UA128169C2 - - Google Patents

Download PDF

Info

Publication number
UA128169C2
UA128169C2 UA128169C2 UA 128169 C2 UA128169 C2 UA 128169C2 UA 128169 C2 UA128169 C2 UA 128169C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
compound
plant
plants
plant propagation
pests
Prior art date
Application number
Other languages
English (en)
Publication date

Links

Description

Даний винахід відноситься до фунгіцидних сумішей, які містять: 1).1-2-(1-(4-хлорфеніл)піразол-3-іл|!Яксиметил|-З-метил-феніл|-4-метил-тетразол-5-он як сполуку І й 2) М-(5-хлор-2-ізопропілбензил)-М-циклопропіл-3-(дифторметил)-5-фтор-1-метил-1 Н- піразол-4-карбоксамід як сполуку І.
Крім того, винахід відноситься до способу боротьби зі шкідниками, до яких відносять тваринних шкідників та шкідливі гриби, з використанням сумішей згідно з винаходом і до застосування сполуки І і сполуки ІЇ для приготування таких сумішей, а також до композицій, що містять такі суміші.
Крім того, даний винахід також відноситься до способу захисту матеріалу для розмноження рослин (переважно насіння) від шкідливих грибів або містить введення в контакт матеріалів для розмноження рослин (переважно насіння) з сумішшю згідно з винаходом в пестицидно ефективних кількостях.
Поняття "матеріал для розмноження рослин" слід розуміти, як таке, що означає всі генеративні частини рослини, такі як насіння і вегетативний рослинний матеріал, такий як черешки і бульби (наприклад, картопля), які можуть бути використані для розмноження рослин.
Воно містить у себе насіння, зерна, коріння, плоди, бульби, цибулини, кореневища, черешки, спори, відростки, пагони, паростки й інші частини рослин, у тому числі саджанці й молоді рослин, які повинні бути пересаджені після проростання або сходу з грунту. Ці молоді рослини також можна захистити перед пересадженням шляхом повної або часткової обробки зануренням або поливом. В конкретному переважному варіанті здійснення термін "матеріал для розмноження" означає насіння.
Крім того, даний винахід також відноситься до способу захисту матеріалу для розмноження рослин (переважно насіння) від шкідливих грибів або охоплює введення в контакт матеріалів для розмноження рослин (переважно насіння) із сумішшю згідно з винаходом в пестицидно ефективних кількостях.
Крім того, винахід відноситься до способу боротьби зі шкідливими грибами з використанням сумішей згідно з даним винаходом і до застосування сполук, як присутні у сумішах згідно з даним винаходом, для приготування таких сумішей, а також до композицій, що містять такі
Зо суміші.
Даний винахід, крім того, відноситься до сумішей активних речовин для захисту рослин, що мають синергетично посилену активність стосовно покращення життєздатності рослин, і до способу нанесення таких сумішей згідно з винаходом на рослини.
Сполука І і аналоги, а також її пестицидна активність і способи її одержання є відомими, наприклад, із заявки УМО 2013/162072. Сполуки ІЇ, а також їх пестицидна активність і способи їх одержання є відомими із заявок УМО 2012/143127, МО 2014/60502 і ММО2014/60521.
Типова проблема, яка виникає в галузі боротьби зі шкідниками, полягає в необхідності зниження інтенсивності дози активної речовини, щоб знизити або уникнути несприятливих або токсикологічних впливів на навколишнє середовище, все ще надаючи ефективну боротьбу зі шкідниками.
Стосовно даного винаходу поняття "шкідники" охоплює тваринних шкідників і шкідливі гриби.
Інша проблема, яка існує, пов'язана з необхідністю мати доступні засоби для боротьби зі шкідниками, які є ефективними проти широкого спектру шкідливих грибів і шкідливих тваринних шкідників.
Також існує потреба у засобах боротьби зі шкідниками, які поєднують у собі нищівну дію з тривалою боротьбою, тобто швидку дію з тривалою дією.
Інша складність, пов'язана з використанням пестицидів, полягає у тому, що багаторазове й виключне застосування окремої пестицидної сполуки у багатьох випадках призводить до швидкої селекції шкідників, тобто тваринних шкідників і шкідливих грибів, які виробили природну або адаптовану стійкість проти відповідної активної сполуки. Відповідно, існує потреба у засобах боротьби зі шкідниками, які допомагають запобігти або подолати резистентність.
Іншою проблемою, яка лежить в основі даного винаходу, є потреба в композиціях, які покращують рослини, процес, який зазвичай і надалі називається "життєздатність рослин".
Поняття "життєздатність рослини" містить у себе різні види покращень рослин, які не пов'язані з боротьбою зі шкідниками. Наприклад, серед переваг, які можуть бути згадані, є покращення характеристики сільськогосподарських культур, у тому числі: схожість, врожайність, вміст білка, вміст олії, вміст крохмалю, більш розвинена коренева система (покращений ріст коренів), поліпшена стійкість до стресів (наприклад, проти посухи, жари, соли, УФ, води, холоду), знижений вміст етилену (зниження вироблення й/або інгібування прийняття), 60 посилення кущіння, збільшення висоти рослини, більша листова пластинка, менше мертвого прикореневого листя, більш сильні пагони, більш зелений колір листя, вміст пігменту, фотосинтетична активність, потрібно менше ресурсів для введення (наприклад, добрив або води), потрібно менше насіння, більш продуктивні пагони, більш раннє цвітіння, раннє дозрівання зерна, менша трата рослин (вилягання), посилений ріст пагонів, посилений життєвий тонус рослини, підвищене зростання рослин і раннє та краще проростання; або будь-які інші переваги, які відомі спеціалісту в даній галузі.
