UA31178U - Гель "міралакт" для профілактики і комплексного лікування стоматологічних захворювань порожнини рота - Google Patents

Гель "міралакт" для профілактики і комплексного лікування стоматологічних захворювань порожнини рота Download PDF

Info

Publication number
UA31178U
UA31178U UAU200714192U UAU200714192U UA31178U UA 31178 U UA31178 U UA 31178U UA U200714192 U UAU200714192 U UA U200714192U UA U200714192 U UAU200714192 U UA U200714192U UA 31178 U UA31178 U UA 31178U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
gel
extract
oral cavity
miramistin
miralact
Prior art date
Application number
UAU200714192U
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Екатерина Анатольевна Мороз
Роман Михайлович Федин
Тарас Дмитриевич Заболотный
Анатолий Семенович Мороз
Инна Юрьевна Шириханова
Original Assignee
Львовский Национальный Медицинский Университет Им. Данилы Галицкого
Екатерина Анатольевна Мороз
Роман Михайлович Федин
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Львовский Национальный Медицинский Университет Им. Данилы Галицкого, Екатерина Анатольевна Мороз, Роман Михайлович Федин filed Critical Львовский Национальный Медицинский Университет Им. Данилы Галицкого
Priority to UAU200714192U priority Critical patent/UA31178U/uk
Publication of UA31178U publication Critical patent/UA31178U/uk

Links

Landscapes

  • Medicines Containing Plant Substances (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)

Abstract

Гель для профілактики і комплексного лікування стоматологічних захворювань порожнини рота містить екстракт кореневища аїру, екстракт кропиви дводомної, кальцію лактат, мірамістин, кверцетин, натрійкарбоксиметилцелюлозу і воду очищену.

