UA155625U - Пристрій для корекції психічних розладів і процесу засинання у хворих на цукровий діабет - Google Patents

Пристрій для корекції психічних розладів і процесу засинання у хворих на цукровий діабет Download PDF

Info

Publication number
UA155625U
UA155625U UAU202303039U UAU202303039U UA155625U UA 155625 U UA155625 U UA 155625U UA U202303039 U UAU202303039 U UA U202303039U UA U202303039 U UAU202303039 U UA U202303039U UA 155625 U UA155625 U UA 155625U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
visible
falling asleep
correction
patients
patient
Prior art date
Application number
UAU202303039U
Other languages
English (en)
Inventor
Микола Вікторович Чухраєв
Юрій Леонідович Забулонов
Дмитро Олексійович Терещенко
Сергій Миколайович Федоров
Наталія Іванівна Самосюк
Олена Миколаївна Чухраєва
Антоніна Василівна Уніченко
Анна Юріївна Мельник
Original Assignee
Микола Вікторович Чухраєв
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Микола Вікторович Чухраєв filed Critical Микола Вікторович Чухраєв
Priority to UAU202303039U priority Critical patent/UA155625U/uk
Publication of UA155625U publication Critical patent/UA155625U/uk

Links

Landscapes

  • Measuring And Recording Apparatus For Diagnosis (AREA)

Abstract

Пристрій для корекції психічних розладів і процесу засинання у хворих на цукровий діабет складається із зовнішнього носія інформації, блока зв'язку із зовнішнім носієм інформації, джерела магнітного поля, акумулятора і зарядного пристрою, вихідного підсилювача звукового сигналу, комплекту звукових динаміків, вихідного підсилювача електромагнітного випромінювання видимого і (або) інфрачервоного діапазонів спектра, комплекту електромагнітних випромінювачів видимого і (або) інфрачервоного діапазонів спектра. Додатково пристрій містить систему оцінки психофункціонального стану пацієнта та лазерний випромінювач для виконання аурикулярної лазеропунктури.

