UA141013U - Трибоелектричний сепаратор - Google Patents

Трибоелектричний сепаратор Download PDF

Info

Publication number
UA141013U
UA141013U UAU201904710U UAU201904710U UA141013U UA 141013 U UA141013 U UA 141013U UA U201904710 U UAU201904710 U UA U201904710U UA U201904710 U UAU201904710 U UA U201904710U UA 141013 U UA141013 U UA 141013U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
particles
possibility
triboelectric
mixture
polymers
Prior art date
Application number
UAU201904710U
Other languages
English (en)
Inventor
Дмитро Андрійович Лозін
Валентин Володимирович Нітяговський
Павло Сергійович Гайдук
Володимир Андрійович Мащенко
Андрій Васильович Гончар
Original Assignee
Дмитро Андрійович Лозін
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Дмитро Андрійович Лозін filed Critical Дмитро Андрійович Лозін
Priority to UAU201904710U priority Critical patent/UA141013U/uk
Publication of UA141013U publication Critical patent/UA141013U/uk

Links

Landscapes

  • Battery Electrode And Active Subsutance (AREA)

Abstract

Трибоелектричний сепаратор містить пристрій трибоелектричного заряджання суміші частинок різного типу полімерів, подавальний лоток, електроди протилежної полярності, один з яких осаджувальний, що виконаний у вигляді металевого циліндра з можливістю обертання навколо власної осі, а інший - відхиляючий, встановлений над збіжною частиною осаджувального електрода. На осаджувальному електроді розміщена нескінченна полімерна стрічка з можливістю охоплення осаджувального електрода і додатково встановленого натяжного циліндра та з можливістю обертання разом з ними, пристрій трибоелектричного зарядження виконаний у вигляді короба, всередині якого розміщений шнек з можливістю обертання навколо власної осі.