Description

Опис винаходу
Корисна модель відноситься до стоматології і може використовуватися з метою профілактики карієсу зубів, а 2 також у комплексному лікуванні запальних захворювань порожнини рота (стоматит, гінгівіт, парадонтит).
Відомий засіб для профілактики і лікування карієсу, стоматиту, парадонтиту, пародонтозу, гінгівіту, галітозу "Біодент Гель" |Сертифікат відповідності Мо РОСС. КО. ПР 14. 812222, ТУ 9158-003-71623124-2003) містить у своєму складі наступні інгредієнти, мас.9о: гідроксиапатит кальцію 11,0 хлоргекседину біглюконат 0,1 екстракт кореня аїру 50 гідроксиметилцелюлозу 2,0 сорбітол 10,0 воду очищену до 100,0.
Недоліком вказаного засобу є наявність у його складі хлоргекседину біглюконату - катіонного антисептика, який застосовують у стоматологи більше ЗО років. Попри високу антибактерійну активність хлоргексидин має низку негативних властивостей - подразнювальну і алергізуючу дію, зафарбовування зубів, пломб і язика, неприємний смак, і може викликати розлади смакової чутливості, десквамацію епітелію порожнини рота, запалення привушних залоз, тому використання даного засобу тривалий час з профілактичною метою недоцільно.
Мала розчинність синтетичного гідроксиапатиту кальцію не забезпечує належної біологічної активності і не надає слині відповідної мінералізуючої здатності.
В основу корисної моделі поставлено завдання розробки такого засобу, який завдяки вдосконаленню складу з та кількісного співвідношення компонентів відновлює мінералізивний потенціал ротової рідини шляхом Її насичення розчинною сіллю кальцію лактату, стимулює слиновиділення, пригнічує ріст патогенної мікрофлори, нормалізує кислотність ротової рідини, виявляє протизапальну, капілярозміцнювальну дію, чим забезпечується підвищення кислоторезистентності емалі, зняття підвищеної чутливості зубів, попередження утворення зубного (ге) нальоту та усунення запалення ясен. ча
Поставлене завдання вирішується тим, що гель, який включає екстракт кореневища аїру та воду очищену, згідно з корисною моделлю, додатково містить кальцію лактат, катіонний антисептик мірамістин, екстракт че кропиви дводомної, кверцетин, натрійкарбоксиметилцелюлозу за наступного співвідношення інгредієнтів, мас.9о: «- кальцію лактат 2,0-4,0 со мірамістин 0,8-1,2 екстракт кореневища аїру 9,0-11,0 екстракт кропиви дводомної 9,0-11,0 кверцетин 0,2-0,28 « натрійкарбоксиметилцелюлоза 7,0-9,0 8 с вода очищена до 100,0. . "» Лактат кальцію є одним з перспективних препаратів для ремшералізації зубної емалі. Він виявляє високу протикаріозну ефективність при пероральному застосуванні у складі жувальної гумки і харчових продуктів.
Експериментально і клінічно встановлено, що полоскання ротової порожнини 2-39 розчином лактату кальцію на
Гек) тлі цукрового навантаження, при якому зменшується кількість йонізованого кальцію у слині, попереджує демінералізацію емалі на 25-5595 (1, 2). Кальцій також нейтралізує кисле середовище, сприяє відновленню - ясенного колагену і зменшує кровоточивість ясен. Перевагою розчинних солей кальцію у карієспрофілактичних - засобах є їх безпечність щодо наслідків можливого передозування порівняно з фтором.
Мірамістин, введений до складу гелю, проявляє виражену бактерицидну дію відносно грампозитивних, і грамнегативних, аеробних та анаеробних бактерій, грибків, а також деяких вірусів. За антибактерійною о активністю мірамістин не поступається хроргексидину і водночас він не пригнічує нормальну мікрофлору, запобігає резистентності мікроорганізмів, нетоксичний, немає побічних ефектів навіть при тривалому застосуванні, що важливо для використання препарату з метою профілактики. Препарат має також імуномоделюючі та активуючі репараційні процеси властивості.
Екстракт кореневища аїру виявляє протизапальну та болезаспокійливу дію, надає гелю ароматний запах та с гіркуватий смак. Глікозид акорин і кислота аскорбінова, які є в складі вказаного екстракту, підсилюють рефлекторне слиновиділення, що сприяє інтенсивному очищенню зубів та порожнини рота від залишків їжі та мікрофлори. Стимульована слина є більш насичена мінеральними солями порівняно із нестимульованою і тому бо має кращі ремінералізуючі властивості. Завдяки вмісту евгенолу (695), проазулену, дубильних речовин і органічних кислот аїр має протизапальні, антибактеріальні, дезодоруючі властивості.
Кровоспинну та ранозагоювальну дію на слизову оболонку ясен забезпечує екстракт кропиви дводомної за рахунок вмісту вітаміну К, кислоти аскорбінової, мінеральних солей хлорофілу та йонів заліза.
Натуральний засіб кверцетин проявляє протизапальну, протиалергійну, антиоксидантну активність, стабілізує 65 клітинні мембрани, зменшує проникність капілярів, гальмує процеси старіння клітин.
Наявність натрійкарбоксиметилцелюлози і води очищеної надає засобу відповідної гелеподібної консистенції, -Д-
