UA49421C2 - Element for covering floor and method for its production - Google Patents

Element for covering floor and method for its production Download PDF

Info

Publication number
UA49421C2
UA49421C2 UA2001128325A UA2001128325A UA49421C2 UA 49421 C2 UA49421 C2 UA 49421C2 UA 2001128325 A UA2001128325 A UA 2001128325A UA 2001128325 A UA2001128325 A UA 2001128325A UA 49421 C2 UA49421 C2 UA 49421C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
bars
wood
gluing
plate
floor
Prior art date
Application number
UA2001128325A
Other languages
English (en)
Other versions
UA49421A (uk
Inventor
Volodymyr Serhiiovych Schukin
Original Assignee
Volodymyr Serhiiovych Schukin
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Volodymyr Serhiiovych Schukin filed Critical Volodymyr Serhiiovych Schukin
Priority to UA2001128325A priority Critical patent/UA49421C2/uk
Publication of UA49421A publication Critical patent/UA49421A/uk
Priority to RU2002128182/12A priority patent/RU2243090C2/ru
Publication of UA49421C2 publication Critical patent/UA49421C2/uk

Links

Landscapes

  • Dry Formation Of Fiberboard And The Like (AREA)

Description

Опис винаходу
Група винаходів, що заявляється, відноситься до деревообробної промисло-вості, а саме до елементів для 2 покриття підлоги, Її може бути використана в технологічному циклі їх виготовлення та при укладці покриття підлоги в житлових приміщеннях, офісах, театрах та в інших об'єктах.
В цей час до покриття підлоги пред'являється комплекс вимог, що відносяться як до його якості, зокрема до характеристик міцності, так і до можливості придания йому декоративності. Для задоволення численних вимог споживача потрібен широкий асортимент елементів покриття підлоги. 70 Найбільш близьким до об'єкту, що заявляється, є елемент покриття підлоги, що описаний в патенті ОА
Мо29364. Він представляє собою пластину, що складається з набору ламелей, а пластина є зрізом брусків, що склеєні вздовж бокових поверхонь. Зріз представляє собою площину, перпендикулярну відносно напрямку розташування волокон деревини.
Відомий елемент покриття підлоги, призначений для наклеювання на щит, при цьому одержана конструкція 72 дає можливість знизити трудовитрати на монтажні роботи. Але при настилі відомого елемента підлоги він прогинається під власною вагою і виникає можливе його руйнування, оскільки перпендикулярне відносно площини підлоги розташування волокон не сприяє прийняттю навантажень на розтяг.
Вказане розташування волокон може стати причиною відколу покриття внаслідок дії ударних навантажень.
Крім того, відомий елемент покриття підлоги характеризується недостатньою стійкістю до вологи, що призводить до деформації та викривленню його форми.
Задачею цього винаходу є вдосконалення елемента покриття підлоги шляхом зміни тектонічних навантажень на волокна деревини, внаслідок чого досягається міцність на розтяг, стійкість до ударних навантажень та усувається вірогідність деформації покриття та викривлення його форми.
Поставлена задача вирішується тим, що елемент покриття підлоги, що представляє собою пластину, яка с 22 складається з набору ламелей з деревини, згідно з винаходом, ламелі характеризуються розташуванням Го) волокон деревини в горизонтальній площині, а пластина представляє собою зріз брусків, що склеєні їх боковими та торцевими поверхнями.
Відомий спосіб виготовлення елемента для покриття підлоги (патент ОА Мо29364) включає наступні технологічні операції: -- 30 - бруски з різноманітних порід дерева, що попередньо були висушені, розташовують на щиті таким чином, су щоб волокна деревини були розташовані перпендикулярно до щиту; - бруски склеюють їх боковими поверхнями, блок розрізують на пластини в поперечному відносно М розташуванню волокон напрямку; Ф - пластину при необхідності приклеюють на щит або укріплюють іншим способом.
Зо Але способу-прототипу притаманні недоліки, які обумовлені, в першу чергу, розташуванням волокон М деревини в ламелях, що об'єднані за допомогою склеювання. Відомий елемент для покриття підлоги недостатньо стійкий до навантажень на стиск-розтяг, що збільшує вірогідність його поломки при монтажних роботах. І, крім того, він погано протистоїть дії ударних навантажень, що призводить до відколу. Надмірне « водопоглинання, що притаманне відомому способу покриття підлоги, призводить до його деформування. З 40 Існуючі обмеження щодо стійкості відомого покриття підлоги до певних навантажень компенсують с зменшенням розмірів пластини. з» Попередня сушка брусків є дуже тривалим процесом, оскільки наступне склеювання брусків та розпилювання одержаного блока на пластини передбачає використання значних за товщиною брусків.