Description

Корисна модель стосується трибоелектричних сепараторів, які використовуються для розділення частинок суміші різного типу полімерів за їх електричними властивостями і отримання однокомпонентних полімерних концентратів.
Відомий трибоелектричний сепаратор (1Ї, що містить пристрій для трибоелектричного заряджання частинок суміші різного типу полімерів, подавальний лоток, пристрій для електростатичного розділення частинок суміші полімерних матеріалів, який складається з електродів протилежної полярності один з яких осаджувальний, виконаний у вигляді металевого циліндра з можливістю обертання навколо горизонтальної осі, а інший відхильний, встановлений над збіжною частиною осаджувального електрода. До відхильного електрода прикладають від'ємний потенціал джерела постійного струму високої напруги. Трибоелектричне зарядження частинок суміші різного типу полімерів здійснюється порціями.
Трибоелектричний сепаратор (1| є найбільш близьким до запропонованого за сукупністю ознак та результатом, що досягається, і вибраний за найближчий аналог.
Сепаратору-найближчому аналогу властиві такі недоліки. 1. Так як в процесі сепарації трибозаряджання частинок суміші різного типу полімерів проводиться порціями і триває деякий час, відповідно, сам процес сепарації не є безперервним, що знижує його продуктивність. 2. При вивантаженні заряджених частинок суміші різного типу полімерів на металевий осаджувальний електрод відбувається процес розрядження окремих частинок, що мають негативний заряд, при встановленні стійкого контакту з поверхнею осаджувального електрода.
Враховуючи те, що електричний опір стійкого контакту між поверхнею металевого електрода і негативно зарядженою частинкою невеликий, тривалість розрядження таких частинок практично миттєва. В такому випадку окремі частинки, що втратили електричний заряд, рухаються за траєкторією, некерованою впливом електростатичного поля, створеного електродами протилежної полярності.
При таких умовах знижується ефективність процесу сепарації, який характеризується показниками, такими як масова частка корисного компонента в полімерному концентраті (концентратах), вихід (виходи) концентрату (концентратів).
Вказані недоліки усуваються в запропонованому трибоелектричному сепараторі.
Зо В основу корисної моделі поставлена задача в трибоелектричному сепараторі підвищити його продуктивність і ефективність сепарації шляхом реалізації неперервного процесу трибоелектричного заряджання частинок суміші різного типу полімерів та усунення можливості утворення стійкого омічного контакту між негативно зарядженою частинкою та металевою поверхнею осаджувального електрода.
Поставлена задача вирішується в трибоелектричному сепараторі, що містить пристрій трибоелектричного зарядження суміші частинок різного типу полімерів, подавальний лоток, електроди протилежної полярності, один з яких осаджувальний, що виконаний у вигляді металевого циліндра з можливістю обертання навколо власної осі, а інший відхильний, встановлений над збіжною частиною осаджувального електрода. Згідно з корисною моделлю, на осаджувальному електроді розміщена нескінченна полімерна стрічка з можливістю охоплення осаджувального електрода і додатково встановленого натяжного циліндра та з можливістю обертання разом з ними, пристрій трибоелектричного зарядження виконаний у вигляді короба, всередині якого розміщений шнек з можливістю обертання навколо власної осі.
Для усунення можливості утворення стійкого омічного контакту між зарядженою частинкою та металевою поверхнею осаджувального електрода застосовують нескінченну полімерну стрічку, якою охоплюють робочу поверхню осаджувального електрода і поверхню натяжного циліндра. При відсутності омічного контакту між зарядженими частинками і металевою поверхнею осаджувального електрода величина набутого заряду частинок не змінюється. В такому випадку електростатичне поле максимально впливає на траєкторії руху у робочій зоні трибоелектричного сепаратора заряджених частинок суміші різного типу полімерів, що є позитивним фактором для підвищення ефективності сепарації.
Крім того, застосування конструкції із осаджувального електрода, натяжного циліндра та нескінченної полімерної стрічки, яка їх охоплює, дає можливість розмістити моношаром заряджені частинки суміші полімерів різного типу при їх вивантаженні з подавального лотка на нескінченну полімерну стрічку та позбутися стрибкоподібних рухів при транспортуванні їх у робочу зону трибоелектричного сепаратора. При цьому коефіцієнт тертя частинок різного типу полімерів з поверхнею нескінченної полімерної стрічки більший, ніж із металевою поверхнею осаджувального електрода. Це запобігає проковзуванню цих частинок при їх обертальному русі відносно осі осаджувального електрода до моменту відриву від нескінченної полімерної стрічки бо у робочій зоні трибоелектричного сепаратора. Статичне положення заряджених частинок суміші полімерів різного типу відносно нескінченної полімерної стрічки у робочій зоні сепаратора гарантує оптимальні умови для їх розділення, що також підвищує ефективність сепарації.
Виконання пристрою трибоелектричного зарядження у вигляді короба, всередині якого розміщений шнек з можливістю постійного обертання навколо власної осі, забезпечує неперервний процес трибоелектричного зарядження частинок суміші різного типу полімерів, який відбувається за час їх проходження всередині короба пристрою трибоелектричного зарядження. Рух цих частинок здійснюється під впливом дії шнека пристрою трибоелектричного зарядження. Швидкість обертання шнека, довжина короба підбираються емпірично для різних сумішей за умови отримання максимально можливої різниці між протилежними за знаком зарядами частинок суміші різного типу полімерів. При неперервному процесі трибозарядження частинок досягається і неперервний процес сепарації заряджених частинок суміші різного типу полімерів, що сприяє з одного боку підвищенню продуктивності сепаратора, а з іншого - встановлює практично незмінний розподіл за величиною електричних зарядів контактуючих частинок суміші різного типу полімерів, що гарантує стабільність процесу сепарації, підвищуючи тим самим його ефективність.
Суть корисної моделі пояснюється кресленнями.
На кресленні схематично зображено трибоелектричний сепаратор.
Трибоелектричний сепаратор (креслення) містить пристрій трибоелектричного зарядження 1 частинок суміші різного типу полімерів, що виконаний у вигляді короба 2, всередині якого розміщений шнек 3 з можливістю обертання навколо власної осі, подавальний лоток 4, електроди протилежної полярності, один з яких відхиляючий 5 підключений до джерела постійного струму високої напруги б і розміщений над збіжною частиною іншого - осаджувального електрода 7, виконаного у вигляді металевого циліндра з можливістю обертання навколо власної осі, натяжний циліндр 8, нескінченна полімерна стрічка 9, розміщена на осаджувальному електроді 7 і натяжному циліндрі 8 з можливістю їх охоплення і обертання разом з ними, приймач 10 з відсіками для просепарованих частинок суміші різних типів полімерів.
Шнек З пристрою трибоелектричного зарядження 1 з'єднаний із привідним механізмом 11, який забезпечує його обертовий рух.
Осаджувальний електрод 7 з'єднаний з привідним двигуном 12 для приведення його в обертовий рух.
Запропонований трибоелектричний сепаратор працює наступним чином.
Привідним двигуном 12 приводять в обертовий рух з кутовою швидкістю 0) осаджувальний електрод 7 і натяжний циліндр 8, які з'єднані між собою нескінченною полімерною стрічкою 9 (креслення). Включають джерело постійного струму високої напруги б та з'єднаний з ним, відхиляючий електрод 5. Полярність електродів 5 і 7 задають в залежності від типу та об'ємного вмісту компонентів суміші, що сепарується. Оптимальну величину напруги визначають емпірично для кожної конкретної суміші.
Вхідний продукт у вигляді частинок суміші різного типу полімерів постійно подають у короб 2 пристрою трибоелектричного зарядження 1. Вмикають привідний механізм 11, який приводить в обертовий рух шнек 3.
Частинки суміші різного типу полімерів рухаються всередині короба 2 під дією шнека З пристрою трибоелектричного зарядження 1. В результаті тертя між собою і стінками короба 2 пристрою трибоелектричного зарядження 1 відбувається електризація цих частинок. Після проходження всієї довжини короба 2 частинки одного (одних) типу(ів) полімеру набувають від'ємного, іншого (інших) - додатного електричних зарядів певної величини. З пристрою трибоелектричного зарядження 1 заряджені частинки суміші різного типу полімерів через подавальний лоток 4 подають на нескінченну полімерну стрічку 9, на якій їх транспортують в робочу зону трибоелектричного сепаратора, де відбувається розділення суміші на потоки частинок за типами полімерів. Ці потоки направляють у відповідні відсіки приймача 10.
Використання запропонованої конструкції трибоелектричного сепаратора дає можливість підвищити продуктивність сепаратора та ефективність сепарування частинок суміші різного типу полімерів порівняно з найближчим аналогом.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Трибоелектричний сепаратор, що містить пристрій трибоелектричного заряджання суміші частинок різного типу полімерів, подавальний лоток, електроди протилежної полярності, один з яких осаджувальний, що виконаний у вигляді металевого циліндра з можливістю обертання
    60 навколо власної осі, а інший - відхиляючий, встановлений над збіжною частиною осаджувального електрода, який відрізняється тим, що на осаджувальному електроді розміщена нескінченна полімерна стрічка з можливістю охоплення осаджувального електрода і додатково встановленого натяжного циліндра та з можливістю обертання разом з ними, пристрій трибоелектричного зарядження виконаний у вигляді короба, всередині якого розміщений шнек з можливістю обертання навколо власної осі. -х ке хо - 8, 0-3 ре щи чек х їх Кох у | сш ; «0 о К с а х й м асо,
UAU201904710U 2019-05-02 2019-05-02 Трибоелектричний сепаратор UA141013U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201904710U UA141013U (uk) 2019-05-02 2019-05-02 Трибоелектричний сепаратор

