UA141187U - Спосіб фіксації транспедикулярного гвинта у тілі хребця при остеопорозі хребта - Google Patents

Спосіб фіксації транспедикулярного гвинта у тілі хребця при остеопорозі хребта Download PDF

Info

Publication number
UA141187U
UA141187U UAU201909422U UAU201909422U UA141187U UA 141187 U UA141187 U UA 141187U UA U201909422 U UAU201909422 U UA U201909422U UA U201909422 U UAU201909422 U UA U201909422U UA 141187 U UA141187 U UA 141187U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
hardener
vertebra
screw
spine
expander
Prior art date
Application number
UAU201909422U
Other languages
English (en)
Inventor
Валентин Костянтинович Піонтковський
Original Assignee
Валентин Костянтинович Піонтковський
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Валентин Костянтинович Піонтковський filed Critical Валентин Костянтинович Піонтковський
Priority to UAU201909422U priority Critical patent/UA141187U/uk
Publication of UA141187U publication Critical patent/UA141187U/uk

Links

Landscapes

  • Surgical Instruments (AREA)
  • Prostheses (AREA)

Abstract

Спосіб фіксації транспедикулярного гвинта у тілі хребця при остеопорозі хребта включає встановлення у тіло хребця звичайного транспедикулярного гвинта та введення отверджувача на дві третини об'єму тіла хребця. Отверджувач вводять за допомогою устаткування із задньо-боковим доступом у поперековому відділі хребта. Як устаткування для введення отверджувача використовують комплект, який виконують з трубчастого розширювача м'яких тканин, до зовнішньої сторони якого біля торця жорстко прикріплюють тримач. Середину розширювача м'яких тканин споряджують знімними рухомим вкладишами, перший з яких виготовляють у вигляді з'єднаної хвостовиком з приводом фрези, а другий - у вигляді канюлі, крізь яку після вилучення з розширювача м'яких тканин фрези, вводять отверджувач.

