UA124325U - Пристрій для корекції психічних розладів, релаксації і поліпшення засинання із зовнішнім носієм інформації - Google Patents

Пристрій для корекції психічних розладів, релаксації і поліпшення засинання із зовнішнім носієм інформації Download PDF

Info

Publication number
UA124325U
UA124325U UAU201707026U UAU201707026U UA124325U UA 124325 U UA124325 U UA 124325U UA U201707026 U UAU201707026 U UA U201707026U UA U201707026 U UAU201707026 U UA U201707026U UA 124325 U UA124325 U UA 124325U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
relaxation
visible
electromagnetic radiation
correction
mental disorders
Prior art date
Application number
UAU201707026U
Other languages
English (en)
Inventor
Микола Вікторович Чухраєв
Володимир Ігоревич Малюта
Олександр Іванович Мудрий
Василь Іванович Коробка
Original Assignee
Микола Вікторович Чухраєв
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Микола Вікторович Чухраєв filed Critical Микола Вікторович Чухраєв
Priority to UAU201707026U priority Critical patent/UA124325U/uk
Publication of UA124325U publication Critical patent/UA124325U/uk

Links

Landscapes

  • Circuit Arrangement For Electric Light Sources In General (AREA)

Abstract

Пристрій для корекції психічних розладів, релаксації і поліпшення засинання із зовнішнім носієм інформації складається із зовнішнього носія інформації, блока зв'язку із зовнішнім носієм інформації, джерела магнітного поля, акумулятора і зарядного пристрою, вихідного підсилювача звукового сигналу і комплекту звукових динаміків. Додатково введені підсилювач електромагнітного випромінювання видимого і (або) інфрачервоного діапазонів спектра і комплект випромінювачів електромагнітного випромінювання видимого і (або) інфракрасного діапазонів спектра.

