UA122695U - Вантажний вагон - Google Patents

Вантажний вагон Download PDF

Info

Publication number
UA122695U
UA122695U UAU201707092U UAU201707092U UA122695U UA 122695 U UA122695 U UA 122695U UA U201707092 U UAU201707092 U UA U201707092U UA U201707092 U UAU201707092 U UA U201707092U UA 122695 U UA122695 U UA 122695U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
retractable frame
supports
frame
folding
rails
Prior art date
Application number
UAU201707092U
Other languages
English (en)
Inventor
Борис Юрійович Барсуков
Сергій Вадимович Густов
Зінаїда Семенівна Ємел'янова
Юрко Герасимович Мішкін
Венер Мансурович Мухаметгареєв
Людмила Веніамінівна Фролкіна
Original Assignee
Борис Юрійович Барсуков
Сергій Вадимович Густов
Зінаїда Семенівна Ємел'янова
Юрко Герасимович Мішкін
Венер Мансурович Мухаметгареєв
Людмила Веніамінівна Фролкіна
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Борис Юрійович Барсуков, Сергій Вадимович Густов, Зінаїда Семенівна Ємел'янова, Юрко Герасимович Мішкін, Венер Мансурович Мухаметгареєв, Людмила Веніамінівна Фролкіна filed Critical Борис Юрійович Барсуков
Priority to UAU201707092U priority Critical patent/UA122695U/uk
Publication of UA122695U publication Critical patent/UA122695U/uk

Links

Abstract

Вантажний вагон містить раму з ходовою частиною, рейками і підпружиненими вертикальними важелями, встановлену на рейках висувну раму з вузлами кріплення вантажу, відкидними опорами і цапфами для взаємодії з фігурними заглибинами вертикальних важелів та механізми фіксації відкидних опор. Відкидні опори змонтовані на висувній рамі за допомогою шарнірів з можливістю поперечного переміщення відносно висувної рами. При цьому шарніри виконані у вигляді горизонтальних осей з гвинтоподібними поверхнями з зустрічним кутом нахилу у кожній суміжній парі відкидних опор.