Description

Корисна модель належить до галузі медицини, а точніше до ортопедії та травматології, а також біоінженерних засобів, і може бути використана для хірургічного лікування хворих з дегенеративно-дистрофічними ураженнями хребта чи переломами хребців на тлі остеопорозу.
Існують захворювання та травми хребта, які потребують хірургічного лікування із використанням фіксуючих засобів, в основі побудови яких лежить застосування транспедикулярного гвинта.
Такі гвинти вводять крізь корінь дужки хребця у його тіло, чим забезпечують міцне з'єднання у системі кістка-метал. Зазвичай в тіло одного хребця вводять два гвинти - через правий та лівий корені дужки, що в подальшому, при з'єднанні гвинтів штангами та стяжками забезпечує міцну фіксацію на необхідному рівні.
При остеопорозі нерідко виникає ситуація, коли введений крізь корінь дужки гвинт недостатньо міцно фіксується у кістковій тканині через зниження її мінеральної щільності. В таких випадках можлива міграція гвинтів і, відповідно, втрата фіксуючої функції стабілізуючої конструкції. Відомий спосіб фіксації транспедикулярного гвинта анкерного типу в тіло хребця, який передбачає розкриття кінця гвинта або розправлення зацепів (за анкерним типом), що сприяє більш щільній фіксації гвинта у кістковій тканині тіла хребця. (Патент РФ Мо 2475205,
МПК Аб18 17/86, Аб1В 17/70, 2013 р Недоліком такого способу є виникнення у подальшому у віддалений післяопераційний період зони резорбції, що обумовлено низькою мінеральною щільністю кісткової тканини внаслідок остеопорозу.
Відомий також спосіб фіксації транспедикулярного гвинта в тілі хребця, який передбачає встановлення канюльованих транспедикулярних гвинтів у тіло хребця та введення кісткового цементу - поліметилметакрилату - через канал у гвинті, який після застигання армує кісткову тканину навколо гвинта, і таким чином міцно з'єднує його із кістковою тканиною хребця. (Патент
РФ Мо 2452424 МПК Аб18 17/70, 2012 р. Проте, при застосуванні канюльованих гвинтів вводять невелику кількість поліметилметакрилату, при цьому армується лише найближча до кінцевої частини гвинта кісткова тканина, а не все тіло хребця. Крім того, у подальшому навколо поліметилметакрилату при остеопорозі може виникати зона резорбції, що призводить до нестабільності конструкції, а саме тіло хребця може компресійно деформуватися. Крім того, канюльовані гвинти високовартісні, що обмежує їх застосування. Недостатня міцність фіксації конструкції та її висока вартість спонукають до пошуку альтернативних, менш вартісних
Зо способів фіксації хребта на тлі остеопорозу.
Найбільш близьким аналогом до запропонованого способу є спосіб фіксації транспедикулярного гвинта у тілі хребця при остеопорозі хребта, який передбачає встановлення у тіло хребця звичайного транспедикулярного гвинта та введення кісткового цементу, при цьому тіло хребця на дві третини його об'єму заповнюють кістковим цементом, який вводять через спеціальну голку задньо-боковим доступом у поперековому відділі хребта чи інтеркостовертебральним у грудному (Патент України Мо 104846, МПК АбЄ1В 17/56, 2016 р.
Суттєвим недоліком такого способу фіксації є потреба у великій кількості кісткового цементу, а також непередбачена можливість зсуву спеціальної голки через низьку мінеральну щільність кісткової тканини, що у підсумку знижує надійність стабільної фіксації гвинта.
Задачею запропонованої корисної моделі є підвищення надійності фіксації гвинта та зниження витрат кісткового цементу.
Поставлена задача вирішується тим, що спосіб фіксації транспедикулярного гвинта у тілі хребця при остеопорозі хребта, який включає встановлення у тіло хребця звичайного транспедикулярного гвинта та введення отверджувача на дві третини об'єму тіла хребця, при цьому отверджувач вводять за допомогою устаткування із задньо-боковим доступом у поперековому відділі хребта, згідно з корисною моделлю, як устаткування для введення отверджувача використовують комплект, який виконують з трубчастого розширювача м'яких тканин, до зовнішньої сторони якого біля торця жорстко прикріплюють тримач, а середину розширювача м'яких тканин споряджують знімними рухомим вкладишами, перший з яких виготовляють у вигляді з'єднаної хвостовиком з приводом фрези, а другий - у вигляді канюлі, крізь яку після вилучення з розширювача м'яких тканин фрези, вводять отверджувач.
Як отверджувач використовують суміш кісткового цементу, наприклад, поліметилметакрилат та крихти кісткової тканини хребця, що утворюються під час фрезерування.
Спосіб фіксації транспедикулярного гвинта у тілі хребця при остеопорозі хребта реалізують таким чином.
При попередньо виконаних підготовчих етапах хірургічного оперативного втручання під постійним візуальним контролем за допомогою електронно-оптичного перетворювача крізь правий та лівий корені дужки хребця вводять звичайні транспедикулярні гвинти та із задньо- боковим доступом у поперековий відділ хребта вводять трубчастий розширювач м'яких тканин, 60 всередину якого заздалегідь встановлюють фрезу, вмикають її привод та здійснюють нею обробку кісткових тканин, після чого фрезу вилучають з розширювача, а замість фрези вводять канюлю усередину корпусу розширювача м'яких тканин. У канюлю шприцом під тиском подають кістковий цемент, який змішується з крихтами кісткової тканини, що утворилися під час фрезерування. Суміш крихт кісткової тканини та кісткового цементу заповнює порожнину тіла хребця на дві третини його об'єму з акцентуванням заповнення навколо транспедикулярних гвинтів. Завдяки наявності тримача на зовнішній поверхні трубчастого розширювача, робочий кінець канюлі можна дещо зсовувати для оптимізації простору подачі суміші безпосередньо до зони розташування транспедикулярних гвинтів. Такий зсув дає можливість підвищити міцність фіксації транспедикулярних гвинтів після застигання суміші.
В Обласному центрі ортопедії, травматології та вертебрології КЗ "Рівненська обласна клінічна лікарня" застосування запропонованого способу здійснювали протягом достатньо тривалого часу для 65 хворих, в яких діагностовано дегенеративно-дистрофічне ураження хребта на тлі остеопорозу. Лікарська практика свідчить, що при контрольних оглядах 6-9-12 місяців резорбції кісткової тканини не відмічалася, фіксації транспедикулярних конструкцій стабільна. Дислокації транспедикулярних гвинтів не відмічалися.

