UA134125U - Композиція для протруювання насіння - Google Patents

Композиція для протруювання насіння Download PDF

Info

Publication number
UA134125U
UA134125U UAU201901526U UAU201901526U UA134125U UA 134125 U UA134125 U UA 134125U UA U201901526 U UAU201901526 U UA U201901526U UA U201901526 U UAU201901526 U UA U201901526U UA 134125 U UA134125 U UA 134125U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
composition
thiamethoxam
seeds
flutriafol
prochloraz
Prior art date
Application number
UAU201901526U
Other languages
English (en)
Inventor
Сергій Володимирович Кнечунас
Original Assignee
Аса Кемікал Груп Лімітед
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Аса Кемікал Груп Лімітед filed Critical Аса Кемікал Груп Лімітед
Priority to UAU201901526U priority Critical patent/UA134125U/uk
Publication of UA134125U publication Critical patent/UA134125U/uk

Links

Landscapes

  • Pretreatment Of Seeds And Plants (AREA)
  • Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)

Abstract

Композиція для протруювання насіння містить флутриафол та тіаметоксам, прохлораз та допоміжні агенти.

Description

Корисна модель належить до галузі хімічного захисту сільськогосподарських культур, зокрема, до композицій для протруювання насіння призначених для захисту посадкового матеріалу від комах та грибів.
Фунгіциди (від лат. Рипаді - гриб і саєдо - вбиваю, знищую) - речовини, що використовуються для захисту рослин від збудників грибних хвороб. До цієї групи належать також хімічні речовини, які використовуються для захисту рослин від бактеріальних хвороб (бактерициди). Можливість виліковувати рослини від грибних захворювань за допомогою обробки препаратами листя або кореневої системи встановлено в ХІХ ст., коли вперше було обгрунтовано походження грибних хвороб і створено перші неорганічні захисні фунгіциди - бордоська рідина та ін. Кроки, зроблені в цьому напрямі, привели до певних успіхів: паршу картоплі пригнічували сулемою, антракноз винограду - мідним купоросом, опік груші - хлористим цинком. З появою таких захисних фунгіцидів, як дитіокарбамати і каптан, в 40-х роках було синтезовано і випробувано велику кількість органічних сполук для з'ясування їх лікувальних властивостей. У більшості випадків вони були недостатньо ефективними або при знищенні збудників хвороб негативно впливали на розвиток рослин. В подальших дослідженнях було доведено, що рослини здатні проявляти стійкість проти фітопатогенних грибів і ця стійкість залежить від наявності в рослинах природних антигрибних сполук або від виділення рослинами таких сполук (фітоалексинів) у відповідь на вторгнення патогена. Деякі з фітоалексинів були виділені, але вони виявилися неефективними при нанесенні на листя, оскільки не досягали зони, що мала потребу в обробці. Рослини виділяли фітоалексини тільки в місцях ураження рослин. Але для вчених стало зрозуміло: якщо фітоалексини формуються в рослинах, то їх можна синтезувати. Значного успіху досягли хіміки та медики, які одержали бактерицидні системні фунгіциди, нетоксичні для людей. З відкриттям у 1940 р. пеніциліну почалося виділення серії хемотерапевтичних антибіотиків, ефективність багатьох із яких вивчалася і на рослинах.
Сучасний асортимент фунгіцидів класифікується на основі трьох основних принципів: залежно від характеру дії на збудників хвороб, призначення та хімічної природи. За характером дії на збудників хвороб фунгіциди поділяються на дві групи: захисні (профілактичні) та терапевтичні (лікувальні, викорінюючі, куративні, знищуючі).
Залежно від хімічних властивостей фунгіциди бувають: - неорганічними: мідь - мідний купорос, хлороокис міді; з'єднання сірки - вапняно-сірчаний відвар, мелена і колоїдна сірка; ртуть - хлорна ртуть; - органічними (найбільш численна група) наприклад: похідні карбамінової кислоти - цинеб, купроцин-1, полімарцин, полікарбацин; фталіміди - каптан, фталан; хінони - фігон; ефіри дінітроалкалфенолів - каратан; ртутьорганічні з'єднання - гранозан, меркургексан; оксатіїнові з'єднання - вітавакс; препарати на основі бензимідазолу - беноміл; - біологічними: препарати живих організмів, продукти їх життєдіяльності, що використовуються аграріями для захисту рослини в період її вегетації від хвороб, які викликають грибні та бактеріальні збудники.
