UA143323U - Спосіб аерації стічних вод - Google Patents

Спосіб аерації стічних вод Download PDF

Info

Publication number
UA143323U
UA143323U UAU202000128U UAU202000128U UA143323U UA 143323 U UA143323 U UA 143323U UA U202000128 U UAU202000128 U UA U202000128U UA U202000128 U UAU202000128 U UA U202000128U UA 143323 U UA143323 U UA 143323U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
aeration
oxygen content
aeration tank
oxygen
wastewater
Prior art date
Application number
UAU202000128U
Other languages
English (en)
Inventor
Микола Георгійович Міць
Костянтин Сергійович Білошенко
Original Assignee
Микола Георгійович Міць
Костянтин Сергійович Білошенко
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Микола Георгійович Міць, Костянтин Сергійович Білошенко filed Critical Микола Георгійович Міць
Priority to UAU202000128U priority Critical patent/UA143323U/uk
Publication of UA143323U publication Critical patent/UA143323U/uk

Links

Landscapes

  • Activated Sludge Processes (AREA)

Abstract

Спосіб аерації стічних вод полягає в періодичному пропусканні повітря в аеротенки через аератори та контролю вмісту кисню в оброблюваній воді. Вміст кисню контролюють в кожному аеротенку. При цьому, якщо вміст кисню в оброблюваній воді будь-якого аеротенку два рази підряд має однакове значення, цей аеротенк відключають, а аеротенк, в якому вміст кисню в оброблюваній воді менше за 0,1 мг/дм3, включають до роботи. Контроль кисню здійснюють кожні 30 сек.

