UA138563U - Заглибна труба для виведення газу з циклона - Google Patents

Заглибна труба для виведення газу з циклона Download PDF

Info

Publication number
UA138563U
UA138563U UAU201810967U UAU201810967U UA138563U UA 138563 U UA138563 U UA 138563U UA U201810967 U UAU201810967 U UA U201810967U UA U201810967 U UAU201810967 U UA U201810967U UA 138563 U UA138563 U UA 138563U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
nozzle
inner diameter
gas
cyclone
smallest
Prior art date
Application number
UAU201810967U
Other languages
English (en)
Inventor
Еуґен Вайсенбурґер
Еуген Вайсенбургер
Роберт МАДУТА
Лінус Перандер
Линус ПЕРАНДЕР
Original Assignee
Оутотек (Фінленд) Ой
Оутотек (Финлэнд) Ой
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Оутотек (Фінленд) Ой, Оутотек (Финлэнд) Ой filed Critical Оутотек (Фінленд) Ой
Publication of UA138563U publication Critical patent/UA138563U/uk

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B04CENTRIFUGAL APPARATUS OR MACHINES FOR CARRYING-OUT PHYSICAL OR CHEMICAL PROCESSES
    • B04CAPPARATUS USING FREE VORTEX FLOW, e.g. CYCLONES
    • B04C5/00Apparatus in which the axial direction of the vortex is reversed
    • B04C5/12Construction of the overflow ducting, e.g. diffusing or spiral exits
    • B04C5/13Construction of the overflow ducting, e.g. diffusing or spiral exits formed as a vortex finder and extending into the vortex chamber; Discharge from vortex finder otherwise than at the top of the cyclone; Devices for controlling the overflow

Landscapes

  • Cyclones (AREA)

Abstract

Заглибна труба (2) для виведення газу з циклона (1), в якому газ під час роботи надходить у заглибну трубу (2) крізь впускний отвір (8) для газу, а виходить крізь випускний отвір (9) для газу. Заглибна труба (2) має першу частину (10), виконану як сопло (13), що звужується від внутрішнього діаметра (Dinner) сопла до найменшого внутрішнього діаметра (d), і другу частину (11), по якій під час роботи після першої частини (10) протікає газ, та яку виконано як дифузор (12), що звужується від внутрішнього діаметра дифузора у напрямку першої частини до найменшого внутрішнього діаметра (d), і тим, що сопло (13) має форму бічної поверхні, обертально симетричну з віссю (20), у вигляді усіченого конуса, причому кут (a) конуса між бічною поверхнею та віссю (20) складає 15°-65°.

