UA29980U - Спосіб проведення ремонту провалу склепіння залізобетонного каналізаційного трубопроводу - Google Patents

Спосіб проведення ремонту провалу склепіння залізобетонного каналізаційного трубопроводу Download PDF

Info

Publication number
UA29980U
UA29980U UAU200707374U UAU200707374U UA29980U UA 29980 U UA29980 U UA 29980U UA U200707374 U UAU200707374 U UA U200707374U UA U200707374 U UAU200707374 U UA U200707374U UA 29980 U UA29980 U UA 29980U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
reinforced
pipeline
polymer sheet
concrete
rods
Prior art date
Application number
UAU200707374U
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Иван Васильевич Коринько
Александр Николаевич Коваленко
Борис Константинович Зеленский
Сергей Сергеевич Пилиграм
Елена Борисовна Деденева
Original Assignee
Государственное Коммунальное Предприятие Коммунального Хозяйства «Харьковкоммуночиствод»
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Государственное Коммунальное Предприятие Коммунального Хозяйства «Харьковкоммуночиствод» filed Critical Государственное Коммунальное Предприятие Коммунального Хозяйства «Харьковкоммуночиствод»
Priority to UAU200707374U priority Critical patent/UA29980U/uk
Publication of UA29980U publication Critical patent/UA29980U/uk

Links

Landscapes

  • Lining Or Joining Of Plastics Or The Like (AREA)

Abstract

Спосіб проведення ремонту провалу склепіння залізобетонного каналізаційного трубопроводу включає встановлення усередині нього полімерного листа з анкерними виступами, спрямованими угору, до внутрішньої поверхні залізобетонного каналізаційного трубопроводу. Спочатку здійснюють обробку провалу склепіння залізобетонного каналізаційного трубопроводу шляхом обрізання його країв з утворенням прямокутного отвору з обробкою всіх країв під кутом 90° відносно внутрішньої поверхні залізобетонного каналізаційного трубопроводу. Розкривають і зачищають арматурні стрижні, які виступають з тіла залізобетонного каналізаційного трубопроводу. Закріплюють полімерний лист з анкерними виступами до ґрат, зварених із поперечних і поздовжніх стрижнів, за допомогою анкерного затискача, виконаного з полімерного матеріалу, який являє собою у верхній частині гачок для захвату за поздовжній стрижень ґрат, а в нижній частині - П-подібний захват для кріплення до анкерного виступу полімерного листа за допомогою притискного гвинта. Установлюють ґрати, зварені із поперечних і поздовжніх стрижнів, разом з закріпленим до них полімерним листом по діаметру ділянки провалу з опиранням на тіло залізобетонного каналізаційного трубопроводу та приварюють поперечні стрижні ґрат до арматурних стрижнів, що виступають з тіла залізобетонного каналізаційного трубопроводу. У заармований простір ділянки провалу з виставленою нижньою опалубкою із полімерного листа укладають бетонну суміш, яку ущільнюють. Кінці виступів арматурних стрижнів захищають протикорозійним покриттям і на всю поверхню заармованого провалу наносять гідроізоля

