UA47522C2 - Засіб "глутакам" для лікування серцево-судинних захворювань - Google Patents

Засіб "глутакам" для лікування серцево-судинних захворювань Download PDF

Info

Publication number
UA47522C2
UA47522C2 UA99116398A UA99116398A UA47522C2 UA 47522 C2 UA47522 C2 UA 47522C2 UA 99116398 A UA99116398 A UA 99116398A UA 99116398 A UA99116398 A UA 99116398A UA 47522 C2 UA47522 C2 UA 47522C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
potassium
magnesium
glutamate
injections
water
Prior art date
Application number
UA99116398A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Іван Хомич Макаревич
Иван Фомич Макаревич
Людмила Григорівна Алмакаєва
Людмила Григорьевна Алмакаева
Євгенія Іванівна Затула
Евгения Ивановна Затула
Наталія Власівна Бігунова
Наталия Власовна Бигунова
Віктор Петрович Георгієвський
Виктор Петрович Георгиевский
Ліана Петрівна Купраш
Лиана Петровна Купраш
Тетяна Миколаївна Пантелеймонова
Татьяна Николаевна Пантелеймонова
Людмила Борисівна Шарабура
Людмила Борисович Шарабура
Original Assignee
Державний Науковий Центр Лікарських Засобів
Государственный научный центр лекарственных средств
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Державний Науковий Центр Лікарських Засобів, Государственный научный центр лекарственных средств filed Critical Державний Науковий Центр Лікарських Засобів
Priority to UA99116398A priority Critical patent/UA47522C2/uk
Publication of UA47522C2 publication Critical patent/UA47522C2/uk

Links

Landscapes

  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)

Abstract

Винахід відноситься до медицини і хіміко-фармацевтичної промисловості, зокрема, до засобів для лікування серцево-судинних захворювань. Засіб містить (в мас.%) калію глутамінат (4,42-5,36), магнію глутамінат (3,98-4,94), пропіленгліколь (3,00-10,00) та воду для ін'єкцій (до 100%).

