UA137666U - Фунгіцидна композиція - Google Patents

Фунгіцидна композиція Download PDF

Info

Publication number
UA137666U
UA137666U UAU201909290U UAU201909290U UA137666U UA 137666 U UA137666 U UA 137666U UA U201909290 U UAU201909290 U UA U201909290U UA U201909290 U UAU201909290 U UA U201909290U UA 137666 U UA137666 U UA 137666U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
pyraclostrobin
myclobutanil
composition
auxiliary agents
diseases
Prior art date
Application number
UAU201909290U
Other languages
English (en)
Inventor
Сергій Володимирович Кнечунас
Original Assignee
Аса Кемікал Груп Лімітед
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Аса Кемікал Груп Лімітед filed Critical Аса Кемікал Груп Лімітед
Priority to UAU201909290U priority Critical patent/UA137666U/uk
Publication of UA137666U publication Critical patent/UA137666U/uk

Links

Landscapes

  • Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)

Abstract

Фунгіцидна композиція містить як активний інгредієнт піраклостробін та допоміжні агенти. Додатково містить як активний інгредієнт міклобутаніл.

Description

Корисна модель належить до галузі хімічного захисту сільськогосподарських культур, зокрема, до фунгіцидних композицій призначених для захисту культурних рослин від грибних захворювань, таких як іржа, сіра гнилі, фомоз, альтернаріоз, септоріоз в посівах культурних рослин, таких як соняшник, кукурудза та ін.
Фунгіциди (від лат. Рипаді - гриб і саєдо - вбиваю, знищую) - речовини, що використовуються для захисту рослин від збудників грибних хвороб. До цієї групи належать також хімічні речовини, які використовуються для захисту рослин від бактеріальних хвороб (бактерициди). Можливість виліковувати рослини від грибних захворювань за допомогою обробки препаратами листя або кореневої системи встановлено в ХІХ ст., коли вперше було обгрунтовано походження грибних хвороб і створено перші неорганічні захисні фунгіциди - бордоська рідина та ін. Кроки, зроблені в цьому напрямі, привели до певних успіхів: паршу картоплі пригнічували сулемою, антракноз винограду - мідним купоросом, опік груші - хлористим цинком. З появою таких захисних фунгіцидів, як дитіокарбамати і каптан, в 40-х роках було синтезовано і випробувано велику кількість органічних сполук для з'ясування їх лікувальних властивостей. У більшості випадків вони були недостатньо ефективними або при знищенні збудників хвороб негативно впливали на розвиток рослин. В подальших дослідженнях було доведено, що рослини здатні проявляти стійкість проти фітопатогенних грибів і ця стійкість залежить від наявності в рослинах природних антигрибних сполук або від виділення рослинами таких сполук (фітоалексинів) у відповідь на вторгнення патогена. Деякі з фітоалексинів були виділені, але вони виявилися неефективними при нанесенні на листя, оскільки не досягали зони, що мала потребу в обробці. Рослини виділяли фіто-алексини тільки в місцях ураження рослин.
Сучасний асортимент фунгіцидів класифікується на основі трьох основних принципів: залежно від характеру дії на збудників хвороб, призначення та хімічної природи. За характером дії на збудників хвороб фунгіциди поділяються на дві групи: захисні (профілактичні) та терапевтичні (лікувальні, викорінюючі, куративні, знищуючі).
Характер використання фунгіцидів також різний. Ними протравлюють насіння - використовується для боротьби з хворобами, збудники яких поширюються з насінням або знаходяться в грунті. Існують препарати для обробки грунту - знищують грунтових збудників хвороб рослин, особливо ефективні в парниках і теплицях. Є фунгіциди для обробки рослин в
Зо період спокою - знищують зимуючі стадії збудника, використовуються рано навесні до розпускання бруньок, пізно восени і зимою. Фунгіциди для обробки під час вегетації, це в основному препарати профілактичної дії, які використовують влітку, для обприскування і фумігації сховищ, зокрема зерносховищ і овочесховищ.
При виборі фунгіцидів насамперед враховують відомості про джерела первинної і вторинної інфекції, а також час ураження і швидкість наростання інфекції. Проти збудників на поверхні насіння і в грунті можна використовувати фунгіцид контактної захисної дії, якому властива значна стійкість у грунті. Якщо інфекція в середині насіння, необхідний препарат системної дії, що добре переміщується догори по рослині. При цьому перевага віддається фунгіциду широкого спектру дії, а також з кількома діючими речовинами. Для підвищення якості обробки слід застосувати препарати з прилипачем. Крім того, критерієм правильного добору протруйника є: спектр фунгіцидної активності, особливо проти сажкових хвороб, особливості поширення збудників хвороб у даному регіоні, фітоекспертиза насіннєвого матеріалу, фітосанітарна ситуація в попередньому сезоні.