Таким чином, задачею даного винаходу було надати пестицидні суміші, які вирішують проблеми зниження інтенсивності дози і/або розширення спектру активності, і/або поєднання нищівної активності з тривалою боротьбою і/або керування стійкістю, і/або покращення життєздатності рослин.
Винахідниками було винайдено, що ця задача частково або повністю вирішується за допомогою фунгіцидних сумішей, які містять: 1) метилтетрапрол і 2) М-(5-хлор-2-ізопропілбензил)-М-циклопропіл-3-(дифторметил)-5-фтор-1-метил-1 Н- піразол-4-карбоксамід як сполуку І.
Зокрема, було виявлено, що суміші, як визначено на початку, демонструють значно підвищену активність проти шкідників у порівнянні з рівнями боротьби, які Є можливими з окремими сполуками, і/або підходять для покращення життєздатності рослин при застосуванні до рослин, частин рослин, насіння або в місцях їх зростання.
Було винайдено, що активність сумішей згідно з винаходом, які містять сполуку І і сполуку ЇЇ, виходить далеко за межі фунгіцидної та/або покращувальної життєздатність рослин активності активних сполук, які присутні в одній суміші (синергетична активність).
Більше того, винахідниками було винайдено, що одночасне, тобто сумісне або роздільне, нанесення сполуки І і сполуки ІЇ або послідовне нанесення сполуки І і сполуки ІЇ дозволяє покращити боротьбу зі шкідливими грибами, у порівнянні з контрольними дозами, які є можливими з окремими сполуками (синергетичні суміші).
Окрім цього, винахідниками було виявлено, що одночасне, тобто сумісне або роздільне, нанесення сполуки І і сполуки ІЇ або послідовне нанесення сполуки І і сполуки І! забезпечує покращенні ефекти для життєздатності рослин, у порівнянні з ефектами для життєздатності
Зо рослин, які є можливими з окремими сполуки.
Вагове співвідношення сполуки І і сполуки ЇЇ в бінарних сумішах складає від 10000:1 до 1:10000, від 5001 до 1:500, переважно від 100:1 до 1:100 більш переважно від 50:1 до 1:50, найбільш переважно від 20:1 до 1:20, включаючи також співвідношення від 10:1 до 1:10, від 1:5 до 5:1 або 1:1.
Всі наведені вище суміші у даній заявці нижче називаються "сумішами відповідно до винаходу" або "сумішами згідно з винаходом".
Суміші згідно з винаходом можуть додатково містити один або більшу кількість інсектицидів, фунгіцидів, гербіцидів.
Суміші згідно з винаходом можуть бути перетворені на звичайні типи агрохімічних композицій, наприклад, розчини, емульсії, суспензії, тонкі порошки, порошки, пасти, гранули, спресовані продукти, капсули і їх суміші. Прикладами типів композицій є суспензії (наприклад,
ЗС, 00, Е5), здатні до емульгування концентрати (наприклад, ЕС), емульсії (наприклад, ЕМУ,
ЕО, Е5, МЕ), капсули (наприклад, С5, 2С), пасти, пастилки, змочувальні порошки або тонкі порошки (наприклад, М/Р, ЗР, МУ5, ОР, 05), спресовані продукти (наприклад, ВК, ТВ, ОТ), гранули (наприклад, МУС, 50, ОК, Еб, б, МГ), інсектицидні вироби (наприклад, ІМ), а також гелеві склади для обробки матеріалу для розмноження рослин, такого як насіння (наприклад,
СР). Ці та інші типи композицій визначені в "Саїаюдце ої ребвіїсіде Тогтшиайцоп їуре5 апа іптегпайопа! содіпуд зузіет", Тесппісаї Моподгарпй Мо 2, бе вид. травень 2008, СгорІїе
Іптетайопаї.
Композиції одержують відомими чином, як описано у МоїПеї апа Сгибетапп, ЕБоптиїайоп
ІїесппоЇоду, УМіеу МСН, Вайнхайм, 2001; або Кпоуле5, Мем/ демеІортепів іп сгор ргоїесіїоп ргодисі
Топпшайоп, Адгом Керогі5 05243, ТЕ Іптогта, Лондон, 2005.
Придатними допоміжними речовинами є розчинники, рідкі носії, тверді носії або наповнювачі, поверхнево-активні речовини, диспергатори, емульгатори, змочувальні засоби, ад'юванти, солюбілізатори, речовини, що сприяють проникненню, захисні колоїди, речовини, що покращують адгезію, загусники, зволожувачі, репеленти, атрактанти, стимулятори поїдання, засоби, що покращують сумісність, бактерициди, антифризи, антивспінювачі, барвники, речовини для підвищення клейкості й зв'язувальні речовини.
Як правило, одержані агрохімічні композиції містять між 0,01 і 95 мас. 95, переважно між 0,1 і бо 90 мас. 95, найбільш переважно між 0,5 і 90 мас. 95 активної речовини. Активні речовини застосовують з чистотою від 90 95 до 100 95, переважно від 95 95 до 100 95 (по спектру ЯМР).