Description

Корисна модель належить до пристроїв, що застосовуються в медичній реабілітації, психології та сомнології.
У будь-якого захворювання завжди є дві складові: соматична і психологічна. Свідомість і фізичне тіло (психіка і соматика) - це єдине ціле, де все між собою взаємозв'язане. Будь-які емоційні переживання неминуче відбиваються на фізичному стані людини. І в той же час, поганий фізичний стан, як правило, безпосередньо впливає на настрій, думки і поведінку хворого. Досить часто тіло виражає патофізіологічні процеси, що відбуваються в ньому, на мові почуттів у вигляді страху, печалі або радості. А іноді емоції, переживання і думки людини проявляються зміною частоти пульсу, тиску, температури, виділенням поту та ін.
Відсутність тривалого якісного сну - серйозна проблема, яку потрібно обов'язково усунути, оскільки недосип і його наслідки тягнуть за собою погіршення настрою і якості життя хворих та інвалідів, швидку стомлюваність, дезорієнтацію в часі і просторі, зниження фізичної і розумової активності. Крім цього недостатній сон може стати причиною багатьох психічних розладів (в тому числі тривожно-депресивних розладів, стресу, хронічної втоми), ендокринних (ожиріння, цукрового діабету) і серцево-судинних захворювань.
Все це потребує розробки високоефективних пристроїв для корекції психічних розладів, релаксації і поліпшення засинання із зовнішнім носієм інформації, які могли б активно впливати на релаксацію конкретного пацієнта або процес його засипання на основі застосування спеціальних ритмів подачі звукових сигналів і електромагнітного випромінювання видимого і (або) інфрачервоного діапазонів спектра, поліпшення місцевого кровообігу за рахунок застосування магнітного поля в поєднанні з електромагнітним випромінюванням видимого і (або) інфрачервоного діапазонів спектра.
В даний час відомо кілька пристроїв для релаксації і поліпшення процесу засинання, наприклад вакуумний масажер МВТ-О01 (1), апарат для електрофорезу МІТ-ЕФа |21 та ін.
Найбільш близьким аналогом розробленого пристрою є пристрій для релаксації і поліпшення засинання із зовнішнім носієм інформації, що складається із зовнішнього носія інформації, блока зв'язку із зовнішнім носієм інформації, джерела магнітного поля, акумулятора і зарядного пристрою, вихідного підсилювача звукового сигналу і комплекту звукових динаміків
ІЗІ.
Зо Основним недоліком описаного пристрою є відсутність системи подачі спеціальних ритмів електромагнітного випромінювання видимого і (або) інфрачервоного діапазонів спектра і поліпшення місцевого кровообігу за рахунок застосування магнітного поля в поєднанні з електромагнітним випромінюванням видимого і (або) інфрачервоного діапазонів спектра, що значно підвищить її ефективність при проведенні процедур корекції психічних розладів, релаксації і поліпшення процесу засинання і сну.
В основу корисної моделі поставлена задача підвищення ефективності проведення процедур корекції психічних розладів, релаксації і сну за рахунок введення системи психологічної корекції з використанням електромагнітного випромінювання видимого і (або) інфрачервоного діапазонів спектра.
Поставлена задача вирішується тим, що в пристрій для корекції психічних розладів, релаксації і поліпшення засинання із зовнішнім носієм інформації, що складається із зовнішнього носія інформації, блока зв'язку із зовнішнім носієм інформації, джерела магнітного поля, акумулятора і зарядного пристрою, вихідного підсилювача звукового сигналу і комплекту звукових динаміків, згідно з корисною моделлю, додатково введені: підсилювач електромагнітного випромінювання видимого і (або) інфрачервоного діапазонів спектра, комплекту випромінювачів електромагнітних випромінювання видимого і (або) інфрачервоного діапазонів спектра.
Частотні і тимчасові параметри звукових коливань, магнітного поля та електромагнітного випромінювання видимого і (або) інфрачервоного діапазонів спектра при проведенні процедури змінюються за індивідуальною програмою, яка перед початком процедури вибирається або формується на основі експертної оцінки стану пацієнта і необхідного завдання проведення процедури. Індивідуальна програма формується на основі експертної оцінки стану пацієнта в зовнішньому носії інформації. Наприклад, реалізованим на основі віддаленого сервера, на якому зберігається програма формування індивідуальних параметрів для корекції психічних розладів, релаксації і поліпшення засинання, і передається за допомогою електромагнітних хвиль з зовнішнього носія інформації на блок зв'язку із зовнішнім носієм інформації пропонованого пристрою.
Рівень звуку встановлюється - до появи комфортного стану пацієнта.
Індукція магнітного поля повинна становити не менше 100 мктТл. 60 Як корпус пропонованого пристрою може використовуватися спеціальна кушетка або крісло.
Можливі варіанти реалізації запропонованого пристрою для корекції психічних розладів, релаксації і поліпшення засинання із зовнішнім носієм інформації представлені на фігурах Фіг. 1 і Фіг. 2.
Суть запропонованої корисної моделі пояснюється за допомогою структурної схеми, наведена на кресленні Фіг. 3.
Пристрій для корекції психічних розладів, релаксації і поліпшення засинання складається з зовнішнього носія інформації 1, блока зв'язку із зовнішнім носієм інформації 2, вихідного підсилювача звуку З, комплекту звукових динаміків 4, джерела магнітного поля 5, акумулятора б, зарядного пристрою 7, підсилювача електромагнітного випромінювання видимого і (або) інфрачервоного діапазонів спектра 8, комплекту випромінювачів електромагнітного випромінювання видимого і (або) інфрачервоного діапазонів спектра 9.