Для захисту польових культур за першої обробки перевагу слід віддати фунгіцидам захисної і лікувальної дії з широким спектром і тривалим захисним ефектом. Частота і кратність наступних обробок залежить від розвитку хвороб, погодних умов і тривалості збереження фунгіциду в рослині, тому перевагу слід віддати системним препаратам. Для запобігання появі резистентних популяцій слід передбачити чергування фунгіцидів з різних хімічних груп.
На сьогоднішній день на ринку України пропонують доволі широкий спектр різноманітних вітчизняних та зарубіжних препаратів для обробки рослин з метою контролю збудників грибних захворювань. Проте серед широкого переліку препаратів лише деякі можна віднести до високоефективних.
Серед ефективних фунгіцидних засобів, що сьогодні знайшли широке використання, можна згадати піраклостробін, що був розроблений компанією БАСФ.
Піраклостробін - метил-М-(2-(1-(4-хлорфеніл)-1Н-піразол-3-іл|!іоксиметилфеніл)-(М- метокси)карбамат. Піраклостробін характеризується загальною формулою:
М о сн,
М
- М о
Вій сн, (в)
Піраклостробін був описаний у патенті ЦА48138, що стосуються похідних 2-
Кдигідро)піразоліл-3'-оксиметиленіанілідів, способу їх одержання та їх застосування для боротьби з сільськогосподарськими шкідниками та шкідливими грибами.
В патенті ОПА85690 описана фунгіцидна композиція, що містить стробілурин, зокрема, піраклостробін, та один або декілька модуляторів етилену, що можуть бути вибрані з широкого переліку сполук.
В патенті ША9О559 описана фунгіцидна композиція, що містить тритиконазол та піраклостробін та щонайменше один ацилаланін, вибраний з металаксилу-М та кіралаксилу.
В патенті ШОА9У/973 описаний кристалічний комплекс, що містить принаймні одну сільськогосподарськи активну органічну сполуку А, зокрема, піраклостробін, та тіофанат-метил.
В патенті ШША101148 описана пестицидна суміш, що містить як активні компоненти неонікотиноїд, піраклостробін і металаксил у синергетично ефективних кількостях.
В патенті ШАТ02136 описана суміш для покращення стану здоров'я рослин, що містить як активні інгредієнти піраклостробін та імазапір та піраклостробін, імазапір та імазапік.
В патенті ШАТ106996 описана пестицидна суміш, що містить як активні компоненти альфа- циперметрин як інсектицидну сполуку та піраклостробін.
В патенті ОША118208 описаний спосіб боротьби з беріогіа іпйійсі на зернових, який включає обробку рослин, їх насіння або грунту фунгіцидно ефективною кількістю композиції, яка містить піраклостробін і протіоконазол або пропіконазол.
З наведених вище документів цілююм очевидним є той факт, що ведеться багаторічний пошук комбінованих композицій піраклостробіну з покращеною активністю, оскільки, доцільним є підсилення ефективності та розширення спектру дії з використанням комбінації різноманітних фунгіцидноактивних агентів в одній композиції. Таке комбіноване використання має ряд суттєвих переваг, а саме, розширення спектра дії, підвищення активності за рахунок синергічної дії, зменшення вмісту активних інгредієнтів в композиції при збереженні активності, тощо.
Тому пошук та розробка нових комбінованих композицій з покращеною активністю є нагальною потребує в розвитку сучасних засобів захисту сільськогосподарських культур.
Серед потенційних і перспективних складових агентів для використання в комбінованих
Зо композиціях піраклостробіну можна згадати міклобутаніл.
Міклобутаніл, 2-(1Н-1,2,4-триазол-1-ілметил)-2-(4-хлорфеніл)гексаннітрил, що характеризується наступною загальною структурною формулою:
СІ не о
М--
Її»
М
Міклобутаніл є системним фунгіцидом широкого спектра дії, що має профілактичну і
З5 лікувальну дію щодо виноградної лози, кісточкових, овочевих, декоративних культурах, цукрового буряка і є протруювачем насіння зернових. Міклобутаніл є неактивним проти оомицетів. Вперше міклобутаніл було описано в патенті 54920139 (пріоритет 10.10.1983), заявник: Ром енд Хаас Компані, (05).
Використання комбінованих фунгіцидних композицій є досить поширеним підходом до розширення спектру високоактивних фунгіцидних засобів.