Claims (2)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Спосіб фіксації транспедикулярного гвинта у тілі хребця при остеопорозі хребта, який включає встановлення у тіло хребця звичайного транспедикулярного гвинта та введення отверджувача на дві третини об'єму тіла хребця, при цьому отверджувач вводять за допомогою устаткування із задньо-боковим доступом у поперековому відділі хребта, який відрізняється тим, що як устаткування для введення отверджувача використовують комплект, який виконують з трубчастого розширювача м'яких тканин, до зовнішньої сторони якого біля торця жорстко прикріплюють тримач, а середину розширювача м'яких тканин споряджують знімними рухомим вкладишами, перший з яких виготовляють у вигляді з'єднаної хвостовиком з приводом фрези, а другий - у вигляді канюлі, крізь яку після вилучення з розширювача м'яких тканин фрези, вводять отверджувач.
2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що як отверджувач використовують суміш кісткового Зо цементу, наприклад поліметилметакрилат та крихти кісткової тканини хребця, що утворюються під час фрезерування. 0 КомпютернаверсткаА, Крижанівський (00000000 Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України,
вул. М. Грушевського, 12/2, м. Київ, 01008, Україна ДП "Український інститут інтелектуальної власності", вул. Глазунова, 1, м. Київ - 42, 01601
UAU201909422U 2019-08-19 2019-08-19 Спосіб фіксації транспедикулярного гвинта у тілі хребця при остеопорозі хребта UA141187U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201909422U UA141187U (uk) 2019-08-19 2019-08-19 Спосіб фіксації транспедикулярного гвинта у тілі хребця при остеопорозі хребта

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201909422U UA141187U (uk) 2019-08-19 2019-08-19 Спосіб фіксації транспедикулярного гвинта у тілі хребця при остеопорозі хребта

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA141187U true UA141187U (uk) 2020-03-25

Family

ID=71115462

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201909422U UA141187U (uk) 2019-08-19 2019-08-19 Спосіб фіксації транспедикулярного гвинта у тілі хребця при остеопорозі хребта

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA141187U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP3236938B2 (ja) 癒着安定化チャンバ
US8343200B2 (en) Orthopedic screw system
Heini et al. Percutaneous transpedicular vertebroplasty with PMMA: operative technique and early results: a prospective study for the treatment of osteoporotic compression fractures
US7963967B1 (en) Bone preparation tool
US8388690B2 (en) Osteotomy system
US20070055257A1 (en) Cannulated screw access system
US20110264098A1 (en) Minimally invasive systems, devices, and surgical methods for performing arthrodesis in the spine
WO2011014135A2 (en) Interlocked double sacrum screw system
Hamilton et al. Technical difficulty of metal removal after LISS plating
US20090254132A1 (en) Devices and methods for the treatment of bone fracture
Jacob et al. Biomechanical comparison of single-and dual-lead pedicle screws in cadaveric spine
UA141187U (uk) Спосіб фіксації транспедикулярного гвинта у тілі хребця при остеопорозі хребта
RU2517574C1 (ru) Способ хирургического лечения повреждений атланто-аксиального сегмента позвоночника
Rosner et al. Thoracic pedicle screw fixation for spinal deformity
BR112021006098A2 (pt) sistema de redução de fratura óssea longa
RU2438611C1 (ru) Способ накостного остеосинтеза длинных трубчатых костей конечностей
RU2706140C1 (ru) Канюлированный винт для малоинвазивного остеосинтеза нестабильных повреждений тазового кольца
Sugimoto et al. Posterior spinal fusion using a pedicle nail system with polymethylmethacrylate in a paraplegic patient after vertebral collapse caused by osteoporosis
RU2543854C1 (ru) Способ артродезирования крестцово-подвздошного сочленения
RU2411017C1 (ru) Способ пластики тела сломанного позвонка
Schildhauer et al. Triangular osteosynthesis for unstable sacral fractures
RU2462203C1 (ru) Способ хирургического лечения спинального стеноза поясничного отдела позвоночника и устройство для его осуществления
RU2585743C1 (ru) Способ малоинвазивного остеосинтеза канюлированными винтами переломов вертлужной впадины
Unterweger et al. Hybrid stabilization of thoracic spine fractures with sublaminar bands and transpedicular screws: description of a surgical alternative and review of the literature
RU146982U1 (ru) Транспедикулярный винт