Елементи пристрою для корекції психічних розладів, релаксації і поліпшення засинання призначені для: 1. Зовнішній носій інформації 1 призначений для експертної оцінки стану пацієнта, формування індивідуальних програм релаксації і засинання пацієнта і передачі сформованих індивідуальних програм на блок зв'язку із зовнішнім носієм інформації 2. Він виконаний у вигляді програмно-апаратного комплексу на базі персонального комп'ютера, мобільного телефону або інших аналогічних пристроїв. 2. Блок зв'язку з зовнішнім носієм інформації 2 призначений для зв'язку із зовнішнім носієм інформації, отримання, зберігання і організації управління зовнішніми пристроями проведення індивідуальних процедур. Він може бути виконаний у вигляді системи МУі-Рі або Віши?7, або інших методів передачі інформації на основі застосування електромагнітних хвиль. 3. Вихідний підсилювач звуку З призначений для стереофонічного посилення за проектною потужністю сигналу управління звуковими динаміками, що надходить з блока зв'язку із зовнішнім носієм інформації 2 і передачі його на звукові динаміки. 4. Комплект звукових динаміків 4, призначений для формування стереофонічного звукового сигналу, наприклад для виконання бінауральної терапії. 5. Джерело магнітного поля 5 призначене для формування магнітного поля в зоні голови.
Воно може бути виконане або у вигляді матриці, симетрично розташованих постійних магнітів або у вигляді імпульсного магніту, що складається із вихідного підсилювача потужності з індуктивним навантаженням, з'єднаного електрично не менше ніж з одним соленоїдом. 6. Зарядний пристрій 6 призначений для забезпечення зарядки акумулятора. 7. Акумулятор 7 призначений для забезпечення харчування електричним струмом всіх елементів пропонованого пристрою. 8. Підсилювач електромагнітного випромінювання видимого і (або) інфрачервоного діапазонів спектра 8. 9. Комплект випромінювачів електромагнітного випромінювання видимого і (або) інфрачервоного діапазонів спектра 9.
Пропонована корисна модель працює наступним чином.
Блок зв'язку із зовнішнім носієм інформації 2 з'єднаний за допомогою електромагнітного передавального каналу систем М/і-Гі або Віши?7, або аналогічних систем із зовнішнім носієм інформації 1. Електрично він пов'язаний з акумулятором, вихідним підсилювачем звуку З та підсилювачем електромагнітного випромінювання видимого і (або) інфрачервоного діапазонів спектра 8.
Додатково він може бути з'єднаний із вихідним підсилювачем потужності з індуктивним навантаженням. Зарядний пристрій при необхідності електрично з'єднується з мережею напруги живлення і акумулятором 6.
Пацієнт відповідає на питання оператора експертної системи або заповнює психометричні таблиці оцінки його психологічного стану. Інформація про стан і вік пацієнта вводиться в зовнішній носій інформації 2. На основі отриманої інформації програмно-апаратний комплекс на базі персонального комп'ютера, мобільного телефону або інших аналогічних пристроїв формує індивідуальну програму корекції психічних розладів, релаксації або засипання і передає її методом електромагнітного випромінювання на блок зв'язку із зовнішнім носієм інформації 2, який формує сигнали для підсилювача звуку 3, підсилювача електромагнітного випромінювання видимого і (або) інфрачервоного діапазонів спектра 8. Додатково може бути сформований сигнал для підсилювача, з'єднаного із вихідним підсилювачем потужності з індуктивним навантаженням.
З підсилювача звуку З посилений за проектною потужністю сигнал управління звуковими динаміками надходить на комплект звукових динаміків 4, який формує стереофонічний звуковий бо сигнал, наприклад для виконання бінауральної терапії.
З підсилювача електромагнітного випромінювання видимого і (або) інфрачервоного діапазонів спектра 8 посилений за проектною потужністю сигнал надходить на комплект випромінювачів електромагнітного випромінювання видимого і (або) інфрачервоного діапазонів спектра 9, який формує електромагнітне випромінювання видимого і (або) інфрачервоного діапазонів спектра.
Для відпустки процедури і виконання індивідуальної програми пацієнт укладається на кушетку або всідається в крісло і отримує процедуру корекції психічних розладів, релаксації або сну.
Після закінчення часу процедури пристрій автоматично вимикає управління зовнішніми пристроями проведення індивідуальних процедур.
Авторами експериментально встановлений факт корекції психічних розладів, релаксації пацієнтів під час проведення процедури і скорочення часу засинання, що брали участь в експерименті добровольців, не менше ніж на 25 95.
Джерела інформації: 1. Самосюк И.3. Вакуумньій массаж. / И.3. Самосюк, Н.В. Чухраев, А.П. Терещенко, М.А.
Гунько. - К.: НМЦ "МЕДИНТЕХ", 2015. - 180 с. 2. Самосюк, И.3. Злектротерапия и озлектропунктура в медицинской реабилитации, физиотерапии и курортологии. / Самосюк И.3., Чухраєев Н.В., Самосюк Н.И., Чухраева Е.Н. - К., 2012. - 291 с.
З. Патент на корисну модель Мо 116755. Україна. Пристрій для релаксації і поліпшення засинання із зовнішнім носієм інформації. Чухраєв М.В., Чухраєв Е.М., Уніченко А.В., Паначук
А.Ю. Опубл. 12.06.2017, бюл. Мо 11/2017.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Пристрій для корекції психічних розладів, релаксації і поліпшення засинання із зовнішнім носієм інформації, що складається із зовнішнього носія інформації, блока зв'язку із зовнішнім носієм інформації, джерела магнітного поля, акумулятора і зарядного пристрою, вихідного підсилювача звукового сигналу і комплекту звукових динаміків, який відрізняється тим, що додатково введені підсилювач електромагнітного випромінювання видимого і (або) інфрачервоного діапазонів спектра і комплект випромінювачів електромагнітного випромінювання видимого і (або) інфракрасного діапазонів спектра. ЕНН ОК ОО я ПН В Ж В В я і п. о п г 6. 3 33: о
    Фіг. 1 о я І 55 Б - ненні ОС. Я шнннння
    Фіг. З
UAU201707026U 2017-09-12 2017-09-12 Пристрій для корекції психічних розладів, релаксації і поліпшення засинання із зовнішнім носієм інформації UA124325U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201707026U UA124325U (uk) 2017-09-12 2017-09-12 Пристрій для корекції психічних розладів, релаксації і поліпшення засинання із зовнішнім носієм інформації

