UA51151A - Спосіб виробництва марочного коньяку "коктебель" - Google Patents

Спосіб виробництва марочного коньяку "коктебель" Download PDF

Info

Publication number
UA51151A
UA51151A UA2002010463A UA200210463A UA51151A UA 51151 A UA51151 A UA 51151A UA 2002010463 A UA2002010463 A UA 2002010463A UA 200210463 A UA200210463 A UA 200210463A UA 51151 A UA51151 A UA 51151A
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
cognac
temperature
blend
carried out
aging
Prior art date
Application number
UA2002010463A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Олександр Іванович Гаран
Андрій Борисович Кішішев
Original Assignee
Закрите Акціонерне Товариство "Завод Марочних Вин Та Коньяків "Коктебель"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Закрите Акціонерне Товариство "Завод Марочних Вин Та Коньяків "Коктебель" filed Critical Закрите Акціонерне Товариство "Завод Марочних Вин Та Коньяків "Коктебель"
Priority to UA2002010463A priority Critical patent/UA51151A/uk
Publication of UA51151A publication Critical patent/UA51151A/uk

Links

Landscapes

  • Jellies, Jams, And Syrups (AREA)

Abstract

Спосіб виробництва марочного коньяку включає приготування коньячних виноматеріалів за "білим" способом з білих сортів винограду, перегонку виноматеріалів на коньячний спирт, витримку коньячного спирту у дубовій тарі не менше 6 років, купажування витриманого коньячного спирту, спиртованого або неспиртованого цукрового сиропу, води питної зм'якшеної, відпочинок купажу не менше 9 місяців у дубовій тарі, обробку холодом при температурі мінус 8-12°С з витримкою протягом 5-10 днів, фільтрацію після витримки, здійснену таким чином, що при виході з фільтра температуру підтримують не вищою мінус 3°С, проведення розливу при температурі 15-20°С. Використовують у рівних частках суміш європейських сортів, що вирощуються у Криму і на землях господарства “Коктебель”. Вводять у купаж купажні коньяки не менше 5 років витримки у кількості 10-15% купажу.

