UA124528C2 - Спосіб селективного видобутку пластових корисних копалин із закладкою виробленого простору та механізований комплекс для його здійснення - Google Patents

Спосіб селективного видобутку пластових корисних копалин із закладкою виробленого простору та механізований комплекс для його здійснення Download PDF

Info

Publication number
UA124528C2
UA124528C2 UAA201808443A UAA201808443A UA124528C2 UA 124528 C2 UA124528 C2 UA 124528C2 UA A201808443 A UAA201808443 A UA A201808443A UA A201808443 A UAA201808443 A UA A201808443A UA 124528 C2 UA124528 C2 UA 124528C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
minerals
rock
scraper conveyor
laying
conveyor
Prior art date
Application number
UAA201808443A
Other languages
English (en)
Inventor
Володимир Ілліч Бондаренко
Дмитро Сергійович Малашкевич
Владислав Васильович Руських
Олександр Григорович Кошка
Володимир Юрійович Медяник
Сергій Миколайович Пойманов
Original Assignee
Національний технічний університет "Дніпровська політехніка"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Національний технічний університет "Дніпровська політехніка" filed Critical Національний технічний університет "Дніпровська політехніка"
Priority to UAA201808443A priority Critical patent/UA124528C2/uk
Publication of UA124528C2 publication Critical patent/UA124528C2/uk

Links

Landscapes

  • Excavating Of Shafts Or Tunnels (AREA)

Abstract

Винахід належить до гірничовидобувної промисловості і може бути використаний при підземній розробці родовищ із закладкою виробленого простору. У способі селективної виїмки корисних копалин попередньо задають коефіцієнт заповнення виробленого простору з урахуванням обсягу пустої породи що виймається, а роздільну виїмку корисної копалини і пустої породи виконують одночасно за один прохід комбайна, при цьому пусту породу з очисного вибію доставляють у вироблений простір транспортно-закладною гілкою горизонтально-замкнутого скребкового конвеєра з подальшим саморозвантаженням по похилому ставу і подальшим послідовним ущільненням, формуючи закладний масив у безперервному процесі слідом за посуванням очисного вибою. У механізованому комплексі для селективної виїмки корисних копалин кожен скребок скребкового конвеєра закріплений рухомо на тяговому ланцюгу з можливістю його розвороту в горизонтальній площині і фіксації в заданому положенні в направляючих риштачного ставу. Комплекс має рухливий закладний став, кожен риштак якого виконаний однобортним з можливістю його нахилу у вертикальній площині, закріплений на рамі і має гідравлічні штовхачі для ущільнення породи у виробленому просторі, утворюючи єдину транспортно-закладну гілку в процесі переміщення корисної копалини і закладки пустої породи. Запропонований спосіб селективної виїмки корисних копалин дозволяє досягти можливості управління технологією в безперервному процесі, скорочення тривалості виїмкового циклу і за рахунок цього значно підвищити виробничі показники та рівень безпеки робіт у лаві особливо при ускладненому відпрацюванні тонких та вельми тонких вугільних пластів. Застосування запропонованого механізованого комплексу для селективної виїмки корисних копалин досягається можливість спрощення конструкції і здійснення в єдиному безперервному процесі переміщення корисної копалини і закладки пустої породи слідом за посуванням очисного вибою, за рахунок чого підвищується ефективність і безпека ведення очисних і закладних робіт в лаві.

