UA143972U - Спосіб зашивання дефекту стравоходу за полянським - Google Patents

Спосіб зашивання дефекту стравоходу за полянським Download PDF

Info

Publication number
UA143972U
UA143972U UAU202000953U UAU202000953U UA143972U UA 143972 U UA143972 U UA 143972U UA U202000953 U UAU202000953 U UA U202000953U UA U202000953 U UAU202000953 U UA U202000953U UA 143972 U UA143972 U UA 143972U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
esophagus
defect
lumen
row
sutures
Prior art date
Application number
UAU202000953U
Other languages
English (en)
Inventor
Ігор Юлійович Полянський
Original Assignee
Вищий Державний Навчальний Заклад України "Буковинський Державний Медичний Університет" Моз України
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Вищий Державний Навчальний Заклад України "Буковинський Державний Медичний Університет" Моз України filed Critical Вищий Державний Навчальний Заклад України "Буковинський Державний Медичний Університет" Моз України
Priority to UAU202000953U priority Critical patent/UA143972U/uk
Publication of UA143972U publication Critical patent/UA143972U/uk

Links

Landscapes

  • Surgical Instruments (AREA)

Abstract

Спосіб зашивання дефекту стравоходу шляхом використання дворядних швів. На стінки стравоходу у ділянці дефекту накладають безперервно-вузловий шов у косому напрямку, для чого довгою ниткою з голками на обох її кінцях проколюють всі шари стінки стравоходу за межами дефекту, кінці нитки зав'язують, почергово проводять кожен кінець нитки із просвіту стравоходу назовні і зв'язують їх між собою. При цьому прошиті ділянки стінки ввертають, а вузол розташовують з боку просвіту; таким способом послідовно прошивають стінки дефекту у косому напрямку по півколу стравоходу без деформації його просвіту. Останній вузол зав'язують за межами дефекту. Потім поверх першого ряду швів накладають окремі вузлові шви на м'язи стравоходу, якими покривають перший ряд.

