UA119992C2 - Дилятатор - Google Patents

Дилятатор Download PDF

Info

Publication number
UA119992C2
UA119992C2 UAA201704465A UAA201704465A UA119992C2 UA 119992 C2 UA119992 C2 UA 119992C2 UA A201704465 A UAA201704465 A UA A201704465A UA A201704465 A UAA201704465 A UA A201704465A UA 119992 C2 UA119992 C2 UA 119992C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
slot
expansion element
expansion
handle
dilator
Prior art date
Application number
UAA201704465A
Other languages
English (en)
Inventor
Дмитро Володимирович Жунько
Original Assignee
Дмитро Володимирович Жунько
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Дмитро Володимирович Жунько filed Critical Дмитро Володимирович Жунько
Priority to UAA201704465A priority Critical patent/UA119992C2/uk
Publication of UA119992C2 publication Critical patent/UA119992C2/uk

Links

Landscapes

  • Prostheses (AREA)

Abstract

Винахід належить до медицини, а точніше, до урології, та призначений для поступового розширення кавернозних тіл до імплантації протеза статевого члена. Дилятатор містить порожнистий обтічний розширювальний елемент, ручку та елемент, який з'єднує розширювальний елемент з ручкою. В порожнистому обтічному розширювальному елементі виконано принаймні один наскрізний поздовжній проріз з ріжучими крайками. Зовнішній кут, утворений дотичною по зовнішньому діаметру розширювального елемента до ріжучої окрайки прорізу і стороною прорізу, дорівнює 60°-90°. Розширювальний елемент закріплений на передньому кінці Z-подібного жорсткого стрижня, задній кінець якого з'єднаний з ручкою. Запропонований дилятатор забезпечує спрощення конструкції, скорочення тривалості операції, надійний розширювальний ефект, підвищення мобільності і контрольованості у роботі, еластичну дію на тканини, максимальну безпечність пацієнта, а також поєднання двох операцій за одну процедуру, а саме розширення кавернозних тіл і евакуації дилятатором губчатої кавернозної тканини.