Description

Корисна модель належить до заглибної труби для виведення газу з циклона, причому цей газ при роботі надходить в заглибну трубу крізь впускний отвір для газу і виходить із заглибної труби крізь випускний отвір для газу. Для більшості різних випадків застосувань, таких як, наприклад, спалювання в кільцевому псевдозрідженому шарі (СЕВ сотбризійп), випалювання, регенерація олії та інших процесів, є необхідним видалення та/або відокремлення твердих частинок від гарячих відхідних газів або газових сумішей, які містять ці тверді частинки, перед подачею газу на наступну та/або останню стадію очищення, таку як, наприклад, електроосадження (ЕБР), для витримування екологічних вимог або, зокрема, специфічних вимог до продукту.
Як правило, при застосуванні цих процесів застосовують газові циклони для відфільтровування твердих речовин у вигляді частинок від гарячого відхідного газу або суміші газових продуктів. Такі циклони також застосовують на парових електростанціях для відділення води від гострої пари між парогенератором і турбіною або для відділення конденсату в газових охолоджувачах.
Вже були розглянуті в достатній кількості багато важливих параметрів, які мають відношення до функціонування та виконання такого циклона. Ці параметри включають тиск, температуру, швидкість та навантаження частинками газу, а також геометричні параметри циклона. Зокрема покривна плита або кришка відповідно циклона, заглибна труба, яку також називають "розвантажувальною насадкою циклона", і випускний отвір мають значення для вивантаження твердих частинок.
Одним з недоліків застосування циклона в порівнянні з іншими технологіями для розділення твердих речовин і газів є відносно низька ефективність подібного розділення, зокрема у випадку дуже дрібних частинок розміром менше 10 мкм. Ефективність відділення частинок з таким розміром в основному обмежується від 90 до 95 95 або навіть нижче.
З кінця дев'ятнадцятого століття було проведено багато досліджень для визначення впливу окремих експлуатаційних параметрів та/або геометричних параметрів на ефективність роботи газового циклона.
Ця ефективність залежить від серії параметрів, таких як, наприклад, навантаження частинками і розмір частинок. Також швидкість газу всередині циклона та його окремих частин
Зо мають вирішальний вплив на продуктивність циклона. На відповідні швидкості газу в окремих частинах циклона безпосередньо впливає форма цих частин циклона. Крім цього внутрішні елементи циклона, такі як, наприклад, заглибна труба (розвантажувальна насадка циклона), нижня частина (конусна форма нижнього кінця), форма вхідного каналу, аерація та ін., безпосередньо впливають на захоплення пилу та на ефективність сепарації.
Для забезпечення різних промислових вимог, крім того існують різні конструкції циклонів (вертикальні або горизонтальні) в залежності від орієнтації впускного отвору (зворотні та прямоточні). Конструкції для забезпечення високої пропускної здатності характеризуються більш коротким корпусом і, крім того, більшими отворами, що забезпечують пропускну здатність великого об'єму. Втрати тиску в разі такої конструкції найчастіше відносно низькі, швидкість осадження також є нижчою. На відміну від них, конструкції для більш високої ефективності характеризуються довгими корпусами та малими отворами. З одного боку, така конструкція забезпечує високі показники осадження, але, з іншого боку, призводять до втрат високого тиску.
З патенту ЕР 0 972 572 А? відомо високошвидкісний протиточний циклон, що містить циліндричну розвантажувальну насадку. У даному документі розкрито зв'язки між розмірами та формою окремих елементів циклона, що забезпечують особливо високу ефективність циклона.
З документа ОЕ 10 2013 207724 А1 відома опалювальна установка, в якій основне горіння відбувається в циклоноподібній камері. Заглибна труба або розвантажувальна насадка цієї циклоноподібної камери має вигляд вимірного лотка Вентурі.
Заглибна трубка або розвантажувальна насадка, яка виготовлена з металевої сітки, відома з патенту ЕР 0 447 802 А2. Вона складається з кількох стільникових частин.
Взагалі, ефективність добре сконструйованого циклона може бути покращена шляхом збільшення тангенціальної швидкості, але це також призводить до збільшення втрати тиску у циклоні. Проте така збільшена втрата тиску в циклоні неминуче призводить до збільшення втрат тиску у всій системі і, таким чином, до збільшення попиту на електричну енергію. Крім цього втрата підвищеного тиску також призводить до більш сильного навантаження заглибної труби, завдяки наступному градієнту високого тиску між внутрішньою та зовнішньою сторонами заглибної труби.
Задачею корисної моделі є створення нової заглибної труби, що забезпечує можливість використання циклона з високою ефективністю сепарації при малих втратах тиску. Це бо реалізується шляхом уникнення високих втрат на вході заглибних труб малих діаметрів. Проте висока тангенціальна швидкість досягається шляхом направлення до невеликого діаметра всередині сопла. Оскільки цей малий поперечний переріз присутній лише у порівняно короткій ділянці і направлення до неї реалізується з меншою втратою тиску, то загальна втрата тиску зменшується, і одночасно тангенціальна швидкість залишається майже такою ж самою. При регулюванні потоку в тому ж напрямку і в наступному дифузорі частина втраченого тиску додатково відновлюється.
