UA141904U - Технологічна лінія для виготовлення харчового екструдованого продукту - Google Patents

Технологічна лінія для виготовлення харчового екструдованого продукту Download PDF

Info

Publication number
UA141904U
UA141904U UAU201911734U UAU201911734U UA141904U UA 141904 U UA141904 U UA 141904U UA U201911734 U UAU201911734 U UA U201911734U UA U201911734 U UAU201911734 U UA U201911734U UA 141904 U UA141904 U UA 141904U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
washer
extruder
press
die
screw
Prior art date
Application number
UAU201911734U
Other languages
English (en)
Inventor
Микола Володимирович Сємєнякін
Original Assignee
Микола Володимирович Сємєнякін
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Микола Володимирович Сємєнякін filed Critical Микола Володимирович Сємєнякін
Priority to UAU201911734U priority Critical patent/UA141904U/uk
Publication of UA141904U publication Critical patent/UA141904U/uk

Links

Landscapes

  • Formation And Processing Of Food Products (AREA)

Abstract

Технологічна лінія для виготовлення харчового екструдованого продукту складається з пристрою для виготовлення харчового екструдованого продукту. Пристрій містить несучу раму, на якій змонтовані завантажувальний бункер з дозатором у вигляді шнека з регульованою швидкістю обертання, прес-екструдер та матрицю, що містить послідовно встановлені шайбу, фільєру з наскрізним прямокутним каналом та накидну гайку, що нагвинчено на корпус прес-екструдера, та відрізний засіб. Шнек прес-екструдера виконаний з хвостовиком, який виступає за межі його корпусу, на який надягнений тепловідвідний елемент, виконаний у вигляді циліндричного радіатора з радіальними вентиляційними ребрами. Внутрішня поверхня корпусу (гільзи) прес-екструдера виконана з гвинтовою канавкою за всією його довжиною. Шайба містить заглиблення, звернене у протилежний від торця шнека бік, з центральним отвором, який дорівнює приблизно половині діаметра шайби, за якою розташована перерозподільна шайба з гантелеподібним отвором для проміжного перемішування та перерозподілу розігрітої суміші, до якої примикає ущільнююча шайба із заглибленням та щілинним отвором, до якої прилягає фільєра з прямокутним каналом, ширина якого менше за ширину щілинного отвору у ущільнюючій шайбі. Між виходом з матриці та відрізним засобом розташовано напрямну з притискним пристроєм, виконаним у вигляді похилої планки, закріпленої на напрямній з можливістю зміни місця знаходження поздовж цієї напрямної, яка примикає до відрізного засобу, за яким розташований нескінченний повітропроникний транспортний конвеєр. Над конвеєром встановлено щонайменше один пристрій для примусового подання повітря, наприклад вентилятор, переважно перпендикулярно напряму руху транспортного конвеєра, у кінці якого розташований центрувальний засіб з притискними приводними роликами та засіб для нарізання смужок мірної довжини повністю готового харчового екструдованого продукту.

