UA53715C2 - Інгредієнт лікарського засобу для лікування станів страху та напруженості та лікарський засіб, що має активність анксіолітика - Google Patents

Інгредієнт лікарського засобу для лікування станів страху та напруженості та лікарський засіб, що має активність анксіолітика Download PDF

Info

Publication number
UA53715C2
UA53715C2 UA99127022A UA99127022A UA53715C2 UA 53715 C2 UA53715 C2 UA 53715C2 UA 99127022 A UA99127022 A UA 99127022A UA 99127022 A UA99127022 A UA 99127022A UA 53715 C2 UA53715 C2 UA 53715C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
general formula
fear
compounds
effect
treatment
Prior art date
Application number
UA99127022A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Ангеліка Росток
Ріта Дост
Рита Дост
Крістіне Тобер
Рені Бартш
Клаус УНВЕРФЕРТ
Кріс Рундфельдт
Original Assignee
Арцнайміттельверк Дрезден Гмбх
Арцнаймиттельверк Дрезден Гмбх
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Priority claimed from DE19721580A external-priority patent/DE19721580A1/de
Application filed by Арцнайміттельверк Дрезден Гмбх, Арцнаймиттельверк Дрезден Гмбх filed Critical Арцнайміттельверк Дрезден Гмбх
Publication of UA53715C2 publication Critical patent/UA53715C2/uk

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61KPREPARATIONS FOR MEDICAL, DENTAL OR TOILETRY PURPOSES
    • A61K31/00Medicinal preparations containing organic active ingredients
    • A61K31/33Heterocyclic compounds
    • A61K31/395Heterocyclic compounds having nitrogen as a ring hetero atom, e.g. guanethidine or rifamycins
    • A61K31/535Heterocyclic compounds having nitrogen as a ring hetero atom, e.g. guanethidine or rifamycins having six-membered rings with at least one nitrogen and one oxygen as the ring hetero atoms, e.g. 1,2-oxazines

Landscapes

  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Medicinal Chemistry (AREA)
  • Pharmacology & Pharmacy (AREA)
  • Epidemiology (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Animal Behavior & Ethology (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Public Health (AREA)
  • Veterinary Medicine (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Plural Heterocyclic Compounds (AREA)

Abstract

Винахід відноситься до медицини і стосується застосування 1-арил(алкіл)імідазолін-2-онів для лікування станів страху і напруженості.

