UA126491C2 - Посівний і висівний апарат - Google Patents

Посівний і висівний апарат Download PDF

Info

Publication number
UA126491C2
UA126491C2 UAA202008452A UAA202008452A UA126491C2 UA 126491 C2 UA126491 C2 UA 126491C2 UA A202008452 A UAA202008452 A UA A202008452A UA A202008452 A UAA202008452 A UA A202008452A UA 126491 C2 UA126491 C2 UA 126491C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
distribution
furrow
additional
granular product
specified
Prior art date
Application number
UAA202008452A
Other languages
English (en)
Inventor
М. Алексіс Пюішо
М. Томас Рену
М. Себастьєн Боден
М. Фабріс Бутран
Original Assignee
Рібуло Моносем
Рибуло Моносем
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Рібуло Моносем, Рибуло Моносем filed Critical Рібуло Моносем
Priority to UAA202008452A priority Critical patent/UA126491C2/uk
Publication of UA126491C2 publication Critical patent/UA126491C2/uk

Links

Landscapes

  • Sowing (AREA)

Abstract

Винахід стосується посівного вузла (1) для розподілу зернистих продуктів у ґрунт, що містить механізм (6) для розкриття борозни в ґрунті, механізм (8) для засипання борозни, перший вузол для розподілу першого зернистого продукту, що містить основний бункер (10), перший розподільний механізм (18) для розподілу першого зернистого продукту, що має зв'язок із вказаним основним бункером (10), перший конвеєрний механізм (19) для транспортування вказаного першого зернистого продукту до ґрунту у перше відносне положення (P1) розподілення, розташоване між вказаними механізмами для розкриття (6) і засипання (8) борозни, щонайменше один додатковий дозувальний вузол для щонайменше одного додаткового зернистого продукту, що містить механізми, здатні вносити вказаний щонайменше один додатковий зернистий продукт у вказаному відносному положенні (P1) дозування та в іншому відносному положенні (P2) дозування, розташованому перед вказаним механізмом (6) для розкриття борозни, або в іншому відносному положенні (P3) дозування, розташованому після вказаного механізму (8) для закриття борозни, при цьому вказаний додатковий дозувальний вузол взаємодіє з механізмом вибору або містить його для внесення вказаного щонайменше одного додаткового зернистого продукту в будь-якому з вказаних відносних положень (P1), (P2) або (P3) дозування і в обох указаних відносних положеннях (P1) і (P2), (P1) і (P3) або (P2) і (P3) дозування. Винахід також стосується сівалки, що містить один або декілька посівних апаратів (1) згідно з винаходом.

