UA21436U - Rotary-pulsating apparatus - Google Patents

Rotary-pulsating apparatus Download PDF

Info

Publication number
UA21436U
UA21436U UAU200610403U UAU200610403U UA21436U UA 21436 U UA21436 U UA 21436U UA U200610403 U UAU200610403 U UA U200610403U UA U200610403 U UAU200610403 U UA U200610403U UA 21436 U UA21436 U UA 21436U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
rotor
stator
mixture
coaxial cylinders
disk
Prior art date
Application number
UAU200610403U
Other languages
English (en)
Inventor
Henadii Henadiiovych Ivanenko
Ihor Petrovych Suslov
Original Assignee
Henadii Henadiiovych Ivanenko
Ihor Petrovych Suslov
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Henadii Henadiiovych Ivanenko, Ihor Petrovych Suslov filed Critical Henadii Henadiiovych Ivanenko
Priority to UAU200610403U priority Critical patent/UA21436U/uk
Publication of UA21436U publication Critical patent/UA21436U/uk

Links

Landscapes

  • Mixers Of The Rotary Stirring Type (AREA)
  • Nozzles (AREA)

Description

Опис винаходу
Корисна модель відноситься до устаткування для змішування, емульгування, гомогенізації і диспергування 2 сумішей рідин з рідинами і рідин із твердими речовинами в хімічній, лакофарбовій, харчовій і інших галузях промисловості.
Відомий кавітаційний змішувач, описаний в патенті Російської Федерації Мо2032455 (МІЖ ВОТЕ5/00, пріоритет від 25.04.1990р.) і прийнятий за аналог. Кавітаційний змішувач містить корпус із патрубками підведення і відводу суміші. Ці ознаки збігаються з суттєвими ознаками заявленої корисної моделі. 70 Аналог містить також розміщені в корпусі кавітатори у вигляді радіальне розміщених на рівній відстані один від одного усічених конусів, при цьому кавітатори виконані з різними кутами конусності.
Під впливом набігаючого потоку суміші, що подається через патрубок підведення, кавітатори генерують у суміші різні по структурі й величині нестаціонарні каверни, які розпадаються на кавітаційні пузирці різних розмірів у відносно широкому діапазоні. При цьому в суміші утвориться гідродинамічне кавітаційне поле, що 12 сприяє перемішуванню суміші. Кавітаційний змішувач, прийнятий за аналог, забезпечує певну ефективність перемішування суміші за рахунок виникаючої в ній кавітації.
Недоліком аналога є те, що ефективність перемішування суміші залежить від інтенсивності кавітації, що, у свою чергу, залежить від швидкості руху суміші. Оскільки швидкість руху суміші прямо пропорційна кореню квадратному з величини тиску в суміші, то для створення інтенсивної кавітації в суміші в ній необхідно створювати високий тиск. Для цього необхідно використовувати високонапірні насоси й приводи великої потужності, що приведе до високих матеріальних і енергетичних витрат.
Найбільш близьким до заявленої корисної моделі по технічній сутності і технічному результату, що досягається при його використанні, є роторно-пульсаційний апарат, описаний у патенті Російської Федерації
Мо2124935 (МПК ВОТЕ5/06, пріоритет від 17.07.1997р.) і прийнятий за прототип.
Роторно-пульсаціний апарат містить установлені в корпусі статорний і роторний диски і патрубки підведення (п) і відводу суміші. Ці ознаки збігаються з суттєвими ознаками заявленої корисної моделі.
У прототипі статорний і роторний диски мають зубчасті елементи, причому осі зубчастих елементів статорного диска збігаються з осями наскрізних прорізів між зубчастими елементами роторного диска. Статорний і роторний диски виконані таким чином, що між їхніми сусідніми рядами зубчастих елементів у радіальному ее, напрямку є технологічні зазори для проходження суміші. со
У прототипі вісь патрубка підведення суміші збігається з віссю обертання роторного диска, а патрубок відводу суміші виконаний радіальним щодо статорного й роторного дисків. З
Роторно-пульсаційний апарат, прийнятий за прототип, забезпечує певну ефективність його роботи за рахунок /- че пульсацій швидкості потоку суміші.
Зо Однак недоліком роторно-пульсаційного апарата, прийнятого за прототип, є те, що суміш, виходячи з с патрубка її підведення, рухається по радіусу в напрямку до патрубка відводу суміші, тобто по досить короткому шляху, що скорочує час впливу на суміш роторним диском. Це не забезпечує високу ефективність змішування, емульгування, гомогенізації й диспергування суміші. «
В основу заявленої корисної моделі поставлено задачу створення роторно-пульсаційого апарата, який З 70 забезпечує одержання технічного результату, що полягає в суттєвому підвищенні ефективності змішування, с емульгування, гомогенізації й диспергування сумішей. з» Зазначений технічний результат досягається тим, що роторно-пульсаційний апарат, який містить установлені в корпусі статорний і роторний диски і патрубки підведення і відводу суміші, оснащений установленими на статорному і роторному дисках одним або декількома коаксіальними циліндрами на кожному, при цьому коаксіальні циліндри роторного диска розміщені між коаксіальними циліндрами статорного диска з радіальними о зазорами між ними, а на звернених одна до одній бічних циліндричних поверхнях коаксіальних циліндрів - роторного і статорного дисків виконані поздовжні прорізи.