Description

Корисна модель належить до пристроїв, що застосовуються в медицині.
Психічні розлади (у тому числі тривожно-депресивні розлади, хронічна втома, стрес і стрес- залежні захворювання) часто призводять до виникнення або загострення ендокринних захворювань (ожиріння, цукрового діабету). Це вимагає розробки високоефективних пристроїв для корекції психічних розладів і процесу засинання, які могли б активно впливати на психологічний стан хворих на цукровий діабет на основі індивідуального підходу 3 оцінки психофункціонального стану пацієнта і створення персоналізованої програми корекції виявлених психічних розладів і порушення процесу засинання і сну на основі застосування спеціальних ритмів (мелодій) подачі звукових сигналів і електромагнітного випромінювання, видимого і (або) інфрачервоного діапазонів спектра і виконання лазеропунктури аурикулярних точок. В даний час відомо кілька пристроїв для корекції психічних розладів і процесу засипання хворих на цукровий діабет, наприклад - апарат для магнітолазерної терапії МІТ-МТ (1), апарат для електрофорезу МІТ-ЕФа |2| та ін.
Найбільш близьким аналогом корисної моделі є пристрій для догляду за шкірою із зовнішнім носієм інформації, що складається із зовнішнього носія інформації, блока зв'язку із зовнішнім носієм інформації, джерел магнітного поля, акумулятора і зарядного пристрою, вихідного підсилювача звукового сигналу, комплекту звукових динаміків, джерел електромагнітного випромінювання, видимого і (або) інфрачервоного діапазонів спектра |ЗІ.
Основним недоліком аналога є відсутність системи оцінки психофункціонального стану пацієнта і створення персоналізованої програми корекції виявлених психічних розладів і порушення процесу засипання і сну, а так само - системи для проведення аурикулярної лазеропунктури.
В основу корисної моделі поставлено задачу підвищити ефективність проведення процедур корекції психічних розладів і корекції процесу засинання за рахунок додаткового введення системи оцінки психофункціонального стану пацієнта і створення персоналізованої програми корекції виявлених психічних розладів і порушення процесу засинання і фаз сну на основі застосування спеціальних ритмів (мелодій) подачі звукових сигналів і електромагнітного випромінювання, видимого і (або) інфрачервоного діапазонів спектра і виконання лазеропунктури аурикулярних точок.
Зо Поставлена задача вирішується тим, що пристрій для корекції психічних розладів і процесу засинання хворих на цукровий діабет, що складається із зовнішнього носія інформації, блока зв'язку із зовнішнім носієм інформації, джерела магнітного поля, акумулятора і зарядного пристрою, вихідного підсилювача звукового сигналу, комплекту звукових динаміків, вихідного підсилювача електромагнітного випромінювання видимого і (або) інфрачервоного діапазонів спектра, комплекту електромагнітних випромінювачів видимого і (або) інфрачервоного діапазонів спектра, згідно з корисною моделлю, додатково містить систему оцінки психофункціонального стану пацієнта та лазерний випромінювач для виконання аурикулярної лазеропунктури.
Частотні і часові параметри звуку, магнітного поля, електромагнітного випромінювання видимого і (або) інфрачервоного діапазонів спектра і лазеропунктури аурикулярних точок при проведенні процедури змінюються за індивідуальною програмою, яка перед початком процедури формується на основі результатів вимірювання потенціалів кори головного мозку лобно-скроневої зони (електроенцефалограми), ритму пульсації, температури і сатурації крові скроневої артерії, експертної оцінки стану пацієнта і необхідного завдання проведення процедури. Індивідуальний протокол корекції формується на основі експертної оцінки стану пацієнта в зовнішньому носії інформації. Зовнішній носій інформації може бути реалізований, наприклад, на основі віддаленого сервера, на якому зберігається програма формування індивідуальних параметрів для корекції психічних розладів і процесу засипання і фаз сну, і передається за допомогою електромагнітних хвиль з зовнішнього носія інформації на блок зв'язку із зовнішнім носієм інформації пристрою за корисною моделлю. Рівень звуку встановлюється до появи комфортного стану у пацієнта. Індукція магнітного поля повинна становити не менше 100 мкТл. Потужність лазерного випромінювання для виконання лазеропунктури аурикулярних точок не повинна перевищувати 50 мВт. Як корпус пристрою може використовуватися спеціальний шолом.
Суть корисної моделі пояснюється за допомогою структурної схеми, наведеної на кресленні.
Пристрій для корекції психічних розладів і процесу засинання хворих на цукровий діабет за допомогою системи оцінки психофункціонального стану пацієнта 1 виконує вимірювання потенціалів кори головного мозку лобно-скроневої зони (електроенцефалограми), ритму пульсації, температури і сатурації крові скроневої артерії і через блок зв'язку із зовнішнім носієм бо інформації З передає отримані дані на зовнішній носій інформації 2. У зовнішньому носії інформації виконується обробка і кодування сигналів, що надійшли з системи оцінки психофункціонального стану пацієнта 1. Експертна оцінка інформації, що надійшла, слугує для формування протоколу корекції психофункціонального стану пацієнта, на основі якого формуються сигнали управління комплектом звукових динаміків 5, джерелом магнітного поля 8, комплектом випромінювачів електромагнітного випромінювання видимого і (або) інфрачервоного діапазонів спектра 10 і лазерним випромінювачем для виконання аурикулярної лазеропунктури 11.
Елементи пристрою для корекції психічних розладів і процесу засинання хворих на цукровий діабет призначені: 1. Система оцінки психофункціонального стану пацієнта 1 призначена для вимірювання потенціалів кори головного мозку лобно-скроневої зони (електроенцефалограми), ритму пульсації, температури і сатурації крові скроневої артерії. Вона виконана у вигляді чотирьох блоків: блока вимірювання потенціалів кори головного мозку лобно-скроневої зони (електроенцефалограми), блока вимірювання ритму пульсації, блока вимірювання температури і блока вимірювання сатурації крові скроневої артерії лівої і правої сторін. Кожен блок складається з не менше ніж двох каналів датчиків з підсилювачами контролю відповідних параметрів функціонального стану. Всі блоки закріплені на спеціальній пов'язці, що фіксується на голові, всі блоки з'єднані електрично з блоком зв'язку із зовнішнім носієм інформації 3. 2. Зовнішній носій інформації 2 призначений для експертної оцінки стану пацієнта, формування індивідуальних програм процесу засинання хворих на цукровий діабет і засинання пацієнта і передачі сформованих індивідуальних програм на блок зв'язку із зовнішнім носієм інформації 3. Він виконаний у вигляді програмно-апаратного комплексу на базі персонального комп'ютера, мобільного телефону або інших аналогічних пристроїв.