Description

Даний винахід стосується посівного апарата для розподілу декількох зернистих продуктів одночасно та посівної машини, оснащеної посівним апаратом цього типу.
Рівень техніки
У сільському господарстві загальноприйнятою практикою є обробка грунту або посівів певними препаратами для обробки, такими як добрива, гербіциди чи інсектициди. Це часто виконується за допомогою обприскувального обладнання для рідких продуктів або за допомогою обладнання розподілу зернистих продуктів типу зерен або гранул.
Зернисті агрохімічні продукти зазвичай застосовують одночасно з посівом насіння і в безпосередній близькості від цього насіння. Це оптимізує ефективність продукту відносно насінини або рослини на ранніх етапах проростання або розвитку. Зазвичай це робиться за допомогою спеціального обладнання, у тому числі бункерів спеціальної конструкції та окремої розподільної системи для кожного бункера.
Наприклад, в документі ЕК 1 595 598 описана рядова сівалка з першим бункером, що містить добриво, і другим бункером, що містить насіння. Трубка для подачі добрив розташована між двома трубками для подачі насіння, які вносять насіння в окремі борозни для насіння, які потім закривають закопувальними котками. Борозна для добрив відокремлена від борозен для насіння та паралельна їм. Ця борозна для добрив закривається окремим закопувальним котком.
В документі ОЕ З 439 476 описано сівалку, яка розподіляє зернисті продукти на різній висоті в борозни, яка утворена сошником розподілу зернистих продуктів. Зернисті продукти розподіляються в грунті через окремі канали в корпусі сошника. Сівалка вносить перший зернистий продукт, а потім частково закриває борозну перед тим, як внести другий продукт.
Вона також містить колесо для засипання та ущільнення борозни, завдяки чому грунт у центрі частково закритої борозни притискається більше, ніж грунт у зовнішній області борозни, до повного засипання борозни. Розподільний сошник сівалки містить напрямну зернистого продукту, яка забезпечує, що другий зернистий продукт вноситься в борозни на тій самій глибині, що і перший зернистий продукт, або на меншій глибині борозни.
Проте це рішення має недолік обмеженого і менш оптимального вертикального розподілу різних зернистих продуктів у грунті.
Мета винаходу
Метою цього винаходу є надання посівного апарата, сівалки, що містить такий посівний апарат, який не має недоліків попереднього рівня техніки.
Цей винахід призначений для забезпечення альтернативи існуючим рішенням попереднього рівня техніки.
У цьому винаході пропонується рішення, яке може бути адаптоване для того, щоб одночасно вносити декілька зернистих продуктів у різних відносних положеннях, що забезпечує можливість кращого і ширшого вертикального, але також горизонтального розподілу зернистих продуктів у грунті.
Суть винаходу
Цей винахід стосується посівного апарата для розподілу зернистих продуктів у грунт, який містить раму, засоби для розкриття борозни в грунті, засоби для засипання борозни, перший розподільний вузол для зернистого продукту, що місить основний бункер, першу розподільну систему для розподілу першого зернистого продукту і другу розподільну систему для розподілу другого зернистого продукту, що мають зв'язок з основним бункером, засіб транспортування першого зернистого продукту в грунт у перше відносне положення (Р1) розподілення, розташоване між елементами розкриття та засипання борозни, щонайменше один додатковий другий розподільний вузол щонайменше для одного додаткового зернистого продукту, розподільний механізм, здатний вносити щонайменше один додатковий зернистий продукт у відносному положенні (Р1) розподілення та іншому відносному положенні (Рг) розподілення, розташованому перед механізмом розкриття борозни, або в іншому відносному положенні (РЗ) розподілення, розташованому після механізму засипання борозни, додатковий розподільний вузол, що взаємодіє з механізмом вибору або містить його для внесення додаткового зернистого продукту або продуктів в одному з відносних положень (Р1), (Р2) або (РЗ) розподілення та в обох відносних положеннях (РІ) і (Р), (РІ) і (РЗ) або (Р) і (РІЗ) розподілення.
Відповідно до конкретних ознак винаходу посівний пристрій для цього винаходу повинен містити щонайменше одну ознаку або будь-яку відповідну комбінацію з таких ознак: посівний апарат також повинен містити засоби для ущільнення зернистих продуктів, що вносяться на дно відкритої борозни, які розташовані позаду механізму розкриття борозни та перед механізмом засипання борозни, і в яких відносне положення (Р1) розподілення знаходиться позаду механізму розкриття борозни та перед ущільнювальними елементами, при бо цьому додатковий розподільний вузол здатний вносити додатковий зернистий продукт у додатковому відносному положенні (Р4) розподілення, розташованому після ущільнювальних елементів і перед механізмом засипання борозни, додатковий розподільний вузол повинен складатися з або містити другий вузол для розподілу другого зернистого продукту, що містить перший додатковий бункер, другі розподільні елементи для розподілу другого зернистого продукту в грунт, що мають зв'язок з першим додатковим бункером, при цьому другий розподільний вузол здатний вносити другий зернистий продукт у відносних положеннях (РІ!) та (Рг) розподілення, та/або третій розподільний вузол для розподілу третього зернистого продукту, що містить другий додатковий бункер (28), і третій розподільний вузол для розподілу третього зернистого продукту в грунт, що має зв'язок з другим додатковим бункером, при цьому третій розподільний вузол здатний розподіляти третій зернистий продукт у відносних положеннях (Р1), (РЗ) і (Р4) розподілення, другий і третій розподільні вузли повинні працювати у взаємодії з або відповідно містити конвеєрний механізм з рядом розподільних каналів, при цьому кожен канал відповідає відносному положенню (Р11)---(РЗ3) або (Р4) розподілення і з'єднаний з розподільним вузлом, конвеєрний механізм повинен містити багатоходову селекторну арматуру, розташовану на розподільному вузлі, перший додатковий бункер інтегрований або вбудований в основний бункер, перший додатковий бункер являє собою окремий ящик, який кріпиться до основного бункера таким чином, що його можна зняти з основного бункера, перший додатковий бункер являє собою окремий відсік в основному бункері, при цьому бункери мають спільну одну або декілька загальних панелей і відокремлені щонайменше однією розділювальною панеллю, яку можна зняти або переставити, знімну панель можна переміщати за допомогою однієї або декількох рейок, встановлених на внутрішній поверхні однієї або двох основних панелей бункера, перша і друга розподільні системи розташовані на одній лінії з механізмом розкриття борозни, перший розподільний вузол може бути використаний для розподілу насіння, а додатковий розподільний вузол - для розподілу зернистих агрохімікатів або зернистих добрив.
Цей винахід також включає сівалку з одним або декількома посівними апаратами згідно з винаходом.
