UA17257U - Glysulfazide, antidiabetic drug for treating insulin-independent diabetes mellitus - Google Patents

Glysulfazide, antidiabetic drug for treating insulin-independent diabetes mellitus Download PDF

Info

Publication number
UA17257U
UA17257U UAU200603383U UAU200603383U UA17257U UA 17257 U UA17257 U UA 17257U UA U200603383 U UAU200603383 U UA U200603383U UA U200603383 U UAU200603383 U UA U200603383U UA 17257 U UA17257 U UA 17257U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
tablets
diabetes mellitus
glisulfazid
calcium stearate
effect
Prior art date
Application number
UAU200603383U
Other languages
English (en)
Inventor
Valentyn Petrovych Chernykh
Ihor Mykhailovych Hrubnyk
Petro Dmytrovych Pashniev
Original Assignee
Valentyn Petrovych Chernykh
Ihor Mykhailovych Hrubnyk
Petro Dmytrovych Pashniev
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Valentyn Petrovych Chernykh, Ihor Mykhailovych Hrubnyk, Petro Dmytrovych Pashniev filed Critical Valentyn Petrovych Chernykh
Priority to UAU200603383U priority Critical patent/UA17257U/uk
Publication of UA17257U publication Critical patent/UA17257U/uk

Links

Landscapes

  • Medicinal Preparation (AREA)

