UA138025U - Спосіб виготовлення шерстяного хутра - Google Patents

Спосіб виготовлення шерстяного хутра Download PDF

Info

Publication number
UA138025U
UA138025U UAU201905695U UAU201905695U UA138025U UA 138025 U UA138025 U UA 138025U UA U201905695 U UAU201905695 U UA U201905695U UA U201905695 U UAU201905695 U UA U201905695U UA 138025 U UA138025 U UA 138025U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
fur
fiber
pile
finished
mixture
Prior art date
Application number
UAU201905695U
Other languages
English (en)
Inventor
Ксенія Володимирівна Атанова
Original Assignee
Ксенія Володимирівна Атанова
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Ксенія Володимирівна Атанова filed Critical Ксенія Володимирівна Атанова
Priority to UAU201905695U priority Critical patent/UA138025U/uk
Publication of UA138025U publication Critical patent/UA138025U/uk

Links

Landscapes

  • Treatment Of Fiber Materials (AREA)
  • Treatments For Attaching Organic Compounds To Fibrous Goods (AREA)

Abstract

Спосіб виготовлення шерстяного хутра включає наступні етапи: виготовлення чесальної стрічки; в'язання напівфабрикату хутра; очищення хутра від незакріплених волокон; попередню обробку напівфабрикату хутра; стабілізацію ґрунту та ворсу напівфабрикату хутра; завершальну обробку хутра. Чесальну стрічку формують з суміші волокон, що містить поліефірне волокно, шерстяне волокно, модифіковане поліефірне волокно та суміш модифікованого акрилового волокна та нітрону, а проворсоване, підстрижене та відполіроване на холодних валах хутро змочують та висушують в сушильній машині барабанного типу при температурі 140-150 ˚С протягом 40 хвилин. Далі ґрунт хутра обробляють водним розчином, що містить плівкоутворювальні препарати. Після здійснюють сушіння та термічну фіксацію плівкоутворювальних препаратів на поверхні ґрунту в сушильній камері при температурі 130-150 ˚С та швидкості переміщення 3-7 м/хв, а на завершальній обробці ворс готового хутра обробляють спиртовим розчином.