Description

Винахід належить до медицини, а точніше, до урології, та призначений для поступового розширення кавернозних тіл до імплантації протеза статевого члена.
Для проведення операцій поступового розширення кавернозних тіл до імплантації протеза статевого члена використовуються розширювачі Гегара, якими поступово розширюють кавернозні тіла для подальшої імплантації протезів. Будь-які внутрішньокавернозні маніпуляції хірургічним скальпелем призведуть до пошкодження кавернозних тіл, що, у свою чергу, ускладнює перебіг операції та післяопераційний період. У зв'язку з цим, виникає необхідність евакуації внутрішньокавернозних структур, на місце яких імплантується протез.
Відомо, що при стриктурах стравоходу, з метою розширення звуженої ділянки, найбільш широкого застосування набуло використання пластмасових бужів (9.Н.Вацян, Р.А.Тошаков "Лечение ожогов и рубцовьїх сужений пищевода". - М., 1971). До недоліків таких бужів належить те, що метод їх використання досить трудомісткий, вимагає багаторазових зусиль лікаря і хворого для досягнення мінімального ефекту, небезпечний ускладненнями, розривом чи перфорацією органу.
Відомий також запропонований Штарком дилятатор ("Медицинские инструменть, приборнь, аппаратьї и оборудование", каталог. - М., 1962. - Т.2, стр. 76-78, А.А.Шалимов, В.Ф.Саєнко "Хирургия пищеварительного тракта". - К., 1987), що складається з розширювального елемента, трубки і ручки управління. Усередині розширювального елемента розміщується колодка і повзун, до якого через важелі кріпляться висувні планки. Дилятатор проводять до рівня звуженої ділянки органу, рукою хірурга зближують важелі ручки управління, прикладене зусилля передається через тягу на повзун, при переміщенні якого висуваються планки головки і відбувається розширення, потім планки складаються і в закритому вигляді інструмент виводиться з органу.
Недоліком даного пристрою є те, що він досить жорсткий, маніпуляції за його допомогою дуже травматичні та небезпечні при проведенні маніпуляцій розширення кавернозних тіл статевого члена.
Відомі прямі оливоподібні уретральні дилятатори різної довжини (пер/Ллимли.рогдев.ги/саїаіод.раї, с.49), але вони не пристосовані для поступового введення, розширення та елемінації губчатої кавернозної тканини та підготовки кавернозного ложа до
Зо імплантації протеза статевого члена.
Найбільш близьким до винаходу, що заявляється, є вібраційний дилятатор, який містить розширювальний елемент, гнучку трубку і ручку управління. Розширювальний елемент виготовлений порожнистим обтічним у вигляді оливки, яка складається із двох наконечників - півкуль, у які запресовано своїми кінцями сталеві пластини - пружини еліпсоподібної форми, у
З5 дистальний наконечник запресована сталева струна, яка проходить наскрізь оливку, канал у проксимальному наконечнику, гнучку трубку і з'єднана з ручкою управління. Остання виконана у вигляді скоби, в одній із гілок якої у хрестоподібному пазу розміщено повзунок з віссю диска- маховика у центрі, котрий з'єднано з приводом електродвигуна. На диску-маховику до додаткової осі, зміщеної від його центру, прикріплено проксимальний кінець струни (див. патент
України Ме35346, опубл. 16.02.2004, бюл. Ме2, 2004 р.).
Конструкція даного дилятатора вибрана прототипом.
Найближчий аналог і дилятатор, що заявляється, мають наступні спільні ознаки: - обтічний порожнистий розширювальний елемент; - форма розширювального елемента - оливка; - ручка; - елемент, який з'єднує ручку з розширювальним елементом.
Дилятатору за прототипом притаманні наступні недоліки. 1. Складність конструкції. 2. При виконанні операцій з використанням конструкції виникають ускладнення, пов'язані з травматичністю. 3. Дилятатор не забезпечує поступове розширення кавернозних тіл (согри5 самегпои5 репів) до імплантації внутрішньо-кавернозного протеза статевого члена і евакуацію ним губчатої кавернозної тканини. 4. Довготривалість операції.
В основу винаходу поставлено задачу створити дилятатор, в якому шляхом зміни конструкції розширювального елемента і елемента, що з'єднує розширювальний елемент з ручкою, забезпечити спрощення дилятатора, скорочення тривалості операції, надійний розширювальний ефект, підвищення мобільності і контрольованості у роботі, еластичну дію на тканини, максимальну безпечність пацієнта, а також поєднання двох операцій за одну (516) процедуру, а саме:
- розширення кавернозних тіл; - евакуація дилятатором губчатої кавернозної тканини.
Поставлена задача вирішена конструкцією дилятатора, що містить порожнистий обтічний розширювальний елемент у вигляді оливки, ручку та елемент, який з'єднує розширювальний елемент з ручкою тим, що, на відміну від прототипу, в порожнистому обтічному розширювальному елементі виконано принаймні один наскрізний поздовжній проріз, при цьому зовнішній кут, утворений дотичною по зовнішньому діаметру розширювального елемента до ріжучої окрайки прорізу і стороною прорізу дорівнює 607-907, а розширювальний елемент закріплений на передньому кінці 2-подібного жорсткого стрижня, задній кінець якого з'єднаний з ручкою.
Новим у винаході, що заявляється, є те, що: а) в розширювальному елементі виконано принаймні один наскрізний поздовжній проріз; б) геометрія одного або декількох наскрізних поздовжніх прорізів - зовнішній кут, утворений дотичною по зовнішньому діаметру розширювального елемента до ріжучої окрайки прорізу і стороною прорізу дорівнює 607-907; в) виконання елемента, що з'єднує розширювальний елемент з ручкою, у вигляді 72- подібного жорсткого стрижня.
