UA146385U - Спосіб отримання засобу для знищення гризунів - Google Patents

Спосіб отримання засобу для знищення гризунів Download PDF

Info

Publication number
UA146385U
UA146385U UAU202005544U UAU202005544U UA146385U UA 146385 U UA146385 U UA 146385U UA U202005544 U UAU202005544 U UA U202005544U UA U202005544 U UAU202005544 U UA U202005544U UA 146385 U UA146385 U UA 146385U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
mixture
rodents
amount
differs
product
Prior art date
Application number
UAU202005544U
Other languages
English (en)
Inventor
Сергій Володимирович Шевченко
Original Assignee
Сергій Володимирович Шевченко
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Сергій Володимирович Шевченко filed Critical Сергій Володимирович Шевченко
Priority to UAU202005544U priority Critical patent/UA146385U/uk
Publication of UA146385U publication Critical patent/UA146385U/uk

Links

Landscapes

  • Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)

Abstract

Спосіб отримання засобу для знищення гризунів включає змішування кормової основи, активних компонентів таких як родентицид антикогулянтної дії та бродіфакум, а також смакових добавок, ароматизаторів і допоміжних речовин. Як кормову основу використовують зерносуміш, додають зв'язувальний агент. Отриману суміш таблетують шляхом сухого пресування, висушують шляхом вентиляційного сушіння при природній температурі та отримують засіб у таблетованій формі, який містить: зерносуміш, бродіфакум, зв'язувальний агент, смакові добавки та ароматизатори, допоміжні речовини та вода. Як зв'язувальний агент використовують суміш, що містить полівінілацетат і пластифікатор.

