UA136727U - Фармацевтична композиція у формі гумки жувальної лікувальної для застосування у стоматології - Google Patents

Фармацевтична композиція у формі гумки жувальної лікувальної для застосування у стоматології Download PDF

Info

Publication number
UA136727U
UA136727U UAU201903158U UAU201903158U UA136727U UA 136727 U UA136727 U UA 136727U UA U201903158 U UAU201903158 U UA U201903158U UA U201903158 U UAU201903158 U UA U201903158U UA 136727 U UA136727 U UA 136727U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
chewing
ascorbic acid
pharmaceutical composition
chewing gum
lysozyme
Prior art date
Application number
UAU201903158U
Other languages
English (en)
Inventor
Юлія Сергіївна Маслій
Олена Анатоліївна Рубан
Original Assignee
Національний Фармацевтичний Університет
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Національний Фармацевтичний Університет filed Critical Національний Фармацевтичний Університет
Priority to UAU201903158U priority Critical patent/UA136727U/uk
Publication of UA136727U publication Critical patent/UA136727U/uk

Links

Landscapes

  • Medicines That Contain Protein Lipid Enzymes And Other Medicines (AREA)
  • Medicinal Preparation (AREA)

Abstract

Фармацевтична композиція у формі гумки жувальної лікувальної для застосування у стоматології містить підсолоджувач, смакову добавку і ароматизатор. Використовується жувальна основа для пресування, додатково містить ковзний, адсорбуючий і вологорегулюючий компонент та лубрикант. Як стоматологічні активні фармацевтичні інгредієнти - лізоциму гідрохлорид та аскорбінову кислоту.