Задача вирішується тим, що заглибна труба для виведення газу з циклона, в якому газ під час роботи надходить у заглибну трубу крізь впускний отвір для газу, а виходить крізь випускний отвір для газу, яка відрізняється тим, що заглибна труба має першу частину, виконану як сопло, що звужується від внутрішнього діаметра (Оіле) сопла до найменшого внутрішнього діаметра (а), і другу частину, по якій під час роботи після першої частини протікає газ, та яку виконано як дифузор, що звужується від внутрішнього діаметра дифузора у напрямку першої частини до найменшого внутрішнього діаметра (а), і тим, що сопло має форму бічної поверхні, обертально симетричну з віссю, у вигляді усіченого конуса, причому кут (о) конуса між бічною поверхнею та віссю складає 157-657.
Заглибна труба, згідно з корисною моделлю, що містить внутрішній діаметр (О;ппеу) сопла, складає 1,2-8 найменших внутрішніх діаметрів (4), довжина (Н) сопла від внутрішнього діаметра (Оїпте) сопла до найменшого внутрішнього діаметра (4) складає 0,2-4 найменших внутрішніх діаметрів (9).
У заглибній трубі, згідно з корисною моделлю, сопло (13) у положенні внутрішнього діаметра (ОЮОїппе сопла має зовнішній діаметр (Юоще) сопла, який є меншим, ніж сума внутрішнього діаметра (Оітег) сопла і чотирьох найменших внутрішніх діаметрів (4).
У заглибній трубі, згідно з корисною моделлю, зовнішній діаметр сопла складає (ОошессОіптен-аха), та внутрішній діаметр (Оіппеуу сопла складає 1,2-8 найменших внутрішніх діаметрів (а).
Заглибна труба, згідно з корисною моделлю, виконана з можливістю використовувати її у циклоні для відділення твердих частинок та/або щонайменше однієї рідини з газового потоку.
Тут, для видалення газового потоку з циклона заглибна труба має впускний отвір для газу і випускний отвір для газу. Під час роботи газ входить в заглибну трубу крізь впускний отвір для
Зо газу і знову виходить з заглибної труби крізь випускний отвір для газу. Таким чином, всередині заглибної труби створюється газовий потік від впускного отвору для газу у напрямку випускного отвору для газу.
Крім цього заглибна труба, згідно з корисною моделлю, має першу ділянку, яка виконана як сопло. Це сопло має з одного боку внутрішній діаметр сопла, причому цей діаметр сопла у напрямку потоку і звідти в напрямок випускного отвору для газу зменшується до найменшого внутрішнього діаметра.
Додатково заглибна труба має другу ділянку, крізь яку після першої ділянки під час роботи тече газ. Ця ділянка виконана як дифузор, причому дифузор на його боці, який є дальнім боком по відношенню до першої ділянки, має внутрішній діаметр дифузора. Внутрішній діаметр дифузора звідти в напрямку першої ділянки зменшується до найменшого внутрішнього діаметра.
Сопло характеризується формою бічної поверхні у вигляді усіченого конуса. Така бічна поверхня обертально симетрична з віссю, яка є віссю симетрії усіченого конуса. Кут конуса цієї бічної поверхні по відношенню до осі може мати значення між 1" і 88", зокрема від 15" до 65".
Така конструкція сопла, що звужується, робить його виробництво особливо простим і тому дуже рентабельним. Більш того, така конструкція знижує падіння тиску, що особливо важливо для відділення твердих частинок завдяки відносно великому газовому потоку.
Таким чином, поперечний переріз заглибної труби, крізь яку тече газ, стає меншим при звуженні, починаючи від поперечного перерізу, який визначається внутрішнім діаметром сопла до найменшого поперечного перерізу, який визначається найменшим внутрішнім діаметром.
Починаючи з цього звуження заглибної труби, заглибна труба у напрямку потоку газу знову розширюється до більшого поперечного перерізу, який визначений внутрішнім діаметром дифузора.
Щоб відокремити частинки від газу, коли частинки є дисперсною фазою, випускний отвір для газу циклона повинен бути належним чином виконаний щодо його діаметра, щоб уникнути втрат високого тиску, зберігаючи при цьому первинну функцію вихрової стабілізації та ефективності сепарації. Це не стосується гідроциклонів, які відокремлюють газу від рідини з більшою щільністю, де газова фаза є фазою безперервної дії і є значно меншою відносно об'єму потоку.
Таким чином, розвантажувальна насадка циклона може бути відповідно спроектована з бо набагато меншим діаметром або з діаметром, що швидко зменшується у розвантажувальній насадці (наприклад по експоненті, не лінійно), починаючи від форми впускного сопла з дуже великим кутом до середньої осі (форма воронки або форма подібна соплу Лаваля). Така конструкція може призвести до помірних втрат тиску через дуже малий об'єм потоку газу, оскільки він є дисперсною фазою. З іншого боку, гідроциклонам іноді потрібні додаткові пристрої на вихровому впускному отворі (наприклад імпінджерні пластини), щоб уникнути більш щільної рідини, що надходить у вихровий впускний отвір. Такі, пристрої не потрібні для циклонів, що відділяють частинки від газу. Насправді такі пристрої були б невигідними, оскільки частинки мали б можливість взаємодіяти з ними, що могло б призвести до виникнення більшого руйнування частинок (наприклад через зштовхування частинок). Крім цього нелінійне зменшення діаметра вихрової насадки повинне збільшити втрати тиску для циклонів, які відокремлюють тверді речовини від газу, оскільки об'єм газу є значно більше, ніж об'ємний потік частинок.