Description

Корисна модель належить до харчової промисловості, точніше, до виробництва харчових екструдованих продуктів та може бути використана при виготовленні харчових екструдованих продуктів із зернової сировини, переважно, екструдованих плоских зернових хлібців.
Відомий пристрій для виготовлення екструдованого харчового продукту, що містить несучу раму, на якій змонтовані завантажувальний бункер з дозатором у вигляді шнека з регульованою швидкістю обертання, прес-екструдер та матрицю, яка включає послідовно встановлені шайбу, що розігріває, з гантелеподібним отвором, шайбу з щілинною діафрагмою, фільєру з наскрізним прямокутним отвором, виконану на виході у вигляді тонкостінного патрубка, який виконує функцію формувача продукту, та накидну гайку, що нагвинчується на корпус прес- екструдера, за допомогою якої регулюють температуру шайби, що розігріває, шляхом її притискання до торця шнека прес-екструдера. На деякій відстані від цього пристрою встановлений відрізний засіб, за яким розташований лоток для прийняття продукції, де вона остаточно досушується. Пристрій для виготовлення харчового екструдованого продукту, відрізний засіб для розділення безперервної смуги екструдованого продукту на мірні шматки, та лоток для досушування продукту, у сукупності, являються фрагментом технологічної лінії, яка дозволяє виробляти екструдований харчовий продукт (патент України Мо 88839 (С2), МПК А2ЗР 1/10, А23І 1/18, А23ЗІ 1/10, опублікований 25.11.2009 року в Бюл. Мо 221.
Основний недолік цього відомого пристрою для виготовлення харчового екструдованого продукту полягає у відсутності можливості забезпечення однакових умов подрібнення зернової суміші, яка переробляється, що покликане невдосконаленістю конструкції матриці прес- екструдера. Наявність даного недоліку пояснюється наступним: через наявність у відомій конструкції матриці прес-екструдера шайби, що розігріває, з гантелеподібним наскрізним отвором, яка примикає своєю площиною до торця шнека прес-екструдера, у процесі оброби зернова суміш не встигає подрібнитися площиною шайби, що розігріває, де просторово розташовані розширенні до периферії ділянки гантелеподібного отвору, оскільки площа контакту площини шайби з торцем шнека саме у цьому місці вкрай незначна, у порівнянні з площею площини шайби перемичці між отворами, де знаходиться вузька (щілинна) ділянка гантелеподібного наскрізного отвору - щілина. В результаті цього хлібці утворюються з неоднорідною структурою, у якій трапляються грубі (не домелені та не спучені) фрагменти, а
Зо також фрагменти розплющених зернин. Регулювання тиску та температури розігріву зернової суміші на торці шнека не дозволяє вирішити цю проблему - при будь-яких показниках температури та тиску готовий продукт має невисоку якість, легко руйнується на границях розплесканих та не спучених (не вибухнутих) фрагментів зернин.
Ще один недолік відомого пристрою полягає в тому, що внутрішня поверхня корпусу (гільзи) прес-екструдера виконана гладкою (як це зображено на Фіг.2, що ілюструє опис до патенту ОА
Мо 88839 (С2)). Тому шнек, що обертається, тільки лише переміщує зернову суміш уздовж корпуса прес-екструдера до торця шнека, де й відбувається розмелювання зернин. Тобто корпус (гільза) та шнек прес-екструдера за всією своєю довжиною є лише транспортуючою системою, яка не приймає участі у переробці суміші, зокрема, у її розмелюванні. Тому для розмелювання зернин суміші треба додавати значні зусилля.
Найбільш близьким аналогом за своєю суттю та ефекту, що досягається є пристрій для виготовлення харчового екструдованого продукту, який містить несучу раму, на якій змонтовані завантажувальний бункер з дозатором у вигляді шнека з регульованою швидкістю обертання, прес-екструдер та матриця, яка містить послідовно встановлені шайбу, що розігріває, зі ступінчастим отвором, який зменшується у бік щілинного отвору (діафрагми), фільєру з наскрізним прямокутним каналом, який виконує функцію формувача продукту, та накидну гайку, нагвинчену на корпус прес-екструдера, та призначена для регулювання температури шайби, що розігріває, шляхом її притискання до торця шнека прес-екструдера, а на деякій відстані від пристрою для виготовлення харчового екструдованого продукту встановлений відрізний засіб, за яким розташований лоток для приймання готової продукції, на якому продукт остаточно досихає до потрібної кондиції (патент України Мо 99673 (О)), МПК А2ЗР 1/10, А2ЗР 1/12, опубл. 10.06.2015 року в Бюл. Мо 111.
Головний недолік цього відомого пристрою для виготовлення харчового екструдованого продукту, полягає у відсутності можливості забезпечити однорідність зернової суміші, яка обробляється, що покликане, відповідно, невдосконаленістю конструкції матриці, зокрема, її шайби, що розігріває, зі ступінчастим заглибленням (отвором). Суть цього недоліку полягає у наступному: оскільки шайба, що розігріває, повернута до торця шнека своїм ступінчастим заглибленням, причому своїм розширеним щаблем, а робоча площина шайби при цьому представлена у вигляді тонкого ободу, площа тертя цієї площині шайби об торець шнека бо виявляється недостатньою для повного розігріву та розмелювання зернової суміші. Через цю обставину у ступінчасте заглиблення шайби потрапляють тверді фрагменти зернової суміші, які потім спрямовуються на щілинний отвір шайби, що розігріває, і далі у філь"'єру, де не вибухають та у первісному вигляді залишаються у готовому харчовому продукті.
