UA150698U - Демпферне огородження автошляхів - Google Patents

Демпферне огородження автошляхів Download PDF

Info

Publication number
UA150698U
UA150698U UAU202104941U UAU202104941U UA150698U UA 150698 U UA150698 U UA 150698U UA U202104941 U UAU202104941 U UA U202104941U UA U202104941 U UAU202104941 U UA U202104941U UA 150698 U UA150698 U UA 150698U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
ropes
bracket
tension
damping
damper
Prior art date
Application number
UAU202104941U
Other languages
English (en)
Inventor
Андрій Олександрович Рубель
Альона Вікторівна Кураєва
Марія Андріївна Рубель
Original Assignee
Андрій Олександрович Рубель
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Андрій Олександрович Рубель filed Critical Андрій Олександрович Рубель
Priority to UAU202104941U priority Critical patent/UA150698U/uk
Publication of UA150698U publication Critical patent/UA150698U/uk

Links

Landscapes

  • Buildings Adapted To Withstand Abnormal External Influences (AREA)

Description

Корисна модель належить до дорожнього будівництва, а саме: - до засобів, призначених для підвищення безпеки на автошляхах; - зниження можливого з'їзду транспортних засобів зі автошляху на мостових спорудах, естакадах, дамбах, крутих поворотах; - виїзду на зустрічну смугу і зіткнення із транспортним засобом; - наїзду на споруди; - виїзду на обочину; - падіння транспортних засобів з обочини у кювет та гірської місцевості у обрив; - травмування людей у транспортних засобах об різні типи огородження автошляхів.
Із рівня техніки відомі типи огорож, що включають стойки із закріпленими на них (безпосередньо або за допомогою болтового кріплення) обмежувальними елементами, (виконаними з профільованих металевих смуг), головним завданням яких є перешкоджання руху транспортних засобів в заборонених (небезпечних) напрямках, а також розсіювання енергії удару при зіткненні транспортного засобу із дорожнім огородженням |ГОСТ 26804-86 «Огородження дорожні металеві бар'єрного типу»). Енергія удару розсіюється за рахунок деформації обмежувальних елементів, виконаних у вигляді гофрованої стрічки, вузлів їх кріплення та елементів транспортного засобу, за рахунок тертя, що виникає між елементами транспортного засобу і дорожнім огородженням.
Недоліками даного типу конструкцій породження автошляхів є: - конструкції мають високу жорсткість і низьку ступень деформації та енергопоглинання; - транспортний засіб при зіткненні утримується на автошляху, але отримує значні пошкодження; - висока травматичність при зіткненні та пошкодженні водіїв та пасажирів, тому що елементи огородження можуть приникати всередину транспортного засобу; - огородження працює на деформацію і демпфірування тільки одною ділянкою зіткнення, значно обмежуючи при цьому енергопоглинання удару при зіткненні.
Із рівня техніки відома шляхова інерційна демпфуюча система, яка може бути використана для захисту при наїзді на нерухомі перешкоди автомобілів і зниження випадків летального результату учасників дорожнього руху. Технічним результатом заявленої корисної моделі дорожньої інерційної демпфуючої системи є підвищення ефективності гасіння енергії ударного імпульсу при зіткненні автомобіля з цією системою. Зазначений технічний результат досягається за рахунок того, що лобовий відбійннк, виконаний у вигляді рухомої контрфорсної
Зо опори, встановленої на напрямних з можливістю переміщення, необхідного для демпфірування енергії удару, яке здійснюється за рахунок ««сухого» тертя рухомих інерційних гасителів у вигляді плит, розташованих між напрямними і приводяться в рух системою тросів, пов'язаних з відбійником, при цьому зворотна реакція демфіруючої системи виключається (Патент КО Мо 66 356 01 МПК: ЕОТЕ 15/00. Дорожная инерционная демпфирующая система / Изобретатели:
Мансуров О.И (КІ), Мансуров И.Я (КІ), Нигматулин Р.И. (КІ) /Патентообладатель; Мансуров
О.И (КУ), Мансуров И.Я (КУ), Нигматулин Р.ИЙИ. (К) // Заявка: 2007118827/22, 22.05.2007, Дата публикации: 10.09.2007 Бюл. Мо 251.
Недоліками даного типу конструкцій є: - складність виготовлення та його дорожнеча; - недостатні техніко-економічні показники при руху масивних плит у зимовий період (примерзання, засніженість тощо), у осінньо-весняний період забивка водою та брудом роликів напрямних руху, рухомих елементів конструкції.
