UA136037U - Спосіб прогнозування тромбозу гомілкового шунта - Google Patents

Спосіб прогнозування тромбозу гомілкового шунта Download PDF

Info

Publication number
UA136037U
UA136037U UAU201902749U UAU201902749U UA136037U UA 136037 U UA136037 U UA 136037U UA U201902749 U UAU201902749 U UA U201902749U UA U201902749 U UAU201902749 U UA U201902749U UA 136037 U UA136037 U UA 136037U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
shunt
artery
thrombosis
retrograde
popliteal
Prior art date
Application number
UAU201902749U
Other languages
English (en)
Inventor
Павло Іванович Нікульніков
Андрій Миколайович Бицай
Андрій Ігорович Яценко
Original Assignee
Національний Інститут Хірургії Та Трансплантології Імені О.О. Шалімова Намн України
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Національний Інститут Хірургії Та Трансплантології Імені О.О. Шалімова Намн України filed Critical Національний Інститут Хірургії Та Трансплантології Імені О.О. Шалімова Намн України
Priority to UAU201902749U priority Critical patent/UA136037U/uk
Publication of UA136037U publication Critical patent/UA136037U/uk

Links

Landscapes

  • External Artificial Organs (AREA)
  • Investigating Or Analysing Biological Materials (AREA)

Abstract

Спосіб прогнозування тромбозу гомілкового шунта включає оцінку ретроградного артеріального кровообігу за допомогою артеріографії. Додатково, інтраопераційно, вимірюють ретроградний артеріальний кровообіг та при його значеннях менш 45 мл/хв. прогнозують тромбоз шунта в найближчому післяопераційному періоді.