Description

Корисна модель належить до легкої промисловості, зокрема до виробництва шерстяного хутра, в складі якого є натуральні та штучні волокна. Отримане, запропонованим способом, хутро може бути використано як підкладка до одягу і взуття в швейній та взуттєвій промисловості.
Відомий спосіб виготовлення штучного трикотажного хутра (Заявка на винахід КО 95110509, МПК 0048 11/02, 0048 1/04, опубл. 27.05.1997), що полягає в тому, що з термопластичної нитки в'яжуть грунт і одночасно в петлі останнього з чесальної стрічки вв'язують пучки ворсу, потім грунт ширять і стабілізують, а ворс стрижуть, піднімають і полірують, в якому з метою поліпшення якості, підвищення продуктивності та розширення асортименту, грунт додатково витягають по довжині, збільшуючи одночасно ширення до прямокутної форми петлі, при цьому ворс додатково піднімається над грунтом, одночасно волокна пучків ворсу і прямокутні петлі грунту фіксують, стабілізуючи при одній температурі, причому початок стабілізації проводять, продовжуючи ширення і витягування по довжині до повного випрямлення дуг і паличок петель грунту. Недоліком даного способу є недостатні теплоізоляційні властивості готового штучного хутра.
З рівня техніки відомий спосіб отримання хутра на трикотажній основі (Патент ОА 17258,
МПК 0048 1/02, опубл. 16.10.2000), при якому формують чесальну стрічку з волокон, в'яжуть грунт полотна для отримання трикотажної основи і вв'язують в нього пучки волокон чесальній стрічки, здійснюють фіксацію пучків волокон чесальній стрічки в петлях грунту і проводять ширення і фіксацію лінійних розмірів полотна і завершальну обробку хутра. У способі чесальну стрічку формують з волокон, що містять від 10 до 100 95 натуральної вовни, попередньо обробивши її карбонізуючим розчином, а фіксацію в петлях грунту пучків ворсових волокон здійснюють в процесі ширення за рахунок природної звивистості та пружності волокон натуральної вовни. Недоліками відомого рішення є: - недостатня фіксація волокон в петлях чесальної стрічки, що може привести до випадання ворсу; - невисокі експлуатаційні властивості, які пов'язані з тим, що завершальна обробка хутра включає тільки операції стрижки та прасування ворсу, що спричинює недостатній ступінь закріплення ворса.
Зо В основу корисної моделі поставлена задача вдосконалення відомого способу виготовлення хутра, при здійсненні якого досягається отримання нового продукту - хутра, що має підвищені теплоізоляційні властивості та експлуатаційні властивості, ворс якого має штучне завивання.
Поставлена задача вирішується тим, що спосіб виготовлення шерстяного хутра включає наступні етапи: виготовлення чесальної стрічки; в'язання напівфабрикату хутра; очищення хутра від незакріплених волокон; попередню обробку напівфабрикату хутра; стабілізацію грунту та ворсу напівфабрикату хутра; завершальну обробку хутра. Чесальну стрічку формують з суміші волокон, що містить поліефірне волокно, шерстяне волокно, модифіковане поліефірне волокно та суміш модифікованого акрилового волокна та нітрону, а проворсоване, підстрижене та відполіроване на холодних валах хутро змочують та висушують в сушильній машині барабанного типу при температурі 140-150 "С протягом 40 хвилин. Далі грунт хутра обробляють водним розчином, що містить плівкоутворювальні препарати. Після здійснюють сушіння та термічну фіксацію плівкоутворювальних препаратів на поверхні грунту в сушильній камері при температурі 130-150 "С та швидкості переміщення 3-7 м/хв, а на завершальній обробці ворс готового хутра обробляють спиртовим розчином.
Переважно, чесальну стрічку формують з суміші волокон, що містить поліефірне волокно, шерстяне волокно, модифіковане поліефірне волокно та суміш модифікованого акрилового волокна та нітрону, в наступному співвідношенні, мас. 90: шерстяне волокно 28-30 поліефірне волокно 43-51 модифіковане поліефірне волокно 15-17 суміш модифікованого акрилового волокна та нітрону 6-10.
Запропонований якісний та кількісний склад волокон надає змогу виготовляти хутро, яке має високі еластичність, пружні властивості та здатне зберігати тепло при мінус 10-15 "С, а також підвищити значення кисневого індексу, що покращує властивості хутра з точки зору пожежної безпеки.
Введення в процес реалізації способу нових дій, а саме те, що підстрижене, проворсоване та відполіроване хутро змочують та висушують в сушильній машині барабанного типу при температурі 140-150 "С протягом 40 хвилин, забезпечує завивання ворсу, внаслідок чого хутро зберігає вигляд натуральної овчини.
Обробка ворсу готового хутра покращує зовнішній вид виробу та сприяє підвищенню експлуатаційних властивостей виробу, а саме стійкості до стирання та звалювання хутра.
Виробництво хутра за запропонованим способом зі спеціальною обробкою ворсу (для отримання зовнішнього вигляду під "овчину"), проводиться на круглов'язальних машинах "МАХІ-
РІГЕ", моделі НР-12/5М, НР-185ММ ІІ, фірми Мауег Іпаивігіез (США) 10 класу.
Для виготовлення хутра застосовується наступна сировина: - нитка поліефірна текстурована текстильна - для виготовлення трикотажної основи хутра - грунту; - поліефірне волокно (поліестер); - поліакрилонітрильне волокно (нітрон); - вовна; - модифіковані поліакрилонітрильні і поліефірні волокна (канекарон, екслан); - плівкоутворювальні препарати - акрилові або поліуретанові полімери; - спирт етиловий.
Технологічний процес виготовлення хутра включає в себе: - аналіз і підготовку сировини до переробки; - виготовлення чесальної стрічки; - в'язання напівфабрикату хутра; - підготовка напівфабрикату хутра до обробки; - попередня обробка напівфабрикату хутра (стрижка і полірування ворсу); - тумблювання ворсу хутра; - стабілізація грунту і ворсу хутра; - завершальна обробка хутра; - розбраковування, маркування, упаковка, транспортування і зберігання готового хутра.