Найбільш близьким аналогом, відомим із рівня техніки, є дорожня протиударна демпфуюча система, яка призначена для більш ефективного захисту життя і здоров'я людини при дорожньо-транспортних подіях (далі - ДТП), зокрема при лобовому або дотичному зіткненні автомобіля з розділовими блоками транспортних потоків і бар'єрних огороджень. Результат досягається за рахунок виконання системи у вигляді зчленованих секцій, встановлених на сталевих канатах, прокладених на підставі уздовж цих секцій, усередині яких розташовані суцільнометалеві тросові демпфуючі елементи квазінульової жорсткості. Секції послідовно з'єднані між собою за допомогою гофрованих стінок огородження, які при зіткненні входять одно в одну таким чином складуються, при цьому ударне навантаження сприймають тросові демпфуючі елементи. Причому система розташована на опорних тросах знизу і рухається по них при ударі (як по рейках). Система відновлюється за короткий час на 100 95 натягом буксирним тросом, не вимагає заміни демпфуючих елементів. Будучи повністю суцільнометалевою, не схильна до впливу агресивних середовищ, температури, атмосферних опадів, пожежобезпечна, не має дефіцитних матеріалів і вузлів (Патент КО Мо 60 947 01 МПК:
ЕОТЕ 15/00. Дорожная противоударная демпфирующая система // Изобретатели: Мансуров О.И (КУ), Мансуров И.Я (КУ)) /Патентообладатель: Мансуров 0.И (КУ), Мансуров И.Я (В) // Заявка: 2005130737/03, 05.10.2005, Дата публикации: 10.02.2007. Бюл. Мо 4). бо Недоліками даного типу конструкцій є:
- складність виготовлення та його дорожнеча; - недостатні техніко економічні показники корозія у зимовий період (примерзання, засніженість тощо), у осінньою-весняний період забивка водою та брудом суцільнометалевих тросових демпфуючих елементів.
В основу корисної моделі поставлено задачу створення конструкції дорожнього демпфуючого огородження, яка б забезпечила: - високі техніко-економічні показники; - просту надійну ремонтопридатну конструкцію; - зручність у виробництві; - зручність в обслуговуванні та ремонті; - Збільшення зони контакту транспортного засобу із огородженням при ДТП; - Збільшення демпфуючих властивостей огородження; - зменшення вартості за рахунок відсутності використання дорогих та дефіцитних матеріалів; - знизити витрати на технічне обслуговування та відновлення після зіткнення із транспортним засобом; - збільшити поглинання удару при дотичному та боковому зіткнення транспортного засобу із огородженням; - збільшити термін надійної експлуатації за рахунок збільшення демпфуючих властивостей при зіткненні (ДТП).
Поставлена задача вирішується тим, що демпферне огородження виконане у вигляді профільованих металевих смуг (далі - балка) всередині у заглибленні за допомогою стяжних скоб (далі - скоба, або стяжна скоба) по довжині прокладено канати (стальні, оцинковані, що були у використанні, відрізки канатів тощо). Стяжні скоби нижньою частиною кріпляться у всередині балки за допомогою зварювання однієї секції балки, далі у неї прокладаються канти у жолобах і притискується верхня частина, сусідня балка монтується внахльост зовні на першу балку і за допомогою болтових з'єднань вся конструкція стягується у єдине ціле, стики секцій балки монтуються на вертикальних стойках, які закріплені у фундаменті.
Демпферне огородження встановлюється на автошляхах, мостах, шляхопроводах і має:
Ко) балку; стійкі; канати; болтові з'єднання; зазори; консолі; стяжну скобу (скоба); нижню частину скоби; верхню частину скоби; демпферний блок; металічні пластини, утворює таким чином єдину конструкцію пристрою, у якому канати розташовуються всередині балки в декілька шарів в горизонтальному та вертикальному напрямках; стяжні скоби складаються з верхньої та нижньої частин, між якими є зазор і посадочні жолоби для канатів; нижня частина стяжної скоби має зовнішню поверхню у формі сектора; демпферні блоки встановлюються на стойках і крізь них протягнуті канати; канати встановлюються по довжині поперемінно у більшій кількості на відповідних ділянках.
Нижня частина і верхня частина стяжної скоби мають посадочні жолоби під канати за допомогою яких, болтових з'єднань і зазору стягуються канати між частинами скоби.
Канати розташовуються всередині балки в декілька шарів в горизонтальному та вертикальному напрямках, стяжні скоби монтуються всередині обох півхвиль балки зверху та знизу, канати прокладаються в скобах: однорядно; дворядно і більше, в залежності від величини демпфірування.
Стойкі складаються із двотавра, який встановлюється з певним кроком 5 на фундаментах, канати за допомогою стяжних скоб кріпляться всередині балки, які з двох сторін за допомогою консолей-амортизаторів кріпляться до стойок, всередині балки з певним кроком встановлюються демпферні блоки, крізь які проходять канати.
