UA123681U - Спосіб формування керуючого впливу на електропневматичний апарат під час керування зчепленням - Google Patents

Спосіб формування керуючого впливу на електропневматичний апарат під час керування зчепленням Download PDF

Info

Publication number
UA123681U
UA123681U UAU201707300U UAU201707300U UA123681U UA 123681 U UA123681 U UA 123681U UA U201707300 U UAU201707300 U UA U201707300U UA U201707300 U UAU201707300 U UA U201707300U UA 123681 U UA123681 U UA 123681U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
shi
duration
clutch
series
electro
Prior art date
Application number
UAU201707300U
Other languages
English (en)
Inventor
Віктор Олександрович Богомолов
Дмитро Миколайович Леонтьєв
Микола Григорович Михалевич
Валерій Іванович Клименко
Олександр Олександрович Ярита
Євген Лукич Савченко
Юлія Олександрівна Рябуха
Original Assignee
Харківський Національний Автомобільно-Дорожній Університет
Віктор Олександрович Богомолов
Дмитро Миколайович Леонтьєв
Микола Григорович Михалевич
Валерій Іванович Клименко
Олександр Олександрович Ярита
Євген Лукич Савченко
Юлія Олександрівна Рябуха
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Харківський Національний Автомобільно-Дорожній Університет, Віктор Олександрович Богомолов, Дмитро Миколайович Леонтьєв, Микола Григорович Михалевич, Валерій Іванович Клименко, Олександр Олександрович Ярита, Євген Лукич Савченко, Юлія Олександрівна Рябуха filed Critical Харківський Національний Автомобільно-Дорожній Університет
Priority to UAU201707300U priority Critical patent/UA123681U/uk
Publication of UA123681U publication Critical patent/UA123681U/uk

Links

Landscapes

  • Hydraulic Clutches, Magnetic Clutches, Fluid Clutches, And Fluid Joints (AREA)

Abstract

Cпосіб формування керуючого впливу на обмотку електропневматичного клапана складається з подачі серії імпульсів та пауз, тривалість яких пропорційна швидкості переміщення педалі керування зчепленням. Тривалість першого імпульсу та паузи серії пропорційна положенню педалі керування зчепленням та відмінна від тривалості інших імпульсів та пауз серії.

