим до того, що заявляється і може бути обраний за прототип. 29 Основними недоліками цього пристрою є такі: в. - Фіксація трансплантату ободової кишки методом звичайного прив'язування до гладкої поверхні зонду (ендопротезу) є недостатньо надійною і може привести до зісковзування при зниженні життєздатності кінця трансплантату, що створює умови для розвитку неспроможності швів анастомозу. - Форма заведеного за анастомоз кінця зонду (ендопротезу) створює умови для накопичення калових мас між 60 стінкою ТКі заведеним пристроєм, що може служити ще однією причиною зниження надійності фіксації пристрою і підвищує ризик формування неспроможності швів анастомозу. - Діаметр зонду 10-12мм є недостатнім для попередження розвитку рубцевої стриктури накладеного анастомозу.
У зв'язку з цим сформульовано задачу винаходу: підвищення надійності роботи пристрою для накладання бо товсто-прямокишкового анастомозу при резекції ТК з приводу обтураційної непрохідності пухлинного генезу при збереженні одноетапності оперативного втручання.
Задача, яку покладено в основу винаходу, вирішується тим, що відомий пристрій, що являє собою поліхлорвініловий зонд, згідно з винаходом, виконують із конусоподібним розширенням, а на межі переходу конусовидної частини в циліндричну додають циркулярну борозну. Найбільш ефективно пристрій працює, коли його розміри такі: довжина циліндричної частини трубки ЗОосм, зовнішній діаметр 2см, конусоподібне розширення довжиною Зсм і діаметром широкої частини Зсм, товщина стінки пристрою 2мм, циркулярна борозна глибиною 1мм і шириною Змм.
Вказаний діаметр трубки також забезпечує достатній діаметр кишки після прорізання лігатури, яке 7/о Відбувається на 8-9 добу, що запобігає формуванню рубцевого стенозу після видалення трубки. В той же час розміри трубки не заважають її видаленню через анальний отвір.
Така конструкція зонду дозволяє забезпечити надійну фіксацію привідного коліна анастомозу, ізоляцію лінії анастомозу від вмісту кишки, вільне його відходження по трубці. Пристрій зображений на фіг. і включає циліндричну частину (1), циркулярну борозну (2) і конусоподібне розширення (3).
Пристрій виготовляється з медичної резини або поліхлорвінілу чи силікону, що відповідає таким вимогам до пристрою, як гнучкість та його інертність по відношенню до біологічних середовищ.
Пристрій використовують таким чином: на відновлювальному етапі операції після видалення вмісту проксимального відділу товстого кишечника шляхом аспірації у привідній кінець кишки заводиться конусоподібне розширення (3) зонду описаної конструкції з фіксацією привідного коліна на циркулярній борозні (2). На культю
ПК накладаються шви-трималки. Пристрій з привідним коліном занурюється у культю ПК таким чином, що циліндрична частина (1) повністю опиняється в культі і частково виходить назовні. На рівні циркулярної борозни (2) накладається перший ряд швів. Після цього зонд протягується до рівня широкої частини конусу (3), де накладається другий ряд швів. Таким чином формується інвагінаційний анастомоз 2-х рядним швом із застосуванням пристрою, що заявляється.

Claims (2)

« Формула винаходу
1. Пристрій для накладання товсто-прямокишкового анастомозу, що виконаний у вигляді поліхлорвінілового «- зо зонда, який відрізняється тим, що має конусоподібне розширення на одному кінці а на межі переходу конусоподібної частини в циліндричну - циркулярну борозну. с
2. Пристрій за п. 1, який відрізняється тим, що конусоподібне розширення виконують довжиною З см і с діаметром широкої частини - З см, циркулярну борозну виконують глибиною 1 мм, шириною З мм, при цьому довжина циліндричної частини пристрою - 30 см, зовнішній діаметр цієї частини - 2 см, товщина стінки пристрою М) -2 мм. Іс)
-
. и? 1 1 іме) іме) - 60 б5
UA2002076068A 2002-07-22 2002-07-22 Пристрій для накладання товсто-прямокишкового анастомозу UA55221A (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2002076068A UA55221A (uk) 2002-07-22 2002-07-22 Пристрій для накладання товсто-прямокишкового анастомозу

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2002076068A UA55221A (uk) 2002-07-22 2002-07-22 Пристрій для накладання товсто-прямокишкового анастомозу

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA55221A true UA55221A (uk) 2003-03-17

Family

ID=74320676

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2002076068A UA55221A (uk) 2002-07-22 2002-07-22 Пристрій для накладання товсто-прямокишкового анастомозу

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA55221A (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US8419677B2 (en) Balloon-tipped endoscopic system
Månsson et al. Continent caecal reservoir in urinary diversion
CA2777960C (en) Balloon-tipped endoscopic system with inverted sleeve
US20230037101A1 (en) Catheter and method for isolating a region in a hollow organ of a mammal, and system based on the catheter, and use of the catheter
UA55221A (uk) Пристрій для накладання товсто-прямокишкового анастомозу
RU57123U1 (ru) Баллонный катетер с метками для интраоперационной эндобилиарной дилатации
UA55215A (uk) Спосіб ілеоцистопластики
RU2395237C1 (ru) Способ открытой декомпрессии толстой кишки
UA62719A (en) Probe for applying colon-colonic anastomosis
CN219355032U (zh) 一种小肠排列管
RU2784178C1 (ru) Устройство для проведения циркулярного сшивающего аппарата по кишке
RU2727032C1 (ru) Способ миниинвазивного хирургического лечения кисты поджелудочной железы
CN211796677U (zh) 一种可降解的肠道完全转流支架
US20230059612A1 (en) System and Method for Urinary Blockage Removal
RU2336035C1 (ru) Способ формирования энтероцисто-уретрального анастомоза
RU2286098C1 (ru) Способ гетеротопической пластики мочевого пузыря
RU2170057C2 (ru) Способ имплантации мочеточника в мочевой резервуар
RU2256409C2 (ru) Способ пересадки мочеточника в кишку
RU2397713C2 (ru) Способ хирургического устранения протяженной стриктуры ануса и прямой кишки с ректоуретральным свищем у детей
RU2218110C1 (ru) Способ наложения межкишечного анастомоза
Burcharth et al. Direct cholangiography and biliary drainage
RU2261053C2 (ru) Способ восстановления непрерывности толстой кишки
RU2527842C1 (ru) Способ имплантации мочеточника в мочевой резервуар
SU1103856A1 (ru) Способ формировани искусственного заднего прохода
WO2023075634A1 (en) Stent-like catheter for isolating a region in a hollow organ of a mammal, and system based on the catheter