UA136734U - Спосіб виготовлення декоративного виробу - Google Patents

Спосіб виготовлення декоративного виробу Download PDF

Info

Publication number
UA136734U
UA136734U UAU201903291U UAU201903291U UA136734U UA 136734 U UA136734 U UA 136734U UA U201903291 U UAU201903291 U UA U201903291U UA U201903291 U UAU201903291 U UA U201903291U UA 136734 U UA136734 U UA 136734U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
polymer material
decorative product
sketch
substrate
manufacturing
Prior art date
Application number
UAU201903291U
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Костянтин Валерійович Марисюк
Original Assignee
Костянтин Валерійович Марисюк
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Костянтин Валерійович Марисюк filed Critical Костянтин Валерійович Марисюк
Priority to UAU201903291U priority Critical patent/UA136734U/uk
Publication of UA136734U publication Critical patent/UA136734U/uk

Links

Landscapes

  • Laminated Bodies (AREA)

Abstract

Спосіб виготовлення декоративного виробу включає підготовку ескізу декоративного виробу, передачу ескізу в програмний блок ріжучого плотера, перенесення контурів ескізу на полімерний матеріал шляхом прорізання полімерного матеріалу за допомогою леза ріжучого плотера. Використовують полімерний матеріал з однією клейовою стороною, до якої приклеєна підкладка, де товщина полімерного матеріалу становить в межах 0,01 мм до 0,7 мм, а товщина підкладки не менше 0,01 мм; при цьому під час перенесення контурів ескізу полімерний матеріал прорізають наскрізно, не порушуючи при цьому цілісності підкладки; після перенесення контурів ескізу на полімерний матеріал з нього видаляють фрагменти, які не відповідають ескізу; після чого зверху на отриманий полімерний матеріал наклеюють знімну плівку; далі полімерний матеріал відділяють від підкладки, наносять на поверхню розміщення декоративного виробу, розгладжують по поверхні та відділяють знімну плівку від полімерного матеріалу, отримуючи готовий декоративний виріб.