Description

Корисна модель належить до машинобудування, а саме до автотранспортної техніки, і може бути використана в системах керування агрегатами трансмісії транспортних засобів, а саме у електронному блоці керування електропневматичного підсилювача керування зчепленням.
На даний момент, як у машинобудуванні, так і у автомобілебудуванні, широко застосовують електропневматичні апарати керування агрегатами трансмісії Для кожного агрегату використовують відповідний закон та алгоритм керування, що пов'язано із особливостями його роботи чи характеристиками Зчеплення автотранспортних засобів не є виключенням. Воно має типову характеристику, під час його включення-виключення, із трьома зонами та суттєвою величиною гістерезису. Перша зона відповідає буксуванню зчеплення. друга відповідає переміщенню, що забезпечує чистоту виключення зчеплення, а третя забезпечує врівноваження зусилля з боку електропневматичного підсилювача під час виконання максимального ходу.
Відомі два способи формування керуючого впливу на електропневматичні клапани будь якого електропневматичного апарату (Електронний ресурс: Информационноеє обозрение:
Автоматизация и производство Моз (13) 1997. Режим доступу пЕруЛлимли.Кірвзпор.га/аір/Іпдех.рир?іа-15485ргіпі-Ібпо саспе-і!|, були прийняті як найближчі аналоги за кількістю загальних ознак до запропонованої корисної моделі.
Задачею запропонованої корисної моделі є подолання гістерезис механізму зчеплення під час його ввімкнення, а саме швидке зрушування штоку електропневматичного підсилювача керування зчепленням при повністю вимкненому зчепленні (друга та третя зони згаданої характеристики).
Перший з відомих способів керування електропневматичними клапанами полягає у подачі на їх обмотку постійного електричного імпульсу, який переривається відповідно до позиційного алгоритму керування, у разі потрапляння сигналу зворотного зв'язку у межі зони нечутливості, коли величина сигналу зворотного зв'язку дуже близька до величини заданого сигналу.
Другий відомий спосіб керування електропневматичними клапанами полягає у подачі на їх обмотку серії електричних імпульсів відповідної частоти та скважності, які відповідають характеру зміни заданого сигналу. Ця серія імпульсів також переривається відповідно до позиційного алгоритму керування, у разі потрапляння сигналу зворотного зв'язку у межі зони
Зо нечутливості, коли величина сигналу зворотного зв'язку дуже близька до величини заданого сигналу. Такий спосіб керування дуже поширений бо дозволяє отримати високу точність роботи у багатьох випадках керування електропневматичними апаратами та у технічній літературі отримав назву - широтно-імпульсна модуляція.
Наведені способи керування забезпечують позиціонування штоку електропневматичного підсилювача зчеплення, проте мають деякі недоліки: - керування за допомогою постійного електричного імпульсу вимагає застосування електропневматичних клапанів малого прохідного перетину та високої швидкодії для забезпечення необхідної точності позиціонування штоку електропневматичного підсилювача зчеплення; - керування електропневматичним підсилювачем зчеплення за допомогою широтно- імпульсної модуляції з відповідними параметрами частоти та скважності не здатне забезпечити швидке зрушування штоку електропневматичного підсилювача під час ввімкнення зчеплення.
Причина полягає у характеристиці вмикання-вимикання зчеплення, а саме у згаданому раніше гістерезисі де значна зміна зусилля на штоці електропневматичного підсилювача супроводжується дуже малою величиною переміщення.
В основу запропонованої корисної моделі поставлено задачу поєднання високої точності позиціонування штоку електропневматичного підсилювача зчеплення та швидкого зрушування з положення, що відповідає повністю вимкненому зчепленню.
Поставлена задача вирішується тим, спосіб формування керуючого впливу на обмотку електропневматичного клапана, який складається з подачі серії імпульсів та пауз, тривалість яких пропорційна швидкості переміщення педалі керування зчепленням, згідно з корисною моделлю, що тривалість першого імпульсу та паузи серії пропорційна положенню педалі керування зчепленням та відмінна від тривалості інших імпульсів та пауз серії.
Суть корисної моделі пояснюється схемою структури керуючого вплину на обмотки електропневматичних клапанів, наведеною на кресленні.
Запропонований спосіб формування керуючого впливу полягає у розділені кожного з процесів вмикання та вимикання зчеплення на дві фази із різними параметрами подачі керуючих імпульсів на обмотки електропневматичних клапанів. Параметри керуючого імпульсу у фазі 1 (ФІ) та фазі З (Ф3) (див. креслення) вибираються з урахуванням необхідності бо подолання гістерезису в механізмі при вмиканні і вимиканні зчеплення відповідно. Тривалість імпульсу ітриїбі І у фазі І (Ф1) розраховується залежно від поточного положення штока, тривалість ітриїзе - залежно від швидкості переміщення педалі зчеплення. У фазах 1 із керування здійснюється за рахунок зміни тривалості імпульсів, тривалість пауз райзей та раизеїЗ обирається мінімальною з точки зору технічної характеристики електропневматичних клапанів.
Відповідно, фази 2 (Ф2) і 4 (Ф4) потрібні для позиціонування штока виконавчого механізму.
Тривалість ітриї5 12 розраховується залежно від швидкості переміщення педалі зчеплення, при цьому час рашцзе 12 задається мінімальним. В процесі вимикання зчеплення ітриї!5 14 задається мінімальним, а керування здійснюється шляхом зміни тривалості паузи раийзе 14 залежно піл швидкості переміщення педалі зчеплення.
Під час регулювання положення штоку електропневматичного підсилювача керування зчепленням керуючі імпульси подаються наступним чином.
У стані спокою керуючі імпульси на обмотки подаються відповідно до величини заданого сигналу. При повністю ввімкненому зчепленні (педаль зчеплення не натиснута) керуючі імпульси не подаються, обмотки електропневматичних клапанів знеструмлені. При натиснутій педалі зчеплення. стані спокою (величина сигналу зворотного зв'язку близька до заданого), подасться постійний імпульс на обмотку випускного клапана та на обмотку впускного клапана.
Це забезпечує закритий стан випускного та відкритий стан впускного клапанів.
У разі подачі оператором сигналу на виключення зчеплення (під час переміщення педалі) спочатку подається постійний імпульс на обмотку випускного клапана, що забезпечує його закритий стан. Після чого на обмотку впускного електропневматичного клапана подається імпульс та пауза фіксованої тривалості, які залежать від положення педалі керування зчепленням. Цей імпульс призводить до швидкого зрушування штока електропневматичного підсилювача з місця. Наступна серія імпульсів та пауз, що подаються на обмотку електропневматичного клапана, забезпечують відповідність швидкості переміщення педалі керування зчепленням та штоку електропневматичного підсилювача. Це досягається подачею серії імпульсів та пауз тривалістю, що залежить від швидкості переміщення педалі керування зчепленням.
У разі подачі оператором сигналу на включення зчеплення (під час переміщення педалі)
Зо спочатку знеструмлюється обмотка впускного клапана що забезпечує його закритий стан. Після чого на обмотку випускного електропневматичного клапана подається імпульс та пауза фіксованої тривалості, які залежать від положення педалі керування зчепленням. Цей імпульс призводить до швидкого зрушування штока електропневматичного підсилювача і місця.
Наступна серія імпульсів та пауз, що подаються на обмотку електропневматичного клапана, забезпечують відповідність швидкості переміщення педалі керування зчепленням та штоку електропневматичного підсилювача. Це вирішується подачею серії імпульсів та пауз тривалістю, що залежить від швидкості переміщення педалі керування зчепленням.
Таким чином, вирішені поставлені задачі: - збережена висока точність позиціонування штоку електропневматичного підсилювача зчеплення; - забезпечене швидке зрушування штоку електропневматичного підсилювача зчеплення при його ввімкнені.
Використання запропонованої корисної моделі забезпечує якісну роботу пристрою керування елементами трансмісії, як у плані їх швидкодії, так і питанні точності керування.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Спосіб формування керуючого впливу на обмотку електропневматичного клапана, який складається з подачі серії імпульсів та пауз, тривалість яких пропорційна швидкості переміщення педалі керування зчепленням, який відрізняється тим, що тривалість першого імпульсу та паузи серії пропорційна положенню педалі керування зчепленням та відмінна від тривалості інших імпульсів та пауз серії.
    п вн е ами ВИНИ ; НИК з ; на у нн ве сн фу : ! | ше | | | ІН і ! : | ! ! | і Н і Е ї 54 З Я ї і і і Тен з Ох, ше и и НН А МН НА нн ЕХ І НИ ШІ ШК ОКО Ю ОВ СХ А ШІ ші ШК 5 і шт сф і шк Б ше Ши Ше ШІ, : їв Р РЕ ши ше ши ши ше ВН ши ши ше | ше | | і х К Я Я К Я Її Е ї ! ! : ! ше | і ше | ши ще ше в 5 Вте Я.В вишня чан вм З Кк Боооююююк Жито Ї ча Й че : ях : ї ТІЇ : її: - ен ї щ : Ж сет ами Ї КУ : п - дити ПО ПН АК УчИ дентин дит ЖНЖЖЖ -- їх СаО и КО сти ОК :Ї дек ек хурдчкмнкя нет лостнкх КУ хеитих В п ни МК А АН СК КОЕКІВНА МЕН. : БЕХ куоБЖИНМю Кк
UAU201707300U 2017-07-11 2017-07-11 Спосіб формування керуючого впливу на електропневматичний апарат під час керування зчепленням UA123681U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201707300U UA123681U (uk) 2017-07-11 2017-07-11 Спосіб формування керуючого впливу на електропневматичний апарат під час керування зчепленням

