UA138581U - Морозиво з комбінованим складом сировини на кисломолочній основі - Google Patents

Морозиво з комбінованим складом сировини на кисломолочній основі Download PDF

Info

Publication number
UA138581U
UA138581U UAU201903045U UAU201903045U UA138581U UA 138581 U UA138581 U UA 138581U UA U201903045 U UAU201903045 U UA U201903045U UA U201903045 U UAU201903045 U UA U201903045U UA 138581 U UA138581 U UA 138581U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
ice cream
stabilizer
composition
ratio
leaven
Prior art date
Application number
UAU201903045U
Other languages
English (en)
Inventor
Ігор Миколайович Устименко
Галина Євгеніївна Поліщук
Вікторія Ярославівна Сапіга
Original Assignee
Національний Університет Харчових Технологій
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Національний Університет Харчових Технологій filed Critical Національний Університет Харчових Технологій
Priority to UAU201903045U priority Critical patent/UA138581U/uk
Publication of UA138581U publication Critical patent/UA138581U/uk

Links

Landscapes

  • Confectionery (AREA)

Abstract

Склад морозива з комбінованим складом сировини на кисломолочній основі містить жировий компонент, сухе знежирене молоко, цукор, стабілізатор, закваску та воду питну. Як жировий компонент застосовується харчова емульсія на основі купажованої олії, як стабілізатор застосовується казеїнат натрію та казеїнат кальцію за співвідношенням 1:1, як закваска використовується закваска, що складається з пробіотичних штамів молочнокислих та біфідобактерій Bifidobacterium longum, Lactococcus lactis subsp. diacetilactis, Streptococcus salivarius subsp. mhermophilus, Lactobacillus delbrueckii subsp. Bulgaricus, та додатково містить концентрат сироваткових білків.

