UA145468U - Збір лікарських рослин № 3 для профілактики та лікування цукрового діабету 2 типу - Google Patents

Збір лікарських рослин № 3 для профілактики та лікування цукрового діабету 2 типу Download PDF

Info

Publication number
UA145468U
UA145468U UAU202004506U UAU202004506U UA145468U UA 145468 U UA145468 U UA 145468U UA U202004506 U UAU202004506 U UA U202004506U UA U202004506 U UAU202004506 U UA U202004506U UA 145468 U UA145468 U UA 145468U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
collection
prevention
treatment
roots
diabetes
Prior art date
Application number
UAU202004506U
Other languages
English (en)
Inventor
Альона Олександрівна Савич
Світлана Михайлівна Марчишин
Original Assignee
Державний Вищий Навчальний Заклад "Тернопільський Національний Медичний Університет Імені І.Я. Горбачевського" Моз України
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Державний Вищий Навчальний Заклад "Тернопільський Національний Медичний Університет Імені І.Я. Горбачевського" Моз України filed Critical Державний Вищий Навчальний Заклад "Тернопільський Національний Медичний Університет Імені І.Я. Горбачевського" Моз України
Priority to UAU202004506U priority Critical patent/UA145468U/uk
Publication of UA145468U publication Critical patent/UA145468U/uk

Links

Landscapes

  • Medicines Containing Plant Substances (AREA)

Abstract

Збір лікарських рослин № 3 для профілактики та лікування цукрового діабету 2 типу включає шипшини плоди. Додатково містить кропиви листя, цикорію корені, пирію кореневища та кульбаби корені.