Description

Корисна модель належить до галузі медицини, а саме до хірургії, та може бути використана для лікування хворих з облітеруючим атеросклеротичним ураженням артерій нижніх кінцівок.
Найближчим аналогом є спосіб прогнозування тромбозу гомілкового шунта, який включає оцінку ретроградного артеріального кровообігу за допомогою артеріографії, завдяки чому визначають ступінь недостатності ретроградного кровообігу та прогнозують тромбоз шунта в найближчому післяопераційному періоді.
ІО.О. УМізоп, 5.К. Наїті5, С. Вапоп. У.О. Стаулога, А.Р. Агаграї. Тіріа! апегу диріех шйгазоипа- дегпмей реак зузвіоїїс меіосйевз тау ре ап обБієсіме репоптапсе теазиге апйег ароме-Кпеє епдомазсшаг Іпегару ог апіегіа! віеповів. у. Мазе. Зига. 2018; 68:481-61.
Недоліком аналога є низька точність прогнозування тромбозу підколінно-гомілкового шунта в найближчому післяопераційному періоді завдяки низький точності оцінки ретроградного кровотоку за даними артеріографії.
Задачею корисної моделі є розробка такого способу прогнозування тромбозу гомілкового шунта, який, за рахунок додаткового, інтраопераційного вимірювання та урахування ретроградного артеріального кровообігу забезпечував би збільшення точності прогнозування.
Поставлена задача вирішується тим, що в способі прогнозування тромбозу гомілкового шунта, який включає оцінку ретроградного артеріального кровообігу за допомогою артеріографії, згідно з корисною моделлю, додатково, інтраопераційно, вимірюють ретроградний артеріальний кровообіг та при його значеннях менш 45 мл/хв прогнозують тромбоз шунта в найближчому післяопераційному періоді.
Інтраопераційне вимірювання ретроградного артеріального кровообігу дозволяє більш точно оцінити ретроградний артеріальний кровообіг ішемізованої ділянки нижньої кінцівки, що забезпечує збільшення точності прогнозу тромбозу шунта на гомілку.
Вказане в формулі корисної моделі числове значення ретроградного кровообігу менш 45 мл/хв, при якому прогнозують тромбоз шунта обрано на підставі клінічних досліджень 64-х хворих.
Спосіб здійснюють наступним чином.
Під перидуральною (чи загальною) анестезією виконують доступ до артерії гомілки (передньої чи задньої) в верхній та середній третинах гомілки, в залежності від присутності
Зо "вільного" від атеросклеротичного оклюзійного ураження сегменту артерії. Лише при умові показника ретроградного артеріального кровообігу, після виконаної артеріотомії, більш за 45 мл/хв, який визначають інтраопераційно за допомогою катетеризації артерії-реципієнта, проводять гомілкове шунтування. Гомілкову артерію-реципієнт промивають розчином гепарину (2500 ОД/ 100мл фізіологічного розчину). З продольного доступу в Жоберовій ямці виділяють підколінну артерію, беруть її на турнікети. При умові достатності пульсуючого проксимального кровотоку виконують її артеріотомію. Наступним етапом виділяють на стегні велику підшкірну вену, яку на доопераційному етапі визначено спроможною як пластичний матеріал при виконанні підколінно-гомілюового шунтування. Завдяки валвулотома ІеМайге Є 2,5 мм виконують клапанодеструкцію з просвіту великої підшкірної вени. Наступним етапом діагностують ефективність проведеної клапанодеструкції подаючи розчин гепарину в ортоградному напрямку. Формують дистальний анастомоз - між автовеною, в ортоградній позиції, та артерією гомілки, за типом "кінець у бік" Наступним кроком формують проксимальний анастомоз - між автовеною та підколінною артерією, за типом "кінець у бік".
Реконструйований артеріальний сегмент "включають" у кровообі. Операцію завершують проведенням гемостазу, зашиванням ран з постановкою дренажів та накладанням асептичних пов'язок.
Приклад 1.
Хворий С., історія хвороби Мо 2351, 1952 року народження, госпіталізований до клініки з діагнозом - облитеруючий атеросклероз судин нижніх кінцівок, оклюзія підколінно-гомілкового сегменту праворуч. Хронічна артеріальна недостатність нижніх кінцівок Ша ст. (ТАС І).
Ішемічна хвороба серця, стенокардія напруги ІІ ФК. Гипертонічна хвороба ІІ ст. НК ПІб.
На етапі стаціонарної діагностики провели протокольні загальноклінічні дослідження, на підставі яких сформулювали кінцевий діагноз та визначили об'єм подальшої реконструкції. За даними рентгенконтрастної артеріографії визначили ооклюзію підколінної артерії та ії трифуркації, субтотальний стеноз початкового відділу задньої великогомілкової, дифузні множинні стенози з кальцинозом о міжкосної артерії на протязі та оклюзію передньої великогомілкової артерії на всьому протязі. Величина ретроградного артеріального кровообігу гомілки, за результатами артеріографії, розцінена в 7 балів за Киїпегога.
З задньомедіального доступу мобілізували підколінну артерію (нижче щілини колінного бо суглобу), її трифуркацію - не пульсувала. В середній третині гомілки виявили прохідну,