З. Блок зв'язку із зовнішнім носієм інформації З призначений для зв'язку з системою оцінки психофункціонального стану пацієнта 1 і зовнішнім носієм інформації 2, отримання, зберігання і управління зовнішніми пристроями для проведення індивідуальних процедур. Він може бути виконаний у вигляді системи або М/і-Рі або Вісеюоїй, або інших методів передачі інформації на основі застосування електромагнітних хвиль. 4. Підсилювач звуку 4 призначений для стереофонічного посилення по потужності сигналу
Зо управління звуковими динаміками, що надходить з блока зв'язку із зовнішнім носієм інформації
З і передачі його на комплект звукових динаміків 5. 5. Комплект звукових динаміків 5 призначений для формування звукового стереофонічного сигналу, що виконує нейроакустичну стимуляцію. б. Акумулятор б призначений для забезпечення живлення електричним струмом всіх елементів пропонованого пристрою. 7. Зарядний пристрій 7 призначений для забезпечення зарядки акумулятора. 8. Джерело магнітного поля 8 призначене для формування магнітного поля в зоні голови.
Воно може бути виконано або у вигляді матриці, симетрично розташованих постійних магнітів або у вигляді імпульсного магніту, що складається з вихідного підсилювача потужності з індуктивним навантаженням, електрично з'єднаного не менше ніж з одним соленоїдом. 9. Підсилювач випромінювача електромагнітного випромінювання 9 видимого і (або) інфрачервоного діапазонів спектра призначений для посилення потужності сигналу управління комплектом випромінювачів електромагнітного випромінювання видимого і (або) інфрачервоного діапазонів спектра 10, що надходить з блока зв'язку із зовнішнім носієм інформації 3, ії передачі його на комплект випромінювачів електромагнітного випромінювання видимого і (або) інфрачервоного діапазонів спектра 10. 10. Комплект випромінювачів електромагнітного випромінювання видимого і (або) інфрачервоного діапазонів спектра 10 призначений для формування електромагнітного випромінювання видимого і (або) інфрачервоного діапазонів спектра і його проєкції на шкіру обличчя. 11. Лазерний випромінювач для виконання аурикулярної лазеропунктури 11 призначений для виконання лазеропунктури аурикулярних точок. Він може бути виконаний у вигляді регульованого двоканального підсилювача потужності, електрично з'єднаного з джерелом лазерного випромінювання.
Корисна модель працює наступним чином. Блок зв'язку із зовнішнім носієм інформації З з'єднаний за допомогою електромагнітного передавального каналу систем або УМі-Рі, або
Вінеюсосій, або аналогічних систем із зовнішнім носієм інформації 2. Електрично він пов'язаний з системою оцінки психофункціонального стану пацієнта 1, підсилювачем звуку 4, акумулятором б, підсилювачем джерела електромагнітного випромінювання 9 і лазерним випромінювачем для бо виконання лазеропунктури аурикулярних точок 11. Додатково він може бути з'єднаний з вихідним підсилювачем потужності індуктивного навантаження джерела магнітного поля 8.
Зарядний пристрій 7, при необхідності, електрично з'єднується з мережею напруги живлення і акумулятором 6.
Пацієнт відповідає на питання оператора експертної системи або заповнює психометричні таблиці оцінки його психологічного стану. Інформація про стан і вік пацієнта вводиться в зовнішній носій інформації 2, додатково виконується оцінка психофункціонального стану пацієнта на основі виміряних параметрів потенціалів кори головного мозку лобно-скроневої зони, ритму пульсації, температури і сатурації крові скроневої артерії з використанням системи оцінки психофункціонального стану пацієнта 1.
На основі отриманої інформації програмно-апаратний комплекс на базі персонального комп'ютера, мобільного телефону або інших аналогічних пристроїв формує індивідуальну програму психологічної корекції або програму стимулювання процесу засинання хворих на цукровий діабет і передає її методом електромагнітного випромінювання на блок зв'язку із зовнішнім носієм інформації 2 для формування сигналів управління на вхід підсилювача звуку 4, вхід джерела магнітного поля 7, вхід підсилювача випромінювачів електромагнітного випромінювання видимого і/або інфрачервоного 9, вхід системи лазерних випромінювачів для виконання аурикулярної лазеротерапії 11.
Посилені сигнали надходять відповідно на комплект звукових динаміків 5, джерело магнітного поля 7, комплект випромінювачів видимого електромагнітного випромінювання і/або інфрачервоного діапазонів спектра 10, лазерний випромінювач для лазеропунктури аурикулярних точок 10. Для проходження процедури і виконання індивідуальної програми хворий на цукровий діабет укладається на кушетку і отримує процедуру психологічної корекції та/або стимуляції процесу засинання. Після закінчення часу процедури пристрій автоматично вимикається.
Експериментально встановлено факт зниження рівня тривожно-депресивного стану пацієнтів, що беруть участь в експерименті, добровольців, поліпшення процесу засинання і якості сну після проведення процедури не менше ніж на 18-23 Фо.
Джерела інформації: 1. Самосюк 1.3., Малюта В.І., Чухраев М.В., Шморгун А.А. Застосування ультразвукової та
Зо магнітолазерної терапії в клінічній та спортивній медицині. - К., 2019. - 376 с. 2. Самосюк, І.3. Електротерапія та електропунктура в медичній реабілітації, фізіотерапії та курортології. / Самосюк 1І.3., Чухраєв Н.В., Самосюк Н.І., Чухраєва БЕ.Н. - К., 15. 2012. - 291 б.
З. Патент на корисну модель Мо 106454. Україна. Пристрій для догляду за шкірою із зовнішнім носієм інформації. Чухраєв М.В., Чухраєв Є.М., Артюхов Ю.А., Уніченко А.В.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
    Пристрій для корекції психічних розладів і процесу засинання у хворих на цукровий діабет, що складається із зовнішнього носія інформації, блока зв'язку із зовнішнім носієм інформації,
    джерела магнітного поля, акумулятора і зарядного пристрою, вихідного підсилювача звукового сигналу, комплекту звукових динаміків, вихідного підсилювача електромагнітного випромінювання видимого і (або) інфрачервоного діапазонів спектра, комплекту електромагнітних випромінювачів видимого і (або) інфрачервоного діапазонів спектра, який відрізняється тим, що додатково містить систему оцінки психофункціонального стану пацієнта та лазерний випромінювач для виконання аурикулярної лазеропунктури.
UAU202303039U 2023-06-22 2023-06-22 Пристрій для корекції психічних розладів і процесу засинання у хворих на цукровий діабет UA155625U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202303039U UA155625U (uk) 2023-06-22 2023-06-22 Пристрій для корекції психічних розладів і процесу засинання у хворих на цукровий діабет