Description

Корисна модель належить до способів отримання засобів боротьби з мишоподібними гризунами і може бути використана для отримання родентицидного засобу для скорочення чисельності і знищення гризунів, як в сільському господарстві, так і для дератизації приміщень.
Родентицидні засоби поділяються за швидкістю і спрямованістю дії на засоби швидкої дії і хронічної дії.
Найбільшого поширення в теперішній час отримали родентицидні засоби хронічної дії або, так звані, родентициди антикоагулянтної дії, які використовують як сухі приманки для знищення гризунів. Такі засоби кращі, оскільки є малотоксичними, можуть застосовуватися у житлових приміщеннях, лікувальних, дитячих і харчових об'єктах.
При цьому при надходженні до шлунково-кишкового тракту гризуна препарати знижують згортання крові, блокуючи тромбін і викликаючи підвищену кровоточивість у тварини, що приводить до їх загибелі. При цьому тварина прагне покинути приміщення і, гинучи, муміфікується.
Способи отримання родентицидних засобів в основному здійснюють шляхом перемішування в певній послідовності вибраних компонентів, взятих в визначеній кількості з подальшою переробкою і отриманням сухих приманок для знищення гризунів.
Відомий спосіб отримання препарату для знищення гризунів (1|, що включає змішування кормової основи зі смаковими харчовими добавками, активною діючою речовиною родентицидом антикоагулянтної дії бродіфакумом і атрактантом. При цьому, до складу препарату вводять в заданому співвідношенні (мас. У5) кормову основу з добавками і родентицид антикоагулянтної дії в якому як родентицид використовують бродіфакум або хлорфацинон (0,006-0,05), а як кормову основу - горохове борошно (59,65-88,744) з додатковими компонентами: харчовий цукор (8-30) для збільшення з'їдання приманки, кухонну сіль (0,25-3), що виконує роль консерванту, соняшникову олію (3-10), що використовують як основний аттрактант та який захищає від руйнівного впливу вологи і покращує з'їдання приманки. При цьому отримують препарат у вигляді гранул, що мають форму циліндра перерізом 2 мм і довжиною 7-15мМм.
Зазначений спосіб отримання препарату має окремі недоліки, оскільки отруйний родентицид розміщують по всьому об'єму гранул, включаючи їх поверхню, що може відлякувати і змушувати
Зо гризунів відмовлятися від їх з'їдання, до того ж гранули піддаються руйнуванню при зберіганні, що в цілому знижує ефективність впливу приманки для щурів.
Найбільш близьким аналогом до запропонованого способу є спосіб отримання засобу для знищення гризунів (2)Ї, що включає змішування кормової основи, активних компонентів, таких як родентицид антикогулянтної дії та бродіфакум, а також смакових добавок, ароматизаторів і допоміжних речовин.
При цьому як активний компонент використовують бродіфакум, як кормову основу використовують борошно, як смакові добавки використовують рослинну олію - основний атрактант і цукор, як допоміжні речовини використовують барвник, карбонат кальцію, при наступному співвідношенні компонентів, мас. 9о: борошно 74,31-92,35 рослинна олія 0,001-20,31 цукор 0,002-5,1 ароматизатор 0,05-0,94 барвник 0,025-0,224 бродіфакум 0,002-0,005 карбонат кальцію інше.
При цьому препарат отримують у пастоподібному вигляді або в гранульованому вигляді.
Отриманий препарат малотоксичний і має термін зберігання кілька діб у вологому середовищі при кімнатній температурі.
Недоліком даного способу є те, що спосіб дозволяє отримати препарат дрібнодисперсного складу, а також низької щільності гранул в разі застосування гранульованого препарату, що обумовлено використанням борошна як кормової основи, а також внаслідок використання рослинної олії як основного атрактанта, оскільки рослинна олія схильна до старіння з погіршенням органолептичних властивостей препарату в цілому, що знижує привабливість препарату для гризунів.
Крім цього, отриманий даним способом препарат має невисокий термін зберігання, оскільки при контакті з вологою активно адсорбує вологу, втрачає форму і швидко руйнується, що обумовлено низькою механічною міцністю засобу. При цьому токсичний активний компонент потрапляє в навколишнє середовище. При відсутності вираженої вологості при розгризанні гризунами засіб легко кришиться і широко розноситься тваринами, людьми і вітром, що знижує безпеку застосування засобу.
Слід також відзначити низькі експлуатаційні якості, оскільки складно забезпечити рівномірне розкладання засобу в пастоподібному вигляді або в гранульованому вигляді даного засобу в місцях найбільшої міграції гризунів, яке необхідно для досягнення бажаного ефекту.
В основу корисної моделі поставлена задача створення такого способу отримання засобу для знищення гризунів, в якому шляхом змішування основних і допоміжних компонентів, взятих у певному співвідношенні, а також певних технологічних прийомів досягається отримання засобу у таблетованій формі, підвищення ефективності, експлуатаційних характеристик засобу, механічної міцності і підвищення терміну зберігання.
Поставлена задача вирішується тим, що у способі отримання засобу для знищення гризунів, що включає змішування кормової основи, активних компонентів таких як родентицид антикогулянтної дії та бродіфакум, а також смакових добавок, ароматизаторів і допоміжних речовин, згідно з корисною моделлю, як кормову основу використовують зерносуміш, додають зв'язувальний агент, а отриману суміш таблетують шляхом сухого пресування, висушують шляхом вентиляційного сушіння при природній температурі та отримують засіб у таблетованій формі, при наступному співвідношенні компонентів, мас. Фо: зерносуміш 84-91 бродіфакум 0,003-0,005 зв'язувальний агент 8-12 смакові добавки та 0,05-0,08 ароматизатори допоміжні речовини 0,1-3 вода решта.