На сьогоднішній день існує потреба в розширенні спектра комбінованих фунгіцидних засобів, що проявляють кращу активність ніж монопрепарати за рахунок синергічної дії.
Задача даної корисної моделі полягає у підвищенні ефективності фунгіцидних композиції, що містить декілька активних інгредієнтів, для покращення контролю збудників інфекційних захворювань сільськогосподарських культур в т.ч. борошнистої роси, оїдіуму, білої гнилі, чорної гнилі, іржі, альтернаріозу, септоріозу, макроспоріозу, сірої гнилі, завдяки розробки нового комплексного фунгіцидного засобу, що проявляє кращу ефективність порівняно з монопрепаратами та забезпечує боротьбу із збудниками грибних захворювань, що набули стійкості до відомих фунгіцидних засобів. Зокрема, винахідником не було виявлено в літературі інформації про застосування фунгіцидної композиції, що містила б комбінацію піраклостробіну та міклобутанілу, і тому така комбінація могла б знайти застосування як комбінованого фунгіцидного засобу щодо стійких до дії стандартних фунгіцидів захворювань.
Відповідно, поставлена задача вирішується за рахунок створення фунгіцидної композиції, що містить як активний інгредієнт піраклостробін та допоміжні агенти і яка додатково містить міклобутаніл.
При цьому, піраклостробін, міклобутаніл та допоміжні агенти входять до складу фунгіцидної композиції, у наступному співвідношенні компонентів, у мас. 9о: піраклостробін 5-25 міклобутаніл 5-25 допоміжні агенти решта.
В переважному варіанті реалізації корисної моделі піраклостробін, міклобутаніл та допоміжні агенти входять до складу фунгіцидної композиції, у наступному співвідношенні компонентів, у мас. Фо: піраклостробін 12,5 міклобутаніл 12,5 допоміжні агенти решта.
В іншому переважному варіанті реалізації фунгіцидна композиція містить піраклостробін, міклобутаніл та допоміжні агенти, такі як емульгатор, загущувач, антифриз, піногасник консервант та розчинник, що входять до складу фунгіцидної композиції, у наступному співвідношенні компонентів, у мас. 9о: піраклостробін 12,5 міклобутаніл 12,5 емульгатор 1-15 загущувач 0,1-3 антифриз 0,1-5 піногасник 0,1-1 консервант 0,1-1 розчинник решта.
Об'єднання в одній композиції таких активних агентів як піраклостробін та міклобутаніл дозволило створити фунгіцидну композицію з високою ефективністю та широким спектром дії, що дозволяє контролювати широкий спектр захворювань та значно підвищити захист культурних рослин, їх сходження та ріст.
Проведені дослідження дозволили підібрати оптимальний склад активних агентів,
Зо піраклостробін та міклобутаніл, що проявляють свою активність найбільш повно і безпечно для оточуючого середовища, а використані допоміжні агенти дозволили сформувати їх в емульсію, олія-у-воді, з відмінними характеристиками щодо зберігання та використання.
Як звичайні допоміжні агенти розроблена композиція може містити емульгатор(и), антифриз(и), загусник(и), ад'ювант(и), стабілізатор(и), піногасник(и), консервант(и) та розчинник(и).
Окрім згаданих вище допоміжних агентів для цілей одержання придатних фунгіцидних композицій можуть бути використані і інші допоміжні агенти, такі як поверхнево-активні речовини, диспергатори, змочувальні агенти, солюбілізатори, речовини, що сприяють проникненню, зв'язувальні агенти, загусники, наповнювачі, зволожувачі, антифризи, барвники, агенти, що підвищують клейкість, тощо.
Придатними розчинниками є вода і органічні розчинники, такі як нафтові фракції з температурою кипіння від середньої до високої, наприклад, керосин, дизельне паливо; олії рослинного або тваринного походження; аліфатичні, циклічні і ароматичні вуглеводні, наприклад, толуол, парафін, тетрагідронафталін, алкіловані нафталіни; спирти, наприклад, етанол, пропанол, бутанол, бензиловий спирт, циклогексанол; гліколі; ДМСО; кетони, наприклад, циклогексанон; естери, наприклад, лактати, карбонати, естери жирних кислот,
гамма-бутиролактон; жирні кислоти; фосфонати; аміни; аміди, наприклад, М-метилпіролідон, диметиламіди жирних кислот; та їх суміші. Як розчинник переважно можуть бути використані алкілові естери жирних кислот, таких як жирні кислоти, що присутні в природних оліях, наприклад, соняшниковій олії, рапсовій олії, льняній олії, тощо, і які отримують алкілуванням цих рослинних олій. Також як розчинник переважно може бути використана вода.