Description

Корисна модель належить до галузі декоративно-ужиткового мистецтва, стосується способу виготовлення декоративного виробу у вигляді наклейки та може бути використана при художньому оздобленні стін приміщення.
Заявнику відомо багато аналогічних способів виготовлення декоративного виробу, серед яких найближчими за сукупністю суттєвих ознак є наступні.
Відомий декоративний виріб, який може бути реалізований за допомогою певного способу, що містить високу термоусадочну, розтягувальну полімерну основу, яка має текстуровану обробку, тиснену на одну сторону полімерної основи. На нижній стороні тисненої основи передбачений клейовий шар, а знімна захисна підкладка захищає клейовий шар. При видаленні захисної плівки і нанесенні клейового покриття навколо краю виробу з невеликою кількістю сили розтягування покриття пристосовується до контуру краю, не залишаючи проміжку між контактним клеєм і виробом (міжнародна публікація У/О2005060609 (А2), опублікована 07.07.2005р.).
Недоліком даного аналога є його виконання з двох елементів, а саме з основи та підкладки, що знижує надійність транспортування виробу, особливо, коли основа виконана з декількох фрагментів. Крім того, в даному аналогу не передбачено забезпечення певної товщини елементів для покращення експлуатаційних характеристик.
Найбільш близьким аналогом є спосіб виготовлення декоративного виробу, який містить підкладку з клейовим шаром та прикріплену до неї основу. Підкладка з клейовим шаром включає: поліефір приблизно від 70 до 90 95 по масі; полівініл приблизно від 5 до 25 95 по масі; і хлорид 1095 або менше по масі. Основа з клейовою вініловою підкладкою може бути прикріплена до об'єкта шляхом застосування тиску або шляхом змочування поверхні клейової вінілової підкладки, повернутої до об'єкта до застосування тиску (міжнародна публікація
УМО0039230 (АТ), опублікована 06.07.2000р.).
Недоліком даного аналога є його виконання з двох елементів, а саме з основи та підкладки, що знижує надійність транспортування виробу, особливо, коли основа виконана з декількох фрагментів.
В основу корисної моделі поставлена задача спрощення виготовлення декоративного виробу та збільшення його надійності виготовлення 3 одночасним покращенням
Зо експлуатаційних характеристик виробу, зокрема полегшення встановлення на поверхню розміщення декоративного виробу за рахунок виконання різних елементів виробу певних параметрів.
Поставлена задача вирішується таким чином, що спосіб виготовлення декоративного виробу включає підготовку ескізу декоративного виробу, передачу ескізу в програмний блок ріжучого плотера, перенесення контурів ескізу на полімерний матеріал шляхом прорізання полімерного матеріалу за допомогою леза ріжучого плотера, згідно з корисною моделлю, використовують полімерний матеріал з однією клейовою стороною, до якої приклеєна підкладка, де товщину полімерного матеріалу встановлюють в межах від 0,01 мм до 0,7 мм, а товщину підкладки не менше 0,01 мм; при цьому під час перенесення контурів ескізу полімерний матеріал прорізають наскрізь, не порушуючи при цьому цілісності підкладки; після перенесення контурів ескізу на полімерний матеріал з нього видаляють фрагменти, які не відповідають ескізу; після чого зверху на отриманий полімерний матеріал наклеюють знімну плівку; далі полімерний матеріал відділяють від підкладки, наносять на поверхню розміщення декоративного виробу, розгладжують по поверхні та відділяють знімну плівку від полімерного матеріалу, отримуючи готовий декоративний виріб.
При цьому у заявленому способі як полімерний матеріал, може бути використаний полівінілхлорид.
При цьому у способі можуть використовувати полімерний матеріал різних форм, розмірів та кольору.
При цьому у способі на полімерному матеріалі може бути нанесений малюнок.
При цьому у способі як підкладка, може бути використаний папір.
При цьому у способі як підкладка, може бути використаний силіконовий картон.
При цьому у способі товщина знімної плівки може встановлюється в межах від 0,01 мм до 0,7 мм.
При цьому видалення фрагментів полімерного матеріалу можуть здійснювати вручну.
Між сукупністю суттєвих ознак корисної моделі і технічним результатом, що досягається при застосуванні корисної моделі, є наступний причинно-наслідковий зв'язок.
Як вже було зазначено вище, у заявленому способі використовують полімерний матеріал для виготовлення декоративного виробу. Відповідно до однієї з ознак корисної моделі, одна з бо сторін полімерного матеріалу виконана клейовою і з нею сполучена підкладка з можливістю видалення її при встановленні полімерного матеріалу на поверхню розміщення декоративного виробу. Таке використання полімерного матеріалу з однією клейовою стороною в способі дозволяє швидко і легко нанести полімерний матеріал на поверхню розміщення декоративного виробу, при цьому не пошкоджуючи сам виріб та забезпечуючи декоративну поверхню без складок. У випадку ж, коли полімерний матеріал був виконаний не клейовим, адгезив потрібно було б наносити додатково, що призвело б до утворення ще одного етапу, крім того, адгезив би виходив за рамки основи, спричиняючи утворення додаткової речовини на декоративному виробі та власне на поверхні для встановлення декоративного виробу.
При цьому відповідно до ще однієї з ознак корисної моделі, як полімерний матеріал використовують полівінілхлорид. Використання даного матеріалу дозволяє збільшити термін експлуатації за рахунок його міцності, стійкості до різних температур, високого ступеня вологостійкості та захисту від ультрафіолету.
Також клейова сторона полімерного матеріалу сполучена з підкладкою з можливістю видалення її при встановленні полімерного матеріалу на поверхню розміщення декоративного виробу. Відповідно до ознак корисної моделі, у якості підкладки може бути використаний папір або силіконовий картон з одностороннім покриттям. Виконання підкладки дозволяє захистити полімерний матеріал від висихання клейової сторони. При цьому використання силіконового картону як підкладки дозволяє забезпечити відсутність взаємодії жодного з шарів підкладки з клейовою стороною полімерного матеріалу. | таким чином, полімерний матеріал легко від'єднується від підкладки для нанесення на поверхню.