Геометрична форма наскрізного поздовжнього прорізу в оливці розширювального елемента установлена експериментально і пояснюється наступним.
Якщо зовнішній кут, утворений дотичною по зовнішньому діаметру розширювального елемента до ріжучої окрайки прорізу і стороною прорізу, буде менше 60", то це призведе до утворення дуже гострих окрайок, і, як наслідок, до підвищеного травмування тканини при здійсненні процедури, а значить, буде небезпечним для пацієнта.
Якщо зовнішній кут, утворений дотичною по зовнішньому діаметру розширювального елемента до ріжучої окрайки прорізу і стороною прорізу, буде більше 90", то проріз приймає
М трапецієподібну форму ( 7 ), що призведе до погіршення надходження тканини у порожнину розширювального елемента.
Дилятатор зображений на кресленні, де: фіг. 1 - вигляд дилятатора з двома наскрізними поздовжніми прорізами;
Зо фіг. 2 - вигляд розширювального елемента з одним наскрізним поздовжнім прорізом; фіг. З - вигляд наскрізного поздовжнього прорізу, в якому зовнішній кут, утворений дотичною по зовнішньому діаметру розширювального елемента до ріжучої окрайки прорізу і стороною прорізу, дорівнює 907; фіг. 4 - вигляд наскрізного поздовжнього прорізу, в якому зовнішній кут, утворений дотичною по зовнішньому діаметру розширювального елемента до ріжучої окрайки прорізу і стороною прорізу, дорівнює 60".
Дилятатор містить порожнистий обтічний розширювальний елемент 1 у вигляді оливки, ручку З і елемент 2, що з'єднує розширювальний елемент 1 з ручкою 3. З'єднувальний елемент 2 виконаний у вигляді 7 подібного жорсткого стрижня. На передньому кінці 2-подібного жорсткого стрижня закріплений розширювальний елемент 1, а на задньому кінці - ручка 3.
Розмір оливки розширювального елемента 1 залежить від розміру протезу статевого органу.
В розширювальному елементі 1 виконано принаймні один наскрізний поздовжній проріз 4.
Геометрична форма наскрізного прорізу 4 може бути різною, а саме такою вона вибрана, щоб зовнішній кут, утворений дотичною по зовнішньому діаметру розширювального елемента до ріжучої окрайки прорізу і стороною прорізу, мав дорівнювати в межах 60" (див. фіг.4) - 90" (див. фіг. 3).
Дилятатор використовується в наступному порядку.
Оливка розширювального елемента 1 проводиться в кавернозне тіло через невеликий розріз білкової оболонки (ї.аіридіпеа). Хірург-уролог здійснює зворотно-поступальні та обертальні рухи ручкою 3. Оливка розширювального елемента 1 через звужену ділянку поступово руйнує та знімає перегородки сполучної тканини до тих пір, поки не досягається бажаний результат розширення. Завдяки крайкам поздовжнього прорізу 4 або декількох поздовжніх прорізів 4 та наявності порожнини усередині розширювального елемента 1 забезпечується одночасна евакуація внутрішньо-печеристого вмісту. Після цього в утворену порожнину вводиться пластичний інтракавернозний протез.
Виготовлено декілька експериментальних зразків дилятатора з різною кількістю поздовжніх прорізів 4 в розширювальному елементі 1 (з одним прорізом, з двома прорізами, з трьома і чотирма прорізами), а також з різною геометричною формою наскрізного прорізу:
- зовнішній кут, утворений дотичною по зовнішньому діаметру розширювального елемента до ріжучої окрайки прорізу і стороною прорізу дорівнює 60"; - зовнішній кут, утворений дотичною по зовнішньому діаметру розширювального елемента до ріжучої окрайки прорізу і стороною прорізу дорівнює 907; - зовнішній кут, утворений дотичною по зовнішньому діаметру розширювального елемента до ріжучої окрайки прорізу і стороною прорізу дорівнює 757; - зовнішній кут, утворений дотичною по зовнішньому діаметру розширювального елемента до ріжучої окрайки прорізу і стороною прорізу дорівнює 85".
Наскрізний поздовжній проріз 4 в розширювальному елементі 1 із зовнішнім кутом 90" виконували фрезою.
Наскрізні поздовжні прорізи 4 в оливках розширювальних елементів 1 із зовнішніми кутами 60", 75" та 857 виконували протяжкою.
За допомогою чотирьох експериментальних дилятаторів, виконаних у відповідності до описаного вище, було проліковано 38 чоловіків із захворюванням імпотенція органічного походження.
У порівнянні з найближчим аналогом і існуючими розширювачами заявлений дилятатор досить простий, ефективний та зручний у використанні при проведенні поступового ведення, розширення та елімінації губчатої кавернозної тканини і підготовці кавернозного ложа до імплантації протеза статевого члена.
При проведенні операцій за допомогою заявленого дилятатора час проведення операції скорочується в рази.
В результаті використання заявленого пристрою забезпечується покращена взаємодія робочого елемента інструмента з тканинами оперованого хворого, знижується травматичність, і, як наслідок, отримання кращих результатів оперативного втручання.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА ВИНАХОДУ Дилятатор, що містить порожнистий обтічний розширювальний елемент у вигляді оливки, ручку та елемент, який з'єднує розширювальний елемент з ручкою, який відрізняється тим, що в Зо порожнистому обтічному розширювальному елементі виконано принаймні один наскрізний поздовжній проріз, який має ріжучі крайки, при цьому зовнішній кут, утворений дотичною по зовнішньому діаметру розширювального елемента до ріжучої окрайки прорізу і стороною прорізу, дорівнює 60-90", а розширювальний елемент закріплений на передньому кінці 2- подібного жорсткого стрижня, задній кінець якого з'єднаний з ручкою.
UAA201704465A 2017-05-05 2017-05-05 Дилятатор UA119992C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201704465A UA119992C2 (uk) 2017-05-05 2017-05-05 Дилятатор