Description

Опис винаходу
Корисна модель, що передбачається відноситься до медицини і хіміко-фармацевтичної галузі, зокрема, до 2 антидіабетичних фармакологічних засобів, а конкретно, до фармакологічного засобу у формі таблеток з оболонкою, що використовуються в профілактиці та лікуванні інсулінонезалежного цукрового діабету.
Інсулінонезалежний цукровий діабет (цукровий діабет типу ІІ) - це загальне найменування ряду захворювань, обумовлених інсулінорезистентністю і відносним дефіцитом інсуліну. Головна задача медикаментозного лікування - зниження інсулінорезистентності і поперередження гіперінсулінемії. 70 Центральне місце у патогенезі цукрового діабету, належить органічному або функціональному ураженню бета-клітин панкреатичних островків підшлункової залози, що призводить до недостатності синтезу інсуліну.
Проблема створення засобів з широким спектром фармакологічної дії для лікування цукрового діабету актуальна для сучасної медицини.
Відомий лікарський засіб нікотинамід, який має ефективну антидіабетогенну дію і застосовується для 12 індукції ремісії цукрового діабету. Внаслідок вузької фармакологічної дії засіб звичайно використовується. у комплексній терапії цукрового діабету у сполученні з іншими засобами. До того ж, при тривалому використанні нікотинаміду проявляється його канцерогенний ефект.
Найближчим до заявленого засобу за основною фармакологічною дією є сульфамідний препарат глібенкламід |Машковский М.Д. Лекарственньюе средства. - М. Медицина, 1984. - Т.1. - с.560), який має виражену цукрознижуючу активність і призначений для лікування цукрового діабету ІІ типу у осіб старших 40 років. Подібно іншим протидіабетичним похідним сильфонілсечовини є стимулятором бетаклітин підшлункової залози (клітин, що виробляють інсулін).
Проте відомий препарат має вузькоспрямовану фармакологічну дію, а при його довготривалому введенні проявляється діабетогенний (пошкоджуючий панкреатинні бета-клітини) ефект. Поряд з гіпоглікемічним (знижуючим рівень цукру у крові) ефектом глібенкламид знижує рівень холестерину у крові та знижує тромбогенні пт») властивості крові.
В основу корисної моделі поставлено завдання створення нового антидіабетичного засобу у формі таблеток для лікування інсулінонезалежного цукрового діабету, в якому шляхом створення оригінальної композиції з діючої та допоміжних речовин досягається оптимальне поєднання технологічних властивостей лікарської форми - з вираженим гіпоглікемічним ефектом і низькою токсичністю засобу, також засіб характеризується вираженою, ю імунокоригуючою дією та сприяє регенерації р-клітин підшлункової залози.
Поставлена задача вирішується таким чином, що антидіабетичний засіб у формі таблеток, який проявляє сч цукрознижуючу, антидіабетогенну дію, містить як діючу речовину глісульфазид (амідбензолсульфогидразит - щавлевої кислоти), а як допоміжні речовини крохмаль картопляний, полівінілпіролідон ПВП), кальцію стеарат
Зо при співвідношенні мас.9о: - глісульфазид 74,2-82,0 крохмаль картопляний 6,5-7,2 « полівінілпіролідон 4,2-4,6 с 40 кальцію стеарат 1,2-1,3 З "» таблетка покрита оболонкою, що містить КоїЇїсоаї МАЕ 30 ОР, поліетиленгліколь 4000, титану діоксид, тальк " медичний, при наступному співвідношенні компонентів, мас.9о:
Коїїсоаї МАЕ 30 ОР 0 0,02034 - поліетиленгліколь 4000 0,00501 -І титану діоксид 0,00129 тальк медичний 0,00336 іме) сл 50 Заявлений засіб у формі таблеток проявляє високу цукрознижуючу, антидіабетогенну дію і може бути використаний в якості цукрознижуючого фармакологічного засобу при маніфестних формах цукрового діабету ІІ "і типу, а також як антидіабетогенний препарат, що попереджує або ослаблює розвиток цукрового діабету.
Діюча речовина глісульфазид згідно біохімічних досліджень (Грубник І.М., Створення нового лікарського препарату глісульфазиду цукрознижуючої дії у формі таблеток з покриттям та його дослідження - 1995г. - 226. (Україна))| проявляє виражений гіпоглікемічний ефект та сприяє регенерації р-клітин підшлункової залози.
Дослідження таблеток як лікарської форми антидіабетичного засобу "Глісульфазид", що заявляється, с підтвердили зазначені види активності та виявили додатково виражену імунокоригуючу дію та сприяння регенерації р-клітин підшлункової залози.
Терапевтичну дозу діючої речовини у складі таблетки визначено експериментальним шляхом у дослідах на бо тваринах.
Якісний і кількісний вміст допоміжних речовин антидіабетичного засобу "Глісульфазид' визначено експериментальним шляхом, їх сукупність обумовлює як фізико-хімічні (технологічні) показники лікарської форми (таблеток) так і ступінь фармакологічної активності засобу, при цьому забезпечується стійкість лікарської форми як фармацевтичної композиції. 65 Крохмаль картопляний відіграє у композиції роль наповнювача і обумовлює додержання вимог за масою, міцністю, розпаданням таблеток "Глісульфазид" та полегшують процес їх виготовлення. Як збільшення, так і -Д-
зменшення вмісту цього компоненту відносно заявлених співвідношень негативно позначається на фізико-хімічних та фармакологічних властивостях таблеток.
Кальцію стеарат як ковзна речовина при зменшеному вмісті погіршує процес виготовлення таблеток, провокуючи у обладнанні "залипання" маси для таблетування, а збільшення кількості кальцію стеарату не дозволяє одержати таблетки необхідної міцності.
Подібне призначення має і полівінілпірролідон, що використовується в якості пластифікатора і не лише оптимізує технологічний процес виготовлення таблеток, але й разом з іншими допоміжними речовинами забезпечує одержання стійкої лікарської форми (таблетки) і сприяє збереженню і підсиленню активності діючої /о речовини.