У переважному варіанті здійснення корисної моделі внутрішній діаметр сопла може бути у 1,2-8 разів більше, зокрема у 1,4-2,88 разів більше, найменшого внутрішнього діаметра. Крім цього у переважному втіленні довжина сопла, що простягається від ділянки з внутрішнім діаметром сопла до ділянки з найменшим внутрішнім діаметром, може складати 0,4-4,0 найменшого внутрішнього діаметра. В іншому випадку довжина випливає з вибраного кута та внутрішнього діаметра. При такій формі за корисною моделлю може бути досягнутий дуже сильний ефект, при якому навіть у випадку помірних втрат тиску по всьому циклона досягається дуже висока ефективність розділення.
У наступному переважному варіанті здійснення корисної моделі сопло може мати в положенні внутрішнього діаметра сопла діаметр зовнішнього сопла, який є меншим, ніж сума внутрішнього діаметра сопла та 4 кратного найменшого внутрішнього діаметра (ЮощенсОіппегн4х). Іншими словами, на кінці сопла, тобто у положенні, що характеризується внутрішнім діаметром сопла, розташовано кільце, ширина якого менша, ніж 4 найменших внутрішніх діаметрів («4х(й). Таке кільце, що має ці розміри, зокрема використовується для сопла, яке має форму бічної поверхні усіченого конуса. З допомогою такого кільця може бути здійснений простий спосіб наближення форми заглибної труби до форми сопла Лаваля. Таке кільце є прийнятним для подальших додаткових налаштувань, наприклад заглибна труба може
Зо бути налаштована до змінених робочих параметрів.
У додатковому переважному варіанті здійснення корисної моделі зовнішній діаметр сопла може бути меншим, ніж сума внутрішнього діаметра сопла та 4 найменших внутрішніх діаметрів (ОошессОіппеннаха), а внутрішній діаметр сопла може складати 1,2-8 найменших внутрішніх діаметрів. Особливо бажано, щоб зовнішній діаметр сопла міг бути меншим, ніж сума внутрішнього діаметра сопла, і 0,25 найменшого внутрішнього діаметра (ЮощденєО;іппе--0.25ха), а внутрішній діаметр сопла міг дорівнювати 1.4-2.85 найменшого внутрішнього діаметра. Крім цього ця форма характеризується формою кільця, яке розташоване на кінці сопла, тобто у положенні внутрішнього діаметра сопла. Така конструкція також застосовується для сопла, яке має вигляд звукового сопла. Додамо, що з допомогою кільця такої форми можна впливати на потік газу крізь заглибну трубку дуже простим шляхом.
У переважному втіленні корисної моделі дифузор має конструкцію бічної поверхні усіченого конуса або циліндра, відповідно. З такою формою дифузор є обертально симетричним з віссю, а саме віссю симетрії усіченого конуса або циліндра відповідно. У цьому випадку кут конусу між бічною поверхнею та віссю становить між 0" і 457, переважно 37-15". Вісь симетрії усіченого конуса або циліндра, відповідно, також є віссю симетрії дифузора і може також бути віссю симетрії сопла. Оскільки часто дифузор є особливо великим конструктивним елементом, то така особливо проста конструкція дифузора може забезпечити значне зниження витрат.
У додатковому переважному варіанті здійснення корисної моделі між соплом і дифузором може бути встановлений з'єднувальний циліндр. З'єднувальний циліндр з'єднує сопло в місці, де воно має найменший внутрішній діаметр з місцем дифузора, де він має найменший внутрішній діаметр. Тому з'єднувальний циліндр на місці з'єднання має внутрішній діаметр з'єднання, який ідентичний найменшому внутрішньому діаметру. Довжина з'єднувального циліндра або усіченого конуса відповідно, який простягається від сопла до дифузора, переважно менше 8 найменших внутрішніх діаметрів (І «8ха). З'єднувальний циліндр має надзвичайно просту форму, що забезпечує більш пологий прохід від дифузора до сопла. Таким чином, течія крізь заглибну трубку може бути додатково покращена і, отже, може бути досягнуто зниження втрат тиску. Крім цього можливо, що з'єднувальний циліндр від сопла до дифузора має різну товщину, забезпечуючи краще з'єднання між соплом і дифузором з точки зору конструювання та зносостійкості або будь-яких деформацій, наприклад завдяки різній товщини сопла і дифузора або власно циліндра, як правило, профіль циліндра є двоопуклим, двовгнутим, пласко-опуклим або пласко-угнутим криволінійним профілем.
Додатковий варіант здійснення стосується забезпечення напрямку потоку перед соплом та/або після дифузора щонайменше одним додатковим соплом або додатковим дифузором відповідно. Конструкція, що складається з декількох конвергентних сопел, які встановлені одне до одного, є простою і їх виробничі витрати є невеликими. Декілька сопел та/або дифузорів, які встановлені один до одного, забезпечують високу пристосовність заглибної труби до експлуатаційних параметрів. У випадку такої конструкції радіус кривизни може змінюватися у поздовжньому напрямку сопла, причому найменший радіус кривизни є в місці найбільшої кривизни.
У додатковому переважному варіанті втілення місце з'єднання між соплом і дифузором та/або тільки сопел, та/або дифузорів є згладженим. Місце з'єднання може бути наприклад відполірованим. Через цю гладкість можна уникнути негативного впливу на поведінку потоку газу. Коли між соплом і дифузором встановлюється з'єднувальний циліндр, то з тієї ж причини переважним є, щоб місце з'єднання між з'єднувальним циліндром і соплом та/або місце з'єднання між з'єднувальним циліндром і дифузором було згладженим, наприклад поліруванням.