При ударі транспортного засобу об демпферне огородження балка вигинається і натягує канати на сусідніх ділянках, при цьому енергія удару поглинається за рахунок протягування канатів крізь демпферний блок та гальмування канатів у стяжних скобах, при цьому забезпечується високе утримуюче зусилля транспортного засобу на дорозі.
При встановленні демпферного огородження на деяких відповідних ділянках (мостові споруди, естакади, дамби, круті повороти) канати встановлюються поперемінно у більшій кількості та меншого діаметра, тобто при зіткненні транспортного засобу із демпфуючим огородження канати мають більшу площу тертя об жолоби скоб, можуть розриватися, при цьому поглинати ще більше ударне навантаження.
Для збільшення демпфірування удару на відповідальних ділянках (поворотах тощо) балки посилені канатами, які встановлюються з двох сторін стойок у два яруси і натягнуті кінцями відрізків канатів за низ стойок.
Натяг канатів у стяжних скобах відбувається попередньо у різні сторони для запобігання нахилу стойок, кріплення кінців канатів у скобах відбувається та за допомогою цангового кріплення, також кінці канатів на схилах кріпляться за низ стойок для утримання огородження при ДТП.
Одностороння балка посилена канатами і кріпиться до стойок (виконаних із швелера, які закріплені на фундаменті) за допомогою консолі жорстким болтовим з'єднанням, стик внахльост балок розташовують на стойки і закріплюється болтовим з'єднанням.
Для збільшення демпферних властивостей пристрою на кантати встановлюються кільцеві металічні пластини (гальмівні) їз м'якого металу (свинця, олова, пластику тощо) перед та за скобою з гумовими кільцевими шарами між ними, для деформації при ДТП і поглинання удару.
Канати виготовляється: із сталі; - стальні оцинковані; - комбіновані (стальні з полімерами); - з композитів.
Внутрішні посадочні жолоби стяжних скоб мають всередині пластини з м'якого металу.
Канати в деяких випадках для посилення демпферного огородження використовують відрізками, які з'єднані між собою стяжкою.
Для демпферних огороджень в місцях, де у зимовий період стійка низька температура повітря, та для запобігання корозії використовуються оцинковані канати.
В деяких випадках, там де дозволяють розміри демпферного огородження, для постійного натягу канатів і демпфірування використовуються натяжні важелі і гумові прокладки із металічними пластинами (гальмівні) із м'якого металу між ними.
Вся ця описана вище робота демпферного дорожнього огородження дозволяє найбільш ефективно досягати заявлених технічних результатів. З опису та креслень даної корисної моделі можна зрозуміти, що різні варіанти комбінацій елементів або їх покращення здійснені і знаходяться в межах даної корисної моделі.
Використання демпферного дорожнього огородження дозволяє досягти наступних технічних результатів: - забезпечення високих техніко-економічних показників; - мати просту надійну ремонтопридатну конструкцію; - зручність у виробництві;
Зо - зручність в обслуговуванні та ремонті; - Збільшення зони контакту транспортного засобу із оородженням; - Збільшення демпфуючих властивостей огородження; - зменшення вартості за рахунок відсутності використання дорогих та дефіцитних матеріалів; - зменшення вартості за рахунок використання канатів, які вже були у експлуатації; - знизити витрати на технічне обслуговування та відновлення після зіткнення із транспортним засобом; - збільшити гасіння удару при дотичному та боковому зіткнення транспортного засобу із огородженням; - Збільшити термін надійної експлуатації за рахунок збільшення демпфуючих властивостей при зіткненні; - досягати значного підвищення рівня безпеки при ДТП для водіїв та пасажирів; - за рахунок значного росту демпфуючих властивостей зменшення кількості отримання тяжких травм та летальних випадків при ДТП.
Короткий опис креслень.
Корисна модель пояснюється кресленнями, де на фіг. 1 - вигляд зверху, подвійне огородження; на фіг. 2 - вигляд зверху, одинарне огородження; на фіг. З - переріз А1 -А 1; на фіг. 4 - переріз А2-А2; на фіг. 5 - переріз Б1-Б1; на фіг. 6 - переріз Б2-Б2; на фіг. 7 - переріз БЗ-БЗ; на фіг. 8 - вигляд А; на фіг. 9 - вигляд Б; на фіг. 10 - вигляд В.
На фіг. 1 зображено вигляд зверху, подвійне огородження, де 1 - балка; 2.1 - двотавр; З - консоль жорстка; 5 - канат; 6 - стяжка канатів; 7 - стяжна скоба (скоба); 8 - фундамент; 9 - консоль-амортизатор; 11 - демпферний блок.