Відповідно до ще однієї з ознак корисної моделі, товщина полімерного матеріалу встановлюється в межах від 0,01 мм до 0,7 мм, а товщина підкладки не менше 0,01 мм. В процесі випробувань способу було встановлено, що для покращення стійкості та міцності при використанні необхідно, щоб товщина елементів декоративного виробу була визначеною. Таким чином, було встановлено, що товщина підкладки не менше 0,01 мм дозволяє забезпечити надійність при переносі чи транспортуванні виробу, не руйнуючись і не деформуючи полімерний матеріал, а товщина полімерного матеріалу в межах від 0,01 мм до 0,/ мм дозволяє забезпечити як міцність полімерного матеріалу, так і можливість нанесення декоративного виробу на фактурні поверхні зі збереженням естетичності. Наприклад, у випадку, коли декоративний виріб наноситься не на гладку поверхню, наприклад, стіну, а наноситься на фактурні шпалери, то виконання полімерного матеріалу декоративного виробу в зазначених діапазонах дозволять легко та непомітно повторити малюнок шпалер та виглядати гармонійно.
Виконання полімерного матеріалу з більшою товщиною не дозволить забезпечити естетичність виробу, а виконання з меншою товщиною може призвести до руйнування виробу через тонкість полімерного виробу.
Відповідно до ще однієї ознаки корисної моделі, під час перенесення контурів ескізу полімерний матеріал прорізають наскрізь, не порушуючи при цьому цілісності підкладки. Це дозволяє зберегти цілісність декоративного виробу за рахунок того, що утворений ескіз залишається на цілісній підкладці і не піддається деформації під час перенесення, тривалому транспортуванні, більш того при згортанні в рулон.
Відповідно до ще однієї ознаки корисної моделі, після перенесення контурів ескізу на полімерний матеріал з нього видаляють фрагменти, які не відповідають ескізу. Таке завчасне видалення фрагментів в способі дозволяє пришвидшити процес встановлення декоративного виробу на будь-які поверхні, крім того, зберегти цілісність поверхонь для встановлення декоративного виробу. При цьому в даному способі, відповідно до однієї з ознак, видалення фрагментів здійснюється вручну, що забезпечує надійність виконання декоративного виробу.
Відповідно до однієї з ознак корисної моделі, зверху на отриманий полімерний матеріал наклеюють знімну плівку. Таке виконання способу зі знімною плівкою дозволяє покращити процес перенесення полімерного матеріалу на поверхню розміщення декоративного виробу, особливо у випадку виконання на полімерному матеріалі високоякісних зображень або виконання дрібних елементів, символів, що можуть як пошкодитись, так і деформуватись. При цьому виконання знімної плівки з клейовою стороною дозволить легко та без дефектів відділитись від полімерного матеріалу декоративного виробу.
Відповідно до ще однієї з ознак корисної моделі, товщина знімної плівки становить в межах від 0,01 мм до 0,7 мм. Таке виконання в способі знімної плівки дозволить забезпечити надійність і цілісність полімерного матеріалу при переносі, при цьому зберігаючи скручувальні властивості, необхідні, наприклад, при переносі полімерного матеріалу в рулонах.
Відповідно до ще одних ознак корисної моделі, далі полімерний матеріал відділяють від підкладки, наносять на поверхню розміщення декоративного виробу, розгладжують по поверхні бо та відділяють знімну плівку від полімерного матеріалу, отримуючи готовий декоративний виріб.
Дані етапи способу забезпечують фінальне виконання виробу на потрібній поверхні, при цьому зберігаючи цілісність полімерного матеріалу та уникаючи утворення складок.
Відповідно до ще однієї ознаки корисної моделі, полімерний матеріал може бути виконаний різних форм, розмірів та кольору, тал"або з нанесенням малюнку. Таке виконання в способі полімерного матеріалу декоративного виробу дозволяє покращити його декоративні характеристики та розширити використання.
Заявлена корисна модель пояснюється наступним прикладом виконання способу, а також відповідними кресленнями, зокрема: - Фіг. 1 - вигляд в перерізі декоративного виробу, утвореного за допомогою заявленого способу; - Фіг. 2 - вигляд декоративного виробу, утвореного за допомогою заявленого способу, на поверхні розміщення декоративного виробу.
Зображувальні матеріали, що пояснюють заявлену корисну модель, а також наведений приклад виконання даного способу ніяким чином не обмежують обсяг домагань, викладений у формулі, а тільки пояснюють суть корисної моделі.
Спосіб виготовлення декоративного виробу здійснюють наступним чином.
У способі виготовлення декоративного виробу як пристрою для обробляння полімерного матеріалу використовується плотер.
Спочатку готують ескіз декоративного виробу, наприклад, програмою на комп'ютері задається креслення або ескіз, що визначає форму елементів полімерного матеріалу 1. Далі передають утворений ескіз в програмний блок ріжучого плотера, контури ескізу переносяться на полімерний матеріал 1 з підкладкою 2 шляхом наскрізного прорізання полімерного матеріалу 1 за допомогою леза ріжучого плотера.
У випадку, коли ескіз містить малюнок з багатокольоровою гамою, перед поданням ескізу до плотера використовують принтер для друкування на полімерному матеріалі 1 відповідного малюнка. Може бути використаний будь-який відомий з рівня техніки принтер для друкування.
Далі з полімерного матеріалу 1 з підкладкою 2 вручну видаляють фрагменти, які не відповідають ескізу. Після чого, зверху, на отриманий полімерний матеріал 1 накладають клейовою стороною знімну плівку 3.
Зо Транспортують утворений декоративний виріб до місця його встановлення. Далі полімерний матеріал 1 відділяють від підкладки 2, наносять на поверхню розміщення 4 декоративного виробу, наприклад, стіну, розгладжують по поверхні та відділяють знімну плівку З від полімерного матеріалу 1, залишаючи на стіні лише фрагменти полімерного матеріалу 1, що формують візерунок декоративного виробу, отримуючи таким чином готовий декоративний виріб.
Таким чином, використання запропонованої корисної моделі дозволить спростити виготовлення декоративного виробу та збільшити надійність його виготовлення з одночасним покращенням експлуатаційних характеристик виробу, зокрема полегшити встановлення на поверхню розміщення декоративного виробу за рахунок виконання різних елементів виробу певних параметрів.