Description

Корисна модель належить до фармації, профілактичної медицини, а саме стоматології, та харчової промисловості, більш конкретно до фармацевтичної композиції у формі гумки жувальної лікувальної яка може бути застосована з метою профілактики та лікування стоматологічних захворювань, зокрема ксеростомії, запальних захворювань пародонту (гінгівіт, пародонтит), слизової оболонки (стоматит) та карієсу.
Серед відомих засобів і методів профілактики стоматологічних захворювань значну ефективність мають препарати місцевої дії. При цьому лікарський засіб повинен тривалий час знаходитись в ротовій порожнині та вступати в контакт з її тканинами. Ці вимоги обумовлюють важливість використання гумок жувальних лікувальних (ГЖЛ), які залишаються в ротовій порожнині більш тривалий час у порівнянні з іншими оральними лікарськими засобами, краще сприймаються пацієнтом, не вимагають ковтання і застосування води при прийомі, забезпечують швидкий ефект та менші побічні дії (11.
Гумки жувальні лікувальні як стоматологічна лікарська форма мають ряд переваг: при жуванні посилюється слиновиділення, що сприяє поліпшенню процесу травлення, ремінералізації і очищенню зубів; слиновиділення сприяє зволоженню порожнини рота, що є профілактикою та лікуванням ксеростомії; жувальні м'язи отримують рівномірне, збалансоване навантаження на зуби і ясна в силу пластичних і фізико-механічних властивостей самої жувальної гумки; масаж ясен, що сприяє кращому кровопостачанню і мікроциркуляції тканин пародонта, в деякій мірі є профілактикою пародонтозу; а правильно підібрані активні інгредієнти в складі даної лікарської форми надають відповідну лікувально-профілактичну дію на тверді тканини зубів, тканини пародонту і слизову |2, ЗІ.
На сьогоднішній день ГЖЛ прийнятні для будь-якої вікової групи - застосовують і дорослі, і діти (4). На даний час дана лікарська форма використовується для доставки багатьох активних компонентів і включена до Європейської Фармакопеї, Державної фармакопеї України та
Фармакопеї США 15-7).
На жаль, український фармацевтичний ринок препаратів у формі ГЖЛ формують лише іноземні виробники, серед яких жувальні гумки за доглядом ротової порожнини займають лише 15 95. На даний час вітчизняні підприємства не виробляють препарати у формі гумок жувальних лікувальних, а в аптеках України наявні лише нікотинові жувальні гумки "Місогене? Місоїїпе Сит"
Зо (Чоппзоп 4 доппзоп, США) та дитячі гумки з вітамінами і мінералами "БоїІагаує" (Миїгасеціїса!
Согрогаїоп, США) 8).
Відома карієс-профілактична жувальна гумка, яка містить розчинний вітамінно-мінеральний комплекс: нікель, кобальт, ванадій, мідь, стронцій, титан, молібден, цинк, алюміній, кальцій, фосфор, фтор та вітаміни С, ВІ і Вб, а також основу, ароматизатор, смакову добавку і солодкі цукристі речовини |9). Але недоліком даної жувальної гумки є те, що не вказані назви цукристих речовин, що не дозволяє встановити безпечність використання даної лікарської форми при профілактиці карієсу; у її складі відсутні інгібітори зубного нальоту, що є важливим фактором для попередження карієсу.
Також відома карієс-профілактична жувальна гумка |10)Ї, яка складається з порошку шкаралупи курячих яєць, а також основи, вуглеводів, смакових добавок, гліцерину і ароматизатора. Однак, гумка має наступні недоліки: порошок шкаралупи яєць нерозчинний в слині і не може бути джерелом мінеральних речовин, крім того карбонат шкаралупи яєць викликає збільшення розчинності емалі та затримує її ремінералізацію; лимонна кислота викликає найбільшу декальцинуючу дію на емаль і обумовлює виникнення в ній ерозій; цукрова пудра і патока сприяють розвитку карієсу.
Відома жувальна гумка, яка містить гумову основу, ароматизатори, харчовий барвник та підсолоджувач ксиліт, причому для поліпшення органолептичних властивостей додатково містить сорбіт, ізомальт, мальтитний сироп, аспартам та ацесульфам калію, а як стоматологічні активні інгредієнти містить карбонат кальцію, фосфат кальцію, натрій двовуглекислий та ацетат цинку, а також карнаубський віск і лецитин для захисту від вологості та для рівномірного розподілу інгредієнтів |11Ї. Але у даному випадку наявність такої великої кількості цукрозамінників, особливо аспартаму, може залишити неприємний нудотний присмак в роті та викликати ряд побічних ефектів з боку різних систем організму, напр. ксилітол сприяє порушенню ліпідного обміну і розвитку сечокам'яної хвороби.