Придатними поверхнево-активними речовинами є поверхнево-активні сполуки, такі як аніонні, катіонні, неіїонні їі амфотерні поверхнево-активні речовини, блокполімери, поліелектроліти та їх суміші. Такі поверхнево-активні речовини можуть бути використані як емульгатор, диспергатора, солюбілізатора, змочувального агента, речовини, що сприяє проникненню.
Придатними аніонними поверхнево-активними речовинами є лужні, лужноземельні або амонійні солі сульфонатів, сульфатів, фосфатів, карбоксилатів та їх суміші. Прикладами сульфонатів є алкіларилсульфонати, дифенілсульфонати, альфа-олефінсульфонати, лігнінсульфонати, сульфонати жирних кислот і олій, сульфонати етоксильованих алкілфенолів, сульфонати алкоксильованих арилфенолів, сульфонати конденсованих нафталінів, сульфонати додецил- та тридецилбензолів, сульфонати нафталінів та алкілнафталінів, сульфосукцинат або сульфосукцинамати. Прикладами сульфатів є сульфати жирних кислот і олій, етоксильованих алкілфенолів, спиртів, етоксильованих спиртів або естерів жирних кислот. Прикладами фосфатів є естери фосфатів. Прикладами карбоксилатів є алкілкарбоксилати і карбоксильовані спирти або алкілфенолетоксилати.
Особливо придатними аніонними поверхнево-активними речовинами Є алкілбензолсульфонати, такі як, наприклад, натрієві, кальцієві або триетиламонієві солі алкілбензолсульфонової кислоти. Найбільш переважними алкілбензолсульфонатами є натрієві, кальцієві або триетиламонієві солі додецилбензолсульфонової кислоти, зокрема КПподаса|Ф 70/38 (7095 додецилбензолсульфонат кальцію в н-бутанолі), ЕПподасакюш б0/ВЕ (60 95 додецилбензолсульфонат кальцію в 2-етилгексанолі) та Кподасаюю 2283 (7095 додецилбензолсульфонат амонію), фірми КПподіа СтрН, фенілсульфонат СА 100 (4095 додецилбензолсульфонат кальцію в Сепорої Х-060 та боїЇме55о 200) фірми Сіагіапї СтЬН або
МапзаФ ЕММ 70/2Е (57 95 лінійного додецилбензолсульфонату в 2-етилгексанолі) фірми АїЇБбгідні
Зо 8 УМібзоп. Також можна згадати продукт під торговою маркою Саізодеп АК. 100 МО, що являю собою емульгатор з високою температурою спалаху (2100 С) на основі нафталінзбідненого розчинника та кальцієвої солі додецилбензолсульфонової кислоти від Сіагіапі трн.
Придатними неіонними поверхнево-активними речовинами є алкоксилати, М-заміщені аміди жирних кислот, амінооксиди, естери, поверхнево-активні речовини на основі цукру, полімерні поверхнево-активні речовини та їх суміші. Прикладами алкоксилатів є сполуки, такі як спирти, алкілфеноли, аміни, аміди, арилфеноли, жирні кислоти або естери жирних кислот. Етиленоксид та/або пропіленоксид можуть бути використані для алкоксилування, переважно етиленоксид.
Прикладами М-заміщених амідів жирних кислот є глюкаміди жирних кислот або алканоламіди жирних кислот. Прикладами естерів є естери, гліцеринові естери або моногліцериди жирних кислот. Прикладами поверхнево-активних речовин на основі цукру є сорбітан, етоксильовані сорбітани, естери сахарози і глюкози або алкілполіглікозиди. Прикладами полімерних поверхнево-активних речовин є гомо- або співполімери вінілпіролідону, вінілового спирту або вінілацетату.
Придатними катіонними поверхнево-активними речовинами є четвертинні поверхнево- активні речовини, наприклад, четвертинні сполуки амонію з однією або двома гідрофобними групами або солі первинних амінів з довгим ланцюгом. Придатними амфотерними поверхнево- активними речовинами є алкілбетаїни і імідазоліни. Придатними поліелектролітами є полікислоти або поліоснови. Прикладами полікислот є лужні солі поліакрилової кислоти або полікислотних комбінованих полімерів. Прикладами поліоснов є полівініламіни або поліеєтиленаміни.
Переважними алкоксилатами спиртів є етоксилати монорозгалуженого спирту, такі як
АїріихФ МВА 11-7 (етоксилат розгалуженого спирту з 7 етоксиланками) фірми Опідета або
Сепароке Х-60 (етоксилат спирту з 6 етоксиланками) фірми Сіагіапі.
Придатними загусниками є полісахариди (наприклад, ксантанова камедь, карбоксиметилцелюлоза), неорганічні глини (органічномодифіковані або немодифіковані), полікарбоксилати і силікати.
Придатними наповнювачами є мінеральні та синтетичні мінеральні сполуки, такі як кварци, силікагелі, силікати, тальк, каолін, вапняк, сажа, вапно, крейда, вапняна глина, глина, доломіт, діатоміт, сульфат кальцію, сульфат магнію, оксид магнію, а також продукти рослинного походження, такі як зернове борошно, борошно з деревної кори, деревне борошно та борошно з горіхової шкаралупи, порошки целюлози, або інші тверді наповнювачі.