У додатковому переважному втіленні щонайменше одна частина заглибної труби, наприклад негативний профіль сопла, з'єднувальний циліндр та/або дифузор, складається з однієї монтажної частини або декількох монтажних частин відповідно. Для зменшення ваги збірок вони можуть бути розроблені як порожнисті тіла. Інакше кажучи, заглибна труба має такі всередину обернені монтажні частини, що утворюються негативним профілем сопла, з'єднувального циліндра та/або дифузора. Така форма є обертально симетричною з віссю, а саме віссю симетрії негативного профілю. Оскільки вага монтажних частин часто є нижчою за сталь, то зменшенням ваги та/або достатньо простою конструкцією, наприклад для закріплення заглибної труби, забезпечують значне зниження витрат. Отже, це забезпечує достатньо простий шлях вдосконалення циклонів та/або заглибних труб в робочих установках без великих будівельних робіт.
В принципі, бажано виготовляти щонайменше частину заглибної труби за корисною
Зо моделлю з термостійких та/або стійких до ерозії матеріалів, таких як матеріали з керамічного волокна, вуглецеві волокна тощо, та/або, необов'язково, бажано забезпечення їх поверхні покриттям, яке протидіє ерозії.
Далі корисна модель пояснюється на прикладах варіантів здійснення з посиланням на фігури. Тут всі описані та/"або відображені ознаки утворюють самостійно або в довільній комбінації предмет корисної моделі, незалежно від їх стислого викладення в формулі або їх зворотних посилань.
Фіг. 1 схематично показано конструкцію циклона,
Фіг. 2а - схематично показано заглибну трубу,
Фіг. 265 - схематично показано заглибну трубу із з'єднувальною частиною,
Фіг. За - схематично показано заглибну трубу з нанесеними кутами,
Фіг. 35 - схематично показано сопло з кільцем,
Фіг. 4 - схематично показано заглибну трубу з нанесеним кутом дифузора,
Фіг. 5а - показано розташування заглибної труби в циклоні,
Фіг. 50. - показано додатковий варіант розташування заглибної труби в циклоні,
Фіг. 5с - показано додатковий варіант розташування заглибної труби в циклоні,
Фіг. 5а - показано додатковий варіант розташування заглибної труби в циклоні,
Фіг. ба - показано розташування заглибної трубки з циліндром на кришці корпусу,
Фіг. 66. - показано додатковий варіант розташування заглибної труби з циліндром на кришці корпусу,
Фіг. бс - показано додатковий варіант розташування заглибної труби з циліндром на кришці корпусу,
Фіг. ба - показано розташування декількох заглибних труб у циліндрі,
Фіг.7а - показано симетричне розташування заглибних труб,
Фіг. 76 - показано асиметричне розташування заглибних труб,
Фіг. ва - показано циклон з симетрично розташованою заглибною трубою, і
Фіг.8р - показано циклон з ексцентрично розташованою заглибною трубою.
Основна конструкція циклона 1, яка використовується для видалення твердих частинок або рідин з потоку газу, схематично показана на Фіг. 1. Циклон 1 складається з корпусу 3, що має циліндричну ділянку 5 і ділянку, що звужується, або конічну ділянку 6. У циліндричній ділянці 5 60 розташований канал 4 для подачі газу, крізь який можна вводити газовий потік разом із частинками. Циклон 1, як правило, має таке розташування частин, що конічна частина 6 направлена донизу у напрямку поля тяжіння. У найнижчому її місці розташовується випускний пристрій 7, крізь який можна розвантажувати частинки та/або рідину, що були виділені з газового потоку.
Під час роботи газовий потік разом із частинками вводять у корпус З крізь пристрій 4 для подачі газу. Це, як правило, реалізується при тангенціальній орієнтації так, що безпосередньо створюється круговий рух газового потоку. Газовий потік переміщується з пристрою 4 для подачі газу у напрямку конічної ділянки 6 у формі спіралі. За рахунок відцентрових сил частинки переміщуються в напрямку зовнішньої стінки циклона 1 і там вони рухаються у напрямку випускного пристрою 7 під дією гравітації. Потім газ входить в заглибну трубу 2 крізь впускний отвір 8 для газу при русі догори, а очищений газ виходить з неї крізь випускний отвір 9 для газу.
На Фіг. 2а показано базову конструкцію заглибної труби 2 з дифузором 12 на другій ділянці 11 ї соплом 13 на першій ділянці 10, з'єднані один з одним у місці 14 з'єднання. Сопло 13 має широкий отвір з внутрішнім діаметром Оіппег ії вузький отвір з малим внутрішнім діаметром а.
Дифузор у місці 14 з'єднання з соплом 13 також характеризується найменшим внутрішнім діаметром 4, а в напрямку його іншого кінця його діаметр знову збільшується до більшого внутрішнього діаметра.
На Фіг. 265 показана основна конструкція заглибної труби 2, що складається з дифузора 12, сопла 13 та з'єднувальної частини 15, що у місці 14 з'єднання з'єднано з дифузором 12 та соплом 13. З'єднувальна частина 15 характеризується діаметром, який відповідає найменшому внутрішньому діаметру й.
Впускний отвір 8 для газу (Фіг. 2а і 25) заглибної труби збігається з кінцем сопла 13 та/або з положенням внутрішнього діаметра сопла. Але це не обов'язково має бути. Швидше за все, також можливо, що в соплі розташовано додатковий елемент, такий як, наприклад, циліндр, причому один його кінець, замість сопла, утворює впускний отвір для газу.
На Фіг. За показана заглибна труба 2 з Фіг. 2а з нанесеними розмірами. В місці з'єднання між дифузором 12 та соплом 13 заглибна труба характеризується найменшим внутрішнім діаметром а. Сопло 13 виконане у вигляді бічної поверхні усіченого конуса, а у варіанті, який показаний штриховим пунктиром, воно може мати довжину або висоту Н. Сопло 13, яке є
Зо достатньо плоским, тобто коротким і має меншу висоту, показане безперервною лінією. Сопло у формі усіченого конуса має вісь 20 симетрії, причому усічений конус обертально симетричний відносно цієї осі 20. Крім цього для варіанта, який показаний штриховим пунктиром, сопло у формі усіченого конуса має невеликий кут «а конуса. У варіанті, який показано безперервною лінією, кут конуса є більшим.