Для поліпшення засвоєння препарату хворими на таблетки нанесено плівкове кишково-розчинне покриття на еонові поліакрилової дисперсії КоїПсоаї МАЕ з0 ОР.
Компоненти антидіабетичного засобу, що заявляється, відомі у фармацевтичній практиці, проте саме запропонована композиція з визначеним якісним та кількісним вмістом компонентів не відома з літературних /5 джерел.
Для одержання таблеток антидіабетичного засобу "Глісульфазид" у змішувач завантажують задану кількість крохмалю картопляного, перемішують протягом 5-10 хвилин, додають діючу речовину і перемішують до однорідного стану. Суміш зволожують 10906-ним водним розчином полівінілпіролідону до рівномірного розподілу вологи. Вологу масу гранулюють на грануляторі з розміром отворів 3--мм. Одержані гранули сушать при 2о температурі 50-602С до залишкової вологості 370-495 І піддають сухому гранулюванню з використанням сітки з розміром отворів 2мм та обпудрюванню кальцію стеаратом. Одержану масу таблетують на таблеточному пресі пуансонами двояковипуклої формі діаметром 10 -0,3мм. Одержують таблетки білого кольору, з гладкою, однорідною поверхнею, середньою масою 0,320г-5905.
Таблетки покривають плівкообразуючою системою, що готується на основі поліакрилової дисперсії Коїїсоаї
МАЕ 30 ОР, поліетиленгліколю 4000, титану діоксида, тальку медичного. До потрібно кількості КоїПсоаї МАЕ 30 -
ОР, додають воду очищену, помішуючі додають розчин поліетиленгліколю 4000, водні суспензії тальку медичного і діоксиду титану і усе ретельно перемішують. Одержану плівкоутворюючу систему наносять на таблетки в дражеровочних котлах до одержання таблетки масою 0,32г.
Готові таблетки фасують в контурне осередокове упакування. -
Корисна модель ілюструється прикладами.
Приклад 1. Варіанти складів таблеток наведені у таблиці 1. о
Таблетки за варіантами 1 і 2 оптимальні за фізико-хімічними показниками і мають ефективну фармакологічну «М дію. Вони виконані з різним дозуванням діючої речовини.
Кількісний вміст компонентів допоміжних речовин за варіантами З і 4 не відповідає заявленим параметрам. -
Одержані за цими варіантами таблетки мають відхилення від технологічних і фармакологічних вимог. Низький ч вміст крохмалю за варіантом З підвищує гігроскопічність і прискорює розпадання таблеток, суттєве підвищення вмісту крохмалю картопляного за варіантом 4 погіршує розчинність таблетки. Дуже низький вміст зв'язуючого полівінілпіролідону призводить до недостатньої міцності В обох випадках як наслідок порушення фізичних « властивостей таблеток знижується фармакологічна активність та лікувальна дія засобу.
Дослідження цукрознижуючої дії "Глісульфазид" - с Приклад 2. Для порівняльного аналізу цукрознижуючої дії "Глісульфазиду" та глібенкламіду проведено а дослідження на мишах ОВА/2) (модель низькодозового стрептозотоцинового діабету). Інсулінонезалежний "» цукровий діабет (ІНЗЦД) індукували внутрішньочеревним введенням мишам стрептозотоцину в дозі 5Омг/кг маси тіла/день на протязі 5 днів. Після встановлення стабільного глюкозного гомеостазу, миші отримували рег о5 одноразово діакамф в дозі 25мг/кг маси тіла та глібенкламід в дозі 5мг/кг маси тіла. - Встановлено, що введення "Глісульфазиду" в максимально ефективній дозі викликало достовірне зниження -1 глікемії через 2год. після введення і яке зберігалось на протязі 8-годинного періоду дослідження (табл. 2).
При цьому, інтегральне зниження глікемії, індуковане діакамфом, суттєво не відрізнялось від індукованого ко глібенкламідом, дослідженим одночасно, також в максимально ефективній дозі. сл 50 Дослідження антидіабетогенної дії "Глісульфазиду".
Приклад 3. Порівняльний аналіз антидіабетогенної дії "Глісульфазиду" та нікотинаміду проведено на моделі що неонатального стрептозотоцинового ІНЗЦД, індукованого у щурів популяції Вістар.
Новонародженим щурятам внутрішньочеревно вводили одноразово стрептозотоцин, а через 8 днів на стадії вираженої гіперглікемії на протязі ЗО днів частина з них отримувала "Глісульфазид" в дозі 25мг/кг, частина - нікотинамід в аналогічній дозі, а третя група отримувала глібенкламід в дозі 5мг/кг маси тіла.
Встановлено (табл. 3) що тривале введення щурятам "Глісульфазидуї викликало виражений с антидіабетогенний ефект, що підтверджується відсутністю достовірного підвищення базального вмісту глюкози в крові, а також нормальними показниками внутрішньочеревного тесту толерантності до глюкози (ВЧТТГ), проведеного через 8 тижнів після введення стрептозотоцину. В групі щурів, які отримували нікотинамід, лише у 60 одного щура розвинулась базальна гіперглікемія, однак середні показники базальної глікемії та ВЧТТГ не відрізнялись від контрольних. Необхідно відмітити, що глібенкламід, який в раніше наведеному прикладі проявляв подібний до "Глісульфазиду" цукрознижуючий ефект, за зазначеними показниками не попереджував діабетогенної дії стрептозотоцину.
Створена фармацевтична композиція у формі таблеток антидіабетичного засобу "Глісульфазид" забезпечує 65 оптимальне поєднання технологічних та фізико-хімічних властивостей діючої та допоміжних речовин. При цьому, допоміжні речовини позитивно впливають на виготовлення і стабільність таблеток, зберігають активність діючої речовини в композиції та крім того, сприяють профілактиці та лікуванню інсулінонезалежного цукрового діабету. ;
М с пса ос вон о т
Групи Характер дії п | Вихідний рівень (ммоль/л) я 20 ввів звляз зодоло зазза, звемо замов отв злив, 2 з ї- 30 ю сч
Групи Характер дії п|Вихідний рівень (ммоль/л) | Після внутрішньочеревного введення глюкози через: | ї- ме Ин ПО ин піно йон шо ши шне НШ-ч НИКИ 2 Стрептозотоцин ї Глісульфазид 5,3--0,20 5,3--0,29 4,9-0,36 «
З Стрептозотоцин ж нікотинамід /|7 6,6-1,23 7,9-1,85 7,5--1,62
М вв х» | Інтактний контроль 50000в2огя 0000) вав тиме 465 | 3,6-0,25 з - ко с 50
І