Характер використання фунгіцидів також різний. Ними о протруюють насіння - використовується для боротьби з хворобами, збудники яких поширюються з насінням або знаходяться в грунті. Існують препарати для обробки грунту - знищують грунтових збудників хвороб рослин, особливо ефективні в парниках і теплицях. Є фунгіциди для обробки рослин в період спокою - знищують зимуючі стадії збудника, використовуються рано навесні до розпускання бруньок, пізно восени і зимою. Фунгіциди для обробки під час вегетації, це в основному препарати профілактичної дії, які використовують влітку, для обприскування і фумігації сховищ, зокрема зерносховищ і овочесховищ.
При виборі фунгіцидів насамперед враховують відомості про джерела первинної і вторинної інфекції, а також час ураження і швидкість наростання інфекції. Проти збудників на поверхні насіння і в грунті можна використовувати фунгіцид контактної захисної дії, якому властива значна стійкість у грунті. Якщо інфекція всередині насіння, необхідний препарат системної дії, що добре переміщується догори по рослині. При цьому перевага віддається фунгіциду широкого спектру дії, а також з кількома діючими речовинами. Для підвищення якості обробки слід застосувати препарати з прилипачем. Крім того, критерієм правильного добору протруйника є: спектр фунгіцидної активності, особливо проти сажкових хвороб, особливості поширення збудників хвороб у даному регіоні, фітоекспертиза насіннєвого матеріалу, фітосанітарна ситуація в попередньому сезоні. Для запобігання появі резистентних популяцій слід передбачити чергування фунгіцидів з різних хімічних груп.
На сьогодні у сільському господарстві гостро стоїть проблема захисту рослин і створення сприятливих умов для їх розвитку. На даному етапі розвитку сільського господарства 60 вирощування продукції рослинництва в промислових масштабах є неможливим без застосування засобів хімічного захисту рослин. Фунгіциди, які ефективно контролюють грибкові захворювання, є важливою складовою заходів, направлених на підвищення врожайності сільськогосподарських культур.
В останні роки широкого використання як інсектициду набув тіаметоксам, що є інсектицидом системної і контактно-кишкової дії з трансламінарною активністю (всмоктується в судинну систему рослин і поширюється по ній, роблячи їх отруйними для комах), пригнічує розвиток різних видів комах. Тому тіометоксам застосовують не тільки методом обприскування, але і методом поливу, що зручно для обробки дерев (які через їх розмірів складно обприскувати), або для рослин, вирощуваних у теплицях методом крапельного поливу (препарат просто додається до води для поливу), а також для обробки насіння.
Тіаметоксам використовується для боротьби з комахами загонів Іерідорієга, СоіІєорієга,
Тнузапорієга і Ноторіега, має тривалий залишковий ефект. Активний проти основних видів комах-шкідників сільськогосподарських культур (попелиць, білокрилок, трипсів, рисового клопа, рисової цикади, колорадського жука, капустяної молі, листових мінерів, борошнистий червець, дротяників, турунів і деяких видів лускокрилих), при обробці листя або грунту в дозах 10-200 г/га, а також при протруювання насіння капусти, овочевих культур, картоплі, рису, бавовнику, цитрусових, тютюну та сої в дозах 4-200 г/100 кг насіння.
Хімічна назва тіаметоксаму - 5-метил-3-(2-хлортіазол-5-ілметил)-1,3,5-оксадіазинан-4-іліден-
М-нітроамін. Він характеризується загальною структурною формулою: ока) й ваш
У о 2 ГК
Тіаметоксам вперше було описано у патенті ОА41255, строк дії якого в Україні завершився.
