UA142373U - Спосіб виготовлення шоколаду - Google Patents

Спосіб виготовлення шоколаду Download PDF

Info

Publication number
UA142373U
UA142373U UAU202001742U UAU202001742U UA142373U UA 142373 U UA142373 U UA 142373U UA U202001742 U UAU202001742 U UA U202001742U UA U202001742 U UAU202001742 U UA U202001742U UA 142373 U UA142373 U UA 142373U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
stage
chocolate
carried out
mixture
hours
Prior art date
Application number
UAU202001742U
Other languages
English (en)
Inventor
Євгеній Павлович Шаринов
Original Assignee
Євгеній Павлович Шаринов
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Євгеній Павлович Шаринов filed Critical Євгеній Павлович Шаринов
Priority to UAU202001742U priority Critical patent/UA142373U/uk
Publication of UA142373U publication Critical patent/UA142373U/uk

Links

Landscapes

  • Confectionery (AREA)

Abstract

Спосіб виготовлення шоколаду включає стадії: дозування рецептурних компонентів, змішування та подрібнення рецептурних компонентів; каширування шоколадної маси; темперування та формування шоколадної маси в готовий продукт. Додатково спосіб включає стадію підготовки ягідної суміші, а на стадії змішування до рецептурних компонентів додають попередньо підготовлену ягідну суміш; після змішування рецептурних компонентів у змішувачі здійснюють спочатку попереднє грубе подрібнення отриманої суміші на двовалковому млині, а потім остаточне тонке подрібнення на п'ятивалковому млині, після цього здійснюють каширування шоколадної маси, які проводять в три етапи: перший етап здійснюють протягом 6-8 годин при температурі 70 °C; другий етап здійснюють протягом 9-11 годин при температурі 70 °C; третій етап здійснюють протягом 8-10 годин при температурі 40 °C. 1

