UA46657A - Спосіб терапії гострого панкреатиту - Google Patents

Спосіб терапії гострого панкреатиту Download PDF

Info

Publication number
UA46657A
UA46657A UA2001128338A UA2001128338A UA46657A UA 46657 A UA46657 A UA 46657A UA 2001128338 A UA2001128338 A UA 2001128338A UA 2001128338 A UA2001128338 A UA 2001128338A UA 46657 A UA46657 A UA 46657A
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
perftoran
therapy
acute pancreatitis
patients
omentum
Prior art date
Application number
UA2001128338A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Василь Олексійович Сипливий
Василий Александрович Сипливый
Сергій Миколайович Тесленко
Сергей Николаевич Тесленко
Сергій Володимирович Грінченко
Сергей Владимирович Гринченко
Євген Анатолійович Шаповалов
Евгений Анатольевич Шаповалов
Микола Миколайович Абрамик
Original Assignee
Харківський Державний Медичний Університет
Харьковский Государственный Медицинский Университет
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Харківський Державний Медичний Університет, Харьковский Государственный Медицинский Университет filed Critical Харківський Державний Медичний Університет
Priority to UA2001128338A priority Critical patent/UA46657A/uk
Publication of UA46657A publication Critical patent/UA46657A/uk

Links

Landscapes

  • Acyclic And Carbocyclic Compounds In Medicinal Compositions (AREA)

Abstract

Спосіб терапії гострого панкреатиту включає внутрішньовенне введення препарату «Перфторан». Додатково попередньо інтраопераційно із застосуванням відеолапароскопії вводять в сальникову сумку «Перфторан» в кількості 15-20 мл на 1 кг маси тіла хворого.