До недоліків усіх вищенаведених жувальних гумок треба віднести той факт, що вони мають однонаправлений карієс-профілактичний ефект - лише забезпечують ремінералізуючу дію на тверді тканини зубів (емаль) і не мають впливу на тканини пародонту.
Найбільш близькою до ГЖЛ, що заявляється, є жувальна гумка, яка містить від 0,2 до 3,0 95 лізоциму яєчного білка і від 0,05 до 0,595 рослинного екстракту в суміші з основою, бо підсолоджувачами, гліцерином і ароматизатором та рекомендована для запобігання гінгівіту та карієсу (12). Але недоліком даної жувальної гумки є метод її отримання - звичайний мрадиційний метод (метод плавлення), при якому застосовують підвищену температуру (в даному випадку до 60 С), що обмежує використання даного методу для термолабільних інгредієнтів, та складне обладнання і пристрої, пов'язані з переробкою гарячого розплаву та його охолодження (екструзійні й прокатні лінії, яких немає в наявності на українських фармацевтичних підприємствах. Крім цього плавлення і перемішування високов'язкої жувальної маси призводить до складності в контролюванні точності та однорідності дозування препарату; виникає ризик надання лікарському засобу неточної форми, розміру та маси.
В основу корисної моделі поставлено задачу створення гумки жувальної лікувальної, що виключає вище наведені недоліки, має комплексну дію як на м'які, так и на тверді тканини ротової порожнини, і призначена для профілактики і лікування ксеростомії, запальних захворювань пародонту (гінгівіт, пародонтит), слизової оболонки (стоматит) і карієсу.
Поставлена задача вирішується тим, що запропонована ГЖЛ містить жувальну основу для прямого пресування Неайй іп Сите (Ній РМ/О 01), інтенсивний підсолоджувач сукралозу, смакову добавку і ароматизатор "Зелене яблуко", ковзний, адсорбуючий та вологорегулюючий компонент бБуЇсід ЕР244, лубрикант магнію стеарат, а як стоматологічні активні фармацевтичні інгредієнти - лізоциму гідрохлорид та аскорбінову кислоту, при наступному співвідношенні, мас. 9о:
Лізоциму гідрохлорид 0,5-1,5
Аскорбінова кислота 1,5-2,5
Сукралоза 01-02
Смакова добавка "Зелене " 1,0-3,0 яблуко "
Ароматизатор Зелене 0,5-0,7 яблуко зЗусід ЕР244 0,5-1,5
Магнію стеарат 1,0-2,0
Основа НІ РМ Ю 01-до 100,0.
Заявлена ГЖЛ отримується пресуванням на звичайній таблетковій машині; за зовнішнім виглядом схожа на таблетку і забезпечує більш швидке вивільнення лікарських речовин, ніж
ГЖЛ, отримані традиційними методами, внаслідок більш слабкого зв'язування лікарської речовини з жувальною основою |1-3, 131).
Як відомо, багато антисептиків знищують патогенну мікрофлору, але, разом з тим, порушують і нормальну флору ротової порожнини, яка виконує захисну дію. Відповідно, при регулярному їх застосуванні існує підвищений ризик розвитку дисбактеріозу, що призводить до пошкодження слизової оболонки ротової порожнини, до руйнування зубів, а також дає підгрунтя для розвитку кандидозу (14, 15). Враховуючи вищесказане, вибір антисептика, який би забезпечував захист від бактерій, м'яко видаляв наліт, сприяв посиленню захисних властивостей слини і зміцненню локального імунітету, залишається одним з найважливіших завдань терапії стоматологічних патологій.