З метою обробки матеріалів для розмноження рослин, особливо насіння, зазвичай застосовують розчини для обробки насіння (15), суспоемульсії (ЗЕ), рідкі концентрати (Е5), порошки для сухої обробки (05), здатні до диспергування у воді порошки для суспензійної обробки (МУ5), розчинні у воді порошки (55), емульсії (Е5), здатні до емульгування концентрати (ЕС) ї гелі (СЕ). Відповідні композиції після від двох- до десятикратного розведення дають концентрації активної речовини від 0,01 до 60 мас. 95, переважно від 0,1 до 40 мас. 95 в готових к застосування препаратах. Застосування може бути здійснено як перед, так і під час посіву.
Способи нанесення сумішей згідно з винаходом і відповідно їх композицій на матеріал для розмноження рослин, зокрема насіння, включають у себе протравлювання, покриття, дражування, опудрювання, замочування і внесення в борозну матеріалу для розмноження.
Переважно, суміші згідно з винаходом або відповідно їх композиції, наносять на матеріал для розмноження рослин таким способом, що не викликається проростання, наприклад, шляхом протравлювання насіння, дражування, покриття і опудрювання.
При використанні для захисту рослин кількість застосовуваних активних речовин становить, залежно від бажаного ефекту, від 0,001 до 2 кг на га, переважно від 0,005 до 2 кг на га, більш переважно від 0,01 до 1,0 кг на га, і зокрема від 0,05 до 0,75 кг на га.
При обробці матеріалів для розмноження рослин, таких як насіння, наприклад, опудрюванням, покриттям або замочуванням насіння зазвичай потрібні кількості активної речовини від 0,01 до 10 кг, переважно від 0,1 до 1000 г, більш переважно від 1 до 100 г на 100 кг матеріалу для розмноження рослин (переважно насіння).
При використанні для захисту матеріалів або продуктів для зберігання кількість застосовуваної активної речовини залежить від типу області застосування і від бажаного ефекту. Кількість, зазвичай застосовувана для захисту матеріалів, становить від 0,001 г до 2 кг, переважно від 0,005 г до 1 кг активної речовини на кубічний метр оброблюваного матеріалу.
До активних речовин або до композицій, що їх містять можуть бути додані різні типи олій, змочувальні засоби, ад'юванти, добрива або поживні мікроелементи й інші пестициди (наприклад, гербіциди, інсектициди, фунгіциди, регулятори зростання, сафенери), при необхідності тільки безпосередньо перед застосуванням (суміш у баку). Такі засоби можуть бути змішані з композиціями відповідно до винаходу в масовому співвідношенні від 1:100 до 100:1, переважно 1:10 до 10:1.
Як правило, користувач застосовує композицію згідно з винаходом із пристрою попереднього дозування, ранцевого обприскувача, баку для обприскування, літака для обприскування або зрошувальної системи. Зазвичай агрохімічну композицію розводять водою, буфером і/або іншими допоміжними речовинами до бажаної концентрації застосування, і таким чином одержують готову до застосування рідину для обприскування або агрохімічну композицію згідно з винаходом. Зазвичай застосовують від 20 до 2000 літрів, переважно від 50 до 400 літрів готової до застосування рідини для обприскування на гектар сільськогосподарських угідь.
Згідно з одним варіантом здійснення окремі компоненти композиції згідно з винаходом, такі як частини набору або частини подвійної або потрійної суміші можуть бути змішані користувачем самостійно у баку для обприскування або будь-якому іншому виді посудини, яку використовують для нанесень (наприклад, барабани для протравлювання насіння, машини для гранулювання насіння, ранцевий обприскувач) і при необхідності можуть бути додані інші допоміжні речовини.
Відповідно, один варіант здійснення винаходу являє собою набір для приготування придатної до використання пестицидної композиції, причому набір містить а) композицію, яка містить компонент 1) як визначено у даній заявці й щонайменше одну допоміжну речовину; і б) композицію, яка містить компонент 2), як визначено у даній заявці й щонайменше одну допоміжну речовину; і необов'язково в) композицію, яка містить щонайменше одну допоміжну речовину і необов'язково додатковий активний компонент 3), як визначено у даній заявці.
Як наведено вище, даний винахід містить у себе спосіб боротьби зі шкідливими грибами, у якому шкідники, їх середовище мешкання, місця розмноження, їх місцезнаходження або рослини, які повинні бути захищені від нападу шкідників, грунт або матеріал для розмноження рослин (переважно насіння) обробляють пестицидно ефективною кількістю суміші згідно з винаходом.
Суміші згідно з винаходом є особливо придатними для боротьби з фітопатогенними шкідниками зернових культур. Згідно з винаходом шкідників, їх середовище мешкання, місця розмноження, їх місцезнаходження або рослини, які повинні бути захищені від нападу шкідників, грунт або матеріал для розмноження рослин обробляють ефективною кількістю фунгіцидної бо суміші, яка містить як активні компоненти сполуку І і сполуку ІІ.
Відповідно, суміші згідно з даним винаходом, є також придатними для боротьби зі шкідливими грибами при захисті продуктів, які зберігають або врожаю і для захисту матеріалів.
Під поняттям "захист матеріалів" слід розуміти захист технічних і неживих матеріалів, таких як, наприклад, клейкі речовини, клеї, деревина, папір і картон, текстильні вироби, шкіра, дисперсії для фарбування, синтетичні матеріали, змащувально-охолоджувальні рідини, волокна і тканини, від ураження та руйнування шкідливими мікроорганізмами, такими як гриби і бактерії.