На Фіг. 35 показано тільки сопло 13, в якому на його кінці розташовано додаткове кільце 18.
Враховуючи це кільце 18 сопло 13 має на кінці внутрішній діаметр О;лпег та зовнішній діаметр
Бошег, який є збільшеним за рахунок кільця 18.
На фіг. 4 показана заглибна труба 2 на фіг. 2а з нанесеним кутом В конуса дифузора 12.
Дифузор 12 заглибної труби 2 виконаний у вигляді усіченого конуса і має вісь 21 обертання.
На Фіг. 5а - 5а показано різні глибини введення заглибної труби 2 у корпусі З циклона.
На Фіг. Ба заглибна труба 2 розташована таким чином, що вона повністю виступає всередину корпусу З таким чином, що впускний отвір 8 для газу заглибної труби 2 розташовується нижче нижнього краю канала 4 для подачі газу. Впускний отвір 8 для газу заглибної труби 2 знаходиться всередині корпусу 3.
На Фіг. 55 заглибна труба 2 лише частково виступає всередину корпусу З так, що впускний отвір 8 для газу заглибної труби 2 розташований на тій же висоті, що і нижній край каналу 4 для подачі газу.
На Фіг. 5с показаний варіант, в якому лише близько половини заглибної труби 2 виступає всередину корпусу З так, що впускний отвір 8 для газу заглибної труби 2 розташований вище нижнього краю каналу 4 для подачі газу.
На Фіг. 5а вся заглибна труба 2 розташована за межами корпусу 3. Ззовні заглибна труба 2 розташована так, що впускний отвір 8 для газу безпосередньо знаходиться на кришці 17 корпусу 3.
На Ффіг.ба показана заглибна труба 2, яка повністю охоплена циліндром 19. Цей циліндр і заглибна труба розташовані на кришці 17 корпусу 3. На кожній з фігур ба-6й показано лише частину корпусу З з кришкою 17. В цьому випадку частина нижче кришки 17 є внутрішньою частиною корпусу. Тому циліндр і заглибна труба 2 повністю виступають всередину корпусу 3.
На Фіг. 6р показаний варіант здійснення, в якому заглибна труба 2 лише частково виступає всередину корпусу З так, що випускний отвір 9 для газу заглибної труби 2 розташовується за бо межами корпуса 3, а впускний отвір 8 для газу розташований всередині корпусу 3. Циліндр 19 повністю розташований всередині корпусу З і виступає за межі заглибної труби 2 всередину корпусу 3.
На Фіг. бс показаний варіант здійснення, в якому заглибна труба 2 змонтована за межами корпусу З безпосередньо на кришці 17. Циліндр 19 знаходиться в тому ж положенні на протилежному боці заглибної труби 2 всередині корпусу 3.
На Фіг. ба показаний вид зверху на кришку 17 з розташуванням декількох заглибних труб 2, а в нижньому полі показаний вид збоку того ж розташування з заглибними трубами 2, які разом повністю розташовані в циліндрі 19 всередині корпусу 3. Розташування заглибних труб може змінюватися, як зазначено вище, див. Фіг. 6р та бс.
На Фіг. 7а показано розташування декількох заглибних труб у корпусі З циклона 1, які розташовані на кришці 17 корпусу З циклона 1. У цьому випадку розташування заглибних труб 2 є симетричним з віссю симетрії, яка проходить крізь заглибну трубу 2 по центру.
На Фіг. 76 показано розташування на фіг. 7а з двома додатковими заглибними трубами 2, які розташовані асиметрично. Крім цього на Фіг. 75 показано, що заглибна труба 2, яка розташована в центрі, не повністю виступає всередину корпусу З циклона 1, таким чином деякі заглибні труби можуть бути розташовані на різній висоті відносно впускного створу для газу сопла.
Фіг. ва і 8р ілюструють різницю центрального розташування та ексцентричного розташування заглибної труби 2. На Фіг. два заглибна труба 2 концентрично розташована відносно кришки 17, а на Фіг. 85 заглибна трубка 2 розташована за межами центра. Тому вона є ексцентрично розташованою заглибною трубою 2. Крім цього на Фіг. 865 напрямок і величина ексцентриситету позначені стрілками.
Приклад здійснення:
Робочі дані:
Об'ємна витрата потоку 1 м3/с
Навантаження частинок 0,1 кг/кг газу
Середній діаметра частинок 10 мкм
Концентрація частинок 2600 кг/м З
Щільність газу при 307 С 1,189 кг/м З
Динамічна в'язкість повітря при 30 "С / 18,4х106 Па с (1,84х105 кг/м с
Температура у впускному отворі Зоо
Тиск у впускному отворі 1,033х105 Па (1,033 бар)
Форма циклона:
Ширина впускного отвору 0,12м
Висота впускного отвору О,бм
Радіус заглибної труби 0,15м
Довжина заглибної труби 0,45м
Радіус циклона 0,45мМ
Довжина циклона 2,25Мм
Довжина циліндричної частини 0,9м
Радіус випускного пристрою 0 15м
Конструкція сопла Вехо ВехОА
Внутрішній діаметр сопла 0,075м 0105м
Внутрішній діаметр дифузора 0,075 м. 0,105 м
Найменший внутрішній діаметр 0,04 м 0,059 м
Довжина сопла 0,04м 0,04 м
Довжина дифузора 04м 0,7 м
Довжина з'єднувального циліндра 0,01 м 0,01 м
Швидкість у звуженні 214 м/с 100 м/с
Результат:
Ефективність сепарації п - 96 90 (традиційна) і » 96 95 очікувана у переважному втіленні корисної моделі -22х102 Па (22 мбар) (традиційна) і, «
Втрата тиску ДР: 25х102 Па (25 мбар) при 100 м/с очікувана у переважному втіленні корисної моделі
Коо)
Перелік позначень 1 циклон 2 заглибна труба
З корпус 4 канал для подачі газу 5 циліндрична ділянка 6 конічна ділянка 7 випускний пристрій 8 впускний отвір для газу 9 випускний отвір для газу 10 перша частина 11 друга частина 12 дифузор 13 сопло 14 місце з'єднання 15 з'єднувальна частина 17 кришка 18 кільце 19 циліндр 20 вісь симетрії сопла 21 вісь симетрії дифузора а найменший внутрішній діаметр
Оітпег внутрішній діаметр сопла
Оомшег зовнішній діаметр сопла
Н висота сопла