Як зв'язувальний агент використовують суміш, що містить полівінілацетат і пластифікатор, при наступному співвідношенні компонентів, мас. 9о: полівінілацетат 75-85 пластифікатор решта.
Як зерносуміші використовують пшеницю і/або крупу пшеничну.
Як пластифікатор використовують дибутилфталат і /"або парафін харчовий П2.
Як допоміжну речовину використовують діоксид кремнію, консервант і барвник.
Як консервант використовують сорбат калію і/або бензоат натрію, і/або бензоат калію, і/або метилхлорізотіазолінон.
Як смакову добавку використовують глутонат натрію.
Використання як кормової основи попередньо подрібненої зерносуміші, що містить пшеницю і/або крупу пшеничну, знижує собівартість отриманого засобу, служить для наповнення об'єму засобу, підвищує привабливість для гризунів за рахунок смакових якостей, а також за рахунок різнофракційного складу зерносуміші.
Зо Використання бродіфакуму як активного компонента родентициду антикоагулянтної дії, дозволяє зменшити токсичність засобу.
При цьому введення бродіфакуму в межах 0,003-0,005 мас. 95 є найбільш оптимальним і малотоксичним в застосуванні.
Так введення бродіфакуму в кількості 0,003 мас. 95 є мінімально достатнім для ефективного використання в харчових приманках для гризунів.
Введення бродіфакуму в кількості 0,005 мас. 95 є максимально достатнім для забезпечення ефективності засобу і малотоксичності препарату, і визначається необхідністю забезпечення летальної дози при використанні даного препарату на території, де існують інші кормові бази для гризунів, а також обумовлено необхідністю зниження негативного впливу на навколишнє середовище, в тому числі на фауну і людину.
Додавання зв'язувального агента дозволило надійно зв'язати всі компоненти, що входять до складу засобу, і забезпечити високу механічну міцність, низьку адсорбцію засобу, що значно підвищило якість, безпеку використання і термін зберігання у вологому середовищі. При цьому отриманий засіб має здатність зберігати форму (не розм'якшуватися) при підвищених температурах навколишнього середовища, не відторгається гризунами і не має запаху, що їх насторожує. При цьому істотно знижується ймовірність попадання активно діючого (отруйного) компонента в навколишнє середовище, а підвищення твердості є привабливим для гризунів і, навпаки, ускладнює або повністю запобігає розгризанню домашніми тваринами.
Експериментально встановлено, що термін зберігання отриманого засобу можливий до 36 місяців. Таблетка поступово починає втрачати свою форму тільки перебуваючи тривалий час безпосередньо у воді.
Використання в складі зв'язувального агента як основного компонента полівінілацетату дозволяє досить міцно зв'язати всі компоненти. Крім цього, даний компонент надає засобу водовідштовхувальний ефект, що підвищує термін зберігання у вологому середовищі, при цьому не відторгається гризунами і не має запаху, що їх насторожує.
Використання в складі зв'язувального агента пластифікатора дозволяє сформувати пластичну масу з рівномірно розподіленими компонентами для подальшого формування таблетки, а також сприяє збереженню заданої форми каркасності таблетованого засобу.
Використання пластифікатора в заданих межах є оптимальним, що встановлено експериментальним шляхом.
При цьому як пластифікатор можливе використання дибутилфталату і/або парафіну харчового П2.
Використання дибутилфталату дозволяє зберігати форму і каркасність таблетованого засобу. Отриманий засіб не розтріскується і зберігає привабливість для гризунів і є малотоксичним у використанні.
Використання парафіну харчового П2 у складі зв'язувального агента також дозволяє зберігати форму і каркасність таблетованого засобу, при цьому надає засобу додаткові водовідштовхувальні властивості і є малотоксичним.
Як смакова добавка використаний глутанат натрію (харчова добавка Е 621), має солодкуватий смак і підвищує додаткову привабливість засобу для гризунів.
Крім цього, використання в складі засобу ароматизатора дозволяє додатково підсилити ефект привабливості засобу для гризунів.
При цьому, як допоміжну речовину використовують діоксид кремнію, консервант, а також барвник.
Використання діоксиду кремнію забезпечує рівномірний розподіл всіх компонентів засобу в суміші.
Завдяки використанню барвника забезпечують відмінну здатність засобу, а саме відміну за зовнішнім виглядом від звичайних харчових продуктів, що запобігає можливості переплутати засоби і застосувати його не за призначенням.
Завдяки використанню консерванту зберігаються задані органолептичні властивості засобу тривалий час без втрати привабливості для гризунів.
При цьому як консервант може бути використано сорбат калію і/або бензоат натрію, і/або бензоат калію, і/або метилхлорізотіазолінон.
Використання як консерванту сорбату калію (харчова добавка Е 202) запобігає утворенню дріжджів і грибів в даному засобі, може зупиняти ріст цвілевих грибів. Сорбат калію є природним консервантом і за хімічним складом являє собою калієву сіль сорбінової кислоти з нейтральним смаком, що не відлякує гризунів.
Використання як консерванту бензоату натрію (харчова добавка Е211) забезпечує переважний вплив на рівень активності ферментів в мікробних клітинах, відповідальних за розщеплення жирів і крохмалів, а також протягом окислювально-відновних реакцій. Крім цього, бензоат натрію здатний чинити сильну гальмівну дію на дощові культури і пліснявий грибок, в тому числі афлатоксиноутворюючий, а також сприяє посиленню кольору.
Крім цього, як консервант можуть використовувати бензоат калію (харчова добавка Е212), який забезпечує пригнічення цвілі і бактерій, особливо в кислих засобах. При цьому даний консервант має деякі властивості антибіотика, а також може посилити колір продукту.