Стислий опис графічних матеріалів
На Фіг. 1 представлено зображення, на якому показаний вид збоку посівного апарата згідно з винаходом.
На Фіг. 2 представлено теж саме, що і на Фіг. 1.
На Фіг. З представлено зображення конструкції посівного апарата, наведеного на фіїг. 1 і 2, але з іншого боку.
На Фіг. 4 представлено теж саме, що на Фіг. 3.
На Фіг. 5 представлено вид збоку верхньої частини посівного апарата згідно з винаходом.
На Фіг. 6 представлено зображення, що показує вид крупним планом основного бункеру для насіння посівного апарата згідно з винаходом.
Детальний опис винаходу
У наведених нижче описі та формулі винаходу використовуються терміни "верх", "низ", "зверху", "знизу", "верхній", "нижній", "вертикальний" та "горизонтальний", "передній" та "задній", "спереду" та "ззаду"; вони стосуються нормального положення посівного апарата 1 згідно з винаходом та його складових частин під час нормального використання, зокрема, вони стосуються його положення (положень), як показано на фіг. 1-6, та напрямку руху (0) посівного апарата (1).
Згідно з винаходом посівний апарат (1) закріплений на рамі (2), яка або має автоматичний привід, або перевозиться, або тягнеться сільськогосподарською машиною, тобто трактором.
Рама (2) містить передню частину (3), яка визначається відповідно до напрямку руху (0) посівного апарата (1) під час звичайного використання, як показано на Фіг. 1. Для посівного апарата (1), що тягнеться, вона складається з частини 3, яка розташована близько до задньої частини сільськогосподарської машини, і містить зачіплювальні кріпильні елементи (4), що забезпечують можливість її зворотного приєднання до сільськогосподарської машини, та задню частину (5), яка знаходиться навпроти вищевказаної передньої частини (3).
Переважно, зачіплювальні частини (4) повинні містити брус (41) для навішування робочих органів, до якого рама (2) приєднана двома парами шарнірних по суті паралельних важелів (42, 43), що утворюють по суті горизонтально розташований паралелограм, що складається двічі, що дозволяє вертикально регулювати посівний апарат (1) вздовж осі У -У.
Посівний апарат (1) містить елементи (б) для створення борозни в грунті, переважно на контрольованій глибині, які складаються або містять відкривальні диски, які переважно також оснащені одним або декількома копіювальними колесами для завдання глибини борозни відповідно до їхнього положення, а також, можливо, засобами, що надають форму дну борозни.
Посівний апарат (1) може бути оснащений засобами (7) для ущільнення зернистого матеріалу на дні відкритої борозни. Переважно ці засоби (7) містять та/або включають щонайменше один прикочувальний коточок.
Посівний апарат (1) також містить механізм (8) для засипання борозни, який являє собою або містить один або декілька загортальних дисків або коліс, що проходять за механізмом (6) для розкриття борозни, і за ущільнювальним елементом (7), якщо він присутній. В ідеалі ці елементи (8) повинні розташовуватися за посівним апаратом (1).
На додаток до цього посівний апарат (1) також може бути оснащений механізмом видалення сміття (9) для видалення рослинних залишків, грудок землі або каменів, який містить щонайменше одне обертове колесо, розташоване перед посівним апаратом (1).
Посівний апарат (1) має перший розподільний вузол для першого зернистого продукту, який переважно є насінням або зерном.
Цей перший вузол містить бункер (10), який називається "основним" бункером, який здатний зберігати та під час роботи обробляти насіння, яке потрібно висіяти, і який переважно розташований у верхній частині рами (2), над рівнем механізму (б) розкриття борозни або позаду механізму (8) засипання борозни. Він повинен бути прикріплений до каркаса (2) таким чином, щоб його можна було легко замінити в цілях технічного обслуговування або при використанні посівного апарата (1), наприклад, іншим основним бункером (10) для насіння, ідентичним замінному, при цьому інший основний бункер (10) для насіння переважно має бути попередньо заповнений.
Основний бункер (10) може приймати будь-які відповідні або можливі розмір і форму, що визначають його внутрішній об'єм (11). Він повинен мати прямокутну форму і містити передню панель (12), задню панель (13) навпроти передньої панелі (12), першу бічну панель (14), другу бічну панель (15) навпроти першої бічної панелі (14), нижню панель (16) і верхню панель (17) навпроти нижньої панелі (16) (Фіг. 5 і 6). Верхня панель (17) повинна мати отвір або частковий
Зо отвір з метою забезпечення завантаження щонайменше першого зернистого продукту, який потім закривають за допомогою рухомої кришки, яку можна закрити під час роботи.
Перший розподільний вузол також містить перший розподільний блок (18) для розподілу першого зернистого продукту, насіння, яке потрібно висіяти, який має зв'язок з основним бункером (10) за допомогою отвору у нижній панелі (16) основного бункера (10), переважно такого, що може бути закритий.
Ця перша розподільна система (18) є окремою системою і не є частиною системи (6) для розкриття борозни. Ця система (18) не знаходиться під тиском, але вона може містити або працювати у поєднанні з пневматичною системою, при цьому насіння завантажується окремо за допомогою всмоктування або вакууму на комірчастий розподільний диск, розташований вертикально, який обертається і випускає насіння одне за одним за допомогою продувки або зупинення дії вакууму. Для цих цілей перший розподільний вузол може містити або працювати спільно з механізмом всмоктування і/або продувки.
Перший розподільний механізм (18) переважно розташований під основним бункером (10), з розташованим над ним і позаду нього механізмом (6) для розкриття борозни, наприклад для внесення насіння під силою тяжіння.
Цей перший розподільний механізм (18) повинен мати можливість вносити перші зернисті продукти у грунт у відносному положенні (РІ) розподілення відразу за механізмом (б) розкриття борозни відносно напрямку руху (0) посівного апарата (1) під час нормальної роботи, наприклад, між двома відкривальними дисками, при цьому положення (Р11) знаходиться перед ущільнювальним механізмом (7), якщо він присутній, і завжди перед механізмом (8) засипання борозни, для внесення перших зернистих продуктів у відкриту борозну.
Перший розподільний механізм (18) повинен переважно взаємодіяти з першим конвеєрним механізмом (19), який спрямовує насіння при його падінні та запобігає його випаданню з борозни, і перший конвеєрний механізм (19) також повинен переважно взаємодіяти з засобом для передавання насіння з розподільного диска першого розподільного механізму на перший конвеєрний механізм (19) для перенесення насіння в грунт.
Посівний апарат (1) також містить щонайменше один додатковий розподільний вузол для щонайменше одного додаткового зернистого продукту, переважно другий і/або третій розподільний вузол для другого і/або третього зернистого продукту, для внесення додаткового бо зернистого продукту (продуктів) у відносних положеннях (РІ, Р2, РЗ і, можливо, Ра)