Description

Опис винаходу
Даний винахід відноситься до застосування 1-арил(алкіл)імідазолін-2-онів загальної формули | або їх 2 фармацевтичне придатних солей для лікування станів страху і напруженості.
Сполуки загальної формули
С сн я й В ол 2
Кк де п - 0 або 1; т-0,1,2, 3,4 або 5;
Х - водень, С.4-Су;-алкіл, С4-С/;-алкоксигрупа, трифторметил, галоїд; вВ'їв2- С.-С,у-алкіл, циклоалкіл, гетероалкіл, або
В ї К2 спільно утворюють алкіленову групу з 2-6 атомами вуглецю, в якій одна група -СН 5- може бути замінена киснем, азотом або сіркою, описані в заявці на патент Німеччини Ме19532668.7.
Фармакологічні дані показують, що сполуки загальної формули | придатні для лікування різних видів епілептичних захворювань.
Стани страху і напруженості, що виникають з різних причин і що проявляються різним образом, не у всіх випадках піддаються сьогодні ефективному лікуванню. Приблизно з 1960 року для лікування станів страху і с напруженості застосовують переважно похідні бензодіазепіну. Речовини з таким профілем мають загальну заспокійливу і афектопригнічуючу дію. Ці лікарські засоби надають задовільну короткочасну дію, однак вже в о терапевтичних дозах виникають побічні ефекти, наприклад, загальмованість, сонливість, а також знижена реактивність.
Загальмованість може привести до негативного впливу на розумові процеси. У частини пацієнтів (о спостерігаються атаксія і порушення координації, які впливають на працездатність. Тривале вживання цих сполук бензодіазепіну приводить до звикання. Ефективність препарату при цьому знижується, і доводиться -- збільшувати його дозу. Можливий розвиток психічної і, крім того, фізичної залежності. Тому при спробах р припинення лікування відбуваються складні явища абстиненції.
Як найважливіших представників лікарських засобів, що є на ринку анксіолітиків, потрібно згадати активні о речовини діазепам, клоназепам і медазепам. Для досягнення анксіолітичного ефекту при застосуванні діазепаму ою необхідні його концентрації в плазмі крові від ЗООмг/мл до 40Омг/мл. Однак при таких концентраціях виникають вищезазначені побічні ефекти, наприклад, загальмованість і психомоторні розлади, що виявляються в денній загальмованості, сонливості і зниженні уваги і реактивності. У зв'язку з тривалим часом напіввиведення діазепаму і клоназепаму виникають сильні явища "післядії? також пов'язані з сонливістю, пониженням « 70 інтелектуальних і фізичних здібностей, а також з сповільненням реакцій. Анксіолітична дія клоназепаму 8 с маскується його загальмовуючою або гіпнотичною дією. Великі дози медазепаму також викликають гіпнотичні й явища (розслаблення м'язів). "» Всі три лікарських засоби посилюють дію багатьох лікарських препаратів, діючих на центральну нервову систему, а також алкоголю. При цьому можуть виникати такі ефекти, які майже непомітні при окремому вживанні лікарських засобів. сл До цього часу не вдавалося добитися задовільного терапевтичного ефекту при тривалих станах страху.
Тривалість після лікувального терапевтичного ефекту лікарських засобів, що знімають стан страху, в нинішній о час також не забезпечується в належній мірі. -І Тому задачею даного винаходу є надання лікарського засобу для лікування станів страху і напруженості, що має широкий терапевтичний діапазон. - Несподівано виявлено, що сполуки загальної формули | в експериментах на тваринах виявляють значну с анксіолітичну ефективність без загальмовуючого впливу.
Фармакологічні дослідження
Метою дослідження сполук загальної формули І! є оцінка можливої ефективності в дослідах з моделями, що
Застосовуються в дослідженнях ефекту зняття страху. Для цієї мети тварин вводять в різні конфліктні ситуації і вимірюють ефективність, використовуючи як приклад сполуку 1-(4-хлорфеніл)-4-морфолінімідазолін-2-он іФ) (Приклад 1). ко Дослідження пригнічення страху шляхом проби на конфлікт по Фогелю
У цій моделі пацюків протягом певного часу позбавляють доступу до питної води. Після закінчення цього бо періоду відкривають вільний доступ до води, пов'язаний, однак, зі слабим подразненням електрострумом. Для тварин виникає конфліктна ситуація: або нехтувати подразненням, або відмовитися від питва. Реакції на конфліктну ситуацію такого роду схожі з наслідками страху у людини. Виникають реакції ухиляння, які можна пригнітити речовинами, що мають анксіолітичну дію. Як міру анксіолітичного ефекту використовують кількість ударів струму, яку витримують тварини, що отримали випробувану речовину, в порівнянні з контрольною групою, 65 що отримувала плацебо. Отримані результати, зведені в Таблицю 1, графічно представлені на Фіг.1.
кт 00000000 00000000 вве 11111111 ях ввв о юю 07711114 звятію 01111111 во тю вовн юю 07100401 пн т Не і ни ПЕ т ОхоЕт НН во мая 1111000 юю 7771114 вятвя 11111111 ни По У хх
Троюва вт кю 11111111 мет 11111111 опію 00111115 вюлютьявм11111111111111111111111в см о