Claims (8)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Спосіб виготовлення декоративного виробу, що включає підготовку ескізу декоративного виробу, передачу ескізу в програмний блок ріжучого плотера, перенесення контурів ескізу на полімерний матеріал шляхом прорізання полімерного матеріалу за допомогою леза ріжучого плотера, який відрізняється тим, що використовують полімерний матеріал з однією клейовою стороною, до якої приклеєна підкладка, де товщина полімерного матеріалу становить в межах 0,01 мм до 0,7 мм, а товщина підкладки не менше 0,01 мм; при цьому під час перенесення контурів ескізу полімерний матеріал прорізають наскрізно, не порушуючи при цьому цілісності підкладки; після перенесення контурів ескізу на полімерний матеріал з нього видаляють фрагменти, які не відповідають ескізу; після чого зверху на отриманий полімерний матеріал наклеюють знімну плівку; далі полімерний матеріал відділяють від підкладки, наносять на поверхню розміщення декоративного виробу, розгладжують по поверхні та відділяють знімну плівку від полімерного матеріалу, отримуючи готовий декоративний виріб.
2. Спосіб виготовлення декоративного виробу за п. 1, який відрізняється тим, що як полімерний матеріал використаний полівінілхлорид.
3. Спосіб виготовлення декоративного виробу за п. 1, який відрізняється тим, що полімерний матеріал використовують різних форм, розмірів та кольору.
4. Спосіб виготовлення декоративного виробу за п. 1, який відрізняється тим, що на полімерному матеріалі нанесений малюнок.
5. Спосіб виготовлення декоративного виробу за п. 1, який відрізняється тим, що як підкладка використаний папір.
6. Спосіб виготовлення декоративного виробу за п. 1, який відрізняється тим, що як підкладка використаний силіконовий картон.
7. Спосіб виготовлення декоративного виробу за п 1, який відрізняється тим, що товщина знімної плівки становить в межах 0,01 мм до 0,7 мм.
8. Спосіб виготовлення декоративного виробу за п. 1, який відрізняється тим, що видалення фрагментів полімерного матеріалу здійснюють вручну. Ше ж ши "днини Ффіг.1 4 х ( м. ук и у / ий дня «о зи БИ нн 0 А ЗИ - ек оо ге у ТАКУ й, щи з З У ур. СК дова М/Н ЗК кадети ли КЛ ки ВИ ко ові) ви ще а їй що, росі Я ех Да). У, фіг
UAU201903291U 2019-04-01 2019-04-01 Спосіб виготовлення декоративного виробу UA136734U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201903291U UA136734U (uk) 2019-04-01 2019-04-01 Спосіб виготовлення декоративного виробу