Description

Корисна модель належить до харчової промисловості, а саме до кондитерської галузі, і може бути використана для виробництва шоколадних мас, з яких потім відбувається формування шоколаду з непритаманним для шоколаду кольором, а саме рожевого шоколаду.
З рівня техніки відомий спосіб оформлення фруктів та ягід шоколадом і кондитерською присипкою при подачі (Патент СА Мо 122271, МПК А2ЗР 10/10, А2ЗР 20/18, А2ЗР 20/12, опубл. 26.12.2017, Бюл. Мо 24), що включає нарізання на шматочки свіжих або сушених фруктів та ягід, чи їх поєднання, які покривають гарячим шоколадом, а після незначного охолодження шоколаду, посипають кондитерською присипкою та подають. Даний спосіб не можливо використовувати для промислового виробництва солодощів.
З рівня техніки відомий спосіб виробництва білого шоколаду з додаванням жожоба (Патент
КА10145341581, МПК А2301/48, опубл. 22.10.2014). Описаний в патенті шоколад містить в складі рожевий порошок жожоба, що надає шоколаду відтінок айворі. У відомому способі білий шоколад, темперований сумішшю мигдалевої пасти і фрагментів жожоба змішують і заповнюють в форму в машинах для формування, заморожування і вилучення з форми.
До недоліків відомого рішення належить: - неможливість отримати насичений рожевий колір, оскільки у виробництві використовується незначна кількість порошку жожоба; - мала кількість в складі шоколаду цукрів, які виконують роль консервантів, що позначається на термінах зберігання кінцевого продукту.
Відомий спосіб виготовлення шоколаду з додаванням полуниці (Патент КК20150096095А,
МПК А23С01/305, опубл. 24.08.2015). Описаний шоколад містить шматочки полуниці у формі близької до свіжої полуниці, та порошок з полуниці для отримання оригінального кольору та запаху шоколаду. Процес приготування полуниць для шоколаду наступний: 1) заморожену полуницю поміщають в контейнер для нагрівання, що спричиняє виділення води та пігменту з ягід; 2) продовження нагрівання спричиняє випаровування вологості, а пігмент абсорбується полуницею; 3) полуницю покривають міксом з крохмальної патоки та трегалози у співвідношенні 171, щоб запобігти втраті кольору при контакті з повітрям. Для виготовлення композиції на верхньому шарі шоколаду використовують порошок з полуниці, отриманий способом вакуумного сушіння У залежності від кількості доданого порошку змінюється колір білого шоколаду від блідо-рожевого до рожевого. При співвідношенні шоколадної композиції до полуничного порошку 12,5:100 колір шоколаду блідо-рожевий, при співвідношенні 20:100 - рожевий. Недоліком відомого рішення є те, що внаслідок описаного процесу приготування полуниць, використані ягоди містять дуже мало вітамінів та інших корисних елементів. А для підсилення кольору, смаку та аромату використовують трегалозу.
Отже існує потреба в розробці способів виготовлення шоколадних виробах з новим кольором, смаком або відчуттям у роті при споживанні.
Задачею корисної моделі є розробка способу виготовлення шоколаду, збагаченого вітамінами, макро- і мікроелементами, з оригінальним смаком, ароматом і кольором в порівнянні з існуючими видами шоколаду, та який має тривалі терміни зберігання.
Поставлена задача вирішується тим, що запропонований спосіб виготовлення шоколаду, який включає стадії: - дозування рецептурних компонентів, що включають: щонайменше один какао-компонент, вибраний з групи, яка складається з какао-масла або замінників какао-масла, щонайменше один підсолоджувач, вибраний з групи, яка складається з цукру, натуральних підсолоджувачів та їх замінників, щонайменше один компонент, вибраний з групи, яка складається з сухих компонентів молока, емульгатора, ароматизатор; - змішування та подрібнення рецептурних компонентів; - каширування шоколадної маси; - темперування та формування шоколадної маси в готовий продукт.
Згідно з корисною моделлю спосіб додатково включає стадію підготовки ягідної суміші, а на стадії змішування до рецептурних компонентів додають попередньо підготовлену ягідну суміш; після змішування рецептурних компонентів у змішувачі здійснюють спочатку попереднє грубе подрібнення отриманої суміші, а потім остаточне тонке подрібнення, після цього здійснюють каширування шоколадної маси, які проводять в три етапи: - перший етап здійснюють протягом 6-8 годин при температурі 70 "С; - другий етап здійснюють протягом 9-11 годин при температурі 70 "С; - третій етап здійснюють протягом 8-10 годин при температурі 40 "с.
Крім цього, на стадії дозування, дотримуються наступного співвідношення рецептурних компонентів, мас. 9: цукор 40-45 какао масло 29-34 молоко сухе незбиране 15-20 молоко сухе знежирене 10-15 ягідна суміш 2-5 суха молочна сироватка 2-5 емульгатор соєвий 0,5 ванілін 0,02.
Крім цього, ягідну суміш готують з сублімованих ягід малини шляхом їх подрібнення.
Основною відмінністю запропонованого технічного рішення є те, що використання ягідної суміші, а саме подрібнених сублімованих ягід/фруктів дозволяє збагатити готовий шоколадний продукт вітамінами, макро- і мікроелементами, які є свіжих натуральних ягодах.
Відомо, що сублімовані ягоди/фрукти зберігають харчові властивості продукту, зберігають аромат і колір протягом всього терміну зберігання. Ці продукти корисні тому, що не були піддані високим температурам в процесі сублімації, вони містять 90 95 вітамінів від свіжих, не псуються протягом всього терміну зберігання, не втрачають своїх якостей. Додавання суміші з подрібнених сублімованих ягід в рецептуру шоколаду при здійснення запропонованого способу збагачує шоколадну масу вітамінами та надає їй вираженого ягідного кольору та аромату.
Сублімованими ягодами, які можуть бути використані в запропонованому способі є: малина, полуниця, ожина, журавлина, смородина, чорниця а також їх суміш у змінній пропорції.
Малина сублімована це - 100 95 натуральний продукт, який повністю передає аромат, колір і смак свіжих ягід малини, висушених в процесі сублімації. Мінімальний вміст вологи («5 95) сприяє тривалому терміну зберігання без погіршення якості, що робить її дуже легкою і зручною у використанні. Сублімована малина також має яскравий і соковитий колір.
Ще однією відмінністю запропонованого способу є вибрана технологія подрібнення, що дозволяє отримувати частинки розміром менше 15 мкм, що позначається на смакових характеристиках виготовленого шоколаду, і в результаті чого шоколад набуває вершково- ягідного смаку і аромату.
Використання трьох етапного процесу каширування, в ході якого застосовуються більш високі температури, відбувається більш інтенсивний розвиток в шоколадній масі рожевого, ягідного кольору, смаку і аромату.
Спосіб здійснюють наступним чином.
Використовували попередньо підготовлені компоненти, згідно з співвідношенням по пункту 2 формули.
Ягідну суміш готували шляхом подрібнення сублімованих ягід малини, наприклад до розміру 1 мм, що забезпечує легке змішування ягідної суміші з іншими рецептурними компонентами.
Далі у визначеній послідовності внесення рецептурних компонентів, рідкі (розплавлені) і сухі
Зо компоненти дозуються в міксер з накопичувальних ємностей з силосів відповідно. Ягідну суміш спочатку ретельно змішували з жировою складовою рецептури, а потім її додавали до інших компонентів.
Далі здійснювали подрібнення рецептурних компонентів, яке проводили в два етапи: на першому етапі подрібнення (грубе подрібнення) здійснювали до розміру часток шоколадної маси - 100-150 мкм, а другому етапі до - 14-15 мкм.
Для грубого подрібнення мас можуть бути використані двовалкові млини.
Для остаточного тонкого подрібнення мас можуть бути використані п'ятивалкові млини.
Після подріблення шоколадну масу подавали на тривалу механічну та термічну обробку, яка називається каширування. На цьому етапі шоколадна маса переходить з порошкоподібного стану в текучий з однорідною консистенцією. Каширування шоколадної маси здійснювали на коншмашинах, наприклад БОС (виробник Швейцарія).
Процес каширування починався з завантаження подрібленої маси в робочу камер конш- машини і далі проводили наступні етапи: - перший етап "сухе" каширування. Тривалість обробки шоколадної маси на етапі ,сухого" каширування становила близько 6-8 годин. На цьому етапі використовують поєднання більш повільних режимів руху елементів машин, що обертаються, та максимальної температури 7076. - другий етап (етап основного каширування). Тривалість даного етапу становила близько 9- 11 годин. На цьому етапі здійснюється - час комбінації максимальних обертів з максимальною температурою (1500 об/хв, 70 С). - третій етап (етап фінального каширування). Тривалість даного етапу становить близько 8- 10 годин. На цьому етапі здійснюється повільне покрокове зменшення температури при максимальних оборотах (1500 об/хв, Д-2 "С/30 хв. до досягнення масою температури 40 с).
Вибрана послідовність та комбінація параметрів спрямована на досягнення шоколадною масою найбільш високих органолептичних властивостей, стабільних у часі.
Далі на стадії темперування шоколадної маси в способі використовували температурну обробку згідно з теорією темперування.
Кінцеву стадію формування з шоколадної маси готових продуктів здійснювали на лінії для формування шоколаду за будь-якими відомими способами.
Запропонований спосіб призводить сильного розвитку в шоколадній масі інтенсивного однорідного та стійкого в часі кольору, аромату та смаку стиглих ягід, що дає змогу виготовити новий шоколад, який має вершково-ягідний смак і аромат.