Description

Корисна модель належить до способів очищення стічних вод методом аерації підчас їх біологічного очищення та може використовуватися як у комунальному господарстві, так і для очищення промислових стічних вод, наприклад, в коксохімічній, хімічній, целюлозно-паперовій та інших галузях промисловості.
Аерація стічних вод це процес насичення води киснем шляхом пропускання повітря через спеціальні пристрої (аератори), наприклад перфоровану мембрану. Аерація застосовується для глибокої біологічної очистки стічних вод шляхом штучного створення умов, при яких життєдіяльність мікроорганізмів реалізується найбільш інтенсивно.
Процес протікає в аеротенку, в стічну воду, яка в ньому очищується, подається повітря. В стічній воді, що очищується, знаходяться зважені частки, на яких іммобілізуються аеробні мікроорганізми. З цих часток формується активний мул, який впливає на протікання процесів окислення та очищення стічних вод, окислюючи органічні речовини та бактерії, що містяться в них. А мікроби, поглинені активним мулом, гинуть або стають його активними агентами.
В залежності від способу подачі та розподілення повітря, системи аерації підрозділяються на пневматичні, механічні, пневмомеханічні та струменеві. На цей час відомі численні способи аерації стічних вод і всі вони призначені для роботи одного або декількох аеротенків, які працюють незалежно один від одного.
Відома система для аерації стічних вод, що містить над відповідними ділянками дна аеротенка, щонайменше, дві зони, з яких одна нітрифікації, а інша денітрифікації, причому в зоні нітрифікації розташовані пневматичні аератори, зібрані в відповідні модулі та розміщені в придонній частині відповідної ділянки дна аеротенку, щонайменше, в кожній зоні група аераторів утворена з пневматичних аераторів, причому група аераторів, яка розташована в зоні нітрифікації, утворена з пористих трубчастих аераторів, а група аераторів, яка розташована в зоні денітрифікації, утворена з перфорованих трубчастих аераторів, а в межах кожної із згаданих груп, аератори зібрані в аеруючі модулі і розташовані у відповідних придонних частинах аеротенка з можливістю утворення в ньому широкої смуги аерації (див. патент Мо 2262489, КУ, СО2Е 3/30, опубл. 20.11.2005, Бюл. Мо 32).
Особливістю винаходу є висока інтенсивність очищення стічних вод. Але суттєвим недоліком відомого винаходу є непродуктивні витрати кисню і, відповідно, значні енергетичні
Зо витрати.
Відомий також спосіб аерації стічних вод, який включає продування стічної води, подаваним крізь розподільники повітрям, що супроводжується накладанням обертового руху на поступальний, при цьому напрям обертового руху змінюють уздовж поздовжньої вісі аеротенку.
Повітророзподільник використовують з двома каналами, повітря в які подають з протилежних сторін. В результаті цього підвищується ступінь насичення киснем води, що очищується (див. патент Мо 4680 ОА, СО2Е 3/20, опубл. 28.12.1994, Бюл. Мо 7-1).
Недоліком відомого способу є його обмеженість відносно можливості ведення процесу одночасно в декількох аеротенках.
Найближчим аналогом є спосіб аерації стічних вод, який полягає в тому, що здійснюють циклічне внесення кисню у воду, що очищується, тривалість циклу складає 1-40 хвилин, а тривалість внесення кисню повітря 25-755905 загальної тривалості циклу. Період аерації починають при вмісті кисню у воді, що обробляється, 0,04-0,1 мг/дм", а закінчують при його вмісті в газі, що відходить, який відповідає максимальному ступеню його використання, вираженому у відсотках (див. авт. свід. Мо 1450296, 5), ДСК)
До основного недоліку відомого способу, визначеного як прототип, слід віднести його обмеженість, яка пов'язана з особливістю роботи тільки одного аеротенку.
Сучасні системи аерації розраховані на високу продуктивність, яку можливо забезпечити одночасним використанням багатьох аеротенків.
У основу запропонованої корисної моделі поставлена задача створити такий спосіб аерації стічних вод в аеротенках, що експлуатуються одночасно, який забезпечує мінімальний рівень витрат енергоресурсів та відсутність непродуктивних витрат кисню.
Поставлена задача вирішується тим, що в способі аерації стічних вод, який полягає в періодичному пропусканні повітря в аеротенки через аератори та контролю вмісту кисню, згідно з корисною моделлю, вміст кисню контролюють в кожному аеротенку, при цьому, якщо вміст кисню в оброблюваній воді будь-якого аеротенку два рази підряд має однакове значення, подачу повітря припиняють, а в аеротенк, в якому вміст кисню в оброблюваній воді менше за 0,1 мг/дм3, подачу повітря починають, при цьому контроль кисню здійснюють кожні 30 сек.
Особливістю корисної моделі, що заявляється, є дотримання таких умов, які дозволяють найбільше раціонально здійснювати процес аерації, від якого безпосередньо залежать бо біопроцеси, які виникають підчас очищення стічних вод в кожному окремому аеротенку.
Експериментально було доведено, що аерацію треба починати в тому аеротенку, в якому вміст кисню в оброблюваній воді буде менше за 0,1 мг/дм3. Саме така кількість кисню є критичною.
Якщо вона менша, інтенсивність біологічних процесів в оброблюваній стічній воді недостатньо активна.
Запропонований спосіб здійснюють так.
Спочатку система автоматичного регулювання включає в роботу не всі аеротенки, а половину з них. Кожний аеротенк обладнано датчиком, який контролює вміст кисню та подає сигнал на пристрій, що вимикає подавання повітря.
У процесі аерації вміст кисню в аеротенках стабілізується на певному рівні, тобто на рівні, який відповідає концентрації насичення. Насичення контролює датчик, який, наприклад, зафіксував два рази підряд однакову концентрацію кисню в оброблювальній воді аеротенку.
Надалі система автоматичного регулювання вимикає подачу повітря в цих аеротенках та вмикає подачу повітря в інші аеротенки. Таким чином, аеротенки підрозділяються на дві групи: ті, що аеруються, тобто, в яких протікає процес аерації, та ті, що в цей час неаеруються, тобто, повітря, в які, не подається.
Кожні 30 сек. на систему автоматичного регулювання з датчиків надходять сигнали про вміст кисню в оброблюваній воді кожного аеротенку. Вказаний часовий інтервал є таким, що найбільше відповідає загальному режиму здійснення процесу очищення стічних вод. Якщо, в якомусь з аеротенків, вміст кисню буде менше за 0,1 мг/дм3, цей аеротенк автоматично вводиться в режим аерації. Одночасно, той аеротенк, з групи, де датчик зафіксував два рази підряд однаковий вміст кисню, виводять з режиму аерації.
Таким чином, одночасно працюють не всі аеротенки, а тільки ті, які обрані за принципом: в системі аерації в поточний момент часу одночасно вмикають подачу повітря в аеротенк з найнижчим вмістом кисню - 0,1 мг/дм, а вимикають - де вміст кисню у двох послідовних вимірюваннях не змінявся.
Використання запропонованого способу дозволить проводити періодичне насичення повітрям - киснем - оброблюваної води в аеротенках, що, у свою чергу, дозволяє зробити процес найбільше технологічним, виключити непродуктивні витрати кисню, та, в кінцевому результаті, звести до мінімуму енергетичні витрати. Такі дії дозволяють скоротити також
Зо непродуктивні витрати повітря, що подається на аерацію.
Слід зауважити, що зайвий кисень призводить до мінералізації мікроорганізмів мулу, що веде до зниження ступеню очищення. Дотримання умов і режимів оптимізує рівень вмісту кисню у всіх аеротенках.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
    Спосіб аерації стічних вод, який полягає в періодичному пропусканні повітря в аеротенки через аератори та контролю вмісту кисню в оброблюваній воді, який відрізняється тим, що вміст кисню контролюють в кожному аеротенку, при цьому, якщо вміст кисню в оброблюваній воді будь-якого аеротенку два рази підряд має однакове значення, цей аеротенк відключають, а аеротенк, в якому вміст кисню в оброблюваній воді менше за 0,1 мг/дм", включають до роботи,
    при цьому контроль кисню здійснюють кожні 30 сек.
UAU202000128U 2020-01-08 2020-01-08 Спосіб аерації стічних вод UA143323U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202000128U UA143323U (uk) 2020-01-08 2020-01-08 Спосіб аерації стічних вод