На фіг. 2 зображено вигляд зверху, одинарне огородження, де 1 - балка; 2.2 - швелер; 5 - канат; 7 - стяжна скоба (скоба); 8 - фундамент.
На фіг. З зображено переріз А1-АТ1, де 1 - балка; 2 - стійка; 4 - болтове з'єднання; 5 - канат; 7 - стяжна скоба (скоба); 8 - фундамент; 9 - консоль амортизатор.
На фіг. 4 зображено переріз А2-А2, де 1 - балка; 2 - стійка; 4 - болтове з'єднання; 5 - канат; 7 - стяжна скоба (скоба); 8 - фундамент; 9 - консоль амортизатор.
На фіг. 5 зображено переріз Б1-Б1, де 1 - балка; 2 - стійка; З - консоль жорстка; 4 - болтове з'єднання; 5 - канат; 7 - стяжна скоба (скоба); 8 - фундамент.
На фіг. 6 зображено переріз Б2-Б2, де 1 - балка; 2 - стійка; З - консоль жорстка; 4 - болтове з'єднання; 5 - канат; 7 - стяжна скоба (скоба); 8 - фундамент.
На фіг. 7 зображено переріз БЗ3-БЗ, де 1 - балка; 2 - стійка; З - консоль жорстка; 4 - болтове з'єднання; 5 - канат; 7 - стяжна скоба (скоба); 8 - фундамент.
На фіг. 8 зображено вигляд А, де 1 - балка; 2.1 - двотавр; 4 - болтове з'єднання; 5 - канат; 7 - стяжна скоба (скоба); 8 - фундамент; 9 - консоль амортизатор; 10 - стик; 12 - металічні пластини.
На фіг. 9 зображено вигляд Б, де 1 - балка; 2.2 - швелер; З - консоль жорстка; 4 - болтове з'єднання; 5 - канат; 7 - стяжна скоба (скоба); 8 - фундамент; 10 - стик.
На фіг. 10 зображено вигляд В, де 1 - балка; 4 - болтове з'єднання; 5 - канат; 7.1 - верхня частина; 7.2. - нижня частина; 7.3. - зазор; 9 - консоль-амортизатор.
Демпферне огородження автошляхів працює наступним чином.
Всередині балки 1 у заглибленні по довжині за допомогою стяжних скоб 7 прокладено канати 5, які з'єднуються стяжкою канатів 6 (фіг. 1, 2, 8, 9). Стяжні скоби 7 закріплюються у балці 1 на стойках 2 болтовим з'єднанням 4, ними також відбувається кріплення секцій балки 1 внахльост і мається стик 10 (фіг. 1, 2, 8, 9). Нижня частина 7.2 стяжної скоби 7 має посадочні жолоби під канат 5 і за допомогою зварювання кріпиться всередині балки 1, сусідня балка 1 кріпиться зовні внахльост, далі монтуються канати 5 у жолоби і притискуються верхньою частиною 7.1, і болтовими з'єднаннями 4 конструкція стягається у єдине ціле (фіг. 10).
Стяжні скоби 7 монтуються всередині обох півхвиль балки 1 зверху та знизу, канати розташовуються вряд (фіг. 7, 8, 9, 10).
Стійкі 2 складаються із двотавра 2.1, який встановлюється з певним кроком 5 на фундаментах 8, балка 1 посилена канатами 5 за допомогою стяжних скоб 7, кріплення відбувається з двох сторін консолями-амортизаторами 9, на деяких стойках 2 з певним шагом встановлюються демпферні блоки 11, крізь які проходять канати (фіг. 1, 4, 8).
При ударі транспортного засобу об балку 1 вона вигинається, входить одна в одну і натягує канати 5 на сусідніх ділянках, при цьому енергія удару поглинається за рахунок протягування канатів крізь демпферний блок 11, гальмування тертям у стяжних скобах 7, тертям балок одно об одну та за допомогою металічних пластин 12 з гумовими вставками між ними (фіг. 1, 8).
Для збільшення демпфірування удару на відповідальних ділянках (поворотах, тощо) балки 1, посилені канатами 5, встановлюються з двох сторін у два яруси (фіг. 3).
Натяг канатів 5 у стяжних скобах 7 відбувається попередньо у різні сторони для запобігання нахилу стойок 2, та за допомогою зазору 7.3 і болтового з'єднання закріплюються всередині балки 1 (фіг.1, 2).
Одностороння балка 1 посилена канатами 5, які кріпляться до стойок 2 (виконаних із швелера 2.2 і закріпленого на фундаменті 8) за допомогою консолі жорстким З болтовим з'єднанням 4, стик 10 балок 1 кріпиться на скобі 7 і закріплюється з двох сторін болтовим з'єднанням 4 (фіг. 2, 9).
Канати 5 виготовляється: - із сталі; - стальні оцинковані; - комбіновані (стальні з полімерами); - їз композитів, по довжині вони з'єднуються за допомогою стяжки канатів 6 (фіг. 1).
Вся ця описана вище робота демпферного огородження дозволяє найбільш ефективно досягати заявлених технічних результатів.
З опису та креслень даної корисної моделі можна зрозуміти, що різні варіанти комбінацій елементів або їх покращення здійсненні і знаходяться в межах даної корисної моделі.
Перелік позицій за кресленням: 1. Балка; 2. Стійка; 2.1. Двотавр; 2.2. Швелер; 3. Консоль жорстка; 60 4. Болтове з'єднання;
5. Канат; 6. Стяжка канатів; 7. Стяжна скоба (скоба); 7.1. Верхня частина; 7.2. Нижня частина; 7.3. Зазор; 8. Фундамент; 9. Консоль амортизатор; 10. Стик; 11. Демпферний блок; 12. Металічні пластини.