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до медицини і хіміко-фармацевтичної промисловості, зокрема, до створення, 2 виробництва та застосування засобів для лікування серцево-судинних захворювань.
Відомий лікарський засіб "Дигоксин", який застосовують при хронічній недостатності кровообігу І-І А та
ПО ОБ ступеня, при тахіаритмічній формі мерехтіння передсердь, пароксизмальній миготливій аритмії, пароксизмальній суправентрикулярній тахікардії, при недостатності кровообігу у хворих інфарктом міокарда.
Призначають дигоксин внутрішньо в таблетках, краплях або внутрішньовенно. Застосування дигоксину потребує 70 обережності при гострій коронарній недостатності при активному міокардиті, вираженій брадикардії, протипоказаннях при блокадах серця. При передозуванні дигоксину може спостерігатися уповільнення провідності серця, бігемінія, нудота, блювання, втрата апетиту та інші побічні явища (1).
Відомий лікарський засіб "Целанид", який застосовують при гострій і хронічній недостатності кровообігу І та І ступеня, тахісистолічній формі мерехтіння передсердь, суправентрикулярній формі пароксизмальної 12 тахікардії. Призначають целанид внутрішньо в таблетках., краплях або внутрішньовенно. Протипоказання при застосуванні целаніду такі ж, як і у дигоксина (2).
Відомий лікарський засіб "Строфантин", який застосовують при гострій серцево-судинній недостатності, при важких формах хронічної недостатності кровообігу ІІ та І ступеня, при серцевій декомпенсації з нормальною частотою серцевого ритму або брадисистолічною формою мерехтіння передсердь. Призначають строфантин внутрішньовенно або внутрішньом'язово. Протипоказаний строфантин при різких органічних змінах серця і судин, при гострому міокардиті, ендокардиті, глибокому кардіосклерозі. При передозуванні строфантину може з'являтися екстрасистолія, бігемінія, дисоціація ритму, можливі нудота та блювання (3).
Відомий лікарський засіб "Кардіовален", до складу якого входять сік жовтушника розлогого, адонізид концентрований, настойка валеріани, екстракт глоду, камфора, натрію бромід, спирт 9595, хлорбутанолгідрат. с
Застосовують кардіовален при ревматичних пороках серця, кардіосклерозі з явищами серцевої недостатності і Ге) порушеннями кровообігу І, П А ступеня, при стенокардії (без органічних змін судин серця), вегетативних неврозах (4).
Відомий лікарський засіб "Аспаркам" у вигляді розчину для ін'єкцій, до складу якого входять калію аппарагінат, магнію аспарагінат, сорбіт та вода для ін'єкцій. Застосовують "Аспаркам" при аритміях серця, при сч порушеннях ритму, пов'язаних з інтоксикацією препаратами наперстянки, при пароксизмах мерехтіння Га передсердь, у лікуванні коронарної недостатності і гіпокаліємії що викликана застосуванням салуретичних засобів. Протипоказаний препарат при гострій і хронічній недостатності нирок і гіперкаліємії. Можливі побічні о явища у вигляді нудоти, запаморочення (5, б). ча
Відомий лікарський засіб "Панангін' у вигляді драже, а також у вигляді розчину для інфузій, до складу 32 якого входять калію гідроксид, магнію оксид, 0 -аспарагінова кислота, сорбітол і вода для ін'єкцій (7). в
Найбільш близьким до заявляємого є лікарський засіб "Панангін" у вигляді розчину для ін'єкцій, до складу якого входять калію аспарагінат, магнію аспарагінат, стабілізатор і вода для ін'єкцій. Препарат застосовують при гіпокаліємії, як допоміжну терапію при стенокардії, інфаркті міокарда, серцевій недостатності, порушеннях « серцевого ритму, в тому числі викликаних передозуванням препаратів наперстянки. Препарат протипоказаний З при гострій і хронічній нирковій недостатності, гіперкаліємії, гіпермагніємії, АВ блокаді, важкій міастенії. с Можлива побічна дія у вигляді нудоти, блювання, діареї, порушення провідності міокарда. При з» внутрішньовенному введенні можлива парадоксальна реакція у вигляді збільшення числа електросистол, а при швидкому внутрішньовенному введенні можливі явища гіперкаліємії і гіпермагніємії (8).
До причин, що перешкоджають в прототипі одержанню технічного результату, якого досягають в заявляємому засобі, слід віднести те, що якісний та кількісний склад вихідних компонентів не забезпечує шк достатньо високий рівень та широкий спектр специфічної активності, не зменшує наявності побічних ефектів та -і протипоказань.
В основу винаходу поставлено завдання створення засобу для лікування серцево-судинних захворювань і-й шляхом такого підбору якісного та кількісного складу вихідних компонентів, який би забезпечив достатньо ка 20 високий рівень та широкий спектр специфічної активності, зменшив або виключив наявність побічних ефектів та протипоказань, розширив спектр показань. о Поставлене завдання вирішується тим, що в засобі для лікування серцево-судинних захворювань, що містить калієві та магнієві солі амінокислоти, стабілізатор і воду для ін'єкцій, у відповідності з винаходом як калієву сіль амінокислоти використовують калію глутамінат, як магнієву сіль амінокислоти - магнію глутамінат, 22 аяк стабілізатор - пропіленгліколь при такому співвідношенні компонентів, мас.9о: о Калію глутамінат 4,42 - 5,36 ко Магнію глутамінат 3,98 - 4,94