розподілення, які визначаються відповідно до напрямку руху (0) посівного апарата (1) під час нормальної роботи та з урахуванням їхнього розташування щодо механізму (6) розкриття борозни та механізму (8) засипання борозни. Це забезпечує більшу варіативність розміщення додаткового зернистого продукту (продуктів), як вертикально, так і горизонтально, у борозні та в грунті.
Додатковим зернистим продуктом також може бути насіння або зерно, але іншого характеру, ніж перший зернистий продукт, що забезпечує спосіб одночасної посадки декількох сільськогосподарських культур. Проте переважно, щоб другий зернистий продукт був не насінням або зерном, а зернистим агрохімічним продуктом або сумішшю зернистих продуктів, таких як добрива, гербіциди, інсектициди, нематоциди, фунгіциди, гранули від слимаків або інші аналогічні продукти.
Другий розподільний вузол містить перший бункер (20), відомий як додатковий бункер, здатний містити і під час роботи обробляти один або декілька зернистих агрохімічних продуктів або зернистих добрив, причому перший додатковий бункер (20) переважно знаходитись у верхній частині рами (2), зверху, на рівні з або позаду механізму (6) розкриття борозни, перед механізмом (7) закриття борозни, і в ідеалі розташований перед і прикріплений до основного бункера (10), таким чином, що два бункери (10) та (20) мають спільну панель.
Другий розподільний блок містить другий розподільний механізм (21) для розподілу другого зернистого продукту в грунт, який має зв'язок з першим бункером (20), наприклад, через отвір в нижній панелі першого бункера (20), переважно такий, який можна закрити.
Ця друга розподільна система (21) є окремою системою і не є частиною системи (6) розкриття борозни, а також першої розподільної системи (18) першого зернистого продукту.
Цей другий розподільний механізм (21) повинен мати можливість вносити другий зернистий продукт у двох різних відносних положеннях (РІ і/або Рг) розподілення, які співвідносяться з механізмом (6) розкриття борозни, а також співвідносяться з напрямком руху (0) посівного апарата (1) згідно з винаходом під час нормальної роботи.
Другий дозувальний механізм (21) повинен бути здатним вносити другий зернистий продукт у відносному положенні (Р1) дозування або в безпосередній близькості від нього, як визначено для першого дозувального механізму (18), тобто за механізмом (б) розкриття борозни та перед
Зо ущільнювальним механізмом (7), якщо він присутній, і завжди перед механізмом (8) засипання борозни, наприклад, між двома відкриваючими дисками, для внесення другого зернистого продукту у відкриту борозну. Таким чином, другий зернистий продукт вносять в борозну приблизно на такій самій глибині, як і перший зернистий продукт, перед або ззаду, близько або в безпосередній близькості від першого зернистого продукту.
Цей другий дозувальний механізм (21) також здатний вносити другий зернистий продукт у відносному положенні (Р2) дозування. Воно розташоване перед механізмом (6) розкриття борозни, переважно за механізмом (8) очищення від сміття, при його наявності, і, таким чином, розташоване поза борозною. Це забезпечує змішування другого зернистого продукту з верхнім шаром грунту при відкритті борозни. Після того, як посівний апарат (1) пройде над грунтом, другий зернистий продукт буде знаходитися на різній глибині, близько до поверхні грунту та/або на дні борозни, але також на різній горизонтальній відстані від першого зернистого продукту, поблизу або в безпосередній близькості від першого зернистого продукту. Це дозволяє ширший не тільки вертикальний, але також і горизонтальний розподіл другого зернистого продукту порівняно з першим зернистим продуктом, наприклад, насінням.
Переважно другий зернистий продукт вносять у борозну у відносному положенні (Р1) розподілення між кожною насіниною, або в безпосередній близькості від кожної насінини, або поза борозною, на грунт, який ще потрібно обробити, у відносному положенні (Рг) розподілення. Перевага цього полягає в тому, що другий зернистий продукт вносять як у відносному положенні Р1 дозування, так і відносному положенні Р2 дозування.
Другий розподільний механізм (21) в ідеалі повинен працювати у взаємодії з другим конвеєрним механізмом (22), містити його або складатися з нього, а також може містити передавальний механізм (23) для перенесення другого зернистого продукту з другого розподільного механізму (21) до другого конвеєрного механізму (22).
Другий конвеєрний механізм (22) повинен переважно містити ряд розподільних каналів (221, 222), при цьому кожен канал (221, 222) відповідає відносному положенню Рі або Р2 розподілення. Ці канали (221, 222) мають бути з'єднані в розподільному вузлі (24), який з'єднаний з другим конвеєрним механізмом (21) для другого зернистого продукту і працює у взаємодії з ним.
В іншій конструкції розподільний вузол (24) для розподільних каналів (221, 222) проходить в єдиний верхній канал (223), який з'єднаний з другим розподільним механізмом (21) і працює у взаємодії з ним.
Другий розподільний вузол повинен переважно містити механізм для вибору положень розподілення, в яких повинен бути внесений другий зернистий продукт. Цей механізм вибору може являти собою засоби ручного і/або автоматичного вибору одного або двох розподільних каналів (221, 222). Цей механізм вибору має переважно керуватися за допомогою пристрою керування.
Незалежно від конструкції розподільних каналів (221, 222, 223), механізм вибору повинен являти собою першу арматуру або містити її, переважно дво-, три - або чотириходову арматуру, розташовану на розподільному вузлі (24) для розподільних каналів, що містять другий зернистий продукт.
Незалежно від конструкції посівного апарата (1) згідно з винаходом, перший додатковий бункер (20) може бути частиною основного бункера (10) або бути інтегрований у нього, що означає, що він займає дуже мало місця і має високу адаптивність. Якщо другий зернистий продукт не потрібно вносити в грунт, основний бункер (10) можна використовувати лише для насіння, надаючи йому більший об'єм зберігання.
Перший додатковий бункер (20) може мати форму окремого ящика, вбудованого в основний бункер (10) або всередині нього, переважно прикріплений до основного бункера (10) таким чином, що його можна легко замінити іншим ящиком, коли він порожній, який можна попередньо заповнити другим зернистим продуктом, при цьому другий ящик має той самий об'єм, що і ящик, який потрібно замінити, або інший об'єм, який можна вибрати відповідно до потреб та кількості необхідного другого зернистого продукту. Для окремого ящика, вбудованого в основний бункер, його об'єм був би меншим, ніж об'єм основного бункера (10), переважно достатнім для розміщення через отвір у верхній панелі (17) основного бункера (10).
Перший додатковий бункер (20) може мати форму окремого відсіку всередині основного бункера (10) (фіг. 5 і 6), причому два бункери (10 ї 20) спільно містять одну або декілька спільних перегородок (12, 13, 14, 15, 16, 17) і відокремлені щонайменше однією знімною та рухомою перегородкою (25), що переважно ковзає за допомогою або однієї, або двох рейок (26,
