UA133181U - Спосіб оцінки стану шийки матки у вагітних групи ризику щодо переношування вагітності - Google Patents

Спосіб оцінки стану шийки матки у вагітних групи ризику щодо переношування вагітності Download PDF

Info

Publication number
UA133181U
UA133181U UAU201810507U UAU201810507U UA133181U UA 133181 U UA133181 U UA 133181U UA U201810507 U UAU201810507 U UA U201810507U UA U201810507 U UAU201810507 U UA U201810507U UA 133181 U UA133181 U UA 133181U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
pregnancy
vitamin
risk
total
pregnant women
Prior art date
Application number
UAU201810507U
Other languages
English (en)
Inventor
Ірина Анатоліївна Жабченко
Інеса Сергіївна Ліщенко
Ольга Іванівна Буткова
Олена Миколаївна Бондаренко
Тамара Миколаївна Коваленко
Ольга Романівна Сюдьмак
Original Assignee
Державна Установа "Інститут Педіатрії, Акушерства І Гінекології Ім. Академіка О.М. Лук'Янової Національної Академії Медичних Наук України"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Державна Установа "Інститут Педіатрії, Акушерства І Гінекології Ім. Академіка О.М. Лук'Янової Національної Академії Медичних Наук України" filed Critical Державна Установа "Інститут Педіатрії, Акушерства І Гінекології Ім. Академіка О.М. Лук'Янової Національної Академії Медичних Наук України"
Priority to UAU201810507U priority Critical patent/UA133181U/uk
Publication of UA133181U publication Critical patent/UA133181U/uk

Links

Landscapes

  • Investigating Or Analysing Biological Materials (AREA)

Abstract

Спосіб оцінки стану шийки матки у вагітних групи ризику щодо переношування вагітності полягає у тому, що досліджують в сироватці крові вагітних: маркер синтезу сполучної тканини TOTAL P1NP, мікроелементи - Mg2+, Са2+, Са загальний та вітамін D. При цьому підвищений вміст маркера синтезу сполучної тканини TOTAL P1NP (при N=15,1-58,3 нг/мл), нормальна чи збільшена кількість Mg2+ (при N=0,66-0,99 ммоль/л) на фоні відносної або абсолютної гіпокальціємії та зниженим рівнем вітаміну D (при N=20-100 нг/мл) в сироватці крові вагітних вірогідно вказує зростання ризику затримки дозрівання шийки матки до терміну пологів. При нормальній концентрації в сироватці крові маркера синтезу колагену TOTAL P1NP, мікроелементів Mg2+, Ca2+, Са загального та вітаміну D - ризик порушення дозрівання шийки матки напередодні пологів є мінімальним.