Claims (2)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ 15 1. Демпферне огородження, яке встановлюється на автошляхах, мостах, шляхопроводах і має: балку, стійкі, канати, болтові з'єднання, зазори, консолі, стяжну скобу (скоба), нижню частину скоби, верхню частину скоби, демпферний блок, металічні пластини, утворює таким чином єдину конструкцію пристрою, яке відрізняється тим, що канати розташовуються всередині балки в декілька шарів в горизонтальному та вертикальному напрямках, стяжні скоби 20 складаються з верхньої та нижньої частин, між якими є зазор і посадочні жолоби для канатів, нижня частина стяжної скоби має зовнішню поверхню у формі сектора; демпферні блоки встановлюються на стойках і крізь них протягнуті канати; канати встановлюються по довжині поперемінно у більшій кількості на відповідних ділянках.
  2. 2. Пристрій за п. 1, який відрізняється тим, що посадочні жолоби стяжних скоб мають 25 всередині пластини з м'якого металу; стяжні скоби монтуються всередині обох півхвиль балки зверху та знизу; на канати встановлюються металічні пластини (кільцеві, гальмівні) із м'якого металу (свинцю, олова, пластику тощо) перед та за скобою з гумовими шарами між ними.
    З. Пристрій за п. 1, який відрізняється тим, що канати виготовляють: із сталі; стальні оцинковані; комбіновані (стальні з полімерами); з композитів; для постійного натягу канатів і Зо демпфірування використовуються натяжні важелі і гумові прокладки із пластинами з м'якого металу між ними; канати натягуються у різні сторони; відрізки канатів закріплені кінцями до низу стійок.
UAU202104941U 2021-09-02 2021-09-02 Демпферне огородження автошляхів UA150698U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202104941U UA150698U (uk) 2021-09-02 2021-09-02 Демпферне огородження автошляхів