Використання як консерванту метилхлорізотіазолінону (харчова добавка Шаромікс МС) дозволяє ефективно пригнічувати ріст грампозитивних і грамнегативних бактерій, дріжджових і цвілевих грибків, не містить формальдегіду і його донорів і значно збільшує термін придатності продукту.
При цьому наведені консерванти можуть використовуватися в різному поєднанні в залежності від параметрів кормової основи.
У комбінації консерванти дозволяють досягти максимального ефекту і значно збільшити термін придатності продукту.
Слід зазначити, що усі компоненти в процесі виготовляння засобу вводять у певному співвідношенні і перемішують до отримання однорідної маси, яка завдяки своєму складу є сухою і сипучою сумішшю. При цьому послідовність введення компонентів не впливає на процес, що спрощує технологію отримання засобу.
Завдяки тому, що отриману суміш таблетують шляхом сухого пресування, значно спрощується процес отримання засобу.
При цьому завдяки сухому пресуванню готові таблетки мають мінімальну кількість вологості, що дозволяє в подальшому висушувати їх шляхом вентиляційного сушіння при природній температурі та отримувати засіб у таблетованій формі з заданими характеристиками.
Отримання засобу в таблетованій формі забезпечує підвищення експлуатаційних характеристик, оскільки така форма зручна у застосуванні і полегшує рівномірне розкладання засобу в місцях найбільшої міграції гризунів, що дозволяє підвищити ефективність засобу. Крім цього, таблетована форма дозволяє краще здійснювати контроль за споживанням засобу гризунами.
При цьому таблетована форма дозволила створити засіб, привабливий для гризунів, який має певну щільність і шорсткість поверхні, стійкий запах і смак, що не викликає відторгнення у гризунів. Слід зазначити, що певна шорсткість поверхні таблетки більш приваблива для гризунів, ніж гладка, і утворена завдяки тому, що як кормову основу взяли подрібнену зерносуміш, яка після пресування таблетки має вигляд агломерованої приманки за рахунок різних за розміром фракцій зерносуміші.
Таким чином, запропонований спосіб дозволяє отримати засіб для знищення гризунів, що має підвищену привабливість для гризунів, механічну міцність, є досить ефективний і має тривалий термін зберігання.
Корисну модель здійснюють наступним чином.
В окремий відомий змішувач, наприклад змішувач двороторний СЛ/280 7, завантажують, згідно з рецептурою, всі інгредієнти, при наступному співвідношенні: зерносуміш 84-91 мас. Фо; бродіфакум 0,003-0,005 мас. 90; зв'язувальний агент 8-12 »мас.9б5, в якому міститься полівінілацетату 75-85 мас. 95, а пластифікатору, наприклад дибутилфталат і/або парафін харчовий П2, 15-25 мас. 95; смакові добавки та ароматизатори 0,05-0,08 мас. 95, де як смакова добавка взятий глутанат натрію; допоміжні речовини 0,1-3 мас. 95, які включають діоксид кремнію, барвник і консервант, наприклад сорбат калію і/або бензоат натрію, і/або бензоат калію, і/або метилхлорізотіазолінон, вода інше.
Всі інгредієнти ретельно перемішують заданий час до отримання однорідної маси. Готова маса за фізичними властивостями є сухою і сипучою сумішшю. Після цього отриману суміш подають в бункер таблетуючої машини, наприклад МТ 3-А. Далі проводять процес сухого
Зо пресування суміші та отримання таблетованого брикету (таблетки). Отримані таблетовані брикети діаметром, наприклад, 15-25мм і вагою від 3,0 до 15,0 г подають з таблетуючої машини у вентильовану ємність і піддають вентиляційному сушінню при природній температурі за допомогою вентилятора. Після заповнення вентильовані ємності переміщують на піддони, встановлюють рядами і піддають додатковому обдуву до повного висихання. Після висихання таблетовані брикети упаковуються в герметичну упаковку. Отримані таблетовані брикети мають шорстку поверхню з щільністю руйнування при 55 кг/см.
Нижче наведені приклади реалізації даного способу.
Приклад 1.
У змішувач двороторний СЛ/280 7, відповідно до рецептури, завантажують 84 мас. 95 кормової основи - попередньо подрібнену пшеницю в кількості 23,86 кг, потім додають 12 мас. о зв'язувального агента в кількості 3,41 кг - полівінілацетат в кількості 2,9 кг і пластифікатор - парафін харчової П2 в кількості 0,51 кг, додають 0,005 мас. 95 бродіфакум у вигляді водного розчину в кількості 0,00142 кг в перерахунку на суху речовину, додають 0,08 мас. 96 смакових добавок і ароматизатор у кількості 0,23 кг - глутанат натрію (Е 621) у кількості 0,02 кг ї водний розчин ароматизатора в кількості 0,003 кг в перерахунку на суху речовину.
Потім додають З мас. 95 допоміжних речовин в кількості 0,852 кг - діоксид кремнію в кількості 0,25 кг, консерванти - сорбат калію (Е 202) в кількості 0,15 кг, бензоат натрію (Е 211) в кількості 0, 15 кг, бензоат калію (Е212) в кількості 0,13 кг і метилхлорізотіазолінон (Шаромікс МС) у вигляді водного розчину в кількості 0,15 кг в перерахунку на суху речовину, а також додають барвник в кількості 0,022 кг. Всі інгредієнти ретельно перемішують протягом 5-7 хвилин до отримання однорідної і практично сухої і сипучої суміші. Після цього суміш подають в бункер таблетуючої машини МТ 3-А. Далі проводять процес сухого пресування суміші і отримують таблетовані брикети діаметром від 15,0 до 25,0 мм їі вагою від 3,0 до 15,0 г в залежності від заданих параметрів. Отримані таблетовані брикети подають з таблетуючої машини у вентильовану ємність, наприклад в ящик з перфорованими стінками, і піддають вентильованому сушінню при природній температурі за допомогою вентилятора. Після заповнення вентильовані ємності переміщують на піддони, встановлюють рядами і піддають додатковому обдуву до повного висихання. Після висихання таблетовані брикети упаковують в герметичну упаковку. Отримані таблетовані брикети мають шорстку поверхню з щільністю 60 руйнування при 55 кг/см-.