Description

Опис винаходу
Корисна модель відноситься до галузі комунальної та промислової каналізаційних систем і може бути 2 використаний для ремонту залізобетонних каналізаційних трубопроводів.
Практика експлуатації залізобетонних каналізаційних трубопроводів показує, що більшість аварій відбувається внаслідок руйнування їх склепіння, яке контактує з внутрішнім газовим середовищем, що містить в собі сірководень. Останній при сполученні з конденсатом вологи перетворюється в сірчану кислоту, яка руйнує склепіння залізобетонного трубопроводу. 70 Відомий спосіб проведення ремонту залізобетонного каналізаційного трубопроводу шляхом санації трубами меншого діаметру потребує тимчасового відведення стоків. Виконання таких робіт потребує дорогого обладнання, механізмів та матеріалів |Д.Ф. Гончаренко, І.В. Корінько "Ремонт и восстановление канализационньх сетей и сооружений" Харьков, "Рубикон", 1999р, стор.160-1611.
Проведення ремонтних робіт на каналізаційних трубопроводах відкритим способом шляхом заміни окремих 72 Інтервалів труб новими потребує значних витрат на придбання та монтаж збірних залізобетонних труб. При ремонті відкритим способом провалів склепіння виникає проблема установки опалубки, арматури, бетонування провалу |Д.Ф. Гончаренко, І.В. Корінько "Ремонт и восстановление канализационньїх сетей и сооружений"
Харьков, "Рубикон", 1999р, стор.1611.
Найбільш близьким аналогом до рішення, що заявляється, є спосіб проведення ремонтно-лицювальних робіт каналізаційного трубопроводу, що включає встановлення усередині нього полімерного листа з анкерними виступами, направленими до внутрішньої поверхні трубопроводу, довжина якого складає 1-2 метри, притиснення цього листа до внутрішньої поверхні трубопроводу стисненим повітрям і подачу у щілину поміж останніми зв'язуючого розчину (Патент України на корисну модель Мо8709, опубл. 15.08.2005р., бюл. ПВ Мо8, 2005р..
До недоліків даного способу слід віднести те, що використання стисненого повітря не забезпечує високої надійності технології ремонтних робіт. Крім того, такий спосіб не дозволяє ремонтувати провали склепіння 2 залізобетонних каналізаційних трубопроводів великих діаметрів.
В основу корисної моделі поставлена технічна задача створити такий спосіб проведення ремонту провалу склепіння залізобетонного каналізаційного трубопроводу, у якому за рахунок використання нових операцій і форми виконання анкерного затиску вдалось би досягти технічного результату, який полягає в підвищенні о надійності способу і розширення сфери його використання. с
Даний технічний результат досягається тим, що у способі проведення ремонту провалу склепіння залізобетонного каналізаційного трубопроводу, що включає встановлення усередині нього полімерного листа з Ме анкерними виступами, направленими угору, до внутрішньої поверхні залізобетонного каналізаційного Фо трубопроводу, згідно з корисною моделлю, спочатку проводять обробку провалу склепіння залізобетонного
Зо каналізаційного трубопроводу шляхом обрізки його країв з утворенням прямокутного отвору з обробкою всіх се країв під кутом 902 відносно внутрішньої поверхні залізобетонного каналізаційного трубопроводу, розкривають і зачищають арматурні стрижні, які виступають з тіла залізобетонного каналізаційного трубопроводу, закріплюють полімерний лист з анкерними виступами до грат, зварених із поперечних і поздовжніх стрижнів, за допомогою «4, анкерного затиску, виконаного з полімерного матеріалу, який являє собою у верхній частині гачок для захвату 70 за поздовжній стрижень грат, а в нижній частині - П-подібний захват для кріплення до анкерного виступу о) с полімерного листа за допомогою притискного гвинта, потім установлюють грати, зварені із поперечних і
Із» поздовжніх стрижнів разом з закріпленим до нього полімерним листом по діаметру ділянки провалу з опором на тіло залізобетонного каналізаційного трубопроводу та приварюють поперечні стрижні грат до арматурних стрижнів, виступаючих з тіла залізобетонного каналізаційного трубопроводу, після цього у за армований простір 75 дільниці провалу з виставленою нижньою опалубкою із полімерного листа укладають бетонну суміш, яку кі ущільнюють, кінці виступів арматурних стрижнів захищають протикорозійним покриттям і на всю поверхню за «о армованого провалу наносять гідроізоляційне покриття.
Крім цього, кількість анкерних затисків не повинна бути меншою, ніж 18 на квадратному метрі поверхні о заармованого провалу. о 50 Крім того, бетонна суміш ущільнюється площинним вібратором.
При чому, як протикорозійне покриття використовують епоксидну емаль. с Крім цього, як гідроізоляційне покриття використовують епоксидну емаль.