Другим недоліком відомого обладнання для виготовлення харчового екструдованого продукту, як і у патенті ША Мо 88839, є невдосконаленість конструкції прес-екструдера, зокрема, його корпусу (гільзи). Внутрішня поверхня корпусу прес-екструдера виконана гладкою. Тобто корпус прес-екструдера не приймає участі у переробці зернової суміші, зокрема, у її подрібненні.
Третім недоліком відомого обладнання для виготовлення харчового екструдованого продукту є відсутність у його складі підтримуючого засобу пластичного напівфабрикату харчового продукту (безперервної стрічки) на виході з фільєри. Суть цього недоліку пояснюється наступним. Оскільки формування стрічки у філь'єрі відбувається в умовах низького відведення тепла від продукту (від стрічки) (і це правильно - продукт у філь'єрі має можливість ущільнитися до потрібної консистенції), то з філь'єри смуга продукту виходить у пластичному стані, а отже, може непередбачено вигинатися в площині (найчастіше - донизу), і потрапляє у відрізний засіб ще у напівзастиглому стані (що підтверджується наявністю лотка, у який збираються відрізані смужки для подальшого досушування), в результаті чого відрізані мірні смужки продукту не виходять плоскими, що потребує їх додаткового вирівнювання, наприклад, шляхом додаткового обрізання за периметром, оскільки такий продукт не естетичний (не має товарного вигляду) і його складно упаковувати.
Четвертим недоліком відомого обладнання для виготовлення харчового екструдованого продукту є перегрівання прес-екструдера через відсутність технічної можливості відведення надлишкового тепла. У результаті перегріву прес-екструдер виникають проблеми у підшипникових вузлах, у яких закріплений шнек: розігріті деталі - корпус та шнек - негативно впливають на підшипники, особливо, упорний (він перегрівається і змащування його швидко зникає (вигорає)).
В основу корисної моделі поставлена задача отримання із зернової суміші в умовах стабільного виробничого процесу харчового екструдованого продукту у вигляді прямокутних хлібців з безперервного напівфабрикату з рівномірною однаковою структурою за всією довжиною та перетину без прикладання значних зусиль з остаточним досушуванням готового продукту за рахунок зміни умов розмелювання зернової суміші, подальшого її перемішування у самій матриці прес-екструдера та створення умов для повного висихання готового продукту шляхом введення додаткових приладів у наявне обладнання, об'єднаних у технологічну лінію для виготовлення харчових екструдованих продуктів, а також внесення конструктивних змін у матрицю.
Поставлена задача вирішується тим, що технологічна лінія для виготовлення харчового екструдованого продукту, що складається з пристрою для виготовлення харчового екструдованого продукту, який містить несучу раму, на якій змонтовані завантажувальний бункер з дозатором у вигляді шнека з регульованою швидкістю обертання, прес-екструдер та матриця, що містить послідовно встановлені шайбу, що розігріває, філь'єру зі наскрізним прямокутним каналом, який виконую функцію формувача продукту, та накидну гайку, що нагвинчено на корпус прес-екструдера, за допомогою якої регулюють температуру й тиск шайби, що розігріває, шляхом її притискання до торця шнека прес-екструдера, та відрізного засобу, встановленого на деякій відстані від пристрою для виготовлення харчового екструдованого продукту, згідно з корисною моделлю, шнек прес-екструдера виконаний з хвостовиком, який виступає за межі його корпусу, на який надягнено тепловідвідний елемент, виконаний у вигляді циліндричного радіатора з радіальними вентиляційними ребрами, а внутрішня поверхня корпусу (гільзи) прес-екструдера виконана з гвинтовою канавкою за всією його довжиною, а також шайба, що розігріває, містить заглиблення, звернене у протилежний від торця шнека бік, з центральним отвором, який дорівнює приблизно половині діаметра шайби, що розігріває, за якою розташована перерозподільна шайба з гантелеподібним отвором для проміжного перемішування та перерозподілу розігрітої суміші, до якої примикає ущільнююча шайба із заглибленням та щілинним отвором, до якої прилягає фільтєра з прямокутним каналом, ширина якого менше за ширину щілинного отвору у ущільнюючій шайбі, причому між виходом з матриці та відрізним засобом розташовано напрямну з притискним пристроєм, виконаним у вигляді похилої планки, закріпленої на напрямній з можливістю зміни місця знаходження поздовж цієї напрямної, яка примикає до відрізного засобу, за яким розташований нескінченний повітропроникний транспортний конвеєр, над яким встановлений щонайменше один пристрій для примусового подання повітря, наприклад, вентилятор, переважно 60 перпендикулярно напряму руху транспортного конвеєра, у кінці якого розташований центрувальний засіб з притискними приводними роликами та засіб для нарізання смужок мірної довжини повністю готового харчового екструдованого продукту.