Приклад 2.
У змішувач двороторний СЛ / 280 7, відповідно до рецептури, завантажують 88 мас. 95 кормової основи - крупу пшеничну в кількості 25,00 кг, потім додають 10 мас. 95 зв'язувального агента в кількості 2,28 кг - полівінілацетат в кількості 1,82 кг і пластифікатор - дибутилфталат в кількості 0,23 кг і парафін харчовий П2 в кількості 0,23 кг, додають 0,004 мас. 95 бродіфакум у вигляді водного розчину в кількості 0,00113 кг в перерахунку на суху речовину, додають 0,07 мас. 96 смакових добавок і ароматизатор в кількості 0,23 кг - глутанат натрію (Е 621) в кількості 0,16 кг і ароматизатор у вигляді водного розчину в кількості 0,003 кг в перерахунку на суху речовину. Потім додають 1 мас. 95 допоміжних речовин в кількості 0,284 кг - діоксид кремнію в кількості 0,19 кг, консерванти - бензоат калію (Е212) в кількості 0,02 кг і метилхлорізотіазолінон (Шаромікс МСГ), у вигляді водного розчину в кількості 0,05 кг в перерахунку на суху речовину, а також додають барвник в кількості 0,024 кг. Всі інгредієнти ретельно перемішують протягом 5-7 хвилин до отримання однорідної і практично сухої і сипучої суміші. Після цього суміш подають в бункер таблетуючої машини МТ 3-А Далі проводять процес сухого пресування суміші і отримають таблетовані брикети діаметром від 15,0 до 25,0 мм і вагою від 3,0 до 15,0 г в залежності від заданих параметрів. Отримані таблетовані брикети подають з таблетуючої машини в вентильовану ємність, наприклад в ящик з перфорованими стінками, і піддають вентиляційному сушінню при природній температурі за допомогою вентилятора. Після заповнення вентильовані ємності переміщують на піддони, встановлюють рядами і піддають додатковому обдуву до повного висихання. Після висихання таблетовані брикети упаковують в герметичну упаковку. Отримані таблетовані брикети мають шорстку поверхню з щільністю руйнування при 55 кг/см.
Приклад 3.
У змішувач двороторний СЛ / 280 7, відповідно до рецептури, завантажують 91 мас. 95 кормової основи - попередньо подрібнену пшеницю в кількості 10 кг ї крупу пшеничну в кількості 15,85 кг, потім додають 8 мас. 95 зв'язувального агента в кількості 2,27 кг - полівінілацетат в кількості 1,7 кг ії пластифікатор - дибутилфталат в кількості 0,57 кг, додають 0,003 мас. 95 бродіфакум у вигляді водного розчину в кількості 0,00085 кг в перерахунку на суху речовину, додають 0,05 мас. 95 смакових добавок і ароматизатор в кількості 0,014 кг - глутанат натрію (Е
Зо б21) в кількості 0,009 кг ї ароматизатор у вигляді водного розчину в кількості 0,005 кг в перерахунку на суху речовину. Потім додають 0,1 мас. 95 допоміжних речовин в кількості 0,0284 кг - діоксид кремнію в кількості 0,01 кг, консерванти - метилхлорізотіазолінон (Шаромікс МС) у вигляді водного розчину в кількості 0,0032, кг в перерахунку на суху речовину, сорбат калію (Е 202) в кількості 0,012 кг, а також додають барвник в кількості 0,014 кг. Всі інгредієнти ретельно перемішують протягом 5-7 хвилин до отримання однорідної і практично сухої і сипучої суміші.
Після цього суміш подають в бункер таблетуючої машини МТ 3-А. Далі проводять процес сухого пресування суміші і отримують таблетовані брикети діаметром від 15,0 до 25,0 мм і вагою від 3,0 до 15,0 г в залежності від заданих параметрів. Отримані таблетовані брикети подають з таблетуючої машини в вентильовану ємність, наприклад в ящик з перфорованими стінками, і піддають вентиляційному сушінню при природній температурі за допомогою вентилятора. Після заповнення вентильовані ємності переміщують на піддони, встановлюють рядами і піддають додатковому обдуву до повного висихання. Після висихання таблетовані брикети упаковують в герметичну упаковку. Отримані таблетовані брикети мають шорстку поверхню з щільністю руйнування при 55 кг/см.
При використанні таблетований засіб рівномірно розкладається в місцях мешкання гризунів.
Вище наведені приклади ілюструють здійснення даного технічного рішення, але не обмежують інші варіанти його виконання.
Запропонований спосіб дозволяє отримати засіб для знищення гризунів, який має підвищену привабливістю для гризунів, безпечний при використанні для домашніх тварин і людей. При цьому має високу механічну міцність і не втрачає свою форму при знаходженні у вологому середовищі, високоефективний і має тривалий термін зберігання. При цьому таблетована форма дозволяє краще здійснювати контроль за споживанням засобу гризунами, а також підвищує безпеку використання, оскільки істотно знижується ймовірність попадання активнодіючого (отруйного) компонента в навколишнє середовище.
Експериментальні дослідження показали високу ефективність отриманого засобу. Так зїдання засобу в середньому склала 4795 від загального добового раціону, біологічна ефективність становила 100 95 для гризунів протягом 4-12 діб в залежності від маси гризуна.
Таким чином, запропоноване технічне рішення дозволило створити спосіб отримання засобу для знищення гризунів, в якому шляхом змішування основних і допоміжних компонентів, взятих бо у певному співвідношенні, а також певних технологічних прийомів, таких як сухе пресування та вентиляційне сушіння, досягається отримання засобу у таблетованій формі, підвищення ефективності, експлуатаційних характеристик засобу, механічної міцності і підвищення терміну зберігання.
ДЖЕРЕЛА ІНФОРМАЦІЇ: 1. Патент Рф на винахід Мо 2029470, МПК АОТМ 25/00, АбІК 31/00, опубл. 27.02.1995. 2. Патент України на корисну модель Мо 21087, МПК А0О1М 25/00, АО1ТР 1/00, опубл.