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202000128U UA143323U (uk) 2020-01-08 2020-01-08 Спосіб аерації стічних вод

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA143323U true UA143323U (uk) 2020-07-27

Family

ID=80778101

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202000128U UA143323U (uk) 2020-01-08 2020-01-08 Спосіб аерації стічних вод

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA143323U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4192742A (en) Process and apparatus for the biological treatment of waste water
GR3001770T3 (en) Process for biological waste water purification
KR101884448B1 (ko) 오존을 이용한 하폐수의 고도 수처리장치
KR20100092010A (ko) 용존 산소 농도의 제어를 포함하는 폐수처리방법 및 장치
RU2001117506A (ru) Устройство для аэробной микробиологической очистки сточной воды
UA143323U (uk) Спосіб аерації стічних вод
KR100260979B1 (ko) 원형의 섬모상 접촉여재에 미생물을 고정화한 고농도 유기성 악취의 처리장치 및 방법
JP2012148217A (ja) 廃水の生物学的処理方法及び廃水処理装置
Su et al. Treatment of piggery wastewater by contact aeration treatment in coordination with the anaerobic fermentation of three‐step piggery wastewater treatment (TPWT) process in Taiwan
KR20000055546A (ko) 수생 미생물을 이용한 오, 폐수 처리장치
ZA200508611B (en) Method for purifying coke waste water using a gas-permeable membrane
KR200165565Y1 (ko) 현수 미생물 접촉 폭기 정화조
KR20180085389A (ko) 자체하수를 이용한 아산화질소 제거 장치 및 방법 그리고 이를 이용한 하폐수 처리 시스템
KR100321680B1 (ko) 유로변경에의한폐수의영양염류처리방법
KR100189091B1 (ko) 하.폐수 정화장치
CN219752075U (zh) 一种基于臭氧、陶瓷膜和造粒结晶流化床的废水零排放预处理系统
JP2673488B2 (ja) 有機性廃水の処理方法及びその装置
CN113845212B (zh) 一种mbr一体化污水净化装置和方法
JP2839065B2 (ja) 浄化槽
KR102502858B1 (ko) 탈인 강화 구조의 오하수 처리 시스템
JP2001058196A (ja) 有機性廃棄物の処理方法およびその装置
CN212640211U (zh) 一种一体化多流态无臭生活污水处理设备
JP2003103296A (ja) 生物処理装置
JPH0630784B2 (ja) し尿系汚水の処理方法
JP2001000990A (ja) 排水処理装置