Claims (3)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Спосіб виготовлення шоколаду, що включає стадії: дозування рецептурних компонентів, що включають: щонайменше один какао-компонент, вибраний з групи, яка складається з какао- масла або замінників какао-масла, щонайменше один підсолоджувач, вибраний з групи, яка складається з цукру, натуральних підсолоджувачів та їх замінників, щонайменше один компонент, вибраний з групи, яка складається з сухих компонентів молока, емульгатора, ароматизатора; змішування та подрібнення рецептурних компонентів; каширування шоколадної маси; темперування та формування шоколадної маси в готовий продукт, який відрізняється тим, що додатково включає стадію підготовки ягідної суміші, а на стадії змішування до рецептурних компонентів додають попередньо підготовлену ягідну суміш; після змішування рецептурних компонентів у змішувачі здійснюють спочатку попереднє грубе подрібнення отриманої суміші на двовалковому млині, а потім остаточне тонке подрібнення на п'ятивалковому млині, після цього здійснюють каширування шоколадної маси, які проводять в три етапи: перший етап здійснюють протягом 6-8 годин при температурі 70 "С; другий етап здійснюють протягом 9-11 годин при температурі 70 "С; третій етап здійснюють протягом 8-10 годин при температурі 40 "С.
2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що на стадії дозування дотримуються наступного Зо співвідношення рецептурних компонентів, мас. Фо: цукор 40-45 Какао-масло 29-34 молоко сухе незбиране 15-20 молоко сухе знежирене 10-15 ягідна суміш 2-5 суха молочна сироватка 2-5 емульгатор соєвий 0,5 ванілін 0,02.
3. Спосіб за п. 2, який відрізняється тим, що ягідну суміш готують з сублімованих ягід малини шляхом їх подрібнення.
UAU202001742U 2020-03-12 2020-03-12 Спосіб виготовлення шоколаду UA142373U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202001742U UA142373U (uk) 2020-03-12 2020-03-12 Спосіб виготовлення шоколаду