Description

Корисна модель належить до фармації та медицини, а саме лікарських фітопрепаратів, і може бути використана для профілактики та лікування цукрового діабету 2 типу, як самостійно, так і в складі комплексної терапії.
Кількість хворих на цукровий діабет в Україні та світі стрімко зростає, що набуває характеру неінфекційної епідемії, тому вирішення проблеми з профілактикою та лікуванням даного захворювання є пріоритетом для медицини та фармації. Ускладнює ситуацію з лікуванням хворих на цукровий діабет те, що сучасна фармакотерапія не завжди є достатньо ефективною, навіть у тих випадках, коли вдається підтримувати рівень глікемії на оптимальному рівні за допомогою існуючих синтетичних препаратів. Саме тому продовжуються пошуки нової більш ефективної терапії, а головне, профілактики цукрового діабету та його ускладнень.
Зважаючи на складність патогенезу даного захворювання, є обгрунтованим дослідження фітозасобів, адже вони мають ряд переваг перед синтетичними препаратами, а саме є малотоксичними, здійснюють м'яку дію і можуть тривало використовуватися без суттєвих побічних явищ, добре поєднуються між собою та з синтетичними ліками, а їх хімічний склад досить різноманітний, що має різнонаправлений механізм впливу на усі ланки розвитку діабету.
Особливої уваги заслуговують збори лікарських рослин, адже поєднання лікарської рослинної сировини, що містить різні групи біологічно активних речовин, створює фітокомпозицію, яка зможе комплексно впливати на патогенез цукрового діабету, зокрема зменшити інсулінорезистентність, підвищити процеси регенерації (З-клітин підшлункової залози, стимулювати синтез інсуліну та пролонгувати його дію, підвищити чутливість периферичних тканин до дії інсуліну, нормалізувати вторинні порушення обміну речовин, покращити роботу всіх ланок імунної системи, забезпечити профілактику ускладнень з боку серцево-судинної, сечовидільної, нервової систем, опорно-рухового апарату, а також потенціювати дію пероральних протидіабетичних засобів та нівелювати їх побічні ефекти.
Відомий збір лікарських рослин "Арфазетин" для профілактики та лікування цукрового діабету 2 типу, що включає чорниці листя, квасолі звичайної стулки, елеутерококу кореневище і корені, шипшини плоди, хвоща польового траву, звіробою траву, ромашки квітки (1). Даний фітозбір використовують для профілактики та лікування хворих на цукровий діабет 2 типу у формі відвару, який призначають перорально по 100 мл 2-3 рази на день за 30 хв до їди.
Зо Недоліком відомого збору є недостатня фармакологічна активність, що випливає з обмеженого вмісту фармакологічно активних речовин рослинного походження із антиоксидантною, гепатопротекторною, кардіопротекторною дією та його небажане застосування, зокрема під час вагітності, при гіпертонічній хворобі, після перенесення інфаркту міокарда та у педіатричній практиці, через наявність кореневища і коренів елеутерокока.
В основу корисної моделі поставлено задачу вдосконалити відомий рослинний збір, в якому шляхом зміни складу його інгредієнтів, спрямованої на збільшення вмісту біологічно активних речовин Кк! гіпоглікемічною, гіполіпідемічною, антиоксидантною, протизапальною, гепатопротекторною, кардіопротекторною, гастропротектоною дією, що, у свою чергу, приводить до посилення детоксикаційної спроможності організму при лікуванні хворих на цукровий діабет 2 типу, а отже до підвищення фармакологічної активності збору в цілому. До складу заявленого рослинного збору входять: 1) кропиви листя, яке містить значну кількість аскорбінової кислоти, що проявляє антиоксидантну та капілярозміцнюючу дію; каротиноїдів, що позитивно впливають на функцію органів зору; вітаміну К, що має кровоспинну дію; поліфенолів, що проявляють гіпоглікемічну, антиоксидантну, кардіопротекторну, гепатопротекторну та протизапальну активність; 2) цикорію корені, що містять вуглеводи, зокрема інулін, який проявляє гіпоглікемічну, антихолестеринемічну та дезінтоксикаційну активність; дубильні речовини, які мають антиоксидантну та протизапальну дію;
З) шипшини плоди, які містять значну кількість аскорбінової; поліфенольних сполук; вітамінів
Ві, Ве, В», РР, Н, К, що чинять антисклеротичну, протизапальну дію; активізують ферментні системи та окисно-відновні процеси в організмі, нормалізують вуглеводний обмін, підвищують опірність організму до несприятливих факторів навколишнього середовища, підвищують секрецію жовчі, збільшують діурез, зменшують ламкість і проникність капілярів; 4) пирію кореневища, що містить полісахариди, які проявляють гіпоглікемічну, антихолестеринемічну та дезінтоксикаційну активність; аскорбінову кислоту; каротиноїди; сапоніни, що зумовлюють гепатопротекторну, жовчогінну, сечогінну, протизапальну активність, а також впливають на обмінні процеси в організмі; 5) кульбаби корені, що містить інулін та поліфенольні сполуки, що проявляють гіпогілемічну, жовчогінну, гепатопротекторну, антисклеротичну, протизапальну та сечогінну активність.
