UA32817U - Курильна суміш з наночастинками благородних металів - Google Patents

Курильна суміш з наночастинками благородних металів Download PDF

Info

Publication number
UA32817U
UA32817U UAU200802346U UAU200802346U UA32817U UA 32817 U UA32817 U UA 32817U UA U200802346 U UAU200802346 U UA U200802346U UA U200802346 U UAU200802346 U UA U200802346U UA 32817 U UA32817 U UA 32817U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
nanoparticles
metal
tobacco
oxide
smoking mixture
Prior art date
Application number
UAU200802346U
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Mykola Vasyliovych Kosinov
Volodymyr Heorhiiov Kaplunenko
Original Assignee
Mykola Vasyliovych Kosinov
Volodymyr Heorhiiov Kaplunenko
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Mykola Vasyliovych Kosinov, Volodymyr Heorhiiov Kaplunenko filed Critical Mykola Vasyliovych Kosinov
Priority to UAU200802346U priority Critical patent/UA32817U/uk
Publication of UA32817U publication Critical patent/UA32817U/uk

Links

Landscapes

  • Cigarettes, Filters, And Manufacturing Of Filters (AREA)
  • Catalysts (AREA)

Abstract

Курильна суміш з наночастинками благородних металів містить тютюнову сировину і добавку, за яку використовують металеві каталізатори окислення на основі платини, паладію, родію срібла, окислу міді, окислу заліза, окислу магнію, окислу срібла. Як металеві каталізатори окислення вона містить наночастинки металів. При цьому середній розмір наночастинок знаходиться в діапазоні 2-1000 нм, вміст металевих наночастинок в курильній суміші складає 0,0001-0,01 мас.%, а наночастинки отримані ерозійно-вибуховим диспергуванням металевих гранул у воді.