Для сполуки за Прикладом 1 вже при перорально введеній дозі Змг/кг маси тіла виявлена анксіолітична дія, яка при збільшенні дози до 1Омг/кг не збільшилася.
При збільшенні дози до ЗОмг/кг можна виявити посилення ефекту. Дози діазепаму і клоназепаму, що дають при пероральному введенні такий самий ефект, становлять, відповідно, від Тмг/кг до Змг/кг і Тмг/кг. І в)
Для медазепаму в діапазоні пероральних доз від 0,Змг/кг до Змг/кг ефект не виявлений. «-
Тварини, що не отримали лікування, п'ють значно менше; це означає, що вони більш боязливі в порівнянні з тваринами, що отримали препарати, що пригнічують страх. Сполука, відповідно до Прикладу 1, значно збільшує їч- кількість ударів струмом, що витримується при пероральному введенні, починаючи з доз Змг/кг. Цей результат с доводить ефективність анксіолітичної дії сполук загальної формули |.
Тому потрібно сподіватись, що сполуки загальної формули | зумовлюють пригнічення страху, особливо в Іс) конфліктних ситуаціях.
Дослідження пригнічення страху в піднятому лабіринті
У цій моделі пацюків вміщували в підняту (над рівнем підлоги,) систему ходів із закритими і відкритими « гілками (див. роботи Пеллоу і інш. "Оцінка співвідношення входжень у відкриті і закриті гілки піднятого лабіринту як міри неспокою у пацюків" (5. Рейом, Р. СПпоріп, 5. Е. БіПе, М. Впийеу: Маїїдайоп ої ореп: ші с сіозед агт епігіез іп ап еіемайей рійз-таге аз а теавзиге ої апхіейу іп гаїв. У. ої Мецйгозсіепсе Меїйподзв 14: ч 149 - 167, 1985) і Хогга "Огляд даних по адекватності і мінливості піднятого лабіринту як моделі неспокою я тварин" (5. Нода: А геміем/у ої Ше маїйййу апа магіарійу ої (йе еїемайївй рійз-тале аз ап апіта! тодеї ої апхіеіу. Рпагтасоіоду Віоспетівігу апа Вепаміог: 21 - 30, 1996). Тварини, що не отримали лікарського засобу, більше прагнуть в закриті ходи. Пригнічення страху кількісно характеризується кількістю входжень у відкриті 1 ходи і часом перебування у відкритих ходах відносно загальної кількості входжень і відповідно загального часу с перебування. Введення в організм сполук загальної формули І призводить до підвищення частки входжень у відкриті ходи і часу перебування в них, що видно з Фіг.2. Процент входжень у відкриті ходи і часу перебування -і в таких ходах значно збільшується після внутрішньочеревного введення сполуки відповідно до Прикладу 1 в -кУ 270 дозах 1Омг/кг і ЗОмг/кг.
У фармакологічному експерименті сполуки загальної формули !/ показали сильну відмінність між сл анксіолітичним впливом і загальмовуючим ефектом.
З фіг.3 видно, що, наприклад, сполука відповідно до Прикладу 1 має значно більш слабку загальмовуючу дію в порівнянні з діазепамом, взятим як контрольна речовина.
Загальмовуючу дію сполук загальної формули | на центральну нервову систему випробовували на мишах. о Тваринам вводили дозу алкоголю, яка не викликала у них бічного положення. Перевіряли, в якій мірі додаткове введення в організм сполук загальної формули | посилює гіпнотичну дію алкоголю і викликає у тварин бічне іме) положення. Дози, наприклад, сполуки відповідно до Прикладу 1, що перевищують в 15 - 66 раз анксіолітично ефективну дозу, спричиняли лише слабке і таке, що не залежить від дози, посилення дії алкоголю. Навпаки, 60 діазепам і клоназепам випробовували в діапазоні анксіолітично ефективних доз. Для обох контрольних речовин виявлене сильне і таке, що залежить від дози, посилення дії алкоголю (Фіг.3).
Сполуки загальної формули | мають також вельми низьку нейротоксичність в порівнянні з контрольними речовинами -- діазепамом і клоназепамом.
Мінімальна нейротоксична доза сполуки відповідно до прикладу 1, визначена за результатами проби на 65 обертання стрижня, становить 998мг/кг маси тіла (перорально).
Терапевтичний індекс, розрахований як результат від ділення мінімальної нейротоксичної дози, визначеної шляхом проби на обертання стрижня, на анксіолітично ефективну дозу, має вельми високе значення 333 і вказує, як видно з Фіг.4, на широкий терапевтичний діапазон.
Терапевтичний діапазон речовини є важливим фармакологічним показником і характеризує міру безпеки як різницю між терапевтичною і токсичною дією.
Несподіваним є той факт, що сполуки загальної формули | мають набагато більш широкий терапевтичний діапазон в порівнянні з речовинами анксіолітичної дії, що є на ринку.
У результаті ефективність лікування пацієнтів, страждаючих станами страху і напруженості, значно підвищується, зокрема, також і при більш тривалому вживанні. 70 Сполуки загальної формули І, а також їх фармацевтичне застосовні солі, можуть бути перетворені відомим образом в фармацевтичні композиції, наприклад, таблетки, капсули, драже, гранули, емульсії, суспензії або розчини.
Для приготування цих лікарських форм застосовують звичайні носії і допоміжні речовини.
При цьому добова доза складає переважно від Змг/добу до ЗОмг/добу.

