UA143378U - Спосіб лапароскопічної балонної дилатації великого сосочка дванадцятипалої кишки і літоекстракції з загальної жовчної протоки - Google Patents

Спосіб лапароскопічної балонної дилатації великого сосочка дванадцятипалої кишки і літоекстракції з загальної жовчної протоки Download PDF

Info

Publication number
UA143378U
UA143378U UAU202001021U UAU202001021U UA143378U UA 143378 U UA143378 U UA 143378U UA U202001021 U UAU202001021 U UA U202001021U UA U202001021 U UAU202001021 U UA U202001021U UA 143378 U UA143378 U UA 143378U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
duodenum
laparoscopic
papilla
duct
balloon
Prior art date
Application number
UAU202001021U
Other languages
English (en)
Inventor
Яків Григорович Колкін
Володимир Власович Хацко
Олександр Євгенович Кузьменко
Ірина Федорівна Полулях-Чорновіл
Зураб Сулханович Мамісашвілі
Дмитро Михайлович Коссе
Original Assignee
Володимир Власович Хацко
Олександр Євгенович Кузьменко
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Володимир Власович Хацко, Олександр Євгенович Кузьменко filed Critical Володимир Власович Хацко
Priority to UAU202001021U priority Critical patent/UA143378U/uk
Publication of UA143378U publication Critical patent/UA143378U/uk

Links

Landscapes

  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)

Abstract

Спосіб лапароскопічної балонної дилатації великого сосочка дванадцятипалої кишки і літоекстракції з загальної жовчної протоки включає накладення пневмоперитонеума, виконання лапароскопічної холецистектомії, проведення балонного катетера через куксу міхурової протоки або холедохотомічний розріз, встановлення його в області стенозу великого дуоденального сосочка з діаметром балона 8 мм, при робочому тиску до 5 атм і експозиції до 10 хв., контактну літотрипсію при великих каменях, низведення конкрементів у дванадцятипалу кишку, перев'язку протоки міхура або накладення швів на рану холедоха, ушивання лапароскопічних розрізів на шкірі. За допомогою фіброгастродуоденоскопії перед пневмодилатацією проводять пункцію великого дуоденального сосочка і за допомогою ін'єктора вводять в нього спазмолітик (наприклад, 0,5-1 мл 0,1 % розчину атропіну сульфату) для його медикаментозної дилатації з подальшим низведенням через нього конкрементів розміром до 20 мм з холедоха у дванадцятипалу кишку.