непульсуючу задню великогомілюову артерію. Після її артеріотомії виявили недостатній ретроградний кровообіг (величина ретроградного артеріального кровотоку склала 38 мл/хв). З доступу в Жоберовій ямці мобілізували початковий відділ підколінної артерії - пульсував задовільно. На стегні провели забор великої підшкірної вени як пластичний матеріал. Провели клапанодеструкцію автовени за допомогою валвулотома Ге Майге Є 2,5 мм - ефективно, при контролі. Наступним етапом сформували дистальний анастомоз між задньою великогомілюовою артерією та автовеною в ортоградній позиції, за типом "кінець у бік".
Після внутрішньом'язового проведення автовенозного шунта сформували проксимальний анастомоз - між підколінною артерією та автовеною, за типом "кінець у бік". Після зняття зажимів отримали задовільну пульсацію автовенозного шунта та візуалізованого сегмента задньої великогомілкової артерії, дистальніше анастомозу. Після проведеного гемостазу ушили операційні рани та наклали асептичні пов'язки. Пацієнту призначили стандартну антиагрегантну терапію. Після виписки хворого зі стаціонару явища критичної ішемії були ліквідовані. Через З тижні пацієнту було виконано контрольне УЗДС, за результатами якого відмічено прохідність підколінно-гомілкового автовенозного шунта, ЛШК склала 0,43 м/с. Через 1 тиждень у хворого наступив тромбоз підколінно-гомілкового шунта. Прогресування ішемії правої нижньої кінцівки привело до ампутації останньої.
Приклад 2.
Хворий Б., історія хвороби Мо 1343, 1949 року народження, госпіталізований до клініки з діагнозом - облитеруючий атеросклероз судин нижніх кінцівок, оклюзія підколінно-гомілкового сегменту ліворуч. Хронічна артеріальна недостатність нижніх кінцівок Ша ст. (ТАС ІЇ). Ішемічна хвороба серця, стенокардія напруги ІІ ФК. Гіпертонічна хвороба ЇЇ ст. НК ІІб.
На етапі стаціонарної діагностики провели протокольні загальноклінічні дослідження, які дозволили сформулювати кінцевий діагноз та визначили алгоритм подальшої запрограмованої реконструкції. За даними артеріографії визначили оклюзію підколінної артерії та її трифуркації, оклюзію початкового відділу задньої великогомілкової, дифузні множинні стенози з кальцинозом міжкосної артерії на протязі та оклюзію передньої великогомілкової артерії на всьому протязі.
Ретроградний артеріальний кровообіг на гомілці було оцінено в 7 балів за Кищштегога.
З задньомедіального доступу мобілізували підколінну артерію (нижче щілини колінного
Зо суглобу), її трифуркацію - не пульсувала, кальцинована. В середній третині гомілки виявили прохідну, непульсуючу задню великогомілкову артерію. Після її артеріотомії та катетеризації виявили достатній ретроградний кровообіг (ретроградний артеріальний кровообіг склав 45,4 мл/хв). Вказану ситуацію розцінили як задовільні умови для проведення запланованої реконструктивної операції. З доступу в Жоберовій ямці мобілізували початковий відділ підколінної артерії - пульсував задовільно. На стегні провели забір великої підшкірної вени як пластичний матеріал. Провели клапанодеструкцію автовени за допомогою валвулотома
ІеМайге Є 2,5 мм - ефективно, при контролі. Наступним етапом сформували дистальний анастомоз між задньою великогомілюювою артерією та автовеною в ортоградній позиції, за типом "кінець у бік".
Після внутрішньом'язового проведення автовенозного шунта сформували проксимальний анастомоз між підколінною артерією та автовеною, за типом "кінець у бік".
Після зняття за жимів отримали задовільну пульсацію автовенозного шунта та візуалізованого сегмента задньої великогомілкової артерії, дистальніше анастомозу. Після проведеного гемостазу ушили операційні рани та наклали асептичні пов'язки. Пацієнту призначили стандартну антиагрегантну терапію. Після виписки хворого зі стаціонару явища критичної ішемії були ліквідовані. Пульсація була збережена на правій стопі, на задній великогомілковій артерії. Через 1 місяць пацієнту було виконано контрольне УЗДС, за результатами якого відмічено прохідність підколінно-гомілюового автовенозного шунта, ЛШК склала 0,53 м/с. При амбулаторному контролі через 12 міс. відмічено прохідність гомілкового шунта з ЛШК 0,51 м/с, за результати УЗДС.
Запропонованим способом виконано гомілкове шунтування 32 пацієнтам, у яких об'ємний ретроградний кровообіг склав більш 45 мл/хв. За результатами контрольних УЗДС тромбози шунтів відмічено у 2 хворих протягом 1 місяця спостереження та у 10 - протягом 2-х років. В той же час, при лікуванні 32 хворих по способу аналогу у 8 пацієнтів діагностовано тромбоз підколінно-гомілкового шунта, при 1 місяці спостереження; при 2-річному спостереженні - у 16 хворих.
Таким чином, порівняння з найближчим аналогом показує, що використання запропонованого способу дозволяє більш точно прогнозувати кількість тромбозів гомілкових шунтів у найближчому післяопераційному періоді. (510)