Claims (2)

Формула винаходу
1. Застосування сполук загальної формули / У ' чу - м-їн оди А. РО в2 о де п-0 або 1, т- -0,1,2, 3,4 або 5, ю зо Х - водень, С4-С; - алкіл, С4-С; - алкоксигрупа, трифторметил, галоїд; В'їв2- С.-Су-алкіл, циклоалкіл, гетероалкіл, або - 15 в2 спі : Й ти Й Й б КО ї К- спільно утворюють алкіленову групу з 2-6 атомами вуглецю, в якій одна група -СН 2- може бути с замінена киснем, азотом або сіркою, а також їх фармацевтично прийнятних солей як інгредієнта лікарського засобу для лікування станів страху і Іо) напруженості.
2. Застосування сполук за п.1, де зазначений лікарський засіб призначено для лікування станів страху, зумовлених конфліктними ситуаціями. «
З. Лікарський засіб, що має активність анксіолітика, який містить щонайменше одну сполуку загальної формули І або її фармацевтично прийнятну сіль та, необов'язково, принятні носії і/або допоміжні речовини. - . и? 1 (95) -і - 70 сл іме) 60 б5
UA99127022A 1997-05-23 1998-05-14 Інгредієнт лікарського засобу для лікування станів страху та напруженості та лікарський засіб, що має активність анксіолітика UA53715C2 (uk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19721580A DE19721580A1 (de) 1997-05-23 1997-05-23 Verwendung von 1-Ar(alk)yl-imidazolin-2-one zur Behandlung von Angst- und Spannungszuständen
PCT/DE1998/001343 WO1998052548A2 (de) 1997-05-23 1998-05-14 Verwendung von 1-ar(alk)yl-imidazolin-2-one zur behandlung von angst- und spannungszuständen

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA53715C2 true UA53715C2 (uk) 2003-02-17

Family

ID=60270080

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA99127022A UA53715C2 (uk) 1997-05-23 1998-05-14 Інгредієнт лікарського засобу для лікування станів страху та напруженості та лікарський засіб, що має активність анксіолітика

Country Status (2)

Country Link
KR (1) KR100577626B1 (uk)
UA (1) UA53715C2 (uk)

Also Published As

Publication number Publication date
KR20010012884A (ko) 2001-02-26
KR100577626B1 (ko) 2006-05-10

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR100196674B1 (ko) 디페닐부틸-피페라진카르복사미드를 이용한 물질 남용 장애의 치료방법 및 그를 함유하는 약제학적 조성물
AU2006208630B2 (en) SPM 927 for add-on therapy of schizophrenia
US5177081A (en) Method and pharmaceutical composition for the treatment of schizophrenia
US20060252749A1 (en) Lacosamide for add-on therapy of psychosis
US20180147193A1 (en) Use of 4-Aminopyridine to Improve Neuro-Cognitive and/or Neuro-Psychiatric Impairment in Patients with Demyelinating and Other Nervous System Conditions
CA2761716A1 (en) Treatment of cognitive disorders with certain alpha-7 nicotinic acid receptors in combination with acetylcholinesterase inhibitors
Umezu et al. Evidence for the involvement of dopamine in ambulation promoted by menthol in mice
RU2203055C2 (ru) Применение 1-ар(алк)илимидазолин-2-онов для лечения состояния страха и напряженности
UA53715C2 (uk) Інгредієнт лікарського засобу для лікування станів страху та напруженості та лікарський засіб, що має активність анксіолітика
TWI802623B (zh) 一種(6S)-N-[4-({(2S,5R)-5-[(R)-羥基(苯基)甲基]吡咯啶-2-基}甲基)苯基]-4-側氧-4,6,7,8-四氫吡咯并[1,2-a]嘧啶-6-甲醯胺用於夜間頻尿治療劑之醫藥製造之用途
CN114096254A (zh) 作为认知功能的增强剂的白甲锍堇
US4861772A (en) Method and composition to treat panic syndrome
RU2719376C1 (ru) Лекарственное средство седативного и миорелаксантного действия
Ananth et al. Intramuscular lorazepam: A double-blind comparison with diazepam and placebo
MXPA99010609A (en) Use of 1-ar(alk)yl-imidazolin-2-one for treating anxiety and stress conditions
Joshi et al. Vitamins B1, B6, and B12 in the adjunctive treatment of schizophrenia: Further studies to examine the effect of reduction of chlorpromazine dosage
Ahn et al. Accidental afloqualone intoxication in two dogs
CN118078835A (zh) 用于夜间尿频的治疗剂
Kuhn et al. ADVANCES IN THERAPY FOR CUTANEOUS LUPUS ERYTHEMATOSUS
CZ296188B6 (cs) 1-Ar(alk)ylimidazolin-2-on pro osetrování stavu úzkosti a napetí