Тіаметоксам використовується не тільки індивідуально, наприклад, як монопрепарат тіаметоксам пропонується під торговими назвами Актара"м та Круїзер'М але і в складі комбінованих композицій, що містять по декілька активних інгредієнтів.
Комбіновані композиції тіаметоксаму, наприклад, для протруювання насіння, в яких поєднані інсектицидний засіб та фунгіцидний засіб, описані в ряді патентів України, наприклад, ШАУ2О20 (тіаметоксам ж флудіоксаніл), ШАЗ2499 (тіаметоксам ї- флудіоксаніл ї- дифеноконазол ж мефєноксам, тощо), ШАЗ98459 (тіаметоксам ї- флудіоксаніл - флутриафол).
Використання комбінації інсектициду та, принаймні, одного фунгіцидноактивного інгредієнту
Зо в одній композиції має ряд суттєвих переваг, а саме, розширення спектра дії, підвищення активності за рахунок синергічної дії, зменшення вмісту активних інгредієнтів в композиції при збереженні активності тощо.
Тому пошук та розробка нових комбінованих композицій з покращеною активністю є нагальною потребує в розвитку сучасних засобів захисту сільськогосподарських культур.
Серед потенційних і перспективних складових агентів для використання в комбінованих композиціях можна згадати флутриафол та прохлораз.
Флутриафол, Г()-а-(2-фторфеніл)-а-(4-фторфеніл)-1Н-1,2,4-триазол-1-етанолі, що характеризується наступною загальною структурною формулою: у
І но ст ве є фунгіцидом з класу похідних триазолу. Флутриафол характеризується широким спектром при боротьбі з хворобами, при захисті зернобобових, плодових і інших культур. Він використовується в сільському господарстві для боротьби з аерогенними, насіннєвими та грунтовими інфекціями. Вперше флутриафол було описанп в патенті 501233801 (пріоритет 07.03.1979), заявник: Імперіал Кемікал Індастріз Лімітед, (СВ).
Прохлораз, ІМ-пропіл-М-(2-(2,4,6-трихлорфенокси)етиліімідазол-1-карбоксаміді, що характеризується наступною загальною структурною формулою:
г. кики
М у (в)
СІс і ; СІ
СІ є контактним і системним фунгіцидом класу імідазолів із захисною та викорінюючою дією.
Прохлораз використовується проти широкого діапазону захворювань фруктів, овочів і польових культур. Вперше прохлораз було описано в патенті Ш53991071 (пріоритет 10.06.1974), заявник:
Бутс Компані Лтд., (СВ).
Можливість отримання комбінації тіаметоксаму з фунгіциданими засобами, зокрема, прохлоразом та флутриафолом згадується в міжнародній заявці М/020090982303. Але конкретних прикладів, які б підтверджували отримання такої комбінації в цій заявці описано не було. Патент України ШАТ03458, що є аналогом цієї заявки, також не охоплює комбінацію тіаметоксаму, прохлоразу і флутриафолу.
Задача корисної моделі полягає у розширенні асортименту композицій для протруювання насіння на основі тіаметоксаму, що мають покращений спектр дії проти широкого спектру захворювань викликаних також і грибами.
Поставлена задача вирішується тим, що композиція для протруювання насіння, що містить флутриафол та тіаметоксам та допоміжні агенти, згідно з корисною моделлю, додатково містить прохлораз.
Згідно з корисною моделлю, містить флутриафол, тіаметоксам, прохлораз та допоміжні агенти при наступному співвідношенні компонентів, у мас. 90: флутриафол 2,5-10 тіаметоксам 15-40 прохлораз 10-25 допоміжні агенти решта
Об'єднання в одній композиції таких активних агентів як флутриафол, тіаметоксам та прохлораз дозволило створити композицію для протруювання насіння з високою ефективністю та широким спектром дії, що дозволяє контролювати широкий спектр захворювань та шкідників та значно підвищити захист посадкового матеріалу, його сходження та ріст культурних рослин.
Проведені дослідження дозволили підібрати оптимальний склад активних агентів, флутриафол, тіаметоксам та прохлораз, що проявляють свою активність найбільш повно і безпечно для оточуючого середовища, а використані допоміжні агенти дозволили сформувати їх в текучий концентрат з відмінними характеристиками щодо зберігання та використання.