Claims (5)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Заглибна труба (2) для виведення газу з циклона (1), в якому газ під час роботи надходить у Зо заглибну трубу (2) крізь впускний отвір (8) для газу, а виходить крізь випускний отвір (9) для газу, яка відрізняється тим, що заглибна труба (2) має першу частину (10), виконану як сопло (13), що звужується від внутрішнього діаметра (Юіппег) сопла до найменшого внутрішнього діаметра (а), і другу частину (11), по якій під час роботи після першої частини (10) протікає газ та яку виконано як дифузор (12), що звужується від внутрішнього діаметра дифузора у напрямку першої частини до найменшого внутрішнього діаметра (4), ії тим, що сопло (13) має форму бічної поверхні, обертально симетричну з віссю (20), у вигляді усіченого конуса, причому кут (со) конуса між бічною поверхнею та віссю (20) складає 157-657.
2. Заглибна труба за п. 1, яка відрізняється тим, що внутрішній діаметр (Юілпеї) сопла (13) складає 1,2-8 найменших внутрішніх діаметрів (4), талабо тим, що довжина (Н) сопла (13) від внутрішнього діаметра (Юіпплег) сопла до найменшого внутрішнього діаметра (4) складає 0,2-4 найменших внутрішніх діаметрів (а).
3. Заглибна труба за будь-яким одним з попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що сопло (13) у положенні внутрішнього діаметра (Огпег) сопла має зовнішній діаметр (Юошег) сопла, який є меншим, ніж сума внутрішнього діаметра (Оле) сопла і чотирьох найменших внутрішніх діаметрів (4).
4. Заглибна труба за будь-яким одним з попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що зовнішній діаметр сопла складає (ОощдесОгіптегніха), та внутрішній діаметр (ЮОіппег) сопла складає 1,2-8 найменших внутрішніх діаметрів (4).
5. Заглибна труба за будь-яким одним з попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що виконана з можливістю використовувати її у циклоні для відділення твердих частинок та/або щонайменше однієї рідини з газового потоку.
UAU201810967U 2016-05-04 2017-05-04 Заглибна труба для виведення газу з циклона UA138563U (uk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE202016102385.8U DE202016102385U1 (de) 2016-05-04 2016-05-04 Zyklon und Tauchrohr zur Separation von Partikeln aus einem Gas
PCT/EP2017/060624 WO2017191242A1 (en) 2016-05-04 2017-05-04 Cyclone and dip tube for separating a gas