При більшості захворювань ротової порожнини рівень захисних факторів знижується, що виражається в істотному зменшенні концентрації в слині лізоциму - фактора неспецифічного захисту організму, в результаті чого слизова оболонка і ясна виявляються недостатньо захищеними від дії мікроорганізмів. Лізоцим має протимікробну дію щодо грампозитивних і деяких грамнегативних бактерій, грибів і вірусів за рахунок руйнування клітинної стінки мікроорганізмів. Крім цього захисна роль лізоциму полягає в запобіганні та порушенні здатності мікроорганізмів фіксуватися на поверхні зуба. Також він стимулює процеси регенерації, має противірусну, імуномодулюючу, протизапальну, гемостатичну дію. Лізоцим добре всмоктується зі слизової оболонки і легко розподіляється в тканинах організму. Максимальні його концентрації відзначаються в слизових оболонках, при цьому він нейтралізує гістамін або гістаміноподібні речовини, що утворюються в слизовій оболонці при запаленні. Лізоцим не має місцевоподразнюючої та іншої побічної дії і може застосовуватися при поганій переносимості інших антибактеріальних препаратів. Тому лізоцим рекомендується для профілактики та лікування інфекційно-запальних захворювань слизової оболонки рота і ясен (стоматит, пародонтит, гінгівіт, герпетичні ураження і ерозії різної етіології на слизовій оболонці ротової порожнини) і станів після стоматологічних операцій. Крім того, розчин лізоциму застосовують як засіб зволоження слизової оболонки ротової порожнини у комплексному лікуванні ксеростомії 151.
На сьогодні лізоцим у формі лізоциму гідрохлориду є діючою речовиною таких препаратів як: "Лізак" (Фармак (Україна)), "Лісобакт" (Босналек (Боснія і Герцеговина)), "Ларіпронт" (Неїпгісн
Маск (Німеччина)уОсіорег Рпапта (Єгипет)), "Гексаліз" (Лабораторії Бушара-Рекордаті (Франція)), які випускаються у вигляді таблеток для розсмоктування, стерильний порошок у флаконах по 0,05 г і 01 г (Бринцалов (Росія)), зубна паста "Зріаї" (Росія) (16). Кількість лізоциму гідрохлориду у їх складі становить 5-20 мг на 1 таблетку або 1 дозу.
Вітамінні препарати в стоматології мають профілактичне і лікувальне застосування у складі комплексної терапії захворювань щелепно-лицьової області, що пов'язано з нормалізуючим впливом на перебіг біохімічних реакцій в тканинах жувально-мовного апарату. Як відомо, вітамін С (аскорбінова кислота) - потужний антиоксидант. Він грає важливу роль в регуляції окислювально-відновних процесів і вуглеводного обміну, в регенерації тканин - бере участь в синтезі колагену і проколагену, а також синтезі стероїдних гормонів, катехоламінів і дентину зубів. Аскорбінова кислота також регулює згортання крові, нормалізує проникність капілярів, необхідна для кровотворення. При нестачі вітаміну С при огляді порожнини рота відзначається сухість слизової порожнини рота, кровоточивість ясен, петехіальні крововиливи в різних ділянках слизової рота, у результаті чого виникає ксеростомія та розвивається виразковий гінгівіт і стоматит. Вітамін С підсилює регенерацію та епітелізацію тканин, надає виразну протизапальну і протиалергічну дію, в зв'язку з чим у стоматологічній практиці аскорбінова кислота застосовується в комплексній терапії запальних, алергічних і інфекційних захворювань слизової оболонки порожнини рота, ясен, губ, захворювань пародонту, при множинному карієсі, виразках, що погано загоюються, і переломах щелеп. Крім цього аскорбінова кислота стимулює слиновиділення за рахунок впливу на смакові рецептори порожнини рота, тому використовується як засіб для профілактики та лікування ксеростомії. Згідно з рекомендаціями
Ради Європейської комісії з маркування харчових продуктів (Еигореап Соттіввіоп'є СошпсіїЇ оп пишийіоп Іабеїїп9у), щоденна доза вітаміну С становить 80 мг/добу (17-19). Оскільки лікарі рекомендують використовувати жувальну гумку не більш 2-3 разів на день після прийому їжі, запропонована кількість аскорбінової кислоти не перевищує встановлені норми.
Композиція Неайй іп бите хімічно представляє собою суміш //поліолів (сорбіту/ксиліту/маніту) з жувальними основами (еластомерами), пластифікаторами і антизлежувальними агентами, що забезпечують гарні тактильні відчуття, еластичність та пластичність лікувальній гумці при жуванні. Використання композиції Ні РМ/О 01 забезпечує легке та швидке отримання ГЖЛ пресуванням без придбання та встановлення складного технологічного обладнання (20, 211.