На зовнішній циліндричній поверхні фільєєри виконаний кільцевий уступ з можливістю встановлення на нього щонайменше одного регулюючого кільця, притисненого до філь'єри за допомогою накидної гайки для забезпечення регулювання зазору між шайбою, що розігріває, та торцем шнека в міру його зносу.
Завдяки наявності тепловідводного елемента на хвостовику шнека забезпечується необхідне відведення надлишкового тепла через шнек від матриці, що дозволяє знизити температуру прес-екструдера, а отже, забезпечити роботу підшипників без періодичного додання в них змащування.
Завдяки наявності гвинтової канавки на внутрішній поверхні корпусу прес-екструдера з'являється технічна можливість здійснювати дроблення зернової суміші ще на стадії її переміщення шнеком до матриці. При цьому шнек може бути багато західним.
Оскільки шайба, що розігріває, звернена заглибленням у бік накидної гайки та має центральний отвір, який не перевищує половину діаметра цієї шайби, утворюється площина, достатня для остаточного розмелювання (стирання) зернової суміші та її розігрівання, що дозволяє якісно підготувати суміш для подальшої її екструзії.
Оскільки в матриці після шайби, що розігріває, встановлена перерозподільна шайба з гантелеподібним отвором, з'являється технічна можливість перерозподілити та перемішати пастоподібну зернову масу у самій матриці перед етапом екструзії, що дозволяє гарантовано отримати однорідну структуру харчового екструдованого продукту.
Оскільки після перерозподільної шайби встановлена ущільнююча шайба із заглибленням та щілинною проріззю, відбувається двократне ущільнення пастоподібної зернової маси: спочатку на етапі її сходу на шайбу, що розігріває, потім - перед щілинним прорізом в ущільнюючій шайбі із заглибленням. Періодична зміна щільності пастоподібної зернової маси у поєднанні з її перемішуванням, дозволяє стабілізувати структуру та пористість маси з подальшому етапі її екструдування.
Оскільки ширина прямокутного формувального каналу філь'єри менше за ширину щілинного отвору в ущільнюючій шайбі, за рахунок "бічного стискання" забезпечується можливість
Зо додатково ущільнити бокові крайки безперервної стрічки напівфабрикату продукту, при цьому основна частина (тіло) стрічки, переважно у центральній частині, набуває складчастої структури при зберіганні плоскої конфігурації та прямокутного перерізу, що у цілому позитивно впливає на споживчі властивості готового продукту (утворені "складки" добре тримають на поверхні виробу (хлібця) спеції, соуси тощо).
Завдяки можливості встановлювати на зовнішню циліндричну поверхню філь'єри регулювального кільця збільшується термін експлуатації шнека прес-екструдера за рахунок компенсації довжини шнека з приводу його стирання.
Завдяки наявності напрямній з притискним пристроєм, з'являється технічна можливість підтримувати та вирівнювати ще пластичну безперервну стрічку напівфабрикату продукту, що гарантує чітку її орієнтацію та площинність на етапі просування до відрізного засобу.
Завдяки наявності транспортувального конвеєра, в сукупності з примусово спрямованою вентиляцією, з'являється технічна можливість повністю досушити харчовий екструдований продукт ще на етапі його виготовлення, а не досушувати у лотках, як це пропонується у аналогу й прототипі.
Завдяки наявності центрувального засобу з притискними приводними роликами на вихідному торці транспортувального конвеєра, з'являється технічна можливість чітко спрямовувати та притискати до опорної поверхні остаточно висушену смугу харчового екструдованого продукту до засобу нарізання смужок мірної довжини.
В цілому, завдяки внесеним конструктивним вдосконаленням, з'являється можливість отримання більш хрустких, ламких та більш легких у порівнянні з прототипом, режим екструзії: при температурі, що не перевищує 140-220 "С та стабільному тиску.
Таким чином, сукупність суттєвих ознак, отриманих завдяки внесенню відповідних конструктивних змін у обладнання для виготовлення харчового екструдованого продукту, дозволяє досягти бажаного технічного результату.
Подальша суть запропонованої корисної моделі пояснюється кресленням: на Фіг.1 зображено технологічний вузол, який містить пристрій для виготовлення харчового екструдованого продукту, напрямну с притискним пристроєм та відрізним засобом; на Фіг.2 зображено матрицю прес-екструдера пропонованого пристрою для виготовлення харчового екструдованого продукту, у поздовжньому перерізі; на Ффіг.3 зображено варіант виконання бо матриці прес-екструдера з кільцевим уступом на зовнішній циліндрової поверхні філь'єри,
поздовжній переріз; на Фіг.4 зображено напрямну з притискним пристроєм, вигляд в плані; на