Придатними антифризами є етиленгліколь, пропіленгліколь, сечовина і гліцерин.
Придатними піногасниками є силікони, силоксани, довголанцюгові спирти і солі жирних кислот.
Придатними барвниками (наприклад, червоний, синій або зелений) є пігменти з низькою розчинністю у воді і водорозчинні барвники. Прикладами є неорганічні барвники (наприклад, оксид заліза, оксид титану, гексаціаноферат заліза) і органічні барвники (наприклад, алізарин-, азо- і фталоціанінові барвники), тощо.
Придатними агентами, що додають клейкість, або зв'язувальними агентами є полівінілпіролідони, полівінілацетати, полівінілові спирти, поліакрилати, біологічні або синтетичні воски та етери целюлози.
Вибір будь-якого допоміжного агента не може бути обмеженням даної корисної моделі.
Запропонована фунгіцидна композиція може бути одержана в будь-якій придатній формі, такій як розчин, порошок, суспензія, дисперсія, емульсій, паста, дуст або гранулят. Форми нанесення повністю залежать від цілей і об'єктів використання. Форма продукту призначена для забезпечення найкращого можливого поширення активних речовин. Водні форми можуть бути виготовлені з концентратів емульсій, дисперсій, паст або порошку, що змочується, шляхом додавання води.
Переважно, що запропонована фунгіцидна композиція використовується у формі концентрату емульсії.
Запропонована фунгіцидна композиція використовується для обприскування посівів культур в період вегетації. Вказану композицію у формі концентрату емульсії, використовують з нормою витрати 0,4-1,0 л/га. У переважному втіленні корисної моделі розроблена фунгіцидна композиція містить 125 г/л піраклостробіну та 125 г/л міклобутанілу, а також звичайні допоміжні агенти.
Було отримано та досліджено ряд фунгіцидних композицій з різним вмістом активних інгредієнтів, а саме:
Композиція 1 призначення пн бони в лоони і Консервант 1,0 гліколях
Композиція 2
Композиція З
Композиція 4
Композиція 5
Композиція 6
Найкращі характеристики в ході попередніх досліджень виявила Композиція 6, яка і була використана в широкомасштабних польових дослідженнях. В наступних дослідженнях запропонована композиція отримала кодування АСА-003.
Концентрат емульсії готують звичайними відомими способами змішування при використанні обладнання, що широко застосовується для змішування компонентів та одержання фунгіцидних композицій. Наприклад, для одержання розробленої композиції в придатному реакторі змішували 12,5 мас. частин міклобутанілу, 12,5 мас. частин піраклостробіну, 15,4 мас. частин метилового естеру рапсової олії, 3,0 мас. частини полімерної ПАР, такої як алкілфеніловий етер поліеєтиленгліколю, 3,0 мас. частин неіонної ПАР, такої як поліетоксильований сорбітан, 3,0 мас. частин аніонної ПАР, такої як додецилбензолсульфонат кальцію, 0,3 мас. частин загущувача, такого як ксантанова камедь, 1,0 мас. частин антифризу, такого як пропіленгліколь, 0,2 мас. частин піногасника, такого як емульсія полідиметилсилоксанів, 0,1 мас. частин консерванту, такого як суміш ізотіазолінонів, та воду до 100 мас. частин.
Одержану суміш гарно перемішували до одержання однорідної концентрованої емульсії, що розфасовували в придатну тару.
Розроблену композицію використовують у формі водної емульсії, що одержують шляхом розчинення концентрату емульсії в придатній кількості води.
Приведений нижче приклад біологічних досліджень розробленої фунгіцидної композиції призначений лише для ілюстрації та пояснення запропонованої корисної моделі та не є таким, що обмежує її будь-яким чином.
Приклад 1
Досліди проводили у польових умовах в Дослідно-демонстраційному центрі компанії Альфа
Смарт Агро, с. Черкас, Білоцерківського району, Київської області. У дослідах використовували соняшник, площа ділянки 25 м", кількість повторів - 4. Дата посіву - 20.04.2018 року, дата появи сходів - 27.04.2018 року. Обробку посівів проводили шляхом обприскування посівів в період вегетації при використанні штангового обприскувача Нагаі з витратою робочої рідини з розрахунку 300 л/га (дати обробок 04.06.2018 та 05.07.2018 року). Заявлену композицію у формі
Зо емульсії використовували за норми витрати 0,5 та 1, л/га. Запропоновану фунгіцидну композицію для контролю збудників захворювань культурних рослин порівнювали з препаратами "Ретенго, КЕ" (концентрат, що емульгується, піраклостробін 200 г/л, виробник:
БАСФ СЕ, (ОЕ)) за норми витрати 0,75 л/га та "Камелот, КЕ" (концентрат, що емульгується, міклобутаніл 250 г/л, виробник; Альфа Смарт Агро, (ША)) за норми витрати 0,5 л/га Цільові об'єкти являли собою іржа, сіра гнилі, фомоз, альтернаріоз, септоріоз. Обліки хвороб, відбір зразків та їх аналізи проводили згідно з Методика випробування і застосування пестицидів / за ред. проф. С.О. Трибеля, Київ, "Світ" - 2001; Основи наукових досліджень в агрономії //
Мойсейченко В.Ф., Єщенко В.О. - К.: Вища школа, 1994.-334 с; Визначення біологічної ефективності пестицидів і агрохімікатів. Методичні вказівки / Чабанюк Я.В., Шерстобоєва О.В.,
Ткач Є.Д., Бунас А.А., Стародуб В.І., Довгич К.І., Дмитрук Д.М. - К., 2013. - 36 с.
Отримані дані представлені у Таблицях 1 та 2, нижче.
На основі проведених досліджень встановлено ефективність застосування препарату АСА- 003 з нормами витрати 0,5-1,0 л/га для запобігання розвитку хвороб (іржа, сіра гнилі, фомоз, альтернаріоз, септоріоз) в посівах соняшника. Використання АСА-003, з нормами витрати 0,5- 1,0 л/га показало позитивні результати в посівах соняшника (Табл. 1).
В результаті проведених досліджень встановлено, що при використанні АСА-003 (міклобутаніл, 125 г/л ж- піраклостробін, 125 г/л) з нормами витрати 0,5-1,0 л/га отримано позитивний ефект щодо пригнічення розвитку збудників хвороб.
Таблиця 1
Ефективність препарату АСА-003 (міклобутаніл, 125 г/л ж піраклостробін, 125 г/л), ЕВ на 30-й день після застосування проти збудників хвороб соняшника в 2018 році (с. Черкас, Білоцерківський р-н., Київська обл.)
Збудники хвороб
Варіант Поши- / Розви- | Біологічна! Поши- | Розвиток! Біологічна Поши- | Розвиток бло: реність, | ток хво-і ефекти- | реність, | хвороби, | ефективність) реність,! хвороби, ефекти- до роби, 9б| вність, 90 Фо Фо Фо Фо Чо : о вність, 9о
Контроль (без 80,1 62,1 63,4 414 50,4 33,6 обробки)
Ретенго,
КЕ (0,75 43,1 29,2 61,2 38,2 20,5 67,3 342 15,7 71,3 л/га
Камелот,
КЕ (0,5 50,3 31,8 81,3 23,4 151 72,4 39,4 22,6 68,6 л/га)
АСА-003 бл 54 | 54 | ве 0лавове ває ом) оовтя 1,0 л/га
Таблиця 1 (продовження)
Ефективність препарату АСА-003 (міклобутаніл, 125 г/л я піраклостробін, 125 г/л), ЕВ на 30-й день після застосування проти збудників хвороб соняшника в 2018 році (с. Черкас,
Білоцерківський р-н, Київська обл.)
Збудники хвороб
Варіант . Розвиток Біологічна . Біологічна
Поширеність, й Поширеність, Розвиток й о хвороби, | ефективність, о с/у| ефективність, о о о о хвороби, 90 о о о о
Контроль (без 80,8 70,3 39,2 20,8 обробки)
Ретенго, КЕ стела
Камелот,
КЕ облі
АСА-003 св
АСА-003 пол,
При застосуванні препарату АСА-003 з нормами витрат 0,5 л/га - 1,0 л/га були отримані кращі показники, при порівнянні з фунгіцидами Ретенго, КЕ з нормою 0,75 л/га та Камелот, КЕ з нормою 0,5 л/га.
Представлені результати свідчать про високу біологічну ефективність препарату АСА-003, синергічні властивості отриманої комбінації та відповідність заявленим нормам його витрати 0,5-1,0 л/га.
Важливими показниками олійних культур є отримана урожайність.
В ході проведення досліджень встановлено, що застосування препарату АСА-003 з нормами 0,5-1,0 л/га позитивно впливає на збереження урожайності та її підвищення (Табл. 2).
Таблиця 2
Урожайність соняшника при застосуванні препарату АСА-003 (міклобутаніл, 125 г/л ж піраклостробін, 125 г/л) у 2018 році (с. Черкас, Білоцерківський р-н, Київська обл.) (Контроль(безобробки)д /-/:/ 17728211
Камелот,КЕ(0,5л/а) 77171111 ЗМО 77771028 | .-:-ОЮ
В результаті застосування препарату АСА-003 з нормами витрати 0,5-1,0 л/га урожайність насіння зросла відповідно на 16,3-18,3 95, у порівнянні з варіантом без обробки.
Фітотоксичної дії фунгіциду АСА-003 (міклобутаніл, 125 г/л я піраклостробін, 125 г/л) у ході проведення випробовуваних з нормами 0,5-1,0 л/га по відношенню до рослин соняшника не виявлено.
З вище наведених даних можна зробити висновок, що застосування фунгіциду АСА-003 з нормами витрати 0,5-1,0 л/га, на основі діючих речовин міклобутанілу та піраклостробіну на олійних культурах (соняшник) сприяє зменшенню ураження хворобами (іржа, сіра гниль, фомоз, альтернаріоз, септоріоз) та забезпечує збільшенню урожайності культури.
За 2-кратного обприскування посівів соняшника протягом вегетації фунгіцидом АСА-003 встановлено, що він позитивно впливає на урожайність, даючи прибавку на рівні 16,3-18,3 95, в той час коли застосування препаратів Ретенго, КЕ та Камелот, КЕ дає прибавку до урожайності лише на рівні 10,4 95 та 9,0 95, відповідно, у порівнянні з контролем.