Description

Корисна модель належить до залізничного транспорту, а саме до вантажних вагонів, і може використовуватися для транспортування спеціальних вантажів (обладнання у контейнерах).
Відомим є залізничний вагон, що містить кузов з торцевими воротами та раму з ходовою частиною і рейками, встановлену на рейках висувну раму з вузлами кріплення вантажу і відкидними опорами |див. патент України Ме 112032и, МПК 8610 3/16, ВбОР 7/06, 2016 р...
Кріплення відкидних опор у крайніх положеннях здійснюється вручну за допомогою механічних фіксаторів.
Недоліком відомого вагона є його низькі експлуатаційні якості, тому що процес фіксації відкидних опор є трудомістким і достатньо небезпечним.
Найближчим до запропонованого по технічному рішенню є вибраний як прототип вантажний вагон, який описаний у авт. св. СРСР Мо1.009.855, МПК В610 47/00, 1982 р. Цей вагон містить раму з ходовою частиною, рейками і підпружиненими вертикальними важелями, встановлену на рейках висувну раму з вузлами кріплення вантажу, відкидними опорами і цапфами для взаємодії з фігурними заглибинами вертикальних важелів та механізми фіксації відкидних опор, причому відкидні опори змонтовані на висувній рамі за допомогою шарнірів. Механізми фіксації відкидних опор дозволяють поліпшити умови роботи і підвищити безпеку робіт обслуговуючого персоналу.
Ширина розташування рейок у вагоні дорівнює ширині залізничної колії (1520 мм) для забезпечення взаємодії з катками відкидних опор.
Недоліком відомого вагона є його невисокі експлуатаційні якості, такі як: значні вертикальні віброперевантаження вантажів; значна металоємність висувної рами через необхідність підвищення міцності висувної рами для забезпечення транспортування великовагових вантажів шириною до 3000 мм.
В основу корисної моделі поставлена задача створення удосконаленої конструкції вантажного вагона, яка б дозволила забезпечити підвищення його експлуатаційних якостей шляхом уведення в нього нових елементів і технічних рішень, таких як: - відкидні опори монтуються на висувній рамі з можливістю поперечного переміщення відносно висувної рами, при цьому шарніри виконуються у вигляді горизонтальних осей з гвинтоподібними поверхнями з зустрічним кутом нахилу у кожній суміжній парі відкидних опор,
Зо що дозволяє збільшити відстань між рейками і зменшити навантаження на висувну раму під час транспортування; - кожен коток відкидної опори і кожне колесо висувної рами зв'язуються з висувною рамою за допомогою пружно-дисипативного елемента, що дозволяє знизити вібраційні навантаження на вантаж під час транспортування.
Поставлена задача вирішується таким чином, що у запропонованому вантажному вагоні, який містить раму з ходовою частиною, рейками і підпружиненими вертикальними важелями, встановлену на рейках висувну раму з вузлами кріплення вантажу, відкидними опорами і цапфами для взаємодії з фігурними заглибинами вертикальних важелів та механізми фіксації відкидних опор, згідно з корисною моделлю, відкидні опори змонтовані на висувній рамі за допомогою шарнірів, в ньому відкидні опори змонтовані на висувній рамі з можливістю поперечного переміщення відносно висувної рами, при цьому шарніри виконані у вигляді горизонтальних осей з гвинтоподібними поверхнями з зустрічним кутом нахилу у кожній суміжній парі відкидних опор. Кожен коток відкидної опори і кожне колесо висувної рами зв'язані з висувною рамою за допомогою пружно-дисипативного елемента.
Для пояснення конструкції вагона і його роботи додаються креслення та його детальний опис. На кресленнях зображено: - на фіг. 1 - загальний вигляд кінцевої частини вагона з боку торцевих воріт під час переміщення висувної рами всередину вагона; - на фіг. 2 - вигляд А на фіг. 1 (загальний вигляд відкидних опор); - на фіг. З - виносний елемент Б на фіг. 1 (загальний вигляд висувної рами у транспортному положенні); - на фіг. 4 - розріз В-В на фіг. 1 (поперечний розріз кузова).
Запропонований вантажний вагон містить кузов 1 з торцевими воротами і висувну раму 2, котра встановлена на рейках 3, розташованих на ширині ВІ одна від одної (фіг. 1, 4). У транспортному положенні висувна рама 2 спирається на рейки З підпружиненими за допомогою пружно-дисипативних елементів 4 колесами 5 і котками 6 відкидних опор 7 (фіг. 3). При цьому котки 6 також підпружинені відносно висувної рами 2 за допомогою пружнодисипативних елементів 8, встановлених між відкидними опорами 7 і висувною рамою 2 у зоні розташування котків 6. Другим кінцем кожна відкидна опора 7 з'єднана шарніром 9, виконаним у вигляді бо горизонтальної осі, з висувною рамою 2. Поверхня контакту відкидної опори 7 з висувною рамою 2 у шарнірному вузлі 9 виконана гвинтоподібною, а відкидна опора 7 має можливість горизонтальних поперечних переміщень (вздовж осі шарніра 9) при своїх поворотах відносно висувної рами 2. Гвинтові поверхні шарнірів 9 кожної пари суміжних відкидних опор 7 виконані з зустрічним кутом нахилу (фіг. 2). Крок гвинта п вибраний таким, що дорівнює подвійній різниці значень ширини ВІ у кузові 1 вагона і залізничної колії В2»п-:2(81-82), так що при опусканні вниз відкидної опори 7 у процесі переміщення висувної рами 2 з вагона кожна відкидна опора 7 отримує горизонтальне поперечне зміщення відносно висувної рами 2 на величину 1/4п. При встановленні висувної рами 2 на залізничну колію 10 відкидні опори 7 фіксуються у відкинутому положенні механізмом фіксації (не зображений), шарнірно зв'язаним з підкосом 11 відкидної опори 7. На бічних поверхнях висувної рами 2, з боку стінок кузова 1 у зонах розташування відкидних опор 7, змонтовані цапфи 12.
У кінцевій частині кузова 1, зі сторони торцевих воріт, між висувною рамою 2 і стінками кузова 1 з обох сторін у вагоні шарнірно встановлені вертикальні важелі 13 з фігурними заглибинами 14 з можливістю повороту у поздовжніх вертикальних площинах. Фігурні заглибини 14 вертикальних важелів 13 взаємодіють з цапфами 12 висувної рами 2 при її переміщенні з вагона або всередину вагона. Пружний повертаючий пристрій вертикальних важелів 13 виконаний у вигляді торсіона, вал 15 якого одним кінцем встановлений рухомо у підшипниках 16, а другим кінцем - нерухомо закріплений у кронштейні 17.
Поздовжні переміщення висувної рами 2 у кузові 1 обмежуються пружним упором- зчепленням 18. На торцях 19 рейок З у кузові 1 виконані нахилені поверхні.
Кузов 1 має стінки 20. Рейки З і вертикальні важелі 13 змонтовані на рамі 21 вагона, яка спирається на ходову частину 22 і домкрат 23. На рамі 21 змонтовані опори 24 для кріплення вантажу 25 (фіг. 1).
Робота запропонованого вантажного вагона здійснюється наступним чином.
У вихідному положенні висувна рама 2 знаходиться поза кузовом 1 вагона (фіг. 1). Після завантаження вантажу 25 на опори 24 висувної рами 2 останню переміщують всередину кузова 1 за допомогою привода висувної рами 2 (не зображений), при цьому котки 6 відкидних опор 7 контактують з залізничною колією 10. Жорсткість торсіонного вала 15 вертикального важеля 13 вибрана з таким розрахунком, що цапфи 12, підходячи до вертикальних важелів 13, своєю
Зо зовнішньою поверхнею ковзають і встановлюються у фігурних заглибинах 14 вертикальних важелів 13. При подальшому переміщенні висувної рами 2 всередину остання піднімається на вертикальних важелях 13 у зоні розташування механізмів фіксації відкидних опор 7 на величину не менше максимального вигину завантаженої висувної рами 2. При цьому відбувається зняття ваги з підкосів 11, котки б найближчої до кузова 1 пари відкидних опор 7 піднімаються над залізничною колією 10, утворюючи зазор А, і відбувається плавне розчеплення механізмів фіксації підкосів 11 суміжної пари відкидних опор 7.
Подальше просування висувної рами 2 всередину кузова 1 супроводжується поступовим Її опусканням внаслідок відхилення вертикальних важелів 13 з цапфами 12 у фігурних заглибинах 14 від точки найвищого підйому і наступним сходом цапф 12 з вертикальних важелів 13.
Одночасно розфіксовані відкидні опори 7 починають повертатися відносно осі шарнірів 9 і складатися під дією натискання на них кузова 1. При цьому складання суміжних відкидних опор 7 супроводжується їх віддаленням одної від одної за рахунок протилежного переміщення вздовж осі шарнірів 9 на величину, яка відповідає ширині В1 розташування рейок З у кузові 1. У процесі переміщення висувної рами 2 всередину котки б складених відкидних опор 7 вкочуються на рейки З у кузові 1 по нахилених поверхнях їх торців 19, і висувна рама 2 починає контактувати з пружно-дисипативним елементом 8 відкидної опори 7 і піднімається на ньому.
Таким чином, у транспортному положенні висувна рама 2 спирається на кузов 1 за допомогою пружно-дисипативних елементів 4 і 8 (фіг. З).
Переміщення висувної рами 2 з кузова 1, як і переміщення її всередину кузова 1, виконується приводом. При цьому відкидна опора 7 скочується по нахилених поверхнях 19 торців рейок З, під дією своєї ваги вона починає повертатися відносно шарніра 9, ковзає гвинтовою поверхнею вздовж його осі і наближується до сусідньої відкидної опори 7, розташованої у тому ж перерізі висувної рами 2 (фіг. 2). Одночасно висувна рама 2 цапфами 12 входить у контакт з фігурними заглибинами 14, розташованими з тильної сторони вертикальних важелів 13, повертає ці важелі і піднімається на них. Це забезпечує плавне спрацювання механізму фіксації повністю відкинутих опор 7. Подальший процес переміщення висувної рами 2 з кузова 1 супроводжується опусканням висувної рами 2 і спиранням зафіксованих у відкритому положенні відкидних опор 7 на залізничну колію 10, при цьому відстань між відкидними опорами 7 відповідає ширині В2 залізничної колії 10. Запропонований вагон може бо транспортувати контейнер з ракетою за патентом України Мо 1158900, МПК Б4ТЕ З3/00, БАТЕ
3/042, 8652 5/00, 2016 р., при цьому ракета у контейнері кріпиться за патентом РФ Мо2.543.140,
МПК БРАТЕ 3/00, 2013 р. або за патентом України Мо 114589и, МПК Р4АТА 23/34, 23/42, ГАТЕ 3/04, 3/052, 2016 р. Вантажі у вагоні можуть кріпитися за патентом України Ме53048А, МПК ВбОР 7/06,
В610 3/00, 2002 р. Привод висувної рами може виконуватися за авт. св. СРСР Мо 642.227, МПК
В610 3/16, 1977 р. Розвантаження вагона може здійснюватися на терміналі за патентом України
Мо 100311, МПК В61О 47/00, Вб5СИї 63/00, ВбОР 1/00, 2011 р.
Таким чином, запропонований вагон, який має просту і надійну конструкцію, дозволяє розширити його функціональні можливості.