Description

Корисна модель належить до молочної промисловості та може бути використана для виробництва морозива з комбінованим складом сировини.
Відомий склад морозива кисломолочного, який включає сухе знежирене молоко, цукор, стабілізатор, закваску та воду питну (Оленев Ю.А. Справочник по производству мороженого /Ю.А. Оленев, А.А. Творогова, Н.В. Казакова, Л.Н. Соловьева - М.: ДеЛи принт, 2004. - 798 с., С. 613-615).
Недоліками даного складу є застосування желатину як стабілізатора, який має слабку технологічну ефективність як структуроутворювача та має низькі емульгуючі властивості, у разі чого морозиво буде мати неоднорідну, грубу консистенцію та низьку збитість. Як закваску використовують закваску молочну на кефірних грибках, яка не має у своєму складі корисних для організму біфідобактерій, які позитивно впливають на мікрофлору кишечника. В той же час, використання даної закваски призведе до неоднорідної консистенції в готовому продукті з кислуватим смаком та ароматом. Вказані недоліки відомого складу свідчать про вади органолептичних і фізико-хімічних показників та низьку харчову цінність готового продукту.
Відомий склад морозива, який включає жировий компонент, сухе знежирене молоко, цукор, стабілізатор та воду питну (Типова технологічна інструкція з виробництва морозива молочного, вершкового, пломбір; плодово-ягідного, ароматичного, щербету, льоду; морозива з комбінованим складом сировини "ТТІ 31 748658-1-200771.
Проте, недоліками існуючого складу є застосування високовартісного жирового компоненту - молочного жиру, який насамперед підвищує собівартість готової продукції та не містить у своєму складі необхідних для організму людини поліненасичених жирних кислот, які проявляють позитивний ефект на функціювання організму людини. Також, готовий продукт даного складу буде мати низький вміст білку. Вказані недоліки свідчать про те, що готовий продукт має низьку харчову цінність.
В основу корисної моделі поставлена задача розширення асортиментного ряду морозива удосконаленням складу морозива з комбінованим складом сировини на кисломолочній основі за рахунок використання жирового компонента - харчової емульсії на основі купажованої олії, збалансованої за жирнокислотним складом з масовою часткою жиру 50 95, стабілізатора- казеїнату натрію та казеїнату кальцію за співвідношення 1:1, закваски, що складається з пробіотичних штамів молочнокислих та біфідобактерій Вітідобасієгійт Іопайт, І асіососсиз Іасіїв 5урзр.аіасейасіїв, бігеріососси5 заїїмапйив зирз5р. тПпепторпіїи5, І асіобрасійи5 аєїбгиескії зирзгр.
Виїдайсив та концентрату сироваткових білків, що нададуть готовому продукту пробіотичних властивостей, підвищать вміст поліненасичених жирних кислот та повноцінних білків та покращать органолептичні та фізико-хімічні показники.
Поставлена задача вирішується тим, що склад морозива з комбінованим складом сировини на кисломолочній основі, який містить жировий компонент, сухе знежирене молоко, цукор, стабілізатор, закваску та воду. Згідно з корисною моделлю як жировий компонент застосовується харчова емульсія на основі купажованої олії, як стабілізатор застосовується казеїнат натрію та казеїнат кальцію за співвідношення 1:1, як закваска використовується закваска, що складається з пробіотичних штамів молочнокислих та біфідобактерій
Вітідорасієтішт Іопдит, І асіососсив5 Іасіїє 5!ирер. аіасешасіїї, Зперіососсив заїїмагіив 5!,регр. тПпепторніїи5, Іасіобасіййи5 аеїргоескКії 5!Иир5р. Виїдагісиб5. та додатково містить концентрат сироваткових білків, за наступного співвідношення компонентів, мас. б: харчова емульсія на основі 10-30,0 купажованої олії сухе знежирене молоко 9,0-11,0 цукор 14,0-16,0 казеїнат натрію та казеїнат 10-42 кальцію за співвідношення 1:1 МИ закваска, що складається з пробіотичних штамів молочнокислих та біфідобактерій Віїдобасіегійт
Іопдит, І асіососсиз |асіїв 1,0-1,2 5ирз5р.аіасейасіїв, зігеріососсиз заїїмагіи5 зирер. тПпепторпісв5, І асіобасіи5 деїргиескії зирер. Виїдагісив концентрат сироваткових білків 0,3-05 вода питна решта.
Причинно-наслідковий зв'язок між запропонованими ознаками та очікуваним технічним результатом полягає у наступному.
Як жировий компонент застосовують харчову емульсію на основі купажованої олії, збалансованої за жирнокислотним складом з масовою часткою жиру 50 95 (Патент України 115249 Україна, МПК А23С 11/08 /Устименко І.М., Поліщук Г.Є., опубл. 10.04.2017. Бюл. Мо 71.
Харчова емульсія з середнім діаметром жирових кульок не більше 2 мкм та показником стійкості 100 96 використовується у технологіях молоковмісних продуктів. Харчову емульсію використовують з метою збагачення готового продукту корисними для організму поліненасиченими жирними кислотами. Як жирова фази харчової емульсії застосовується купажована олія зі збалансованим співвідношенням поліненасичених жирних кислот омега-3 та омега-б, що позитивно впливає на організм людини. Використання харчової емульсії дасть змогу отримати готовий продукт без сторонніх присмаків та запахів, з однорідною та ніжною структурою під час зберігання.
З метою стабілізації та формування складної дисперсної структури морозива як натуральний стабілізатор використовується казеїнат натрію та казеїнат кальцію за співвідношення 1:1.
Казеїнат натрію має гелеутворюючі властивості та підвищує в'язкість. Казеїнат кальцію має емульгуючі та структуруючі властивості, зв'язує частину вільної води, збільшуючи збитість в суміші. Поєднання та використання казеїнату натрію та казеїнату кальцію за співвідношення 11 дасть змогу отримати готовий продукт зі стійкою, гомогенною структурою та ніжною консистенцією.