Claims (2)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Фунгіцидна композиція, що містить як активний інгредієнт піраклостробін та допоміжні агенти, яка відрізняється тим, що додатково містить як активний інгредієнт міклобутаніл, при наступному співвідношенні компонентів, мас. бо: піраклостробін 5-25 міклобутаніл 5-25 допоміжні агенти решта.
2. Фунгіцидна композиція за п. 1, яка відрізняється тим, що містить піраклостробін, міклобутаніл та допоміжні агенти, при наступному співвідношенні компонентів, мас. 9: піраклостробін 12,5 міклобутаніл 12,5 допоміжні агенти решта.
З. Фунгіцидна композиція за п. 1, яка відрізняється тим, що містить піраклостробін, міклобутаніл та допоміжні агенти, такі як емульгатор, загущувач, антифриз, піногасник консервант та розчинник, що входять до складу Ффунгіцидної композиції, при наступному співвідношенні компонентів, мас. 9: піраклостробін 12,5 міклобутаніл 12,5 емульгатор 1-15 загущувач 0,1-3 антифриз 0,1-5 піногасник 0,1-1 консервант 0,1-1 розчинник решта.
UAU201909290U 2019-08-14 2019-08-14 Фунгіцидна композиція UA137666U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201909290U UA137666U (uk) 2019-08-14 2019-08-14 Фунгіцидна композиція