Як допоміжні агенти розроблена композиція може містити емульгатор(и), антифриз(и), загусник(и), ад'ювант(и), стабілізатор(и), піногасник(и), консервант(и) та розчинник(и).
Окрім згаданих вище допоміжних агентів для цілей одержання придатних композицій для
Зо протруювання насіння можуть бути використані і інші допоміжні агенти, такі як поверхнево- активні речовини, диспергатори, змочувальні агенти, солюбілізатори, речовини, що сприяють проникненню, зв'язувальні агенти, загусники, наповнювачі, зволожувачі, антифризи, барвники, агенти, що підвищують клейкість, тощо.
Придатними розчинниками є вода і органічні розчинники, такі як нафтові фракції з температурою кипіння від середньої до високої, наприклад керосин, дизельне паливо; олії рослинного або тваринного походження; аліфатичні, циклічні і ароматичні вуглеводні, наприклад толуол, парафін, тетрагідронафталін, алкіловані нафталіни; спирти, наприклад етанол, пропанол, бутанол, бензиловий спирт, циклогексанол; гліколі; ДМСО; кетони, наприклад, циклогексанон; естери, наприклад лактати, карбонати, естери жирних кислот, гамма-бутиролактон; жирні кислоти; фосфонати; аміни; аміди, наприклад, М-метилпіролідон, диметиламіди жирних кислот; та їх суміші. Переважним розчинником є вода.
Придатними поверхнево-активними речовинами є поверхнево-активні сполуки, такі як аніонні, катіонні, неіїонні їі амфотерні поверхнево-активні речовини, блокполімери, полієлектроліти та їх суміші. Такі поверхнево-активні речовини можуть бути використані в якості емульгатора, диспергатора, солюбілізатора, змочувального агента, речовини, що сприяє проникненню.
Придатними аніонними поверхнево-активними речовинами є лужні, лужноземельні або амонійні солі сульфонатів, сульфатів, фосфатів, карбоксилатів та їх суміші. Прикладами сульфонатів є алкіларилсульфонати, дифенілсульфонати, альфа-олефінсульфонати, лігнінсульфонати, сульфонати жирних кислот і олій, сульфонати етоксильованих алкілфенолів, сульфонати алкоксильованих арилфенолів, сульфонати конденсованих нафталінів, сульфонати додецил- та тридецилбензолів, сульфонати нафталінів та алкілнафталінів, сульфосукцинат або сульфосукцинамати. Прикладами сульфатів є сульфати жирних кислот і олій, етоксильованих алкілфенолів, спиртів, етоксильованих спиртів або естерів жирних кислот. Прикладами фосфатів є естери фосфатів. Прикладами карбоксилатів є алкілкарбоксилати і карбоксильовані спирти або алкілфенолетоксилати.
Особливо придатними аніонними поверхнево-активними речовинами Є алкілбензолсульфонати, такі як, наприклад, натрієві, кальцієві або триетиламонієві солі алкілбензолсульфонової кислоти. Найбільш переважними алкілбензолсульфонатами є натрієві, кальцієві або триетиламонієві солі додецилбензолсульфонової кислоти, зокрема Нподаса!ю 70/38 (7095 додецилбензолсульфонат кальцію в н-бутанолі), ННодаса(ю 6б0/ВЕ (60 95 додецилбензолсульфонат кальцію в 2-етилгексанолі) та ВНодаса(т|ю 2283 (7095 додецилбензолсульфонат амонію), фірми НАподіа СтрН, фенілсульфонат СА 100 (4095 додецилбензолсульфонат кальцію в Сепоро! Х-060 та боїЇмев5о 200) фірми Сіагапі СтрН або
МапзаФ ЕММ 70/2Е (57 95 лінійного додецилбензолсульфонату в 2-етилгексанолі) фірми АїЇБбгідні а МОП.
Придатними неіонними поверхнево-активними речовинами є алкоксилати, М-заміщені аміди жирних кислот, амінооксиди, естери, поверхнево-активні речовини на основі цукру, полімерні поверхнево-активні речовини та їх суміші. Прикладами алкоксилатів є сполуки, такі як спирти, алкілфеноли, аміни, аміди, арилфеноли, жирні кислоти або естери жирних кислот. Етиленоксид та/або пропіленоксид можуть бути використані для алюоксилювання, переважно етиленоксид.
Прикладами М-заміщених амідів жирних кислот є глюкаміди жирних кислот або алканоламіди жирних кислот. Прикладами естерів є естери, гліцеринові естери або моногліцериди жирних кислот. Прикладами поверхнево-активних речовин на основі цукру є сорбітан, етоксильовані сорбітани, естери сахарози і глюкози або алкілполіглікозиди. Прикладами полімерних поверхнево-активних речовин є гомо- або співполімери вінілпіролідону, вінілового спирту або вінілацетату.