Зо 27), або декількох рейок (26, 27) на внутрішній поверхні однієї або двох панелей (14, 15) основного бункера (10) (фіг. 5 і 6), що має перевагу великої універсальності, зокрема забезпечуючи варіювання відповідного об'єму двох бункерів (10 і 20) залежно від кількості першого зернистого продукту та/або другого зернистого продукту. Переважно розділювальну панель (25) слід розташовувати під кутом до нижньої панелі (16) або верхньої панелі (17) основного бункера (10) (фіг. 5). Це має ту перевагу, що полегшує потік зернистого продукту за допомогою сили тяжіння, а також збільшує ширину отвору для завантаження зернистого продукту зверху.
Основний бункер (10) і додатковий бункер (20) в ідеалі повинні мати спільну нижню панель (16), що містить два окремі отвори, кожен з яких має зв'язок з першим і другим розподільними механізмами відповідно, які можуть бути закриті незалежно один від одного.
Додатково до цього посівний апарат (1) повинен переважно містити третій зернистий продукт, який не є насінням або зерном, а зернистим агрохімічним або добривним продуктом, або сумішшю таких продуктів, що містить, наприклад, добрива, гербіциди, інсектициди, нематоциди, фунгіциди, гранули від слимаків або інші аналогічні продукти.
Третій розподільний вузол містить другий додатковий бункер (28), здатний містити і в процесі роботи утримувати один або декілька агрохімічних продуктів або зернистих добрив, який/які переважно відрізняється/відрізняються від такого/таких у першому додатковому бункері (20). Другий бункер (28) в ідеалі повинен бути розташований у верхній частині рами (2), на одному рівні з механізмом (7) закриття борозни або позаду, і повинен бути розташований за основним бункером (10) і прикріплений до основного бункера (10) таким чином, що два бункери (10) ї (28) можуть мати спільну панель.
Третій розподільний вузол містить третій розподільний механізм (29) для розподілу третього зернистого продукту в грунт та має зв'язок з другим бункером (28), наприклад, через отвір у нижній панелі другого бункера (28), переважно такий, який може бути закритий.
Ця третя розподільна система (29) є окремою системою і не є частиною ані системи (б) розкриття борозни, ні першої розподільної системи (18) для першого зернистого продукту, ні другої розподільної системи (21) для другого зернистого продукту.
Цей третій розподільний механізм (29) повинен бути здатним вносити третій зернистий продукт щонайменше у двох, переважно трьох різних положеннях (РІ, РЗ і/або Ра) бо розподілення. Ці положення повинні знаходитись відносно механізму (6) розкриття борозни та механізму (8) засипання борозни, а також повинні бути визначені щодо напрямку руху (0) посівного апарата (1) згідно з винаходом під час нормальної роботи.
Цей третій розподільний механізм (29) здатний вносити третій зернистий продукт у відносному положенні ("Р1") розподілення або в безпосередній близькості від цього положення, як визначено для першого розподільного механізму (18), тобто позаду механізму (6) розкриття борозни та перед ущільнювальним механізмом (7), якщо він присутній, і завжди перед механізмом (8) засипання борозни, наприклад між двома відкривальними дисками, для внесення третього зернистого продукту в борозну або перед, або позаду, в безпосередній близькості або безпосередньо біля першого та/або другого зернистого продукту. Таким чином, третій зернистий продукт знаходиться в борозні на тій самій глибині, що і перший зернистий продукт і, можливо, другий зернистий продукт, перед або позаду, або близько до нього/них.
Цей третій розподільний механізм (29) також здатний вносити третій зернистий продукт у відносному положенні (РЗ) розподілення після механізму (8) засипання борозни, тобто поза борозною, на грунт засипаної борозни.
У конструкції, в якій посівний апарат (1) містить ущільнювальні засоби (7) для зернистих продуктів, що вносяться на дно відкритої борозни, третій розподільний вузол переважно також підходить для внесення додаткового зернистого продукту у додатковому відносному положенні (Р4) розподілення, яке розташоване після ущільнювальних засобів (7) та перед механізмом (8) закриття борозни. Отже, третій зернистий продукт може знаходитися на різній глибині борозни, приблизно на такій самій глибині, як перший та/або другий зернистий продукт, перед або позаду, близько або в безпосередній близькості від першого та/або другого зернистого продукту, та/або на меншій глибині в борозні та/або на поверхні грунту на закритій борозні, таким чином, поза борозною. Це забезпечує можливість ширшого не тільки вертикального, але й горизонтального розподілу не тільки третього зернистого продукту відносно до першого зернистого продукту, але й відносно до другого зернистого продукту, якщо перший і другий зернисті продукти використовуються в поєднанні з третім зернистим продуктом.
В одній конкретній конструкції третій зернистий продукт вноситься на землю за допомогою третього конвеєрного механізму (30), який в ідеалі працює у поєднанні з третім передавальним механізмом для переносу третього зернистого продукту з третього розподільного механізму
Коо) (29).
Конвеєрна система (30) містить ряд розподільних каналів (301, 302, 303). Кожен канал (301, 302, 303) відповідає розподільному положенню. Канали (301, 302, 303) стикаються у розподільному вузлі (31), який приєднаний до третьої розподільної системи (29) і працює у поєднанні з нею. В іншій конструкції розподільний вузол (31) розподільних каналів (301, 302, 303) розширений в єдиний верхній канал, який приєднаний до третього розподільного механізму (29) та діє у поєднанні з ним.
Переважно третій дозувальний вузол містить засоби для вибору положень дозування, у яких повинен бути внесений третій зернистий продукт. Ці засоби вибору можуть бути засобами ручного і/або автоматичного вибору одного або декількох розподільних каналів (301, 302, 303).
Ці засоби вибору переважно керуються за допомогою пристрою керування і можуть бути ідентичними або бути однаковими з пристроєм керування, що керує засобами вибору другого розподільного вузла.
Незалежно від конструкції розподільних каналів (301, 302, 303), засоби вибору являють собою або містять другу арматуру, дво- або триходову, розташовану в розподільному вузлі (31) розподільних каналів (301, 302, 303) для другого зернистого продукту.
Сівалка згідно з винаходом містить один або декілька посівних апаратів (1) згідно з винаходом, переважно встановлених на опорному каркасі, та транспортується або тягнеться сільськогосподарською машиною. Несна рама, крім того, містить засоби кріплення для приєднання до/від'єднання від сільськогосподарської машини, яка здійснює її перевезення або тягне її. Сівалка переважно повинна мати одне або декілька коліс, в ідеалі з можливістю регулювання, щоб вони могли бути підняті або відведені, щоб уникнути, наприклад, контакту із землею під час маневрування або транспортування сівалки.

