UA145594U - Імпульсно-фрикційний гайковерт - Google Patents

Імпульсно-фрикційний гайковерт Download PDF

Info

Publication number
UA145594U
UA145594U UAU202004177U UAU202004177U UA145594U UA 145594 U UA145594 U UA 145594U UA U202004177 U UAU202004177 U UA U202004177U UA U202004177 U UAU202004177 U UA U202004177U UA 145594 U UA145594 U UA 145594U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
flywheel
spring
friction
friction elements
spindle
Prior art date
Application number
UAU202004177U
Other languages
English (en)
Inventor
Сергій Савелович Красовський
Сергій Леонідович Загребельний
Наталія Сергіївна Половян
Світлана Сергіївна Гурковська
Original Assignee
Сергій Савелович Красовський
Сергій Леонідович Загребельний
Наталія Сергіївна Половян
Світлана Сергіївна Гурковська
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Сергій Савелович Красовський, Сергій Леонідович Загребельний, Наталія Сергіївна Половян, Світлана Сергіївна Гурковська filed Critical Сергій Савелович Красовський
Priority to UAU202004177U priority Critical patent/UA145594U/uk
Publication of UA145594U publication Critical patent/UA145594U/uk

Links

Landscapes

  • Details Of Spanners, Wrenches, And Screw Drivers And Accessories (AREA)
  • Mechanical Operated Clutches (AREA)

Abstract

Імпульсно-фрикційний гайковерт міcтить корпус з розміщеним в ньому електричним приводом, кінематично пов'язаним з маховиком, електромагніт, пружину, шпиндель з гайковою головкою, конічну муфту зчеплення з фрикційними елементами, виконаними у вигляді вставок, розміщених в радіальних пазах. Електричний привод оснащений датчиком швидкості обертання маховика з механізмом включення електромагніта, який разом з пружиною розташовано в шпинделі. Фрикційні елементи розміщені в сепараторі, який кінематично взаємодіє з маховиком та підпружинений до нього. При цьому фрикційні елементи оснащені пружиною, яка притискає їх до маховика.