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA138563U true UA138563U (uk) 2019-12-10

Family

ID=56117087

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201810967U UA138563U (uk) 2016-05-04 2017-05-04 Заглибна труба для виведення газу з циклона

Country Status (7)

Country Link
CN (1) CN209663527U (uk)
AU (2) AU2017101842A4 (uk)
BR (1) BR212018072086U2 (uk)
DE (1) DE202016102385U1 (uk)
RU (1) RU191344U1 (uk)
UA (1) UA138563U (uk)
WO (1) WO2017191242A1 (uk)

Families Citing this family (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB2567866B (en) * 2017-10-27 2020-04-15 Dyson Technology Ltd Cyclonic separator
WO2020061096A1 (en) * 2018-09-19 2020-03-26 Haven Technology Solutions Llc Method and device for separating a lighter density fluid from a heavier density fluid
DE102019121373B4 (de) * 2019-08-07 2022-03-10 Netzsch Trockenmahltechnik Gmbh Abscheider mit partieller filtrierung
CN113198624B (zh) * 2021-05-08 2022-03-01 华东理工大学 两相流体强传质逆流接触的方法和装置

Family Cites Families (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CH484686A (de) * 1967-06-16 1970-01-31 Escher Wyss Ag Zyklon zum Abschneiden von Gasen aus Flüssigkeits-Gas-Gemischen
FI54436C (fi) * 1976-05-14 1978-12-11 Enso Gutzeit Oy Hydrocyklon
AT364303B (de) * 1980-04-10 1981-10-12 Voest Alpine Ag Waermetauschereinheit zum vorwaermen von zementrohmehl
US4692311A (en) * 1982-12-23 1987-09-08 Shell Oil Company Apparatus for the separation of fluid cracking catalyst particles from gaseous hydrocarbons
DE4009004A1 (de) 1990-03-21 1991-09-26 Didier Werke Ag Tauchrohr und verfahren zu dessen herstellung
AT395385B (de) * 1990-12-13 1992-12-10 Voest Alpine Krems Tauchrohr fuer vorrichtungen zum auftrennen von stoffgemengen
PT102166B (pt) 1998-06-08 2000-03-31 Romualdo Luis Ribera Salcedo Ciclones de elevada eficiencia
DE10038282C2 (de) * 2000-08-04 2003-04-17 Voith Paper Patent Gmbh Hydrozyklon und dessen Verwendung
WO2011002373A1 (en) * 2009-07-03 2011-01-06 Glv Finance Hungary Kft., Luxembourg Branch Hydrocyclone, system and method for cleaning cellulose suspensions
DE102013207724A1 (de) 2013-04-26 2014-10-30 Fraunhofer-Gesellschaft zur Förderung der angewandten Forschung e.V. Verbrennungsanlage mit verbesserter Lüftung und zyklonartiger Brennkammer

Also Published As

Publication number Publication date
WO2017191242A1 (en) 2017-11-09
AU2017101842A4 (en) 2019-05-02
AU2017260663A1 (en) 2018-11-22
CN209663527U (zh) 2019-11-22
RU191344U1 (ru) 2019-08-01
DE202016102385U1 (de) 2016-05-24
BR212018072086U2 (pt) 2019-03-06
AU2017260663A2 (en) 2018-12-13

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA138563U (uk) Заглибна труба для виведення газу з циклона
US8500836B2 (en) Centrifugal separator for separating liquid particles from a gas flow
RU2708597C2 (ru) Усовершенствованные сепараторы с вихревыми трубами
CN108786285A (zh) 一种气液分离装置
RU2320395C2 (ru) Высокоэффективный жидкостно-газовый сепаратор "сцв-7"
RU2325234C1 (ru) Циклон комбинированный
RU58379U1 (ru) Сепаратор газовый вихревого типа (варианты)
Riu et al. Experimental investigation on dust separation characteristics of a vortex tube
RU2382680C2 (ru) Барботажно-вихревой аппарат с параболическим завихрителем
JP2006515533A (ja) 渦巻管分離器
CN208574352U (zh) 一种新型高精度旋流分离混合物中固体细颗粒设备
RU2390368C2 (ru) Малогабаритный высокоэффективный центробежный сепаратор с противогидратной защитой
RU169127U1 (ru) Фильтр-циклон с конической вставкой и картриджным фильтром
EA036827B1 (ru) Гидроциклон
RU2664670C1 (ru) Барботажно-вихревой аппарат с параболическим завихрителем для мокрой очистки газа
RU2430795C1 (ru) Пневматический винтовой классификатор
CN201366382Y (zh) 一种带有孔板排气结构的旋风分离器
RU2624655C1 (ru) Барботажно-вихревой аппарат мокрого пылеулавливания
RU2477646C1 (ru) Центробежный сепаратор
SU1662637A1 (ru) Скруббер
CN217068050U (zh) 一种卧式管道气液分离器
RU54318U1 (ru) Грязевик
Venckus et al. Experimental research into aerodynamic parameters of a cylindrical one-level 8-channel cyclone
RU2418616C1 (ru) Устройство для отделения частиц жидкости из газожидкостного потока
RU2231396C2 (ru) Устройство для очистки газообразных сред от взвешенных частиц