Description

Корисна модель належить до галузі медицини, а саме до ендоскопічної хірургії, і може бути використана для видалення конкрементів із загальної жовчної протоки у пацієнтів з холангіолітіазом, механічною жовтяницею, холангітом.
У світі прогресивно збільшується кількість хворих із жовчнокам'яною хворобою, яка в 14- 57 96 випадків ускладнюється холедохолітіазом, механічною жовтяницею, холангітом. Після лапаротомних втручань відзначається 4-22 95 ускладнень, летальність становить 0,9-12,3 95. В даний час прийнята двоетапна тактика лікування механічної жовтяниці і холангіту. На першому етапі виконують ендоскопічне зовнішнє дренування жовчного міхура або протоки одним із способів. Після зникнення жовтяниці проводять другий етап - радикальну операцію. Одним з малоінвазивних способів лікування холедохолітіазу є балонна папілодилатація і літоекстракція.
Відомий спосіб антеградної літотрипсії та літоекстракції (1), з виконанням черезшкірного черезпечінкового доступу діаметром 28Ег після попереднього бужування первинного пункційнного доступу і формування на холангіостомічному дренажі герметичного черезпечінкового каналу для подальших маніпуляцій. Для проведення папілодилата застосовували балонний катетер з діаметром балона 8 мм при робочому тиску до 5 атм. і експозиції до 10 хв. Балон встановлювали в області стенозу великого дуоденального сосочка через транспечінковий холангіостомічний доступ. Після застосування балона конкременти діаметром до 0,8 см самостійно відійшли в дванадцятипалу кишку. При конкрементах більшого розміру проводили їх контактну літотрипсію та літоекстракцію.
Недоліками цього способу є: травмування печінкової тканини і неможливість низведення через великий дуоденальний сосочок конкрементів розміром більше 8 мм.
Найближчим аналогом є спосіб із застосуванням антеградної балонної папілодилатації (21, який проводять у пацієнтів з високим операційно-анестезіологічним ризиком, при ендоскопічно "скрутному" мегахоледохолітіазі, а також у пацієнтів, які перенесли в анамнезі резекцію шлунка.
Це створює умови для забезпечення адекватного звільнення холедоха від конкрементів після літотрипсії, дозволяє успішно здійснити антеградне зведення конкрементів розміром до 8 мм в просвіт дванадцятипалої кишки при неможливості витягти їх транспапілярно ендоскопічно.
Такий спосіб є альтернативою ендоскопічної ретроградної папілосфінктеротомії через відсутність серйозних ускладнень. Цей спосіб полягає в накладенні пневмоперитонеума,
Зо проведенні балонного катетера через куксу протоки або холедохотомічний розріз, встановлення його в області стенозу великого дуоденального сосочка з діаметром балона 8 мм, при робочому тиску до 5 атм. і експозиції до 10 хв., контактній літотрипсії при великих каменях, низведенні конкрементів діаметром до 8 мм в дванадцятипалу кишку, перев'язці міхурової протоки або накладенні швів на розріз холедоха, ушиванні лапароскопічних розрізів на шкірі.
Недоліком найближчого аналога є також неможливість низведення в кишку через великий дуоденальний сосочок конкрементів розміром більше 8 мм. Крім того, при вираженому спазмі сосочка провести його дилатацію не вдається.
В основу корисної моделі поставлена задача створення такого способу лапароскопічної балонної дилатації великого сосочка дванадцятипалої кишки і літоекстракції із загальної жовчної протоки, який був би позбавлений зазначених недоліків.
Поставлена задача вирішується тим, що спосіб лапароскопічної балонної дилатації великого сосочка дванадцятипалої кишки і літоекстракції з загальної жовчної протоки, який включає накладення пневмоперитонеума, виконання лапароскопічної холецистектомії, проведення балонного катетера через куксу міхурової протоки або холедохотомічний розріз, встановлення його в області стенозу великого дуоденального сосочка з діаметром балона 8 мм, при робочому тиску до 5 атм. і експозиції до 10 хв., контактну літотрипсію при великих каменях, низведення конкрементів у дванадцятипалу кишку, перев'язку протоки міхура або накладення швів на рану холедоха, ушивання лапароскопічних розрізів на шкірі, згідно з корисною моделлю, за допомогою фіброгастродуоденоскопії перед пневмодилатацією проводять пункцію великого дуоденального сосочка і за допомогою ін'єктора вводять в нього спазмолітик (наприклад, 0,5-1 мл 0,195 розчину атропіну сульфату) для його медикаментозної дилатації з подальшим низведенням через нього конкрементів розміром до 20 мм з холедоха у дванадцятипалу кишку.
Зазначені цифрові параметри є оптимальними, що доведено досвідченим шляхом. При інших цифрових значеннях не був досягнутий позитивний ефект.
Приклад.
Хвора А., 59 років, госпіталізована в клініку 14.09.2019 р з діагнозом "Хронічний калькульозний холецистит, холедохолітіаз, обтураційна жовтяниця". Протягом 5 років турбували напади болю в правому підребер'ї При ультразвуковому дослідженні (УЗД) виявлено конкременти в жовчному міхурі. Від оперативного лікування відмовилася. Два дні тому після бо чергового нападу болю з'явилася жовтяниця. При УЗД виявлено конкременти в жовчному міхурі і три камені розмірами 1,1х1,9 см в розширеній загальній жовчній протоці. Після всебічного обстеження 16.09.2019 р зроблена операція за запропонованим способом - лапароскопічна холецистектомія, антеградна балонна і ретроградна медикаментозна дилатація великого сосочка дванадцятипалої кишки і вимивання конкрементів із загального жовчного протоку в кишку.
При контрольній інтраопераційній холангіографії конкрементів у холедоху немає, прохідність в кишку вільна. Кукса протоки кліпірована. Лапароскопічні рани ушиті. Асептична пов'язка. У післяопераційному періоді ускладнень не було. Одужання.
Таким чином, перевагами запропонованого способу лапароскопічної балонної дилатації великого сосочка дванадцятипалої кишки і літоекстракції із загальної жовчної протоки є: збереження автономності жовчного дерева; відсутність ускладнень, які бувають при ендоскопічній ретроградній папілосфінктеротомії (кровотеча, гострий панкреатит і ін., можливість видалення конкрементів діаметром до 2,0 см.
Запропонований спосіб доступний для застосування в хірургічних гепатологічних відділеннях. Апробація способу в умовах клініки підтвердила його високу ефективність і надійність.
Джерела інформації: 1. Охотников О.И., Лазаренко В.А., Григорьев С.Н., Яковлева М.В. Интервенционная радиология в лечении холедохолитиаза, осложненного механической желтухой /Курский научно-практический вестник "Человек и его здоровье". - 2011. - Мо 5. - С. 78-83. 2. Ребров А.А., Семенов Д.Ю., Гуня 3.А. и др. Сравнительная оценка различньїх методов антеградной зндобилиарной декомпрессии желчевьводящих путей /Альманах Института хирургии им. А.В. Вишневского. - 2019. - Мо 1.- С.317-318.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Спосіб лапароскопічної балонної дилатації великого сосочка дванадцятипалої кишки і літоекстракції з загальної жовчної протоки, який включає накладення пневмоперитонеума, виконання лапароскопічної холецистектомії, проведення балонного катетера через куксу Зо міхурової протоки або холедохотомічний розріз, встановлення його в області стенозу великого дуоденального сосочка з діаметром балона 8 мм, при робочому тиску до 5 атм і експозиції до 10 хв., контактну літотрипсію при великих каменях, низведення конкрементів у дванадцятипалу кишку, перев'язку протоки міхура або накладення швів на рану холедоха, ушивання лапароскопічних розрізів на шкірі який відрізняється отим, що за допомогою фіброгастродуоденоскопії перед пневмодилатацією проводять пункцію великого дуоденального сосочка і за допомогою ін'єктора вводять в нього спазмолітик (наприклад, 0,5-1 мл 0,1 95 розчину атропіну сульфату) для його медикаментозної дилатації з подальшим низведенням через нього конкрементів розміром до 20 мм з холедоха у дванадцятипалу кишку.
UAU202001021U 2020-02-17 2020-02-17 Спосіб лапароскопічної балонної дилатації великого сосочка дванадцятипалої кишки і літоекстракції з загальної жовчної протоки UA143378U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202001021U UA143378U (uk) 2020-02-17 2020-02-17 Спосіб лапароскопічної балонної дилатації великого сосочка дванадцятипалої кишки і літоекстракції з загальної жовчної протоки