Description

Опис винаходу
Корисна модель відноситься до тютюнової промисловості і може бути використана на тютюнових фабриках 2 для виробництва низькотоксичних сигарет.
Проблема охорони здоров'я, пов'язана з курінням, обумовлена токсичними речовинами тютюнового диму.
Сигаретний дим містить більше 4000 хімічних речовин, зокрема, більше 40 канцерогенних речовин. Всі вони володіють токсичною дією на організм. До складу тютюнового диму входять: нікотин, окисел вуглецю, синильна кислота, аміак, бензпирен, сірководень, тютюновий дьоготь, канцерогени, оксиди азоту, сполуки миш'яку, 70 радіоактивний полоній-210, радіоактивний калій, важкі метали і їх сполуки (кадмій, стронцій, нікель, свинець, хром). Середня концентрація радіоактивного полонію (Ро 279) в тютюні рівна (4,3--1,0)х107Зкюрі/г. Фільтри, що пропонуються в якості поглиначів речовини, не досягають бажаної мети, а сигаретні фільтри, що найбільш часто вживаються і виготовлені із спеціально оброблених сортів паперу, затримують не більше 2095 речовин, що містяться в димі. Таким чином, переважна маса хімічних речовин, що входять до складу диму при сухій перегонці то тютюну, надходить в легені.
Компоненти тютюнового диму утворюються шляхом сублімації речовин з тютюнового листя і розщеплювання їх складових частин під дією високої температури. У момент затягування на кінчику сигарети температура досягає 600-800 градусів. Температура тліючого тютюну складає 3002, а температура тютюнового диму 20 приблизно 40-602С. Під дією високої температури здійснюється піроліз тютюну і цигаркового паперу, і утворюються різні речовини.
Тютюновий дим є аерозолями, що складаються з рідких і твердих частинок, які знаходяться в зваженому стані. До газових компонентів тютюнового диму відносяться оксид і діоксид вуглецю, ціаністий водень, амоній, акролеїн, нітробензол, ацетон, синильна кислота і інші речовини. Тверда фаза включає, в основному, нікотин, ов ВОДУ і смоли - тютюновий дьоготь. До складу смоли входять поліциклічні ароматичні вуглеводні, що викликають рак, зокрема, нітрозаміни, ароматичні аміни, ізопреноїд, хризен і ін. Крім того, смола містить прості і - складні феноли, крезоли, нафтоли і ін.
Чадний газ, що утворюється в результаті сухої перегонки тютюну, з'єднується з гемоглобіном крові, утворюючи з ним стійку сполуку - карбоксигемоглобін. Якщо у некурящих здорових людей вміст ї- зо карбоксигемоглобіну складає 0,5-195, то у курців його вміст доходить до 3595. Тому певна частина еритроцитів, заповнившись карбоксигемоглобіном, перестає виконувати свою функцію переносників кисню. В результаті, же тканини організму отримують менше кисню, що веде до погіршення діяльності серця, легенів і інших органів. со
Склад диму складніший і мінливіший, чим склад листя, тому що багато компонентів диму утворюється з навколишнього повітря, що протягується при курінні через сигарету, що горить. Шкідливі речовини, що містяться с з5 В листі і повітрі, активізуються. Токсичність тютюнового диму в 4,25 разу перевищує токсичність вихлопних с газів автомобілів і в 248 разів вище за токсичність відпрацьованого газу газових пальників.
Фільтри, що використовуються на сьогоднішній день при виробництві сигарет, не виключають повністю шкідливої дії на організм людини цілого ряду компонентів тютюнового диму. Тому виробники тютюнової продукції у всьому світі зайняті пошуком ефективніших способів очищення тютюнового диму. Ефективність утримування « 20 компонентів тютюнового диму залежить від фізико-хімічних характеристик речовин, що використовуються в -о с якості сорбенту.
Доведено, що вже сама по собі модифікація сигарети є практичним кроком до вирішення проблеми зниження :з» вмісту шкідливих сполук в сигаретному диму. Цього спочатку досягали з використанням звичайних фільтрів, а потім зміною складу тютюну в процесі хімічної обробки. У процес виготовлення сигарет зміни були також внесені 45 З використанням пористого паперу або паперу, виготовленого з тютюнового листя. За останні роки було сз зроблено безліч спроб зробити куріння менш шкідливим для здоров'я шляхом зменшення кількості диму на сигарету, зміни діаметру сигарети і застосування перфорованих фільтрів. До таких технічних прийомів вдаються, ко зокрема, в таких промислово розвинених країнах, як Австрія, Канада, Франція, Німеччина, Швеція, Англія і США. со ІВгоиппетапп, К.О., Нойтап, а., Кесепі. Адм. Торассо Кев. 17: 71-112, 1989). Кількість моноокислу вуглецю белективно знижують застосуванням перфорованих фільтрів. Концентрацію канцерогенних поліциклічних -- ароматичних вуглеводнів (ПАУ) селективно понизили використанням тютюну, збагаченого нітритом. Проте ч зниження ПАУ в тютюні з використанням високих концентрацій нітриту призвело до небажаного підвищення концентрації канцерогенних М-нітрозамінов, тому виявилося необхідним зменшувати вміст ПАУ іншими засобами
ІНоїтап, 0., Ноїйтап, І, Ууупаег, Е. 1., пд Сапсег апа (пе Спапдіпуд Сідагеце іп КеІемапсе 4 Нитап Сапсег ої М-Мігово-сотроцпаз, Торбассо ЗтоКе апа Мусоїохіпв. (під редакцією О'Меї, І. К., Спеп, 9. і Вагізси, Н.), том 105:449-459, 1991г.). с З вищевикладеного ясно, що існує необхідність в створенні добавок, здатних видаляти шкідливі оксиди азоту, вільних радикалів, перекис водню, альдегіди і канцерогенні нітрозосполуки, які відповідальні за шкідливу дію сигаретного диму на дихальну і сердцевосудинну системи. во На сучасному етапі розвитку тютюнової промисловості споживач курильних виробів повинен бути захищений від шкідливої дії тютюнового диму.