Claims (1)

  1. Формула винаходу Антидіабетичний засіб для лікування інсулінонезалежного цукрового діабету, що містить діючу і допоміжні речовини та виконаний у вигляді таблеток з покриттям, який відрізняється тим, що як діючу речовину містить глісульфазид, а як допоміжні речовини - крохмаль картопляний, полівінілпіролідон, кальцію стеарат при с наступному співвідношенні компонентів, мас. 9о: глісульфазид 74,2-82,0 во крохмаль картопляний 6,5-7,2 полівінілпіролідон 4,2-4,6 кальцію стеарат 1,2-1,3, таблетка покрита оболонкою, що містить КоїЇїсоаї МАЕ 30 ОР, поліетиленгліколь 4000, титану діоксид, тальк 65 медичний, при наступному співвідношенні компонентів, мас. 9о:
    Коїїсоаї МАЕ 30 ОР 0 0,02034 поліетиленгліколь 4000 0,00501 титану діоксид 0,00129 тальк медичний 0,00336. Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних мікросхем", 2006, М 9, 15.09.2006. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і )0 /Вуки України. - ча ІФ) с ча ьо -
    с . и? - -І іме) 1 що с 60 б5
UAU200603383U 2006-03-28 2006-03-28 Glysulfazide, antidiabetic drug for treating insulin-independent diabetes mellitus UA17257U (en)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200603383U UA17257U (en) 2006-03-28 2006-03-28 Glysulfazide, antidiabetic drug for treating insulin-independent diabetes mellitus

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200603383U UA17257U (en) 2006-03-28 2006-03-28 Glysulfazide, antidiabetic drug for treating insulin-independent diabetes mellitus

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA17257U true UA17257U (en) 2006-09-15

Family

ID=37505212

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU200603383U UA17257U (en) 2006-03-28 2006-03-28 Glysulfazide, antidiabetic drug for treating insulin-independent diabetes mellitus

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA17257U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
ES2206868T3 (es) Comprimidos que comprenden una combinacion de metformin glibenclamida.
AU2009202429B2 (en) Pharmaceutical formulation comprising lanthanum compounds
KR20100020480A (ko) Dpp-iv 저해제를 위한 안정한 약제학적 제제
SE453797B (sv) Terapeutisk, solid enhetsdoseringsform med forlengt utlosningsmonster vars berarmaterial innehaller hydroxypropylmetylcellulosa med hog molekyler vikt
EA024699B1 (ru) Фармацевтическая таблетка с немедленным высвобождением, содержащая севеламера карбонат
CN113117084A (zh) 避免或减少n-亚硝胺基因毒性物质产生的药物制剂
CA2811583C (en) Method for producing and using a copolymer of sodium carboxymethyl cellulose and gossypol
RU2349334C2 (ru) Лекарственное средство седативного и спазмолитического действия и способ его изготовления (варианты)
HUE034564T2 (en) Prasugrel-containing, immediate release, stable, oral pharmaceutical formulation
CN106456998B (zh) 西格列汀丹宁酸盐复合物
JP4860486B2 (ja) ポビドンヨードを含有する口腔内崩壊型の固形製剤
UA17257U (en) Glysulfazide, antidiabetic drug for treating insulin-independent diabetes mellitus
RU2240784C1 (ru) Лекарственное средство на основе арбидола
RU2362548C1 (ru) Матричная таблетка с основой для пролонгированного высвобождения триметазидина дигидрохлорида, способ ее получения и способ лечения
ES2373492T3 (es) Composición farmacéutica con ingrediente activo atorvastatina.
WO2022119541A1 (en) A film coated tablet formulation comprising dapagliflozin and metformin hydrochloride
JP2006036734A (ja) 経口投与用活性炭製剤
JPH0144685B2 (uk)
RU2241449C1 (ru) Фармацевтическая композиция для лечения диабета (варианты)
US20180064700A1 (en) Tesofensine compositions
RU2333760C2 (ru) Твердая дозированная лекарственная форма для лечения сахарного диабета
RU2264814C2 (ru) Антигистаминная фармацевтическая композиция
Specifications Standards
US5180739A (en) Use of 3-oxygermylpropionic acid to treat and prevent diabetes-dependent type of autoimmune diseases
RU2286143C1 (ru) Муколитическая фармацевтическая композиция