Сировина, що надходить на виробництво, спочатку піддається аналізу і підготовці до переробки, а саме - розпушуванню спресованого волокна на окремі пучки, що сприяє поліпшенню перемішування кожного компонента і створює кращі умови для змішування і чесання різних компонентів один з одним.
Волокно піддається розщепленню, тобто поділу великих клаптиків суміші волокон на більш дрібні. В процесі розщеплення відбувається часткове перемішування компонентів суміші.
Найбільш оптимально використовувати суміш такого якісного та кількісного складу в співвідношенні, мас.9о: шерстяне волокно 23 поліефірне волокно 47 модифіковане поліефірне волокно 16 суміш модифікованого акрилового волокна та нітрону 8.
Даний склад хутра покращує експлуатаційні властивості, а також підвищити значення кисневого індексу (вище 21 95), що покращує властивості хутра з точки зору пожежної безпеки.
Обтіпане волокно вручну подається в живильник. У живильнику проводиться також замаслення волокна, мета якого - зняття статичної електрики при наступних стадіях технологічного процесу виробництва хутра.
Перемішування волокна здійснюється в живильнику, який призначений також для рівномірної подачі суміші на машини для виготовлення чесальної стрічки.
Волокно вручну завантажується на транспортер живильника, емульсується. Транспортер живильника доставляє волокно до голчастої решітки. У зоні між голчастою решіткою і транспортером живильника відбувається перше розтягування пластів волокна завдяки значному перевищенню швидкості голчастої решітки над швидкістю транспортера живильника. Друге розщеплення відбувається в зоні між голчастою решіткою та розрівнюючою решіткою. Голки розрівнюючої решітки, рухаючись назустріч голкам голчастої решітки, поділяють великі клаптики волокна на більш дрібні і розрівнюють останні на голчастій решітці, скидаючи надлишки на голчастий транспортер. Клаптики волокна, що залишилися на розрівнюючій решітці, знімає очисний барабан.
З голчастої решітки волокно знімається знімним барабаном, що має кругову швидкість більшу, ніж у голчастої решітки. Знімний барабан протягає волокно по похилому щиту. Далі волокно по трубопроводу надходить у великій бункер, де за допомогою вентиляторів волокно ще раз перемішується і по трубопроводу потрапляє в наступні бункера.
Суть процесу чесання полягає в поділі клаптиків компонентів суміші на окремі волокна,
розпрямленні і часткової паралелізації волокон.
Чесання волокна може бути здійснене на чисельних машинах «Бефама-Маліватт» або машині марки Ч-І1-200-ШМ.
Волокно по трубопроводу потрапляє з живильника в накопичувальну камеру (бункер) чисельних машин. Внизу накопичувальної камери розташований планковий нескінченний транспортер, по якому суміш волокон потрапляє на похилу голчасту решітку, де надлишок волокна знімається розрівнюючим гребенем і за допомогою збивного голчастого валика потрапляє на горизонтальну живильну решітку.
Ваговий пристрій відважує потрібну масу волокна, і за допомогою горизонтальної живильної решітки ця маса волокна потрапляє через валики, що розроблюють, приймальні валики і переносний барабан на прочісування.
Отримані прочесані волокна знімаються із знімного барабана збивним гребенем і потрапляють до витяжного механізму, де прочесані волокна сформовані в стрічку надходять в стрічкоукладанч, а потім в тканинні мішки, які вкладені в картонні барабани.
Далі чесальна стрічка зберігається і подається на в'язальні машини в тканинних мішках.
В'язання хутра проводиться при температурі навколишнього середовища не менше 16 "С і відносній вологості повітря (65:2-5)956 наприклад, на круглов'язальних машинах "МАХІ Ріїє" фірми "УЛатап даодчага" (США) моделей НР-12, НР-18 для гладкого хутра.
Розчісування волокна перед встряванням його в петлі грунту проводиться на чесальному апараті "АНО-67-А"
В залежності від заданої маси вкладених волокон, при в'язанні хутра на круглов'язальних машинах встановлюється подача швидкості чесальній стрічки. Надлишки нав'язаного волокна видаляються за допомогою витяжки, підведеної до круглов'язальної машини.
Номінальна довжина, шматка суворого хутра, що знімається з машини, встановлюється для кожного артикулу в залежності від маси та призначення хутра. Довжина шматка хутра на круглов'язальній машині визначається за лічильником, встановленим на машині, шляхом перерахунку.
Далі шматки суворого хутра комплектують в партію. В партію підбираються шматки хутра одного артикулу, малюнка, кольору і призначення.
Зо Шматки хутра, скомплектовані в партію, зшиваються з боку грунту один з одним в безперервну стрічку на швейній машинці типу "Оверлок, що забезпечує достатню для проходження полотна в обробній лінії міцність шва, і та укладальником складаються на візок так, щоб хутро заходило в лінію попередньої обробки "по ворсу" або "проти ворсу".
Попередня обробка хутра включає в себе операції: ворсування, стрижку і прасування ворсу, які виробляються на машинах, встановлених в потокову лінію (далі лінія Ме1), в наступному порядку: - накопичувач хутра; - стригальна машина; - ворсувальна машина; - три гладильні машини (виробництва Німеччина); - подвійна стригальна машина; - укладальник.
Для виловлювання металевих предметів (голки кардної гарнітури та інше) напівфабрикат хутра пропускають через магнітні пастки, які встановлені після ворсувальної машини перед першою стригальною машиною.