Description

Корисна модель належить до галузі медицини, зокрема акушерства та гінекології, і може бути використана для визначення стану шийки матки при недостатньому її дозріванні напередодні пологів у жінок з групи ризику щодо переношування вагітності.
Переношування вагітності призводить до зростання частоти оперативного розродження, збільшує кількість ускладнень під час пологів, підвищує рівень перинатальної захворюваності та смертності. Частота її коливається в межах 3,5-13,5 95 від загальної кількості пологів, складаючи в середньому 8-10 95 |1|.
На сьогодні справжнє переношування трактується як патологічний стан, при якому вагітність триває понад 290-294 днів і закінчується народженням дитини з ознаками перезрілості. Згідно із наказом МОЗ України Мо 901 від 27.12.2006 р., при терміні вагітності 41 тиждень, за відсутності ознак переношування, рекомендована госпіталізація зі застосуванням очікувальної тактики. За наявності ускладнень вагітності, плацентарної дисфункції та дистресу плода вирішується питання про подальше ведення вагітності та розродження |21.
Особливості морфо-функціовадьного стану шийки матки (ШМ) часто визначають клінічний перебіг пологів ЗМ. ШМ є фіброзним органом, основною функцією якого є спроможність виношування вагітності, а також процеси вкорочення, згладжування та розкриття шийки матки в пологах. Вміст сполучної тканини в ШМ, за даними різних авторів, складає 75-80 905 |4|, основними структурними компонентами якої є клітинні елементи та позаклітинний матрикс, що складається з колагенових та еластинових волокон, а також з екстрацелюлярних речовин (фібрилін, еластин, тенаксин, глікопротеїни, протеоглікани). У той же час є очевидним, що стан сполучної тканини в організмі жінки напряму корелює з дисбалансом деяких вітамінів та мікроелементів, які не лише входять до складу речовини сполучної тканин, а і регулюють процеси локального метаболізму (51.
Відомо, що існує пряма залежність між вмістом вітаміну ЮО та показниками кальцій- фосфорного обміну у вагітних. Зниження концентрації вітаміну О в більшості випадків відповідає гіпофосфатемії та гіпокальціємії, оскільки дефіцит вітаміну ОЮ знижує засвоєння кальцію на 90 95 та фосфору на 60 95 б). Іонізований кальцій є регулятором різноманітних внутрішньоклітинних процесів: забезпечує проведення специфічного трансмембранного сигналу до клітини завдяки змінам власної концентрації, визначає гнучкість волокон еластину й бере участь в активації
Зо центрів еластаз, визначаючи властивості сполучної тканини, зокрема і в шийці матки. Тому наявність порушень балансу мікроелементів у пацієнток з порушенням дозрівання шийки матки, які проявлялися порушеннями концентрації в сироватці крові магнію, кальцію, заліза, фосфору неорганічного, зумовлює метаболічні порушення як самої сполучної тканини, так і органів, до складу яких вона входить. Дисбаланс цих мікроелементів і створює фон для персистенції патологічних процесів у різних органах і системах організму та відзначає закономірність несвоєчасного дозрівання ШМ під час вагітності на тлі кальцієвої недостатності, пов'язуючи Її з порушеннями синтезу колагену фібробластами |7, 8, 91.
Відомий спосіб визначення переношування вагітності (пат. 61543, ОА), який базується на стані біометрію і має важливе значення на всіх стадіях вагітності не тільки для перебігу вагітності та пологів, а й для оцінки стану плода. Метод визначення В-адренореактивності організму чи органу виконують на моделі еритроцитів з малим об'ємом венозної чи периферичної крові. Однак, цей спосіб є недостатньо точним і обумовлений тим, що визначається тільки механізм патології, але не уточнює Її.
Найбільш близьким аналогом за технічною суттю є спосіб оцінки стану шийки матки у вагітних із переношеною вагітністю (пат. 102230 ША), в якому досліджується кислотність вагінального вмісту за допомогою експрес-тестів Сйоїар та Асійт Рапи5. Автори описують, що зсув рН піхви та негативний тест Асійт Рагпизх у лужний бік свідчать про наявність дисбіотичних порушень та можуть бути використані для оцінки стану шийки матки перед пологами. Однак, цей спосіб визначає лише стан біотопу піхви та наявність ФПЗІФР-1 в цервікальному каналі і не враховує стан сполучної тканини та мікроелементного статусу у вагітних жінок групи ризику з переношування вагітності.
Таким чином, оцінка вищевказаних маркерів дозволить своєчасно виявити вагітних з групи ризику переношування вагітності, у яких клінічно буде спостерігатися недостатнє дозрівання шийки матки напередодні пологів.
В основу корисної моделі поставлена задача визначення в сироватці крові вагітних з групи ризику переношування вагітності біохімічного маркера синтезу сполучної тканини ТОТАЇ. РІМР, мікроелементів - Мд, Са, Са загального та вітаміну Ю, що дозволять визначити ступінь передпологових змін у шийці матки ще до клінічного пролонгування та переношування вагітності і з'явиться можливість своєчасно призначити терапію, спрямовану на підготовку 60 шийки матки до пологів.