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202001021U UA143378U (uk) 2020-02-17 2020-02-17 Спосіб лапароскопічної балонної дилатації великого сосочка дванадцятипалої кишки і літоекстракції з загальної жовчної протоки

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA143378U true UA143378U (uk) 2020-07-27

Family

ID=80116747

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202001021U UA143378U (uk) 2020-02-17 2020-02-17 Спосіб лапароскопічної балонної дилатації великого сосочка дванадцятипалої кишки і літоекстракції з загальної жовчної протоки

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA143378U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
STOKER et al. Laparoscopic common bile duct exploration
US9011315B2 (en) Methods and systems for minimally invasive endoscopic surgeries
Joel et al. Failed percutaneous balloon dilation for renal access: incidence and risk factors
RU2693116C1 (ru) Способ экстракорпоральной обработки мочеточника при лапароскопических реконструкциях верхних мочевых путей, ассоциированных со стриктурой средней трети мочеточника у больных с уретерогидронефрозом
UA143378U (uk) Спосіб лапароскопічної балонної дилатації великого сосочка дванадцятипалої кишки і літоекстракції з загальної жовчної протоки
RU2756419C1 (ru) Способ лапароскопического радикального лечения локализованного рака предстательной железы с применением чреспузырного доступа
RU2324451C2 (ru) Способ лапароскопической холецистэктомии
Lumsden et al. Subcutaneous, video-assisted saphenous vein harvest
RU2732707C1 (ru) Способ проведения робот-ассистированной лапароскопической радикальной простатэктомии с латеральной фиксацией шейки мочевого пузыря при лечении рака предстательной железы
RU2750183C2 (ru) Способ эндоскопического бездренажного малоинвазивного лечения нефролитиаза у детей
RU2589631C1 (ru) Малоинвазивный способ восстановления проходимости при рубцовых поражениях желчных протоков и холангиоеюнальных соустьев
RU2125407C1 (ru) Способ удаления склерозированного желчного пузыря
UA144478U (uk) Спосіб антеградної черезпечінкової балонної дилатації великого дуоденального сосочка і видалення конкрементів із загальної печінкової або жовчної протоки
RU2177263C2 (ru) Способ аденомэктомии предстательной железы
RU2819718C1 (ru) Способ проведения радикальной роботассистированной простатэктомии с временным пережатием внутренних подвздошных артерий
RU2722704C2 (ru) Способ лапароскопического трансперитонеального удаления поликистозно-измененной почки в условиях карбоксиперитонеума низкого давления с использованием лапаролифта
RU2768450C1 (ru) Способ лапароскопического уретеронеоцистоанастомоза с использованием одной нити
RU2735980C1 (ru) Способ лечения протяженных стриктур уретры
RU2533733C1 (ru) Способ проведения холецистэктомии
RU2690995C1 (ru) Способ лечения хронической венозной недостаточнсти в стадии трофических расстройств
Weber et al. Videotunneler for minimal and direct access aortoiliac reconstructive surgery
RU2164089C2 (ru) Способ катетеризации правой желудочно-сальниковой артерии
RU2218949C1 (ru) Способ наружного дренирования желчных путей при лапароскопической операции
RU2156610C1 (ru) Способ пластики гепатикохоледоха
Javed et al. Laparoscopic lateral pancreatico-jejunostomy: an experience from a tertiary care center