Заправка шматків напівфабрикату хутра в лінію попередньої обробки повинна проводитися із супутником (це може бути, наприклад, шматок трикотажного полотна, щільної тканини, некондиційного хутра та інше) довжиною не менше довжини заправки машини, від входу до виходу, і шириною, яка рівна ширині напівфабрикату.
Зазор на ножах стригальних машин, притиски і температура валів на прасувальних машинах виставляється згідно з артикулом хутра, що випускається.
Підстрижене, проворсоване і відполіроване хутро на холодних валах до заданих параметрів, після лінії Мої, укладальником складається на візки і в залежності від його призначення, надходить на наступні операції.
Для того, щоб хутро за зовнішнім виглядом нагадувало хутро натуральної овчини, здійснюють закручування ворсу. Для цього, хутро з візків, через систему подавальних валиків, надходить на вузол змочування ворсу, на якому здійснюють змочування ворсу спеціальним розчином, в залежності від артикулу хутра. Для змочування ворсу хутра використовується водний розчин, що містить поверхнево-активну речовину та антистатик. 60 Рулони хутра зі змоченим ворсом за допомогою укладальника складаються на візок, вручну розрізаються по швах і вручну, кожен рулон окремо, завантажується в сушильну машину барабанного типу, в якій при температурі 140-150 "С протягом 40 хв, відбувається тумблювання - закручування ворсу. Температура в сушильних машинах досягається шляхом подачі гарячого повітря вентилятором в барабан машини, який нагрівається в калорифері паром. Після чого шматки хутра обережно складають вручну на візок і подають на наступні операції: зшивання, стабілізація грунту і закріплення ворсу хутра.
Стабілізація грунту і закріплення ворсу хутра виробляється на сушильно-ширильних стабілізаційних машинах "Шпанорама".
Зшиті шматки хутра після лінії Мої через накопичувач, заправний пристрій і очисну щітку, систему валів вузла нанесення розчину для стабілізації грунту, наколюють на голчасті ланцюги.
Заправка хутра проводиться по ворсу, грунтом вгору. Закріплення грунту і ворсу хутра виконується валковим методом. Грунт хутра обробляється водним розчином, що містить плівкоутворювальні препарати, що не мають неприємного запаху, що не містять шкідливих хімічних речовин, здатних виділятися при виготовленні і експлуатації виробів з хутра. Таким плівкоутворювальним препаратом, наприклад може бути розчин на основі водного поліуретану.
Нанесення плівкоутворюючих препаратів здійснюється для закріплення волокон, покращення експлуатаційних властивостей хутра: залишкової деформації під час розтягування та розривного навантаження за довжиною та шириною, а також отримання хутра стабільної ширини.
Ширина розведення ланцюгів, що транспортують, виставляється згідно з шириною виробленого хутра і може бути від 14921 см до 205521 см.
Наколоте на ланцюги, що транспортують, хутро надходить в сушильну камеру машини, де при температурі 130-15 "С швидкості переміщення 3-7 м/хв, в залежності від артикулу хутра, відбувається сушіння і термофіксація плівкоутворювальних препаратів на поверхні грунту гарячим повітрям. Гаряче повітря циркулює в сушильній камері. Нагрівання повітря проводиться паровими калориферами, циркуляція повітря - віддентровими вентиляторами. Обдув грунту хутра гарячим повітрям здійснюється зверху через щілину сопла. Відпрацьоване вологе повітря витяжним вентилятором викидається в атмосферу. Температурний режим регулюється тиском пари.
Зо Завершальна обробка хутра проводиться для надання хутру товарного виду і необхідних фізико-механічних властивостей і, в залежності від артикулу, складається з різних технологічних операцій, які виробляються на технологічних лініях, що складаються з машин, встановлених в наступній послідовності: - 2 полірувальні машини; - стригальні машини; - З полірувальні машини; - подвійно стригальні машини; - 2 полірувальні машини; - компенсатор; - машина намотування хутра в рулони.
Зшиті шматки хутра під з закрученим ворсом під "овчину" з візків подаються на лінію, де піддаються завершальній обробці ворсу спиртовим розчином, сортуванню та пакуванню. Ворс обробляють спиртовим розчином для підвищення експлуатаційних властивостей хутра. До таких властивостей відносяться, наприклад -- стійкість до стирання та звалювання.
Далі здійснюють сортування готового хутра, контроль його якості по недоліках зовнішнього вигляду, відповідно до чинної нормативно-технічної документації шляхом перегляду обох сторін хутряного полотна (з боку грунту і з боку ворсу) в розправленому вигляді на бракувальному столі, з подальшим намотуванням хутра в рулони на намотувальний пристрій, встановленому в потоці технологічної лінії Далі здійснюють упаковку хутра в ополієтиленову плівку.
Рекомендується транспортування рулонів хутра - в критих транспортних засобах в горизонтальному положенні, а зберігання хутра - в критих, чистих, добре провітрюваних складських приміщеннях на піддонах.
Перевагами даного способу виготовлення хутра є підвищення експлуатаційних властивостей готового хутра при збереженні його фізико-механічних властивостей і не збільшення витрат на його виготовлення. Основні фізико-механічні властивості хутра, отриманого за заявленим способом, показані в Таблиці.
Таблиця
Найменування показника : - - н/п вимірювань 2 |Довжинаворсунеменше, /-:: | мм /| 4 | 0 9
Зміна лінійних розмірів після
З |замочування по довжині і ширині, Зо 5 1,8 не більше
Стійкість забарвлення ворсу до 4 |тертя сухого та мокрого, не Бал 4 5 менше
Розривне навантаження, |що не менше Н - по довжині Не менше 227,0 - по ширині 176,6 214,0 б о|Ширина.ї/////77777777777777777771|7711лсм | 16052 | -:(/ 160