Поставлена задача вирішується у способі оцінки стану шийки матки у вагітних групи ризику щодо переношування вагітності, що включає оцінку біохімічних маркерів, у якому, згідно з корисною моделлю, маркери досліджують в сироватці крові вагітних: маркер синтезу сполучної тканини ТОТАЇ. РІМР, мікроелементів - Мд", Са", Са загального та вітаміну О, причому: а) підвищений вміст маркера синтезу сполучної тканини ТОТАЇ РІМР (при М-15,1-58,3 нг/мл), нормальна чи збільшена кількість Ма (при М-0,66-0,99 ммоль/л) на фоні відносної або абсолютної гіпокальціємії та зниженим рівнем вітаміну О (при М-20-100 нг/мл) в сироватці крові вагітних вірогідно вказує зростання ризику затримки дозрівання шийки матки до терміну пологів, що є показанням для призначення преїіндукції пологів; б) при нормальній концентрації в сироватці крові маркеру синтезу колагену ТОТАГ РІМР, мікроелементів Мд2", Са, С загального та вітаміну О - ризик порушення дозрівання шийки матки напередодні пологів є мінімальним, що дозволяє проводити антенатальне спостереження за станом вагітної відповідно до чинного клінічного протоколу.
Спосіб здійснюється наступним чином: вагітним жінкам виконується забір венозної крові зранку натще з у. сиріаїйї5 в кількості 10 мл, яка в скляній пробірці розміщується в термостаті при температурі 376 "С на 10-15 хвилин, далі центрифугується при 1500 обертах протягом 10 хвилин.
Суть заявленого способу пояснюється таким прикладом: 1. Вагітна С., 32 роки, була госпіталізована до відділення акушерської патології ДУ "ІПАГ
Імені академіка Лук'янової О.М. НАМН України" з діагнозом "Вагітність І, 39-40 тижнів. Головне передлежання. НЦА за гіпотонічним типом. Міопія слабкого ступеня".
Акушерське обстеження виявило незрілу шийку матки в терміні пологів.
При лабораторному обстеженні визначено підвищення маркера синтезу ТОТАЇ. РІМР-118,2 нг/мл, нормальну концентрацію Мд2- - 0,7 ммоль/л та зменшення рівня Саг- - 0,96 ммоль/л, Са загального - 2,26 ммоль/л та вітаміну Ю-6,88 нг/мл, що було підставою для призначення відповідної обгрунтованої терапії, спрямованої на підготовку шийки матки до пологів. Клінічний ефект застосованої терапії досягнутий. Вагітна народила через 7 днів після початку застосування рекомендованої терапії.
Остаточний діагноз: Пологи І, термінові, фізіологічні. НЦА за гіпотонічним типом. Міопія
Зо слабкого ступеня.
Таким чином, вищевикладені дані свідчать про те, що запропонований спосіб оцінки стану шийки матки у вагітних групи ризику щодо переношування вагітності шляхом оцінки рівня біохімічних маркерів синтезу сполучної тканини, мікроелементів та вітаміну О в сироватці крові є простим і ефективним. Його використання дозволить оцінити ступінь ризику переношування вагітності, попередити несвоєчасне дозрівання шийки матки напередодні пологів у жінок групи ризику з переношування та визначити подальшу тактику ведення вагітної з призначенням ефективної патогенетично обумовленої підготовки шийки матки до пологів.
Джерела інформації: 1. Бенюк В.О. Патологічне акушерство /8.О. Бенюк. В.Я. Голота, І.Б. Венцківський та співавт. - Київ: "Професіонал". - 2009. - С. 51-54. 2. Наказ МОЗ України Мо 901 від 27.12.2006 р. "Про затвердження клінічного протоколу з акушерської допомоги "Переношена вагітність". 3. Забозлаєев Ф.Г. "Патоморфология матки, плацентарного ложа и плаценть! при нарушений родовой деятельности" / Ф.Г. Забозлаев. // автореф. дис. д. мед. наук / Забозлаев Ф.Г. - М., 2007.-25 5. 4. Савицкий А.Г. Родовая схватка человека: клинико-биомеханическиеє аспекть! / А.Г.
Савицкий, Г.А. Савицкий. СПб.: Злби СПб. - 2010. - 240 с. 5. Ргєпіїсе А. Містопиїгієпі5 апа Ше ропе тіпега! сопієпі ої Ше тоїНег, Теїш5 апа пем/рог //
Тне Атегісап 5босівїу ог Миїйопаї! Зсієпсев У). Миїг. - 2003. - Мої. 133. - Р. 1693-1699. 6. Кноа;наєма 7.5. Сегміса! іпсотреїєпсе апа соппесіїме їїзвиє адізогаегв. / 2.5. Кпод2Наєма,
З.А. ситбапома, с.Т. БиКпіКАИ, М.М. ЗідеІпікома // ХХІ Епореап Сопдгез5 ої Регіпайа! Медісіпе. - 10-13 беріетрег. - 2008, Івтаприї, ТиКеу. 7. Починок Т.В. Стан перекисного окиснення білків та ліпідів при недиференційованій дисплазії сполучної тканини у дітей / Т.В. Починок, Т.В. Веселова // Семейная медицина. - 2013. - Мо 4. - б. 170-171. 8. Гегспрацт, Е., Обептауег"-Рієївси, В. "Меснапівтв іп епдосііпоіоду: Міатіп О апа їТепійу: а взузієтаїййс гемівм/". ЕЄиг ) Епдостіпої, 166 (2012): 765-778. Мау 1. 9. НоїїскК, М.Р. "Міатіп О аеїісіепсу". М Еподі У Мед, 357 (2007):266-281. бо 10. Пат. 61543 ЦА - аналог.
11. Пат. 102230 ЦА - найближчий аналог.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
    Спосіб оцінки стану шийки матки у вагітних групи ризику щодо переношування вагітності, що включає проведення оцінки біохімічних показників, який відрізняється тим, що досліджують в сироватці крові вагітних: маркер синтезу сполучної тканини ТОТАЇГ.
    РІМР, мікроелементи - Мод»,
    Са", Са загальний та вітамін 0, причому:
    а) підвищений вміст маркера синтезу сполучної тканини ТОТАГ РІМР (при М-15,1-58,3 нг/мл), нормальна чи збільшена кількість Му (при М-0,66-0,99 ммоль/л) на фоні відносної або абсолютної гіпокальціємії та зниженим рівнем вітаміну О (при М-20-100 нг/мл) в сироватці крові вагітних вірогідно вказує зростання ризику затримки дозрівання шийки матки до терміну пологів;
    б) при нормальній концентрації в сироватці крові маркера синтезу колагену ТОТАЇ РІМР,
    мікроелементів Мд, Са", Са загального та вітаміну О - ризик порушення дозрівання шийки матки напередодні пологів є мінімальним.
UAU201810507U 2018-10-24 2018-10-24 Спосіб оцінки стану шийки матки у вагітних групи ризику щодо переношування вагітності UA133181U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201810507U UA133181U (uk) 2018-10-24 2018-10-24 Спосіб оцінки стану шийки матки у вагітних групи ризику щодо переношування вагітності