Інтенсивний підсолоджувач сукралоза, що є цукрозамінником, смакова добавка та ароматизатор "Зелене яблуко" в комбінації з аскорбіновою кислотою забезпечують необхідні органолептичні властивості заявленій ГЖЛ, а саме гарний пролонгований смаковий профіль гумці без цукру, та не мають карієсогенного впливу на тверді тканини зубів (221. зусід ЕР2А4 у складі гумки грає роль ковзного, вологорегулюючого та адсорбуючого агента, який швидко поглинає олійний розчин ароматизатора, утворюючи суху однорідну порошкоподібну суміш, готову для таблетування.
З метою запобігання прилипання таблеткової маси до прес-інструменту до складу ГЖЛ введено лубрикант магнію стеарат.
Корисна модель ілюструється прикладами.
Приклад 1
Для одержання однієї пресованої гумки жувальної лікувальної 0,01 г лізоциму гідрохлориду, 0,0015 г сукралози та 0,02 г порошкової смакової добавки перемішували у змішувачі та зволожували етанолом 96905. Суміш гранулювали крізь сито з діаметром отвору 2,0 см, висушували при кімнатній температурі, та вже суху масу знову гранулювали крізь сито з діаметром отвору 1,0 см. 0,006 г розчину ароматизатора розпилювали на 0,01 г Зуірідй ЕР244 та перемішували до утворення однорідної сухої суміші.
До отриманих гранул при ретельному перемішуванні додавали 0,02 г аскорбінової кислоти та 0,9175 г жувальної основи Нії РМ/О 01. Таблеткову масу опудрювали отриманою сумішшю зЗуїсід ЕР244 з ароматизатором і 0,015 г магнію стеарату та відправляли на пресування.
Готова гумка жувальна лікувальна представляла собою однорідну таблетку від білого до світло-кремового кольору із яблучним запахом та інтенсивним кисло-солодким смаком з приємним солодким присмаком.
Кількісний вміст компонентів у прикладі наведено без урахування їх збільшення на технологічні втрати.
Приклад 2
Як відомо, лікарі рекомендують жувати гумку не триваліше 5-7 хвилин. Тому, одним з головних параметрів при розробці гумки жувальної лікувальної є дослідження кінетики вивільнення АФІ з лікарського засобу (1-3).
При дослідженні кінетики вивільнення лізоциму гідрохлориду та аскорбінової кислоти із запропонованої ГЖЛ використовували обладнання типу Б згідно ДФУ 2.9.25 |5). Частота жування - 60 циклів/хвилину, відстань між поверхнями 1,4 мм. У прилад поміщали одну гумку, як середовище для жування використовували 20,0 мл фосфатного буферного розчину рН 6,0 Р2.
В певних точках (5, 10, 15, 20, 30 хв) відбирали по 2,0 мл аліквоти. 1,0 мл розчину поміщали в мірну колбу 25,0 мл і доводили до поділки (кожен відбір компенсували додаванням 2,0 мл середовища). Відібрані зразки досліджували із застосуванням фізико-хімічних методів аналізу речовин.
Для визначення кількісного вмісту лізоциму гідрохлориду використовували випробуваний розчин (Т5) з концентрацією 0,23 мг/мл. Випробування на лізоцим проводили з 1,0 мл Т5 з використанням 10,0 мл розчину мікрококусу (0,5 мг/мл). Розчин порівняння готували з концентрацією 5 мкг/мл. Визначення проводилося методом УФ спектрофотометрії при довжині хвилі 640 нм (231.
Кількісне визначення аскорбінової кислоти проводили методом титрування (йодатометрія) (БІ.
На кресленні наведені результати дослідження кінетики вивільнення АФІ з ГЖЛ.
Згідно з отриманими результатами, максимальне вивільнення лізоциму гідрохлориду відбувається на 10 хв. жування і складає 89,42:4,14 95. Аскорбінова кислота вивільняється з пресованої жувальної гумки з максимальним показником 98,20:21,05 95 при тривалості жування 15 хв. Така кінетика вивільнення, відповідно, забезпечить високу біодоступність заявленому лікарському засобу.
Заявлена фармацевтична композиція може знайти застосування у медичній практиці як лікарський засіб для профілактики та лікування стоматологічних захворювань, зокрема ксеростомії, запальних захворювань пародонту (гінгівіт, пародонтит), слизової оболонки (стоматит) та карієсу.
Джерела інформації:
Коо) 1. Азіапі А. Медісаїей спем/іпу дит, а помеї агид аеїїмегу зубзієт /А. Азіапі, Е. Вовіаті /) Не
Меа 5сі. - 2015. - Мої. 20 (4). - Р. 403-411. 2. Зцигапа А.5. Спем/пуд дит: А Пієпау ога! тисоза! дгид адеїїмегу зубвівєт /5ийигапа А.5. /Лпіептаїіопа! доштаї ої Рнаптасешіса! бсіепсез Веміем апа Резеагсн. - 2010. - Мої. 4, Мо 2. - Р. 68-71.