Відома курильна суміш листового тютюну різних ботанічних, товарних сортів і районів зростання, що пройшла паротермічну обробку за відомою технологією, в яку додатково вводять дешеву вуглеводовмісну рослинну добавку, що змінює вміст вуглеводів в сировині і знижує вміст нікотину в тютюновому димі сигарет, б5 Виготовлених з вищезгаданої суміші. В якості вуглеводовмісної добавки використовують волокно бурякового жому, що заздалегідь пройшов паротермічну обробку. Вміст жому складає 3,0-1595 від загальної маси суміші, при цьому різання здійснюють після процесу змішування (Авт. свид. 5) 1593617, А 24 0 1/18, А 24 В 15/00).
Недоліком відомої курильної суміші є високий вміст токсичних компонентів в тютюновому димі.
Відома курильна суміш, описана в заявці на Європейський патент Мо0740907 від 6 листопада 1996 року, з використанням цеолітів в тютюні сигарети для видалення різних компонентів з основного струменя диму, таких, наприклад, як деякі смоли. Використовувані цеоліти мають розмір частинок, що знаходиться в межах між 0,5мм і 1,2мм.
Недоліком відомої курильної суміші є низька ефективність очищення тютюнового диму.
Відома курильна суміш, що включає ароматну і скелетну тютюнову сировину і добавку, в якості якої вона 7/0 Містить скелетну тютюнову сировину сортів з низьким вмістом нікотину (Патент КО Мо2284738. КУРИТЕЛЬНАЯ
СМЕСЬ. МПК А24В 3/08 (2006.01), А24В 13/00 (2006.01). 2006.10.10).
Недоліком відомої курильної суміші є високий вміст токсичних компонентів в тютюновому димі.
Найбільш близькою до пропонованої є курильна суміш, що включає тютюнову сировину і добавку-каталізатор, який наноситься на тютюн, наприклад, як описано в патенті США Мо4248251, МПК А24В 7/5 ЗО8, А24В 13/00. На тютюнову сировину наноситься паладій або в металевій формі, або в якості складової солі.
Присутність паладію в тютюні зменшує кількість поліциклічних ароматичних вуглеводнів в основному струмені диму. Паладій використовується у поєднанні з неорганічною сіллю або азотної, або азотистої кислоти. Такі нітрати включають літій, натрій, калій, рубідій, цезій, магній, кальцій, стронцій, лантан, церій, неодим, самарій, європій, гадоліній, тербій, диспрозій, ербій, скандій, марганець, залізо, родій, паладій, мідь,
ЧИНК, алюміній, галій, олово, вісмут, їх гідрати і їх суміші.
Недоліком відомої курильної суміші є низька ефективність очищення тютюнового диму, обумовлена застосуванням солей або азотної, або азотистої кислоти, що при високій температурі стає додатковим джерелом шкідливих компонентів тютюнового диму.
В основу корисної моделі поставлена задача понизити токсичність тютюнового диму.
Запропонована, як і відома курильна суміш з наночастинками благородних металів включає тютюнову сировину і добавку, в якості якої використовують металеві каталізатори окислення на основі платини, паладію, - родію срібла, окислу міді, окислу заліза, окислу магнію, окислу срібла і, відповідно до цієї пропозиції, в якості металевих каталізаторів окислення вона містить наночастинки металів, при цьому середній розмір наночастинок знаходиться в діапазоні 2-100О0нм, вміст металевих наночастинок в курильній суміші складає чн зо 9,0001-0,01мас.о, а наночастинки отримані ерозійно-вибуховим диспергуванням металевих гранул у воді.
В якості металевих каталізаторів окислення курильна суміш містить наночастинки металів. Це підвищує ач каталітичну активність металів. со
Середній розмір наночастинок каталізатора знаходиться в діапазоні 2-1000Онм, вміст металевих наночастинок в курильній суміші складає 0,0001-0,01мас.бо, а наночастинки отримані ерозійно-вибуховим диспергуванням с з5 Металевих гранул у воді. с
Середній розмір наночастинок каталізатора знаходиться в діапазоні 2-1000нм. Розміри наночастинок каталізатора менше 2нм важко отримувати і це зв'язано з великими витратами. Розміри більше 1000нм недоцільні, оскільки знижується каталітична активність крупних частинок.
Вміст металевих наночастинок в курильній суміші складає 0,0001-0,01мас.оо. «
При значеннях мас. 906 наночастинок менше 0,000195 маси курильної суміші знижується ефективність -в с очищення тютюнового диму. При збільшенні вмісту наночастинок більше 0,0195 маси курильної суміші збільшується вартість сигарети. Оптимальні значення складають 0,0001-0,0195 маси курильної суміші. з Наночастинки отримані ерозійно-вибуховим диспергуванням металевих гранул у воді |див. Патент України на корисну модель Мо23550. Спосіб ерозійно-вибухового диспергування металів. МПК В22Е 9/14. Опубл.25.05.2007.
Бюл. Мо7.1. Це робить каталітичну добавку екологічно чистою і високоактивною. Наночастинки не містять ніяких с домішок окрім води, тому при високій температурі, на відміну від інших відомих добавок, не виділяють ніяких токсичних речовин. ко Введення наночастинок здійснюється механічним способом. Найкращим способом введення наночастинок є о просочення курильної суміші водним колоїдним розчином наночастинок, отриманих при ерозійно-вибуховому диспергуванні металевих гранул у воді. Для цього використовується колоїдний розчин наночастинок металів по -- ТУ У 24.6-35291116-001:2007. Водний колоїдний розчин металевих наночастинок отримують заздалегідь «м ерозійно-вибуховим диспергуванням металевих гранул, що знаходяться у воді, |див. Патент України на корисну модель Мо23550. Спосіб ерозійно-вибухового диспергування металів. МПК В22Е 9/14. Опубл.25.05.2007. Бюл.
Мо7.ї. При проходженні через ланцюжки металевих гранул імпульсів електричного струму, в яких енергія дв імпульсів перевищує енергію сублімації випарованого металу, в точках контактів металевих гранул одна з одною виникають іскрові розряди, в яких здійснюється вибухоподібне диспергування металу. У каналах розряду с температура досягає 10тис. градусів. Ділянки поверхні металевих гранул в зонах іскрових розрядів плавляться і вибухоподібно руйнуються на найдрібніші наночастинки і пару. Розплавлені наночастинки, що розлітаються, потрапляють у воду і утворюють екологічно чистий водний колоїдний розчин для просочення тютюнової суміші.