Description

Корисна модель належить до галузі медицини, а саме до хірургії, і може бути використана для лікування пацієнтів з різними захворюваннями стравоходу, які або безпосередньо супроводжуються порушенням цілості (дефектом) його стінки (спонтанний, травматичний розрив стравоходу), або потребують її зашивання при хірургічному втручанні (стриктура стравоходу, видалення дивертикула, поліпа, пухлини тощо).
Основна задача при лікуванні таких пацієнтів - відновлення цілісності стінки стравоходу, забезпечення фізичної і біологічної герметичності лінії швів, збереження оптимального діаметра його просвіту на всьому протязі.
Для відновлення цілісності стінки стравоходу при її порушенні використовують різні методи зашивання.
Найближчим аналогом корисної моделі є спосіб зашивання дефекту стравоходу
ІОперативна хірургія: хірургічні операції та маніпуляції Л.У. Свистонюк, В.П. Пішак, М.Д. Лютик
Ю.Т. Ахтемійчук - Київ: Здоров'я, 2001. - С. 76)|, в якому рану стравоходу зашивають у поперечному напрямку дворядними вузловими швами.
Недоліками прототипу-способу є те, що накладання окремих вузлових швів не забезпечує надійне співставлення стінок у проміжку між ними, що призводить до порушення фізичної та біологічної герметичності стінки у вигляді неспроможності швів, яке супроводжуються витіканням вмісту стравоходу через негерметичну лінію швів у межистіння чи плевральну або очеревинну порожнину з подальшим розвитком медіастеніту, емпієми плеври чи перитоніту; судини стінки стравоходу у проміжку між швами не перетиснуті і часто є джерелом кровотечі; поперечне розміщення лінії швів на стравоході неминуче призводить до утворення бокових мішкоподібних випинань стінки по краях лінії швів, що порушує пасаж їжі та слизу по стравоходу, створюючи умови для їх затримки у цих випинаннях.
В основу корисної моделі поставлено задачу удосконалити спосіб зашивання дефекту стравоходу шляхом того, що на стінки стравоходу у ділянці дефекту накладають безперервно- вузловий шов у косому напрямку, для чого довгою ниткою з голками на обох її кінцях проколюють всі шари стінки стравоходу за межами дефекту, кінці нитки зав'язують, почергово проводять кожен кінець нитки із просвіту стравоходу назовні і зв'язують їх між собою, при цьому прошиті ділянки стінки ввертають, а вузол розташовують з боку просвіту; таким способом
Зо послідовно прошивають стінки дефекту у косому напрямку по півколу стравоходу без деформації його просвіту; останній вузол зав'язують за межами дефекту; далі поверх першого ряду швів накладають окремі вузлові шви на м'язи стравоходу, якими покривають перший ряд.
Спільними ознаками корисної моделі та найближчого аналога є зашивання дефекту стравоходу дворядними швами.
Відмінними ознаками корисної моделі від найближчого аналога є те, що на стінки стравоходу у ділянці дефекту накладають безперервно-вузловий шов у косому напрямку, для чого довгою ниткою з голками на обох її кінцях проколюють всі шари стінки стравоходу за межами дефекту, кінці нитки зав'язують, почергово проводять кожен кінець нитки із просвіту стравоходу назовні і зв'язують їх між собою, при цьому прошиті ділянки стінки ввертають, а вузол розташовують з боку просвіту; таким способом послідовно прошивають стінки дефекту у косому напрямку по півколу стравоходу без деформації його просвіту; останній вузол зав'язують за межами дефекту; далі поверх першого ряду швів накладають окремі вузлові шви на м'язи стравоходу, якими покривають перший ряд.
Визначення термінів, які використовуються при описі корисної моделі: стравохід, дефект стравоходу, безперервно-вузловий шов у косому напрямку, просвіт стравоходу, окремі вузлові шви на м'язах стравоходу.
Теоретичні передумови здійснення способу, що заявляється.
Метою здійснення корисної моделі було розробити спосіб зашивання дефектів стравоходу, який забезпечив би високі параметри фізичної та біологічної герметичності, надійний гемостаз лінії з'єднання, не призводив би до деформації просвіту стравоходу.
У запропонованому способі зашивання дефекту стравоходу за Полянським для першого ряду швів використовують безперервно-вузловий шов, при якому дефект стінки зашивають довгою ниткою з двома голками на кінцях, якими почергово проколюють стінки із посвіту стравоходу назовні і зав'язують нитки після кожного стібка. Це забезпечує не тільки ввертання стінки із розміщенням вузлів з боку просвіту стравоходу, а й рівномірне стиснення судин у проміжку між проколами, що виключає небезпеку кровотечі. При цьому пошкодження будь-якої ділянки нитки у післяопераційному періоді вмістом просвіту стравоходу не призведе до порушення фізичної герметичності й виникнення неспроможності лінії швів.
Лінія швів формується у косому до осі стравоходу напрямку, що дозволяє уникнути деформації його просвіту, формуванню випинань, які б могли перешкоджати пасажу вмісту по стравоходу, сприяти його затримці у цих ділянках.
Корисна модель здійснюється таким чином:
На кресленні представлена схема зашивання дефекту стравоходу за Полянським. На стінки стравоходу 1 у ділянці дефекту 2 накладають безперервно-вузловий шов З у косому напрямку, для чого довгою ниткою з голками 4 на обох її кінцях проколюють всі шари стінки стравоходу за межами дефекту, кінці нитки зав'язують, почергово проводять кожен кінець нитки із просвіту стравоходу назовні і зв'язують їх між собою, при цьому прошиті ділянки стінки ввертають, а вузол розташовують з боку просвіту. Послідовно прошивають таким способом стінки дефекту у косому напрямку по півколу стравоходу для уникнення деформації його просвіту. Останній вузол зав'язують за межами дефекту. Далі поверх першого ряду швів З накладають окремі вузлові шви 5 на м'язи стравоходу, якими покривають перший ряд.
Приклади використання корисної моделі.
Приклад 1.
Хворий К., 54 роки, госпіталізований у торакальне відділення з клінічними проявами лівобічного спонтанного пневмотораксу. Проведено дренування плевральної порожнини. На наступну добу через дренаж почали виділятись домішки їжі. Рентгенологічно та ендоскопічно виявлено дефект стінки нижньогрудного відділу стравоходу. Виставлено діагноз: Спонтанний розрив нижньогрудного відділу стравоходу.
Виконана лівобічна торакотомія. Виявлено дефект передньо-бокової стінки стравоходу до 5 см. Після мобілізації стравоходу через його просвіт у шлунок заведено назогастральний зонд.
Дефект стінки зашитий довгою ниткою (вікрил - 2,0) з двома голками почерговим прошиванням стінок з посвіту назовні і зав'язуванням ниток після кожного стібка у косому напрямку без деформації просвіту стравоходу. Поверх першого ряду накладені окремі вузлові шви із захопленням м'язової оболонки. Проведена санація та дренування плевральної порожнини.
Післяопераційний період протікав без ускладнень. Харчування пацієнта проводили через зонд, який видалили на 5 добу. Дренаж із плевральної порожнини видалений на 6 добу. На 7 добу хворий виписаний із стаціонару у задовільному стані.
Приклад 2.
Хворий Г., 47 років, госпіталізований у торакальне відділення з діагнозом: Дивертикул наддіафрагмального відділу стравоходу великих розмірів. Оперований у плановому порядку.
Після лівобічної торакотомії із межистіння виділено стравохід із дивертикулом 5х4х7 см. Стінка дивертикула потоншена, набрякла, із чисельними крововиливами. Заведено назогастральний зонд. Стінка дивертикула висічена у межах здорових тканин. Утворений дефект, що захоплював 213 передньобокової стінки стравоходу, зашитий довгою ниткою (вікрил - 2,0) з двома голками почерговим прошиванням стінок із посвіту назовні і зав'язуванням ниток після кожного стібка у косому напрямку до осі стравоходу без деформації його просвіту. Поверх першого ряду накладені окремі вузлові шви із захопленням м'язової оболонки. Проведено дренування плевральної порожнини.
Післяопераційний період протікав без ускладнень. Харчування пацієнта проводили через зонд, який видалили на 5 добу. Дренаж із плевральної порожнини видалений на 6 добу. На 7 добу хворий виписаний із стаціонару у задовільному стані.
Таким чином, запропонований спосіб сприяє покращенню результатів лікування пацієнтів із різними захворюваннями стравоходу, які потребують зашивання дефектів його стінки.
Технічний результат. Запропонований спосіб дозволяє ефективно зашивати дефект стравоходу, відновити герметичність стравоходу без деформації його діаметра, уникнути неспроможності лінії швів та кровотечі із зшитих країв стінки, підвищити ефективність лікування таких хворих шляхом попередження виникнення різних ускладнень.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Спосіб зашивання дефекту стравоходу шляхом використання дворядних швів, який відрізняється тим, що на стінки стравоходу у ділянці дефекту накладають безперервно- вузловий шов у косому напрямку, для чого довгою ниткою з голками на обох її кінцях проколюють всі шари стінки стравоходу за межами дефекту, кінці нитки зав'язують, почергово проводять кожен кінець нитки із просвіту стравоходу назовні і зв'язують їх між собою, при цьому прошиті ділянки стінки ввертають, а вузол розташовують з боку просвіту; таким способом послідовно прошивають стінки дефекту у косому напрямку по півколу стравоходу без деформації його просвіту, останній вузол зав'язують за межами дефекту, далі поверх першого ряду швів накладають окремі вузлові шви на м'язи стравоходу, якими покривають перший ряд. с ух - 4 5 ння Я ї у 3 в 1 ; х С Я М х 7 о. о т і й и а Са В А а ! 5 ше фу АНУ: 1--Е роде БЕ о шо фо В ГУ В. і 7 їх М Б ХУ і ВА щЕ- в ЕЕ; Б
UAU202000953U 2020-02-14 2020-02-14 Спосіб зашивання дефекту стравоходу за полянським UA143972U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202000953U UA143972U (uk) 2020-02-14 2020-02-14 Спосіб зашивання дефекту стравоходу за полянським