Фіг.5 - технологічний вузол, що містить нескінченний повітропроникний транспортний конвеєр, множина пристроїв примусово подання повітря, встановлених перпендикулярно напряму руху транспортного конвеєра, та центрувальний засіб, вигляд в плані; на Фіг.б зображено технологічний вузол, що містить центрувальний засіб з притискними приводними роликами та засіб на нарізання мірних смужок готового продукту; на Фіг.7 зображено послідовність технологічних перетворень зернової суміші у харчовий екструдований продукт за допомогою запропонованої технологічної лінії.
Запропонована технологічна лінія для виготовлення харчового екструдованого продукту складається з пристрою для виготовлення харчового екструдованого продукту (прес-екструдер), що містить несучу раму 1, на якій змонтовані завантажувальний бункер 2 з дозатором З у вигляді шнека з регульованою швидкістю обертання, блок управління 4, корпус 5 прес- екструдера, матриця 6 з накидною гайкою 7, напрямна з притискним пристроєм 9 та відрізний засіб 10 будь-якої відомої конструкції. Шнек 11 прес-екструдера виконаний з хвостовиком 12, що виходить за межі корпусу 5 прес-екструдера, на який надягнутий тепловідвідний елемент, виконаний у вигляді циліндричного радіатора 13 з радіальними вентиляційними ребрами (Фіг.1).
Внутрішня поверхня корпусу 5 прес-екструдера виконана з гвинтовою канавкою 14 за всією його довжиною для інтенсифікації процесу розмелювання зернової суміші шнеком 11 (Фіг.2).
Матриця б складається 3з послідовно встановлених шайби 15, що розігріває, перерозподільної шайби 16 з гантелеподібним отвором, ущільнюючої шайби 17, філь'єри 18 та накидної гайки 7, яка нагвинчується на корпус 6 прес-екструдера, за допомогою якої регулюють температуру шайби 12, що розігріває, шляхом її притискання до торця шнека 11.
Шайба 15, що розігріває, матриці 6 виконана із заглибленням 19 та центральним отвором 20. Заглиблення 19 звернено у протилежну від торця шнека 11 сторону. Центральний отвір 20 дорівнюється приблизно половині діаметру шайби 15, що розігріває.
За шайбою 15, що розігріває, розташована перерозподільна шайба 16 з гантелеподібним отвором для проміжного перемішування та перерозподілу розігрітої суміші, до якої примикає ущільнююча шайба 17 з заглибленням 21 та щілинним отвором 22. До ущільнюючої шайби 17 примикає філь'єра 18 з прямокутним формуючим каналом 23, виконуючим функцію формувача
Зо продукту. Ширина прямокутного формуючого каналу 23 менше за ширину щілинного отвору 22 в ущільнюючій шайбі 17.
На зовнішній циліндричній поверхні філь'єри 18 виконаний кільцевий уступ для можливості надягання на нього регулювального кільця 24 (Фіг.3), яке притискається до філь'єри 18 за допомогою накидної гайки 7 для забезпечення регулювання зазору між шайбою 15, що розігріває, та торцем шнека 11, в міру зносу останнього.
Поміж виходом з матриці 6 та відрізним засобом 10 встановлена напрямна 8 з притискним пристроєм 9, виконаним у вигляді похилої планки, закріпленої на напрямній 8 з можливістю зміни місця встановлення поздовж неї. Напрямна 8 примикає до відрізного засобу 10 (Ффіг.4).
За відрізним засобом 10 розташовано нескінченний повітропроникний транспортний конвеєр 25, над яким перпендикулярно напряму його руху встановлені пристрої примусового подання повітря (вентилятори) 26. У кінці транспортного конвеєра 25 розташований центрувальний засіб 27 з притискними приводними роликами 28 та засіб для розрізання 29 мірних смужок повністю готового харчового продукту (Фіг.б).
Запропонована технологічна лінія для виготовлення харчового екструдованого продукту працює в такий спосіб.
Попередньо підготовлену зернову суміш завантажують у завантажувальний бункер 2 та за допомогою дозувального шнека З направляють всередину корпусу 5 прес-екструдера (Фіг.1, блок "А"), де за допомогою шнека 11 зернову суміш перемішують поздовж корпусу 5 з одночасним розмелюванням. Інтенсифікація розмелювання зернової суміші гострими кромками гвинтової канавки 14, що виконана на внутрішній поверхні корпусу 5 при взаємодії з гострими витками шнека 11. Крім того, розмелювання зернової суміші продовжується з одночасним її розігріванням та торці шнека 11 та площиною шайби 15, що розігріває. При цьому від прес- екструдера постійно відводять надлишкове тепло через циліндричний радіатор 13, надягнений на хвостовик 12 шнека 11, та саме так забезпечують безперервність роботи прес-екструдера тривалого часу.
Сходячу з торця шнека 11 розмелену та розігріту зернову суміш збирають в заглибленні 19 шайби 15, що розігріває, і спрямовують у периферійні ділянки гантелеподібного отвору перерозподільної шайби 16, змінюючи напрям руху та перерозподіляючи потоки зернової суміші. Після цього перерозподілені потоки зернової суміші збирають у заглибленні 21 бо ущільнюючої шайби 17 попереду її щілинного отвору 22, досягаючи однорідної щільності зернової суміші для забезпечення подальшого процесу екструзії вибухом на початку прямокутного формуючого каналу 23 у філь'єрі 18. Суміш набуває м'якої консистенції та заповнює прямокутний формуючий канал 23 філь'єри 18 (Фіг.7, блок "Б").
На виході з філь'єри 18 отримують безперервну плоску пластичну стрічку напівфабрикату харчового екструдованого продукту. Отриману стрічку укладають на напрямну 8 та примусово притискають до неї за допомогою притискного пристрою 9 для виключення деформації та забезпечення площинності вказаної стрічки напівфабрикату продукту (Фіг.7, блок "В").