Для підвищення масової частки білку у готовому продукті використовують концентрат сироваткових білків.
Концентрат сироваткових білків у своєму складі має корисні для організму глобулярні білки та сироватковий альбумін. Сироваткові білюи швидко засвоюються організмом людини та виступають повноцінним білком, який містить необхідні для організму людини амінокислоти.
Також концентрат сироваткових білків запобігатиме руйнуванню структури готового продукту під час його зберігання за рахунок уповільнення утворення кристалів льоду та їх рекристалізації.
Як закваска використовується закваска, що складається з пробіотичних штамів
Зо молочнокислих та біфідобактерій Вітідобасієйит Іопдит, І асіососсив Іасіїв вирзр.аіасеїйасіїв, зігеріососсизв заїїмагив зирезр. тпепторпісив5, І асіорасійив аеїбгиескії зирер. ВиїЇдагісив.
Даний склад закваски надасть продукту пробіотичних властивостей, так як Війдобрасієгійт
Іопашт, Іасіососсив Іасії 5и!Ирзр.аіасейасіїї, Зімеріососсив заїїмапиве в5иИирер. тНепторнійсшв5,
І асюрасійив5 аеІргескії зирер. ВиЇдагісиє знищують патогенні бактерії, що провокують виразки шлунку і дванадцятипалої кишки, ефективно відновлюють мікрофлору кишечника та підвищують імунітет.
Також, використання даного штаму надає густу, однорідну консистенцію та приємний аромат у готовому продукті.
Приклади рецептур та показники якості морозива з комбінованим складом сировини на кисломолочній основі наведено у табл.
Таблиця
Приклади рецептур та показники якості морозива з комбінованим складом сировини на кисломолочній основі е| 0 Редетурао 0 - тя Я Я Т 5 2 |Сухезнежиренемолоко, 96 | 80 | 90 | 100 | 110 | 120
Казеїнат натрію та казеїнат 4 |кальцію за співвідношення 1,0 11 12 1,3 1:11, до
Продовження Таблиці
Закваска (ВійЧдобасіегійт
Іопдит, І асіюсоссиз Іасіїв вир. аіасейасіїв, | 5ігеріососсиз заїїмагіив 1,0 1,1 12 1,3 5ир5р. тпепторнпіїсв,
І асіобасіїїи5 ає!Бгиескії 5ир5р. Виїдагісив білків, 95
Хороша консистенція, Груба невисока . . . зовнішній . . : Ніжна, кремоподібна, висока | консистенція, овнішній вигляд і консистенція |збитість, й : й . . збитість та опір таненню низька збитість задовільний - : та опір таненню опір до танення мак і запах . В кислий та невиражений | кисломолочний . вершковий -о0000000О ЖЖ шИння ЄЕС, - . - Кремовий, . вкрапленням |Кремовий, рівномірний за . Ваше
Колір й й нерівномірний кристалів всією масою . за всією масою льоду
Фізико-хімічні показники готового продукту
Масова частка жиру, 96 108,8 110,3 | 119,7 121,4
Мікробіологічні показники готового продукту
Кількість молочнокислих 7 в в в в бактерій, КУО/Г 1,8410 1,24108 11,6410 2,210 3,8410
Кількість біфідобактерій, КУО/г 1,2-106 1,5-107 |2,14108| 2,7-108 2,9-108
Вміст поліненасичених жирних
Співвідношення омега-З:омега-6
Як видно з наведених у таблиці даних, для одержання морозива з комбінованим складом сировини високої якості до його складу слід вносити харчову емульсію на основі купажованої 5 олії у кількості від 10,0 до 30,0 956, сухе знежирене молоко від 9,0 до 11,0 9о, цукор від 14,0 до 16,0 95, казеїнат натрію та казеїнат кальцію за співвідношення 1:1 від 1,0 до 1,2 95, закваску, що складається з пробіотичних штамів молочнокислих та біфідобактерій (Віїдобасіейит Іопдит,
Ї асюсоссив Іасії вирзр.аіасешасіїв, 5Меріососсив заїїмапив5 вирер. тпепторнішв, І асторасіив5 деїбгиескії зирер. ВиїЇдагісив.) від 1,0 до 1,2 95, концентрат сироваткових білків від 0,3 до 0,5 95.
Технічний результат полягає в отриманні складу морозива з комбінованим складом сировини на кисломолочній основі, який надає готовому продукту пробіотичних властивостей, підвищує харчову цінність за рахунок вмісту поліненасичених жирних кислот і повноцінних білків, покращує органолептичні показники та розширює асортимент морозива з комбінованим складом сировини.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Склад морозива з комбінованим складом сировини на кисломолочній основі, який містить жировий компонент, сухе знежирене молоко, цукор, стабілізатор, закваску та воду питну, який відрізняється тим, що як жировий компонент застосовується харчова емульсія на основі купажованої олії, як стабілізатор застосовується казеїнат натрію та казеїнат кальцію за співвідношенням 1:1, як закваска використовується закваска, що складається з пробіотичних штамів молочнокислих та біфідобактерій Віїдорасієйит Іопоацйт, І асіососсив Іасіїв зиБер. діасешйасіїє, емМеріососсив заїїмагив в5иБ5р. тПпепторнййи5, Іасіобасіїйй5 аеїбгиескКії зибБзр.
    Виїдатсив, та додатково містить концентрат сироваткових білків, за наступного співвідношення компонентів, мас. 9: харчова емульсія на основі купажованої олії 10,0-30,0 сухе знежирене молоко 9,0-11,0 цукор 14,0-16,0 казеїнат натрію та казеїнат кальцію за співвідношенням 1:1 1,0-42 закваска, що складається з пробіотичних штамів молочнокислих та біфідобактерій Вітїдобасіепит Іопдит, І асіососсиз Іасії5 зирер. діасейасіїв, 5ігеріососсизв заїїманив 5ир5р. тпепторнпісшв, І асіобасії 5 деїргиескії зирер.
    Виїдагісив 1,0-1,2 концентрат сироваткових білків 0,3-0,5 вода питна решта.
UAU201903045U 2019-03-28 2019-03-28 Морозиво з комбінованим складом сировини на кисломолочній основі UA138581U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201903045U UA138581U (uk) 2019-03-28 2019-03-28 Морозиво з комбінованим складом сировини на кисломолочній основі