Description

У способі селективної виїмки корисних копалин попередньо задають коефіцієнт заповнення виробленого простору з урахуванням обсягу пустої породи що виймається, а роздільну виїмку корисної копалини і пустої породи виконують одночасно за один прохід комбайна, при цьому пусту породу з очисного вибію доставляють у вироблений простір транспортно-закладною гілююю горизонтально-замкнутого скребкового конвеєра з подальшим саморозвантаженням по похилому ставу і подальшим послідовним ущільненням, формуючи закладний масив у безперервному процесі слідом за посуванням очисного вибою.
У механізованому комплексі для селективної виїмки корисних копалин кожен скребок скребкового конвеєра закріплений рухомо на тяговому ланцюгу з можливістю його розвороту в горизонтальній площині і фіксації в заданому положенні в направляючих риштачного ставу.
Комплекс має рухливий закладний став, кожен риштак якого виконаний однобортним з можливістю його нахилу у вертикальній площині, закріплений на рамі і має гідравлічні штовхачі для ущільнення породи у виробленому просторі, утворюючи єдину транспортно-закладну гілку в процесі переміщення корисної копалини і закладки пустої породи.
Запропонований спосіб селективної виїмки корисних копалин дозволяє досягти можливості управління технологією в безперервному процесі, скорочення тривалості виїмкового циклу і за рахунок цього значно підвищити виробничі показники та рівень безпеки робіт у лаві особливо при ускладненому відпрацюванні тонких та вельми тонких вугільних пластів.
Застосування запропонованого механізованого комплексу для селективної виїмки корисних копалин досягається можливість спрощення конструкції і здійснення в єдиному безперервному процесі переміщення корисної копалини і закладки пустої породи слідом за посуванням очисного вибою, за рахунок чого підвищується ефективність і безпека ведення очисних і закладних робіт в лаві. її. ЕН
Жук МО У во ва в : ве
Хол КК НК Я УМХ И НІК Ко МЕЛЕ ІКЖК МКМ. В З
Фіг. З
Винахід стосується гірничодобувної промисловості і може бути використаний при підземній розробці родовищ із закладкою виробленого простору.
Відомо спосіб селективного відпрацювання малопотужних пластів, при якому руйнування вугілля, виймання порід присічення та закладку здійснюють за два проходи комбайна. За перший прохід комбайна здійснюють виймання вугілля, навантаження його на конвеєр та доставку до конвеєрної виробки. За другий прохід комбайна здійснюють виймання порід покрівлі чи підошви заднім шнеком. Подрібнена порода транспортується до вентиляційного чи конвеєрного штреку, потім за допомогою перевантажувача подається у бункер дробарки, далі під дією стисненого повітря транспортується у вироблений простір лави по закладному трубопроводу. По мірі закладки виробленого простору виконують скорочення закладного трубопроводу шляхом демонтажу однієї із труб на штреку (Козьменко В.Ф., Вискин В.М.,
Стаценко А.И. Повьішениеє нагрузки на очистньєе забоий маломощньх пластов // Уголь Украиньі. - 1983. - Мо 9. - С. 8-10).
Недоліком даного способу є збільшення тривалості виїмкового циклу за рахунок додаткового зворотного проходу комбайна при вийманні породи, висока трудомісткість виконання закладних робіт, що пов'язано з необхідністю демонтажу секцій закладного трубопроводу слідом за формуванням закладного масиву.
Відомо пристрій для закладки виробленого простору, який включає конвеєр із нескінченим замкнутим тяговим ланцюгом, з'єднаний з огорожею у вигляді нижнього і верхнього рядів захисних щитів, утворюючих поздовжню щілину, та пристрій для бічного розвантаження й ущільнення, виконаний у виді М-подібного скребка, основна грань якого розташована з можливістю переміщення над днищем конвеєра під кутом до горизонтальної площини (А.с.
СССР Мо 1312188).
Недоліком даного пристрою є низька щільність споруджуваного закладного масиву і ускладнення процесу закладки виробленого простору, що супроводжується зменшенням площі перерізу розвантажувальної щілини при зниженні потужності пласта, що виймається.
Найбільш близьким технічним рішенням є спосіб селективного відпрацювання вугільних пластів, який включає роздільне виймання вугілля і породи, закладку виробленого простору пустою породою. Відпрацювання пласта ведуть поступово, на початку виймають вугілля