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до медицини, а саме - до хірургії і може бути використаний в хірургічних відділеннях 2 для підвищення ефективності терапії гострого панкреатиту (ГП).
При розвитку гострого панкреатиту відбувається порушення кровообігу і мікроциркуляції паренхіми підшлункової залози (ПЗ), що призводить до тканинної гіпоксії із виникненням запального інфільтрату строми і некробіотичними змінами паренхіми ПЗ, що у подальшому призводить до розвитку асептичного панкреонекрозу із наступним його інфікуванням.
Однією з головних умов успішного лікування хворих на гострий деструктивний панкреатитит є деконтамінація черевної порожнини, що досягається усім комплексом лікувальних заходів: від різних видів оперативного втручання, які забезпечують якісне дренування вогнища запалення, до післяопераційної антибактеріальної та імуномоделюючої терапії, при цьому основне значення мають способи обробки сальникової сумки (СС) під час операції: лаваж великою кількістю рідини, вплив низькочастотним ультразвуком або низькоенергетичним лазером, розчинами антисептиків, антибіотиків.
Відомий спосіб лікування ГП, в якому основними методами консервативної терапії є: знеболювання, корекція порушень центральної гемодинаміки, пригнічення секреторної активності ПЗ, корекція імунних порушень, дезінтоксикаційна терапія, профілактика гнійної інфекції, профілактика виникнення стресових виразок, гепатопротектори (Шалимов А.А. и соавт.// Лечение острого панкреатита. // Клін. хірургія -- 2000. Мо4, -- с. 5 - 9).
Використовується також спосіб лікування інфікованого панкреатиту із застосуванням відеолапароскопічного зрошування підшлункової залози і СС великими дозами антибіотиків, розчинами нітрофуранів та інгібіторами протеаз. Лікувальна суміш включає наступні інгредієнти: антибіотики аміноглікозидного ряду, канаміцин, мономіцин - 10 - 12г., а в останні роки - кефзол, зінацеф - 2 - Зг; розчин фурациліну 1:5000 - З5Омл, контрикал, гордокс, цалол 20000 - 5БО000ОД, розчин новокаїну або лідокаїну 0,595 - 150мл (добова доза препаратів у лікувальній суміші). Лікувальна суміш безперервно зі швидкістю 5 - 8 крапель за хвилину поступає « до підшлункової залози протягом З - 5 діб. Температура суміші - 18 - 20"С. (Сипливий В.О. і співавт.
Лапароскопічна діагностика й лікування гострого панкреатиту.// Мат. наук, конф. Малоінвазивна хірургія без кордонів. Тернопіль 2001. -- с. 15 - 16).
Ці способи, безумовно, ефективні й дозволили значно поліпшити результати лікування хворих на ГП. Однак в загальним їх недоліком є досягнення санаційного ефекту в уже некротизованих ділянках ПЗ без урахування ю природних чинників захисту, а також відсутність профілактики тканинної гіпоксії ПЗ і подальшого розвитку некрозу. У зв'язку з цим одноразове втручання часто не призводить до ліквідації запального процесу в СС і ее, виникає необхідність у повторних хірургічних втручаннях, у тому числі - релапаротоміях. Ге)
В літературі останніх років приводяться результати досліджень біологічної дії емульсій фторованих похідних вуглецю, зокрема препарату "Перфторан". Запропонований спочатку як кровозамісник, що володіє З газотранспортною функцією, в подальшому він отримав застосування не тільки при крововтраті, але й інших критичних станах. При місцевому застосуванні відмічено прискорення відторгнення некротизованих тканин та регенерації, цитопротекторна дія, посилення активності фагоцитозу, попередження розвитку спайкового « процесу. З 50 Відомий спосіб застосування перфторану в лікуванні дифузного гнійного перитоніту. Після завершення с операції в черевну порожнину вводили 200мл препарату, після чого дренажі перетискали на 2 години, а рану
Із» зашивали наглухо. Цей спосіб використовувався при лікуванні 13 хворих ГП. Всім хворим проводили планові санації черевної порожнини. При релапаротомії виявилося, що нових накладень фібрину не було в жодному випадку, прохідність дренажів збереглася у 9 хворих, а гнійний характер ексудату був тільки у трьох хворих.
Це дозволило зробити висновок, що санаційна релапаротомія виявилася необхідною лише у З випадках із 13 шк (Гусейнов К.Г. и соавт. Применение перфторана в лечении распространенного гнойного перитонита. //Тезись
Ге»! Всеармейской научной конференции. Санкт-Петербург. 1999. с. 19 - 20).
Відомий спосіб застосування перфторану при гострому панкреатиті для попередження розвитку поліорганної б недостатності шляхом однократного внутрішньовенного введення в комплексній післяопераційній сл 20 консервативній терапії в дозі 5 мл на один кг маси тіла. Застосування перфторану затримує виникнення синдрому гострого легеневого пошкодження як одного з найтяжчих ускладнень у хворих з гострим панкреатитом, тм попереджає виникнення поліорганної недостатності, сприяє корекції різних видів гіпоксії, стимулює діяльність серця, підвищує кисневу місткість крові, поліпшує мікроциркуляцію (Шевчук І. / Вплив перфторану на перебіг синдрому гострого легеневого пошкодження у хворих на деструктивний панкреатит.// Клін. хірургія. 2001. МоЗ3. с. 29 12-15. в. Вказаний спосіб є найбільш близьким за суттю і досягнутими результатами до того, що заявляється, і може бути обраний за прототип.
Однак при ГП процес панкреонекрозу протікає настільки інтенсивно, що лише внутрішньовенне введення перфторану не може в достатній мірі компенсувати розлади мікроциркуляції та усунути явища тканинної гіпоксії. 60 У зв'язку з цим сформульовано задачу винаходу: зниження, аж до усунення, явищ тканинної гіпоксії при ГП з метою профілактики подальшого розвитку некрозу на фоні стандартної консервативної терапії при мінімальній інвазивності методу.
Задача, яку покладено в основу винаходу, вирішується тим, що у відомому способі терапії ГП, що включає внутрішньовенне введення перфторану, згідно з винаходом, додатково попередньо інтраопераційно із бо застосуванням відеолапароскопії вводять в сальникову сумку препарат "Перфторан" в кількості 15 - 20мл на кг маси тіла.
Спосіб виконують таким чином: після завершення відеолапароскопічної санації і дренування в порожнину сальникової сумки вводять 15 - 20мл перфторану, після чого дренажі перетискають на 2 години, а рани зашивають.
Даний метод був застосований при лікуванні 18 хворих на ГП. У всіх хворих із даної групи у віддаленому післяопераційному періоді не було відмічено яких-небудь ускладнень, пов'язаних із прогресуванням некрозу ПЗ або його інфікуванням (розвиток флегмон заочеревинного простору, розлитого гнійного перитоніту, абсцесу сальникової сумки і т.д.), рівень глікемії був у межах норми. 70 Таким чином, застосування перфторану інтраопераційно дозволяє досягти зниження вираженості деструктивних змін, зменшення тяжкості тканинної гіпоксії та некрозу паренхіми ПЗ.
Клінічний приклад: хворий Б., 52 р. історія хвороби Мо 2315 поступив з ознаками гострого панкреатиту. Стан хворого оцінений як середньої тяжкості по класифікації ЗАР5. На підставі аналізу клініко-лабораторних показників і даних ультразвукового дослідження стану ПЗ був поставлений діагноз: гострий панкреатит.
Під загальним знеболенням виконана відеолапароскопічна санація сальникової сумки для видалення запального ексудату. В порожнину сальникової сумки ввели 15мл препарату "Перфторан", після чого дренажі були перетиснуті на 2 години, а рани зашиті. У післяопераційному періоді у хворого не було відмічено ускладнень, які б вимагали терапевтичної або хірургічної корекції На З день спостерігалась позитивна динаміка лабораторних показників та стану підшлункової залози за даними ехографії.
На 10 день хворий виписаний з лікарні.
При контрольному огляді через один місяць стан хворого задовільний, скарг немає.