Description

Опис винаходу
Винахід стосується виноробної промисловості, зокрема, виробництва міцних алкогольних напоїв з 2 характерним букетом і смаком, приготованих з витриманого коньячного спирту, води і цукру.
Відомим є найближчий аналог винаходу - спосіб виробництва марочного коньяку витриманого (КВ), описаний у "Основньїх правилах производства коньяков", затверджених Міністерством харчової промисловості 01.03.1978 стор.118 - 129. Спосіб містить приготування коньячних виноматеріалів за "білим" способом з білих, рожевих, або червоних сортів винограду, що не мають специфічного сильно вираженого аромату та інтенсивно 10 забарвленого соку, перегонку виноматеріалів на коньячний спирт, витримку коньячного спирту, яку проводять у дубовій тарі при температурі 15 - 25"С і відносній вологості 75 - 9095, не менше б років, купажування витриманого коньячного спирту, цукрового сиропу спиртованого або не спиртованого, води питної зм'якшеної та, при необхідності, кольору, відпочинок після купажування не менше 9 місяців у дубовій тарі, склеювання при необхідності, обробку холодом, яку виконують при температурі, мінус 8 - 127"С протягом 5 - 10 днів, 12 фільтрацію, яку після витримки здійснюють таким чином, щоб при виході з фільтра температура була не вища мінус З3"С розлив, який проводять при температурі 15 - 206.
Ознаками винаходу, які співпадають з суттєвими ознаками найближчого аналога є наявність у способі виробництва марочного коньяку приготування коньячних виноматеріалів за "білим" способом з білих сортів винограду, перегонку виноматеріалів на коньячний спирт, витримку коньячного спирту у дубовій тарі не менше 6 20 років, купажування витриманого коньячного спирту, спиртованого або не спиртованого цукрового сиропу, води питної зм'якшеної, відпочинок купажу не менше 9 місяців у дубовій тарі, обробку холодом при температурі мінус 8 - 127"С з витримкою протягом 5 - 10 днів, фільтрацію, яку після витримки здійснюють таким чином, щоб при виході з фільтра температура була не вища мінус З3"С, розлив, який проводять при температурі 15 - 206.
Технічним результатом винаходу є удосконалення технології, розширення асортименту марочних 22 витриманих коньяків, підвищення їх органолептичних показників, створення напою з смаковими та ароматними « показниками, які б асоціювались з Кримом.
Причинами, що перешкоджають досягненню очікуваного результату при використанні способу виробництва міцного алкогольного марочного напою коньяк витриманий за найближчим аналогом, є стандартність способу, слабо виражена смакова і ароматична індивідуальність витриманих коньяків. -- 30 В основу винаходу поставлена технічна задача вдосконалення способу виробництва міцного алкогольного ЦЗ марочного напою коньяк витриманий за рахунок використання коньячних спиртів власного виробництва з сортів винограду, районованих у Криму та у своїй місцевості. --
Поставлену технічну задачу вирішують там, що спосіб виробництва марочного коньяку, який містить «-- приготування коньячних виноматеріалів за "білим" способом з білих сортів винограду, перегонку виноматеріалів 35 на коньячний спирт, витримку коньячного спирту у дубовій тарі не менше 6 років, купажування витриманого о коньячного спирту, спиртованого або не спиртованого цукрового сиропу, води питної зм'якшеної, відпочинок купажу не менше 9 місяців у дубовій тарі, обробку холодом при температурі мінус 8 - 127С з витримкою протягом - 10 днів, фільтрацію після витримки, здійснену таким чином, що при виході з фільтра температуру « підтримують не вищою мінус 3"С, проведення розливу при температурі 15 - 20С згідно винаходу використовують З 50 у рівних частках суміш європейських сортів, що вирощуються у Криму і на землях господарства "Коктебель". с Згідно винаходу, уводять у купаж купажні коньяки не менше 5 років витримки у кількості 10 - 1595 купажу.
Із» Між сукупністю суттєвих ознак винаходу і технічним результатом, якого можна досягти, існує такий причинно-наслідковий зв'язок. Використання у рівних частках суміші європейських сортів винограду, які вирощуються у Криму та на землях господарства "Коктебель", де є достатня кількість сонячних днів, та які мають високу цукристість, сприяють отриманню коньячного спирту з високими якісними показниками та і-й створенню коньячного спирту з характерними розрізняльними смаковими і ароматичними індивідуальними - показниками, які б асоціювались з Кримом. Уведення у купаж купажних коньяків не менше 5 років витримки у кількості 10 - 1595 купажу дозволить надати напою стабільності. При використанні у способі зазначених ознак у - сукупності отримують марочний коньяк витриманий високої органолептичної якості. сл 20 Спосіб виконують таким чином. Коньячні виноматеріали приготовляють з суміші європейських сортів у рівних частках, які вирощуються у Криму і на землях господарства "Коктебель". Переробку здійснюють за технологією
З приготування столових білих вин. Для виробництва коньячних виноматеріалів відбирають самоплив і першу пресову фракцію. Сусло освітлюють без використання діоксиду арки. Для запобігання бродінню відстоювання виконують на холоді при температурі не вище 10С протягом 12 - 15 годин. Освітлене сусло зброджують при 29 температурі 16 - 2570. Перегонку виноматеріалів на коньячний спирт здійснюють на установці періодичної дії в. шарантського типу УПКС у два етапи: з виноматеріалів протягом 6 - 8 годин отримують спирт-сирець з вмістом етилового спирту 23 - 32965, перегонку якого здійснюють протягом 10 - 12 годин з розділенням на головну, середню (безпосередньо спирт коньячний) та хвостову фракції. Головну фракцію відбирають у кількості 1 - 395 від вмісту безводного спирту. Відбір коньячного спирту закінчують при міцності дистиляту 40 - 459в5о06. 60 Відбирання хвостової фракції закінчують при нульовому показнику спиртоміра. На виробництво марочних коньяків відбирають кращі молоді коньячні спирти. Витримку коньячного спирту здійснюють у дубових діжках, місткістю 250 - З00 літрів при температурі 15 - 25"С, відносній вологості 75 - 9095 і з мінімальним обміном повітря у наземних приміщеннях не менше 6 років. По закінченню цього терміну готують купаж з витриманого коньячного спирту, цукрового сиропу, води питної зм'якшеної та, при необхідності, кольору. Уводять у купаж бо купажні коньяки не менше 5 років витримки у кількості 10 - 1595 від купажу. Виготовлений купаж проходить відпочинок після купажування не менше 9 місяців у дубовій тарі.
Перед розливом проводять обробку холодом, яку виконують при температурі мінус 10 - 1272 з витримкою 5 - 10 днів.
Фільтрацію після витримки здійснюють таким чином, щоб при виході з фільтра температура коньяку була не вища мінус ЗС.
Розлив коньяку проводять при температурі 15 - 20С не раніше 9 місяців після виготовлення купажу.