При захисті деревини і матеріалів зокрема беруть до уваги наступні шкідливі гриби: аскоміцети, такі як Орпіобіота 5рр., Сегайосувзії5 5рр., Айпгеобравзідіит рийшап5, Зсіегорпота 5рр.,
Спаетішт 5рр., Нитісоїа 5рр., РеїгієПа 5рр., Тгіспиги5 5рр.; базидіоміцети, такі як Сопіорпога 5рр., Сопоїше врр., СіоєорпуПит 5рр., І епіїпи5 5рр., Ріеигоїи5 5рр., Рогіа 5рр., Зегршіа 5рр. і
Туготусе5 5рр., дейтероміцети, такі як А5регоуйи5 5рр., Сіадозрогішт 5рр., Репісійшт 5рр.,
Тпісподегта 5рр., АкКегпагіа 5рр., Раесіотусез 5рр. і зигоміцети, такі як Мисог 5рр., і до того ж для захисту продуктів, які зберігають і зібраного врожаю слід згадати такі дріжджові грибки:
Сапайда 5рр. і Засспаготусез сегмізіає.
Вони є також важливими для боротьби з множиною грибів на різних культурних рослинах, таких як банани, бавовник, види овочів (наприклад, огірки, боби і гарбуз), зернові культури, такі як пшениця, жито, ячмінь, рис, овес; трава, кава, картопля, кукурудза, фруктові види, соя, томати, виноградна лоза, декоративні рослини, цукрова тростина, а також на великій кількості насіння. В переважному варіанті здійснення суміші згідно з винаходом застосовують в таких культурах, як соя (соєві боби), зернові культури і кукурудза.
Суміші згідно з винаходом є особливо придатними для боротьби з захворюваннями пшениці, які викликаються через АйПегпаїа 5рр. (альтернаріозна плямистість листя), АзсосПпуїа
Тийісі (антракноз), Віштегіа (раніше Егузірпе) дгатіпіє (справжня борошниста роса), Воїгуїі5 сіпегеа (телеоморф: Воїгуоїіпіа ТисКеїйапа: сіра пліснява), Сіадозропцт Негтбагит (оливкова пліснява), Огесп5Іега (син. / НеїЇтіпіпозрогішт, телеоморф: Ругепорпога) Іігйсі-герепіїв (піренофороз), Ерісоссит з5рр. (чорна пліснява), Ризагішт (телеоморф: сіррегеїЇПа) дгатіпеагит або Ризагішт сиітогит (коренева гнилизна, парша або фузаріоз), Ссавитаппотусев дгатіпів (випрівання), Місгодоспішт (син. Ризагішт) пімаіе (рожева сніжна пліснява), Мусозрпаєгейа 15 дгатіпісоїа (анаморф: Зеріогіа їгййсі, септориозная плямистість), Роїутуха агатіпів,
Реемйидосегсозрогейа Пегроїшіспоіїде5 (глазчаста плямистість, телеоморф: Тарезіа уаПипаавє),
Риссіпіа дгатіпіє (стеблова або чорна іржа), Риссіпіа гесопайа (бура або листова іржа),
Ругепорпога (анаморф: Огеспзіега) ігпйісігерепіїз (піренофороз), Руїйішт в5рр. (чорна ніжка),
КПі2осіопіа сегеаїйб5 (чорна парша), зеріогіа ігйісі (септоріозна плямистість), 5іадопозрога подогит (стагоноспорна плямистість, телеоморф: Геріозрпаєгіа (син. Рпаеозрпаєгіа| подогит),
ТіШекіа. їгйісі (син. ТіПейа сагіе5х, тверда сажка), Т. сопігомегза (карликова сажка) або Турпша іпсагпаїйа (сіра сніжна пліснява).
Суміші відповідно до винаходу є також особливо придатними для боротьби з захворюваннями ячменю, які викликаються через Авсоспуїа Погаеї, Віроїагі5 (телеоморф:
Соспііороїш5, гельмінтоспоріозна коренева гнилизна) 5огоКіпіапа, Віштегіа (раніше Егузірпє) дгатіпіє (справжня борошниста роса), Воїгуїі5 сіпегеа (телеоморф: Воїгуоїіпіа тТисКеїїапа: сіра пліснява), Сіадозрогішт Пегпрагит (оливкова пліснява), Сіамісер5 ригригеа (ріжки маткові),
Соспіобоїш5 (анаморф: НеїІтіп(позрогіит від Віроїагіз) заїйми5, Огеспзіега (син. НеІтіпіпозрогійт, телеоморф: Ругепорпога) їеге5, Ерісоссит 5рр. (чорна пліснява), ЕРизагішт (телеоморф:
СіррегеПа) сиїтогит (в'янення, коренева або стеблова гнилизна) на зернових культурах (наприклад, пшениці або ячмені), Саештаппотусе5 дгатіпіз (випреваниє), СіррегеїПа з5рр. (наприклад, с. 7еає), Неїтіпіпо-5рогішт 5рр. (син. Огесп5ієга, телеоморф: СоспПііоро!їн5),
Місгодоспічт (син. Ризагіит) пімаІе (рожева сніжна пліснява), Мусозрнаєтеїа з5рр. Роїутуха 5рр.,
РзепйдосегсозрогеїПа Пегроїпйспоіїде5 (глазчаста плямистість, телеоморф: Тарезіа уайПипаає),
Риссіпіа гесопайа (бура або листова іржа), Ругепорпога (анаморф: Огеспзіега) (егез (сітчаста плямистість), Ругісшагпа дізеа, Натишіагйа соПо-судпі (рамуляріозна чорна плямистість, фізіологічна чірна плямистість), Нпі2осіопіа сегеаїї5 (різоктоніоз, чорна парша), Кпупспозрогійт зесаїї5 (рінхоспорозний опік), Зеріогіа (син. ЗЇадопозрога) подогит (стагоноспорна плямистість),
Зіадопозрога 5рр., ТІПейа рр. (звичайна сажка або вонюча сажка), Турпшіа іпсатаїйа (сіра сніжна пліснява) або О5Шадо 5рр. (пилова сажка), наприклад, М. пида і О. амаепає.