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
    Спосіб прогнозування тромбозу гомілкового шунта, що включає оцінку ретроградного артеріального кровообігу за допомогою артеріографії, який відрізняється тим, що додатково, інтраопераційно, вимірюють ретроградний артеріальний кровообіг та при його значеннях менш мл/хв. прогнозують тромбоз шунта в найближчому післяопераційному періоді.
UAU201902749U 2019-03-21 2019-03-21 Спосіб прогнозування тромбозу гомілкового шунта UA136037U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201902749U UA136037U (uk) 2019-03-21 2019-03-21 Спосіб прогнозування тромбозу гомілкового шунта

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201902749U UA136037U (uk) 2019-03-21 2019-03-21 Спосіб прогнозування тромбозу гомілкового шунта

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA136037U true UA136037U (uk) 2019-07-25

Family

ID=71119459

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201902749U UA136037U (uk) 2019-03-21 2019-03-21 Спосіб прогнозування тромбозу гомілкового шунта

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA136037U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Korten et al. Dialysis fistulae patency and preoperative diameter ultrasound measurements
Anderson et al. Venous angiography and the surgical management of subcutaneous hemodialysis fistulas.
Yoshida et al. Modified intraoperative distal compression method for lymphaticovenous anastomosis with high success and a low venous reflux rates
UA136037U (uk) Спосіб прогнозування тромбозу гомілкового шунта
RU2721884C1 (ru) Способ хирургического лечения критической ишемии нижних конечностей при окклюзии поверхностной бедренной и подколенной артерий
RU2567590C2 (ru) Способ перевязки притоков большой подкожной вены при аутовенозном шунтировании по методике in situ
RU2257853C2 (ru) Способ оценки стадии ишемии нижних конечностей
Anderson et al. Venous angiography of subcutaneous hemodialysis fistulas
Papadoulas et al. Treatment options for dialysis access steal syndrome
Mestres et al. Treatment of vascular access-related steal syndrome by means of juxta-anastomotic vein interposition of a prosthetic graft segment
Dua et al. The Massachusetts General Hospital Approach to Transcatheter Arterialization of the Deep Veins for Advanced Limb Salvage: Protocols and Procedures
RU2734047C1 (ru) Способ ушивания дистального отдела аорты при операции бифуркационного аорто-бедренного протезирования у больных с кальцинозом стенки аорты
RU2799257C1 (ru) Способ лечения острого артериального тромбоза подколенно-голеностопного сегмента, ассоциированного с COVID-19
RU2369344C1 (ru) Способ полузакрытой эндартерэктомии из подвздошных артерий
Glazer et al. How to prolong the patency of vascular access
RU2257162C1 (ru) Способ хирургического лечения критической ишемии нижних конечностей при окклюзирующих поражениях артерий голени
RU2556605C1 (ru) Способ лечения критической ишемии нижних конечностей
RU167674U1 (ru) Устройство для определения пропускной способности аутовенозного трансплантата
Cho et al. Further Insight in Selecting the Ideal Vein for Lymphaticovenous Anastomosis: Utilizing the Venturi Effect
UA144008U (uk) Спосіб аутовенозного шунтування при облітеруючому ураженні артерії нижньої кінцівки
Towne Detection and Management of Failing Autogenous Grafts
RU1811372C (ru) Способ диагностики проходимости берцово-стопного артериального сегмента
Bojakowski et al. Upper limb ischaemia after formation of dialysis fistula
RU2620002C2 (ru) Способ пластики тибиоперонеального ствола при аутовенозном бедренно-подколенном шунтировании
RU2664805C1 (ru) Способ подготовки аутовены для шунтирования