Claims (5)

ФОРМУЛА ВИНАХОДУ
1. Посівний апарат (1) для зернистих продуктів для розподілу по землі, що містить: механізм (6) для розкриття борозни в землі, механізм (8) для засипання борозни, перший вузол для дозування першого зернистого продукту, що містить основний бункер (10), бо перший розподільний механізм (18) для дозування першого зернистого продукту, що має зв'язок з вищевказаним основним бункером (10), перший засіб транспортування (19) першого зернистого продукту до землі у перше відносне положення (Р11) розподілення, розташоване між механізмом (6) для розкриття борозни і механізмом (8) для засипання борозни, щонайменше один додатковий дозувальний вузол для щонайменше одного додаткового зернистого продукту, що містить дозувальний механізм, здатний вносити щонайменше один додатковий зернистий продукт у вказаному відносному положенні (РІ) дозування і в іншому відносному положенні (Р2) дозування, розташованому перед вказаним механізмом (6) для розкриття борозни, або в іншому відносному положенні (РЗ3) дозування, розташованому після вказаного механізму (8) для засипання борозни; при цьому цей додатковий розподільний вузол повинен взаємодіяти з механізмом вибору або містити його для внесення вказаного щонайменше одного додаткового зернистого продукту в будь-якому із вказаних відносних положень (РІ), (Рг) або (РЗ) розподілення і у обох вказаних відносних положеннях (РІ) і (Р), (Р) і (РЗ3) або (Р) і (РЗ) розподілення.
2. Посівний апарат (1) за п. 1, який також містить засоби (7) для ущільнення зернистих продуктів, що вносяться в нижню частину відкритої борозни, які повинні бути розташовані за засобами (6) для розкриття борозни та перед засобами (8) для засипання борозни і в яких відносне положення (Р1) розподілення розташоване за вказаними засобами (б) для розкриття борозни і перед вказаними ущільнювальними засобами (7); при цьому додатковий розподільний вузол виконаний із можливістю внесення додаткового зернистого продукту в додатковому відносному положенні (Р4) розподілення, розташованому після вказаних ущільнювальних засобів (7) та перед вказаними засобами (8) для засипання борозни.
3. Посівний апарат (1) за п. 1 або 2, в якому додатковий розподільний вузол складається з або містить другий вузол для розподілу другого зернистого продукту, що містить перший додатковий бункер (20), другий розподільний механізм (21) для розподілу вказаного другого зернистого продукту в грунт, що має зв'язок з указаним першим додатковим бункером (20), при цьому цей другий розподільний вузол здатний вносити вказаний другий зернистий продукт у відносних положеннях (Рі) та (Рг) розподілення, та/або третій вузол для дозування третього зернистого продукту, що містить другий додатковий бункер (28) і третій дозувальний механізм (29) для дозування третього зернистого продукту в грунт, що мають зв'язок з указаним другим Зо додатковим бункером (28), і при цьому вказаний третій дозувальний вузол виконаний з можливістю внесення вказаного третього зернистого продукту у відносних положеннях (Р1), (РЗ) і (Р4) дозування.
4. Посівний апарат (1) за п. 3, в якому другий розподільний вузол і третій розподільний вузол взаємодіють з або відповідно містять конвеєрні механізми (22, 30), що складаються з ряду розподільних каналів (221, 222, 301, 302, 303), кожен з яких відповідає відносному положенню (РІ)-(РЗ) або (Р4) розподілення, і які стикаються у розподільному вузлі (24, 31).
5. Посівний апарат (1) за п. 4, в якому конвеєрний (конвеєрні) механізм (механізми) (22, 30) оснащений (оснащені) багатоходовою селекторною арматурою, розташованою у розподільному вузлі (24, 31).
6. Посівний апарат (1) за будь-яким із пп. 3-5, в якому перший додатковий бункер (20) інтегрований в основний бункер (10) або вбудований у ньому.
7. Посівний апарат (1) за п. 6, в якому перший додатковий бункер (20) є окремим ящиком, який може бути встановлений на основний бункер (10) та знятий із нього.
8. Посівний апарат (1) за будь-яким із пп. 3-7, в якому перший додатковий бункер (20) є окремим відсіком в основному бункері (10), при цьому вказані бункери (10, 20) мають одну або декілька спільних перегородок (12, 13, 14, 15, 16, 17) та відокремлені щонайменше однією знімною та переміщуваною розділювальною панеллю (25).
9. Посівний апарат (1) за п. 8, в якому знімна розділювальна панель (24) може бути переміщена вздовж однієї або декількох рейок (26, 27), наданих на внутрішній поверхні однієї або двох панелей (14, 15) основного бункера (10).