Claims (2)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Спосіб виготовлення шерстяного хутра, який включає наступні етапи: - виготовлення чесальної стрічки; - в'язання напівфабрикату хутра; - очищення хутра від незакріплених волокон; - попередню обробку напівфабрикату хутра; - стабілізацію грунту та ворсу напівфабрикату хутра; - завершальну обробку хутра, який відрізняється тим, що чесальну стрічку формують з суміші волокон, що містить поліефірне волокно, шерстяне волокно, модифіковане поліефірне волокно та суміш модифікованого акрилового волокна, та нітрону, а проворсоване, підстрижене та відполіроване на холодних валах хутро змочують та висушують в сушильній машині барабанного типу при температурі 140-150 "С протягом 40 хвилин, далі грунт хутра обробляють водним розчином, що містить плівкоутворювальні препарати, після чого здійснюють сушіння та термічну фіксацію плівкоутворювальних препаратів на поверхні грунту в сушильній камері при температурі 130-150 "С та швидкості переміщення 3-7 м/хв, а на завершальній обробці ворс готового хутра обробляють спиртовим розчином.
2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що чесальну стрічку формують з суміші волокон, що містить поліефірне волокно, шерстяне волокно, модифіковане поліефірне волокно та суміш модифікованого акрилового волокна та нітрону, при наступному співвідношенні, мас. 90: шерстяне волокно 28-30 поліефірне волокно 43-51 модифіковане поліефірне волокно 15-17 суміш модифікованого акрилового волокна та нітрону 6-10.
UAU201905695U 2019-05-27 2019-05-27 Спосіб виготовлення шерстяного хутра UA138025U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201905695U UA138025U (uk) 2019-05-27 2019-05-27 Спосіб виготовлення шерстяного хутра