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201707026U UA124325U (uk) 2017-09-12 2017-09-12 Пристрій для корекції психічних розладів, релаксації і поліпшення засинання із зовнішнім носієм інформації

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA124325U true UA124325U (uk) 2018-04-10

Family

ID=61874119

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201707026U UA124325U (uk) 2017-09-12 2017-09-12 Пристрій для корекції психічних розладів, релаксації і поліпшення засинання із зовнішнім носієм інформації

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA124325U (uk)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2019226141A1 (ru) * 2018-05-23 2019-11-28 Sereda Sergii Устройство для коррекции психических расстройств и релаксации

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2019226141A1 (ru) * 2018-05-23 2019-11-28 Sereda Sergii Устройство для коррекции психических расстройств и релаксации

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN113631212B (zh) 用于经皮振动的造波的系统和方法
US20210338968A1 (en) Systems, methods and devices for paired plasticity
US11517743B2 (en) Devices and methods for delivering mechanical stimulation to nerve, mechanoreceptor, and cell targets
Van de Heyning et al. Incapacitating unilateral tinnitus in single-sided deafness treated by cochlear implantation
AU2013243265B2 (en) Frequency specific sensory stimulation
Uchida et al. Effect of biofield therapy in the human brain
US20170224949A1 (en) Methods For Treating Brain Malfunctions
US10701498B2 (en) Systems and methods for treating tinnitus and enhancing hearing
US11324916B2 (en) Devices and methods for the non-invasive transcutaneous neurostimulation of the neck and ear vagus nerves via electrical, magnetic and haptic stimulation
US20220362095A1 (en) Systems and methods of transcutaneous vibration for sexual arousal
WO2018115277A1 (en) System and method for outputting an indicator representative of the effects of stimulation provided to a subject during sleep
Fridriksson et al. Transcranial brain stimulation to treat aphasia: A clinical perspective
JP7479150B2 (ja) 被検者が睡眠セッション中の治療レベルの刺激によって妨げられる可能性が高いか否かを決定するためのシステム及び方法
Wang et al. Pilot study of acupuncture point laterality: evidence from heart rate variability
Pandey et al. Role of self-induced sound therapy: Bhramari Pranayama in Tinnitus
Theodoroff et al. The role of the brainstem in generating and modulating tinnitus
UA124325U (uk) Пристрій для корекції психічних розладів, релаксації і поліпшення засинання із зовнішнім носієм інформації
UA116755U (uk) Пристрій для релаксації і поліпшення засинання із зовнішнім носієм інформації
Wichian et al. Effects of Music Embedded with Binaural and Superimposed Beats Controlling Hypertension in Older Adults: A Quasi Experimental Study.
UA123019U (uk) Пристрій для релаксації та догляду за шкірою із зовнішнім носієм інформації
UA155625U (uk) Пристрій для корекції психічних розладів і процесу засинання у хворих на цукровий діабет
UA131534U (uk) Пристрій для корекції психічних розладів і релаксації
Hestermann Design of a wireless in-ear EEG device to improve sleep via EEG neurofeedback
KR20210130435A (ko) 수면 유도 명상을 이용한 바이오피드백 시스템
CN117503138A (zh) 一种便携式团体心理应激评估系统及方法