Задачею другого винаходу є розробка способу виготовлення елемента покриття підлоги шляхом зміни 45 сукупності технологічних операцій, внаслідок чого досягається більш високі споживчі властивості вказаного е елемента, знижується трудомісткість його виготовлення. (Те) Поставлена задача вирішується тим, що в способі виготовлення елемента для покриття підлоги, що включає склеювання брусків деревини їх боковими поверхнями, розрізування отриманого блока брусків на пластини, шк згідно з винаходом, склеювання брусків здійснюють як їх боковими поверхнями, так і їх торцями, а розрізування ка 20 на пластини виконують паралельно площинам розташування волокон.
Спосіб, що заявляється, дозволяє склеювати бруски різної форми та різних розмірів. Крім того, бруски та можуть бути виконані з різних порід деревини.
Особливості способу, що пропонується, передбачають виконання на зовнішній поверхні пластин декоративного малюнку або орнаменту.
В елементі, що пропонується, склеювання брусків їх боковими та торцевими поверхнями та наступне
ГФ) розрізування одержаних блоків на пластини паралельно площинам розташування волокон в своїй сукупності визначають високі споживчі властивості покриття підлоги. о Подовжнє розташування волокон в ламелі сприяє збільшенню опору навантаженню на розтяг-стиск та ударним навантаженням, внаслідок чого елемент покриття підлоги, що одержують, піддається значно меншому 60 ламанню при монтажних роботах та відколу порівняно, наприклад, з прототипом.
Безперечною перевагою елементу, що пропронується, є його висока стійкість до вологи, що пояснюється розташування волокон в ламелях.
Технологія виготовлення елемента, що пропонується, передбачає використання брусків меншої товщини, але при цьому більшої площини, що дозволяє прискорити процес їх попередньої сушки. бо Елементи покриття підлоги, що виготовлені у відповідності до способу-прототипу, укладають на щит,
закріпляють їх на щиті, наприклад, приклеюванням. Така технологія є найменш трудомістка, оскільки дозволяє в заводських умовах виконати багато підготовчих операцій, в тому числі шліфування поверхні, додавання їй декоративних властивостей.
Спосіб, що заявляється, розширює можливості автоматизувати процес серійного виготовлення паркетних блоків.
Суть винаходу пояснюється кресленнями, де на Фіг.1 зображено блок склеєних брусків згідно з винаходом, при цьому напрямок розташування волокон співпадає з подовжною віссю самого елемента, а на Фіг.2 зображена пластина, яка є елементом покриття підлоги згідно з винаходом і яка одержана з блоку, показаному на Фіг.1 /о засобом згідно з винаходом.
На Фіг.3 показано блок склеєних брусків, у якому вісі брусків утворюють кут з подовжньою віссю самого блоку;
На Фіг.4 зображена пластина, одержана з блоку на Фіг.4 згідно з винаходом.
На Фіг.5 показано блок склеєних брусків, у якому вісі брусків утворюють будь-які кути з віссю самого блоку;
На Фіг.б6 показано пластину, одержану з блоку на Фіг.5 згідно з винаходом.
На Фіг.7 показано блок склеєних брусків, які мають фігурну форму з декоративною метою,
На Фіг.8 зображено пластину, одержану з блоку на Фіг.7 згідно з винаходом.
Крім того, винахід пояснюється прикладом конкретного здійснення способу.
Приклад
Паркетні заготовки (бруски), які не придатні для виготовлення якісного паркету через малі лінійні розміри (довжина 100-300мм), сушать та обробляють відповідним чином, склеюють їх боковим та торцевими поверхнями в монолітну з розмірами приблизно З000х1000х10О0мм. Склеювання проводять будь яким відомим способом.
Потім одержану зі склеєних брусків плиту розпилюють в напрямку подовжньої вісі на блоки 1 розміром приблизно 200Хх3000Хх10Омм.
Після цього кожний блок 1 розпилюють на пластини 2 товщиною 3-1Омм і розмірами в плані такими же, як у сч відповідного блока: приблизно 200х300Омм.
Одержані пластини являють собою набір із ламалей 3, значно перевершуючи лам ель за розмірами. Потім і) пластини наклеюються, як ламелі, на деревну або бетонну основу.
Таким чином об'єкт, що пропонується, має ряд переваг, що полягають в високих споживчих властивостях, технологічних спрощеннях монтажних робіт та зниженням трудовитрат, що пов'язані з ними, і підвищенням «- економічних показників. с « (о) « - . и? щ» се) щ» іме) - іме) 60 б5 шк їх а аех.
Що . . са 2 ей «В ШИ
АН лаву Твуя г Е Й ее М 70 ше о он Ніка
Ба ш Е зи с, ще ' це ріст мой ЕК. ще до -й о. з Нет ши Й й Е «КК
Ж ж ай Кк й ке Пе
Ї. стей г. й Шу
Й : її й - щк ше З -ій ЩІ оц : ї "ще
Кі Бк АЙ о: см 25 фо ки зи й У Бей
Ще ЩЕ ЕЛЕ тей бу. 4 І КЕЙ г. ож -й р "ж зо Й Й сти т і. МН нсжя щі " й з
Фев Фев Ї й с
ЕЕ: вт «В а Й Но Се и й св нт Ше Є й ни (о) 7 Кай Ще оси ла щі «ан т ух «ВІ р зві тич а аку То. Шо п - . их Т ци Й .
ШИ: сь ій їі : па в ши «
ОН. и ню ожини, - й