З. ЕПпитагїаї К. єї а). Медісаїєд спем/іпд дит-а помеї агид деїїмегу тог Зувіетаїййс апа їагдеїва диу аеїїмегу зузівт /Лпіегпайопаї! Уошигтаї ої Рнаптасу апа Тесппоіоду. - 2011. - Мої. З, Ме 1. - Р. 725-744. 4. Зрлихман В. Жевать всегда, жевать везде //Заіа Биография. - 2009. - Мо 5.-0.71-80. 5. Державна Фармакопея України: в З т. /Державне підприємство "Український науковий фармакопейний центр якості лікарських засобів". -2-е вид. - Х.: Державне підприємство "Український науковий фармакопейний центр якості лікарських засобів", 2015. - Т. 1. - 1128 с. б. Оппедй біаїєз РІНаптасореіїа апа Маїйопа! Роптціагу ОБР 30-МЕ 25; Те Оппей 5іайіевз
Ріпаптасореїа! Сопмепійоп, Іпс.: ВосКміПе, МО, 2007. - Р. 2751. 7. ЗФепегаї Моподгарпй оп Оозаде Бопт5. СПем/пуд дитв, Меадісаїед. Іп о Ешигореап
Ріпаптасороєїа, бій ей.; Еигореап Оігесіогаїє ог Ше Опцаїйу ої Меадісіпе5, Соцпсії ої Еишгоре: зігазрошга, Егапсе, 2008. - Р. 719. 8. Маслій Ю.С. Маркетинговий аналіз асортименту лікувальних жувальних гумок на сучасному фармацевтичному ринку /Ю.С. Маслій, О.А. Рубан, А.Б. Ольховська //36. наук. праць співроб. НМАПО ім. П.Л. Шупика. - 2017. - Вип. 27. - С. 286-298. 9. Пат. 70276 ОА, МПК Аг2г3а 4/06. Жувальна гумка /Михайличенко Борис Валентинович (ША); патентовласник: Михайличенко Борис Валентинович (ША). - Ме 97073770; заявл. 15.07.1997; опубл. 15.10.2004, бюл. Мо 10. 10. Пат. 16491 ОА, МПК АбІК 9/68. Жувальна гумка /Кривда Іван Кирилович (ША); Тарасенко
Віктор Андрійович (ША); Махліс Григорій Львович (ША); Скляр Василь Юхимович (А); Терешина
Тетяна Петрівна (ША); Мозгова Наталя Вітальєвна (ША); патентовласник: Махліс Григорій
Львович (ША). - Мо 3656747/51); заявл. 14.09.1983; опубл. 29.08.1997, бюл. Мо 4. 11. Пат. 120372 ОА, МПК Ага 4/00, г23а 4/06 (2006.01). Жувальна гумка /Зайченко Алла
Вікторівна (ША); патентовласник: Зайченко Алла Вікторівна (А). - Ме ц201705196; заявл. 29.05.2017; опубл. 25.10.2017, бюл. Мо 20.
12. Раїепі ОБА, Ме 51241564А; іпі. С1. АбІК 9/68 52 0.5. Спеміпд дит ог ргемепіїпа руотпєа аїмеоіагів /Лпуиепіоге: МазакКі Зпірата, Товпіо Такідисні, Огаула Моїї Заєкі, Наїіте Мипоте; І оце
Сотрапу І ітіїєд, ТоКуо. дарап. - Оаїсе ої Раїепі: дип. 23, 1992. 13. Вибрап, О.А. Тесппоіодіса! ресшійагЦіев ог обіаіпіпуд ої теадісаїєд спем/пуд дитве /О.А.
Вибап, 9Уи.5. Мавіїу //Мемув ої рпаттасу. - 2014. - Мої. 4, Мо 80. - Р. 32-34. 14. Микрозкология полости рта и ее роль в развитии стоматологических заболеваний: монография /В.С. Крамарь, С.В. Дмитриенко, Т.Н. Климова (и др.|. - Волгоград: ОО "Бланк", 2010. - 250 с. 15. Рубан О.А. Дослідження з метою розробки м'якої лікарської форми з лізоцимом для застосування у стоматології /О.А. Рубан, Акрам Ель Гуедрор, Ю.С. Маслій, Н.С. Кавушевська //36. наук, праць співроб. НМАПО ім. П.Л. Шупика. - 2014. - Вип. 23, кн. 4. - С 373-380. 16. Компендиум: лекарственнье препарать. ОВ: пір:/сотрепаїйт.сот.ца. 17. Витамин С (Аскорбиновая кислота). - Режим доступу: пир:/Лимли. саогігаг ги/иПатіп/с. 18. Єпторвеап Соттіввіоп, 2011. Ведшіайоп ої Те Ешореап Рапіатенпі апа ої їйе Соипсії ої 25 Осіорег 2011 оп їШйе ргомівіоп ої їоой іпіоптайоп Юю сопвзитегв, атепаїпд Недшіайопе (ЕС) Ме 1924/2006 апа (ЕС) Мо 1925/2006 "ЕЕ Ше Ешореап Рапіатепі апа ої Ше Соипсії, апа гереаїїпд
Соттіввіоп Оігесіїме 87/250/ЕЕС, Соишпсії Оігесіїме 90/496/ЕЕС, Соттіввіоп Оігесіїме 1999/10/ЕС,
Оікесіїме 2000/13/ЕС ої Ше Епйгореап Рапіатепі апа ої Ше Соишпсії, Соттіввіоп Оігесіїме5 2002/67/ЕС апа 2008/5/ЕС апа Соттіввіоп ВНедшиіайоп (ЕС) Мо 608/2004, 1169/2011/БИШ. Іп: ОнНісіаї
Чошпаї, Г 304/18, 22/11/2011. 19. Сцідапсе Моїе Мо 21. Роса 5ирріетепів Неашацоп5 апа Моїйїісайоп5 (Вемівіоп 2). - Е5АЇ, 2013.-26 р. 20. Саоза Неайй Решения на базе жевательной резинки для здоровья и хорошего самочувствия (м/млу.саїовза.сот ог ммлуи.пеайпіпдит.сот). 21. ВеІтаг 9., Магс Віре Еуе оп Ехсірієпів. Неайй іп Сит Бу Саїоза, ВагсеІопа, Зраїп //А5 арреагеад іп Табієїв 4. Сарзиіев. - дапиагу 2013 (м/мли табієїзсарзціва.сот). 22. Маскировка вкуса сгорьких субстанций в прессованной жевательной резинке //Фармацевтическая отрасль. - 2017. - Мо 2 (61). - С. 92-94. 23. Пе дарапезе Рпаптасоровіа 171й єйд. УР ХМІІ; ТНе Міпізігу ої Неай, ІГароиг апа У/еаге, 2016. - Р. 1181.