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202001742U UA142373U (uk) 2020-03-12 2020-03-12 Спосіб виготовлення шоколаду

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA142373U true UA142373U (uk) 2020-05-25

Family

ID=71119361

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202001742U UA142373U (uk) 2020-03-12 2020-03-12 Спосіб виготовлення шоколаду

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA142373U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
RU2490926C1 (ru) Способ производства слоеной фруктовой пастилы и слоеная фруктовая пастила
RU2637219C1 (ru) Способ производства пастилы с функциональными свойствами
CN112106873A (zh) 一种巧克力包衣机制品及其制备方法
RU2643721C2 (ru) Шоколад с малиной (варианты)
UA142373U (uk) Спосіб виготовлення шоколаду
JP2024095922A (ja) 凍結乾燥チョコレート及びその製造方法
RU2760191C1 (ru) Комбинированное кондитерское изделие в виде конфеты
RU2632948C2 (ru) Способ производства сбивных конфет для школьного питания
RU2643273C1 (ru) Способ производства глазированного кондитерского изделия с комбинированным корпусом
RU2520023C1 (ru) Способ производства зефира
RU2088102C1 (ru) Мороженое и способ его производства
RU2636170C2 (ru) Белый шоколад с апельсином и облепихой
RU2583090C1 (ru) Способ производства марципановых плиток функционального назначения
RU2749920C1 (ru) Способ производства пастилы
RU2641526C1 (ru) Способ получения формованного желейного мармелада с растительным наполнителем
RU2454078C1 (ru) Способ производства конфет с комбинированными помадно-желейными корпусами
RU2755016C1 (ru) Способ приготовления яблочно-медовой пастилы
RU2818114C1 (ru) Способ приготовления ягодно-орехового десерта
RU2706946C1 (ru) Технология и состав неглазированных конфет с фруктовым наполнителем
JP4090338B2 (ja) 味付乾燥果実片を用いた、飲料の調味料
RU2625975C1 (ru) Способ приготовления сорбета
RU2605778C2 (ru) Способ получения десерта медового
RU2254020C1 (ru) Способ производства кондитерского наполнителя, используемого при приготовлении конфет, и способ производства конфет с этим кондитерским наполнителем
RU2461331C1 (ru) Способ получения некурительного изделия из табака
UA144236U (uk) Спосіб виготовлення темного кувертюру