Суміші згідно з винаходом є особливо придатними для боротьби з захворюваннями пшениці, які викликані через зЗеріогіа ігйісі, Місгодиспішт пімаіе, Егузірпе дгатіпів (ийісі,
Рпаеозрпегіа подогит або Ругепорпега ігйісі-терепіїв.
Суміші згідно з винаходом також є особливо придатними для боротьби з захворюваннями ячменя, які викликані через Егузірпе дгатіпів погаеєї, Ругепорпега їеге5, Катшиіагіа соїїїсудпі або 60 Вупспозропитє зесаїв.
Суміші згідно з винаходом є особливо придатними для боротьби з захворюваннями пшениці, які викликані через Риссіпіа гесопайа (бура або листова іржа), Риссіпіа 5ййогтів (лінійна або жовта іржа) або Риссіпіа дгатіпіб5 (стеблова або чорна іржа).
Суміші згідно з винаходом є особливо придатними для боротьби з захворюваннями ячменя, які викликані через Риссіпіа гесопайа (бура або листова іржа), Риссіпіа 5ігійогтів (лінійна або жовта іржа) або Риссіпіа дгатіпі5 (стеблова або чорна іржа).
Суміші згідно з даним винаходом є особливо придатними для боротьби з фітопатогенними грибами в зернових культурах, таких як пшениця, ячмінь або жито, особливо на пшениці і ячмені.
В одному особливо переважному варіанті здійснення суміші згідно з винаходом використовують для боротьби з наступними фітопатогенними грибами на пшениці: Зеріогіа
Тисі, Ругепорнега іпісі-герепії5, Місгодиспішт пімаіе, Егузірпе дгатіпів їгйісі або Рпаеозрпегіа подогит.
В одному особливо переважному варіанті здійснення суміші згідно з винаходом використовують для боротьби з наступними фітопатогенними грибами на ячмені: Егузірпе дгатіпів погавєї, Ругепорпега їеге5, Катиїагіа соїїїсудпі або Купспозрогічт з5есаїїв.
В одному особливо переважному варіанті здійснення суміші згідно з винаходом використовують для боротьби з наступними фітопатогенними грибами на пшениці, ячмені або житі: Риссіпіа гесопайа (бура або листова іржа), Риссіпіа вігітогтів (лінійна або жовта іржа) або
Риссіпіа дгатіпі5 (стеблова або чорна іржа).
В переважних варіантах здійснення можуть бути використані наступні суміші згідно з винаходом на таких сільськогосподарських культурах і шкідниках:
Ме | Сполука! | Сполука! | Культура| Заболеванибс://:///-( 6 |Метилтетрапрол |Ізофлуципрам |пшениця |Риссіпатесопайа -: 8 |Метилтетрапрол |Ізофлуципрам |пшениця І|Риссіпіадгатійв/ (у 9 |Метилтетрапрол |Ізофлуципрам |ячмінь |Егувірпедгатіпів погаєї -:/
Як правило, поняття "пестицидно ефективна кількість" означає кількість сумішей згідно з винаходом або композицій, які містять ці суміші, необхідну для досягнення видимого ефекту на зростання, у тому числі ефекти некрозу, загибелі, затримки розвитку, запобігання і видалення, знешкодження або іншого зменшення чисельності й активності цільових організмів. Пестицидно ефективна кількість може варіюватися для різних сумішей/композицій, які використовують згідно
Зо з винаходом. Пестицидно ефективна кількість сумішей/композицій також буде варіюватися залежно від переважних умов, таких, як бажана пестицидна дія та її тривалість, погода, цільові види, місцезнаходження, спосіб застосування |і т.п.
Як указано вище, даний винахід містить у себе спосіб покращення життєздатності рослин, у якому рослину, місце, де рослина росте або очікується її зростання, або матеріал для розмноження рослин, з якого рослина росте, обробляють ефективною для життєздатності рослин кількістю суміші згідно з винаходом.
Термін "ефективна кількість для рослин" означає кількість сумішей згідно з винаходом, якої достатньо для досягнення ефектів життєздатності рослин, які визначені у даній заявці вище.
Більш ілюстративна інформація про кількості, способи застосування і придатні співвідношення, які повинні бути використані, наведена нижче. У будь-якому випадку кваліфікований спеціаліст в даній галузі техніки добре знає про те, що така кількість може варіюватися в широкому діапазоні й залежить від різних факторів, наприклад, оброблювана культурна рослина або матеріал і кліматичні умови.