Description

Корисна модель належить до галузі технікио, а саме стосується механізованого ручного інструмента, і може бути використана при збиранні і розбиранні різьбових з'єднань в різних галузях промисловості.
Відомий пневматичний імпульсно-фрикційний гайковерт, що містить: корпус, всередині якого пневмодвигун, який пов'язаний з маховиком, шпиндель з гайковою головкою, конічна муфта зчеплення з фрикційними елементами, виконаними у вигляді вставок, встановлених у радіальні пази шпинделя за допомогою пружних елементів, один кінець яких жорстко з'єднаний зі шпинделем, а інший - з фрикційними елементами. Фрикційний гайковерт обладнано пристроєм переключення режиму роботи, що складається з комбінованої гайки, при затягуванні якої інструмент працює як гайковерт фрикційно-імпульсної дії, при попусканні - як перфоратор, при цьому шпиндель підпружинений відносно до корпусу в осьовому напрямку (11.
Найближчим аналогом пристрою є імпульсно-фрикційний гайковерт, який містить корпус з розміщеним в ньому приводом, кінематично пов'язаний з маховиком, шпиндель з гайковою головкою, конічна муфта зчеплення з фрикційними елементами, виконаними у вигляді вставок, які розміщені в радіальних пазах, при цьому привід гайковерта є електричним, маховик виконано складовим, рухома частина якого підпружинена відносно нерухомої частини з можливістю осьового переміщення відносно останньої, при цьому в конічній муфті зчеплення радіальні пази для фрикційних елементів виконані в рухомій частині маховика (21.
Загальними суттєвими ознаками пристрою, який розглядається, є корпус з розміщеним в ньому електричним приводом, кінематично пов'язаним з маховиком, шпиндель з гайковою головкою, конічна муфта зчеплення з фрикційними елементами, виконаними у вигляді вставок, розміщених в радіальних пазах.
При роботі імпульсно-фрикційного гайковерта виникають значні втрати часу на досягнення необхідної швидкості маховика із-за того, що фрикційні елементи не зафіксовані при розгоні маховика і взаємодіють зі шпинделем, при цьому створюється небажаний момент тертя, який і приводить до зниження К.К.Д.
В основу корисної моделі поставлена задача вдосконалення імпульсно-фрикційного гайковерта, в якому шляхом модифікації конструкції забезпечується просте керування муфтою за рахунок магнітного пристрою. Також істотним є те, що привід імпульсно-фрикційного
Зо гайковерта є електричним. За рахунок цих факторів підвищується ефективність роботи імпульсно-фрикційного гайковерта та область застосування стає більш поширеною.
Поставлена задача вирішується тим, що у імпульсно-фрикційному гайковерті, який складається з корпусу, всередині якого розміщений електропривод, кінематично пов'язаний з маховиком, електромагніта, пружини, шпинделя з гайковою головкою, конічної муфти зчеплення з фрикційними елементами, виконаними у вигляді вставок, розміщених в радіальних пазах, згідно з корисною моделлю електромагніт та пружини розташовані в конічній муфті зчеплення, при цьому фрикційні елементи розміщені в сепараторі, який кінематично взаємодіє з маховиком та підпружинений до нього, а фрикційні елементи оснащені пружиною, яка притискає їх до маховика.
Запропонована конструкція забезпечує більш ефективне і просте використання імпульсно- фрикційного гайковерта за рахунок наявності в ньому магнітного пристрою розташованого безпосередньо у фрикційній муфті, при цьому збільшується область використання за рахунок підвищення К.К.Д., тому що скорочується час на здобуття маховиком необхідної швидкості, яка забезпечує необхідний момент затягнення, тому що відсутнє зайве тертя між фрикційними елементами та маховиком при його розгоні. Це можливо при використанні сепаратора, в якому встановлені фрикційні елементи, які підпружинені у радіальному напрямку.
Суть запропонованої корисної моделі пояснюється кресленнями, де на фіг. 1 зображена схема імпульсно-фрикційного гайковерта, на фіг. 2 зображений вигляд А-А на фіг. 1.
Імпульсно-фрикційний гайковерт містить корпус 1, у якому розміщені електропривод 2 з пусковим гачком 3, маховик 4, шпиндель 5, робоча конічна поверхня 6, яка виконана з кутом конусності, меншим кута заклинювання. Маховик 4 розташований в корпусі 1 з можливістю осьового переміщення та підпруженений в осьовому напрямку за допомогою пружини 7.
В кільцевій проточці 8 маховика 4 розташований електромагніт 9. Маховик 4 оснащений сепаратором 10, підпружинений за допомогою пружин 11 в осьовому напрямку, в пазах якого розташовані фрикційні елементи 12. Зовнішня конічна поверхня 13 маховика 4 виконана гладкою з кутом конусності, більшим за кут заклинювання. При цьому фрикційні елементи 12 розташовані в сепараторі 10 та підпружинені в радіальному напрямку до робочих поверхонь маховика 4 за допомогою пружини 14, розташованої в проточці 15. Електропривод 2 оснащений датчиком швидкості з механізмом включення електромагніта 16.
Імпульсно-фрикційний гайковерт працює таким чином. Після розташування гайковерта на різьбовому з'єднанні, яке затягується, оператор натисканням гачка З включає електропривод 2, відбувається прискорення маховика 4, розміщеного в корпусі 1. При цьому між робочою конічною поверхню 6 шпинделя 5 та фрикційними елементами 12, які розташовані в сепараторі та підпружинені пружиною 14 до конічної поверхні 13, виникає зазор. При досягненні необхідної швидкості обертання, яку оператор визначає до початку роботи за допомогою датчика швидкості обертання з механізмом включення електромагніта 16, який виміряється в одиницях моменту затяжки, включається електромагніт У, який розташований в кільцевій проточці 8. При цьому маховик 4 переміщується в осьовому напрямку, стискуючи пружину 7, а 10 фрикційні елементи 12 притискуються до робочої конічної поверхні б і вся накопичена маховиком 4 енергія передається за допомогою шпинделя 5 різьбовому з'єднанню, яке затягується. Після відключення гайковерта пружина 7 повертає маховик 4 в початкове положення. Підпружинений за допомогою пружин 11 сепаратор 10 забезпечує зазор між робочою конічною поверхнею б шпинделя 5 та фрикційними елементами 12. Пружина 14, яка розташована в кільцевій проточці 15, забезпечує притискання фрикційних елементів 12 до конічної поверхні 13 маховика 4.
Запропонована конструкція забезпечує більш ефективне і просте використання імпульсно- фрикційного гайковерта за рахунок наявності в ньому магнітного пристрою керування. До того ж стає більш поширеною область застосування за рахунок використання електричного привода, оснащеного датчиком швидкості обертання з механізмом включення електромагніта.
Джерела інформації: 1. Красовський С.С., Борисенко А.В. Деклараційний патент на винахід Мо. 2002108367 МПК
В25 В 21/02 от 15.08.2003. Опубл. в Бюл. Мо 8 за 15.08.2003 р. 2. Красовський С.С., Хорошайло В.В. Патент на корисну модель Мо 47210, МПК В25 В 21/02 от 25.01.2010. Опубл. в Бюл. Мо 2. 2010 р.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Імпульсно-фрикційний гайковерт, який містить корпус з розміщеним в ньому електричним приводом, кінематично пов'язаним з маховиком, електромагніт, пружину, шпиндель з гайковою головкою, конічну муфту зчеплення з фрикційними елементами, виконаними у вигляді вставок, розміщених в радіальних пазах, який відрізняється тим, що електричний привод оснащений датчиком швидкості обертання маховика з механізмом включення електромагніта, який разом з пружиною розташовано в шпинделі, а фрикційні елементи розміщені в сепараторі, який кінематично взаємодіє з маховиком та підпружинений до нього, при цьому фрикційні елементи оснащені пружиною, яка притискає їх до маховика. пи: чн І: ї іже ї У, ми п о НН оо НОЯ ше ШИ ше фіг. 1
UAU202004177U 2020-07-08 2020-07-08 Імпульсно-фрикційний гайковерт UA145594U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202004177U UA145594U (uk) 2020-07-08 2020-07-08 Імпульсно-фрикційний гайковерт