Придатними катіонними поверхнево-активними речовинами є четвертинні поверхнево- активні речовини, наприклад, четвертинні сполуки амонію з однією або двома гідрофобними групами або солі первинних амінів з довгим ланцюгом. Придатними амфотерними поверхнево- активними речовинами є алкілбетаїни і імідазоліни. Придатними поліелектролітами є полікислоти або поліоснови. Прикладами полікислот є лужні солі поліакрилової кислоти або полікислотних комбінованих полімерів. Прикладами поліоснов є полівініламіни або поліеєтиленаміни.
Переважними алкоксилатами спиртів є етоксилати монорозгалуженого спирту, такі як
АїріизФ МВА 11-7 (етоксилат розгалуженого спирту з 7 етоксиланками) фірми Опідета або
Сепарої!ю Х-60 (етоксилат спирту з 6 етоксиланками) фірми Сіагапі.
Придатними загусниками є полісахариди (наприклад, ксантанова камідь, карбоксиметилцелюлоза), неорганічні глини (органічномодифіковані або немодифіковані), полікарбоксилати і силікати.
Придатними наповнювачами є мінеральні та синтетичні мінеральні сполуки, такі як кварци, силікагелі, силікати, тальк, каолін, вапняк, сажа, вапно, крейда, вапняна глина, глина, доломіт, діатоміт, сульфат кальцію, сульфат магнію, оксид магнію, а також продукти рослинного походження, такі як зернове борошно, борошно з деревної кори, деревне борошно та борошно з горіхової шкаралупи, порошки целюлози, або інші тверді наповнювачі.
Придатними антифризами є етиленгліколь, пропіленгліколь, сечовина і гліцерин.
Придатними піногасниками є силікони, силоксани, довголанцюгові спирти і солі жирних ее
Придатними барвниками (наприклад, червоний, синій або зелений) є пігменти з низькою розчинністю у воді і водорозчинні барвники. Прикладами є неорганічні барвники (наприклад,
оксид заліза, оксид титану, гексаціаноферат заліза) і органічні барвники (наприклад, алізарин-, азо- і фталоціанінові барвники), тощо.
Придатними агентами, що додають клейкість, або зв'язувальними агентами є полівінілпіролідони, полівінілацетати, полівінілові спирти, поліакрилати, біологічні або синтетичні воски та етери целюлози.
Вибір будь-якого допоміжного агенту не може бути обмеженням даної корисної моделі.
Запропонована композиція для протруювання насіння являє собою текучий концентрат.
Запропонована композиція використовується для обробки насіння, що закладають на зберігання, або безпосередньо перед висіванням для попередження пошкодження шкідниками та хворобами. Вказану композицію у формі текучого концентрату використовують з нормою витрати 0,5-1,5 л/т.
Було отримано та досліджено ряд композицій для протруювання насіння з різним вмістом активних інгредієнтів, а саме:
Композиція 1 призначення
Емульсіяполідиметилсилоксанів. 0 /Піносасник.//////// | 60
Композиція 2
Емульсіяполідиметилсилоксанів. 11111116
Композиція З
Емульсіяполідиметилсилоксанів. 11111160
Композиція 4
Емульсіяполідиметилсилоксанів. 11111116
Найкращі характеристики виявила Композиція 2, яка і була використана в польових дослідженнях.
Текучий концентрат готують звичайними відомими способами змішування при використанні обладнання, що широко застосовується для змішування компонентів та одержання композицій для протруювання насіння. Наприклад, для одержання розробленої композиції для протруювання насіння в придатному реакторі змішували 25 мас. частин тіаметоксаму, 5 мас. частин флутриафолу, 15 мас. частину прохлоразу, 1,5 мас. частин емульгатора, такого як монобутилового етеру поліпропіленксиду, 5 мас. частину диспергатора, такого як полімерна
ПАР, 0,6 мас. частин піногасника, такого як емульсія полідиметилсилоксану, 0,7 мас. частин загущувача, такого як ксантанова камедь, 0,1 мас. частин консерванта, такого як суміш ізотіазолінонів, 3,0 мас. частин антифризу, такого як пропіленгліколь, 7,0 мас. частин барвника, 2,2 мас. частин стабілізатора, такого як гідрат хлориду Марганця та воду до 100 мас. частин.