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201810507U UA133181U (uk) 2018-10-24 2018-10-24 Спосіб оцінки стану шийки матки у вагітних групи ризику щодо переношування вагітності

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA133181U true UA133181U (uk) 2019-03-25

Family

ID=65859286

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201810507U UA133181U (uk) 2018-10-24 2018-10-24 Спосіб оцінки стану шийки матки у вагітних групи ризику щодо переношування вагітності

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA133181U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Fonseca et al. Dexamethasone treatment does not improve the outcome of women with HELLP syndrome: a double-blind, placebo-controlled, randomized clinical trial
Hollowell et al. 2004 Where do we go from here?—summary of working group discussions on thyroid function and gestational outcomes
Ghidini et al. Biophysical profile in predicting acute ascending infection in preterm rupture of membranes before 32 weeks
RU2295132C1 (ru) Способ раннего прогнозирования синдрома задержки развития плода
Navti et al. Bleeding in late pregnancy
RU2342662C1 (ru) Способ прогнозирования синдрома задержки внутриутробного развития плода у женщин во втором триместре беременности при гриппе а(h3n2) в первом триместре гестации
UA133181U (uk) Спосіб оцінки стану шийки матки у вагітних групи ризику щодо переношування вагітності
Horger III et al. Diagnostic use of amniotic fluid
RU2651036C1 (ru) Способ прогнозирования послеродовых осложнений у коров черно-пестрой породы
RU2422094C1 (ru) Способ ранней диагностики гипоксически-ишемических поражений цнс у новорожденных от матерей с гестозом
RU2630461C2 (ru) Способ диагностики угрожающих преждевременных родов
RU2749107C2 (ru) Способ раннего прогнозирования фетоплацентарной недостаточности в начале второго триместра беременности
RU2221253C2 (ru) Способ прогнозирования синдрома задержки развития плода у женщин во втором триместре беременности, осложненной гестозом
RU2123698C1 (ru) Способ доклинического прогнозирования невынашивания беременности
RU2265224C1 (ru) Способ прогнозирования синдрома задержки развития плода
Larose et al. Longitudinal ultrasound measures of fetal growth and offspring outcomes
Ogunlaja et al. Correlation between placenta and umbilical cord morphplogy and perinatal outcome in singleton deliveries at term in a Nigerian tertiary health Centre
RU2313795C1 (ru) Способ диагностики хронической плацентарной недостаточности
Rakhimovna et al. FETOPLACENTAL INSUFFICIENCY CHANGES IN MATERNAL AND FETAL HEMODYNAMICS
RU2193198C2 (ru) Способ выбора тактики родоразрешения
RU2243562C1 (ru) Способ прогнозирования риска развития эклампсии у беременных
Vidyasagara Study of Amniotic Fluid Index and Feto Maternal Outcome in Term Pregnancy at Vims, Ballari
RU2442166C1 (ru) Способ прогнозирования формирования фетоплацентарной недостаточности у больных с угрожающим выкидышем в первом триместре беременности
SU827030A1 (ru) Способ диагностики состо ни плода
RU1783428C (ru) Способ определени готовности организма женщины к родам