Claims (1)

  1. Формула винаходу
    Курильна суміш з наночастинками благородних металів, що містить тютюнову сировину і добавку, за яку
    65 використовують металеві каталізатори окислення на основі платини, паладію, родію срібла, окислу міді, окислу заліза, окислу магнію, окислу срібла, яка відрізняється тим, що як металеві каталізатори окислення вона містить наночастинки металів, причому середній розмір наночастинок знаходиться в діапазоні 2-1000 нм, вміст металевих наночастинок в курильній суміші складає 0,0001-0,01 мас.95, а наночастинки отримані ерозійно-вибуховим диспергуванням металевих гранул у воді.
    5 . Кк К-4 . . . по Офіційний бюлетень "Промислова власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних мікросхем", 2008, М 10, 26.05.2008. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України. що з че «-- (ге) с Зо «о -
    с . и? (55) ко со - с бо б5
UAU200802346U 2008-02-25 2008-02-25 Курильна суміш з наночастинками благородних металів UA32817U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200802346U UA32817U (uk) 2008-02-25 2008-02-25 Курильна суміш з наночастинками благородних металів

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200802346U UA32817U (uk) 2008-02-25 2008-02-25 Курильна суміш з наночастинками благородних металів

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA32817U true UA32817U (uk) 2008-05-26

Family

ID=39820863

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU200802346U UA32817U (uk) 2008-02-25 2008-02-25 Курильна суміш з наночастинками благородних металів

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA32817U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR920002444B1 (ko) 고효율 담배연기필터
ES2364418T3 (es) Artículos para fumar que incluyen catalizador de oro.
US8119555B2 (en) Carbonaceous material having modified pore structure
JP5133258B2 (ja) 活性炭及び重炭酸ナトリウム処理繊維を有する喫煙物品
EP0000625B1 (en) Tobacco smoke filter element with alkali ferrate supported on granular material
EP3332868A1 (en) Graphene adsorbing material, preparation method therefor and application thereof, and cigarette filter tip and cigarette
RU2010545C1 (ru) Фильтр для сигарет
UA78764C2 (uk) Композиція різаного тютюну, сигарета, спосіб виготовлення сигарети
KR100669490B1 (ko) 활성탄의 표면개질 방법
CN102008125B (zh) 金属络合材料及其制备方法和在卷烟中的应用
CN102029146A (zh) 一种保水材料及其制备方法和在滤棒中的应用
JP2005512555A (ja) シガレットのメントール化する方法及び組成物
US20040025895A1 (en) Oxidant/catalyst nanoparticles to reduce tobacco smoke constituents such as carbon monoxide
JP2005512554A (ja) タバコ製品に清涼効果を付与する方法および組成物
RU2357624C2 (ru) Фильтр табачного дыма
CN102972864B (zh) 用于选择性降低卷烟主流烟气中氰化氢释放量的催化剂的制备方法
WO2002043514A1 (en) A smoking article including a selective carbon monoxide pump
US3946101A (en) Filtering material
UA32817U (uk) Курильна суміш з наночастинками благородних металів
CN103908953B (zh) 一种降低烟气中氢氰酸释放量的吸附材料及其制备方法
UA32815U (uk) Фільтр для низькотоксичних сигарет
UA32818U (uk) Низькотоксична сигарета з наночастинками благородних металів
JPS6054669A (ja) タバコ煙フイルタ−用選択吸着剤
RU2010546C1 (ru) Фильтр для сигарет
JPS601874B2 (ja) タバコフイルタ−