UA123750U - Критий вагон-хопер для перевезення зерна - Google Patents

Критий вагон-хопер для перевезення зерна Download PDF

Info

Publication number
UA123750U
UA123750U UAU201708477U UAU201708477U UA123750U UA 123750 U UA123750 U UA 123750U UA U201708477 U UAU201708477 U UA U201708477U UA U201708477 U UAU201708477 U UA U201708477U UA 123750 U UA123750 U UA 123750U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
module
frame
walls
grain
beams
Prior art date
Application number
UAU201708477U
Other languages
English (en)
Inventor
Олексій Вікторович Фомін
В'ячеслав Валерійович Коваленко
Галина Олександрівна Ковальчук
Володимир Вікторович Фомін
Original Assignee
Олексій Вікторович Фомін
В'ячеслав Валерійович Коваленко
Галина Олександрівна Ковальчук
Володимир Вікторович Фомін
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Олексій Вікторович Фомін, В'ячеслав Валерійович Коваленко, Галина Олександрівна Ковальчук, Володимир Вікторович Фомін filed Critical Олексій Вікторович Фомін
Priority to UAU201708477U priority Critical patent/UA123750U/uk
Publication of UA123750U publication Critical patent/UA123750U/uk

Links

Landscapes

  • Threshing Machine Elements (AREA)
  • Storage Of Harvested Produce (AREA)

Abstract

Критий вагон-хопер для перевезення зерна складається з модуля екіпажної частини, що містить два двовісних візки, модуля автозчепного пристрою, модуля гальмівного обладнання, модуля рами з хребтовою, кінцевими, шворневими, середніми проміжними балками, модуля кузова, який містить дві бокові стіни, що мають обшивку і каркас, який містить обв'язування верхнє і стійки вертикальні, та дві торцеві стіни, що мають обшивку і каркас, який складається з обв'язування верхнього, стійок бокових та проміжних. При цьому хребтова, кінцеві, шворневі, середні проміжні балки модуля рами, обв'язування верхні і стійки вертикальні стін бокових, обв'язування верхні, стійки бокові та проміжні стін торцевих виконані із напівтруб з натягнутими в їх серединах тросами.