Від безперервної стрічки напівфабрикату харчового екструдованого продукту за допомогою відрізного засобу 10 відрізають смуги довжиною 3-4 метри (Фіг.7, блок "Г"), які подають на нескінченний повітропроникний транспортувальний конвеєр 25 для остаточного висушування повітряними потоками, що створюються вентиляторами 26 (Фіг.7, блок "Д"), з подальшим центруванням за допомогою центрувального засобу 27 та притисканням приводними роликами 28 до опорної поверхні (Фіг.7, блок "Е"), після чого від вказаних смуг нарізають смужки мірної довжини повністю готового харчового екструдованого продукту (Фіг.7, блок "Ж") за допомогою відрізного засобу 29. Готові вироби фасують та упаковують (Ффіг.7, блок "К").
Суттєва відмінність запропонованої корисної моделі, у порівнянні з аналогами, полягає в тому, що пристрій для виготовлення харчового екструдованого продукту наділений тепловідводом, корпус (гільза) прес-екструдера має внутрішню гвинтову канавку, а матриця - елемент для перерозподілу суміші, а шайба, що розігріває, має значну площу контакту (тертя) з торцем шнека, а також лінія наділена напрямними елементами та вузлами для остаточного досушування харчового екструдованого продукту. Вказані відмінності, у сукупності, забезпечують безперервність отримання харчового екструдованого продукту в остаточному вигляді, причому з рівномірною пористою структурою та щільністю за всім об'ємом харчового продукту. Жодна з відомих технологічних ліній для виготовлення харчових екструдованих продуктів не може мати перерахованими властивостями, оскільки в них відсутні тепловідвідні елементи, які стабілізують роботу прес-екструдера, відсутня можливість перемішування та перерозподілу потоків суміші безпосередньо в матриці для отримання однорідної структури пастоподібного напівфабрикату продукту, а також відсутні вузли для примусового досушування до повної готовності харчового продукту без втрати товарного вигляду й підвищеної якості.
Зо Запропонована корисна модель перевірена на практиці. Запропонована технологічна лінія для виготовлення харчового екструдованого продукту не містять у своєму складі жодних деталей чи вузлів, які неможливо було б відтворити на сучасному етапі розвитку науки й техніки, зокрема, в галузі виробництва харчових екструдованих продуктів, має технічні й інші переваги перед відомими аналогами, що підтверджує можливість досягнення технічного результату об'єктом, що заявляється.
До технічних переваг запропонованої корисної моделі у порівнянні з найближчим аналогом, можна віднести наступне: можливість стабілізувати роботу прес-екструдера за температурним режимом за рахунок наявності тепловідвідного елемента на хвостовику шнека; можливість інтенсифікувати процес розмелювання зернової суміші на етапі її транспортування за рахунок наявності гвинтової канавки на внутрішній поверхні корпуса прес- екструдера; рівномірність розігріву зернової суміші на торці шнека до високих температур за рахунок того, що площина шайби, що розігріває, значна; можливість врахування ступеня зносу шнека за рахунок можливості встановлення у матриці додаткових компенсуючих регулюючих кілець; виключення деформації пластичної стрічки напівфабрикату продукту після сходження її з філь'єри за рахунок наявності напрямній з притискним пристроєм; можливість доведення стрічки харчового продукту до повної готовності без додаткового підігріву за рахунок наявності у складі технологічної лінії системи примусового подання повітря, яка дозволяє досушувати продукт повітряними потоками; можливість отримання харчового екструдованого продукту з однорідної структурою за рахунок наявності у матриці перерозподільної гантелеподібної шайби, встановленої між заглибленнями у шайбі, що розігріває, та ущільнюючій шайбі; підвищення якості і товарного вигляду готового харчового екструдованого продукту за рахунок наявності підтримуючої напрямній та примусового охолодження повітряними потоками; підвищення продуктивності технологічної лінії за рахунок відсутності ручних операцій при перетворенні зернової суміші у харчовий екструдований продукт.
Соціальний ефект від впровадження запропонованої корисної моделі, у порівнянні з 60 використанням найближчого аналога, отримують за рахунок можливості отримання повністю готового до вживання харчового екструдованого продукту високої якості та товарного вигляду, що сприяє підвищенню покупної активності споживачів у відношенні даного харчового продукту.
Після опису запропонованої технологічної лінії для виробництва харчового екструдованого продукту, фахівцям у даній галузі знань повинно стати очевидним, що все вищеописане є лише ілюстративним, а не обмежуючим, будучи представленим даним прикладом. Численні можливі варіанти реалізації запропонованої корисної моделі можуть змінюватися у залежності від характеристик вихідної сировини та бажаних об'ємів виробництва.