Аналіз співставлення з найближчим аналогом свідчить, що заявлю вальний спосіб проведення ремонту провалу склепіння залізобетонного каналізаційного трубопроводу відрізняється тим, що спочатку проводять 99 обробку провалу склепіння залізобетонного каналізаційного трубопроводу шляхом обрізки його країв з с утворенням прямокутного отвору з обробкою всіх країв під кутом 90 о відносно внутрішньої поверхні залізобетонного каналізаційного трубопроводу, розкривають і зачищають арматурні стрижні, які виступають з тіла залізобетонного каналізаційного трубопроводу, закріплюють полімерний лист з анкерними виступами до во грат, зварених із поперечних і поздовжніх стрижнів, за допомогою анкерного затиску, виконаного з полімерного матеріалу, який являє собою у верхній частині гачок для захвату за поздовжній стрижень грат, а в нижній частині - П-подібний захват для кріплення до анкерного виступу полімерного листа за допомогою притискного гвинта, потім установлюють грати, зварені із поперечних і поздовжніх стрижнів разом з закріпленим до них полімерним листом по діаметру ділянки провалу з опором на тіло залізобетонного каналізаційного трубопроводу та приварюють поперечні стрижні грат до арматурних стрижнів, виступаючих з тіла залізобетонного 65 каналізаційного трубопроводу, після цього у за армований простір дільниці провалу з виставленою нижньою опалубкою із полімерного листа укладають бетонну суміш, яку ущільнюють, кінці виступів арматурних стрижнів захищають протикорозійним покриттям і на всю поверхню за армованого провалу наносять гідроізоляційне покриття.
Крім цього, кількість анкерних затисків не повинна бути меншою, ніж 18 на квадратному метрі поверхні заармованого провалу.
Крім того, бетонна суміш ущільнюється площинним вібратором.
При чому, як протикорозійне покриття використовують епоксидну емаль.
Крім цього, як гідроізоляційне покриття використовують епоксидну емаль. 70 Причинно-наслідковий зв'язок суттєвих ознак корисної моделі з технічним результатом, який досягається, полягає у наступному.
Наявність таких операцій, як: проведення обробки провалу, закріплення полімерного листа до грат, зварених із поперечних і поздовжніх стрижнів, забезпечує підвищення надійності даного способу. Крім того, даний спосіб дозволяє проводити ремонт провалу склепіння залізобетонного каналізаційного трубопроводу великого 7/5 діаметра, що розширює сферу використання способу у порівнянні з найближчим аналогом.
Суть корисної моделі пояснюється графічними матеріалами, де: на Фіг.1 зображений поперечний розріз залізобетонного каналізаційного трубопроводу з розміщеним усередині за армованим провалом, на Фіг.2 - полімерний лист, закріплений до грат, зварених із поперечних і поздовжніх стрижнів за допомогою анкерного затиску.
Спосіб реалізують наступним чином.
Спочатку проводять обробку провалу 1 склепіння 2 залізобетонного каналізаційного трубопроводу З шляхом обрізки його країв з утворенням прямокутного отвору 4 з обробкою всіх країв під кутом 902 відносно внутрішньої поверхні залізобетонного каналізаційного трубопроводу 3.
Потім розкривають і зачищають арматурні стрижні 5, які виступають з тіла залізобетонного каналізаційного трубопроводу 3. Закріплюють полімерний лист 6 з анкерними виступами 7 до грат 8, зварених із поперечних 9 і З поздовжніх 10 стрижнів за допомогою анкерного затиску 11, виконаного із полімерного матеріалу. Анкерний затиск 11 являє собою у верхній частині гачок 12 для захвату за поздовжній стрижень 10 грат 8, а в нижній частині - П-подібний захват 13 для кріплення до анкерного виступу полімерного листа 6 шляхом закручення о зо притискного гвинта 14, розміщеному на П-подібному захваті 13. Потім установлюють грати 8, зварені з поперечних 9 і поздовжніх 10 стрижнів разом з закріпленим до нього полімерним листом б з анкерними со виступами 7 по діаметру ділянки провалу 1 з опором на тіло залізобетонного каналізаційного трубопроводу З та Фо приварюють поперечні стрижні 9 до арматурних стрижнів 5, виступаючих з тіла залізобетонного каналізаційного трубопроводу 3. Після цього у за армований простір дільниці провалу 1 з виставленою нижньою опалубкою із (22) полімерного листа укладають бетонну суміш, яку ущільнюють, кінці виступів арматурних стрижнів захищають сч протикорозійним покриттям і на всю поверхню за армованого провалу наносять гідроізоляційне покриття.
У окремому випадку виконання кількість анкерних затисків не повинна бути меншою ніж 18 на квадратному метрі поверхні за армованого провалу.
Ще в одному окремому випадку виконання бетонна суміш ущільнюється площинним вібратором. «
В окремому, оптимальному випадку виконання як протикорозійне покриття кінців виступів арматурних -в с стрижнів використовують епоксидну емаль. й В іншому випадку виконання у якості гідроїзоляційного покриття всієї поверхні за армованого провалу "» використовують епоксидну емаль.