10. Посівний апарат (1) за будь-яким із пп. 3-9, в якому перший розподільний механізм (18) і другий розподільний механізм (21) розташовані на одній лінії з механізмом (6) для розкриття борозни.
11. Посівний апарат (1) за будь-яким із попередніх пунктів, в якому перший розподільний вузол придатний для розподілу насіння, і додатковий розподільний вузол придатний для розподілу зернистих агрохімікатів або зернистих добрив.
12. Сівалка, що містить один або декілька посівних апаратів (1) за будь-яким із пп. 1-11.
42 | і - Кокс кВ зх поко во, ісезех сс і; х ех пов ни НИ ; о хх 4 СКК З ше МОМ зе пУвео 2 КЕ ен Зоре КК г Ко ; ух їх їх ЕК Же я А ми м у Й : КИ ЯК, й ях ша шк ї т т сх ; БВ МОХ еко шк ККУ Її своя ше за ка на ше ії ех В ек М він я дай овен НУ ПК соня Кк й го Де зай ще мазі ІВ ще ще ше ен Уеаи п в ТК ев кину 2 Ох я К ж й ши й Б іх а Жя 5. Те ой й з За ее ее Уа в У ; " ОТ се ШУМ СИНУ ее , ЕЗ ЗОН ке : фон ВИШ се М 43 КНЕУ ЩЕ У я ЕЕ й їх З зр ах. С ех хх » с й х ї х ії й ся еВ зЯ СХ ее КУ у в М ж и ше с Кх Кон ке но а ШІ ох, М аа А, У сану М й х діжно В у с ОМ, щі паж Ти і ся: Ко В і Со ох пе і в А і ай Ще вів ух З ов ох я НИ Х ве о ше АК «ЛЕ Х Її ; Я ; ай Кс ддяякт Й «е Зак КУ 4 х ння ; сш С Ше з 8 Н Ж: чі й ше щи 9 | о
Фіг. 1 м ох хх -Х ооо Кс ге 22 КІ ; й її неси ше о пошу у ук зе х 55 ЖК я ке я ЗУ т в м я ше х «а з Б ро, Шк Десна З Її Її В й е С Я Ша: ій Кк ї "ча я х СОУ у жо Її З СУ х я ТУ ст іх у ВИ ц пф НК КЕ Ж о ж, зок Дос их Су Ми Я КК КК ж о хр, Бу с ї з но сх я ню хх КК З, -х В. З "фі Ж Як х ши и» шк КВ че т Ву вже м --к В г звані ЕК МО І ШО Ж ЩБ Й Б ними нний З о ж Ве Ой Мох ав в Ай А хх ЖК дня ч М МТ х МК с ОО Її о тою и В БУ «В Те км де з і в ЖЕ зенлока зд КК ше КУ оця их жо х оскіянки щи ЩІ й ї. пеки і: ОКО БСК АКА Мах х В й сді ія ВС Ки хе ЕК що К: ОА х ся х ох КВ ВО СО бік ге МК ся ст ше 1е са А. я 02 чо их ох РО их й ЕЕ и зак т я х А сви Ох КК хх Тр «Ах у У що Й Є; я НЕ: НИ і де я З М ОК ЕК Ї - а а В ІН цих у 03 ; 2 ОНИ зе Б Тени НЕ У : І Ку х хи Ех же КЗ в щ Б ККУ Х Жичю нка Же Е Ох т тенти Б жа ж Е С рох 0 ліс: Ше Ра Шо тра З
Фіг.
нн ок с с кокс КН Ма хх я ї З У іч ва вен Ж со КО хх со Же х З ще Ем еое тв ши НК є ше в А нас ЗЕ КК У а НИ ШВИ КЗ : а мок В Ж з Не і; Е: М но я о с ку де З я ее а Й хм Ж у ВЕ за ду Я пе БО ї ; | й ; «ко я вк о в вве, веОВІ ї х пихк г Кз з. а о и В І КОЗУ шення БО Как зд Ек Ше М ОН -З сш КЕ и я зо че ке іже с: ХВ Кене КО м БВ ч ЗД НО ВА ВЕ ЖЕ ВЕ ІК се о о ш В х ОК Кр ки ОД: ЕЕ сла. «ОЩЕК ТчАК пи тА х ЯКІ ОК ТУ БУ й ОО ЯКУ МК, НК ак: хх КИ ОО ЩІ Шо й ее СЮ Дос Бу ще ЕХ : ня се ШК Коня Ка ДЕК щ ке сі КУ ЯК ЗО: х р » ЗД По ЖЕ ОБОВ ак за се уки Самий я ово Мо. Ка М ЩІ ІК Га «3. ден ЗЕ З а р ша ОВ ЩО ши ша; - о 5 НО в Кк я зд ШК но ЧИ ТБ я Ба З к її хви БУ Ки Ї їх КЕ Ех В З а Ок ша НИ НІ ОО и ви ЕК Б й шк о ик и ОК Я ану ск ха СК Ко ВК а як расу оо ее о у ж сб ех едих Мая и ях що ХА . Кей я У: збенсьжюв са ; з я НУ їх я м 8 7 в а
Фіг. З тя Кк 4 уч о ке окной х . З У З ХМ ка З З Ко охме В о ех но ее фу ово с омо МИ срє НАВ Ж х т і ШО кв се М р а ШЕ ше в: СОМ Ех ; ї ї х З х о Є: р т: р, В. що й й МО З 5 ці ВХ р ше Б Є ? Ше Ж я а СНД ие З с: зво зе ака Кн, т до Кан Б ко їж я Ж и Ж ою ї Уа ЗК : с ; я по КК ч Б Е х ДК. о зо ії й я ви Хе ом Ве ВК і о Се, я З -х і Я и ЗИ БА ау й отак, ся як ВО Я Ко Вк й ди г ся х ОХ ХУ я ий; но ее и в ке Що ж с КА се ЗЕНИК КОЖ во Ка «ши а г. ; ше КЗ сх Я Ко ВО Ж ЖЕО Е ЩЕ За ОН Ши о а ши и жк, КО ЗУ В в; Ка йо Ж ВИ КН оо М 5» КУ Ка ще Ще Уа Ж ї и де ОКО ЖК я : С, хм то ке форми . з я ХО ВНН т оо КЕ М» Я там К ; спи у, са де Швн й о СК Коен Мо У «УК ї КС КУ Я шен: В ЩЕ тя Вей кшве ЗК ЯК е г ВС НЕ ех -З З с Крос ях їЕ 5 Зх й ооо Ех їх її Є З ще ; мого жу Ки пі т ЖЕ 7 Ко З; Об т ою Б хлд міні; а і я Ом мо -- ЯМ: В ЕМ я а о ху. З пи а 1 УК ХХ с НН НЕ ШК я БІГ, че ж 3 Мі ПЕІАК Я я Ж ша «ЕЕ В сш т окон Мой Ба ві Х я на вояк сно з ОК и а я донетх су ! : ! Кох М й КЕ ! с ХК ІАЕ» реження х з ї СВ ч Я Х Е ще 4 я : й Є х РЗ ра - -ч
Фіг. 4 то Т7 о х у 12 13 Ха х / / а Зх з 1 29 аура ний 14 16 Ше 48
Фіг. 5 Кто ух 15 1 ех ев 20 14 ка а 16 фіг. 5 0 КомпютернаверсткаА, Крижанівський (00000000 ДП "Український інститут інтелектуальної власності", вул. Глазунова, 1, м. Київ - 42, 01601
UAA202008452A 2020-12-30 2020-12-30 Посівний і висівний апарат UA126491C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA202008452A UA126491C2 (uk) 2020-12-30 2020-12-30 Посівний і висівний апарат