Між сукупністю ознак заявленої корисної моделі, як вона охарактеризована вище й у формулі корисної шк моделі, і одержуваним технічним результатом при її використанні існує причинно-наслідковий зв'язок. со 20 Виключення із зазначеної нової сукупності ознак хоча б однієї ознаки не забезпечує досягнення нового технічного результату, що полягає в суттєвому підвищенні ефективності змішування, емульгування, гомогенізації щи й диспергування сумішей.
Отже, зазначені ознаки є суттєвими, тому що кожна з них, окремо взята, необхідна, а всі, разом узяті, достатні для того, щоб відрізнити даний об'єкт корисної моделі від всіх інших об'єктів того ж призначення й 29 одержати новий технічний результат при її використанні. с Сутність корисної моделі пояснюється графічними матеріалами, де: на Фіг. 1 зображений загальний вид роторно-пульсаційного апарата в поздовжньому розрізі; на Фіг.2 - розріз по А-А на Фіг. 1.
Роторно-пульсаційний апарат містить корпус 1 (Фіг. 1), статорний диск 2, роторний диск 3, патрубок 4 60 підведення суміші і патрубок 5 відводу суміші. На статорному диску 2 установлені коаксіальні циліндри 6 і 7, що утворять між собою порожнину 8. На роторному диску З установлений коаксіальний циліндр 9, розташований у порожнині 8 між коаксіальними циліндрами б і 7 статорного диска 2. На зовнішній циліндричній поверхні коаксіального циліндра б виконані поздовжні прорізи 10 (Фіг. 2) На внутрішній циліндричній поверхні коаксіального циліндра 7 виконані поздовжні прорізи 11. На внутрішній циліндричній поверхні коаксіального бо циліндра 9 виконані поздовжні прорізи 12, а на його зовнішній циліндричній поверхні - поздовжні прорізи 13.
Позиціями 14, 15, 16 і 17 позначені поздовжні виступи між поздовжніми прорізами 10, 12, 13 ї 11 відповідно на коаксіальних циліндрах 6, 7 і 9.
У положенні коаксіальних циліндрів, зображеному на Фіг. 2: поздовжні прорізи 12 перебувають проти поздовжніх прорізів 10; поздовжні прорізи 13 перебувають проти поздовжніх прорізів 11; поздовжні виступи 15 перебувають проти поздовжніх виступів 14, утворюючи радіальний зазор 18; поздовжні виступи 16 перебувають проти поздовжніх виступів 17, утворюючи радіальний зазор 19.
Роторний диск З установлений на валу електродвигуна 20, розміщеному на рамі 21. 70 Позицією 22 позначене ущільнення.
Позицією 23 позначена порожнина між статорним 2 і роторним З дисками.
Роторно-пульсаційний апарат працює в такий спосіб. За допомогою електродвигуна 20 приводять в обертання роторний диск 3, після чого через патрубок 4 підведення суміш під тиском подають у порожнину 23.
Під дією тиску й виникаючої при обертанні роторного диска З відцентрові сили суміш перетікає від осі до /5 периферії статорного диска 2 і роторного диска 3. При цьому суміш рухається по лабіринту між коаксіальними циліндрами статорного й роторного дисків. У положенні роторного диска З відносно статорного диска 2, у якому поздовжні прорізи 13 роторного диска З перебувають проти поздовжніх прорізів 11 статорного диска 2, а поздовжні прорізи 12 проти поздовжніх прорізів 10, швидкість руху суміші в прорізах мінімальна, а швидкість руху суміші в радіальних зазорах 18 і 19 максимальна. При повороті роторного диска З відносно статорного диска 2 у положення, при якому поздовжні виступи 15 і 16 роторного диска З розташовуються проти поздовжніх прорізів 10 ії 11 статорного диска 2 відповідно, швидкість руху суміші стає по величині середньою між швидкістю її руху в розташованих один проти одного поздовжніх прорізів роторного і статорного дисків і швидкістю руху суміші в радіальних зазорах 18 і 19. При повороті роторного диска З на один крок, тобто на кут між осями двох його сусідніх поздовжніх прорізів, роторний диск З відносно статорного диска 2 знову стає в об положення, зображене на Фіг. 2. При цьому швидкість руху суміші в розташованих один проти одного поздовжніх прорізів роторного й статорного дисків зменшується, а швидкість руху суміші в радіальних зазорах 18 і 19 т збільшується.
Крім того, при русі суміші по лабіринту між коаксіаальними циліндрами роторного й статорного дисків швидкість руху суміші міняється не тільки по величині, але й по напрямку. Ге зо Таким чином, швидкість руху суміші пульсує не тільки по величині, але й по напрямку. Це приводить до інтенсивної гідродинамічної кавітації. і
Оброблена суміш через патрубок 5 відводу суміші відводиться з роторно-пульсаційного апарата. «г
Завдяки тому що суміш рухається по лабіринту між коаксіальними циліндрами роторного й статорного дисків, тобто по більш довгому шляху, чим у прототипі, збільшується час впливу на неї гідродинамічної кавітації. --
Таким чином, у заявленому як корисна модель роторно-пульсаційному апараті в порівнянні із прототипом с виникає більше інтенсивна гідродинамічна кавітація й збільшується час впливу її на суміш, що суттєво підвищує ефективність змішування, емульгування, гомогенізації й диспергування сумішей.
Розроблено конструкторську документацію роторно-пульсаційного апарата, виготовлений і випробуваний дослідний зразок. « - с