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202000953U UA143972U (uk) 2020-02-14 2020-02-14 Спосіб зашивання дефекту стравоходу за полянським

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA143972U true UA143972U (uk) 2020-08-25

Family

ID=72340059

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202000953U UA143972U (uk) 2020-02-14 2020-02-14 Спосіб зашивання дефекту стравоходу за полянським

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA143972U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA143972U (uk) Спосіб зашивання дефекту стравоходу за полянським
RU2364352C1 (ru) Способ наложения шва при формировании пищеводно-желудочного анастомоза
RU2530489C1 (ru) Способ наложения однорядного кишечного шва э.р. тимбакова
RU2372856C1 (ru) Способ ушивания перфоративного отверстия непрерывным двухуровневым швом
RU2689870C1 (ru) Способ формирования интракорпорального лапароскопического термино-терминального инвагинационного илеотрансверзоанастомоза
RU2535075C2 (ru) Способ формирования конце-бокового пищеводно-желудочного анастомоза после проксимальной резекции желудка
RU2645116C2 (ru) Способ лапароскопического интракорпорального ручного гастроэнтероанастомоза
UA28986U (en) Technique for applying intestinal sutures for generating anastomosis
RU2460474C2 (ru) Способ формирования культи двенадцатиперстной кишки при гигантской циркулярной осложненной язве
RU2254816C2 (ru) Способ панкреатогастроанастомоза при привратникосохраняющей панкреатодуоденальной резекции
RU2750590C1 (ru) Способ формирования 8-образного однорядного узлового межкишечного шва
RU2727755C1 (ru) Способ формирования з-образного однорядного кишечного шва
RU2739129C1 (ru) Способ хирургического лечения перфоративных туберкулезных язв тонкой кишки, осложненных перитонитом
RU2416369C1 (ru) Способ лигирования геморроидального узла
RU2198601C2 (ru) Способ профилактики несостоятельности кишечных культей
RU2657938C1 (ru) Способ наложения кишечного шва
Regier Gastrointestinal Procedures
RU2654272C1 (ru) Способ радикальной дуоденопластики непрерывным двухуровневым швом при перфоративной язве передней стенки луковицы двенадцатиперстной кишки
RU2229849C2 (ru) Способ профилактики осложнений при наложении холедоходуоденоанастомоза
RU2681917C1 (ru) Способ имплантации перитонеального катетера
RU2254823C1 (ru) Способ хирургического лечения высокой стриктуры общего печеночного протока
RU2556552C1 (ru) Способ формирования тонкотолстокишечного анастомоза
RU2655295C1 (ru) Способ ушивания перфоративного отверстия "змеевидным" асептическим непрерывным швом
RU2566463C2 (ru) Способ ушивания внутренних органов по сагатинову р.с.
RU2343854C1 (ru) Способ наложения кишечного шва