UA139398U - Спосіб дренування пельвіоректального простору при гострому парапроктиті - Google Patents

Спосіб дренування пельвіоректального простору при гострому парапроктиті Download PDF

Info

Publication number
UA139398U
UA139398U UAU201904286U UAU201904286U UA139398U UA 139398 U UA139398 U UA 139398U UA U201904286 U UAU201904286 U UA U201904286U UA U201904286 U UAU201904286 U UA U201904286U UA 139398 U UA139398 U UA 139398U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
space
pelviorectal
drainage
spaces
ischiorectal
Prior art date
Application number
UAU201904286U
Other languages
English (en)
Inventor
Олег Євгенович Каніковський
Андрій Васильович Осадчий
Олександр Андрійович Коцюра
Original Assignee
Вінницький Національний Медичний Університет Ім. М.І. Пирогова
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Вінницький Національний Медичний Університет Ім. М.І. Пирогова filed Critical Вінницький Національний Медичний Університет Ім. М.І. Пирогова
Priority to UAU201904286U priority Critical patent/UA139398U/uk
Publication of UA139398U publication Critical patent/UA139398U/uk

Links

Landscapes

  • Media Introduction/Drainage Providing Device (AREA)

Abstract

Спосіб дренування пельвіоректального простору при гострому парапроктиті включає розкриття пельвіоректального простору з боку промежини через підшкірний, ішіоректальний простори, а також розкриття у поздовжньому напрямку тазово-прямокишкового простору. Також розкривають пельвіоректальний простір з боку передньої черевної стінки, проводячи тупфер через пельвіоректальний простір в пахову ділянку і розсікаючи на тупфері поздовжню шкіру, передню та передміхурову фасції. Заводять в пельвіоректальний та ішіоректальний простори через пахову ділянку перфоровану силіконову трубку з поролоновою губкою навколо перфорованих отворів і здійснюють крапельне зрошування антисептиками та дренування через всі вражені клітковинні простори таза, а також активну аспірацію вмісту в контейнер портативною системою.