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA202008452A UA126491C2 (uk) 2020-12-30 2020-12-30 Посівний і висівний апарат

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA126491C2 true UA126491C2 (uk) 2022-10-12

Family

ID=89835833

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA202008452A UA126491C2 (uk) 2020-12-30 2020-12-30 Посівний і висівний апарат

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA126491C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
RU2495556C2 (ru) Секционный отсекатель дозатора и сельскохозяйственный агрегат, содержащий его
EP3313168B1 (en) System and method for prescriptive seed treatment
RU2765122C2 (ru) Системы, способы и устройство множественного выбора вносимого сельскохозяйственного материала
EP2966965B1 (en) Agricultural implement with particulate distribution system
US9451740B2 (en) Singulation-style seeding system
UA123314C2 (uk) Висівна секція сівалки
US20210321559A1 (en) Sowing and Seeding Unit
US20190082587A1 (en) Implement frame mounted variable rate singulating meters
US8151719B2 (en) Multi configuration distribution system for a drill or the like
UA120268C2 (uk) Пристрої, способи і системи для забезпечення притискного зусилля для сільськогосподарського знаряддя
UA120924C2 (uk) Сівалка з пристроєм подачі насіння
CA2824410C (en) Molded ribs for an agricultural implement tank
UA125758C2 (uk) Розподільник сипучого матеріалу
EA029664B1 (ru) Сеялка
EP2677851A1 (en) Agricultural machinery and procedure for such
EP3324726B1 (en) A distributor device of fertilizers
CA2566248A1 (en) Multi configuration distribution system for a drill or the like
UA126491C2 (uk) Посівний і висівний апарат
RU2765724C1 (ru) Высевающий и посевной аппарат
KR102055094B1 (ko) A자형 버킷 컨베이어식 배종장치를 구비한 파종기
CZ288870B6 (cs) Dávkovací zařízení pro rozdělovací stroj
EA021730B1 (ru) Пневматическая сеялка прямого сева
UA9210U (en) Multipurpose soil cultivation and sowing machine
UA120345C2 (uk) Сільськогосподарська машина
EA043126B1 (ru) Распределитель для зернистого материала