При приготуванні сумішей переважно використовувати чисті активні сполуки, до яких можуть бути додані інші активні сполуки проти шкідників, такі як інсектициди, гербіциди, фунгіциди або інші гербіцидні або регулювальні зростання активні сполуки або добрива як додаткові активні компоненти згідно з необхідністю.
Суміші згідно з винаходом для обробки грибів або рослин, матеріалів для розмноження рослин (переважно насіння), матеріалів або грунту, які повинні бути захищені від ураження грибами пестицидно ефективною кількістю активних сполук. Обробку можна проводити як до, так і після ураження шкідниками матеріалів, рослин або матеріалів для розмноження рослин (переважно насіння).
В контексті даного винаходу термін "рослина" відноситься до цілої рослини, частини рослини або матеріалу для розмноження рослини.
Суміші згідно з винаходом і їх композиції також є важливими для боротьби з множиною фітопатогенних грибів на різних культурних рослинах, таких як зернові культури, наприклад, пшениця, жито, ячмінь, тритікале, овес або рис; буряк, наприклад, цукровий буряк або кормовий буряк; плоди, такі як зерняткові, кісточкові плоди або ягоди, наприклад, яблуні, груші, сливи, персики, мигдаль, вишня, полуниця, малина, ожина або аргус; бобові рослини, такі як сочевиця, горох, люцерна або соя; олійні рослини, такі як ріпак, гірчиця, оливки, соняшник, кокос, какао- боби, рицинова олія, олійні пальми, земляний горіх або соєві боби; баштанні культури, такі як гарбуз крупноплідний, огірки або дині; волокнисті рослини, такі як бавовник, льон, конопля або джут; цитрусові плоди, такі як апельсини, лимони, грейпфрути або мандарини; овочеві культури, такі як шпинат, латук, спаржа, капуста, морква, ріпчаста цибуля, томати, картопля, гарбуз або стручковий перець; лаврові рослини, такі як авокадо, кориця або камфора; енергетичні й сировинні рослини, такі як, кукурудза, соєві боби, насіння ріпаку, цукрова тростина або пальма олійна; кукурудза; тютюн; горіхи; кава; чай; банани; виноградні лози (столовий виноград і виноград для соку й вина); хміль; солодка трава (яку також називають стевією); рослини з натурального каучуку або декоративні й лісові рослини, такі як квіти, чагарники, широколистяні дерева або вічнозелені рослини, наприклад, хвойні породи; і на матеріалі для розмноження
Зо рослин, такому як насіння, і на зібраному матеріалі цих рослин.
Поняття "рослини, які культивують" слід розуміти як таке, що охоплює у себе рослини, які були модифіковані шляхом селекції, мутагенезу або генної інженерії, включаючи, але не обмежуючись ними, сільськогосподарські біотехнологічні продукти, представлені на ринку або які знаходяться у стадії розробки (див. пИр'//сега-дтс.ог9д/, див. там базу даних ГМ культур).
Генетично модифіковані рослини являють собою рослини, генетичний матеріал яких був настільки модифікований за допомогою методів рекомбінантної ДНК, що в природних умовах неможливо легко одержати шляхом схрещування, мутацій або природної рекомбінації.
Зазвичай один або декілька генів були інтегровані в генетичний матеріал генетично модифікованої рослини для покращення визначених властивостей рослини. Такі генетичні модифікації також охоплюють, але не обмежені ними, спрямовану посттрансляційну модифікацію білка(ів), оліго- або поліпептидів, наприклад, шляхом глікозилювання або приєднання полімерів, таких як пренильовані, ацетильовані або фарнезильовані фрагменти або фрагменти ПЕГ.
Рослини, які були модифіковані селекцією, мутагенезом або генною інженерією.
Крім того, також беруть до уваги рослини, які завдяки використанню технологій рекомбінантної ДНК здатні синтезувати один або декілька інсектицидних білків.
Крім того, також до них відносять рослини, які за допомогою методів рекомбінантної ДНК здатні синтезувати один або декілька білків для підвищення стійкості або толерантності цих рослин до бактеріальних, вірусних або грибкових патогенів. Способи одержання таких генетично модифікованих рослин зазвичай відомі спеціалістам у даній галузі й описані, наприклад, у згаданих вище публікаціях.
Крім цього, також включені рослини, які завдяки використанню технологій рекомбінантної
ДНК здатні синтезувати один або декілька білків для підвищення продуктивності (наприклад, вироблення біомаси, врожаю зерна, вмісту крохмалю, вмісту олії або вмісту білка), стійкості до посухи, засоленості або інших обмежувальних факторів навколишнього середовища або стійкості таких рослин до тваринних шкідників і грибкових, бактеріальних і вірусних патогенів.
До того ж, також до них відносять рослини, які за допомогою методів рекомбінантної ДНК містять змінену кількість речовин у складі або нові речовини у складі, зокрема, для покращення харчування людини або тварин. 60 Крім того, також охоплені рослини, які за допомогою методів рекомбінантної ДНК містять б змінену кількість речовин, які містяться або нові складові речовини, зокрема, для покращення вироблення сировини.
Роздільне або сумісне нанесення сполук сумішей згідно з винаходом здійснюють шляхом обприскування або опудрювання насіння, саджанців, рослин або грунту до або після посіву рослин або до або після появи сходів рослин.