Claims (6)

Формула винаходу и?
1. Елемент для покриття підлоги, що являє собою пластину з набору ламелей з деревини, який відрізняється тим, що ламелі характеризуються розташуванням волокон деревини в горизонтальній площині, а пластина ве являє собою зріз склеєних боковими та торцевими поверхнями брусків. со
2. Спосіб виготовлення елементу для покриття підлоги, що включає склеювання брусків деревини їх боковими поверхнями, розрізування одержаного блока брусків на пластини, який відрізняється тим, що ве склеювання брусків здійснюють як боковими, так і їх торцевими поверхнями, а розрізування на пластини з 50 виконують паралельно площинам розташування волокон.
3. Спосіб за п. 2, який відрізняється тим, що бруски, що склеюють, мають різну форму. -З
4. Спосіб за п. 2 або п. 3, який відрізняється тим, що бруски, що склеюють, мають різні геометричні розміри.
5. Спосіб за п. 2 або п. 3, або п. 4, який відрізняється тим, що бруски виконані з деревини різних порід.
6. Спосіб за п. 2 або п. 3, або п. 4, або п. 5, який відрізняється тим, що на зовнішню поверхню пластини наносять декоративний малюнок. Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних ю мікросхем", 2004, М 12, 15.12.2004. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України. 60 б5
UA2001128325A 2001-12-04 2001-12-04 Element for covering floor and method for its production UA49421C2 (en)

Priority Applications (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2001128325A UA49421C2 (en) 2001-12-04 2001-12-04 Element for covering floor and method for its production
RU2002128182/12A RU2243090C2 (ru) 2001-12-04 2002-10-23 Способ изготовления элемента покрытия пола

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2001128325A UA49421C2 (en) 2001-12-04 2001-12-04 Element for covering floor and method for its production

Publications (2)

Publication Number Publication Date
UA49421A UA49421A (uk) 2002-09-16
UA49421C2 true UA49421C2 (en) 2004-12-15

Family

ID=34391224

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2001128325A UA49421C2 (en) 2001-12-04 2001-12-04 Element for covering floor and method for its production

Country Status (2)

Country Link
RU (1) RU2243090C2 (uk)
UA (1) UA49421C2 (uk)

Also Published As

Publication number Publication date
RU2243090C2 (ru) 2004-12-27
UA49421A (uk) 2002-09-16

Similar Documents

Publication Publication Date Title
WO2002026454A3 (en) Wooden tiles and method for making the same
EP3189193A1 (en) Wooden facade element
EA036506B1 (ru) Способ изготовления многослойного деревянного продукта и многослойные деревянные продукты
UA49421C2 (en) Element for covering floor and method for its production
RU2359092C2 (ru) Плита из древесных прядей и цемента
KR20090065590A (ko) 마루용 판재의 제조방법
JPS63114742A (ja) 凹凸表面のある木質系多孔土壁芯材とその製造方法
RU2002128182A (ru) Элемент покрытия пола и способ его изготовления
RU2063870C1 (ru) Способ изготовления плиток мозаичного паркета
RU2052623C1 (ru) Паркетный щит и способ его изготовления
KR100527249B1 (ko) 마루판 제조방법및 마루판
CN114475077B (zh) 一种弧形装饰板的装配式加工方法及弧形装饰板结构
DE50206629D1 (de) Verfahren und Einrichtungen zum Einschnitt und zur Profilierung von Trapezlamellen für Trapezlamellenbalken
CN214696263U (zh) 一种新型隔音隔墙
KR200312350Y1 (ko) Pvc 재질을 용축 첨지한 타일 조립체
RU2112127C1 (ru) Дверное полотно из массивной древесины
JP3117398U (ja) 幅広の柾目板
RU2159700C1 (ru) Способ изготовления деревянных панелей путем склеивания и панель, полученная этим способом
RU2077979C1 (ru) Способ изготовления плиток мозаичного паркета
RU2016779C1 (ru) Способ изготовления декоративных изделий из дерева
CA2212179A1 (en) A method for dividing a log and for producing a composed wood unit
FI95069B (fi) Menetelmä rakennus- tai sisustuslevyn valmistamiseksi
RU24686U1 (ru) Керамическое изделие для облицовки строительных конструкций
CN110005205A (zh) 一种卡扣式装配房屋的制造方法
RU93031138A (ru) Способ изготовления плиток мозаичного паркета