Пропіленгліколь 3,00 - 10,00 бо Вода для ін'єкцій Решта
Технічний результат, який одержують при здійсненні винаходу, полягає у досягненні високого рівня та широкого спектра специфічної активності з одночасним зменшенням або виключенням побічних ефектів та протипоказань, розширенні спектра показань. 65 Заявляємий засіб "Глутакам" може бути використаний для лікування хворих з порушеннями серцевого ритму (в тому числі при інфарктах міокарда, передозуванні серцевих гликозидів), при серцевій недостатності,
ішемічній хворобі серця, артеріальній гіпертонії, гіпокаліємії та інших захворюваннях серцево-судинної системи, а також при лікуванні ряду захворювань центральної нервової системи, інфекційних захворювань, в хірургії.
Наводимо конкретні приклади здійснення винаходу.
Приклад 1. В реактор з водою для ін'єкцій завантажують при перемішуванні кислоту глутамінову, магнію оксид та калію гідроксид. Одержаний розчин нагрівають до 1007С, кип'ятять протягом 1Охв., після чого охолоджують до 50 - 707 і завантажують при перемішуванні пропіленгліколь. Одержаний розчин охолоджують, доводять водою для ін'єкцій до необхідного об'єму, перемішують, фільтрують і ампулюють. В процесі 7/0 приготування розчину відбувається реакція утворення дисоційованих в воді калієвої і магнієвої солей глутамінової кислоти.
Заявляємий засіб має таке співвідношення компонентів, мас.9о:
Калію глутамінат 5,36
Магнію глутамінат 3,98
Пропіленгліколь 3,00
Вода для інекцій Решта
Приклад 2. В реактор з водою для ін'єкцій завантажують при перемішуванні кислоту глутамінову, магнію оксид та калію гідроксид. Одержаний розчин нагрівають до 1007С, кип'ятять протягом 1Охв., після чого охолоджують до 50 - 707 і завантажують при перемішуванні пропіленгліколь. Одержаний розчин охолоджують, доводять водою для ін'єкцій до необхідного об'єму, перемішують, фільтруюсь і ампулюють. В процесі приготування розчину відбувається реакція утворення дисоційованих в воді калієвої і магнієвої солей глутамінової кислоти.
Заявляємий засіб має таке співвідношення компонентів, мас.9о: с
Калію глутамінат 4,90 о
Магнію глутамінат 4,38
Пропіленгдіколь 5,00
Вода для інекцій Решта с сч
Приклад 3. В реактор з водою для ін'єкцій завантажують при перемішуванні кислоту глутамінову, магнію оксид та калію гідроксид. Одержаний розчин нагрівають до 1007С, кип'ятять протягом 1Охв, після чого Щео, охолоджують до 50 - 707 і завантажують при перемішуванні пропіленгліколь. Одержаний розчин охолоджують, М доводять водою для ін'єкцій до необхідного об'єму, перемішують, фільтрують і ампулюють. В процесі
Зо приготування розчину відбувається реакція утворення дисоційованих в воді калієвої і магнієвої солей « глутамінової кислоти.
Заявляємий засіб має таке співвідношення компонентів, мас.9о:
Калію глутамінат 4,42 «
Магнію глутамінат 4,94 - с Пропіленгліколь 10,00 ч Вода для інекцій Решта и?
Якісний та кількісний склад заявляемого засобу "Глутакам" повністю вирішує поставлене у винаході завдання по створенню високоефективного засобу для лікування серцево-судинних захворювань. т» Автори заявляємого засобу в процесі досліджень виявили переваги застосування калію і магнію у вигляді - солей саме глютамінової кислоти, на відміну від панангіну і аспаркаму, де їх використовують у вигляді солей рі -аспарагінової кислоти. 1 Відомо, що глутаміновій кислоті належить специфічна роль у підтриманні в тканинах м'язів та мозку високої т 50 концентрації іонів калію, необхідної для дихання і гліколізу, проведення нервових імпульсів. З глутамінової кислоти в тканинах нервової системи утворюється гамма-аміномасляна кислота, яка виконує важливу роль у що) функціонуванні центральної нервової системи як медіатор гальмівних процесів. Окрім того, глутамінова кислота приймає участь в обмінних процесах, активуючи тканинне дихання і окисне фосфорилування. Знаходячись у центрі азотистого обміну, вона тісно пов'язана з вуглеводним, енергетичний, жировим, мінеральним та іншими видами обміну речовин. Але глутамінова кислота має цілий ряд протипоказань і побічних ефектів, значну частину яких автори заявляємого засобу змогли зменшити або виключити, застосовуючи глутамінову кислоту у
ІФ) вигляді її калієвої та магнієвої солей, які не мають тератогенних, мутагенних, канцерогенних, ембріотоксичних іме) властивостей, не виявляють алергізувального та імунотоксичного впливу на живий організм.