Поставлена задача вирішується тим, що збір лікарських рослин Мо З для профілактики та лікування цукрового діабету 2 типу, до складу якого входять шипшини плоди, згідно з корисною моделлю, додатково містить кропиви листя, цикорію корені, пирію кореневище та кульбаби корені, причому усі інгредієнти взяті у наступному співвідношенні, мас. ч.: листя кропиви 5 цикорію корені 5 шипшини плоди 4 пирію кореневища З кульбаби корені 2.
Заявлений збір готують наступним чином.
Зібрану та висушену за нормативними правилами заготівлі лікарську рослинну сировину зважують у наступній кількості, з розрахунку на 100 г готового продукту, а саме: листя кропиви 26,32 цикорію корені 26,32 шипшини плоди 21,05 пирію кореневища 15,79 кульбаби корені 10,53.
Подрібнюють зважені матеріали до відповідного розміру частинок: квітки, трава, листя - до 5 мм; кореневище та корені - до З мм. Подрібнені інгредієнти просіюють через сито з розміром отворів 0,2 мм. Змішування рослинних компонентів виконують на листку паперу, у широкій ступці або порцеляновій чашці за допомогою шпателя або лопатки. Спочатку змішують рослинні матеріали, прописані в меншій кількості, потім поступово додають прописані в більшій кількості.
З метою профілактики та лікування цукрового діабету 2 типу використовують збір у формі водного відвару при співвідношенні 1:10. Для цього беруть 20 г збору заливають його 240 мл води (з урахуванням коефіцієнта водопоглинання Кв-2), нагрівають на киплячій водяній бані протягом 30 хв, потім охолоджують при кімнатній температурі протягом 10 хв, проціджують та віджимають сировину, добавляють воду, доводячи відвар до 200 мл. Зазначений фітозасіб вживають усередину по 100 мл 2-3 рази на день за 30 хв до їди.
Корисна модель ілюструється прикладами.
Приклад 1. Досліджено кількісний вміст та якісний склад заявленого рослинного антидіабетичного збору Мо З на вміст біологічно активних речовин та мінералів, які зумовлюють фармакологічну активність. Результати наведено у таблицях 1 і2.
Визначення якісного складу та встановлення кількісного вмісту флавоноїдів та гідроксикоричних кислот у заявленому рослинному антидіабетичному зборі проводили методом високоефективної рідинної хроматографії за допомогою рідинного хроматографа Адіїепі
Тесппоіодієв5 1200 (США), укомплектованого діодно-матричним детектором |2, ЗІ.
В результаті дослідження було виявлено 8 флавоноїдів та б гідроксикоричних кислот та встановлено їх кількісний вміст у заявленому рослинному антидіабетичному зборі Мо 3. Серед флавоноїдів в найбільшій кількості були нарінгенін 0,97 95, кемпферол 0,36 95 та рутин 0,36 95;
Зо серед гідроксикоричних кислот - хінна кислота 1,33 95 (табл. 1).
Таблиця 1
Кількісний вміст біологічно активних речовин у заявленому рослинному антидіабетичному зборі Мо З з/п кислоти 6. |Лютеолн.////////////// | 7 0004 |Ферулова.//:// | 005 7. |Нарінеенн.о//////7777Ї771717171711710097 Її 11111111 8. |Кемпферол..//:/ | -:(/ 036. |. .Й.ЙЄЄ/СЄСЄСССС777711171Ї11111111111
Дослідження мінерального складу та визначення його кількісного вмісту проводили методом атомно-абсорбційної спектроскопії з атомізацією в повітряно-ацетиленовому полум'ї за допомогою атомно-абсорбційного спектрофотометра С-115 ПК (41.
Таблиця 2
Вміст макро- та мікроелементів у заявленому рослинному антидіабетичному зборі Мо З 249,0 | 12964,0 | 250,0 | 1382,0 | 168,0
Примітка: н/в - не виявлено
В результаті дослідження виявлено 5 макро- та З мікроелементи та встановлено їх кількісний вміст у заявленому рослинному антидіабетичному зборі Мо З (табл. 2).
Приклад 2. Визначення антигіперглікемічної активності заявленого рослинного антидіабетичного збору Мо З на щурах з нормальним глюкозним гомеостазом за допомогою орального тесту толерантності до глюкози у порівнянні зі збором "Арфазетин" та таблетками метформіну.
Дослідження проводили на білих безпородних щурах самцях масою 180-200 г, яких утримували у розпліднику віварію Центральної науково-дослідної лабораторії ДВНЗ "Тернопільський національний медичний університет імені І. Я. Горбачевського МОЗ України" згідно з санітарно-гігієнічними нормами. Усі досліди виконували з дотриманням загальних етичних принципів щодо проведення експериментів на тваринах |5Ї. Заявлений рослинний антидіабетичний збір Мо З вводили щурам з метою профілактики протягом 20-ти днів внутрішньошлунково та за 1 год. до проведення навантажувального тесту вуглеводами у вигляді водного відварів (1:10) у дозах 6, 9, 12 мл/кг у порівнянні зі збором "Арфазетин" (ПрАТ "Віола", Україна) (1:20) у дозі 9 мл/кг, та суспензією метформіну САНДОЗФ (Лек С А., Польща) у дозі 60 мг/кг. Одержані експериментальні дані обробляли за допомогою стандартного пакета статистичних програм "Зіаїівіїса 6,0", відмінності вважали статистично значущими за р « 0,05.