Claims (2)

  1. Формула винаходу 70 1. Спосіб виробництва марочного коньяку, який включає приготування коньячних виноматеріалів за "білим" способом з білих сортів винограду, перегонку виноматеріалів на коньячний спирт, витримку коньячного спирту у дубовій тарі не менше 6 років, купажування витриманого коньячного спирту, спиртованого або неспиртованого цукрового сиропу, води питної зм'якшеної, відпочинок купажу не менше 9 місяців у дубовій тарі, обробку холодом при температурі мінус 8-12" з витримкою протягом 5-10 днів, фільтрацію після витримки, здійснену /5 Таким чином, що при виході з фільтра температуру підтримують не вищою мінус З3"С, проведення розливу при температурі 15-20"С, який відрізняється тим, що використовують у рівних частках суміш європейських сортів, що вирощуються у Криму і на землях господарства "Коктебель".
  2. 2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що вводять у купаж купажні коньяки не менше 5 років витримки у кількості 10-1595 купажу. шу , , , шо, Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних мікросхем", 2002, М 11, 15.11.2002. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України. « «- ІС) «- «- ІС в) -
    с . и? 1 - - с 50 - 60 б5
UA2002010463A 2002-01-18 2002-01-18 Спосіб виробництва марочного коньяку "коктебель" UA51151A (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2002010463A UA51151A (uk) 2002-01-18 2002-01-18 Спосіб виробництва марочного коньяку "коктебель"

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2002010463A UA51151A (uk) 2002-01-18 2002-01-18 Спосіб виробництва марочного коньяку "коктебель"

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA51151A true UA51151A (uk) 2002-11-15

Family

ID=74246378

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2002010463A UA51151A (uk) 2002-01-18 2002-01-18 Спосіб виробництва марочного коньяку "коктебель"

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA51151A (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR101893626B1 (ko) 과즙 함유 저장 원주를 함유하는 알코올 음료
US9879209B2 (en) Vertical palate wine making process
UA51151A (uk) Спосіб виробництва марочного коньяку "коктебель"
UA51149A (uk) Спосіб виробництва марочного коньяку "кутузов"
UA18835U (en) Method of production of "ay-petri" branded cognac
UA51150A (uk) Спосіб виробництва марочного коньяку "крим"
RU2270237C1 (ru) Способ производства вина игристого пино-дон
UA17640U (en) Method for preparation of "simferopol" vintage cognac
UA18844U (en) The method of production of "cimmeria" ordinary cognac
UA17641U (en) Method for preparation of "scythian naples" vintage cognac
RU2191822C2 (ru) Слабоалкогольный напиток
RU2270238C1 (ru) Способ производства напитка игристого пино-дон
RU2270240C1 (ru) Способ производства винного напитка "пино дон"
RU2235766C1 (ru) Способ производства бренди
RU2142002C1 (ru) Водка "таганай"
RU2293113C1 (ru) Настойка сладкая "любава рябиновая"
UA38658C2 (en) A method for preparation of cognac "oriana" a method for preparation of cognac "oriana"
UA38386C2 (en) A method for preparation of cognac "imperial" a method for preparation of cognac "imperial"
UA38382C2 (en) A method for preparing cognac "tavriia" a method for preparing cognac "tavriia"
UA38194C2 (en) A method for the preparation of cognac "borysfen" a method for the preparation of cognac "borysfen"
UA38383C2 (en) A method for preparing cognac "kakhovka" a method for preparing cognac "kakhovka"
Cracknell et al. Fortified Wines, Spirits, Liqueurs and Aperitifs
UA26409U (en) A composition of ingredients for vintage strong white wine
Bianco et al. The Bar
UA38657C2 (en) A method for preparation of cognac "dnipro" a method for preparation of cognac "dnipro"