Зо очисним комбайном. Відбите від масиву вугілля транспортують уздовж вибою скребковим конвеєром до транспортної виробки і подають на стрічковий конвеєр для доставки до стовбура й видачі на поверхню. Потім здійснюють виймання породи у зворотному напрямі, при цьому забійний скребковий конвеєр реверсують. Відбиту породу транспортують забійним скребковим конвеєром до дільничної виробки, яка далі надходить у вироблений простір на закладний скребковий конвеєр через навантажувальний пристрій, живильник й дробарку. Закладний конвеєр підвішують на ланцюгах до зворотних консолей секцій механізованого кріплення.
Закладку виробленого простору здійснюють шляхом скидання породи через розвантажувальні вікна закладного скребкового конвеєра у вироблений простір (СМ 103527195 В, 13.04.2016).
Недолік даної технології - складність управління процесом розвантаження породи у вироблений простір лави через вікна закладного конвеєра. При використанні зволоженої шахтної породи часто виникають закупорки розвантажувальних вікон закладного конвеєра, що призводить до тривалих вимушених простоїв, за рахунок чого значно збільшуються виробничі витрати, знижуються виробничі показники очисного вибою та рівень безпеки ведення робіт.
В основу винаходу поставлено задачу підвищення ефективності селективної виїмки пластових корисних копалин, в якому введення нових технологічних операцій досягається можливість управління технологією у безперервному процесі, скорочення тривалості виїмкового циклу і за рахунок цього значно підвищуються виробничі показники та рівень безпеки робіт у лаві, особливо при ускладненому відпрацюванні тонких та вельми тонких вугільних пластів.
Задача вирішується тим, що у відомому способі селективної виїмки корисних копалин, який включає роздільне виймання пласта корисної копалини і пустої породи, закладку виробленого простору, згідно з винаходом, попередньо задають коефіцієнт заповнення виробленого простору з урахуванням обсягу порожньої породи, що виймається, а роздільне виймання пласта корисної копалини і пустої породи виконують одночасно за один прохід комбайна, при цьому пусту породу з очисного вибою доставляють у вироблений простір транспортно-закладною гілкою горизонтально-замкнутого скребкового конвеєра з подальшим саморозвантаженням по похилому ставу і подальшим поступовим ущільненням, формуючи закладний масив у безперервному процесі слідом за посуванням очисного вибою.
Найбільш близьким по технічній суті є механізований комплекс для селективної виїмки пластових корисних копалин, що складається з очисного комбайна, забійного конвеєра, бо перевантажувача, механізованого кріплення і розташованого за секціями кріплення з боку виробленого простору лави закладного конвеєра з розвантажувальними вікнами, який встановлений на закріплених до нижньої основи секції кріплення направляючих з можливістю переміщення його за технологічний цикл щодо секцій кріплення в горизонтальній площині на величину не менше корисного захвату селективного комбайна (ВУ 9693 ), 30.10.2013).
Недоліком даного пристрою є ускладнена система доставки й розвантаження породи при низькому коефіцієнті заповнення виробленого простору.
В основу винаходу поставлена задача удосконалення відомого механізованого комплексу для здійснення способу за п. 1 формули, в якому введенням нових конструктивних ознак досягається можливість спрощення конструкції й здійснення в єдиному безперервному процесі переміщення корисної копалини і закладки пустої породи слідом за посуванням очисного вибою і за рахунок цього підвищується ефективність і безпека ведення очисних і закладних робіт у лаві особливо при ускладненому відпрацюванні тонких та вельми тонких вугільних пластів.
Задача вирішується тим, що у відомому механізованому комплексі для селективної виїмки пластових корисних копалин згідно з винаходом, кожен скребок скребкового конвеєра закріплено рухомо на тяговому ланцюгу з можливістю його розвороту в горизонтальній площині і фіксації в заданому положенні у направляючих риштачного ставу, комплекс має рухливий закладний став, кожен риштак якого виконаний однобортним з можливістю його нахилу у вертикальній площині, закріплено на рамі і має гідравлічні штовхачі з висувними щитами для ущільнення породи у виробленому просторі, утворюючи єдину транспортно-закладну гілку в процесі переміщення корисної копалини і закладки пустої породи.