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202303039U UA155625U (uk) 2023-06-22 2023-06-22 Пристрій для корекції психічних розладів і процесу засинання у хворих на цукровий діабет

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA155625U true UA155625U (uk) 2024-03-20

Family

ID=90300765

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202303039U UA155625U (uk) 2023-06-22 2023-06-22 Пристрій для корекції психічних розладів і процесу засинання у хворих на цукровий діабет

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA155625U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US11850420B2 (en) Multifunctional closed loop neuro feedback stimulating device and methods thereof
US10542904B2 (en) Systems and methods for at home neural recording
US20150105837A1 (en) Brain therapy system and method using noninvasive brain stimulation
WO2019152135A1 (en) Devices and methods for delivering mechanical stimulation to nerve, mechanoreceptor, and cell targets
US11324916B2 (en) Devices and methods for the non-invasive transcutaneous neurostimulation of the neck and ear vagus nerves via electrical, magnetic and haptic stimulation
JPH0222674B2 (uk)
CN112512423A (zh) 用于具有eeg和生物计量传感器的可穿戴设备的方法和装置
KR20200074797A (ko) 졸음 방지 및 숙면 유도 헤어밴드
WO2021248914A1 (zh) 一种脑力疲劳干预设备及干预方法
Lee et al. Brief communication: Effects of external qi-therapy on emotions, electroencephalograms, and plasma cortisol
UA155625U (uk) Пристрій для корекції психічних розладів і процесу засинання у хворих на цукровий діабет
KR102020469B1 (ko) 청각 자극을 통한 주의집중력 강화 시스템
Shabani et al. Haptic vs. visual neurofeedback for brain training: A proof-of-concept study
Tsurugizawa et al. Cranioplastic surgery and acclimation training for awake mouse fMRI
CN202136688U (zh) 抗抑郁焦虑装置
JP2024518822A (ja) ローカルおよびリモートの生理学的グループ脳波同期のための方法
Sun et al. Transcranial direct current stimulation improves some neurophysiological parameters but not clinical outcomes after severe traumatic brain injury
UA124325U (uk) Пристрій для корекції психічних розладів, релаксації і поліпшення засинання із зовнішнім носієм інформації
RU2314845C2 (ru) Способ терапии и диагностики и устройство для его реализации
UA116755U (uk) Пристрій для релаксації і поліпшення засинання із зовнішнім носієм інформації
UA131534U (uk) Пристрій для корекції психічних розладів і релаксації
Szulczewski et al. Expiratory-gated Transcutaneous Auricular Vagus Nerve Stimulation (taVNS) does not Further Augment Heart Rate Variability During Slow Breathing at 0.1 Hz
CN212118763U (zh) 一种抑郁症治疗装置
JP3026763U (ja) 脳部疾患治療用帽子
UA123019U (uk) Пристрій для релаксації та догляду за шкірою із зовнішнім носієм інформації