Одержану суміш гарно перемішували до одержання однорідного текучого концентрату, що розфасовували в придатну тару.
Розроблену композицію використовують у формі водної суспензії, що одержують шляхом розчинення композиції в придатній кількості води.
Розроблена композиція для протруювання насіння у формі текучого концентрату отримала комерційну назву "Кантаріс".
Приведений нижче приклад біологічних досліджень розробленої композиції для протруювання насіння призначений лише для ілюстрації та пояснення запропонованої корисної моделі та не є таким, що обмежує її будь-яким чином.
Приклад 1
Досліди проводили у польових умовах на дослідному полі відділу агроекології і біобезпеки
Інституту агроекології і природокористування НААН (Вінницька область, Хмільницький р-н, с
Білий Рукав). У дослідах використовували пшеницю яру, сорт Елегія Миронівська, площа ділянки 25 м, кількість повторів - 3. Дата посіву - 17.04.2018 року, дата появи сходів - 25.04.2016 року. Обробку насіння проводили шляхом передпосівної обробки насіння вручну на
Зо брезенті у затінку використовуючи 10 л робочого розчину на 1 т насіння. Дата обробки 17.04.2018. Дата обліку 17.05.2018 та 18.06.2018. Норма витрати 0,8 л/т або 1,0 л/т текучого концентрату. Запропоновану композицію для протруювання насіння порівнювали з препаратом "Селест Макс 165 Е5, ТН» (текучий концентрат, що містить 25 г/л флудиоксонілу, 15 г/л тебуконазолу та 125 г/л тіаметоксаму) за норми витрати 2,0 л/т. Цільові об'єкти являли собою тверда, кам'яна, летюча сажки, гельмінтоспоріозна та фузаріозна кореневі гнилі, пліснявіння насіння, септоріоз, сітчаста плямистість; попелиці, цикадки, блішки, злакові мухи. Облік захворюваності рослин, відбір зразків та їх аналізи проводили згідно з "Методика випробування і застосування пестицидів / за ред. проф. С.О. Трибеля, Київ, "Світ" - 2001; Основи наукових досліджень в агрономії / Мойсейченко В.Ф., Єщенко В.О. - К.. Вища школа, 1994. - 334 с;
Методика проведення досліджень в кормовиробництві і годівлі тварин // Бабич А.О., Кулик М.Ф.,
Макаренко П.С, Підпалий 1.Ф., Гарькавий А.Д., Петриченко В.Ф., Борона В.П., Барвінченко В.І. та ін. - К.: Аграрна наука, 1998. - 80 с; Визначення біологічної ефективності пестицидів і агрохімікатів. Методичні вказівки / Чабанюк Я.В., Шерстобоєва О.В., Ткач Є.Д., Бунас А.А.,
Стародуб В.І., Довгич К.І., Дмитрук Д.М. - К., 2013. - 36 с.
В результаті випробовування розробленої композиції з нормами витрати 0,8-1,0 л/т для передпосівної обробки насіннєвого матеріалу пшениці ярої встановлено, що препарат був ефективним проти комплексу хвороб (тверда, кам'яна, летюча сажки, гельмінтоспоріозна та фузаріозна кореневі гнилі, пліснявіння насіння, септоріоз), які розвивались в процесі вегетації пшениці ярої на дослідних ділянках (Табл. 1).
Так, в результаті проведених досліджень встановлено, що при застосуванні розробленої композиції у нормах 0,8-1,0 л/т було отримано позитивний ефект щодо припинення розвитку збудників хвороб: біологічна ефективність відповідно щодо розвитку сажкових хвороб становила 89,3-92,5 96, розвитку гельмінтоспоріозної та фузаріозної кореневих гнилей - 88,3- 95,0 95, розвитку пліснявіння насіння - 91,2-93,4 95 та розвитку септоріозу - 86,3-94,2 95, порівняно з контролем.
При застосуванні досліджуваної композиції з нормою витрати 1,0 л/т були отримані кращі показники, порівняно з препаратом-еталоном Селест Макс 165 Е5, ТН (2,0 л/т). Представлені результати свідчать про високу біологічну ефективність препарату при нормі витрати 0,8-1,0 л/т.
Таблиця 1
Ефективність композиції корисної моделі проти збудників хвороб пшениці ярої в 2018 році (с. Білий Рукав, Хмільницького району, Вінницької області)
Гельмінтоспоріозна
Сажкові хвороби та фузаріозна Пліснявіння насіння Септоріоз кореневі гнилі
Варіант Біологі Біологі Біологі Розв! Біологі