Технологічна схема селективної виїмки пластових корисних копалин та механізований комплекс для його здійснення зображено на Фіг. 1 (виїмка пласта корисної копалини і пустої породи), Фіг. 2 (поперечній переріз лави, вид положення механізованого комплексу після проходу очисного комбайна), Фіг. З (пересування конвеєра, доставка і закладка породи у вироблений простір лави), Фіг. 4 (поперечній переріз лави, вид положення механізованого комплексу перед пересуванням горизонтально-замкнутого скребкового конвеєра на нову дорогу), Фіг. 5 (поперечній переріз лави, вид положення механізованого комплексу при пересунутому горизонтально-замкнутому скребковому конвеєру на нову дорогу і закладанні породи у вироблений простір), де: 1 - пласт корисної копалини; 2 - порода; 12 закладний масив; 4 - очисний комбайн; 7 - механізоване кріплення; 9 - зворотна консоль механізованого кріплення; 14 і 11 - відповідно забійний і закладний стави горизонтально-замкнутого скребкового конвеєра; 21 опорний стіл конвеєра рама; 22 - гідравлічний штовхач з висувним щитом; 28 - конвеєрний штрек; 29 - вентиляційний штрек та ін.
Секція механізованого кріплення 7 складається з чотирьох гідростояків 5, 8, встановлених на основі секції 19. До передніх вушок (з боку вибію) основного перекриття 6 за допомогою осей кріпиться консоль 3, яка підтискається до покрівлі передньою парою гідростояків 5. До задніх вушок (з боку виробленого простору) основного перекриття б шарнірно кріпиться зворотна консоль 9, яка підтискається двома висувними гідростояками 23 встановленими на рамі 21 закладного ставу 11 горизонтально-замкнутого конвеєру. Елементи лемніскатного механізму 18 розташовані у міжстояковому просторі і кріпляться шарнірно до основного перекриття 6 і основи секції 19.
На основі секції 19 розташовано механізм переміщення секції і горизонтально-замкнутого конвеєра, де 14 і 11 - відповідно його забійний та закладний стави. Механізм переміщення секції складається з гідродомкрату 17, шток якого з'єднано з навісним обладнанням горизонтально- замкнутого конвеєра.
До штока гідродомкрату 17 кріпиться направляюча балка 16. Балка 16 кріпиться до боковини забійного ставу 14 і до висувної основи 20 рами 21, на якій встановлено закладний став 11 горизонтально-замкнутого скребкового конвеєра.
Прохід до закладного ставу 11 розташовано між секціями кріплення 7.
Між другим рядом гідростояків 8 та рамою 21 передбачено ходове відділення, що забезпечує можливість обслуговування закладного обладнання, а також безперешкодного контролю за процесом укладання породи в закладний масив 12.
Телескопічний щит 10 призначено для виключення розсипання породи у робочий простір та зниження рівня запиленості в лаві.
Горизонтально-замкнутий скребковий конвеєр має забійний 14 і закладний став 11, які з'єднані між собою балкою 16, що проходить через центральний тунель основи секції 19 механізованого кріплення 7.
Пересування забійного 14 і закладного ставу 11 проводиться одночасно, схема пересування фронтальна або хвилеподібна.
Тяговий ланцюг 15 зафіксований у направляючих риштачного забійного 14 і закладного ставу 11, перехідних секціях 24 і 27 поворотних блоків 25, має зачеплення з привідними зірками 30 та приводиться в рух за допомогою електродвигунів 31.
Закладний став 11 розміщують в завальній частини лави під захистом зворотної консолі 9 механізованого кріплення 7.
Перехідні секції 24 і 27 з'єднані з поворотним блоком 25 та риштачним ставом (забійним 14 і закладним 11). Перехідна секція 24 забійного ставу 14 має з одного торця фланці для з'єднання з рамою привідного блока, а з іншого торця замкові з'єднання для стикування з риштачним ставом.
Перехідна секція 27 закладного ставу 11 має з обох торців шарнірне з'єднання з поворотним блоком 25 та риштачним ставом, що дозволяє піднімати закладний став у вертикальній площині на висоту до 800 мм щодо нижньої поверхні поворотного блока 25.
Для перевантаження корисної копалини 1 на штрековий перевантажувач 32 використовують перевантажувальні вікна 26 в поворотного блоці 25 на конвеєрному штреку 28.
Забійний став 14 складається з двобортних риштаків, до яких з завального боку кріпиться балка з направляючою для комбайна, цівкова рейка та кабелеукладач. Направляюча балка має спеціальні отвори для приєднання да забійного ставу 14. З боку вибою до риштака приварюється зачисний лемех 13.
Закладний став 11 складається з однобортних риштаків, які встановлюються на регульованій по висоті і куту нахилу рамі 21 під кутом 5-20" до підошви пласта. На рамі 21 закладного ставу 11 встановлюють гідродомкрати для зміни кута нахилу риштачного ставу.