Claims (2)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Фармацевтична композиція у формі гумки жувальної лікувальної для застосування у 35 стоматології, що містить підсолоджувач, смакову добавку і ароматизатор, яка відрізняється тим, що використовується жувальна основа для пресування, додатково містить ковзний, адсорбуючий і вологорегулюючий компонент та лубрикант, а як стоматологічні активні фармацевтичні інгредієнти - лізоциму гідрохлорид та аскорбінову кислоту, при наступному співвідношенні, мас. бо: лізоциму гідрохлорид 0,5-1,5 аскорбінова кислота 1,5-2,5 підсолоджувач 01-02 смакова добавка 1,0-3,0 ароматизатор 0,5-0,7 ковзний, вологорегулюючий та адсорбуючий агент 0,5-1,5 лубрикант 1,0-2,0 жувальна основа для пресування до 100,0. 40
2. Фармацевтична композиція за п. 1, яка відрізняється тим, що як жувальна основа використовується композиція для пресування Ніс РУМО 01.
UAU201903158U 2019-03-29 2019-03-29 Фармацевтична композиція у формі гумки жувальної лікувальної для застосування у стоматології UA136727U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201903158U UA136727U (uk) 2019-03-29 2019-03-29 Фармацевтична композиція у формі гумки жувальної лікувальної для застосування у стоматології