Калію глутамінат (калієва сіль глутамінової кислоти) цілком задовольняє потреби організму людини у такому 60 необхідному для його життєдіяльності елементі як калій. Відомо, що калій є основним внутрішньоклітинним іоном і зміна його вмісту в організмі, а також взаємовідносини між внутрішньо- та позаклітинними його фракціями супроводжуються значними порушеннями функціонального стану організму. Концентрація калію в його рідинах є важливим фактором для активності цілого ряду ферментів, які приймають участь в процесах окислення, гліколізу та накопичення енергії у формі фосфатних сполук. Вміст калію в тканинах та його внутрішньоклітинний розподіл 65 вирішально впливає на діяльність нервово-м'язової системи як робочий механізм процесів збудження та гальмування. Зменшення вмісту калію супроводжується накопиченням натрію, що призводить до зниження функціональної здатності клітин в організмі, в тому числі є одним із факторів, що обумовлюють зниження скоротливої здатності міокарда у осіб літнього та старечого віку.
Присутність калію в заявляємому засобі у вигляді солі глутамінової кислоти значно підвищує ефективність
Виконання основних функцій цього елементу. На відміну від глутамінової кислоти він має високі органолептичні властивості, добре розчинюється у водному середовищі, не має місцевоподразнювальної дії. Калію глутамінат підвищує концентрацію калію в тканинах в умовах калієвого дефіциту, має антиаритмічну, протисудомну дію, виявляє антиоксидантний та мембраностабілізуючий ефект, підсилює жовчовиділення та діурез, підвищує активність мікросомальних ферментів печінки, зменшує прояви інтоксикації внаслідок прийому цілого ряду ліків 7/о (серцевих глікозидів, нейротропних та ін.). Всіма цими властивостями калію глутамінат вигідно відрізняється від інших калійвміщуючих препаратів: калію хлориду, калію оротату, панангіну, аспаркаму.
Кількісний вміст калію глутамінату обумовлений декількома факторами: по-перше, кількісним вмістом вихідних компонентів, необхідних для успішного проведення реакції утворення солі глутамінової кислоти.
По-друге, вміст калію глутамінату є дозозалежним: при зменшенні його кількості неповністю проявляється /5 необхідний рівень його специфічної активності. При збільшенні його кількості можливі прояви побічних ефектів у вигляді гіперкаліємії, інтоксикації за рахунок накопичення в плазмі крові та ін.
Магнію глутамінат (магнієва сіль глутамінової кислоти) є необхідною речовиною для успішного виконання багатьох функцій живого організму. Як відомо, іони магнію активують ряд ензимних систем, знижують рівень катеходамінів в крові, виявляють протективну дію на клітинні мембрани при ішемії, нормалізують метаболічні 2о процеси у адвентиції коронарних судин, а також реологічні властивості крові, що сприяє попередженню атеросклерозу. Дефіцит магнію призводить до збільшення вмісту холестерину в плазмі крові, підвищенню рівня жирних кислот. Магній як фізіологічний блокатор кальцію проявляє фармакологічні ефекти, властиві блокаторам кальцію, але на відміну від них не знижує скоротливу здатність міокарда і посилює розслаблення м'язів, що обумовлює перспективність його застосування в геріатричній практиці. с
Препарати магнію (хлорид, сульфат) широко застосовуються у терапії серцево-судинних захворювань. Але результати досліджень взаємозв'язку метаболізму магнію і калію, а також ролі цих іонів у механизмі збудження і) та скорочення міокарда, свідчили про доцільність застосування комбінацій цих іонів для лікування серцево-судинних захворювань, причому у вигляді солей кислот: наприклад, аспарагінати калію і магнію (панангін, аспаркам), як в прототипі та аналогах, а також глутамінати калію і магнію, як в заявляємому засобі. с зо Кількісний вміст магнію глутамінату також обумовлений вмістом вихідних компонентів, необхідних для успішного проведення реакції утворення магнієвої солі глутамінової кислоти. Окрім того, вміст магнію є с дозозалежним і при зменшенні його кількості неповністю проявляється рівень його специфічної активності, а при ю збільшенні його кількості можливі прояви побічних ефектів.
В процесі розробки способу одержання заявляємого засобу була виявлена необхідність введення до складу - ін'єкційного розчину стабілізатора. Проведені дослідження довели, що в ряду стабілізаторів, який включав «Е сорбіт харчовий, сорбітол, поліетіленгліколь та пропіленгліколь, найбільш придатним є пропіленгліколь в концентрації З - 1095. Введення цього стабілізатора дозволило одержати гомогенний ін'єкційний розчин з терміном зберігання до двох років. Використання інших стабілізаторів призводило до порушення рівноваги в системі розчину, зменшувало термін зберігання, сприяло утворенню зависі магнію гідроксиду за рахунок «
Контакту розчину з киснем повітря. При кількісному вмісті пропіленгліколю в заявляємому складі менше з с заявляємих значень не виконується його функція стабілізатора та сорозчинника. Використання пропіленгліколю у кількості більше заявляємих значень, недоцільно, бо у межах заявляємих значень повністю виконується його ;» функція стабілізатора. До того ж введення занадто великої кількості пропіленгліколю до ін'єкційного засобу небайдуже для організму людини.
Проведені доклінічні дослідження свідчать про переваги заявляємого засобу перед засобом-прототипом і ї5» засобами-аналогами.