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202104941U UA150698U (uk) 2021-09-02 2021-09-02 Демпферне огородження автошляхів

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA150698U true UA150698U (uk) 2022-03-16

Family

ID=89902333

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202104941U UA150698U (uk) 2021-09-02 2021-09-02 Демпферне огородження автошляхів

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA150698U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP5592013B2 (ja) 衝撃吸収装置
US7210874B2 (en) Flared energy absorbing system and method
US4838523A (en) Energy absorbing guard rail terminal
CA2583791C (en) Combined guardrail and cable safety system
CN110578294B (zh) 一种半刚性桥梁防撞护栏
US20060193688A1 (en) Flared Energy Absorbing System and Method
US6926461B1 (en) High-impact, energy-absorbing vehicle barrier system
KR20120066903A (ko) 교량용 방호울타리
JP2014077230A (ja) 防護柵および防護柵の設置方法
US9051699B2 (en) Pedestrian and vehicle barrier
UA150698U (uk) Демпферне огородження автошляхів
JP3964558B2 (ja) 防護柵端部緩衝装置
JPS6012484B2 (ja) 道路保護障壁
KR100872039B1 (ko) 충격흡수가드레일
JP2000170131A (ja) 防護柵端部緩衝装置
ES2341548T3 (es) Sistema de seguridad de atenuacion de energia.
KR101137587B1 (ko) 비상회차 가드레일
KR101041133B1 (ko) 형강 부착형 차량방호레일
RU2724634C1 (ru) Дорожное фронтальное ограждение
KR101764833B1 (ko) 중앙분리대 및 노측에 설치되는 충격흡수 가드레일의 슬라이딩 지지구조물
KR100549495B1 (ko) 옹벽용 완충구조
RU2725725C1 (ru) Дорожное ограждение
KR102216875B1 (ko) 비산방지 기능을 갖는 교량용 차량방호 울타리
CZ28041U1 (cs) Záchytný a protihlukový systém, zejména na mosty, případně silnice
US20230046012A1 (en) Security barrier with covering and method of installation thereof