У технологічній лінії забезпечується відведення надлишкового тепла, у матриці відбувається перемішування пластичної маси, є підтримка еластичної стрічки напівфабрикату продукту, та повне примусове досушування потоком повітря, що дозволило безперервно отримувати високоякісний харчовий продукт, приємний на смак та дотик, і саме ці обставини дозволили надбати запропонованій технологічній лінії для виготовлення харчових екструдованих продуктів вищезгадані та інші переваги. Використання лише окремих елементів запропонованих конструктивних вдосконалень, природно, обмежує спектр переваг, перелічених вище.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
    1. Технологічна лінія для виготовлення харчового екструдованого продукту, що складається з пристрою для виготовлення харчового екструдованого продукту, який містить несучу раму, на якій змонтовані завантажувальний бункер з дозатором у вигляді шнека з регульованою швидкістю обертання, прес-екструдер та матриця, що містить послідовно встановлені шайбу, що розігріває, фільєру зі наскрізним прямокутним каналом, який виконує функцію формувача продукту, та накидну гайку, що нагвинчено на корпус прес-екструдера, за допомогою якої регулюють температуру й тиск шайби, що розігріває, шляхом її притискання до торця шнека прес-екструдера, та відрізного засобу, встановленого на деякій відстані від пристрою для виготовлення харчового екструдованого продукту, яка відрізняється тим, що шнек прес- екструдера виконаний з хвостовиком, який виступає за межі його корпусу, на який надягнено тепловідвідний елемент, виконаний у вигляді циліндричного радіатора з радіальними вентиляційними ребрами, а внутрішня поверхня корпусу (гільзи) прес-екструдера виконана з гвинтовою канавкою за всією його довжиною, а також шайба, що розігріває, містить заглиблення, звернене у протилежний від торця шнека бік, з центральним отвором, який дорівнює приблизно половині діаметра шайби, що розігріває, за якою розташована перерозподільна шайба з гантелеподібним отвором для проміжного перемішування та перерозподілу розігрітої суміші, до якої примикає ущільнююча шайба із заглибленням та щілинним отвором, до якої прилягає фільєра з прямокутним каналом, ширина якого менше за ширину щілинного отвору у ущільнюючій шайбі, причому між виходом з матриці та відрізним засобом розташовано напрямну з притискним пристроєм, виконаним у вигляді похилої планки, закріпленої на напрямній з можливістю зміни місця знаходження поздовж цієї напрямної, яка примикає до відрізного засобу, за яким розташований нескінченний повітропроникний транспортний конвеєр, над яким встановлений щонайменше один пристрій для примусового подання повітря, наприклад вентилятор, переважно перпендикулярно напряму руху транспортного конвеєра, у кінці якого розташований центрувальний засіб з притискними приводними роликами та засіб для нарізання смужок мірної довжини повністю готового харчового екструдованого продукту.
    2. Технологічна лінія за п. 1, яка відрізняється тим, що на зовнішній циліндричній поверхні фільєри виконаний кільцевий уступ з можливістю встановлення на нього щонайменше одного регулюючого кільця, притисненого до фільєри за допомогою накидної гайки для забезпечення регулювання зазору між шайбою, що розігріває, та торцем шнека в міру його зносу.
    Щі я 3 он-ядщ ? ше ї ово о (0 8 б на їх Ка 10 : рн ; і; / ТОК р ї х Х ; завнн ЧЕ.
    Ї Ї ї ї ревх й їхкі спи МНН ЩЕ Ж нат совнвванн НВ нанні й я ще й Й х у Х ІЙ і х . ц х х у ! КЕ х х х | : З їі х х Х і Я х х з І і х м Й рення й І й ї К Я ї, Що її й ме І і ШИ й.
    ЕЕ лу КЕ ї х вк и Фіг 1
    14. Д(20 юю м м З 7 и 7 ЩО ї Й ДІ / Н і ря з шк ; «жене / / х соку сне печу о Й о й м 7 не Ре ев ККУ 7 іч З і ї ! Я х б є М са У ша ? сх т г ши фі 41 хе, М. КК є ; 4 : їі і ; у Н КК як СУК са вда іх - у удо ШІ і» я ХЕ ОК 3 : ї1К ; | і ; уки Кия З у » коле ианьх т Бе 5 ке і ще СИ ШИ и Кк; пише ян Савон у. пи 157 167 м 18
    Фіг. 2
    « 14020 19 м м В 7 и ле шк Що / и й 7 ; і Н Я ї ПИ х ши Пи ВИН ДН / / х й й У, х, Ки, я й ї, З й Б ТИ ни Ї шишишиш й Ос МОХ ! ! і і од До н : р і 1 фі ши МО шШеКОК Ж Те Те Те ет о: аа Я й ї ВК НИК ОО Й: НЕ он и и й ПИКА Й / й й хи й ЛК Х ц/ 15, 16/ М ма В Кий ня ноованн
    Фіг. В й / 5 і / он ре / / Да / Рошен Її рок ровеснй й / ле Повний р і й шо рай рай ж К а ай пн и кт и ше Щи шо й і 2 вн - о о й дб п НМ в ' їх й вий дж в
    Фіг. 4
    Ба - о Я жа - р: дня г он дж ж СУНи з ще соя и? ро Ши й ще аа в бо шт реа ЩІ ра реа весай най нач метр Сай С з аконй я дж дон дик к ки вс Ше й Мен р ще ка дети, дити й ж де Се ов дит р Вей в з и дж ПЕ шт с - р? Сай й зе й я шк цит садити ОХ : ЕКО ан х «у т у Є пити 7 х ре миня дк Х се се ЕХО кт хе й у дк КК. ї ж с Ка Ге ит -й йо су ї х х, чай цу. 5 2728. 29 ! Ко щі з сени «м мух не знову» оопозмовіннсв дррезротеоіено Шк ас зесотосінодеучтесьня ній « ,
    сп.
    А сою снеаєтть рос кт біг.
UAU201911734U 2019-12-09 2019-12-09 Технологічна лінія для виготовлення харчового екструдованого продукту UA141904U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201911734U UA141904U (uk) 2019-12-09 2019-12-09 Технологічна лінія для виготовлення харчового екструдованого продукту