Оральний тест толерантності до глюкози проводили вранці натще внутрішньошлунковим введенням 40 95 розчину глюкози у дозі З г/кг |б|.
Вміст глюкози у крові тварин визначали одразу після введення досліджуваних засобів та через 15, 30, 60, 120 хв після проведення навантажувального тесту |б| глюкозооксидазним методом за допомогою тест-наборів "сСлюкоза-Д" фірми "Філісіт-Діагностика" (Україна).
Про гіпоглікемічну активність свідчила здатність заявленого рослинного збору та препаратів порівняння знижувати рівень глікемії на 30-й хв тесту (у час максимального підйому рівня
Зо глюкози у крові експериментальних щурів у відповідь на пероральне вуглеводне навантаження).
Отримані дані представлено у таблиці 3.
Таблиця З
Антигіперлікемічна активність заявленого рослинного антидіабетичного збору Мо З при 20-ти денному профілактичному введенні нормоглікемічним щурам у порівнянні зі збором "Арфазетин" і таблетками метформіну за умов орального тесту толерантності до глюкози (теапеоЕ, п-8)
Групи тварин Концентрація глюкози, ммоль/л
РУ й 4,1750,07 7,8920,09 7,6250,12 6,85:-0,13
Зоір дрфазетин, З 4,08:20,08 5,3вжО ми 5,3340,15" 4,9240,147
Таблетки метформіну, | 3912016 4 ав 1 /кх дл1740 8 4,02 1Ах/нх 60 мг/кг
Антидіабетичний збір | у 024016 5,3920,117 5,27к0,177 5,06:20,147
Мо 3, 6 мл/кг
Антидіабетичний збір | 4 дв20412 5,1940,187 5,02ж0,117 4,8720,127
Ме3,9 мл/кг
Мо 3, 12 мл/кг
Примітки: 1. 7 - відмінності статистично значущі щодо значень інтактної групи, р « 0,05 (за О-критеріями
Манна-Уітні); 2... - відмінності статистично значущі щодо значень препарату порівняння збору "Арфазетин",р « 0,05 (за О-критеріями Манна-Уіїтні);
З. п - кількість тварин у кожній групі.
Результати дослідження показали, що заявлений рослинний антидіабетичний збір Мо З у дозі 12 мл/кг проявляє виражену достовірну антигіперглікемічну активність відносно інтактної групи та препарату порівняння збору "Арфазетин". За здатністю знижувати аліментарну гіперглікемію, спричинену навантаженням під час проведення орального тесту толерантності до глюкози, антидіабетичний збір Мо З у дозі 12 мл/кг перевершує відомий збір "Арфазетин" (табл.
З).
Отримані дані є закономірними, оскільки до складу збору входить лікарська рослинна сировинна, що проявляє гіпоглікемічні властивості.
Кропиви листя (Опісає оЇйа) та кульбаби корені (Тагахасі гадіх) широко застосовуються у прописах народної медицини для профілактики та лікування цукрового діабету 2 типу, адже мають встановлену гіпоглікемічну активність. Цикорію корені (Сіспогі гадіх) та пирію кореневища (Егуїпдіає ппіготе) містять полісахаридні комплекси групи фруктозанів, до складу яких входить інулін, що сприяє зниженню рівня глюкози, холестерину й тригліцеридів у крові, виведенню радіонуклідів та кетонових тіл. Шипшини плоди (НКозає їгисій5), завдяки високому вмісту вітамінів та біологічно активних речовин відновлюють антиоксидантні функції організму, впливають на вуглеводний обмін, стимулюють імунозахисну систему, мають протизапальну активність (71.
Приклад 3. Визначення антигіперглікемічної активності заявленого рослинного антидіабетичного збору Мо 3 на моделі цукрового діабету, викликаного введенням дексаметазону.
Експериментальний цукровий діабет, що характеризується первинною інсулінорезистентністю, порушенням толерантності до глюкози та розвитком метаболічного синдрому моделювали шляхом підшкірного введення розчину дексаметазону (КАКА, Словенія) 0,125 мг/кг протягом 15 днів 6). Дослідження проводили на білих безпородних статевозрілих щурах самцях масою 200-220 г, яких утримували у розпліднику віварію Центральної науково- дослідної лабораторії ДВНЗ "Тернопільський національний медичний університет імені І. Я.
Горбачевського МОЗ України" згідно з санітарно-гігієнічними нормами. Усі досліди виконували з
Зо дотриманням загальних етичних принципів щодо проведення експериментів на тваринах |5|. Як препарати порівняння використовували водний відвар офіцинального рослинного збору "Арфазетин" (ПрАТ "Віола", Україна) (1:20) у дозі 9 мл/кг та суспензією метформіну САНДОЗФ (Лек С А., Польща) у дозі 60 мг/кг.
Відвар рослинного антидіабетичного збору Мо З (1:10) у дозі 12 мл/кг вводили один раз на день внутрішньошлунково щодня протягом 15 діб одночасно з ін'єкціями дексаметазону.
Контрольні тварини отримували воду в аналогічному режимі.
Стан глюкозного гомеостазу тварин на фоні модельної патології оцінювали за рівнем базальної глікемії та толерантністю до глюкози, яку визначали за допомогою внутрішньоочеревинного тесту толерантності до глюкози, який проводили наступним чином: після нічного голодування (16-18 год.) щурам вранці внутрішньочеревинно вводили розчин глюкози у дозі 2 г/кг. Вміст глюкози у крові тварин визначали до введення глюкози та через 15, 45, 60 хв після проведення навантажувального тесту |б| глюкозооксидазним методом за допомогою тест-наборів "Глюкоза-Д" фірми "Філісіт-Діагностика" (Україна).