Так, при дослідженні впливу глутакаму і панангіну на конкретні судинні ефекти, наприклад, на гладкі м'язи ш- судин, було виявлено, що ступінь розслаблення гладком'язових клітин ізольованого сегмента грудної аорти с щурів у відповідь на дію глутакаму досягає 58,725905, тоді як реакція на панангін складає 36,38905,
Результати досліджень біоелектричної активності міокарда щурів в умовах адреналінової кардіоміопатії на ю фоні введення розчинів панангіну і глутакаму (таблиця 1) свідчать, що при введенні їх в однакових дозах
Ге (50Омг/кг) глутакам вірогідно зменшував вміст кальцію і нормалізував концентрацію калію в міокарді, в той час як при введенні панангіну спостерігалась лише тенденція до досягнення вищевказаних ефектів.
При вивченні дії заявляємого засобу в експерименті на пітуїтриновій моделі кардіоміопатії було виявлено ов Значне зменшення зміни ультраструктури міокарда: нормалізувалась архітектоніка органел кардіоміоцитів, зникли зміни в міофібрилах, були відсутні осередки набряку саркоплазми, нормалізувалась структура стінки
Ф) більшості капілярів, перикапілярний простір і просвіт саркотубулярної сітки залишались розширеними. Таким ка чином, результати проведених досліджень свідчать, що курсове введення заявляємого засобу в діапазоні доз 100 - 5б0Омг/кг нормалізує біоелектричну активність міокарда і усуває структурні і метаболічні зрушення в бо Міокарді в умовах експериментальної пітуїтринової моделі кардіоміопатії.
Як відомо, одним з основних ефектів засобів на основі калієвих і магнієвих солей амінокислот є їх антиаритмічна активність. Були проведені порівняльні дослідження дії заявляємпго засобу і засобу- прототипу на моделях строфантинової, хлоркальцієвої та аконітинової аритмії у кроликів та щурів (таблиці 2 - 4).
При однократному введенні глутакаму в дозі 1Омг/кгс значно зменшувались прояви строфантинової 65 інтоксикації. Порушення серцевого ритму проявлялись поодинокими екстрасистолами на 2 - З хвилині. При збільшенні дози засобу до 25мг/кг його антиаритмічна дія стала більш чіткою: електрокардіограма кролика при однократному введенні 0,2О0мг/кг строфантину і 25мг/кг глутакаму реєструє лише короткочасне уповільнення серцевого ритму. Профілактичне введення глутакаму на протязі п'яти діб в дозі 10,Омг/кг запобігало розвитку строфантинової аритмії у експериментальних тварин.
Антиаритмічна активність панангіну при строфантиновій інтоксикації була менш виразною у порівнянні з глутакамом: при введенні 0,2Омг/кг строфантину і 10,Омг/кг панангіну на 1 - 2 хвилинах реєструвались шлуночкові екстрасистоли, внутрішньошлуночкова блокада, брадикардія на протязі години. При збільшенні дози панангіну до 25мг/кг його антиаритмічний ефект збільшувався, але не спостерігалась нормалізація серцевого ритму. На протязі 1 - 5 хвилин після введення засобу були наявні поодинокі екстрасистоли, брадикардія, що 7/0 Змінювалась тахікардією, подовження антривентрикулярної провідності.
Дослідження антиаритмічної дії глутакаму на моделях хлоркальцієвої та аконітинової аритміях підтверджують його ефективність. Введення 1Омг/кг глутакаму запобігає виникненню аритмії, що викликана кальцію хлоридом.
При профілактичному прийомі глутакаму на протязі 5 діб після введення аконітину спостерігались лише поодинокі екстрасистоли на 15 - 20 хвилинах після введення без інших порушень серцевого ритму. ник (адреналінова | (адреналін т глутакам), (адреналін к глутакам) «з панангін) Б0Омг/кг модель) 200мг/кг 100Омг/кг нини: и По хо Нє НОТ
ПО Ст ПИ ПОН ПО У НОЕЕ т НО
В ту 0,2 о
По и ПИТ НН т НН У НН
Шо
Висота зубця Мт 0,100 х 0,230 ж 01 0,150 ж 0,009 0,135 х 0,008 0,125 х 0,007
ТВ ПО НЕ и ПО Ніні Нана НИ зо Млини ши шини ши сч
ПИ Ст ПИ ПОН НОЯ НОТ НО
ЗНОШЕНІ НИ НИК НИ
8 0,001
ПС: НОЯ КОНУС НУ НУ зв Пе ННЯ ПОН ПОН З НОННННЄ З НО НН: в
БА іі ІННИ НН НИК 0,002
ПЕ ПОС ННЯ ПОН НЄ НЄ Нє НН о ПС ПОСТ ПОН ПОЛОН ПОН НЄ НН Не - їз» ї. - й ю 0 родантноготлутемсвю 0000000 їз ов щі ю 60 вв
Таким чином, в заявляємому засобі повністю виконується завдання по створенню високоефективного засобу для лікування серцево-судинних захворювань на основі калію глутамінату та магнію глутамінату.
ЛІТЕРАТУРА
1. Машковский М.Д. Лекарственнье средства. М., "Медицина", 1977. Т. 1, с. 349. 2. Машковский М.Д. Лекарственнье средства. М., "Медицина", 1977. Т. 1, с. 351.
З. Машковский М.Д. Лекарственньсе средства. М., "Медицина", 1977. Т. 1, с. 357. 4. Машковский М.Д. Лекарственнье средства. М., "Медицина", 1977. Т. 1, с. 364. / 5. Машковский М.Д. Лекарственньсе средства. - Харьков: Торсинг, 1997. Т. 2, с. 155. 6. Патент України Мо14462,Окл. АЄ1КЗ31/195. Опубл. бюл. "Промислова власність", 1997, Мо2, с. 3.1.48. 7. Лекарственнье препарать! зарубежньїх фирм в Росии: Справочник. - Москва: АстраФармсСервис. - с. 176. 8. Лекарственнье препарать! зарубежньїх фирм в Росси; Справочник. - Москва: АстраФармсСервис. - с. 176 - 177 (прототип).