Claims (6)

15.02.2007. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Спосіб отримання засобу для знищення гризунів, що включає змішування кормової основи, активних компонентів таких як родентицид антикогулянтної дії та бродіфакум, а також смакових добавок, ароматизаторів і допоміжних речовин, який відрізняється тим, що як кормову основу використовують зерносуміш, додають зв'язувальний агент, а отриману суміш таблетують шляхом сухого пресування, висушують шляхом вентиляційного сушіння при природній температурі та отримують засіб у таблетованій формі, при наступному співвідношенні компонентів, мас. 9: зерносуміш 84-91 бродіфакум 0,003-0,005 зв'язувальний агент 8-12 смакові добавки та ароматизатори 0,05-0,08 допоміжні речовини 0,1-3 вода решта, при цьому як зв'язувальний агент використовують суміш, що містить полівінілацетат і пластифікатор, при наступному співвідношенні компонентів, мас. 90: полівінілацетат 75-85 пластифікатор решта.
2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що як зерносуміш використовують пшеницю і/або крупу пшеничну.
3. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що як пластифікатор використовують дибутилфталат і/або парафін харчовий П2.
4. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що як допоміжну речовину використовують діоксид кремнію, консервант і барвник.
5. Спосіб за п. 4, який відрізняється тим, що як консервант використовують сорбат калію і/або бензоат натрію, і/або бензоат калію, і/або метилхлорізотіазолінон.
6. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що як смакову добавку використовують глутанат натрію. Коо) 000 Компютернаверстка!, Скворцова.дГ (00000000 ДП "Український інститут інтелектуальної власності", вул. Глазунова, 1, м. Київ - 42, 01601
UAU202005544U 2020-08-26 2020-08-26 Спосіб отримання засобу для знищення гризунів UA146385U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202005544U UA146385U (uk) 2020-08-26 2020-08-26 Спосіб отримання засобу для знищення гризунів