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201911734U UA141904U (uk) 2019-12-09 2019-12-09 Технологічна лінія для виготовлення харчового екструдованого продукту

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA141904U true UA141904U (uk) 2020-04-27

Family

ID=71115599

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201911734U UA141904U (uk) 2019-12-09 2019-12-09 Технологічна лінія для виготовлення харчового екструдованого продукту

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA141904U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4164948A (en) Method for making artificial tobacco and apparatus for performing said method
RU2185077C2 (ru) Способ приготовления мучных изделий и устройство для его осуществления
RU2297912C2 (ru) Усовершенствованные способ и устройство для производства спиралеобразного пористого продукта путем экструзии
GB994554A (en) Method of and apparatus for the production of a food from starch-containing material
EP1087675A1 (en) A method and apparatus for extrusion of expanding water holding products such as foodstuff particles or feeding stuff pellets
UA141904U (uk) Технологічна лінія для виготовлення харчового екструдованого продукту
US1804283A (en) Molding machine
RU2723718C1 (ru) Технологическая линия для изготовления пищевого экструдированного продукта и способ производства пищевого экструдированного продукта
CN206851890U (zh) 全自动杂粮自熟面条机
UA141905U (uk) Спосіб виготовлення харчового екструдованого продукту
US5399080A (en) Pellet press
US2904827A (en) Method and apparatus for the manufacture of small articles or pellets from paste material
US2548009A (en) Apparatus and method of making friction lining
UA124044C2 (uk) Технологічна лінія для виготовлення харчового екструдованого продукту та спосіб виготовлення харчового екструдованого продукту
US1537348A (en) Apparatus for the manufacture of ignition pellets, having a combustible core and an ignition material which may be kindled on a friction surface
KR20170021629A (ko) 쌀면 제조 장치
US3144681A (en) Apparatus for roll compacting metal and metal coated particles
CN104621202B (zh) 多功能面条机
JPH05253460A (ja) 流動可能な材料を区分して引き渡す装置
RU187933U1 (ru) Экструдер для переработки биологических отходов
US2069059A (en) Method of producing ceramic ware
US3298376A (en) Apparatus for producing a tobacco rod
RU82995U1 (ru) Устройство для изготовления пищевого экструдированного продукта
RU174097U1 (ru) Шнековый пресс-экструдер
RU2223682C2 (ru) Устройство и способ для изготовления пищевого экструдированного продукта