Поши Розви чна | Поши Розвит чна | Поши Розви чна |Поши)/! иток| чна ток : ок | ток - реніс ефекті реніс ефекті реніс ефект реніс| хвор| ефект с/ | ХВОрО : с/у | ХВОро : су | ХВОДрО : о - ть, 90 б 95 ИВніст| ть, уо би 95 | Ивніст| ть, уо би 95) ИВНіст ть, у | оби, | ивність ' Ь, 90 " Ь, о " Ь, о зо ; Зо
Контроль (без 78,4 | 70,8 75,81 62,6 83,7 | 76,0 77,5 | 71,3 обробки)
Еталон
Селест
Макс 165 1081 5,8 | 91,6 4,0 93,6 12191 561 926 | 12,51 8,4 | 882
Е5, ТН (2,0 л/т)
Композиція корисної 442) 76) 8953 0 10,0| 7,3 | 883 | 2251 6,7 | 91,2 122 86,3 моделі (0,8 л/т)
Композиція корисної |ч05) 5З | 925 зи | 95БО | 112| 5О | 934 41 942 моделі (1,0 л/т)
Також в результаті випробовування композиції для протруювання насіння з нормами витрати 0,8-1,0 л/т для передпосівної обробки насіння пшениці ярої встановлено, що препарат був ефективним проти комплексу шкідників (попелиці, цикадки, блішки, злакові мухи), які шкодили в посівах пшениці ярої (Табл. 2).
Таблиця 2
Ефективність дії композиції для протруювання насіння на пшениці ярій в 2018 році (с. Білий Рукав, Хмільницького району, Вінницької області)
Варіанту досліду
Еталон Селест Порівняно з
Вид Контроль| Макс 165 Е5, ТН Композиція корисної моделі п па атом- шкідника (без 2,0 лл) тапоном во, обробки) Після | загибель, 7 обробки| 95
Попелиці, І ЩО
Цикадки, Й пт /стебпо 0,7 92,9 1,68 0,5 81,6 94,9 112 2,0
Блішки штистевло | 277019 | ова5 | 202 вл ває во 09
Зпакові 172 1,3 92,4 2,5 10 855 942 -70 | 1,7 мухи, шт./ме шкідників
Застосування композиції для протруювання насіння у нормі 0,8 л/т забезпечувало зниження чисельності шкідників на рівні 81,6-87,9 95, а у нормі 1,0 л/т чисельність шкідників знижувалась на рівні 93,4-94,9 95, порівняно з контрольним варіантом, де обробка не проводилась.
При порівнянні з препаратом-еталоном Селест Макс 165 Е5, ТН (2,0 л/т), досліджуваний препарат з нормою витрати 0,8 л/т мав нижчий ефект (ефективність у середньому по досліду була меншою на 7,2 95), а з нормою витрати 1,0 л/т перевага в середньому становила 1,4 95.
Важливими показниками зернових культур є отриманий рівень урожайності. Застосування композиції корисної моделі з нормами витрати 0,8-1,0 л/т позитивно впливало на збереження урожайності зерна (Табл. 3).
Таблиця З
Урожайність пшениці ярої при застосуванні композиції для протруювання насіння у 2018 р. (с. Білий Рукав, Хмільницького району, Вінницької області)
Контроль (без обробки) 52308 | /- ЇЇ -
Еталон Селест Макс 165 Е5, ТН (2,0 л/) 6,18:20,18
Композиція корисної моделі (0,8 л/т) 6,05:-0,18
Композиція корисної моделі (1,0 л/т) 6,270,18
В результаті застосування композиція корисної моделі з нормами 0,8-1,0 л/т збереження урожайності зерна відповідно становило 0,76-0,98 т/га (14,4-18,5 Фо), у порівнянні з контрольним варіантом.
Досліджувана композиція корисної моделі з нормою витрати 1,0 л/т переважала еталонний препарат Селест Макс 165 Е5, ТН (2,0 л/т) за рівнем урожайності на 1,7 Об.
При цьому, для досліджуваного препарату не було виявлено фітотоксичної дії по відношенню до рослин пшениці ярої при нормах використання 0,8-1,0 л/т.
Композиція корисної моделі не змінює родючості грунту та не впливає на баланс мінеральних речовин та гумусу.
Таким чином, застосування як протруйника корисної моделі з нормами 0,8-1,0 л/т, на основі діючих речовин тіаметоксаму, флутриафолу і прохлоразу, на пшениці ярій сприяє зменшенню ураження шкодочинними об'єктами (тверда, кам'яна, летюча сажки, гельмінтоспоріозна та фузаріозна кореневі гнилі, пліснявіння насіння, септоріоз; попелиці, цикадки, блішки, злакові мухи) та збільшенню урожайності культури.
При обробці насіннєвого матеріалу пшениці ярої з нормами витрати 0,8-1,0 л/т встановлено, що він ефективно впливає на збереження врожаю зерна, даючи відповідно прибавку 14,4-
18,5 95, в той час коли застосування препарату-еталону Селест Макс 165 Е5, ТН давало прибавку 16,8 95, у порівнянні з контрольним варіантом.