Description

Корисна модель належить до медицини, а саме невідкладної колопроктології, і може бути використана при лікуванні хворих на гострий пельвіоректальний парапроктит, флегмони таза.
За даними ведучих клінік і закордонних досліджень, гострий парапроктит складає близько 0,5-4 956 серед хворих із загально-хірургічною патологією, а в структурі проктологічних захворювань 20-40 95 |Гинюк В.А. Комплексньй подход к лечению пациентов с острьм парапроктитом с применением фототерапии / Гинюк В.А., Рьічагов Г.П. // Новости хирургии. - 2011. - Мо 6. - С. 70-75
Проблема лікування гострого парапроктиту залишається актуальною і в теперішній час, так як показник захворюваності серед хворих на гострий парапроктит у працездатному віці варіює від 6,1 до 22 95. |(ЗийПіагом В.5. Тгеаїтепі ої рагаргосійіх саизей Бу аззосіайопв 5. Ацтеив м/п рг.
МиїЇдатіз, МогдапеПатогадапії апа Епієгобасієг адаоі./ В.5. З!агом, М.А. Мипаїіпом, 2.2. Саріашіп,
А.А. Сзарагакитапома// Мевзіпік Ій2Нппо-Ога"єКодо дозидагвімепподо пімегойейа. Зеніа:
ОБгагомапіє, 24дгамооКНгапепіє, Тігіснез5Каїа Киїїтига, 2012; 8 (267): 70-73.
Серед існуючих відомих способів дренування гострого пельвіоректального парапроктиту є розкриття та дренування гнійника на промежині, півмісяцевий основний розріз над проекцією абсцесу, відступивши від анального каналу не менше З см. Розсікають шкіру, підшкірну та ішіоректальну клітковину. Поздовжнім розрізом розсікають м'язову тканину поверхні діафрагми таза і розкривають пельвіоректальний простір. (Федоров В.И., Ривкин В.Л. Клиническая оперативная колопроктология. Москва. - "Медицина". - 1994. - С. 423 - б. 343).
Цей спосіб є недостатньо ефективний, так як глибоко розташований параректальний простір погано візуалізується в післяопераційному періоді, в більшості випадків додатково, за допомогою ультрасонографічного обстеження.
Недоліки даного способу: виділення з рани пасивно стікають під пацієнта, що порушує гігієнічні норми та комфорт під час лікування пацієнта; хворий потребує додаткового нагляду; тампоновані рани обмежують в рухах пацієнта та приковують до ліжка; вкрай болючі перев'язки з використанням тампонів та додаткові перев'язки після кожного акту дефекації, які самостійно пацієнт виконати не може.
Зо У сучасному веденні гнійно-некротичних уражень перевага віддається активній аспірації вмісту післяопераційних ран.
В основу корисної моделі поставлена задача удосконалити вид адекватної санації та дренування пельвіоректального простору при гострому пельвіоректальному парапроктиті.
Поставлена задача вирішується тим, що у способі дренування пельвіоректального простору при гострому парапроктиті, що включає розкриття пельвіоректального простору з боку промежини через підшкірний, ішіоректальний простори, а також розкриття у поздовжньому напрямку тазово-прямокишкового простору, згідно з корисною моделлю, також розкривають пельвіоректальний простір з боку передньої черевної стінки, проводячи тупфер через пельвіоректальний простір в пахову ділянку і розсікаючи на тупфері поздовжню шкіру, передню та передміхурову фасцію, заводять в пельвіоректальний та ішіоректальний простори через пахову ділянку перфоровану силіконову трубку з поролоновою губкою навколо перфорованих отворів і здійснюють крапельне зрошування антисептиками та дренування через всі вражені клітковинні простори тазу, а також активну аспірацію вмісту в контейнер портативною системою.
У способі виконують розкриття пельвіоректального простору з боку промежини через підшкірний, ішіоректальний простори та в поздовжньому напрямку розкривають тазово- прямокишковий простір, далі тупфер проводять через пельвіоректальний простір у пахову ділянку, де "на тупфері" розсікають поздовжньо шкіру, передню та передміхурову фасцію та розкривають пельвіоректальний простір зі сторони передньої черевної стінки, монтують систему крапельного зрошування антисептиками та дренування перфорованою силіконовою трубкою з поролоновою губкою навколо перфорованих отворів через всі уражені клітковинні простори тазу, та активною аспірацією вмісту в контейнер портативною системою КСІ асії М.А.б.
Така модель дренування просторів дозволяє постійно проводити санацію порожнин та контролювати об'єм виділень з рани. Система встановлюється на 48-72 години, що забезпечує відсутність болючих перев'язок. Хворий мобільний і не потребує особливого догляду та може самостійно себе обходити.
Клінічний приклад виконання запропонованого способу дренування пельвіоректального парапроктиту проточно-промивною системою з активною аспірацією.
Хворий С., Мо 1062, 53 роки, госпіталізований в хірургічне відділення Вінницької центральної клінічної лікарні 12.02.18 р. в 12:00 з діагнозом гострий розкритий парапроктит. Скарги на болі в бо анальному каналі, припухлість, почервоніння правої сідниці, гнійні виділення з отвору біля анального каналу, підвищення температури до 39,5, озноб, загальна слабкість. Із анамнезу відомо, що хворіє протягом тижня, а гнійні виділення з'явились пару годин тому.
Лабораторні обстеження: Група крові ВО) ВН), гемоглобін 120 г/л, лейкоцити 11,5х109/л,
ШОЕ 40 мм/год., цукор 6,4 мм/л, білок крові 64,5 г/л, сечовина - 9,3, креатинін - 0,09 (від 12.02.18 р.)
В ургентному порядку взятий в операційну. Об'єктивно на 7 годинах інфільтрат розмірами 5х7 см з перфоративним отвором в 2 см. Від анального каналу на 7 годинах, гнійні виділення з рани. Під СМА виконано розріз до 7 см в проекції розм'якшення. Тупим та гострим шляхом розкрито підшкірний та ішіоректальний простір, отримано до 150 мл гнійного вмісту, некротично- змінені тканини видалено. Проведена санація порожнин. При резізії ішіоректального простору гнійник поширений в тазовопрямокишковий простір. У поздовжньому напрямку розкрили пельвіоректальний простір. Тупфер провели через пельвіоректальний простір в пахову ділянку, де на тупфері розсікли поздовжньо шкіру, передню та передміхурову фасцію та розкрили пельвіоректальний простір. Санацію порожнин виконали від пахової ділянки антисептиками в об'ємі 1,5 літра до чистих промивних вод. Стійкий гемостаз досягнуто прошиванням та перев'язкою кровоточивих судин, та електрокоагуляцією мілких судин. Виконано висічення внутрішнього отвору парапроктиту. Пряму кишку тампонували марлевим тампоном з маззю та газовідвідною трубкою. Змонтували промивну крапельну систему санації та активної аспірації з параректальних просторів. Для цього використали дренажну трубку 1 діаметром 1 см із перфорованими отворами, яка заведена в пельвіоректальний та ішіоректальний простір через пахову ділянку та підключена система подачі антисептика 2. Створено герметизм за допомогою клейкої плівки З в паховій ділянці. (Фіг. 1). З боку промежини в порожнину параректальних просторів заведено силіконову трубку з перфорованими отворами 4, яка проходить через поролонову губку 5, розмірами підігнану до об'єму порожнини (Фіг. 2). Клейкою плівкою З створено герметизм з боку промежини. Підключений активний портативний вакуумний аспіратор КСІ асії М.А.б. 6 з мінімальним тиском всмоктування 20 мм. вод. ст., до відвідної перфорованої силіконової дренажної трубки, який коригується рівнем больового синдрому (Фіг. 3). Система функціонує по такій схемі: активна аспірація протягом 2 годин, після чого зупинка роботи апарату з перекриванням пластиковим затискачем привідної трубки та проведення
Зо крапельного зрошування порожнин протягом 2-3 хв. 20-50 мл розчину антисептика, після чого знімають затискач та повторно проводять активну аспірацію. Проточно-промивна система функціонувала протягом 48 годин. Відмічається відсутність болючих перев'язок та проводиться постійний контроль виділень з рани. Хворий на наступну добу активний, зупинку аспірації та введення антисептика проводив самостійно.
Післяопераційний діагноз: Гострий гнилісно-некротичний пельвіоректальний парапроктит.
Ускладнення: Флегмона таза.
Операція: Розкриття та дренування парапроктиту проточно-промивною системою та активною аспірацією. Висічення внутрішнього отвору парапроктиту.
Хворий знаходився на стаціонарному лікуванні 20 днів.
Запропонований спосіб дренування глибоких клітковинних просторів дозволяє контролювати кількість виділень та проводити адекватну санацію порожнин із активним видаленням вмісту, скорочує кількість перев'язок, забезпечує безболісність при перев'язках, скорочує терміни очищення рани від некротичних тканин, та стимулює і покращує ріст грануляційних тканин, скорочуючи терміни лікування пацієнта.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Спосіб дренування пельвіоректального простору при гострому парапроктиті, що включає розкриття пельвіоректального простору з боку промежини через підшкірний, ішіоректальний простори, а також розкриття у поздовжньому напрямку тазово-прямокишкового простору, який відрізняється тим, що також розкривають пельвіоректальний простір з боку передньої черевної стінки, проводячи тупфер через пельвіоректальний простір в пахову ділянку і розсікаючи на тупфері поздовжню шкіру, передню та передміхурову фасцію, заводять в пельвіоректальний та ішіоректальний простори через пахову ділянку перфоровану силіконову трубку з поролоновою губкою навколо перфорованих отворів і здійснюють крапельне зрошування антисептиками та дренування через всі вражені клітковинні простори таза, а також активну аспірацію вмісту в контейнер портативною системою.
UAU201904286U 2019-04-22 2019-04-22 Спосіб дренування пельвіоректального простору при гострому парапроктиті UA139398U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201904286U UA139398U (uk) 2019-04-22 2019-04-22 Спосіб дренування пельвіоректального простору при гострому парапроктиті