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201704465A UA119992C2 (uk) 2017-05-05 2017-05-05 Дилятатор

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA119992C2 true UA119992C2 (uk) 2019-09-10

Family

ID=71073883

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201704465A UA119992C2 (uk) 2017-05-05 2017-05-05 Дилятатор

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA119992C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US10702254B2 (en) Surgical device and accessories
CA2350101C (en) Apparatus and method for dissecting and retracting elongate structures
DE69629601T2 (de) Mit einem ballon ausgestattetes dissektionsinstrument
JP2677947B2 (ja) 腹腔鏡を用いたヘルニア治療用の解剖学的腔を形成する装置及び方法及びこれに使用するパッチ
JP4282242B2 (ja) 外科手術で使用するための特殊形状のバルーン装置およびその使用方法
JP3914260B2 (ja) 血管採取器具
US20090105745A1 (en) Tissue Dilation Systems and Related Methods
JPH10511589A (ja) 内視鏡下で閉塞部位に空間を作るための拡張可能な多機能器具およびその方法
US20090287165A1 (en) Cannulated Device with Atraumatic Tip for Delivering Local Depot to a Joint Space and Methods of Use Thereof
JP2003529438A (ja) 挿入デバイスおよびその使用方法
JP2019526300A5 (uk)
DE69834851T2 (de) Balloninstrument zur Dissektion
JPH05253231A (ja) 内視鏡的外科処置用器具
JP2010240414A (ja) 発泡体ポートおよび導入器アセンブリ
US20110112373A1 (en) Soft tissue access apparatus and methods for spinal surgery
US20160113671A1 (en) Grooved director with instrument guide
US5655545A (en) Dissection of tissue by tissue expander
JP2000507482A (ja) カニューレ付膨張装置
JP2008546486A (ja) 拡張可能な外科部位アクセスシステム
ES2827214T3 (es) Dispositivo creador de estoma
RU193064U1 (ru) Лапароскопический инструмент для расширения культи главного панкреатического протока
UA119992C2 (uk) Дилятатор
UA119909U (uk) Дилятатор
US20110263944A1 (en) Laparoscopic retractor
UA119910U (uk) Дилятатор