Claims (1)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Вантажний вагон, що містить раму з ходовою частиною, рейками і підпружиненими вертикальними важелями, встановлену на рейках висувну раму з вузлами кріплення вантажу, відкидними опорами і цапфами для взаємодії з фігурними заглибинами вертикальних важелів та механізми фіксації відкидних опор, причому відкидні опори змонтовані на висувній рамі за допомогою шарнірів, який відрізняється тим, що відкидні опори змонтовані на висувній рамі з можливістю поперечного переміщення відносно висувної рами, при цьому шарніри виконані у вигляді горизонтальних осей з гвинтоподібними поверхнями з зустрічним кутом нахилу у кожній суміжній парі відкидних опор.
2. Вантажний вагон за п. 1, який відрізняється тим, що кожен коток відкидної опори і кожне колесо висувної рами зв'язані з висувною рамою за допомогою пружно-дисипативного елемента. А З і й 13 12 Б 73 24 2 й і о, / г і : і ! і / / Ї і ї / і ші і і ц 7 і і ! що / У / ше / ! / / і І і / | / / ! / і ! / г ! і / і Н / і ! і / ! | / ! / / і / і ! г / І; / | ! / . А І і і 1 Ф Її Уа : Н 1 М й дьі х Ї х Ор ще н ж - ючи ВОМ я -- Гой й й г ї / Ї і | оо К сич а А : ; и ОО Ада іх КАК / ; й ! й - х) ш ко 4 га я ГКІ / чик ра г ; га м ЛЕ й й А іч у дише і х І М, ін ці і х. ї т і 7 її їх хх В/м МуВІ пу св Бу м В
Фіг.
А ї з Ез се ШИ Де щ | / ри (ни Й | Гея й КТ ния пр-т пре море ре 9 - | 8 7 я! шо | 7 й б, С ! т 7 ті) І (ся НН: ух лжх 10
М. М. р ру, " до ін
Фіг.
Е Ів 4 ШИ В 13 ІЗ
Го. ши "7 В-85-- ше Що, | ЩІ др о дмд її уилеличуа наче явчея шк В Ми іл
Фіг.3.
13 12 2 5 5 й й / кВ ; 1 се !
7 1. ЕНН щ шо діти 0000 і Й | ГТ і пів -2 / Ге ДК нашою. пок нн МО Кох д (м талан др яр я ко УКХ Х ВІ 29 16
Фіг.4.
UAU201707092U 2017-07-05 2017-07-05 Вантажний вагон UA122695U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201707092U UA122695U (uk) 2017-07-05 2017-07-05 Вантажний вагон