Claims (1)

  1. Формула винаходу Засіб для лікування серцево-судинних захворювань, який містить калієву та магнієву солі амінокислоти, стабілізатор і воду для ін'єкцій, який відрізняється тим, що як калієву сіль амінокислоти містить калію глутамінат, як магнієву сіль амінокислоти - магнію глутамінат, а як стабілізатор - пропіленгліколь при такому співвідношеннні компонентів, мас.9о: калію глутамінат 4,42 - 5,36 магнію глутамінат 3,98 - 4,94 с пропіленгліколь 3,00 - 10,00 Ге) вода для ін'єкцій Решта Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних ЄМ мікросхем", 2002, М 7, 15.07.2002. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і с науки України. Іо) ча « -
    с . и? ЧК» -І 1 з 50 Ко) Ф) іме) 60 б5
UA99116398A 1999-11-25 1999-11-25 Засіб "глутакам" для лікування серцево-судинних захворювань UA47522C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA99116398A UA47522C2 (uk) 1999-11-25 1999-11-25 Засіб "глутакам" для лікування серцево-судинних захворювань

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA99116398A UA47522C2 (uk) 1999-11-25 1999-11-25 Засіб "глутакам" для лікування серцево-судинних захворювань

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA47522C2 true UA47522C2 (uk) 2002-07-15