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201904286U UA139398U (uk) 2019-04-22 2019-04-22 Спосіб дренування пельвіоректального простору при гострому парапроктиті

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA139398U true UA139398U (uk) 2020-01-10

Family

ID=71117313

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201904286U UA139398U (uk) 2019-04-22 2019-04-22 Спосіб дренування пельвіоректального простору при гострому парапроктиті

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA139398U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
RU62504U1 (ru) Устройство для дренирования средостения
Banasiewicz et al. Portable vac therapy improve the results of the treatment of the pilonidal sinus–randomized prospective study
Qiu et al. Therapeutic efficacy of vacuum sealing drainage-assisted irrigation in patients with severe multiple-space infections in the oral, maxillofacial, and cervical regions
WO2017219429A1 (zh) 一种妇科疾病治疗兼经期卫生用海绵
UA139398U (uk) Спосіб дренування пельвіоректального простору при гострому парапроктиті
RU2452535C1 (ru) Способ лечения хронического цистита
RU125853U1 (ru) Устройство для местного лечения воспалительных заболеваний полости матки
HOMMA Anaerobic orbital abscess/cellulitis in a Yorkshire Terrier dog
CN201127640Y (zh) 包皮环切器
Kanikovskyi et al. Therapeutic tactics in the deep forms of rectal abscesses complicated by fournie gangrene
RU2709229C1 (ru) Способ лечения "тонкого" эндометрия
RU2587034C1 (ru) Способ комплексного лечения послеродовых эндометритов при несостоятельности швов на матке после кесарева сечения методом управляемого отрицательного давления
RU2311184C2 (ru) Способ лечения эктопии шейки матки у девушек-подростков
RU2350278C1 (ru) Способ взятия соскоба из мужской уретры
RU2816058C1 (ru) Способ органосохраняющего лечения акушерского перитонита после абдоминальных родов с использованием вакуум-ассистированной лапаростомии
Ladlow Surgical drains in wound management and reconstructive surgery
RU2802504C1 (ru) Способ лечения гематокольпоса при аплазии нижней и средней трети влагалища и профилактики его рецидивирования
Skillern XXXII Osteomyelitic Invasion of the Frontal Bone following Frontal Sinus Disease
RU2735677C2 (ru) Способ местного лечения послеоперационных наружных тонкокишечных свищей
Wang et al. A Case Report of Hide-Line-Suture-Prosthesis Repair for Anal Fistula
RU2453274C1 (ru) Способ выбора тактики лечения родильниц с послеродовыми гнойно-септическими заболеваниями
RU165445U1 (ru) Устройство для лечения острого гнойного парапроктита
RU2451490C1 (ru) Способ хирургического лечения свищей прямой кишки с применением биопластического материала
RU2438638C2 (ru) Способ интраоперационной диагностики проходимости естественных соустий тимпанальной диафрагмы у больных хроническим средним отитом с аттикальными ретракционными карманами барабанной перепонки
RU2268044C1 (ru) Способ лечения генитальных свищей