Суміші згідно з винаходом і композиції, які їх містять можуть бути використані для захисту матеріалів з деревини таких як колоди, дощаті забори, шпали і т.д. та будівель і споруд, таких як будинки, надвірні будови, промислові підприємства, а також будівельних матеріалів, меблів, шкіри, волокон, вінілових виробів, електричних дротів і кабелів і т.д. від мурах і/або термітів, а також для боротьби з мурахами і термітами від заподіяння шкоди посівам або людині (наприклад, коли шкідники проникають у будинки і громадські приміщення).
Звичайні норми витрати для захисту матеріалів становлять, наприклад, від 0,01 г до 1000 г активної речовини на ме обробленого матеріалу, бажано від 0,1 г до 50 г на 50 г на м.
Для використання в композиціях для обприскування вміст суміші активних речовин становить від 0,001 до 80 мас. 95, переважно від 0,01 до 50 мас. 95 і найбільш переважно від 0,01 до 15 мас. 95.
У даному винаході запропоновані наступні переваги:
У ньому забезпечені пестицидні суміші, за допомогою яких вирішують проблеми зниження дозування і/або чудового спектру активності й/або комбінують руйнівну активність з тривалою боротьбою і/або керування резистентністю і/або укріплення життєздатності рослин.
Експерименти
Мікротест
Активні сполуки готували окремо у вигляді вихідного розчину з концентрацією 10000 част. на млн. в диметилсульфоксиді. 1. Активність проти Місгодоспічт пімаіе (МОМОМІ)
Вихідні розчини змішували відповідно до співвідношення, піпетували в мікротитраційну пластину (МТП) і розводили водою до зазначених концентрацій. Потім додавали суспензію спор
Місгодоспішт пімаіе у водний розчин біосолоду або розчин дріжджі-бактопептон-гліцерин або розчин ОВ. Пластини поміщали в насичену водяною парою камеру при температурі 18 "С. За
Зо допомогою абсорбційного фотометра МТП вимірювали при 405 нм через 7 днів після інокуляції. 2. Активність проти плямистості листя на пшениці, викликаної за допомогою Зеріогіа ігйісі (ЗЕРТТВ)
Вихідні розчини змішували відповідно до співвідношення, піпетували в мікротитраційну пластину (МТП) і розводили водою до зазначених концентрацій. Потім додавали суспензію спор
Ооіїі стійкого ізоляту Зеріогіа ігйісі у водний розчин біосолоду або розчин дріжджі-бактопептон- гліцерин або розчин БОВ. Пластини поміщали в насичену водяною парою камеру при температурі 18 "С. За допомогою абсорбційного фотометра МТП вимірювали при 405 нм через 7 днів після інокуляції.
Виміряні параметри порівнювали зі зростанням контрольного варіанта, що не містив активну сполуку (100 95), і пустим значенням, без вмісту грибів, для визначення відносного зростання в до патогенів у відповідних активних сполуках.
Ці проценти були перетворені на ефективність.
Ефективність 0 означає, що рівень зростання патогенів відповідає рівню необробленого контролю; ефективність 100 означає, що патогени не зростали.
Очікувану ефективність сумішей активних сполук визначали за формулою Колбі (К.5. СоїБу, "СаІсшіайпд 5упегадівіїс апа апіадопівіїс гезропзе5 ої Негрісіде сотбіпайопв", М/ееаз 15, 20-22 (1967)) і порівнювали зі спостережуваною ефективністю.
МОМаМміІ . Розрахована за
Активна сполука/ | Концентрація . Спостережувана : . 9; ефективність (95)
Метилтетрапрол.ї | 0016 | - | 32 | /
СПзофлуципрам. | 0063. | - | 40 / /
Пзофлуципрам. | 0063. | /! (ЇЇ /
Ооїі стійкий ЗЕРТТЕ
Активна сполука/ |/Концентрація Сумі Спостережувана |)/Колбі Синергізм й уміш : . активна суміш (част. на млн.) ефективність ефективність |/(95)
Чо оМетилтетрапрол | 0.063...Й|ЙЮИьр/. ї///С/11111171ї11111111111111Ї11 01110606 1111-1110 Ї11
СПзофлуципрам. | 0063... ї..Й777777ї17717171111184 1111 Її 101111 0б016 111-115 11111111 11000 1711110004 1. - 11111110 1111 (Метилтетрапрол | 0063... /.ЙЮЙюр77717717171711110077 17711134 | 66
СПзофлуципрам. | 0063. 1:11 17777711 Ї11 (Метилтетрапрол | 0063 | 4:11 2 щ-( 98 2 щЩщ | 6 | 9
Пзофлуципрам. | 0016... Ї11
Пзофлуципрам. | 0.004777
Пзофлуципрам. | 0063... | Й .77777777777171171111111111111Ї11

Claims (12)

ФОРМУЛА ВИНАХОДУ
1. Спосіб боротьби з фітопатогенними шкідниками, у якому шкідників, їх середовище мешкання, місця розмноження, їх місцезнаходження або рослини, які повинні бути захищені від нападу шкідників, грунт або матеріал для розмноження рослин обробляють ефективною кількістю фунгіцидної суміші, яка містить як активні компоненти: 1) 1-(2-(Д1-(4-хлорфеніл)піразол-З3-іл|оксиметил|-3-метилфеніл|-4-метилтетразол-5-он як сполуку Ії
2). М-(5-хлор-2-ізопропілбензил)-М-циклопропіл-3-(дифторметил)-5-фтор-1-метил-1Н-піразол-4- карбоксамід як сполуку ЇЇ.