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201707092U UA122695U (uk) 2017-07-05 2017-07-05 Вантажний вагон

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA122695U true UA122695U (uk) 2018-01-25

Family

ID=61006548

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201707092U UA122695U (uk) 2017-07-05 2017-07-05 Вантажний вагон

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA122695U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
RU2393967C9 (ru) Система перевалки грузов и пригодный для этого железнодорожный вагон
BR112020019591A2 (pt) Superestrutura de forma aberta para subestrutura
NO158863B (no) Jernbane-godsvogn.
US2650731A (en) Transportation system and equipment
UA122695U (uk) Вантажний вагон
EA039763B1 (ru) Универсальная система перевозки съёмных грузовых модулей
RU184304U1 (ru) Грузовой вагон сочлененного типа
CZ207692A3 (en) Retractable roof for motor vehicles or motor vehicle superstructures
SU1316887A1 (ru) Грузовой вагон
CN208530578U (zh) 一种车辆盖板的重力式自锁机构
RU2699458C2 (ru) Вагон-платформа
RU2347699C2 (ru) Вагон для перевозки легковых автомобилей, тарно-штучных и пакетированных грузов
CN110203235A (zh) 活动顶盖系统和铁路敞车
US1598471A (en) Sightob oe one-hale to david hunter
RU2134760C1 (ru) Устройство для транспортировки автомобиля в многоярусной механизированной автостоянке
RU90035U1 (ru) Борт железнодорожной платформы
SU1312061A1 (ru) Устройство дл подачи груза через оконные проемы
CN111137625B (zh) 一种移动式重物装卸平台
RU2728956C1 (ru) Железнодорожная платформа-трансформер
SU1009855A1 (ru) Грузовой вагон
RU40268U1 (ru) Транспортное средство для перевозки грузовых автомобилей
SU1389172A1 (ru) Tpahcпopthoe cpeдctbo
SU854773A1 (ru) Грузоподъемный борт транспортного средства
PT855980E (pt) Dispositivo de parede corredica
RU2412070C2 (ru) Грузовой кузов-фургон