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201905695U UA138025U (uk) 2019-05-27 2019-05-27 Спосіб виготовлення шерстяного хутра

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA138025U true UA138025U (uk) 2019-11-11

Family

ID=71112832

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201905695U UA138025U (uk) 2019-05-27 2019-05-27 Спосіб виготовлення шерстяного хутра

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA138025U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US10287720B2 (en) Natural wool pile fabric and method for making wool pile fabric
US10801139B2 (en) Sheared wool fleece and method for making sheared wool fleece utilizing yarn knitting
US2815558A (en) Pile fabrics and method of pile fabric treatment
EP3199681B1 (en) Method for filling a filliable portion of a garment to be padded, padded garment and plant for filling a fillable portion of a garment to be padded
US3298079A (en) Method for producing a novel crimped yarn and fabric
NO155195B (no) Flerplate-glassanordning og adsorbent for samme.
UA138025U (uk) Спосіб виготовлення шерстяного хутра
US4058874A (en) Method for knitting and pre-shrinking knit fabrics in accordance with pre-determined comfort levels
US11713524B2 (en) Sheared wool fleece and method for making sheared wool fleece utilizing yarn knitting
US3311928A (en) Process of basting and removal of basting
ITUD990099A1 (it) Procedimento di finissaggio per tessuti di maglia e/otessuti a navetta e relativo dispositivo
CN110359165A (zh) 一种色织吸光保暖衬衫面料及其制作方法
RU2817444C2 (ru) Искусственный мех, способ его производства и ворсовое покрытие искусственного меха
CN114351308A (zh) 修剪的羊毛绒和利用纱线针织制作修剪的羊毛绒的方法
KR102463941B1 (ko) 발수가공된 혼방직물의 제조방법
Dooley Textiles for Commercial, Industrial, and Domestic Arts Schools: Also Adapted to Those Engaged in Wholesale and Retail Dry Goods, Wool, Cotton, and Dressmaker's Trades
Hills Textiles and clothing
US3480383A (en) Process for rendering wool-containing garments stable to water washing and drying
US2186121A (en) Process of finishing fabric
RU2821056C1 (ru) Способ заключительной отделки искусственного меха, включающий тумблирование
TR2021011129A2 (tr) Sof kumaş üreti̇m yöntemi̇
WO1991012363A1 (en) Treating fabric to retard flammability
CA1313452C (en) Method of controlling the shrinkage of garments containing cotton
US2684519A (en) Method of treating tubular knitted fabric
JPS5845484B2 (ja) 羊毛等のスライバ−