2. Спосіб боротьби з фітопатогенними грибами на зернових культурах за п. 1.
3. Спосіб за будь-яким із пп. 1-2, у якому фітопатогенний гриб являє собою Містойисніит піуа!е, Егузірне дгатіпів пісі, херіогіа пісі, РнаеозрНнепа подогит або Ругепорнега Ігсі на пшениці.
4. Спосіб за будь-яким із пп. 1-2, у якому фітопатогенний гриб являє собою Егузірне дгатіпів Рогаві, Ругепорнега (егез, Нати!гага соїїсудпі або Нупспозрогит 5есаїї» на ячмені.
5. Спосіб за будь-яким із пп. 1-2, у якому фітопатогенний гриб являє собою Риссіпіа гесопайа (бура або листова іржа), Риссіпіа віпйогтів (лінійна або жовта іржа) або Риссіпіа дгатіпів (стеблова або чорна іржа) на пшениці, ячмені або житі.
6. Спосіб захисту матеріалу для розмноження рослин від шкідників, у якому вводять в контакт матеріал для розмноження рослин з фунгіцидною сумішшю, яка містить як активні компоненти: 1) 1-(2-(Д1-(4-хлорфеніл)піразол-З3-іл|оксиметил|-3-метилфеніл|-4-метилтетразол-5-он як сполуку Ії
2). М-(5-хлор-2-ізопропілбензил)-М-циклопропіл-3-(дифторметил)-5-фтор-1-метил-1Н-піразол-4- карбоксамід як сполуку ЇЇ.
7. Спосіб за будь-яким із пп. 1-6, у якому зазначену фунгіцидну суміш застосовують у кількості від 0,01 г до 10 кг на 100 кг матеріалу для розмноження рослин.
8. Спосіб за будь-яким із пп. 1-7, у якому зазначену фунгіцидну суміш застосовують одночасно, Зо тобто сумісно або окремо, або послідовно.
9. Матеріал для розмноження рослин, який містить фунгіцидну суміш, що охоплює як активні компоненти: 1) 1-(2-(Д1-(4-хлорфеніл)піразол-З3-іл|оксиметил|-3-метилфеніл|-4-метилтетразол-5-он як сполуку Ії
2). М-(5-хлор-2-ізопропілбензил)-М-циклопропіл-3-(дифторметил)-5-фтор-1-метил-1Н-піразол-4- карбоксамід як сполуку ЇЇ, у кількості від 0,01 г до 10 кг на 100 кг матеріалів для розмноження рослин.
10. Фунгіцидна суміш, яка містить як активні компоненти: 1) 1-(2-(Д1-(4-хлорфеніл)піразол-З3-іл|оксиметил|-3-метилфеніл|-4-метилтетразол-5-он як сполуку Ії
2). М-(5-хлор-2-ізопропілбензил)-М-циклопропіл-3-(дифторметил)-5-фтор-1-метил-1Н-піразол-4-
карбоксамід як сполуку ЇЇ.
11. Суміш за п. 10, у якій масове співвідношення сполуки І ії сполуки ІЇ становить від 500:1 до 1:500.
12. Пестицидна композиція, яка містить рідкий або твердий носій і суміш за будь-яким із пп. 10-

Family

ID=

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EA030235B1 (ru) Тройные фунгицидные смеси
EA022245B1 (ru) Пестицидные смеси
EA022116B1 (ru) Пестицидные смеси, включающие изоксазолиновые производные и инсектицид
EA023113B1 (ru) Применение агрохимических смесей для увеличения жизнеспособности растения
EA014410B1 (ru) Синергетические комбинации биологически активных веществ, их применение, способ подавления вредных фитопатогенных грибов, способ получения фунгицидных средств, способы протравливания (трансгенного) посевного материала
EA020281B1 (ru) Пестицидные смеси
EA013074B1 (ru) Синергетические фунгицидные композиции
UA120913C2 (uk) Фунгіцидні композиції
EA018963B1 (ru) Комбинации агентов для биологической борьбы и нематоцидов, входящих в покрытие семян
EA026742B1 (ru) Комбинации активного соединения, содержащие производные карбоксамида и агент биологического контроля
UA119672C2 (uk) Пестицидні композиції
EA030055B1 (ru) Комбинации активных соединений, содержащие (тио)карбоксамидное производное и фунгицидное соединение
EA025427B1 (ru) Пестицидные смеси
EA030728B1 (ru) Пестицидные смеси, включающие спирогетероциклические пирролидиндионы
EA025900B1 (ru) Регуляция роста растений
EA019605B1 (ru) Применение азолов для повышения устойчивости растений к абиотическим стрессовым факторам, распыляемый раствор для обработки растений и его применение для повышения устойчивости растений к абиотическим стрессовым факторам
EA021261B1 (ru) Пестицидная композиция, включающая фторпиколид и инсектицидное соединение
EA016544B1 (ru) Фунгицидные комбинации биологически активных веществ
KR20090060360A (ko) 기생의 치료 또는 예방 방법
EA030236B1 (ru) Тройные фунгицидные и пестицидные смеси
EA020770B1 (ru) Регуляция роста растений
EA032177B1 (ru) Комбинации активных соединений, которые содержат (тио)карбоксамидное производное и фунгицидные соединения
TW201628500A (zh) 殺線蟲組合物及其用途
RU2265331C2 (ru) Фунгицидная композиция
EA017524B1 (ru) Инсектицидные комбинации