Спосіб реалізується наступним чином. Попередньо задають коефіцієнт заповнення виробленого простору з урахуванням обсягу пустої породи, що виймається та параметрами очисного вибою (Рьїжков Ю.А., Волков А.Н., Гоголинов В.А. Механика и технология формирования закладочньїх массивов. - М.: Недра, 1985. - С. 28). У вихідному положенні механізоване кріплення 7, забійний 14 і закладний 11 стави горизонтально-замкнутого скребкового конвеєра присунені до вибію, секції кріплення 7 розтиснені, комбайн 4 зарубаний у пласт корисної копалини біля вентиляційного штрека 29. По мірі руху комбайна 4 від вентиляційного штрека 29 до конвеєрного штрека 28 здійснюють одночасне роздільне виймання
Зо пласта корисної копалини 1 і пустої породи 2. Передній по ходу руху виконавчий орган очисного комбайна 4 здійснює виймання і навантаження корисної копалини 1 на забійний став 14 горизонтально-замкнутого скребкового конвеєра, задній виконавчий орган налаштований тільки на виймання породи 2.
По мірі руху комбайна 4 від вентиляційного штрека 29 до конвеєрного штрека 28 виконують почергове пересування секцій кріплення 7, при цьому забійний 14 і закладний 11 стави конвеєра не пересувають. Корисну копалину 1 доставляють до конвеєрного штрека 28, далі через перевантажувальні вікна 26 в поворотному блоці 25 завантажують на штрековий перевантажувач 32, далі транспортують на загальношахтний транспортний ланцюг і видають на поверхню. Відбита порода 2 після проходу комбайна 4 розташовується на підошві пласта між вибоєм і забійним ставом 14 горизонтально-замкнутого скребкового конвеєра.
Після повного скачування корисної копалини 1 виконують навантаження породи на забійний став 14 конвеєра при його одночасній фронтальній або хвилеподібній пересувці забійного 14 і закладного ставу 11 на нову дорогу, при цьому напрямок руху тягового ланцюга конвеєра 15 змінюють на протилежний (від конвеєрного штреку 28 до вентиляційного 29).
Під час одночасного пересування забійного 14 і закладного 11 ставу горизонтально- замкнутого скребкового конвеєра виконують доставку і закладку породи у вироблений простір лави.
Порода з очисного вибою транспортується забійним ставом 14 до вентиляційної виробки 29 далі через поворотний блок 25 надходить на закладний став 11, який має заданий кут нахилу для розвантаження породи. При русі тягового ланцюга 15 по похилому закладному ставу 11 відбувається саморозвантаження породи у вироблений простір і далі ущільнюється гідравлічними штовхачами з висувними щитами 22.
З урахуванням заданого коефіцієнта заповнення виробленого простору є можливим вибрати раціональні основні параметри технологічного процесу для заданих умов, зокрема величину присічення, зусилля і частоту ущільнення, швидкість зведення масиву та ін.
Закладку виробленого простору виконують в єдиному безперервному технологічному процесі шляхом саморозвантаження породи по похилому закладному ставу 11. Для цього рухомі скребки тягового ланцюга 15 горизонтально-замкнутого скребкового конвеєра здійснюють розворот в горизонтальній площині з подальшою фіксацією у заданому положенні у бо направляючих закладного ставу 11 в напрямку розвантаження породи у вироблений простір,
при цьому утворюється єдина транспортна-закладна гілка. Далі відбувається подальше поступове ущільнення гідравлічними штовхачами з висувними щитами 22, формуючи щільний закладний масив із заданим коефіцієнтом заповнення виробленого простору Кз з урахуванням обсягу пустої породи, що виймається Ми.
Залежно від обсягу породи, що виймається з очисному вибою, закладний масив формують у виробленому просторі суцільною породною смугою паралельно очисному вибою або окремими бутовими смугами за простяганням (повстанням) пласта.
Після пересування горизонтально-замкнутого скребкового конвеєра на нову дорогу і закладки породи у вироблений простір виконують зарубку очисного комбайна 4 у пласт для виймання наступної смуги.
Потім процеси виймання пласта корисної копалини і пустої породи, закладки виробленого простору, пересування механізованого кріплення і конвеєра виконують в тому ж порядку при виконанні наступних циклів робіт.
Реалізація представлених технічних рішень може бути використана при відпрацюванні тонких та вельми тонких вугільних пластів, які відпрацьовуються з присіченням бічних порід. Це дозволить отримувати корисну копалину із зольністю, близькою до материнської. Закладка виробленого простору лави породою дозволить знизити негативні прояви гірського тиску і створить сприятливі умови для повторного використання прилеглих до лави дільничних виробок, безперебійної та безпечної роботи очисного вибію. Це істотно знизить трудові та матеріальні витрати, пов'язані з ремонтом та експлуатацією механізованого комплексу, скоротить обсяги транспортування пустих порід на поверхню і їх складування у породні відвали.