Антигіперглікемічну активністю заявленого рослинного збору Мо З та препаратів порівняння оцінювали за їх здатністю знижувати гіперглікемію, спричинену навантаженням глюкозою на 15- й хв тесту (у час максимального підйому рівня глюкози у крові тварин у відповідь на внутрішньоочеревинне вуглеводне навантаження).
У результаті введення дексаметазону тваринам з групи контрольної патології спостерігався розвиток помірної гіперглікемії, що характерна для стану переддіабету або метаболічного синдрому. Цукровий діабет, викликаний введенням надмірних доз глюкокортикостероїдів, дозволяє відтворити головні патогенетичні механізми (порушення секреції та дії інсуліну), що спостерігаються у хворих на цукровий діабет 2 типу на ранній стадії. В експериментальних тварин відмічалося порушення толерантності до глюкози та зниження чутливості периферичних тканин до дії інсуліну.
По закінченні експерименту щурів декапітували під тіопентановим наркозом.
Таблиця 4
Вплив заявленого рослинного антидіабетичного збору Мо З на розвиток толерантності до вуглеводів у тварин з цукровим діабетом 2 типу, індукованим введенням дексаметазону, (теапж5 В, п-8) її ЗЕ ЕЕ спостереження, Інтактна Контрольна | антидіабетичний "д т таблетки й й рфазетин", 9 й хв група патологія збір Мо 3, 12 метформіну, 60 мл/кг мл/кг мг/кг 60 | 40450,07 | 12,56:0,317 | 707-0,527/ | 848ж0,52 | 646036"
Примітки: 4." - відмінності статистично значущі щодо значень інтактної групи, р « 0,05 (за О-критеріями
Манна-Уітні); 5." відмінності статистично значущі щодо значень контрольної патології, р « 0,05 (за 0- критеріями Манна-Уітні); б. п - кількість тварин у кожній групі.
Результати дослідження показали, що заявлений рослинний антидіабетичний збір Мо З у дозі 12 мл/кг проявляє виражену антигіперглікемічну активність у тварин з експериментальним цукровим діабетом, що проявлялося достовірним зниженням базальної глікемії на 40 95 відносно контрольної патології та сприяє зменшенню порушень толерантності до глюкози, що проявлялося достовірними зниженням глікемії на 60 хв внутрішньоочеревинного тесту толерантності практично до вихідного значення. Отож, заявлений рослинний збір Мо З проявляє антидіабетичну активність перевершуючи препарат порівняння збір "Арфазетин" за патогенетичним механізмом впливу: зменшує інсулінорезистентність та нормалізує порушення толерантності до глюкози.
Джерела інформації: 1. Компендиум 2013 -- лекарственнье препаратьі / под ред. В. Н. Коваленко, А. П.
Викторова. - К.: Морион. - 2013. - 2270 с. 2. РуггупезКа К., ЗепікомеКа А. Спготаїйодгарніс Апаїузіз ої Роїурпепоїв / К. Руггуп5Ка, А. зЗепікомузКа //РоїЇурнепо!в іп Ріапів. - Асадетіс Ргезв. - 2019. - б. 353-364.
З. Сотрбіпіпа ргеззигігеа Ігдиїдав мА ийгазошпа ю ітргоме пе ехігасійп ої рпепоїїс сотроипав їот ротедгапаїє реві (Рипіса дгапакшт І.) / В. В. Битетге еї аї. /ОПказопісв зопоспетівігу.-2018.-
Т.48.-0 151-162. 4. Методьії биохимических исследований (липидньій и знергетический обмен). Учебное пособиеє/ Под ред. М.И. Прохоровой. - Л.: Изд-во Ленингр. унта. - 1982.-272 б. 5. Директива Совета ЕС о сближении законов, постановлений и администрирование положений государств ЕС по вопросам защитьі животньїх, используемьїх для
Зо зкспериментальньїх и других научньїх целей (86/609/ЕЕС) / Под ред. Н. А. Ляпунова, В. А.
Загория, В. П. Георгиевского, Е. П. Безуглой // В кн.: Надлежащая производственная практика лекарственньх средств. - Киев. "Морион". - 1999. - С. 508-545. 6. Доклінічні дослідження лікарських засобів: Метод, рекомендації / За ред. чл.-кор. АМН
України 0. В. Стефанова. - К.: Авіцена, 2001 р. - 528 с 7. ГузінКк В. Застосування лікарських рослин при цукровому діабеті (іп ОКгаїпіап) - Арріїсайоп ої тедісіпаї! ріапів ог адіабеїез тейивз / В. ГГ узіШк, 0. Тзаї // ВезеагсНодаїе. - 2018. - 165. - Р. 25-31.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
    Збір лікарських рослин Мо З для профілактики та лікування цукрового діабету 2 типу, що включає шипшини плоди, який відрізняється тим, що додатково містить кропиви листя, цикорію корені, пирію кореневища та кульбаби корені, причому усі інгредієнти взяті у наступному співвідношенні, мас. ч.:
    листя кропиви 5 цикорію корені 5 шипшини плоди 4 пирію кореневища З кульбаби корені 2.
UAU202004506U 2020-07-20 2020-07-20 Збір лікарських рослин № 3 для профілактики та лікування цукрового діабету 2 типу UA145468U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202004506U UA145468U (uk) 2020-07-20 2020-07-20 Збір лікарських рослин № 3 для профілактики та лікування цукрового діабету 2 типу