Claims (1)

  1. Формула винаходу з Роторно-пульсаційний апарат, що містить установлені в корпусі статорний і роторний диски і патрубки підведення і відведення суміші, який відрізняється тим, що він оснащений встановленими на статорному і з роторному дисках одним або декількома коаксіальними циліндрами на кожному, при цьому коаксіальні циліндри роторного диска розміщені між коаксіальними циліндрами статорного диска з радіальними зазорами між ними, а - на повернених одна до одної бічних циліндричних поверхнях коаксіальних циліндрів роторного і статорного їз дисків виконані поздовжні прорізи. о 50 42)
    с 60 б5
UAU200610403U 2006-10-02 2006-10-02 Rotary-pulsating apparatus UA21436U (en)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200610403U UA21436U (en) 2006-10-02 2006-10-02 Rotary-pulsating apparatus

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200610403U UA21436U (en) 2006-10-02 2006-10-02 Rotary-pulsating apparatus

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA21436U true UA21436U (en) 2007-03-15

Family

ID=37952465

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU200610403U UA21436U (en) 2006-10-02 2006-10-02 Rotary-pulsating apparatus

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA21436U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR101405107B1 (ko) 분산유화장치용 임펠러
EP3072579A1 (en) Cavitation device
RU2438769C1 (ru) Роторный гидродинамический кавитационный аппарат для обработки жидких сред (варианты)
SE438273B (sv) Anordning for inblandning av behandlingsmedel i suspensioner
EP1985357A1 (en) Method and apparatus for processing liquids under cavitation conditions
UA21436U (en) Rotary-pulsating apparatus
JP5263877B2 (ja) 混合装置及び混合システム
RU2301700C1 (ru) Диспергатор
JP5760205B2 (ja) 混合方法、混合装置、及び混合流体
RU2152819C1 (ru) Роторно-пульсационный аппарат
RU2591974C1 (ru) Роторно-пульсационный аппарат
RU2516559C2 (ru) Роторно-пульсационный аппарат
JP6726003B2 (ja) スラリーの混練・分散装置
WO2020203413A1 (ja) 気泡含有液体製造装置及び気泡含有液体製造システム
RU226816U1 (ru) Роторный импульсный аппарат
RU171366U1 (ru) Роторный импульсный аппарат
RU2156648C1 (ru) Роторный диспергатор
RU2158629C1 (ru) Роторно-диспергирующий аппарат
KR20140091301A (ko) 버블발생기
RU60399U1 (ru) Устройство для физико-химической обработки жидких сред
JP2019022879A (ja) 撹拌機用撹拌子
JP2001179065A (ja) 混合装置
RU2516146C2 (ru) Роторно-пульсационный аппарат
JP6074646B2 (ja) 攪拌装置
RU195521U1 (ru) Диспергатор турбинного типа