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202005544U UA146385U (uk) 2020-08-26 2020-08-26 Спосіб отримання засобу для знищення гризунів

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA146385U true UA146385U (uk) 2021-02-17

Family

ID=74844311

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202005544U UA146385U (uk) 2020-08-26 2020-08-26 Спосіб отримання засобу для знищення гризунів

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA146385U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR100249884B1 (ko) 식품의 품질보존제 및 품질보존구
CN105360143B (zh) 一种蚂蚁诱杀胶饵
CN101605453B (zh) 使用溶菌酶、其盐或生物学片段、或溶菌酶-相关肽作为卵识别信息素的害虫灭杀
US10624338B2 (en) Nitrite microencapsulation, and uses of microencapsulated nitrite in the manufacture of pest baits
TWI375517B (en) Methods for controlling molluscs
CN101810201A (zh) 一种防治巢虫的生物制剂
CN108174846A (zh) 一种诱杀白蚁的药剂及其制备方法
WO2007010095A2 (en) Bait composition for cockroaches and ants
UA146385U (uk) Спосіб отримання засобу для знищення гризунів
RU2632977C1 (ru) Состав для хранения зерна, пищевых продуктов, семян злаковых, бобовых и комбикормов
CN105211064A (zh) 一种含乙基多杀菌素的白蚁饵剂
US8084052B1 (en) Chemical composition for controlling insects
JP2004537605A (ja) 可食性殺虫製剤
CN110637835A (zh) 一种白蚁饵剂及其制备方法
CN106614540A (zh) 灭蚁剂
KR100457391B1 (ko) 바퀴벌레유인독이제용마이크로캡슐제조성물및그의제조방법
CN111345313A (zh) 用于苍蝇孳生地防治的杀蝇组合物及其应用
RU2129367C1 (ru) Инсектицидный препарат-приманка и способ борьбы с медведкой
JPS61137805A (ja) 殺虫剤
JP4938940B2 (ja) 害虫誘引性駆除剤
KR100461086B1 (ko) 수소이온농도인지분해성바퀴벌레유인독이제용살충성마이크로캡슐제조성물및그의제조방법
NL1030244C1 (nl) Weekdierbestrijdingsmiddel samenstellingen, toedieningsvormen die dergelijke samenstellingen bevatten en werkwijzen voor het gebruik ervan.
JP4617063B2 (ja) 耐水性の付与された摂食性害虫駆除組成物
RU2208315C2 (ru) Моллюскоциды желудочного действия
Forti et al. Trajectory of water-and fat-soluble dyes in the grass-cutting ant Atta capiguara: evaluation of infrabuccal cavity, post-pharyngeal glands and gaster (Hymenoptera, Formicidae)