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202004506U UA145468U (uk) 2020-07-20 2020-07-20 Збір лікарських рослин № 3 для профілактики та лікування цукрового діабету 2 типу

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA145468U true UA145468U (uk) 2020-12-10

Family

ID=74104374

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202004506U UA145468U (uk) 2020-07-20 2020-07-20 Збір лікарських рослин № 3 для профілактики та лікування цукрового діабету 2 типу

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA145468U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR100645385B1 (ko) 비만 억제용 조성물
WO2006079056A1 (en) Herbal compositions containing hoodia
US20200197429A1 (en) Dietary supplement for glycemia control and diabetes prevention
KR100831621B1 (ko) 혈당 강하용 식품 조성물
KR20050001556A (ko) 성인병(成人病)예방 및 비만증(肥滿症) 개선제 조성물
CN101810636B (zh) 山药多糖在制备治疗肥胖症的药物的用途
EP1369123A1 (en) A health-care product comprising lotus rhizome and process for its preparation
JPH10508880A (ja) 糖尿病用医薬組成物
Duraisami et al. Evaluation of antidiabetic efficacy of polyherbal formulations in experimentally induced hyperglycemic rats
US9539247B2 (en) Nutraceutical composition for the treatment of excess weight and moderate hypercholesterolemia/dysglycemia
US20200146325A1 (en) Dietary supplement for glycemia control and diabetes prevention
UA145468U (uk) Збір лікарських рослин № 3 для профілактики та лікування цукрового діабету 2 типу
RU2435450C1 (ru) Биологически активная добавка к пище origitea® очищение вечер
UA145469U (uk) Збір лікарських рослин № 4 для профілактики та лікування цукрового діабету 2 типу
KR20090126469A (ko) 혈당 강하용 생약 조성물
KR20100111088A (ko) 복합 생약 추출물을 유효성분으로 함유하는 당뇨병 또는 이로 인한 합병증의 예방 및 치료용 조성물
CN106138215A (zh) 一种用于治疗湿疹的药物
EP3378335A1 (en) Nutraceutical compound for the treatment of excess of weight and moderate hypercholesterolemia and dysglycemia
RU2773856C1 (ru) Средство, обладающее гипогликемическим действием, и способ его получения
RU2773856C9 (ru) Средство, обладающее гипогликемическим действием, и способ его получения
RU2771555C1 (ru) Средство, обладающее антигипоксическим и адаптогенным действием
KR20100102366A (ko) 혈당강하 및 통증완화용 건강보조식품 조성물
RU2489039C2 (ru) Биологически активная добавка к пище тонизирующего и адаптогенного действия
CN109123655A (zh) 一种具有三高人群代餐调节功能的特医食品及制备方法
KR102281794B1 (ko) 황칠 추출물을 유효성분으로 함유하는 중금속에 의한 간손상 보호용 조성물