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201707300U UA123681U (uk) 2017-07-11 2017-07-11 Спосіб формування керуючого впливу на електропневматичний апарат під час керування зчепленням

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA123681U true UA123681U (uk) 2018-03-12

Family

ID=61616088

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201707300U UA123681U (uk) 2017-07-11 2017-07-11 Спосіб формування керуючого впливу на електропневматичний апарат під час керування зчепленням

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA123681U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US9488197B2 (en) Hydraulic circuit for automatic transmission
Bone et al. Position control of hybrid pneumatic–electric actuators using discrete-valued model-predictive control
WO2008120550A1 (ja) クラッチ制御装置の流量制御弁
KR101763219B1 (ko) 클러치 제어 방법 및 자동 클러치 제어 장치
RU2415316C2 (ru) Устройство для приведения в действие диафрагменного сцепления для транспортных средств
GB924057A (en) Electrical control system for a change-speed transmission
AT511870A5 (de) Drehmomentübertragungsvorrichtung für ein Motorfahrzeug, enthaltend ein Positionssteuersystem für einen elektromagnetischen Aktuator und Verfahren zum Steuern eines entsprechenden Positionssteuersystems
UA123681U (uk) Спосіб формування керуючого впливу на електропневматичний апарат під час керування зчепленням
JP2003520934A (ja) 保持機能を有する比例磁石を制御する方法
BR102017006435A2 (pt) Pneumatic control
WO2005043015A3 (en) Proportional poppet valve
US9870852B2 (en) Method for driving an inductive actuator
JP2011085984A (ja) バルブ制御装置およびバルブ制御方法
US1929382A (en) Regulating device
EP3022448B1 (en) Discrete pilot stage valve arrangement with fail freeze mode
WO2014131427A1 (en) Pilot stage with pulse width modulation for the valve of an electro-pneumatic positioner
US11837401B2 (en) Actuation system to achieve soft landing and the control method thereof
US3375659A (en) Hydraulic actuator control system
JPS5936153B2 (ja) 油圧制御用電磁弁駆動装置
US20240117821A1 (en) Pneumatic cylinder system
US2771570A (en) Adjustable circuit control apparatus
TR2021007949T (tr) An actuation system to achive soft landing and the control method thereof
WO2020127282A3 (de) Elektropneumatisches magnetventil, feldgerät mit einem magnetventil und diagnoseverfahren für ein elektropneumatisches magnetventil
Fiene et al. Switching motor control: An integrated amplifier design for improved velocity estimation and feedback
SU482719A1 (ru) Устройство дл позицировани гидропривода,например,промышленного робота