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201903158U UA136727U (uk) 2019-03-29 2019-03-29 Фармацевтична композиція у формі гумки жувальної лікувальної для застосування у стоматології

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA136727U true UA136727U (uk) 2019-08-27

Family

ID=71119198

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201903158U UA136727U (uk) 2019-03-29 2019-03-29 Фармацевтична композиція у формі гумки жувальної лікувальної для застосування у стоматології

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA136727U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR20000052950A (ko) 콜로이드성 염기성 구연산 비스머스를 포함하는 추잉검
CZ156598A3 (cs) Použití flurbiprofenu k přípravě léčiva k léčení bolesti v krku
Garg et al. Medicated chewing gum: patient compliance oral drug delivery system
JP7413465B2 (ja) 口腔疾患の予防又は治療用組成物
EA021680B1 (ru) Применение средства, выбранного из изомальта, мальтита или ксилита, для лечения гиперчувствительности зубов
JPS62503033A (ja) 固形のむしば予防用口内組成物
RU2762754C2 (ru) Композиция для применения в предупреждении и/или лечении индуцированного онкологическим лечением мукозита полости рта и желудочно-кишечного тракта
US20090053309A1 (en) Adhesive compositions for the treatment of xerostomia
KR101122174B1 (ko) 비스테로이드성 소염제를 포함하며 우수한 기호성을 가진약학적 경구 제제
Yadav et al. Formulation and evaluation of medicated chewing gum as antiplaque and antibacterial agent
UA136727U (uk) Фармацевтична композиція у формі гумки жувальної лікувальної для застосування у стоматології
Gururajbhat et al. A comprehensive review on formulation, preparation, evaluation and applications of Medicated Chewing Gum
UA122936C2 (uk) Фармацевтична композиція у формі гумки жувальної лікувальної для застосування у стоматології
RU2685506C2 (ru) Смазывающая композиция для рта
KR20190041799A (ko) 알칸닌을 포함하는 구강질환 예방 또는 치료용 조성물
J Tangso et al. Confectionery-based dose forms
Khatiwara et al. An emerging technique of medicated chewing gum in drug delivery system: a review
KR102665310B1 (ko) 베어바스코사이드를 포함하는 구강질환 예방 또는 치료용 조성물
BR112021008102A2 (pt) carreador e protetor de mucosa oral
RU2253442C1 (ru) Защечная (трансбуккальная) фармацевтическая композиция, включающая аминоуксусную кислоту
RU2216320C1 (ru) Средство фарингал для профилактики и лечения инфекционно-воспалительных заболеваний ротоглотки
KR20180046244A (ko) 코디세핀을 포함하는 구강질환 예방 또는 치료용 조성물
KR102626865B1 (ko) 크로토노시드(Crotonoside)를 포함하는 구강질환 예방 또는 치료용 조성물
ES2711124T3 (es) Forma de dosificación farmacéutica desleíble en la boca para el tratamiento de enfermedades bucales
RU2623053C1 (ru) Способ лечения хронических травм слизистой оболочки рта