забезпечує його гомогенність та стабільність.
Гель ,Міралакт" готують наступним чином.
Розраховані кількості порошкоподібних речовин: кальцію лактату, кверцетину, мірамістину розтирають у фарфоровій ступці окремо, а потім змішують. Натрійкарбоксиметилцелюлозу заливають водою очищеною і залишають за кімнатної температури на 3-4 години для набрякання та повного її розчинення. До одержаного розчину при перемішуванні додають частинами суміш розтертих порошків і краплинами рідкі екстракти кропиви дводомної та кореневища аїру. Гомогенізацію проводять 8-10 хвилин до утворення однорідного гелю світло-жовтого кольору. 70 Приклад 1
Гель готують, як вказано вище, за мінімального співвідношення інгредієнтів: кальцію лактат 2,0 мірамістин 0,8 екстракт кореневища аїру 9,0 екстракт кропиви дводомної 9,0 кверцетин 02 натрійкарбоксиметилцелюлоза 7,0 вода очищена до 100,0. 720 Приклад 2
Гель готують, як вказано вище, за максимального співвідношення інгредієнтів: кальцію лактат 4,0 мірамістин 1,2 29 екстракт кореневища аїру 11,0 шщ екстракт кропиви дводомної 11,0 кверцетин 0,28 натрійкарбоксиметилцелюлоза 9,0 зо вода очищена до 100,0. со ча
Приклад З
Гель готують, як вказано вище, за оптимального співвідношення інгредієнтів: «-- «- кальцію лактат 3,0
Зо мірамістин 1,0 «о екстракт кореневища аїру 10,0 екстракт кропиви дводомної 10,0 кверцетин 0,24 « натрійкарбоксиметилцелюлоза 80 с 50 вода очищена до 100,0. т "» Гель рекомендується застосовувати два рази на день після їжі та чищення зубів. Його наносять м'якою " зубною щіткою тонким шаром на поверхню зубів та ясен без наступного полоскання. Протягом 30 хв. після процедури їжу та напої бажано не вживати. Профілактичний курс становить 2-3 тижні з перервою 3-4 тижні. 45 Приклад 1. о У пацієнта Х., 23 роки, який працює на цукровому заводі, - множинний карієс, у тому числі - пришийковий - карієс нижніх фронтальних зубів.
За допомогою тест-смужок (Заїма-Снеск ВОРРЕК, виробник корпорація Джі Сі, Японія) у пацієнта - встановлено: швидкість стимульованого слиновиділення - 2,7мл/хв. (норма - більше 5мл/хв.); рН ротової рідини - 20 - 6,34 (норма 6,8-7,8); буферна ємність слини - 6б,5у.о. (норма 10-12у.0.). Ремінералізивний потенціал ротової рідини згідно ТЕР-тесту (В.Р.Окушко, Л.І.Косарєва, 1983) - 6,7 бала (висока стійкість емалі - 1-3 бала), що ії) свідчить про зниження резистентності емалі зубів. Гігієнічний індекс Федорова-Володкіної - 3,6 0,15 бала, індекс РМА - 29,9-0,495,
Пацієнту проведено видалення зубних відкладень з наступним поліруванням зубів. Проведено пломбування каріозних порожнин з використанням склоїономерного цементу та компомерних пломбувальних матеріалів, а с також замінено нераціональні пломби з дефектами і нависаючими краями.
В домашніх умовах рекомендовано: два рази на день після їжі та чищення зубів гігієнічною зубною пастою наносити гель Міралакт" м'якою зубною щіткою тонким шаром на поверхню зубів та ясен без наступного полоскання. Після процедури їжу та напої бажано не вживати протягом 30 хвилин. У робочі дні протягом зміни 60 періодично полоскати порожнину рота теплою лужною мінеральною водою.
Через 2 тижні спостережено нормалізацію властивостей ротової рідини, гігієнічного стану порожнини рота, зникнення кровоточивості та ознак запалення ясен. Тест кислотостійкості емалі знизився до 4,6 бала, а через З тижні - до 3,9 бала. Підвищена кислотна резистентність емалі зберігалася протягом З тижнів після припинення використання гелю. бо Приклад 2.
Вплив регулярного гігієнічного догляду з використанням гелю ,Міралакт" на карієсрезистентність емалі вивчено у пацієнтки Г. віком 16 років. Видалено зубні відкладення, запломбовано каріозні порожнини. Пацієнтку навчено правильній гігієні порожнини рота з наступним контрольованим чищенням зубів та застосуванням гелю "Міралакт".
Через 2 тижні тест кислотостійкості емалі знизився з 2,5 бала до 1,6 бала, через З тижні - до 1,3.
Підвищена кислотна резистентність емалі зберігалася протягом місяця після припинення використання гелю.
Таким чином, позитивний результат застосування гелю ,Міралакт" досягається оптимальним підбором його інгредієнтів, що забезпечують відновлення властивостей ротової рідини і як наслідок - підвищення 70 кислотостійкості емалі; попереджають утворення зубних відкладень та усувають запалення ясен. Побічної дії гелю ,Міралакт" не виявлено.
Джерела інформації: 1. Казикеї 5., МавзКей ТТ. ЕйПесі ої (тіпуд ої айдтіпівіегей саІсішт Іасіаїе оп (йе зисгозе-іпдисей іпігаога! детіпегаїїгавноп ої роміпе епатеї // Агов. Огаї Вісі. -1992. -М.37(Мо3). -Р. 187-191. 2. КавзикКеї 5., УавзКке! Т. ЕПесімепевз5в ої саісішт Іасіаїе аддей (о їоой іп гедисіпуд іпігаогаї детіпегаїїгавноп ої епатеї! // Сагіев Кев. - 1997. - М.31(Мо6б). -Р.429-433.