Description

Корисна модель належить до вагонобудування та може бути використана для здійснення вантажних залізничних перевезень насипних вантажів, що потребують захисту від атмосферних опадів, зокрема зерна.
Відомий залізничний універсальний критий вагон (модель 11-217, див.: Грузовне вагонь!: Ч.1 (полувагоньї и крьїтьіе вагоньі): Учебное пособие на проведение лабораторной работь / М.Й.
Харитонов, В.Н. Панкин. - Хабаровск: Изд - во ДВГУПС, 2003. - С. 60), конструкція якого складається з модуля екіпажної частини, що містить два двовісних візки, модуля автозчепного пристрою, модуля гальмівного обладнання, модуля рами без бункерів, модуля кузова, який має металеву зовнішню обшивку і дерев'яний внутрішній каркас, а також обладнаний двоступінчатими дверима, дві торцеві стіни, що мають обшивку і каркас, який складається з обв'язування верхнього, стійок бокових, поясів і стійок проміжних.
Недоліки даної конструкції полягають у наступному: розвантаження вантажів з даного критого вагона моделі 11-217 відбувається через двоступінчасті двері, що значно ускладнює та сповільнює відповідні процеси та необгрунтовано підвищує собівартість перевезень насипних вантажів, що потребують захисту від атмосферних опадів, зокрема зерна.
Найбільш близьким до об'єкта, що заявляється, є критий вагон-хопер для перевезення зерна моделі 19-752, |див.: Грузовье вагоньі: Ч.1 (полувагоньі и крьітье вагоньї): Учебное пособиє на проведениєе лабораторной работь / М.И. Харитонов, В.Н. Панкин. - Хабаровск: Изд- во ДВГУПС, 2003. - С. 81), який є суцільнометалевим саморозвантажувальним, бункерного типу, конструкція якого складається з модуля екіпажної частини, що містить два двовісних візки, модуля автозчепного пристрою, модуля гальмівного обладнання, модуля рами з хребтовою, двома кінцевими, двома шворневими, двома середніми проміжними балками і модуля кузова, який містить дві бокові стіни, що мають обшивку і каркас, який містить обв'язування верхнє і вертикальні стійки, та дві торцеві стіни, що мають обшивку і каркас, який складається з обв'язування верхнього, стійок бокових і проміжних. Також у даху вагона розташовані завантажувальні люки, а у підлозі вагона розміщено шість розвантажувальних бункерів, по три з кожної сторони.
Причини, що перешкоджають одержанню необхідного технічного результату, полягають у наступному: хребтова балка виконана з двох зварених між собою гарячекатаних зетових
Зо профілів, кінцеві балки зварювальної конструкції Г-подібного перерізу виконані із листів сталі відповідної товщини, шворневі балки зварювальної конструкції коробчастого перерізу виконані із листів сталі відповідної товщини, середні проміжні балки зварювальної конструкції виконані із листів сталі відповідної товщини, стіна бокова має каркас з обв'язуванням верхнім з гнутого спеціального профілю та стійок вертикальних з двотаврів Ме 10, вузол стіни торцевої має каркас з - обв'язування верхнього у вигляді відбортовки, стійок бокових і проміжних з відповідних профілів, що обумовлює збільшені собівартість виготовлення та експлуатації критого вагона- хопера для перевезення зерна, за рахунок збільшеної матеріалоємності і відповідно зменшеної вантажопідйомності, та підвищеної зношуваності несучих елементів в експлуатації.
В основу корисної моделі поставлено задачу удосконалення критого вагона-хопера для перевезення зерна, для збільшення вантажопідйомності та зменшення зношуваності несучих елементів, за рахунок удосконалення конструкції основних елементів модулів рами та кузова, на основі виконання хребтової, кінцевих, шворневих, середніх проміжних балок модуля рами, обв'язування верхнього і стійок вертикальних стін бокових, обв'язування верхнього, стійок бокових та проміжних стін торцевих із напівтруб з натягнутими у їх серединах тросами, при виконанні умов міцності та експлуатаційної надійності що дозволить знизити його матеріалоємність і зношуваність його несучих елементів, та як наслідок цього знизити собівартість виготовлення та експлуатації критого вагона-хопера для перевезення зерна.
Поставлена задача вирішується тим, що у критому вагоні-хопері для перевезення зерна, конструкція якого складається з модуля екіпажної частини, що містить два двовісних візки, модуля автозчепного пристрою, модуля гальмівного обладнання, модуля рами з хребтовою, кінцевими, шворневими, середніми проміжними балками, модуля кузова, який містить дві бокові стіни, що мають обшивку і каркас, який містить обв'язування верхнє і стійки вертикальні, та дві торцеві стіни, що мають обшивку і каркас, який складається з обв'язування верхнього, стійок бокових та проміжних, згідно з корисною моделлю, хребтова, кінцеві, шворневі, середні проміжні балки модуля рами, обв'язування верхні і стійки вертикальні стін бокових, обв'язування верхні, стійки бокові та проміжні стін торцевих виконані із напівтруб з натягнутими в їх серединах тросами.
Введення нових ознак при взаємодії з відомими забезпечують збільшення вантажопідйомності та зменшення зношуваності несучих елементів, при виконанні умов міцності та експлуатаційної надійності та зниження матеріалоємності і собівартості виготовлення та експлуатації критого вагона-хопера для перевезення зерна.
На фіг. 1 показаний загальний вигляд запропонованого критого вагона-хопера для перевезення зерна; на фіг. 2 - модуль рами критого вагона-хопера для перевезення зерна; на фіг. З - стіна торцева критого вагона-хопера для перевезення зерна; на фіг. 4 - конфігурація перерізів хребтової, кінцевих, шворневих, середніх проміжних балок модуля рами, обв'язування верхнього та стійок вертикальних стін бокових, обв'язування верхнього, стійок бокових та проміжних стін торцевих виконаних із напівтруб з натягнутими всередині тросами.
Запропонований критий вагон-хопер для перевезення зерна (фіг. 1) складається з модуля екіпажної частини 1, що містить два двовісних візки, модуля автозчепного пристрою 2, модуля гальмівного обладнання 3, модуля рами (фіг. 2) з хребтовою балкою 4, середніми проміжними балками 5, шворневими балками 6, кінцевими балками 7, які виконані із напівтруб з натягнутими в середині тросами (переріз на фіг. 4) та модуля кузова 8 (фіг. 1) який містить дві стіни бокові, що мають обшивку і каркас, який містить обв'язування верхнє 9 і стійки вертикальні 10, які виконані із напівтруб з натягнутими в середині тросами (переріз на фіг. 4), та дві стіни торцеві (фіг. 3), що мають обшивку і каркас, який складається з обв'язування верхнього 11, стійок бокових 12, і стійок проміжних 13, які виконані із напівтруб з натягнутими в середині тросами (переріз на фіг. 4).
Запропонований залізничний критий вагон-хопер для перевезення зерна працює таким чином. Для формування залізничного вантажного потягу критий вагон-хопер для перевезення зерна з'єднується з заднім вагоном і переднім вагоном (або локомотивом) через модуль автозчепного пристрою 2 (фіг. 1). Внаслідок завантаження кузова 8 насипним вантажем через люки в даху, відповідні навантаження будуть сприйматися стінами боковими та стінами торцевими (фіг. 3), а також через листи підлоги-бункерів, через хребтову 4 (фіг. 2) та шворневі балки 6, які виконані із напівтруб з натягнутими в середині тросами, передаються на осі колісних пар двох двовісних візків модуля екіпажної частини 1 (фіг. 1). При цьому насипний вантаж також розподілено діє через листи підлоги-бункерів на кінцеві 7 (фіг. 2) та середні проміжні 5 балки, які виконані із напівтруб з натягнутими в середині тросами. В процесі руху вантажного потягу найбільші навантаження на елементи конструкції критого вагона-хопера для перевезення зерна
Зо виникають в екстремальних ситуаціях. Наприклад, суттєві динамічні експлуатаційні зусилля у передній за рухом стіні торцевій та балці хребтовій при екстреному гальмуванні, які будуть частково сприйматися тросами натягнутими всередині відповідних несучих елементів та тим самим запобігати їх пошкодженню. Вивантаження насипного вантажу відбувається через люки бункерів. При проведенні різних видів ремонтів вагона зношені троси будуть замінюватись на нові зберігаючи конструкційні властивості несучих елементів.
Виконання хребтової, кінцевих, шворневих, проміжних балок модуля рами, обв'язувань верхніх і стійок вертикальних стін бокових, обв'язувань верхніх, стійок бокових та проміжних стін торцевих критого вагона-хопера для перевезення зерна із напівтруб з натягнутими у їх серединах тросами знизить собівартість його виготовлення та експлуатації за рахунок зниження матеріалоємності, і відповідного збільшення вантажопідйомності та зменшить зношуваність його несучих елементів в експлуатації, при виконанні умов міцності та експлуатаційної надійності.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
    Критий вагон-хопер для перевезення зерна, конструкція якого складається з модуля екіпажної частини, що містить два двовісних візки, модуля автозчепного пристрою, модуля гальмівного обладнання, модуля рами з хребтовою, кінцевими, шворневими, середніми проміжними балками, модуля кузова, який містить дві бокові стіни, що мають обшивку і каркас, який містить обв'язування верхнє і стійки вертикальні, та дві торцеві стіни, що мають обшивку і каркас, який складається з обв'язування верхнього, стійок бокових та проміжних, який відрізняється тим, що хребтова, кінцеві, шворневі, середні проміжні балки модуля рами, обв'язування верхні і стійки вертикальні стін бокових, обв'язування верхні, стійки бокові та проміжні стін торцевих виконані із напівтруб з натягнутими в їх серединах тросами.
UAU201708477U 2017-08-18 2017-08-18 Критий вагон-хопер для перевезення зерна UA123750U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201708477U UA123750U (uk) 2017-08-18 2017-08-18 Критий вагон-хопер для перевезення зерна