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201904710U UA141013U (uk) 2019-05-02 2019-05-02 Трибоелектричний сепаратор

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA141013U true UA141013U (uk) 2020-03-25

Family

ID=71115353

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201904710U UA141013U (uk) 2019-05-02 2019-05-02 Трибоелектричний сепаратор

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA141013U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US3493109A (en) Process and apparatus for electrostatically separating ores with charging of the particles by triboelectricity
US4520754A (en) Process and apparatus for electrostatic application of liquids or powders on substances or objects
US6903294B1 (en) Apparatus for separating plastic chips
EP1052022A1 (en) Selector
US5542543A (en) Electrostatic separation and classification apparatus
US6415929B1 (en) Method of separating plastic
US6467628B1 (en) Plastic chip separator
UA141013U (uk) Трибоелектричний сепаратор
EP2576071B1 (en) A method and a device for separating particles of a determined synthetic material from particles of different synthetic materials
US11305295B2 (en) Method and device for the electrostatic separation of granular materials
JPH11123346A (ja) プラスチック選別装置
SU1005939A1 (ru) Устройство дл электростатического напылени порошковых материалов
JPH09299830A (ja) プラスチックの選別方法および装置
RU2719683C1 (ru) Электростатический сепаратор
SE531307C2 (sv) Anläggning för att låta framställa ett långsträckt metallämne
RU188448U1 (ru) Электростатический сепаратор
JPS5768155A (en) Electrostatic sorter
JP2001129434A (ja) プラスチック選別装置
US3426895A (en) Method and apparatus for electrostatic separation
JP2004195303A (ja) 静電分離設備
SU564883A1 (ru) Электрический сепаратор
SU1722997A1 (ru) Питатель дл сыпучих материалов
JPH0871453A (ja) 異種樹脂材の静電選別装置
Murata et al. Enhancement of frictional charging characteristics of polymer powder by plasma treatment
SU862988A1 (ru) Способ электросепарации сыпучих материалов