Family

ID=74211763

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA99116398A UA47522C2 (uk) 1999-11-25 1999-11-25 Засіб "глутакам" для лікування серцево-судинних захворювань

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA47522C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Chadda et al. Hypomagnesemia and refractory cardiac arrhythmia in a nondigitalized patient
Abraham et al. Magnesium in the prevention of lethal arrhythmias in acute myocardial infarction
Kleiger et al. Effects of chronic depletion of potassium and magnesium upon the action of acetylstrophanthidin on the heart
US5314919A (en) Calcium supplements
Weller et al. Effects of acute removal of potassium from dogs: changes in the electrocardiogram
ES2219531T3 (es) Suplemento dietetico que potencia el metabolismo de la energia muscular que comprende una alcanoilcarnitina y ribosa.
JP3622985B2 (ja) マグネシウム吸収を高め、アテローム性動脈硬化症を防ぐ方法
CN100490819C (zh) 具有不同性状的药物及其制备和用途
UA47522C2 (uk) Засіб "глутакам" для лікування серцево-судинних захворювань
Perković-Vukčević et al. Severe acute caffeine poisoning due to intradermal injections: mesotherapy hazard
CN101342238B (zh) 一种治疗心脑血管疾病的药物组合物
RU2168989C1 (ru) Средство для лечения сердечно-сосудистых заболеваний
RU2137472C1 (ru) Лекарственный препарат "гистохром" для лечения острого инфаркта миокарда и ишемической болезни сердца
Rubin et al. Usefulness of Valsalva manoeuvre and cold pressor test for evaluation of arrhythmias in long QT syndrome.
EA001099B1 (ru) Инъекционное лекарственое средство "цитофлавин", обладающее цитопротекторным действием
WO2010149653A1 (en) A pharmaceutical composition comprising meldonium succinate and medical uses thereof
Henning et al. Serum quinidine levels after administration of three different quinidine preparations
EP0530220B1 (en) Pharmaceutical composition
RU2336076C2 (ru) Пероральное лекарственное средство для восполнения дефицита магния в организме
RU2178296C1 (ru) Инфузионный раствор для лечения заболеваний сердечно-сосудистой системы
Mittra Use of potassium, glucose and insulin in the treatment of myocardial infarction
ES2364189T3 (es) Compuesto útil para la prevención y tratamiento de hipertrofia ventricular izquierda en pacientes dializados.
WO2010149654A1 (en) Pharmaceutical composition of gamma-butyrobetaine or a pharmaceutically acceptable salt and meldonium or a pharmaceutically acceptable salt
Amonkar et al. Serum magnesium levels in acute myocardial infarction
UA38178C2 (uk) Інфузійний розчин "таурикам" для лікування захворювань серцево-судинної системи