Claims (2)

ФОРМУЛА ВИНАХОДУ
1. Спосіб селективного видобутку пластових корисних копалин, який включає роздільний видобуток корисної копалини та пустої породи механізованим комплексом, закладку виробленого простору горизонтально-замкнутим скребковим конвеєром, який відрізняється тим, що попередньо задають коефіцієнт заповнення виробленого простору з урахуванням об'єму пустої породи, що виймається, а роздільний видобуток корисної копалини та пустої Зо породи виконують одночасно за один прохід комбайна механізованим комплексом, при цьому пусту породу із очисного вибою доставляють у вироблений простір єдиною транспортно- закладною гілюю горизонтально-замкнутого скребкового конвеєра із подальшим саморозвантаженням по похилому ставу та подальшим поступовим ущільненням, формуючи закладний масив у безперервному процесі слідом за посуванням очисного вибою.
2. Механізований комплекс для здійснення способу за п. 1, що включає очисний комбайн, горизонтально-замкнутий скребковий конвеєр, механізоване кріплення, який відрізняється тим, що кожен скребок горизонтально-замкнутого скребкового конвеєра закріплений рухомо на тяговому ланцюгу з можливістю його розвороту у горизонтальній площині і фіксації у заданому положенні у направляючих риштачного ставу, комплекс має рухомий закладний став, кожен риштак якого виконано однобортним із можливістю його нахилу у вертикальній площині, має кріплення на рамі і має гідравлічні штовхачі з висувними щитами на рамі горизонтально- замкнутого скребкового конвеєра для ущільнення породи у виробленому просторі, утворюючи єдину транспортно-закладну гілку в процесі переміщення корисної копалини і закладки пустих порід. ШЕ: ше з я ма є ж ою п 5 ши й Си ще СВ ОК 5 о З с . ОО ій МНН ОК В В А В: НЕ ЧИН в Еш ї хі ші ї
Фіг. 1 хх ї Я. Я й Ж В Я ВО Ноя Же а а т ї Я : Ї Ї Її ї КУ Кі ї КК Ж Ж ЖК Ж кодом Я З У ОК З ся ек КК БК В ве ие шану ї ща КН СВК КК - Ж Ки Ж КОМ Ки ше Ба КК мя КО КК ЗК о о НИК З ЕКО КК ОК я ОО ж СИ ОН и Ко З ЕЕ ОК де 2 п МЕ о в в В а : КОКС ЗОНИ ки же о и ШИ НН м З З уж НАВ ОО ї НІК Ж КЕ У 8-0 Бе а. а Би с у У плете Х як Ох АХ я не рез т, Сх ЗМ ЕК КК, свя шо. КЕ а ХК і і ї Ж ПЕН Ко Ко сш бо ІК и КВ ОН с о КК : З ПАК М М КМ
І. о кВ 0» вже пев оо т и у ух Кия и А во т КЕ дея шуй ще су ГТ зд ж ке шо Заг пу же ЖЕ 1. ре НЕ СВ 15 Ж ЖЕ а ще МК фі пелідує НИ ШК Ва Зумюєфенн: ШЕ У і; Оз а ч з й Е в-ва їх пе й ЗМ й Н й У: ціх ї ВООЗ т В : ї Н За З І, -щЩ ОВО зве 01 щі : БЕ о
ЗЕ. Кк й а с Ех їі : й ОЗ ЕСВУ -к «ки В БК БВ А Б Во дк ТЕО СВ . о. о З он й. с і НК НН ВН М Сх яке ТОРЕОСОфООМ М МО К ММ: ШЕ ЯН КО НН МВ С АНАЕ Н: ОК НЕ Не кон но НИМ Кові В о м лик са: З Я їх ї п п як ЩЕОЕ кі ща ж схожх
Б
Х. З З. НЯ ШК ШК що о В НАННЯ ї М С ПО С ОК о В Я КМ КОКО и Ж ОКО КІ о сн Оки с и НН Й пюю МЖК ТК ОХ ОК Бе К ЖЕ о ОО о З : шо яд тік о УТ КК ше ЖИ КЕ сої А ета З Н МНЕ З я УСЕ ї яООТоЄю Ко їх і ЩО: ЖЖ и КЕ КК М и УМО ОЖИ иКТОлій Ки а Тео оеасииии нти МЛИН КІ Ви и п УВО же ХУ 5 З МЕТУ В КН Ки о дк ККУ сок КК КВ В ХК КК ос ук дн В ЕВ У, в а НО а а в ВВ М а КВ В ВСЯ доти се пк ие її Я кн КУ ен ни ще ї- п о лк ж жи ї КО. їй У є Я що пе хх Ка ії В ие 15 В ТіК жа в я вашої ох х. Є у ит и х. ї В ї яй хх рей що ті тм М и МИ и пе жо жо В ох ія ї шо Ко о нт КЕ М м ик ПП о в В Яся я Що нн ее в и в з ШЕ у Од її ХНИ и Кн Уч Уж 55 У ще ек, М ОН БИК ОТП МУюХ хх: х «ДІЙ ет: МАНКИ КАНВИ пох С Тех. о о В НИК ОК Коко у ОМ хв нн в о у НоДве ЗД ЗК В Зоо ре и по в В в ов ль зн з в В М с ов оо в нн ом о СВ ЗК В як: ХВО Б. Мч -. ї йо КЗ У г що п пед Мас ОО КОЖ із с: НИ ЗМ я ВЕН
Фіг. 5
UAA201808443A 2018-08-03 2018-08-03 Спосіб селективного видобутку пластових корисних копалин із закладкою виробленого простору та механізований комплекс для його здійснення UA124528C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201808443A UA124528C2 (uk) 2018-08-03 2018-08-03 Спосіб селективного видобутку пластових корисних копалин із закладкою виробленого простору та механізований комплекс для його здійснення