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202004177U UA145594U (uk) 2020-07-08 2020-07-08 Імпульсно-фрикційний гайковерт

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA145594U true UA145594U (uk) 2020-12-28

Family

ID=74105319

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202004177U UA145594U (uk) 2020-07-08 2020-07-08 Імпульсно-фрикційний гайковерт

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA145594U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
WO2004032760A3 (en) Pneumatic powered surgical stapling device
CN102744709A (zh) 击入机具
EP2476519A1 (en) Power tool
US20150113790A1 (en) Clamping device for machine tools
KR102151291B1 (ko) 가압 개시 기능을 가진 임펄스 렌치
RU2012137086A (ru) Ударный инструмент
US10870189B2 (en) Percussion mechanism device, in particular for an impact wrench
US9033767B2 (en) Run-off securing device
US9186729B2 (en) Chuck
UA145594U (uk) Імпульсно-фрикційний гайковерт
US20140124307A1 (en) Power tool braking device
UA135928U (uk) Імпульсно-фрикційний гайковерт
CN109094100A (zh) 一种高速精密冲床离合刹车装置
EP2759378B1 (en) A multi-tool for fasteners
US7100482B2 (en) Electrically powered hand-held screw driver
KR100670953B1 (ko) 제동력 조정이 가능한 에어 브레이크
RU125916U1 (ru) Поворотный стол для металлорежущих станков
CN102092024A (zh) 动力工具
UA137491U (uk) Імпульсно-фрикційний гайковерт
RU2321485C1 (ru) Ударный гайковерт
CN211276726U (zh) 一种管材自动切割器
AU2013100077A4 (en) A Multi-Tool For Fasteners
KR102547474B1 (ko) 전기 펄스 도구
CN202572177U (zh) 液力增压式台钳
CN219027369U (zh) 一种扭矩可控电动冲击扳手