Claims (1)

  1. Формула винаходу й , й : Гель для профілактики і комплексного лікування стоматологічних захворювань порожнини рота, що включає екстракт кореневища аїру і воду очищену, який відрізняється тим, що додатково містить кальцію лактат, мірамістин, екстракт кропиви дводомної, кверцетин, натрійкарбоксиметилцелюлозу при наступному співвідношенні інгредієнтів, мас. бо: кальцію лактат 2,0-4,0 шщ мірамістин 0,8-1,2 екстракт кореневища аїру 9,0-11,0 екстракт кропиви дводомної 9,0-11,0 с зо кверцетин 0,2-0,28 натрійкарбоксиметилцелюлоза /-/7,0-9,0 - вода очищена решта. «- «- Офіційний бюлетень "Промислова власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних мікросхем", 2008, М 06, 25.03.2008. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і ше, науки України.
    - . и? о - - - ії») 60 б5
UAU200714192U 2007-12-17 2007-12-17 Гель "міралакт" для профілактики і комплексного лікування стоматологічних захворювань порожнини рота UA31178U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200714192U UA31178U (uk) 2007-12-17 2007-12-17 Гель "міралакт" для профілактики і комплексного лікування стоматологічних захворювань порожнини рота

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200714192U UA31178U (uk) 2007-12-17 2007-12-17 Гель "міралакт" для профілактики і комплексного лікування стоматологічних захворювань порожнини рота

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA31178U true UA31178U (uk) 2008-03-25

Family

ID=39818773

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU200714192U UA31178U (uk) 2007-12-17 2007-12-17 Гель "міралакт" для профілактики і комплексного лікування стоматологічних захворювань порожнини рота

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA31178U (uk)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU2781848C1 (ru) * 2021-10-29 2022-10-18 Федеральное Государственное Бюджетное Образовательное Учреждение Высшего Образования "Тюменский Государственный Медицинский Университет" Министерства Здравоохранения Российской Федерации Средство для комплексного лечения воспалительных заболеваний пародонта и слизистой оболочки полости рта

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU2781848C1 (ru) * 2021-10-29 2022-10-18 Федеральное Государственное Бюджетное Образовательное Учреждение Высшего Образования "Тюменский Государственный Медицинский Университет" Министерства Здравоохранения Российской Федерации Средство для комплексного лечения воспалительных заболеваний пародонта и слизистой оболочки полости рта

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Keijser et al. Comparison of 2 commercially available chlorhexidine mouthrinses
CN110996891B (zh) 包含氯己定的凝胶
US20080031831A1 (en) Oral anti-calculus compositions and methods of use thereof
JP2006199702A (ja) 過飽和溶液中のカルシウムおよびリン酸イオンからなるうがい薬
KR101992927B1 (ko) 잇몸질환 예방 및 개선용 치약 조성물
US9211246B2 (en) Treatment and prevention of dental pathology in humans and non-human animals
CN110946778A (zh) 一种具有消炎抑菌作用的牙膏
US6231836B1 (en) Folic acid dentifrice
Rapp et al. Dental caries in geriatric dentistry: an update for clinicians
RU2467739C1 (ru) Состав стоматологический для лечения гиперестезии зубов
JP2007314505A (ja) 機能性チューインガム
RU2158125C1 (ru) Состав для профилактики и лечения заболеваний пародонта и слизистой оболочки полости рта
CN108743442A (zh) 薁磺酸钠、西吡氯铵和锌离子复合配方漱口水及制备方法
JP2019127475A (ja) 口腔内殺菌剤
US8871183B2 (en) Composition for promoting and maintaining oral health
Basavaraj et al. Halitosis: A review
KR20170051006A (ko) 이소프로필메틸페놀과 구강조직수렴제를 함유하는 구강 조성물
RU2188627C1 (ru) Состав для профилактики заболеваний полости рта
US10894004B2 (en) Composition
UA31178U (uk) Гель "міралакт" для профілактики і комплексного лікування стоматологічних захворювань порожнини рота
CN102525833A (zh) 一种防龋漱口水组合物
KR20160061852A (ko) 금속이온 봉쇄제와 이소프로필메틸페놀을 함유하는 구강 조성물
WO2011120001A1 (en) Oral ph and buffering capacity modifiers
JP2021091628A (ja) 口腔用組成物
Ankola et al. A review of efficacy of various modes of chlorhexidine delivery