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201708477U UA123750U (uk) 2017-08-18 2017-08-18 Критий вагон-хопер для перевезення зерна

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA123750U true UA123750U (uk) 2018-03-12

Family

ID=61615877

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201708477U UA123750U (uk) 2017-08-18 2017-08-18 Критий вагон-хопер для перевезення зерна

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA123750U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN101439719A (zh) 粮食漏斗车
CN101445116B (zh) 一种铁路货运敞车
RU2345918C1 (ru) Полувагон из алюминиевых сплавов
CN103909942B (zh) 一种轻量化型矿石运输专用敞车
CN204264149U (zh) 一种新型的铁路平车结构
CN101434242A (zh) 一种通用敞车
UA123750U (uk) Критий вагон-хопер для перевезення зерна
CN203805898U (zh) 一种轻量化型矿石运输专用敞车
RU79854U1 (ru) Крытый вагон со сдвижными боковыми стенами и крышей для пакетированных и штучных грузов
CN201357829Y (zh) 一种铁路货运敞车
RU74610U1 (ru) Железнодорожный полувагон
UA151576U (uk) Універсальний піввагон
UA155887U (uk) Вагон-хопер для перевезення зерна
RU94197U1 (ru) Универсальный полувагон
UA124715U (uk) Критий вагон-хопер для перевезення мінеральних добрив
UA132816U (uk) Критий вагон
UA155927U (uk) Вагон-хопер для перевезень зерна
CN205203012U (zh) 60吨专用敞车
UA156984U (uk) Вагон-хопер для перевезень зерна
UA149364U (uk) Вагон-хопер для перевезення окатишів
UA151319U (uk) Критий вагон
CN201784625U (zh) 铁路通用敞车
RU50187U1 (ru) Железнодорожная платформа для перевозки лесоматериалов
UA148573U (uk) Напіввагон з пружними елементами в несучій конструкції
UA156750U (uk) Вагон-хопер для перевезення цементу