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201909290U UA137666U (uk) 2019-08-14 2019-08-14 Фунгіцидна композиція

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA137666U true UA137666U (uk) 2019-10-25

Family

ID=71113473

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201909290U UA137666U (uk) 2019-08-14 2019-08-14 Фунгіцидна композиція

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA137666U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP7111436B2 (ja) 新規な作物の強化、栄養および作物保護組成物
RU2159039C2 (ru) Агрохимическая смесь для защиты растений от насекомых, содержащая ее композиция, способ обработки растений или семян, продукт размножения растений, покрытый указанной смесью и/или содержащий указанную смесь
JP2021532186A (ja) 農芸化学的な組成物
EA020314B1 (ru) Пестицидная комбинация биологически активных веществ
BRPI1000361B1 (pt) composição fungicida, seu uso e métodos de prevenção e/ou combate a dano patogênio ou dano por pragas em uma planta
UA119672C2 (uk) Пестицидні композиції
UA72331C2 (en) Agent having insecticidal and acaricidal properties
US11425909B2 (en) Use of tetrazolinones for combating resistant phytopathogenic fungi on fruits
CN103749452B (zh) 一种拌种剂
CN1140976A (zh) 含吡咯基团杀菌剂与含吡唑、吡咯或苯基咪唑基团杀虫剂的复配物
UA125295C2 (uk) Застосування тетразолінонів для боротьби зі стійкими фітопатогенними грибами на зернових шляхом обробки насіння
EA014774B1 (ru) Применение киралаксила для защиты от фитопатогенов и соответствующие способы и композиции
WO2015135422A1 (zh) 一种保护植物免于植物病害的方法
US20220256856A1 (en) Antifungal composition comprising natamycin and at least one insecticide
CN106857599A (zh) 一种含有吡唑醚菌酯和灭菌丹的杀菌组合物及其应用
UA137666U (uk) Фунгіцидна композиція
CN114176087A (zh) 一种农药组合物及其应用
CN112674083B (zh) 一种联苯菊酯和氟苯吡菌胺的可分散油悬浮剂及其制备方法和应用
JP3714692B2 (ja) 殺菌剤組成物
UA134713U (uk) Фунгіцидна композиція
WO2017185558A1 (zh) 含有噻苯隆和超敏蛋白的植物生长调节剂组合物
CN104920384A (zh) 一种含有苯噻菌酯和百菌清的杀菌组合物及其应用
UA137667U (uk) Композиція для протруювання насіння
CN104957167A (zh) 噻虫嗪和嘧菌酯农药组合物
UA136941U (uk) Фунгіцидна композиція