Claims (2)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Композиція для протруювання насіння, що містить флутриафол та тіаметоксам та допоміжні агенти, яка відрізняється тим, що додатково містить прохлораз.
2. Композиція для протруювання насіння за п. 1, яка відрізняється тим, що містить флутриафол, тіаметоксам, прохлораз та допоміжні агенти, при наступному співвідношенні компонентів, мас. 9: флутриафол 2,5-10 тіаметоксам 15-40 прохлораз 10-25 допоміжні агенти решта.
UAU201901526U 2019-02-15 2019-02-15 Композиція для протруювання насіння UA134125U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201901526U UA134125U (uk) 2019-02-15 2019-02-15 Композиція для протруювання насіння

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201901526U UA134125U (uk) 2019-02-15 2019-02-15 Композиція для протруювання насіння

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA134125U true UA134125U (uk) 2019-04-25

Family

ID=66391994

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201901526U UA134125U (uk) 2019-02-15 2019-02-15 Композиція для протруювання насіння

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA134125U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP3825471B2 (ja) クロロニコチニル系殺虫剤とピラゾール、ピロール又はフェニルイミダゾール基を有する殺虫剤とを含む殺虫剤組み合わせ体
EA011956B1 (ru) Пестицидные смеси
BR112020022770A2 (pt) composição de suspensão, composição granular, processos de preparação da composição e método para melhorar a saúde ou o rendimento das plantas
TWI714542B (zh) 殺線蟲組合物及其用途
RU2662289C2 (ru) Способ борьбы с устойчивым к стробилурину septoria tritici
RU2265331C2 (ru) Фунгицидная композиция
BR112016000998B1 (pt) mistura fungicida, método para controlar patógenos de planta e uso da mistura fungicida
CN105010368B (zh) 农药组合物及其应用
CN103392715A (zh) 一种含有嘧菌环胺和克菌丹的杀菌组合物
UA134125U (uk) Композиція для протруювання насіння
US20070167492A1 (en) Molluscicidal agents
UA137667U (uk) Композиція для протруювання насіння
JPS6368505A (ja) 農業用殺虫殺菌組成物
UA134713U (uk) Фунгіцидна композиція
UA136941U (uk) Фунгіцидна композиція
CN104094941A (zh) 一种含有苯噻菌酯和百菌清的杀菌组合物及其应用
UA137666U (uk) Фунгіцидна композиція
CN109169688A (zh) 一种含杀虫环与甲氨基阿维菌素苯甲酸盐的杀虫组合物及其用途
CN109197889A (zh) 一种含吡唑醚菌酯、萎锈灵和噻虫胺的种子处理组合物
RU2722755C1 (ru) Инсектофунгицидная композиция, ее применение и способ защиты сельскохозяйственных культур
JPH0733618A (ja) 線虫製剤及びその使用方法
US20230147249A1 (en) Methods of applying a fumigant to reduce fusarium contamination
US20230329237A1 (en) Musa plants, fields containing such plants
CN107668055A (zh) 一种含有阿维菌素、杀螟丹与吡唑醚菌酯的悬浮种衣剂
US20230143490A1 (en) Methods of treating soil