Claims (1)

  1. Формула винаходу : т : а » « Спосіб терапії гострого панкреатиту, що включає внутрішньовенне введення препарату "Перфторан", який відрізняється тим, що додатково попередньо інтраопераційно із застосуванням відеолапароскопії вводять в сальникову сумку "Перфторан" в кількості 15-20 мл на 1 кг маси тіла хворого. тріїгя я " : " " : : пов - зо Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних мікросхем", 2002, М 5, 15.05.2002. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України. со (Се) «
    - . и? щ» (о) (о) 1 що 60 б5
UA2001128338A 2001-12-05 2001-12-05 Спосіб терапії гострого панкреатиту UA46657A (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2001128338A UA46657A (uk) 2001-12-05 2001-12-05 Спосіб терапії гострого панкреатиту

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2001128338A UA46657A (uk) 2001-12-05 2001-12-05 Спосіб терапії гострого панкреатиту

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA46657A true UA46657A (uk) 2002-05-15

Family

ID=74208064

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2001128338A UA46657A (uk) 2001-12-05 2001-12-05 Спосіб терапії гострого панкреатиту

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA46657A (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Yan et al. Intrawound application of vancomycin reduces wound infection after open release of post-traumatic stiff elbows: a retrospective comparative study
JP2008533140A (ja) 術後鎮痛剤の低減
RU2344828C2 (ru) Способ лечения острого панкреатита
UA46657A (uk) Спосіб терапії гострого панкреатиту
Espiritu et al. Complications of heroin injections of the neck
Terzi et al. Chemical necrotizing fasciitis due to household insecticide injection: is immediate radical surgical debridement necessary?
RU2367424C1 (ru) Способ обезболивания после хирургических операций из малоинвазивного доступа в абдоминальной хирургии
RU2449795C1 (ru) Способ лечения хронического панкреатита
RU2817988C1 (ru) Способ восстановления функционального состояния печени при тяжёлом остром панкреатите
RU2269345C1 (ru) Способ лечения кишечной недостаточности у больных острой абдоминальной хирургической патологией
RU2348415C2 (ru) Способ противоспаечной терапии после хирургического вмешательства на органах грудной и брюшной полостей
Gulzar et al. EFFECT OF PORT SITE BUPIVACAINE INFILTRATION ON POST OPERATIVEPARENTRAL ANALGESIC REQUIREMENT IN EARLY POST OPERATIVE PERIOD AFTER LAPAROSCOPIC CHOLECYSTECTOMY
RU2228148C1 (ru) Способ послеоперационного обезболивания больных с пакреонекрозом после оментобурсостомии с многократными программированными санационными релапаротомиями
RU2779221C1 (ru) Способ профилактики острого постманипуляционного панкреатита
RU2823476C1 (ru) Способ лечения острого простатита с использованием тромбоцитарной аутоплазмы
RU2071318C1 (ru) Способ лечения сиалоза, хронического сиалоаденита и слюнного свища
AU2012244095A1 (en) Method for the non-surgical treatment of lipodystrophy in a retrovirus-infected individual
RU2702607C1 (ru) Способ лечения туберкулеза мочевого пузыря
RU2701363C1 (ru) Способ послеоперационной пролонгированной анестезии при эндопротезировании тазобедренного сустава
RU2815160C1 (ru) Способ профилактики поражения печени при остром панкреатите
Yildiz et al. A case of Nicolau syndrome treated with hyperbaric oxygen
RU2716093C1 (ru) Способ эндоваскулярного лечения ложной аневризмы лучевой артерии
RU2406545C2 (ru) Способ двухуровневого эпидурального обезболивания
RU2225175C2 (ru) Способ лечения нефролитиаза
Krawczyk et al. The recommendations for perioperative pain relief in general surgery