Claims (1)

  1. 75 Формула винаходу ко (се) 1. Спосіб проведення ремонту провалу склепіння залізобетонного каналізаційного трубопроводу, що включає «се встановлення усередині нього полімерного листа з анкерними виступами, направленими угору, до внутрішньої поверхні залізобетонного каналізаційного трубопроводу, який відрізняється тим, що спочатку проводять обробку о провалу склепіння залізобетонного каналізаційного трубопроводу шляхом обрізання його країв з утворенням о прямокутного отвору з обробкою всіх країв під кутом 902 відносно внутрішньої поверхні залізобетонного каналізаційного трубопроводу, розкривають і зачищають арматурні стрижні, які виступають з тіла залізобетонного каналізаційного трубопроводу, закріплюють полімерний лист з анкерними виступами до грат,
    зварених із поперечних і поздовжніх стрижнів, за допомогою анкерного затискача, виконаного з полімерного матеріалу, який являє собою у верхній частині гачок для захвату за поздовжній стрижень грат, а в нижній с частині - П-подібний захват для кріплення до анкерного виступу полімерного листа за допомогою притискного гвинта, потім установлюють грати, зварені із поперечних і поздовжніх стрижнів, разом з закріпленим до них полімерним листом по діаметру ділянки провалу з опиранням на тіло залізобетонного каналізаційного бо трубопроводу та приварюють поперечні стрижні грат до арматурних стрижнів, виступаючих з тіла залізобетонного каналізаційного трубопроводу, після цього у заармований простір ділянки провалу з виставленою нижньою опалубкою із полімерного листа укладають бетонну суміш, яку ущільнюють, кінці виступів арматурних стрижнів захищають протикорозійним покриттям і на всю поверхню заармованого провалу наносять гідроізоляційне покриття.
    65 2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що кількість анкерних затискачів не повинна бути меншою, ніж 18 на квадратному метрі поверхні заармованого провалу.
    3. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що бетонну суміш ущільнюють площинним вібратором.
    4. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що як протикорозійне покриття використовують епоксидну емаль.
    5. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що як гідроізоляційне покриття використовують епоксидну емаль. щі з о (ге) (22) (22) Зо с -
    с . и? ко (Се) (Се) со с2 с 60 б5
UAU200707374U 2007-07-02 2007-07-02 Спосіб проведення ремонту провалу склепіння залізобетонного каналізаційного трубопроводу UA29980U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200707374U UA29980U (uk) 2007-07-02 2007-07-02 Спосіб проведення ремонту провалу склепіння залізобетонного каналізаційного трубопроводу

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200707374U UA29980U (uk) 2007-07-02 2007-07-02 Спосіб проведення ремонту провалу склепіння залізобетонного каналізаційного трубопроводу

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA29980U true UA29980U (uk) 2008-02-11

Family

ID=39817570

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU200707374U UA29980U (uk) 2007-07-02 2007-07-02 Спосіб проведення ремонту провалу склепіння залізобетонного каналізаційного трубопроводу

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA29980U (uk)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU2606892C2 (ru) * 2013-10-07 2017-01-10 ПЕКА Фербундтекник ГмбХ Способ изготовления выполненных неровными бетонных поверхностей

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU2606892C2 (ru) * 2013-10-07 2017-01-10 ПЕКА Фербундтекник ГмбХ Способ изготовления выполненных неровными бетонных поверхностей

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR100838961B1 (ko) 착탈식 건식벽체
KR101169770B1 (ko) 이형강선망을 이용한 콘크리트 구조물 및 이의 보강공법
UA29980U (uk) Спосіб проведення ремонту провалу склепіння залізобетонного каналізаційного трубопроводу
RU2009135413A (ru) Сеймостойкая многопустотная железобетонная плита
JP7166875B2 (ja) 養生シート布設方法
KR20050034978A (ko) 평면, 곡면 및 각형 구조물 방수 겸 보수보강공법
UA29995U (uk) Спосіб проведення ремонту руйнування склепіння залізобетонного каналізаційного трубопроводу
JP2003003603A (ja) プレキャストコンクリート梁
KR100642086B1 (ko) 콘크리트 구조물의 격자형섬유보강재 정착장치
KR100311724B1 (ko) 건축물 외벽의 치장벽돌 조적시공방법 및 그 조적구조
JP7289391B2 (ja) 面状材布設方法
JP2007291686A (ja) 水路構造及びその構築方法
CN213204572U (zh) 一种装配给水管道的装配式复合墙
JP2010255308A (ja) 天井下地構造体
KR101311202B1 (ko) 라이닝 구조체 및, 이를 포함하는 방수 구조체
KR200234843Y1 (ko) 인서트가 결합된 바 스페이서
CN214996115U (zh) 一种后张法预应力管道固定装置
KR200294806Y1 (ko) 콘크리트 구조물의 보강장치
KR100386664B1 (ko) 인서트가 결합된 바 스페이서 및 이를 이용한 슬래브철근배근방법
KR20050027576A (ko) 평면 및 각형 구조물 방수 겸 보수보강공법
KR930005580Y1 (ko) 결착구에 의하여 조립되는 거푸집 단열 판넬
KR200390860Y1 (ko) 엑셀클램프
JP2015117522A (ja) 被覆構造および剥落防止具の取付方法
JP2005171752A (ja) 建物外壁の改修方法及び建物外壁用胴縁支持部材
JPH0510078Y2 (uk)