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201808443A UA124528C2 (uk) 2018-08-03 2018-08-03 Спосіб селективного видобутку пластових корисних копалин із закладкою виробленого простору та механізований комплекс для його здійснення

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA124528C2 true UA124528C2 (uk) 2021-10-05

Family

ID=78078840

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201808443A UA124528C2 (uk) 2018-08-03 2018-08-03 Спосіб селективного видобутку пластових корисних копалин із закладкою виробленого простору та механізований комплекс для його здійснення

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA124528C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN101387201B (zh) 具有改进的边缘成形的输送机槽
CN111561317B (zh) 急倾煤层的剔削采煤方法
CN103742176A (zh) 一种掘支锚一体机组
US3960408A (en) Tunnel layout for longwall mining using shields
RU2344291C2 (ru) Система разработки месторождений
CN102704935A (zh) 一种超长距工作面综采采煤工艺
PL174360B1 (pl) Urządzenie eksploatacyjne i sposób eksploatacji w górnictwie podziemnym
RU2470157C1 (ru) Способ слоевой разработки мощного крутонаклонного угольного пласта
US3887235A (en) Assembly for hydraulic extraction of sheet-like mineral deposits sectioned into panels by a system of passageways
CN211115999U (zh) 一种穿越破碎带围岩的岩石开采装置
UA124528C2 (uk) Спосіб селективного видобутку пластових корисних копалин із закладкою виробленого простору та механізований комплекс для його здійснення
CN110821508A (zh) 一种穿越破碎带围岩的岩石开采装置及开采方法
CN207420567U (zh) 一种煤矿井下破碎机
RU2425220C1 (ru) Способ формирования крутонаклонного транспортного съезда
UA133713U (uk) Спосіб селективної виїмки корисних копалин із закладкою виробленого простору
DE3629364A1 (de) Verfahren und vorrichtungen zum vortrieb einer abbaustrecke mit einem kurzstreb
US3636715A (en) Method of and machine for erecting long straggling subterraneous buildings
CN109025996B (zh) 一种地下矿山逐层挤压、光面爆破采矿方法
RU2367794C1 (ru) Способ добычи полезных ископаемых
CN108952713B (zh) 一种闭段采场散落矿物的回收方法
DE562878C (de) Tagebauanlage zum Gewinnen und Umlagern von Gebirgsschichten
RU2777214C1 (ru) Способ отработки угольных пластов с бортов угольных разрезов с использованием подземных технологий добычи угля
PL180110B1 (en) System for getting and mining minerals, especially coal, present in the form of a deposit
AU730204B2 (en) Softwall mining method and device
US906765A (en) Method of mining.