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201903045U UA138581U (uk) 2019-03-28 2019-03-28 Морозиво з комбінованим складом сировини на кисломолочній основі

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA138581U true UA138581U (uk) 2019-12-10

Family

ID=71114148

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201903045U UA138581U (uk) 2019-03-28 2019-03-28 Морозиво з комбінованим складом сировини на кисломолочній основі

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA138581U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP7358099B2 (ja) ヨーグルト及びヨーグルトの製造方法
JP7358098B2 (ja) ヨーグルト及びヨーグルトの製造方法
Isleten et al. Effects of dried dairy ingredients on physical and sensory properties of nonfat yogurt
BRPI0807230B1 (pt) iogurte bebível, e seu processo de fabricação
JP2018505694A (ja) 生きた活性培養物を有する、固形のフレッシュヨーグルトチーズ、およびそれから作られ、チョコレートで覆われたヨーグルトデザート、ならびにそれらの調製のためのプロセス
Kaushik et al. Effect of calcium and vitamin D2 fortification on physical, microbial, rheological and sensory characteristics of yoghurt.
Seo Physicochemical changes during cream fermentation and quality characteristics of lactic butter produced using cultured creams with different fermentation levels
RU2422024C1 (ru) Способ получения кисломолочного напитка с бифидогенным концентратом
PT841856E (pt) Guarnicao de base lactea
CN106359587A (zh) 一种冰淇淋用发酵乳及其制备方法
JPH11511978A (ja) 植物性及び乳脂肪をベースにしたスプレッド
UA138581U (uk) Морозиво з комбінованим складом сировини на кисломолочній основі
JP2002527045A (ja) 共役リノール酸グリセリドを含有する乳汁由来の物質を主成分とする食品組成物
CA2406109C (en) New composition and method for preparing basic quark and further processing of the basic quark
DK2988602T3 (en) LACTIC BACTERIA
Samet-Bali et al. Development of fermented milk “Leben” made from spontaneous fermented cow’s milk
EP2863755B1 (en) Fermented milk product
UA121724C2 (uk) Склад морозива з комбінованим складом сировини на кисломолочній основі
CN108935742B (zh) 可涂抹脂肪组合物及其制备方法
AU2001265878A1 (en) Basic quark from buttermilk and method for preparing and further processing
JP6650716B2 (ja) ソフトヨーグルトの製造方法
JP5723729B2 (ja) ホワイトナーの製造方法
JP3064895B2 (ja) 油脂乳化組成物及びその製造方法
RU2746374C1 (ru) Способ получения сливочного масла с йогуртом
El-Nour et al. Using Buttermilk in Making Fat-Free Yogurt