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201903291U UA136734U (uk) 2019-04-01 2019-04-01 Спосіб виготовлення декоративного виробу

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA136734U true UA136734U (uk) 2019-08-27

Family

ID=71119225

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201903291U UA136734U (uk) 2019-04-01 2019-04-01 Спосіб виготовлення декоративного виробу

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA136734U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN103419521B (zh) 一种铝板热转印方法
CN100581836C (zh) 以打印机制作图案的水转印纸的制作方法
WO2018162196A3 (de) Verfahren zur herstellung eines decals und ein decal sowie eine vorrichtung zur herstellung eines decals und ein verfahren zum dekorieren von oberflächen von gegenständen
CN101428513A (zh) 一种动感图像转移膜及其生产工艺
US11642911B2 (en) Method for producing reliefs by means of digital printing and digital printing machine
KR101395449B1 (ko) 장식 박막이 전체적으로 전이된 미용재료 원단과 그 제조방법 및 미용재료 원단을 이용한 미용 스티커
MXPA06002687A (es) Metodo y aparato para aplicar un terminado colado a un sustrato impreso.
UA136734U (uk) Спосіб виготовлення декоративного виробу
JP2008254406A (ja) 三次元装飾物および三次元装飾物の製造方法
US6015469A (en) Process for the production of a support for sublimable color transfer for decorating items or artifacts from metal, plastic materials and the like
US20110252987A1 (en) Reusable stencil apparatus and methods for making and using same
CN208485838U (zh) 一种方便剥离的不干胶制品
US20030211267A1 (en) Method for applying designs to a substrate
KR101547777B1 (ko) 옻칠 판재의 제조 방법
JP5645989B2 (ja) ネイルシールの製造方法
US20190084345A1 (en) Printed matter with decorations
TW201325932A (zh) 薄膜圖層的製作及貼設於物品之方法
JP6562533B2 (ja) 曲面上漆塗膜形成方法、漆塗装製品製造方法、版下、および曲面上転写方法
JP5182707B2 (ja) ホログラム転写シート
JP4289650B2 (ja) ホログラム転写シートの転写方法
TWI341890B (uk)
EP1004459A1 (fr) Dispositif adhésif pour la décoration
US20020018868A1 (en) Textured image laminating film
KR20090123027A (ko) 장식용 시트 제조 방법
KR20050077594A (ko) 핫 스템프 필름의 제조방법 및 그 장치